deluge - en to cy translation catalogue (58 entries)

en: Error
cy: Gwall

en: Name
cy: Enw

en: Progress
cy: Cynnydd

en: Size
cy: Maint

en: Downloaded
cy: Lawrlwytho

en: Ratio
cy: Cymhareb

en: Peers
cy: Partneriaid

en: Warning
cy: Rhybudd

en: Downloads
cy: Lawrlwythiadau

en: Bandwidth
cy: Ystod

en: Network
cy: Rhwydwaith

en: Other
cy: Arall

en: Plugins
cy: Ategion

en: Filename
cy: Enw Ffeil

en: All files
cy: Pob ffeil

en: Password:
cy: Cyfrinair:

en: Other...
cy: Arall...

en: Priority
cy: Blaenoriaeth

en: _Details
cy: _Manylion

en: Unlimited
cy: Digyfwng

en: Down
cy: Lawr

en: Up
cy: Fyny

en: Username
cy: Enw Defnyddiwr

en: Off
cy: Diffodd

en: Disable
cy: Analluogi

en: _File
cy: _Ffeil

en: _Add Torrent
cy: _Ychwanegu Torrent

en: _Quit
cy: _Gadael

en: _Edit
cy: _Golygu

en: _View
cy: _Golwg

en: _Toolbar
cy: _Bar Offer

en: _Columns
cy: _Colofnau

en: _Help
cy: _Cymorth

en: Add Torrent
cy: Ychwanegu Torrent

en: Remove Torrent
cy: Tynnu Torrent

en: Pause
cy: Seibio

en: Resume
cy: Ail-ddechrau

en: Preferences
cy: Blaenoriaethau

en: Level:
cy: Lefel:

en: Port
cy: Porth

en: Connections
cy: Cysylltiadau

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Remove
cy: Tynnu

en: Name:
cy: Enw:

en: Files
cy: Ffeiliau

en: _Pause All
cy: _Seibio Popeth

en: Password
cy: Cyfrinair

en: From
cy: Oddi wrth

en: Type
cy: Math

en: Select A Folder
cy: Dewiswch Blygell

en: seconds
cy: eiliadau

en: Logout
cy: Allgofnodi

en: Login
cy: Mewngofnodi

en: Filters
cy: Ffiltrau

en: Details
cy: Manylion

en: Maximum Download Speed (KiB/s):
cy: Cyflymder Lawrlwytho Cyflymaf (KiB/s):

en: Server
cy: Gwasanaethwr

en: Download
cy: Lawrlwytho
