deluge - en to ca translation catalogue (1181 entries)

en: Common Options
ca: Opcions comunes

en: Print this help message
ca: Imprimeix aquest missatge d'ajuda

en: Print version information
ca: Imprimeix la informació de la versió

en: Set the config directory path
ca: Estableix el camí del directori de configuració

en: Output to specified logfile instead of stdout
ca: Treu la sortida al fitxer de registre especificat en comptes de per la sortida estàndard

en: Set the log level (none, error, warning, info, debug)
ca: Estableix el nivell de registre (none, error, warning, info, debug)

en: Enable logfile rotation, with optional maximum logfile size, default: %(const)s (Logfile rotation count is 5)
ca: Habilita la rotació del fitxer de registre, amb una mida màxima opcional de per defecte: %(const)s (es mantindran 5 fitxers de registre)

en: Quieten logging output (Same as `--loglevel none`)
ca: Fes callar la sortida del registre (el mateix que `--loglevel none`)

en: Profile %(prog)s with cProfile. Outputs to stdout unless a filename is specified
ca: Perfil %(prog)s amb cProfile. Treu la sortida per la sortida estàndard a no ser que s'especifiqui un nom de fitxer

en: Process Control Options
ca: Opcions del control del procés

en: Pidfile to store the process id
ca: Pidfile per emmagatzemar l'id. de procés

en: Do not daemonize (fork) this process
ca: No facis un dimoni (bifurcació) d'aquest procés

en: Change to this user on startup (Requires root)
ca: Canvia a aquest usuari en iniciar (requereix root)

en: Change to this group on startup (Requires root)
ca: Canvia a aquest grup en iniciar (requereix root)

en: Daemon Options
ca: Opcions del dimoni

en: IP address to listen for UI connections
ca: Adreça IP per escoltar connexions de la interfície gràfica

en: Port to listen for UI connections on
ca: Port per escoltar connexions de la interfície gràfica

en: IP address to listen for BitTorrent connections
ca: Adreça IP per escoltar connexions de BitTorrent

en: The network interface name or IP address for outgoing BitTorrent connections.
ca: El nom de la interfície de xarxa o l'adreça IP per les connexions BitTorrent de sortida.

en: Config keys to be unmodified by `set_config` RPC
ca: Les claus de configuració que es modificaran per `set_config` RPC

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Allocating
ca: Assignant

en: Checking
ca: S'està comprovant

en: Downloading
ca: S'està baixant

en: Seeding
ca: S'està sembrant

en: Paused
ca: En pausa

en: Queued
ca: A la cua

en: Name
ca: Nom

en: Progress
ca: Progrés

en: State
ca: Estat

en: Size
ca: Mida

en: Downloaded
ca: Baixat

en: Uploaded
ca: Pujat

en: Remaining
ca: Restant

en: Ratio
ca: Relació

en: Down Speed
ca: Velocitat de baixada

en: Up Speed
ca: Velocitat de pujada

en: Down Limit
ca: Límit de baixada

en: Up Limit
ca: Límit de pujada

en: Max Connections
ca: Connexions màx.

en: Max Upload Slots
ca: Màxim de ranures de pujada

en: Peers
ca: Clients

en: Seeds
ca: Llavors

en: Avail
ca: Disp

en: Seeds:Peers
ca: Llavors:Clients

en: Added
ca: Afegit

en: Tracker
ca: Rastrejador

en: Download Folder
ca: Carpeta de baixades

en: Seeding Time
ca: Temps de sembra

en: Active Time
ca: Temps d'activitat

en: Last Activity
ca: Última activitat

en: Finished Time
ca: Temps finalitzat

en: Complete Seen
ca: Vists complets

en: Completed
ca: Completat

en: ETA
ca: Temps estimat

en: Shared
ca: Compartit

en: Prioritize First/Last
ca: Prioritza les primeres/últimes

en: Sequential Download
ca: Baixada seqüencial

en: Auto Managed
ca: Gestió automàtica

en: Stop At Ratio
ca: Atura a la relació

en: Stop Ratio
ca: Relació d'aturada

en: Remove At Ratio
ca: Suprimeix a la relació

en: Move On Completed
ca: Mou després de completar

en: Move Completed Path
ca: Camí a moure els fitxers completats

en: Move On Completed Path
ca: Camí a moure els fitxers complets

en: Owner
ca: Propietari

en: Pieces
ca: Trossos

en: Seed Rank
ca: Rang de sembra

en: Super Seeding
ca: Sembra ràpida

en: Warning
ca: Avís

en: Announce OK
ca: Comunicat correcte

en: Announce Sent
ca: Anunci enviat

en: Interface
ca: Interfície

en: Downloads
ca: Baixades

en: Bandwidth
ca: Amplada de banda

en: Queue
ca: Cua

en: Network
ca: Xarxa

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Other
ca: Altres

en: Daemon
ca: Dimoni

en: Plugins
ca: Connectors

en: Skip
ca: Omet

en: Low
ca: Baixa

en: High
ca: Alta

en: Deluge cannot find the `deluged` executable, check that the deluged package is installed, or added to your PATH.
ca: El Deluge no ha pogut trobar l'executable `deluged`. Comproveu que el paquet deluged estigui instal·lat i que s'hagi afegit a la variable PATH.

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Aland Islands
ca: Illes Aland

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: American Samoa
ca: Samoa Americana

en: Antarctica
ca: Antàrtica

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

en: Brazil
ca: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori britànic de l'oceà Índic

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos (Keeling)

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Comoros
ca: Comores

en: Congo, The Democratic Republic of the
ca: República Democràtica del Congo

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cote d'Ivoire
ca: Costa d'ivori

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Ecuador
ca: Equador

en: Egypt
ca: Egipte

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Falkland Islands (Malvinas)
ca: Illes Malvines (Falkland)

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Southern Territories
ca: Territoris Francesos del Sud

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Germany
ca: Alemanya

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: Holy See (Vatican City State)
ca: Santa Seu (Estat del Vaticà)

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Iran, Islamic Republic of
ca: República Islàmica d'Iran

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Italy
ca: Itàlia

en: Japan
ca: Japó

en: Jordan
ca: Jordània

en: Korea, Democratic People's Republic of
ca: Corea del Nord

en: Korea, Republic of
ca: República de Corea

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Lao People's Democratic Republic
ca: República Democràtica Popular de Laos

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libyan Arab Jamahiriya
ca: Líbia

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Macao
ca: Macau

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
ca: Macedònia

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia, Federated States of
ca: Micronèsia, Estats Federats de

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Nauru
ca: nauruà

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Holandeses

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Marianes del Nord

en: Norway
ca: Noruega

en: Palestinian Territory, Occupied
ca: Territori Palestí, Ocupat

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Pitcairn
ca: Illes Pitcairn

en: Poland
ca: Polònia

en: Russian Federation
ca: Federació Russa

en: Rwanda
ca: Ruanda

en: Saint Barthelemy
ca: Sant Bartomeu

en: Saint Helena
ca: Santa Elena

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: Saint Lucia
ca: Santa Llúcia

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Sant Pere i Miqueló

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vicent i les Grenadines

en: Sao Tome and Principe
ca: São Tomé i Príncipe

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syrian Arab Republic
ca: Síria

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tanzania, United Republic of
ca: República Unida de Tanzània

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Timor-Leste
ca: Timor Oriental

en: Tokelau
ca: tokelauès

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turques i Caicos

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Unió dels Emirats Àrabs

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels EUA

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Viet Nam
ca: Vietnam

en: Virgin Islands, British
ca: Illes Verges Britàniques

en: Virgin Islands, U.S.
ca: Illes Verges Nord-americanes

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

en: UI Options
ca: Opcions de la interfície gràfica

en: Set the default UI to be run, when no UI is specified
ca: Estableix la interfície d'usuari a executar per defecte, quan no se n'especifica cap

en: Alternative UI to launch, with optional ui args 
      (default UI: *)
ca: Interfície d'usuari alternativa a executar, amb arguments opcionals
      (IU per defecte: *)

en: Web Server Options
ca: Opcions del servidor web

en: IP address for web server to listen on
ca: Adreça IP a escoltar pel servidor web

en: Port for web server to listen on
ca: Ports a escoltar pel servidor web

en: Set the base path that the ui is running on
ca: Estableix el camí base on s'executa la interfície d'usuari

en: Force the web server to use SSL
ca: Força el servidor web a fer servir SSL

en: Force the web server to disable SSL
ca: Força el servidor web a desactivar SSL

en: Daemon does not exist
ca: El dimoni no existeix

en: Daemon not running
ca: El dimoni no s'està executant

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Tier
ca: Parcial

en: Choose a file
ca: Tria un fitxer

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

en: Choose a folder
ca: Tria una carpeta

en: Save .torrent file
ca: Desar fitxer .torrent

en: _Save
ca: De_sa

en: Torrent files
ca: Fitxers torrent

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Enter your password to show Deluge...
ca: Introduïu la vostra contrasenya per mostrar Deluge...

en: Enter your password to Quit Deluge...
ca: Introduïu la vostra contrasenya per sortir de Deluge...

en: D: {download_rate} U: {upload_rate} - Deluge
ca: B: {download_rate} P: {upload_rate} - Deluge

en: Edit path
ca: Edita el camí

en: Remove path
ca: Suprimeix el camí

en: _Apply to selected
ca: _Aplica-ho als seleccionats

en: Copyright %(year_start)s-%(year_end)s Deluge Team
ca: Drets d'autor %(year_start)s-%(year_end)s Equip de Deluge

en: A peer-to-peer file sharing program
    utilizing the BitTorrent protocol.
ca: Un programari de compartició de fitxers P2P
    mitjançant el protocol BitTorrent.

en: Current Developers:
ca: Desenvolupadors actuals:

en: Past Developers or Contributors:
ca: Desenvolupadors o col·laboradors anteriors:

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version. 
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. 
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, see <http://www.gnu.org/licenses>. 
    
    In addition, as a special exception, the copyright holders give permission to link the code of portions of this program with the OpenSSL library. You must obey the GNU General Public License in all respects for all of the code used other than OpenSSL. 
    
    If you modify file(s) with this exception, you may extend this exception to your version of the file(s), but you are not obligated to do so. If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version. If you delete this exception statement from all source files in the program, then also delete it here.
ca: Aquest programa és programari lliure ("free software" en anglès); podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la llicència GNU Public License tal com està publicada per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 3 de la llicència, o (a la vostra decisió) qualsevol altra versió posterior.
    Aquest programari es distribueix amb l'esperança de que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; fins i tot sense la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o IDONEÏTAT PER A UN PROPÒSIT ESPECÍFIC. Veieu la GNU General Public License (GNU GPL) per més detalls.
    Hauríeu d'haver rebut una còpia de la GNU General Public License (GNU GPL) juntament amb aquest programa; si no és així, visiteu <http://www.gnu.org/licenses> ó <http://ca.dodds.net/gnu/gpl.ca.html> (traducció no oficial de la llicència GPL al català). 
    A més, com a excepció especial, els titulars dels drets d'autor donen permís per a enllaçar amb la llibreria OpenSSL el codi de parts del programa. Heu de complir amb la GNU General Public License en tots els aspectes i per a la totalitat del codi usat fora de OpenSSL.
    Si modifiqueu fitxers amb aquesta excepció, podríeu estendre aquesta excepció a la vostra versió dels fitxers, però no esteu obligats. Si no desitgeu fer-ho, esborreu aquesta clàusula d'excepció de la vostra versió. Si elimineu aquesta clàusula d'excepció de tots els arxius font al programa, llavors també esborreu-la aquí.

en: Server:
ca: Servidor:

en: Add Torrents (%d)
ca: Afegeix els torrents (%d)

en: Duplicate torrent(s)
ca: Torrent(s) duplicat(s)

en: You cannot add the same torrent twice. %d torrents were already added.
ca: No podeu afegir el mateix torrent dues vegades. Ja s'ha afegit %d torrent(s) .

en: Invalid File
ca: Fitxer invàlid

en: Please wait for files...
ca: Espereu pels fitxers...

en: Unable to download files for this magnet
ca: No s'ha pogut baixar fitxers per aquest magnet

en: Choose a .torrent file
ca: Seleccioneu un fitxer .torrent

en: Invalid URL
ca: L'URL no és vàlid

en: is not a valid URL.
ca: no és un URL vàlid.

en: Downloading...
ca: S’està baixant…

en: Download Failed
ca: Descàrrega Fallida

en: Failed to download:
ca: No s'ha pogut baixar:

en: _Yes
ca: _Sí

en: _Close
ca: _Tanca

en: Details:
ca: Detalls:

en: Authenticate
ca: Autentica

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Edit Account
ca: Edita el compte

en: Edit existing account
ca: Edita el compte existent

en: _Apply
ca: _Aplica

en: New Account
ca: Compte nou

en: Create a new account
ca: Crear un compte nou

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Authentication Level:
ca: Nivel d'autenticació:

en: Password Protected
ca: Protegit amb contrasenya

en: _OK
ca: _D'acord

en: Other...
ca: Altres...

en: Not Connected
ca: Desconnectat

en: Connections (Limit)
ca: Connexions (límit)

en: Download Speed (Limit)
ca: Velocitat de baixada (límit)

en: Upload Speed (Limit)
ca: Velocitat de pujada (límit)

en: Protocol Traffic (Down:Up)
ca: Protocol del trànsit (Baixada:Pujada)

en: DHT Nodes
ca: Nodes DHT

en: Free Disk Space
ca: Espai lliure al disc

en: External IP Address
ca: Adreça IP externa

en: n/a
ca: n/d

en: <b><small>Port Issue</small></b>
ca: <b><small>Qüestió del port</small></b>

en: No incoming connections, check port forwarding
ca: Sense connexions d'entrada, comproveu el reenviament de ports

en: Download Speed Limit
ca: Límit de la velocitat de baixada

en: Set the maximum download speed
ca: Estableix la velocitat de baixada màxima

en: Upload Speed Limit
ca: Límit de la velocitat de pujada

en: Set the maximum upload speed
ca: Estableix la velocitat de pujada màxima

en: Incoming Connections
ca: Connexions entrants

en: Set the maximum incoming connections
ca: Estableix el nombre màxim de connexions entrants

en: Never
ca: Mai

en: Yes
ca: Sí

en: Priority
ca: Prioritat

en: _All
ca: _Tot

en: _Status
ca: _Estat

en: _Details
ca: _Detalls

en: Fi_les
ca: Fit_xers

en: _Peers
ca: C_lients

en: _Options
ca: _Opcions

en: _Trackers
ca: _Rastrejadors

en: Not Connected...
ca: No connectat...

en: Unlimited
ca: Il·limitada

en: Down
ca: Avall

en: Up
ca: Amunt

en: A Deluge daemon (deluged) is already running.
    To use Standalone mode, stop local daemon and restart Deluge.
ca: Un dimoni del Deluge (deluged) ja s'està executant.
    Per fer servir el mode independent, pareu el dimoni local i reinicieu el Deluge.

en: Only Thin Client mode is available because libtorrent is not installed.
    To use Standalone mode, please install libtorrent package.
ca: Només hi ha disponible el mode client lleuger perquè libtorrent no està instal·lat.
    Per fer servir el mode independent, instal·leu el paquet libtorrent.

en: Only Thin Client mode is available due to unknown Import Error.
    To use Standalone mode, please see logs for error details.
ca: A causa d'un error d'importació desconegut, només hi ha disponible el mode client lleuger.
    Per a fer servir el mode independent, vegeu primer els fitxers de registre pels detalls de l'error.

en: Continue in Thin Client mode?
ca: Voleu continuar amb el mode client lleuger?

en: Change User Interface Mode
ca: Canvia el mode de la interfície d'usuari

en: Offline
ca: Sense connexió

en: Online
ca: En línia

en: Connected
ca: Connectat

en: Status
ca: Estat

en: Host
ca: Amfitrió

en: Version
ca: Versió

en: _Start Daemon
ca: _Engega el dimoni

en: _Stop Daemon
ca: _Atura el dimoni

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: Unable to start daemon!
ca: No s'ha pogut engegar el dimoni!

en: Check deluged package is installed and logs for further details
ca: Comproveu que el paquet deluged estigui instal·lat, i els fitxers de registre per a més detalls

en: Incompatible Client
ca: Client incompatible

en: Auto-starting the daemon locally is not enabled. See "Options" on the "Connection Manager".
ca: L'autoarrancada del dimoni local no està habilitada. Vegeu «Opcions» i «Gestor de connexions».

en: Failed To Connect
ca: Ha fallat la connexió

en: Edit Host
ca: Edita l'amfitrió

en: Error Adding Host
ca: Error en afegir l'amfitrió

en: Error Updating Host
ca: Ha fallat l'actualització de l'amfitrió

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Level
ca: Nivell

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Plugin
ca: Connector

en: Attention
ca: Atenció

en: You must choose a language
ca: Heu d'escollir un idioma

en: You must now restart the deluge UI for the changes to take effect.
ca: Heu de reiniciar la interfície d'usuari per aplicar els canvis.

en: Thinclient
ca: Client lleuger

en: Standalone
ca: Independent

en: Switching Deluge Client Mode...
ca: S'està canviant el mode del client Deluge...

en: Do you want to restart to use %s mode?
ca: Voleu reiniciar per fer servir el mode %s?

en: Select the Plugin
ca: Selecciona el complement

en: Plugin Eggs
ca: Ous del Complement (Eggs)

en: Server Side Error
ca: Error en el servidor

en: An error occurred on the server
ca: S'ha produït un error al servidor

en: Error Adding Account
ca: S'ha produït un error afegint el compte

en: Authentication failed
ca: L'autenticació ha fallat

en: An error occurred while adding account
ca: S'ha produït un error quan s'intentava afegir el compte

en: Error Updating Account
ca: Error actualitzant el compte

en: An error occurred while updating account
ca: S'ha produït un error quan s'intentava actualitzar el compte

en: Remove Account
ca: Suprimeix el compte

en: Are you sure you want to remove the account with the username "%(username)s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el compte amb el nom d'usuari «%(username)s»?

en: Error Removing Account
ca: Error suprimint el compte

en: Auhentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: An error occurred while removing account
ca: S'ha produït un error quan s'intentava suprimir el compte

en: States
ca: Estats

en: Trackers
ca: Rastrejadors

en: None
ca: Cap

en: Admin
ca: Administrador

en: Labels
ca: Etiquetes

en: No Label
ca: Cap etiqueta

en: No Owner
ca: Sense propietari

en: <i>Client Version</i>
ca: <i>Versió del client</i>

en:  Torrents Queued
ca:  Torrents a la cua

en:  Torrent Queued
ca:  Torrent a la cua

en: Torrent is shared between other Deluge users or not.
ca: El torrent es comparteix o no amb altres usuaris del Deluge.

en: Remove the selected torrents?
ca: Voleu suprimir els torrents seleccionats?

en: Total of %s torrents selected
ca: Un total de %s torrents seleccionats

en: Set Unlimited
ca: Estableix a il·limitat

en: On
ca: Actiu

en: Off
ca: Inactiu

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Enable...
ca: Habilita...

en: Peer Upload Slots
ca: Ranures de pujada del client

en: Set the maximum upload slots
ca: Estableix el nombre màxim de ranures de pujada

en: Stop Seed At Ratio
ca: Atura la sembra a la relació

en: Ownership Change Error
ca: Error en canviar el propietari

en: There was an error while trying changing ownership.
ca: S'ha produït un error quan s'intentava canviar el propietari.

en: Address
ca: Adreça

en: GTK Options
ca: Opcions de la GTK

en: Add one or more torrent files, torrent URLs or magnet URIs to a currently running Deluge GTK instance
ca: Afegeix un o més fitxers torrent, URLs de fitxers torrent o URIs magnet a una instància GTK en execució del Deluge

en: Creating Torrent
ca: Creació del torrent

en: Queued Torrents
ca: Torrents a la cua

en: Add Queued Torrents
ca: Afegeix els torrents a la cua

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: _Clear
ca: _Neteja

en: Automatically add torrents on connect
ca: Afegeix els fitxers .torrent automàticament en connectar-se

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Add Torrent
ca: _Afegeix un Torrent

en: _Create Torrent
ca: _Crea un torrent

en: Quit & _Shutdown Daemon
ca: _Surt i apaga el dimoni

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Edit
ca: Edita

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Connection Manager
ca: Gestor de _connexions

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Toolbar
ca: _Barra d'eines

en: _Sidebar
ca: _Barra lateral

en: Status_bar
ca: Barra d'e_stat

en: T_abs
ca: Pest_anyes

en: _Columns
ca: _Columnes

en: _Find ...
ca: _Troba ...

en: S_idebar
ca: Ba_rra lateral

en: Show _Zero Hits
ca: Mosta els accessos _Zero

en: Show _Trackers
ca: Mostra els ras_trejadors

en: Show _Owners
ca: Mostra els _propietaris

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Homepage
ca: _Pàgina d'inici

en: _FAQ
ca: _PMF

en: Frequently Asked Questions
ca: Preguntes més freqüents

en: _Community
ca: _Comunitat

en: _About
ca: _Quant a

en: Add torrent
ca: Afegeix un torrent

en: Add Torrent
ca: Afegeix un torrent

en: Remove torrent
ca: Suprimeix el torrent

en: Remove Torrent
ca: Suprimeix el torrent

en: Filter torrents by name.
    This will filter torrents for the current selection on the sidebar.
ca: Filtra els torrents pel nom.
    Això filtrarà els torrents per la selecció actual en la barra lateral.

en: Filter
ca: Filtra

en: Pause the selected torrents
ca: Fes una pausa als torrents seleccionats

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Resume the selected torrents
ca: Reprèn els torrents seleccionats

en: Resume
ca: Reprèn

en: Queue Torrent Up
ca: Mou el torrent cap a dalt de la cua

en: Queue Up
ca: Puja a la cua

en: Queue Torrent Down
ca: Mou el torrent cap a baix de la cua

en: Queue Down
ca: Baixa a la cua

en: Preferences
ca: Preferències

en: Connection Manager
ca: Gestor de connexions

en: Close
ca: Tanca

en: Filter:
ca: Filtre:

en: Clear the search
ca: Neteja la cerca

en: _Match Case
ca: _Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Forced
ca: Forçat

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Handshake
ca: Encaixada

en: Full Stream
ca: Flux complet

en: Either
ca: Qualsevol

en: Socks5 Auth
ca: Autenticació Socks5

en: HTTP Auth
ca: Autenticació HTTP

en: The standalone self-contained application
ca: L'aplicació independent autocontinguda

en: Thin Client
ca: Client lleuger

en: Connect to a Deluge daemon (deluged)
ca: Connecta a un dimoni del Deluge (deluged)

en: Application Mode
ca: Mode de l'aplicació

en: Show session speed in titlebar
ca: Mostra la velocitat de la sessió a la barra de títol

en: Focus window when adding torrent
ca: Enfoca la finestra quan s'afegeixi un torrent

en: The pieces bar
    will increase bandwidth use between client
    and daemon (does not apply in Standalone mode).
ca: La barra de trossos
    incrementarà l'ús d'amplada de banda entre el client
    i el dimoni (no aplica en el mode independent).

en: Show a pieces bar in Status tab
ca: Mostra la barra de trossos a la pestanya d'estat

en: Completed:
ca: Completat:

en: Downloading:
ca: Baixant:

en: Waiting:
ca: Esperant:

en: Missing:
ca: Falten:

en: _Revert
ca: _Reverteix

en: Revert color to default
ca: Reverteix el color a per defecte

en: Piece Colors
ca: Colors dels trossos

en: Main Window
ca: Finestra principal

en: Enable system tray icon
ca: Habilita la icona de la safata del sistema

en: App Indicator
ca: Indicador de l'aplicació

en: Systray
ca: Safata del sistema

en: Minimize to tray on close
ca: Minimitza a la safata amb el tancament

en: Start in tray
ca: Inicia a la safata

en: Password protect system tray
ca: Protecció amb contrasenya de la safata del sistema

en: System Tray
ca: Safata del sistema

en: Notify about new releases
ca: Notifica sobre versions noves

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: System Default
ca: Valor per defecte del sistema

en: <b>Language</b>
ca: <b>Idioma</b>

en: Move completed to:
ca: Mou els completats a:

en: Copy of .torrent files to:
ca: Copia els fitxers .torrent a:

en: Delete copy of torrent file on remove
ca: Elimina la còpia del fitxer torrent amb la supressió

en: Delete the copy of the torrent file created when the torrent is removed
ca: Elimina la còpia del fitxer torrent creat quan se suprimeix el torrent

en: Download to:
ca: Baixa a:

en: Download Folders
ca: Baixa les carpetes

en: Prioritize first and last pieces of torrent
ca: Prioritza els primers i últims trossos del torrent

en: Prioritize first and last pieces of files in torrent
ca: Prioritza els primers i últims trossos dels fitxers al torrent

en: Sequential download
ca: Baixada seqüencial

en: When enabled, the piece picker will pick pieces in
    sequence instead of rarest first.
    
    Enabling sequential download will affect the piece
    distribution negatively in the swarm. It should be
    used sparingly.
ca: Si s'habilita, el selector de trossos triarà primer els
    trossos seqüencialment, i no els menys comuns.
    
    Habilitar la baixada seqüencial afecta la distribució
    de trossos a l'eixam. S’ha d’utilitzar amb moderació.

en: Add torrents in Paused state
ca: Afegeix els torrents en pausa

en: Pre-allocate disk space
ca: Reserva l'espai al disc

en: Pre-allocate the disk space for the torrent files
ca: Reserva l'espai al disc pels fitxers torrent

en: Add Torrent Options
ca: Afegeix opcions del torrent

en: Always show
ca: Mostra'l sempre

en: Bring the dialog to focus
ca: Porta el diàleg al primer pla

en: Add Torrents Dialog
ca: Diàleg «Afegeix torrents»

en: Connection Attempts per Second:
ca: Intents de connexió per segon:

en: Half-Open Connections:
ca: Connexions mig obertes:

en: The maximum number of connections allowed.  Set -1 for unlimited.
ca: El nombre màxim de connexions permeses. Establiu-ho a -1 per a il·limitat.

en: Connections:
ca: Connexions:

en: The maximum upload slots for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ca: El nombre màxim de ranures de pujada per a tots els torrents. Establiu-ho a -1 per a il·limitat.

en: Upload Slots:
ca: Ranures de pujada:

en: The maximum download speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ca: La velocitat màxima de baixada per a tots els torrents. Estableix a -1 per a il·limitada.

en: Download Speed:
ca: Velocitat de baixada:

en: The maximum upload speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ca: La velocitat màxima de pujada per a tots els torrents. Establiu-ho a -1 per a il·limitada.

en: Upload Speed:
ca: Velocitat de pujada:

en: Ignore limits on local network
ca: Ignora els límits a la xarxa local

en: Rate limit IP overhead
ca: Límit de sobrecàrrega per IP

en: If checked, the estimated TCP/IP overhead is drained from the rate limiters, to avoid exceeding the limits with the total traffic
ca: Si es marca, la sobrecàrrega TCP/IP estimada no es tindrà en compte en els límits de relació, per tal d'evitar excedir els límits amb el trànsit total

en: Global Bandwidth Limits
ca: Límits d'amplada de banda globals

en: The maximum upload slots per torrent.  Set -1 for unlimited.
ca: El nombre màxim de ranures de pujada per torrent. Establiu-ho a -1 per a il·limitat.

en: The maximum number of connections per torrent.  Set -1 for unlimited.
ca: El nombre màxim de connexions per torrent. Establiu-ho a -1 per a il·limitat.

en: The maximum number download speed per torrent.  Set -1 for unlimited.
ca: La velocitat màxima de baixada per torrent. Establiu-ho a -1 per a il·limitat.

en: The maximum upload speed per torrent.  Set -1 for unlimited.
ca: La velocitat màxima de pujada per torrent. Establiu-ho a -1 per a il·limitat.

en: Per-Torrent Bandwidth Limits
ca: Límits d'amplada de banda per torrent

en: Queue to top
ca: Posa al principi de la cua

en: New Torrents
ca: Torrents nous

en: Seeding:
ca: Sembrant:

en: Ignore slow torrents
ca: Ignora els torrents lents

en: Torrents not transfering any data do not count towards download/seeding active count.
ca: Els torrents que no transfereixen dades no es tenen en compte en el recompte de baixada i sembra.

en: Prefer seeding torrents
ca: Prefereix els torrents que sembren

en: Give preference to seeding torrents over downloading torrents.
ca: Dona preferència a sembrar torrents més que no pas a baixar-los.

en: Active Torrents
ca: Torrents actius

en: Share Ratio:
ca: Relació de compartició:

en: Time Ratio:
ca: Relació de temps:

en: Time (m):
ca: Temps (m):

en: Seeding Rotation
ca: Rotació de la sembra

en: Pause Torrent
ca: Pausa el torrent

en: Share Ratio Reached
ca: Relació de compartició assolida

en: The IP address of the interface to listen for incoming bittorrent connections on. Leave this empty if you want to use the default.
ca: L'adreça IP de la interfície per on escoltar les connexions bittorrent entrants. Deixeu-ho buit si voleu fer servir el valor per defecte.

en: Incoming Address
ca: Adreça d'entrada

en: Random
ca: Aleatori

en: Uses random ports in range 49152 to 65525
ca: Usa ports aleatoris entre 49152 i 65525

en: Active Port:
ca: Port actiu:

en: Test Active Port
ca: Comprova el port actiu

en: Incoming Port
ca: Port d'entrada

en: 
    The network interface name or IP address for outgoing BitTorrent connections. (Leave empty for default.)
ca: 
    El nom de la interfície de xarxa o l'adreça IP per les connexions BitTorrent sortints. (Deixeu-ho buit per defecte.)

en: Outgoing Interface
ca: Interfície de sortida

en: From:
ca: De:

en: To:
ca: A:

en: Outgoing Ports
ca: Ports de sortida

en: Outgoing:
ca: De sortida:

en: Incoming:
ca: D'entrada:

en: Level:
ca: Nivell:

en: Encryption
ca: Xifratge

en: Universal Plug and Play
ca: Integració automàtica universal

en: NAT Port Mapping Protocol
ca: Protocol de mapatge de ports NAT

en: Peer Exchange
ca: Intercanvi de clients

en: Exchanges peers between clients. (Disabling requires restart)
ca: Intercanvia clients. (Desactivar-ho requereix reiniciar)

en: Local Service Discovery finds local peers on your network.
ca: Local Service Discovery troba els clients locals a la vostra xarxa.

en: Distributed hash table may improve the amount of active connections.
ca: La taula de resum distribuïda pot millorar la quantitat de connexions actives.

en: Peer TOS Byte:
ca: Parell Byte TDS:

en: Network Extras
ca: Extres de xarxa

en: Hostname:
ca: Nom de l'amfitrió:

en: Proxy Hostnames
ca: Noms dels servidors intermediaris

en: Hostnames should be attempted to be resolved through
    the proxy instead of using the local DNS service
ca: Els noms es resoldran a través del servidor intermediari
    en comptes d'usar el servei DNS local

en: Proxy Peers
ca: Clients del servidor intermediari

en: Proxy peer and web seed connections.
ca: Connexions de clients del servidor intermediari i de llavors web.

en: Proxy Trackers
ca: Rastrejadors del servidor intermediari

en: Force Proxy Use
ca: Força l'ús del servidor intermediari

en: Hide Client Identity
ca: Amaga la identitat del client

en: Attempt to hide client identity and only use proxy for incoming connections.
ca: S'intentarà amagar la identitat del client i només es farà ús del servidor intermediari per les connexions entrants.

en: Force Proxy
ca: Força el servidor intermediari

en: Cache Size (16 KiB blocks):
ca: Mida de la memòria cau (blocs de 16 KiB):

en: The number of seconds from the last cached write to a piece in the write cache, to when it's forcefully flushed to disk. Default is 60 seconds.
ca: El nombre de segons des de la darrera escriptura a la memòria cau d'un tros, fins que es desa al disc. Per defecte són 60 segons.

en: Cache Expiry (seconds):
ca: Expiració de la memòria cau (segons):

en: Settings
ca: Paràmetres

en: The total number of 16 KiB blocks written to disk since this session was started.
ca: El nombre total de blocs de 16 KiB escrits al disc d'ençà que s'ha iniciat aquesta sessió.

en: Blocks Written:
ca: Blocs escrits:

en: The total number of write operations performed since this session was started.
ca: El nombre total d'operacions d'escriptura realitzades d'ençà que s'ha iniciat aquesta sessió.

en: Writes:
ca: Escriptures:

en: The ratio (blocks_written - writes) / blocks_written represents the number of saved write operations per total write operations, i.e. a kind of cache hit ratio for the write cache.
ca: La relació (blocs_escrits - escriptures) / blocs_escrits representa el nombre d'operacions d'escriptura estalviades pel nombre total d'operacions d'escriptura, és a dir, una mena de relació  d'encerts de la memòria cau d'escriptura.

en: Write Cache Hit Ratio:
ca: Relació d'encerts d'escriptura a la memòria cau:

en: Write
ca: Escriptura

en: The number of blocks that were requested from the bittorrent engine (from peers), that were served from disk or cache.
ca: El nombre de blocs que van ser sol·licitats pel motor bittorrent (per clients), que foren servits del disc o de la memòria cau.

en: Blocks Read:
ca: Blocs llegits:

en: The number of blocks that were served from cache.
ca: El nombre de blocs que foren servits de la memòria cau.

en: Blocks Read Hit:
ca: Encert de lectura dels blocs:

en: The cache hit ratio for the read cache.
ca: La relació d'encerts d'escriptura a la memòria cau.

en: Read Cache Hit Ratio:
ca: Relació d'encerts de lectura a la memòria cau:

en: The total number of read operations performed since this session was started.
ca: El nombre total d'operacions de lectura realitzades d'ençà que s'ha iniciat aquesta sessió.

en: Reads:
ca: Lectures:

en: Read
ca: Lectura

en: The number of 16 KiB blocks currently in the disk cache. This includes both read and write cache.
ca: El nombre de blocs de 16 KiB actualment a la memòria cau del disc. Inclou les memòries cau de lectura i escriptura.

en: Cache Size:
ca: Mida de la memòria cau:

en: Read Cache Size:
ca: Mida de la memòria cau de lectura:

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: Help us improve Deluge by sending us your Python version, PyGTK version, OS and processor types.  Absolutely no other information is sent.
ca: Ajudeu-nos a millorar Deluge amb l'enviament de la vostra versió de Python, PyGTK, SO i tipus de processador. No s'enviarà cap altra informació.

en: Yes, please send anonymous statistics
ca: Sí, si us plau, envieu-nos estadístiques anònimes

en: System Information
ca: Informació del sistema

en: Location:
ca: Ubicació:

en: If Deluge cannot find the database file at this location it will fallback to using DNS to resolve the peer's country.
ca: Si el Deluge no pot trobar el fitxer de la base de dades en aquesta ubicació haurà d'emprar DNS per a resoldre el país dels clients.

en: GeoIP Database
ca: Base de dades GeoIP

en: Associate with Deluge
ca: Associa amb el Deluge

en: Magnet Links
ca: Enllaços magnet

en: Daemon port:
ca: Port del dimoni:

en: Allow Remote Connections
ca: Permet connexions remotes

en: Connections
ca: Connexions

en: Periodically check the website for new releases
ca: Comprova periòdicament el lloc web per si hi ha llançaments nous

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Accounts
ca: Comptes

en: Version:
ca: Versió:

en: Author:
ca: Autor/a:

en: Homepage:
ca: Pàgina d'inici:

en: Author Email:
ca: Correu de l'autor/a:

en: Info
ca: Informació

en: _Install
ca: _Instal·la

en: _Find More...
ca: _Troba'n més...

en: Remove the selected torrent(s)?
ca: Voleu suprimir els torrents seleccionats?

en: Include downloaded files
ca: Inclou els fitxers baixats

en: (This is permanent!)
ca: (Això és permanent)

en: Add Peer
ca: Afegeix el client

en: hostname:port
ca: amfitrió:port

en: Properties
ca: Propietats

en: Max drop down rows
ca: Màxim de files de la llista desplegable

en: Show path entry
ca: Mostra l'entrada del camí

en: Show file chooser
ca: Mostra el selector de fitxers

en: Show folder name
ca: Mostra el nom de la carpeta

en: Path Chooser Type
ca: Tipus del selector de camins

en: Enable autocomplete
ca: Activa la compleció automàtica

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Set new key
ca: Estableix una clau nova

en: Press this key to set new key accelerators to trigger auto-complete
ca: Premeu aquesta tecla per establir nou acceleradors de tecles que activin l'autocompleció

en: Autocomplete
ca: Completa automàticament

en: Save path
ca: Desa el camí

en: Toggle hidden files
ca: Commuta la visualització de fitxers ocults

en: Default path
ca: Camí per defecte

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Select a Directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Saved paths
ca: Camins desats

en: column
ca: columna

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Open
ca: Obre

en: Add
ca: Afegeix

en: Add the current entry value to the list
ca: Afegeix el valor de l'entrada actual a la llista

en: Edit
ca: Edita

en: Edit the selected entry
ca: Edita l'entrada seleccionada

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove the selected entry
ca: Suprimeix l'entrada seleccionada

en: Move the selected entry up
ca: Mou l'entrada seleccionada amunt

en: Move the selected entry down
ca: Mou l'entrada seleccionada avall

en: Default
ca: Per defecte

en: No default path set
ca: No s'ha establert un camí per defecte

en: Open properties dialog
ca: Obre el diàleg de propietats

en: Add Infohash
ca: Afegeix Infohash

en: From Infohash
ca: De l'«infohash»

en: Trackers:
ca: Rastrejadors:

en: Add Host
ca: Afegeix un amfitrió

en: Move Download Folder
ca: Mou la carpeta de baixades

en: Move the torrent(s) download folder.
ca: Mou la carpeta de baixada dels torrents.

en: Destination:
ca: Destí:

en: New Release
ca: Nova versió

en: _Goto Website
ca: _Ves al lloc web

en: New Release Available!
ca: Hi ha una nova versió disponible.

en: Available Version:
ca: Versió disponible:

en: Server Version
ca: Versió del servidor

en: Current Version:
ca: Versió actual:

en: Do not show this dialog in the future
ca: No tornis a mostrar aquest diàleg

en: Down Speed:
ca: Velocitat de baixada:

en: Up Speed:
ca: Velocitat de pujada:

en: Downloaded:
ca: Baixat:

en: Uploaded:
ca: Pujat:

en: Seeds:
ca: Llavors:

en: Peers:
ca: Clients:

en: Availability:
ca: Disponibilitat:

en: Seed Rank:
ca: Rang de sembra:

en: ETA Time:
ca: Temps restant estimat:

en: Last Transfer:
ca: Última transferència:

en: Active Time:
ca: Temps d'activitat:

en: Complete Seen:
ca: Vists complets:

en: Seeding Time:
ca: Temps de sembra:

en: Pieces:
ca: Trossos:

en: Name:
ca: Nom:

en: Download Folder:
ca: Carpeta de baixada:

en: Added:
ca: Afegit:

en: Total Size:
ca: Mida total:

en: Total Files:
ca: Total de fitxers:

en: Created By:
ca: Creat per:

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Owner:
ca: Propietari:

en: Move completed:
ca: Mou els completats:

en: Stop seed at ratio:
ca: Atura la sembra a la relació:

en: Remove at ratio
ca: Suprimeix a la relació

en: Bandwidth Limits
ca: Límits d'amplada de banda

en: Current Tracker:
ca: Rastrejador actual:

en: Total Trackers:
ca: Total de rastrejadors:

en: Tracker Status:
ca: Estat del rastrejador:

en: Next Announce:
ca: Comunicat següent:

en: Private Torrent:
ca: Torrent privat:

en: _Edit Trackers
ca: _Edita els rastrejadors

en: Top
ca: Capdamunt

en: Bottom
ca: Capdavall

en: Add Torrents
ca: Afegiment de Torrents

en: Move Complete Folder
ca: Mou la carpeta de completats

en: Add In _Paused State
ca: Afegeix amb l'estat de _pausa

en: Prioritize First/Last Pieces
ca: Prioritza els primers/últims trossos

en: Skip File Hash Check
ca: Omet la comprovació de la suma de verificació

en: Preallocate Disk Space
ca: Reserva l'espai al disc

en: Preallocate the disk space for the torrent files
ca: Reserva l'espai al disc pels fitxers torrent

en: Maximum torrent download speed
ca: Velocitat màxima de baixada pel torrent

en: Maximum torrent upload speed
ca: Velocitat màxima de pujada pel torrent

en: Maximum torrent connections
ca: Màxim de connexions pel torrent

en: Maximum torrent upload slots
ca: Màxim de ranures de pujada pel torrent

en: Apply To All
ca: Aplica-ho a tot

en: Revert To Defaults
ca: Reverteix als valors predeterminats

en: _Show Deluge
ca: _Mostra el Deluge

en: _Pause Session
ca: _Pausa la sessió

en: _Resume Session
ca: _Reprèn la sessió

en: _Download Speed Limit
ca: Límit de la velocitat de _baixada

en: _Upload Speed Limit
ca: Límit de la velocitat de _pujada

en: Quit & Shutdown Daemon
ca: Sortir i Apagar Dimoni

en: Edit Trackers
ca: Edita els rastrejadors

en: _Up
ca: _Amunt

en: _Down
ca: A_vall

en: _Add Peer
ca: _Afegeix un client

en: Add a peer by its IP
ca: Afegeix un client per la seva IP

en: Edit Tracker
ca: Edita el rastrejador

en: Tracker:
ca: Seguidor:

en: Enter Remote Path
ca: Introduïu el camí remot

en: Remote Path
ca: Camí remot

en: Path:
ca: Camí:

en: Create Torrent
ca: Crea torrent

en: Fol_der
ca: _Carpeta

en: _Remote Path
ca: Camí _remot

en: Files
ca: Fitxers

en: Webseeds
ca: Sembradors web

en: Piece Size:
ca: Mida del tros:

en: Set Private Flag
ca: Estableix un senyalitzador privat

en: Add this torrent to the session
ca: Afegeix aquest torrent a la sessió

en: Options
ca: Opcions

en: Save .torrent as
ca: Anomena i desa el .torrent

en: _Open Download Folder
ca: _Obre la carpeta de baixades

en: _Pause
ca: Fes una _pausa

en: Resu_me
ca: Conti_nua

en: Resume selected torrents.
ca: Reprèn els torrents seleccionats.

en: Opt_ions
ca: Op_cions

en: _Queue
ca: Envia a la _cua

en: _Update Tracker
ca: _Actualitza el rastrejador

en: _Remove Torrent
ca: _Suprimeix el torrent

en: _Force Re-check
ca: _Força la re-comprovació

en: _Move Download Folder
ca: _Mou la carpeta de baixades

en: label
ca: etiqueta

en: _Select All
ca: _Selecciona-ho tot

en: _Pause All
ca: Fes una _pausa a tot

en: Resu_me All
ca: Conti_nuar Tots

en: _Connection Limit
ca: Límit de la _connexió

en: Upload _Slot Limit
ca: Límit de _ranures de pujada

en: Stop seed at _ratio
ca: Atura la sembra a la _relació

en: _Auto Managed
ca: Gestió _automàtica

en: _Super Seeding
ca: _Sembra ràpida

en: _Change Ownership
ca: _Canvia el propietari

en: Add Tracker
ca: Afegeix un seguidor

en: Add Trackers
ca: Afegeix rastrejadors

en: Add URL
ca: Afegeix un URL

en: From URL
ca: D'un URL

en: Deluge Daemons
ca: Dimonis del Deluge

en: Auto-connect to selected Daemon
ca: Connecta automàticament al dimoni seleccionat

en: Auto-start localhost daemon (if required)
ca: Inicia automàticament un dimoni local (si és necessari)

en: Hide this dialog
ca: Amaga aquest diàleg

en: Startup Options
ca: Opcions d'inici

en: _Open File
ca: _Obre el fitxer

en: _Show Folder
ca: _Mostra la carpeta

en: _Expand All
ca: _Expandeix-ho Tot

en: _Skip
ca: _Omet

en: _Low
ca: _Baixa

en: _High
ca: _Alta

en: Deluge Team
ca: Equip del Deluge

en: Deluge is a lightweight, Free Software, cross-platform BitTorrent client.
ca: El Deluge és un client de BitTorrent lleuger, de progamari lliure i multiplataforma.

en: Deluge contains the common features to BitTorrent clients such as Protocol Encryption, DHT, Local Peer Discovery (LSD), Peer Exchange (PEX), UPnP, NAT-PMP, Proxy support, Web seeds, global and per-torrent speed limits. As Deluge heavily utilises the libtorrent library it has a comprehensive list of the features provided.
ca: El Deluge conté les funcions comunes dels clients BitTorrent, com ara el xifratge del protocol, DHT, descobriment de clients locals (LSD), intercanvi de clients (PEX), UPnP, NAT-PMP, suport per servidors intermediaris, llavors web i límits de velocitat globals i per torrent. El Deluge es basa en la biblioteca libtorrent, i, per tant, incorpora la llista completa de les funcions que proporciona.

en: Deluge has been designed to run as both a normal standalone desktop application and as a client-server. In Thinclient mode a Deluge daemon handles all the BitTorrent activity and is able to run on headless machines with the user-interfaces connecting remotely from any other platform.
ca: El Deluge ha estat dissenyat per funcionar com una aplicació normal d'escriptoril i com a client-servidor. En el mode de client lleuger, un dimoni del Deluge gestiona tota l'activitat de BitTorrent i és capaç d'executar-se en màquines sense perifèrics amb les interfícies d'usuari que es connecten de forma remota des de qualsevol altra plataforma.

en: BitTorrent Client
ca: Client de BitTorrent

en: Deluge BitTorrent Client
ca: Client de BitTorrent Deluge

en: Download and share files over BitTorrent
ca: Baixeu i compartiu fitxers a través de BitTorrent

en: Console Options
ca: Opcions de la consola

en: These daemon connect options will be used for commands, or if console ui autoconnect is enabled.
ca: Aquestes opcions de connexió del dimoni s'utilitzaran per a ordres, o per si la connexió automàtica de la interfície d'usuari de la consola està habilitada.

en: Deluge daemon IP address to connect to (default 127.0.0.1)
ca: Adreça IP del dimoni del Deluge a connectar-se (per defecte 127.0.0.1)

en: Deluge daemon port to connect to (default 58846)
ca: Port del dimoni del Deluge a connectar-se (per defecte 58846)

en: Deluge daemon username to use when connecting
ca: El nom d'usuari del dimoni del Deluge a utilitzar per connectar

en: Deluge daemon password to use when connecting
ca: La contrasenya del dimoni del Deluge a utilitzar per connectar

en: Console Commands
ca: Ordres de la consola

en: Description
ca: Descripció

en: The following console commands are available:
ca: Les ordres de consola següents estan disponibles:

en: Command
ca: Ordre

en: `%s` alias
ca: Àlies `%s`

en: Usage: manage <torrent-id> [--set <key> <value>] [<key> [<key>...] ]
ca: Ús: manage <id-del-torrent> [--set <clau> <valor>] [<clau> [<clau>...] ]

en: an expression matched against torrent ids and torrent names
ca: una expressió que coincideix amb els identificadors i noms dels torrents

en: set value for this key
ca: Estableix un valor per aquesta clau

en: Value to set
ca: Valor a establir

en: one or more keys separated by space
ca: una o més claus separades per espai

en: Also removes the torrent data
ca: Això també suprimirà les dades del torrent

en: List the matching torrents without removing.
ca: Llista els torrents coincidents sense suprimir-los.

en: One or more torrent ids
ca: Un o més identificadors de torrent

en: Confirm with -c to remove the listed torrents (Count: %d)
ca: Confirmeu amb -c per suprimir els torrents llistats (Total: %d)

en: Usage: resume [ * | <torrent-id> [<torrent-id> ...] ]
ca: Ús: resume [ * | <id-del-torrent> [<id-del-torrent> ...] ]

en: One or more torrent ids. Use "*" to resume all torrents
ca: Un o més identificadors de torrent. Useu "*" per reprendre tots els torrents

en: One or more torrent ids. Use "*" to pause all torrents
ca: Un o més identificadors de torrent. Useu "*" per posar en pausa tots els torrents

en: Download folder for torrent
ca: Carpeta de baixada pel torrent

en: Move the completed torrent to this folder
ca: Mou el torrent completat a aquesta carpeta

en: One or more torrent files, URLs or magnet URIs
ca: Un o més fitxers torrent, URLs o URLs magnet

en: Lists available plugins
ca: Llista els connectors disponibles

en: Shows enabled plugins
ca: Mostra els connectors habilitats

en: Enables a plugin
ca: Habilita un connector

en: Disables a plugin
ca: Desactiva un connector

en: Reload list of available plugins
ca: Torna a carregar la llista de connectors disponibles

en: Install a plugin from an .egg file
ca: Instal·la un connector d'un fitxer .egg

en: Raw values for upload/download rates (without KiB/s suffix)(useful for scripts that want to do their own parsing)
ca: Valors en brut de les velocitats de pujada i baixada (sense el sufix KiB/s) (útil per a scripts que vulguin analitzar-ho)

en: Do not show torrent status (Improves command speed)
ca: No mostris l'estat dels torrent (millora la velocitat de l'ordre)

en: Usage: connect <host[:port]> [<username>] [<password>]
ca: Ús: connect <amfitrió[:port]> [<usuari>] [<contrasenya>]

en: Daemon host and port
ca: Amfitrió i port del dimoni

en: Password
ca: Contrasenya

en: The path to move the torrents to
ca: El camí a moure els torrents

en: The new state
ca: El nou estat

en: One or more commands
ca: Una o més ordres

en: Usage: config [--set <key> <value>] [<key> [<key>...] ]
ca: Ús: config [--set <clau> <valor>] [<clau> [<clau>...] ]

en: Show more information per torrent.
ca: Mostra més informació per torrent.

en: Show more detailed information including files and peers.
ca: Mostra més informació detallada com ara els fitxers i clients.

en: Show torrents with state STATE: %s.
ca: Mostra els torrents amb l'estat: %s.

en: Same as --sort but items are in reverse order.
ca: El mateix que --sort però els elements estan amb ordre invers.

en: One or more torrent ids. If none is given, list all
ca: Un o més identificadors de torrent. Si no se'n proporciona cap, mostra'ls tots

en: Select Host
ca: Selecciona un amfitrió

en: Quit
ca: Surt

en: Delete Host
ca: Suprimeix l'amfitrió

en: Add Host (Up & Down arrows to navigate, Esc to cancel)
ca: Afegeix un amfitrió (les fletxes amunt i avall serveixen per navegar, ESC per cancel·lar)

en: Error adding host
ca: S'ha produït un error afegint l'amfitrió

en: Columns
ca: Columnes

en: Width
ca: Amplada

en: General options
ca: Opcions generals

en: Ring system bell when a download finishes
ca: Fes sonar la campana del sistema quan es completi una baixada

en: List complete torrents after incomplete regardless of sorting order
ca: Llista els torrents complets després dels incomplets, independentment del criteri d'ordenació

en: Move selection when moving torrents in the queue
ca: Mou la selecció quan moguis els torrents de la cua

en: Language
ca: Idioma

en: Command Line Mode
ca: Mode de línia d'ordres

en: Do not store duplicate input in history
ca: No emmagatzemis l'entrada de dades a l'historial

en: Store and load command line history in command line mode
ca: Emmagatzema i carrega l'historial de la línia d'ordres en el mode de línia d'ordres

en: Third tab lists all remaining torrents in command line mode
ca: La tercera pestanya llista al mode de línia d'ordres els torrents restants

en: Torrents per tab press
ca: Torrents per cada pestanya premuda

en: Folders
ca: Carpetes

en: Download To
ca: Baixar a

en: Move completed to
ca: Mou els completats a

en: Copy of .torrent files to
ca: Còpia de fitxers .torrent a

en: Add Paused
ca: Afegeix en pausa

en: Pre-Allocate disk space
ca: Reserva l'espai al disc

en: Incomming Ports
ca: Ports d'entrada

en: From
ca: Des de

en: To
ca: A

en: Use Random Ports
ca: Utilitza ports aleatoris

en: Incoming Interface
ca: Interfície d'entrada

en: IP address of the interface to listen on (leave empty for default):
ca: Adreça IP de la interfície per on escoltar (deixeu-ho buit per defecte):

en: The network interface name or IP address for outgoing BitTorrent connections. (Leave empty for default.):
ca: El nom de la interfície o l'adreça IP per a connexions BitTorrent sortints. (Deixeu-ho buit per defecte):

en: Inbound
ca: Trànsit d'entrada

en: Outbound
ca: Trànsit de sortida

en: Global Bandwidth Usage
ca: Ús global de l'amplada de banda

en: Maximum Connections
ca: Connexions màximes

en: Maximum Upload Slots
ca: Llocs Màxims de Pujada

en: Maximum Download Speed (KiB/s)
ca: Velocitat de baixada màxima (KiB/s)

en: Maximum Upload Speed (KiB/s)
ca: Velocitat de pujada màxima (KiB/s)

en: Maximum Half-Open Connections
ca: Nombre màxim de connexions a mig obrir

en: Maximum Connection Attempts per Second
ca: Nombre màxim d'intents de connexió per segon

en: Rate Limit IP Overhead
ca: Límit de sobrecàrrega per IP

en: Per Torrent Bandwidth Usage
ca: Ús per torrent de l'amplada de banda

en: Yes, please send anonymous statistics.
ca: Sí, envia estadístiques anònimes.

en: Daemon Port
ca: Port del dimoni

en: Allow remote connections
ca: Permet connexions remotes

en: Share Ratio
ca: Relació de compartició

en: Time Ratio
ca: Relació de temps

en: Time (m)
ca: Temps (m)

en: Remove torrent (Unchecked pauses torrent)
ca: Suprimeix el torrent (Desmarcat pausa el torrent)

en: Proxy Settings
ca: Configuració del servidor intermediari

en: Type
ca: Tipus

en: Hostname
ca: Nom de l'amfitrió

en: Proxy Type Help
ca: Ajuda sobre el tipus de servidor intermediari

en: Cache Size (16 KiB blocks)
ca: Mida de la memòria cau (blocs de 16 KiB)

en: Cache Expiry (seconds)
ca: Expiració de la memòria cau (segons)

en: Blocks Written
ca: Blocs escrits

en: Writes
ca: Escriptures

en: Write Cache Hit Ratio
ca: Relació d'encerts d'escriptura a la memòria cau

en: Blocks Read
ca: Blocs llegits

en: Blocks Read hit
ca: Encert de lectura dels blocs

en: Reads
ca: Lectures

en: Read Cache Hit Ratio
ca: Relació d'encerts de lectura a la memòria cau

en: Cache Size
ca: Mida de la memòria cau

en: Read Cache Size
ca: Mida de la memòria cau de lectura

en: Apply
ca: Aplicar

en: OK
ca: D'acord

en: Select Language
ca: Seleccioneu un idioma

en: The IP address "%s" is badly formed
ca: L'adreça IP "%s" està mal formada

en: Emule IP list (GZip)
ca: Llistat d'IPs de l'eMule (GZip)

en: SafePeer Text (Zipped)
ca: Text de SafePeer (amb compressió zip)

en: PeerGuardian Text (Uncompressed)
ca: Text de PeerGuardian (sense compressió)

en: PeerGuardian P2B (GZip)
ca: P2B de PeerGuardian (GZip)

en: Blocked IP Ranges /Whitelisted IP Ranges
ca: Intervals d'IP bloquejats / Intervals d'IP a la llista blanca

en: Blocklist
ca: Llista de bloqueig

en: Bad IP address
ca: Adreça IP incorrecta

en: Invalid leader
ca: Líder invàlid

en: Invalid magic code
ca: Codi màgic invàlid

en: Invalid version
ca: Versió no vàlida

en: Days
ca: Dies

en: Check for new list every:
ca: Comprovar per una nova llista cada:

en: Import blocklist on startup
ca: Importa la llista de bloqueigs a l'inici

en: <b>Settings</b>
ca: <b>Paràmetres</b>

en: Download the blocklist file if necessary and import the file.
ca: Baixa el fitxer de la llista de bloqueigs si cal i importa el fitxer.

en: Check Download and Import
ca: Verificar descàrrega i importar-lo

en: Download a new blocklist file and import it.
ca: Baixa un fitxer nou de llista de bloqueigs i l'importa.

en: Force Download and Import
ca: Forçar descàrrega i importar-lo

en: Blocklist is up to date
ca: La llista de bloqueigs està actualitzada

en: <b>Options</b>
ca: <b>Opcions</b>

en: Type:
ca: Tipus:

en: Date:
ca: Data:

en: File Size:
ca: Mida del fitxer:

en: <b>Info</b>
ca: <b>Informació</b>

en: <b>Whitelist</b>
ca: <b>Llista blanca</b>

en: Torrent Complete
ca: Torrent completat

en: Torrent Added
ca: Torrent afegit

en: Torrent Removed
ca: Torrent suprimit

en: Execute
ca: Executa

en: Event
ca: Esdeveniment

en: <b>Add Command</b>
ca: <b>Afegeix una ordre</b>

en: <b>Commands</b>
ca: <b>Ordres</b>

en: Incompatible Option
ca: Opció incompatible

en: "Watch Folder" directory and "Copy of .torrent files to" directory cannot be the same!
ca: Els directoris de la «Carpeta a vigilar» i de «Copia els fitxers .torrent a» no poden ser el mateix.

en: AutoAdd
ca: Afegeix automàticament

en: Double-click to toggle
ca: Feu doble clic per canviar

en: Double-click to edit
ca: Feu doble clic per editar

en: Path
ca: Camí

en: Watch folder does not exist.
ca: La carpeta vigilada no existeix.

en: Path does not exist.
ca: No existeix el camí.

en: Watch Folder Properties
ca: Propietats de la carpeta vigilada

en: If a .torrent file is added to this directory,
    it will be added to the session.
ca: Si s'afegeix un fitxer .torrent en aquest
    directori, s'afegirà a la sessió.

en: Select A Folder
ca: Selecciona una carpeta

en: Enable this watch folder
ca: Habilita aquesta carpeta vigilada

en: <b>Watch Folder</b>
ca: <b>Carpeta a vigilar</b>

en: Delete .torrent after adding
ca: Suprimeix el .torrent després d'afegir-lo

en: Once the torrent is added to the session,
    the .torrent will be deleted.
ca: Després d'afegir el torrent a la sessió,
    se suprimirà el .torrent.

en: Append extension after adding:
ca: Annexa l'extensió després d'afegir:

en: Once the torrent is added to the session,
    an extension will be appended to the .torrent
    and it will remain in the same directory.
ca: Després d'afegir el torrent a la sessió,
    s'annexarà una extensió al .torrent i romandrà
    al mateix directori.

en: .added
ca: .afegit

en: Once the torrent is added to the session,
    the .torrent will copied to the chosen directory
    and deleted from the watch folder.
ca: Després d'afegir el torrent a la sessió,
    es copiarà el fitxer .torrent al directori
    escollit i se suprimirà de la carpeta vigilada.

en: Once the torrent is deleted from the session,
    also delete the .torrent file used to add it.
ca: Quan se suprimeixi el torrent de la sessió,
    esborra el fitxer .torrent utilitzar per afegir-lo.

en: <b>Torrent File Action</b>
ca: <b>Acció amb el fitxer torrent</b>

en: Set download folder
ca: Estableix la carpeta de la baixada

en: This folder will be where the torrent data is downloaded to.
ca: Es guardaran les dades del torrent en aquesta carpeta.

en: <b>Download Folder</b>
ca: <b>Carpeta de la baixada</b>

en: Set move completed folder
ca: Estableix la carpeta on moure els fitxers complets

en: <b>Move Completed</b>
ca: <b>Mou els completats</b>

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: <b>Label</b>
ca: <b>Etiqueta</b>

en: Main
ca: Principal

en: The user selected here will be the owner of the torrent.
ca: L'usuari seleccionat serà el propietari del torrent.

en: <b>Owner</b>
ca: <b>Propietari</b>

en: Max Upload Speed:
ca: Velocitat màxima de pujada:

en: Max Connections:
ca: Nombre màxim de connexions:

en: Max Upload Slots:
ca: Nombre màxim de ranures de pujada:

en: Max Download Speed:
ca: Velocitat màxima de baixada:

en: <b>Bandwidth</b>
ca: <b>Amplada de banda</b>

en: Auto Managed:
ca: Gestió automàtica:

en: Add Paused:
ca: Afegeix en pausa:

en: Queue to:
ca: Envia a la cua:

en: <b>Queue</b>
ca: <b>Cua</b>

en: <b>Watch Folders:</b>
ca: <b>Vigila les carpetes:</b>

en: minutes
ca: minuts

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 1 second
ca: 1 segon

en: seconds
ca: segons

en: Stats
ca: Estadístiques

en: Resolution
ca: Resolució

en: Seeds/Peers
ca: Llavors/Clients

en: Download color:
ca: Color de baixada:

en: Upload color:
ca: Color de pujada:

en: <b>Connections Graph</b>
ca: <b>Gràfica de connexions</b>

en: <b>Bandwidth Graph</b>
ca: <b>Gràfica d'amplada de banda</b>

en: DHT nodes:
ca: Nodes DHT:

en: Cached DHT nodes:
ca: Nodes DHT a la memòria cau:

en: DHT torrents:
ca: Torrents DHT:

en: <b>Seeds / Peers</b>
ca: <b>Llavors / Clients</b>

en: <b>Graph Colors</b>
ca: <b>Colors de la gràfica</b>

en: WebUi
ca: Interfície gràfica web

en: The Deluge web interface is not installed, please install the
    interface and try again
ca: La interfície web de Deluge no està instal·lada. Si us plau, instal·leu la
    interfície i torneu-ho a provar

en: Enable web interface
ca: Habilita la interfície web

en: Enable SSL
ca: Habilita SSL

en: Listening port:
ca: Escoltant port:

en: Invalid label, valid characters:[a-z0-9_-]
ca: Etiqueta Invàlida, caràcters vàlids:[a-z0-9_-]

en: Empty Label
ca: Etiqueta buida

en: Label already exists
ca: Ja existeix l'etiqueta

en: Unknown Label
ca: Etiqueta desconeguda

en: Unknown Torrent
ca: Torrent desconegut

en: Label _Options
ca: _Opcions de l'etiqueta

en: _Remove Label
ca: Sup_rimeix l'etiqueta

en: _Add Label
ca: _Afegeix una etiqueta

en: Label Options
ca: Opcions de les etiquetes

en: Label
ca: Etiqueta

en: <b>Label Options</b>
ca: <b>Opcions de les etiquetes</b>

en: Apply per torrent max settings:
ca: Aplica els paràmetres màxims a cadascun dels torrents:

en: Maximum
ca: Màxim

en: Apply Queue settings:
ca: Aplica els paràmetres de cua:

en: Apply folder settings:
ca: Aplica els paràmetres de la carpeta:

en: <i>(1 line per tracker)</i>
ca: <i>(1 línia per rastrejador)</i>

en: Automatically apply label:
ca: Aplica automàticament l'etiqueta:

en: Add Label
ca: Afegeix una etiqueta

en: <b>Add Label</b>
ca: <b>Afegeix una etiqueta</b>

en: <i>Use the sidebar to add,edit and remove labels. </i>
ca: <i>Utilitza la barra lateral per afegir, editar i eliminar etiquetes.</i>

en: <b>Labels</b>
ca: <b>Etiquetes</b>

en: Notification Blink shown
ca: Notificacions mostrades parpadejant

en: Popup notification is not enabled.
ca: Les notificacions emergents no es troben habilitades.

en: libnotify is not installed
ca: La libnotify no està instal·lada

en: Failed to popup notification
ca: No s'ha pogut mostrar una notificació emergent

en: Notification popup shown
ca: Notificació emergent mostrada

en: Sound notification not enabled
ca: La notificació sonora no es troba habilitada

en: pygame is not installed
ca: pygame no es troba instal·lat

en: Sound notification failed %s
ca: Ha fallat la notificació sonora: %s

en: Sound notification Success
ca: La notificació sonora ha tingut èxit

en: Finished Torrent
ca: S'ha finalitzat el torrent

en: The torrent "%(name)s" including %(num_files)i file(s) has finished downloading.
ca: El torrent "%(name)s" incloent %(num_files)i fitxers han acabat de baixar-se.

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Choose Sound File
ca: Escolliu un fitxer de so

en: There was an error sending the notification email: %s
ca: S'ha produït un error enviant el correu de notificació: %s

en: Server did not reply properly to HELO greeting: %s
ca: El servidor no ha respost adequadament a la petició inicial: %s

en: Server refused username/password combination: %s
ca: El servidor ha refusat la combinació d'usuari i contrasenya: %s

en: Notification email sent.
ca: Correu de notificació enviat.

en: Finished Torrent "%(name)s"
ca: S'ha finalitzat el torrent «%(name)s»

en: This email is to inform you that Deluge has finished downloading "%(name)s", which includes %(num_files)i files.
    To stop receiving these alerts, simply turn off email notification in Deluge's preferences.
    
    Thank you,
    Deluge.
ca: Aquest correu és per informar-vos que Deluge ha acabat de baixar "%(name)s", el qual inclou %(num_files)i fitxers.
    Per deixar de rebre aquestes alertes, simplement desactiveu la notificació per correu a les preferències de Deluge.
    
    Mostes gràcies,
    Deluge.

en: Tray icon blinks enabled
ca: El parpelleig de les icones de la safata del sistema està activat

en: Popups enabled
ca: Notificacions emergents habilitades

en: Sound enabled
ca: So habilitat

en: <b>UI Notifications</b>
ca: <b>Notificacions de la interfície gràfica</b>

en: <b>Recipients</b>
ca: <b>Destinataris</b>

en: Server requires TLS/SSL
ca: El servidor requereix TLS/SSL

en: <b>Email Notifications</b>
ca: <b>Notificacions per correu electrònic</b>

en: This configuration does not mean that you'll actually receive notifications for all these events.
ca: Aquesta configuració no significa que realment rebeu notificacions de tots aquests esdeveniments.

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: Sound Customization
ca: Personalització del so

en: Extract to:
ca: Extreu a:

en: Create torrent name sub-folder
ca: Crear torrent anomena subcarpeta

en: This option will create a sub-folder using the torrent's name within the selected extract folder and put the extracted files there.
ca: Aquesta opció crearà una subcarpeta amb el nom del torrent dins de la carpeta d'extracció seleccionada i posarà els fitxers extrets allí.

en: Scheduler
ca: Planificador

en: <b>Schedule</b>
ca: <b>Programació</b>

en: Download Limit:
ca: Límit de baixada:

en: Upload Limit:
ca: Límit de pujada:

en: Active Torrents:
ca: Torrents actius:

en: Active Downloading:
ca: Nombre de connexions actives:

en: Active Seeding:
ca: Comparticions actives:

en: <b>Slow Settings</b>
ca: <b>Paràmetres de lentitud</b>

en: File Browser
ca: Navegador de fitxers

en: Back
ca: Enrere

en: Forward
ca: Següent

en: Home
ca: Inici

en: Create
ca: Crea

en: Help
ca: Ajuda

en: Logout
ca: Fi de sessió

en: Save
ca: Desa

en: About Deluge
ca: Quant al Deluge

en: Copyright 2007-2018 Deluge Team
ca: Copyright 2007-2018 L'equip del Deluge

en: Remove With Data
ca: Suprimeix amb les dades

en: Add Connection
ca: Afegeix una connexió

en: Host:
ca: Amfitrió:

en: Unable to add host: {0}
ca: No s'ha pogut afegir l'amfitrió: {0}

en: Move
ca: Mou

en: Browse
ca: Navega

en: Edit Connection
ca: Edita la connexió

en: Unable to edit host
ca: No s'ha pogut editar l'amfitrió

en: Login
ca: Inici de sessió

en: Login Failed
ca: Ha fallat l'inici de sessió

en: You entered an incorrect password
ca: Heu introduït una contrasenya incorrecta

en: Public
ca: Públic

en: Last Transfer
ca: Última transferència

en: Mixed
ca: Barrejat

en: Set Maximum Connections
ca: Estableix el nombre màxim de connexions

en: Download Speed
ca: Velocitat de Descàrrega

en: Set Maximum Download Speed
ca: Estableix la velocitat màxima de baixada

en: Upload Speed
ca: Velocitat de Pujada

en: Set Maximum Upload Speed
ca: Estableix la velocitat màxima de pujada

en: Protocol Traffic Download/Upload
ca: Protocol del trànsit (Baixada/Pujada)

en: Freespace in download folder
ca: Espai lliure en la carpeta de baixades

en: Connect
ca: Connecta

en: Stop Daemon
ca: Atura el dimoni

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Start Daemon
ca: Inicia el dimoni

en: Change Default Password
ca: Canvia la contrasenya per defecte

en: We recommend changing the default password.<br><br>Would you like to change it now?
ca: Es recomana canviar la contrasenya per defecte.<br><br>Voleu canviar-la ara?

en: Tracker Host
ca: Amfitrió del rastrejador

en: Filters
ca: Filtres

en: Connection restored
ca: S'ha restaurat la connexió

en: Lost Connection
ca: S'ha perdut la connexió

en: The connection to the webserver has been lost!
ca: S'ha perdut la connexió amb el servidor web.

en: Lost connection to webserver
ca: S'ha perdut la connexió al servidor

en: D/L Speed Limit
ca: Límit de velocitat (B)

en: U/L Speed Limit
ca: Límit de velocitat (P)

en: Connection Limit
ca: Límit de connexions

en: Upload Slot Limit
ca: Límit de ranures de pujada

en: Update Tracker
ca: Actualitza el rastrejador

en: Force Recheck
ca: Força la comprovació

en: Expand All
ca: Expandeix-ho tot

en: Details
ca: Detalls

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Status:
ca: Estat:

en: Move Completed:
ca: Mou els completats:

en: Private
ca: Privat

en: Loading
ca: S'està carregant

en: True
ca: Vertader

en: Be alerted about new releases
ca: Avisa'm quan hi hagi una versió nova

en: Help us improve Deluge by sending us your Python version, PyGTK version, OS and processor types. Absolutely no other information is sent.
ca: Ajudeu-nos a millorar el Deluge enviant-nos la versió de Python i de PyGTK, el sistema operatiu i el tipus del processador. No s'envia cap altra informació.

en: Pause torrent
ca: Pausa el torrent

en: Install Plugin
ca: Instal·la el connector

en: Install
ca: Instal·la

en: Select an egg
ca: Seleccioneu un «egg»

en: Plugin Egg
ca: Connector «Egg»

en: Browse...
ca: Navega...

en: Uploading your plugin...
ca: Pugeu el vostre connector...

en: Maximum Connections:
ca: Nombre màxim de connexions:

en: Maximum Download Speed (KiB/s):
ca: Velocitat màxima de baixada (KiB/s):

en: Maximum Upload Speed (KiB/s):
ca: Velocitat màxima de pujada (KiB/s):

en: Maximum Half-Open Connections:
ca: Nombre màxim de connexions mig-obertes:

en: Maximum Connection Attempts per Second:
ca: Nombre màxim d'intents de connexió per segon:

en: Maximum Upload Slots:
ca: Nombre màxim de ranures de pujada:

en: Cache Size (16 KiB Blocks):
ca: Mida de la memòria (blocs de 16 KiB):

en: Force Use of Proxy
ca: Força l'ús del servidor intermediari

en: Find More
ca: Troba'n més

en: Use Random Port
ca: Fes servir un port aleatori

en: Type Of Service
ca: Tipus del servei

en: Show filters with zero torrents
ca: Mostra els filtres sense cap torrent

en: Allow the use of multiple filters at once
ca: Permet l'ús de més d'un filtre al mateix temps

en: WebUI Password
ca: Contrasenya WebUI

en: Old:
ca: Antic:

en: New:
ca: Nou:

en: Confirm:
ca: Confirmeu:

en: Server
ca: Servidor

en: Session Timeout:
ca: Temps d'espera de la sessió:

en: Enable SSL (paths relative to Deluge config folder)
ca: Habilita SSL (els camins són relatius a la carpeta de configuració del Deluge)

en: Private Key:
ca: Clau privada:

en: Certificate:
ca: Certificat:

en: WebUI Language Changed
ca: L'idioma de WebUI ha canviat

en: Do you want to refresh the page now to use the new language?
ca: Voleu refrescar la pàgina ara per fer servir l'idioma nou?

en: Refresh
ca: Refresca

en: Invalid Password
ca: La contrasenya no és vàlida

en: Your passwords don't match!
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Your old password was incorrect!
ca: La contrasenya anterior no és correcta.

en: Change Successful
ca: S'ha canviat correctament

en: Your password was successfully changed!
ca: La contrasenya s'ha canviat satisfactòriament.

en: Add from Url
ca: Afegeix d'un URL

en: Url
ca: URL

en: Cookies
ca: Galetes

en: Failed to download torrent
ca: Ha fallat la baixada del torrent

en: File
ca: Fitxer

en: Uploading your torrent...
ca: S'està pujant el torrent...

en: Failed to upload torrent
ca: Ha fallat la pujada del torrent

en: Not a valid torrent
ca: El torrent no és vàlid

en: Move Completed Folder
ca: Mou la carpeta de completats

en: Max Down Speed
ca: Velocitat màxima de baixada

en: Max Up Speed
ca: Velocitat màxima de baixada

en: Add In Paused State
ca: Afegeix en pausa

en: Super Seed
ca: Sembra ràpida

en: Download
ca: Baixada

en: ETA:
ca: Temps estimat:

en: Date Added:
ca: Data d'addició:
