deluge - en to eu translation catalogue (602 entries)

en: KiB
eu: KiB (1 Kibibyte = 210 byte = 1.024 byte)

en: MiB
eu: MiB; Mebibyte

en: GiB
eu: GiB; Gibibyte

en: K
eu: K (Kilo-/Kibi-)

en: M
eu: M (Mega- / Mebi- )

en: G
eu: G (Giga- / Gibi- )

en: KiB/s
eu: KiB/s (Kibibyte segundoko)

en: MiB/s
eu: MiB/s (Mebibyte segundoko)

en: GiB/s
eu: GiB/s (Gibibyte segundoko)

en: All
eu: Denak

en: Active
eu: Eraginda

en: Checking
eu: Egiaztatzen

en: Downloading
eu: Jeisten

en: Seeding
eu: Aletzen

en: Paused
eu: Pausatuta

en: Queued
eu: Lerrokatuta

en: Error
eu: Errorea

en: Name
eu: Izena

en: Progress
eu: Garapena

en: State
eu: Egoera

en: Size
eu: Neurria

en: Downloaded
eu: Jeitsita

en: Uploaded
eu: Igota

en: Ratio
eu: Maila

en: Down Speed
eu: Deskarga-abiadura

en: Up Speed
eu: Igoera Abiadura

en: Down Limit
eu: Deskarga-muga

en: Up Limit
eu: Igoera Muga

en: Peers
eu: Hartzaileak

en: Avail
eu: Eskura

en: Added
eu: Gehituta

en: Tracker
eu: Aztarnaria

en: ETA
eu: UED

en: Prioritize First/Last
eu: Lehentasuna Lehen/Azken Atalak

en: Auto Managed
eu: Automatikoki kudeatuta

en: Pieces
eu: Atalak

en: Warning
eu: Abisua

en: Announce OK
eu: Iragarpena ongi

en: Announce Sent
eu: Iragarpena bidalita

en: Interface
eu: Interfazea

en: Downloads
eu: Deskargak

en: Bandwidth
eu: Bandazabalera

en: Queue
eu: Itxaronlerroa

en: Network
eu: Sarea

en: Proxy
eu: Proxya

en: Cache
eu: Katxea

en: Other
eu: Besteak

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Afghanistan
eu: Afganistan

en: Aland Islands
eu: Aland Uharteak

en: Algeria
eu: Aljeria

en: American Samoa
eu: Amerikar Samoa

en: Anguilla
eu: Angira (Karibe itsasoko lurraldea, Erresuma Batua)

en: Antarctica
eu: Antartika

en: Antigua and Barbuda
eu: Antigua eta Barbuda

en: Bahamas
eu: Bahamak

en: Belarus
eu: Bielorrusia

en: Belgium
eu: Belgika

en: Bosnia and Herzegovina
eu: Bosnia-Herzegovina

en: Bouvet Island
eu: Bouvet Uhartea

en: Brazil
eu: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
eu: Indiako Ozeanoko Britainiar Lurraldea

en: Brunei Darussalam
eu: Brunei

en: Cambodia
eu: Kanbodia

en: Cameroon
eu: Kamerun

en: Canada
eu: Kanada

en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

en: Cayman Islands
eu: Kaiman Uharteak

en: Central African Republic
eu: Afrika Erdiko Errepublika

en: Chad
eu: Txad

en: Chile
eu: Txile

en: China
eu: Txina

en: Christmas Island
eu: Christmas Uhartea

en: Cocos (Keeling) Islands
eu: Cocos (Keeling) Uharteak

en: Colombia
eu: Kolonbia

en: Comoros
eu: Komoreak

en: Congo
eu: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic of the
eu: Kongoko Errepublika Demokratikoa (lehen, Zaire)

en: Cook Islands
eu: Cook Uharteak

en: Cote d'Ivoire
eu: Boli Kosta

en: Croatia
eu: Kroazia

en: Cuba
eu: Kuba

en: Cyprus
eu: Zipre

en: Czech Republic
eu: Txekiar Errepublika

en: Denmark
eu: Danimarka

en: Djibouti
eu: Djibuti

en: Dominica
eu: Dominika

en: Dominican Republic
eu: Dominikar Errepublika

en: Egypt
eu: Egipto

en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatore Ginea

en: Ethiopia
eu: Etiopia

en: Falkland Islands (Malvinas)
eu: Falkland Uharteak (Malvinak)

en: Faroe Islands
eu: Faroe Uharteak

en: Finland
eu: Finlandia

en: France
eu: Frantzia

en: French Guiana
eu: Frantziar Guiana

en: French Polynesia
eu: Frantziar Polinesia

en: French Southern Territories
eu: Hegoaldeko Lurralde Frantziarrak

en: Germany
eu: Alemania

en: Greece
eu: Grezia

en: Greenland
eu: Groenlandia

en: Grenada
eu: Granada

en: Guadeloupe
eu: Guadalupe

en: Guinea
eu: Ginea

en: Guinea-Bissau
eu: Ginea Bissau

en: Guyana
eu: Guiana

en: Heard Island and McDonald Islands
eu: Heard Uhartea eta McDonald Uharteak

en: Holy See (Vatican City State)
eu: Egoitza Santua (Vatikano Hiria Estatua)

en: Honduras
eu: Honduraa

en: Hungary
eu: Hungaria

en: Iceland
eu: Islandia

en: Iran, Islamic Republic of
eu: Iran, Islamiar Herkalderria

en: Iraq
eu: Irak

en: Ireland
eu: Irlanda

en: Isle of Man
eu: Man Uhartea

en: Italy
eu: Italia

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: Japan
eu: Japonia

en: Jordan
eu: Jordania

en: Kenya
eu: Kenia

en: Korea, Democratic People's Republic of
eu: Korea, Herriagintezko Herri Herkalderria

en: Korea, Republic of
eu: Koreako Herkdalderria

en: Kyrgyzstan
eu: Kirgyzstan

en: Lao People's Democratic Republic
eu: Laosko Herriagintezko Herri Herkalderria

en: Latvia
eu: Letonia

en: Lebanon
eu: Libanoa

en: Libyan Arab Jamahiriya
eu: Libiako Arabiar Jamahiriya

en: Lithuania
eu: Lituania

en: Luxembourg
eu: Luxemburgo

en: Macao
eu: Makao

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
eu: Mazedonia

en: Madagascar
eu: Madagaskar

en: Malaysia
eu: Malaisia

en: Maldives
eu: Maldivak

en: Marshall Islands
eu: Marshall Uharteak

en: Martinique
eu: Martinika

en: Mauritius
eu: Maurizio

en: Mexico
eu: Mexiko

en: Micronesia, Federated States of
eu: Mikronesiako Estatu Federatuak

en: Moldova
eu: Moldavia

en: Monaco
eu: Monako

en: Morocco
eu: Maroko

en: Netherlands
eu: Herbehereak

en: Netherlands Antilles
eu: Herbeherear Antillak

en: New Caledonia
eu: Kaledonia Berria

en: New Zealand
eu: Zelanda Berria

en: Norfolk Island
eu: Norfolk Uhartea

en: Northern Mariana Islands
eu: Iparraldeko Mariana Uharteak

en: Norway
eu: Norvegia

en: Palau
eu: Belau

en: Palestinian Territory, Occupied
eu: Palestinar Lurraldea, Okupatua

en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea Berria

en: Philippines
eu: Filipinak

en: Poland
eu: Polonia

en: Romania
eu: Errumania

en: Russian Federation
eu: Errusiar Federazioa

en: Saint Barthelemy
eu: Saint Bartolome

en: Saint Kitts and Nevis
eu: Saint Kitts eta Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
eu: Saint Pierre eta Mikelune

en: Saint Vincent and the Grenadines
eu: Saint Vincent eta Grenadinak

en: Sao Tome and Principe
eu: Sao Tome eta Principe

en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

en: Singapore
eu: Singapur

en: Slovakia
eu: Eslovakia

en: Slovenia
eu: Eslovenia

en: Solomon Islands
eu: Salomon Uharteak

en: South Africa
eu: Hego Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
eu: Hego Georgia eta Hego Sandwich Uharteak

en: Spain
eu: Espainia

en: Suriname
eu: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
eu: Svalbard eta Jan Mayen

en: Swaziland
eu: Swazilandia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Syrian Arab Republic
eu: Siriako Arabiar Herkalderria

en: Tanzania, United Republic of
eu: Tanzania, Herkalderri Batua

en: Thailand
eu: Thailandia

en: Timor-Leste
eu: Timor-Ekialdea

en: Trinidad and Tobago
eu: Trinidad eta Tobago

en: Tunisia
eu: Tunizia

en: Turkey
eu: Turkia

en: Turks and Caicos Islands
eu: Turks eta Caicos Uharteak

en: Ukraine
eu: Ukrainia

en: United Arab Emirates
eu: Arabiar Emirerri Batuak

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: United States
eu: Estatu Batuak

en: United States Minor Outlying Islands
eu: Estatu Batuetako Kanpoaldeko Uharte Txikiak

en: Viet Nam
eu: Vietnam

en: Virgin Islands, British
eu: Virgin Uharteak, Britainarrak

en: Virgin Islands, U.S.
eu: Virgin Uharteak, AEB

en: Wallis and Futuna
eu: Wallis eta Futuna

en: Western Sahara
eu: Mendebaldeko Sahara

en: Zimbabwe
eu: Zimbawe

en: Daemon not running
eu: Daemon ez dabil

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Tier
eu: Maila

en: Choose a file
eu: Hautatu fitxategia

en: Choose a folder
eu: Hautatu karpeta

en: Save .torrent file
eu: Gorde .torrent fitxategia

en: Torrent files
eu: Torrent-fitxategiak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: A peer-to-peer file sharing program
    utilizing the BitTorrent protocol.
eu: Fitxategiak pareen artean partekatzeko
    programa, BitTorrent protokoa erabiliz.

en: Client:
eu: Bezeroa:

en: Current Developers:
eu: Oraingo Garatzaileak:

en: Past Developers or Contributors:
eu: Lehengo Garatzaileak edo Laguntzaileak:

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version. 
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. 
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, see <http://www.gnu.org/licenses>. 
    
    In addition, as a special exception, the copyright holders give permission to link the code of portions of this program with the OpenSSL library. You must obey the GNU General Public License in all respects for all of the code used other than OpenSSL. 
    
    If you modify file(s) with this exception, you may extend this exception to your version of the file(s), but you are not obligated to do so. If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version. If you delete this exception statement from all source files in the program, then also delete it here.
eu: Programa hau software librea da; Free Software Foundation-ek argitaratutako GNUren Lizentzia Publiko Orokorrean jasotako baldintzak betez birbana eta/edo alda dezakezu, lizentziaren 3. bertsioan nahiz (nahiago baduzu) berriago batean oinarrituz. 
    Programa erabilgarri izateko esperantzaz banatzen da, baina INOLAKO BERMERIK GABE; ezta MERKATURATZE edo ASMO JAKIN BATERAKO EGOKITZE berme inpliziturik ere. Ikusi GNUren Lizentzia Publiko Orokorra xehetasun gehiagorako. 
    Programa honekin batera GNUren Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jaso beharko zenuke; hala ez bada, bisitatu <http://www.gnu.org/licenses>. 
    Gainera, salbuespen berezi gisa, copyrightaren jabeek baimena ematen dute programaren kode zatiak OpenSSL liburutegiarekin lotzeko. GNUren Lizentzia Publiko Orokorra bete beharra dago uneoro OpenSSLtik kanpo erabilitako kode guztiarekin. 
    Salbuespen hau duten fitxategia(k) aldatzen badituzu, salbuespen berau heda dezakezu fitxategi(ar)en zure bertsiora, baina ez zaude hori egitera beharturik. Ez baduzu hala egin nahi, ezabatu salbuespenaren aipamena programaren iturburuko fitxategi guztietatik, eta baita hemendik ere.

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Torrent
eu: Torrent-a

en: Invalid File
eu: Fitxategi baliogabea

en: Choose a .torrent file
eu: Hautatu .torrent fitxategia

en: Invalid URL
eu: URL Baliogabea

en: is not a valid URL.
eu: ez da baliozko URL bat.

en: Downloading...
eu: Jeisten...

en: Download Failed
eu: Deskargak huts egin du

en: Failed to download:
eu: Hutsegitea jeisterakoan:

en: Details:
eu: Xehetasunak

en: Username:
eu: Erabiltzailea:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Other...
eu: Besterik...

en: Not Connected
eu: Konektatu gabe

en: DHT Nodes
eu: DHT Elkarguneak

en: Free Disk Space
eu: Diskako Toki Askea

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: _Status
eu: E_goera

en: _Details
eu: _Xehetasunak

en: Fi_les
eu: Agi_riak

en: _Peers
eu: _Hartzaileak

en: _Options
eu: A_ukerak

en: Not Connected...
eu: Konektatu gabe

en: Unlimited
eu: Mugagabea

en: Down
eu: Behera

en: Up
eu: Gora

en: Offline
eu: Lineaz kanpo

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Status
eu: Egoera

en: Host
eu: Hostalaria

en: Version
eu: Bertsioa

en: _Start Daemon
eu: _Abiarazi Daemon

en: _Stop Daemon
eu: _Gelditu Daemon

en: Unable to start daemon!
eu: Ezinezkoa daemon abiaraztea!

en: Error Adding Host
eu: Akatsa Hostalaria gehitzerakoan

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Level
eu: Maila

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Plugin
eu: Plugina

en: Select the Plugin
eu: Hautatu Plugina

en: States
eu: Egoerak

en: Trackers
eu: Aztarnariak

en: None
eu: Bat ere ez

en: Labels
eu: Etiketak

en: No Label
eu: Etiketarik ez

en: <i>Client Version</i>
eu: <i>Bezero Bertsioa</i>

en:  Torrents Queued
eu:  Torrent-ak ilarara gehituta

en:  Torrent Queued
eu:  Torrent-a ilarara gehituta

en: Set Unlimited
eu: Ezarri Mugagabea

en: On
eu: Eraginda

en: Off
eu: Etenda

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Address
eu: Helbidea

en: Client
eu: Bezeroa

en: Creating Torrent
eu: Torrent-a sortzen

en: Queued Torrents
eu: Ilarara gehitutako torrent-ak

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Automatically add torrents on connect
eu: Konektatzean gehitu torrent-ak automatikoki

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Add Torrent
eu: _Gehitu torrent-a

en: _Create Torrent
eu: _Sortu torrent-a

en: Quit & _Shutdown Daemon
eu: Utzi eta _Itzali Daemon

en: _Quit
eu: _Utzi

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Connection Manager
eu: Elkarketa _Kudeatzailea

en: _Torrent
eu: _Torrent-a

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Toolbar
eu: _Tresnabarra

en: _Sidebar
eu: _Albobarra

en: Status_bar
eu: Egoera_barra

en: T_abs
eu: H_egatsak

en: _Columns
eu: _Zutabeak

en: S_idebar
eu: A_lbobarra

en: Show _Zero Hits
eu: Erakutsi _Zero Kolpeak

en: Show _Trackers
eu: Erakutsi _Aztarnariak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Homepage
eu: _Webgunea

en: _FAQ
eu: SEG

en: Frequently Asked Questions
eu: Sarri Egiten diren Galderak

en: _Community
eu: H_erkidegoa

en: Add torrent
eu: Gehitu torrent-a

en: Add Torrent
eu: Gehitu torrent-a

en: Remove torrent
eu: Kendu torrent-a

en: Remove Torrent
eu: Kendu torrent-a

en: Pause the selected torrents
eu: Pausatu hautatutako torrent-ak

en: Pause
eu: Pausatu

en: Resume the selected torrents
eu: Berrekin hautatutako torrent-ak

en: Resume
eu: Berrekin

en: Queue Torrent Up
eu: Gehitu torrent-a ilara hasierara

en: Queue Up
eu: Lerroan Gora

en: Queue Torrent Down
eu: Gehitu torrent-a ilara amaierara

en: Queue Down
eu: Lerroan Behera

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Connection Manager
eu: Elkarketa Kudeatzailea

en: Forced
eu: Behartuta

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Show session speed in titlebar
eu: Erakutsi saio abiadura izenburu-barran

en: Focus window when adding torrent
eu: Leiho fokua torrent bat gehitzerakoan

en: Enable system tray icon
eu: Gaitu sistema erretilu ikonoa

en: Minimize to tray on close
eu: Ikonotu erretilura isterakoan

en: Start in tray
eu: Hasi erretiluan

en: Password protect system tray
eu: Babestu pasahitzez sistemaren erretilua

en: Move completed to:
eu: Mugitze lana bete da horrantz:

en: Copy of .torrent files to:
eu: Kopiatu .torrent fitxategiak hona:

en: Delete copy of torrent file on remove
eu: Kentzerakoan ezabatu torrent fitxategiaren kopia

en: Delete the copy of the torrent file created when the torrent is removed
eu: Ezabatu sortutako torrent fitxategiaren kopia torrent-a kentzerakoan

en: Download to:
eu: Jeitsi hona:

en: Prioritize first and last pieces of torrent
eu: Eman lehentasuna torrentaren lehen eta azken atalari

en: Prioritize first and last pieces of files in torrent
eu: Eman lehentasuna torrenteko fitxategien lehen eta azken atalei

en: Add torrents in Paused state
eu: Gehitu torrentak Pausatuta egoeran

en: Always show
eu: Betik erakutsi

en: Bring the dialog to focus
eu: Eraman elkarrizketa fokura

en: The maximum number of connections allowed.  Set -1 for unlimited.
eu: Gehienez ahalbidetutako elkarketa zenbateko. Ezarri -1 mugagaberako.

en: Connections:
eu: Konexioak:

en: The maximum upload slots for all torrents.  Set -1 for unlimited.
eu: Gehienezko igoera ahoa torrent guztientzat. Ezarri -1 mugagaberako.

en: The maximum download speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
eu: Torrent guztientzako gehienezko deskarga-abiadura. Ezarri -1 muga gabeko abiadurarako.

en: Download Speed:
eu: Deskarga lastertasuna:

en: The maximum upload speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
eu: Gehienezko igoera abiadura torrent guztientzat. Ezarri -1 mugagaberako.

en: Upload Speed:
eu: Kargatze lastertasuna:

en: Ignore limits on local network
eu: Ezikusi mugak tokiko sarean

en: Rate limit IP overhead
eu: Neurri muga IP burugaina

en: If checked, the estimated TCP/IP overhead is drained from the rate limiters, to avoid exceeding the limits with the total traffic
eu: Hautatuta badago, estimatutako TCP/IP burugaina neurri mugatzaileek bideratzen dute, trafiko guztiarekin mugak gainditzea eragozteko

en: The maximum upload slots per torrent.  Set -1 for unlimited.
eu: Gehienezko igoera aho torrent bakoitzeko. Ezarri -1 mugagaberako.

en: The maximum number of connections per torrent.  Set -1 for unlimited.
eu: Gehienezko elkarketa zenbatekoa torrent bakoitzeko. Ezarri -1 mugagaberako.

en: Random
eu: Zorizkoa

en: Active Port:
eu: Eragindako Ataka:

en: Test Active Port
eu: Aztertu Eragindako Ataka:

en: From:
eu: Hemendik:

en: To:
eu: Hona:

en: Level:
eu: Maila:

en: Encryption
eu: Enkriptaketa

en: Universal Plug and Play
eu: UPP

en: NAT Port Mapping Protocol
eu: NAT Ataka Mapaketa Protokoloa

en: Peer Exchange
eu: Hartzaile Aldaketa

en: Local Service Discovery finds local peers on your network.
eu: Tokiko Zerbitzari Aurkitzaileak tokiko hartzaileak bilatzen ditu zure sarean.

en: Distributed hash table may improve the amount of active connections.
eu: Hash taula banatuak eragindako elkarketa kopurua hobetu dezake.

en: Peer TOS Byte:
eu: Hartzaile TOS Byte:

en: Hostname:
eu: Ostalari-izena:

en: Port:
eu: Ataka:

en: Cache Size (16 KiB blocks):
eu: Katxe Neurria (16 KiB bloke)

en: The number of seconds from the last cached write to a piece in the write cache, to when it's forcefully flushed to disk. Default is 60 seconds.
eu: Idaz katxean atal baten azken idaz katxetik segundu zenbatekoa, diskara behartuta jariotzen denean. Berezkoa 60 segundu da.

en: Cache Expiry (seconds):
eu: Katxe Epea (segundu):

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: The total number of 16 KiB blocks written to disk since this session was started.
eu: Saio hau hasi denetik diskan idatzi diren 16 KiB-ko bloke zenbatekoa guztira.

en: Blocks Written:
eu: Bloke Idatzita:

en: The total number of write operations performed since this session was started.
eu: Saio hau hasi denetik egin diren idaz eragiketa zenbatekoa guztira.

en: Writes:
eu: Idazleak:

en: The ratio (blocks_written - writes) / blocks_written represents the number of saved write operations per total write operations, i.e. a kind of cache hit ratio for the write cache.
eu: (blocks_written - writes) / blocks_written mailak adierazten du idaz eragiketa guztietatik gordetako idaz eragiketa zenbatekoa, idaz katxerako katxe kolpe maila.

en: Write Cache Hit Ratio:
eu: Idaz Katxe Kolpe Maila:

en: The number of blocks that were requested from the bittorrent engine (from peers), that were served from disk or cache.
eu: Bittorrrent gailutik (hartzaileengandik) eskabidetuak izan ziren bloke zenbatekoa, diskatik edo katxetik zerbitzatu zirenak.

en: Blocks Read:
eu: Bloke Irakurrita:

en: The number of blocks that were served from cache.
eu: Katxetik zerbitzatzen den bloke zenbatekoa.

en: Blocks Read Hit:
eu: Bloke Irakurketa Kolpea:

en: The cache hit ratio for the read cache.
eu: Katxe kolpe maila irakur katzerako.

en: Read Cache Hit Ratio:
eu: Irakur Katxe Kolpe Maila:

en: The total number of read operations performed since this session was started.
eu: Saio hau hasi denetik eginiko irakurketa eragiteka zenbatekoa guztira.

en: Reads:
eu: Irakurriak:

en: The number of 16 KiB blocks currently in the disk cache. This includes both read and write cache.
eu: Orain diskako katxean dagoen 16 KiB-eko bloke zenbatekoa. Honek irakur eta idaz katxeak barnebiltzen ditu.

en: Cache Size:
eu: Katxe Neurria:

en: Read Cache Size:
eu: Irakur Katxe Neurria:

en: Help us improve Deluge by sending us your Python version, PyGTK version, OS and processor types.  Absolutely no other information is sent.
eu: Lagundu diezaguzu Deluge hobetzen zure Python bertsioa, PyGTK bertsioa, SE edo prozesagailu motak bidaliz. Ez da beste argibiderik bidaltzen.

en: Yes, please send anonymous statistics
eu: Bai, mesedez bidali izengabeko estatistikak

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: If Deluge cannot find the database file at this location it will fallback to using DNS to resolve the peer's country.
eu: Delugek ezin badu datu-base fitxategia kokaleku honetan aurkitu, DNSa erabiliko du parearen herrialdea ebazteko.

en: Daemon port:
eu: Daemon ataka:

en: Port
eu: Ataka

en: Allow Remote Connections
eu: Ahalbidetu Hurruneko Elkarketak

en: Connections
eu: Konexioak

en: Periodically check the website for new releases
eu: Aldika egiaztatu webgunean argitalpen berririk dagoen

en: Version:
eu: Bertisoa:

en: Author:
eu: Egilea:

en: Homepage:
eu: Etxea:

en: Author Email:
eu: Egile Post@:

en: Info
eu: Argibideak

en: Add Peer
eu: Gehitu Hartzailea

en: hostname:port
eu: hostalari-izen:ataka

en: <b>General</b>
eu: <b>Orokorra</b>

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Add
eu: Gehitu

en: Remove
eu: Kendu

en: Add Infohash
eu: Gehitu Infohasha

en: Infohash:
eu: Infohasha

en: Trackers:
eu: Aztarnariak:

en: Add Host
eu: Gehitu Hostalaria

en: Destination:
eu: Helmuga:

en: New Release
eu: Argitalpen Berria

en: _Goto Website
eu: _Joan Webgunera

en: Do not show this dialog in the future
eu: Ez erakutsi elkarrizketa hau aurrerantzean

en: Name:
eu: Izena:

en: Comments:
eu: Aipamenak:

en: Move completed:
eu: Mugitzea osatuta

en: Stop seed at ratio:
eu: Gelditu ereitea maila honetan:

en: Remove at ratio
eu: Ezabatu maila honetan:

en: _Edit Trackers
eu: Editatu A_ztarnariak

en: Top
eu: Goi-goian

en: Bottom
eu: Behe-behean

en: Add Torrents
eu: Gehitu torrent-ak

en: _URL
eu: UR_L-a

en: Info_hash
eu: Info_hasha

en: Add In _Paused State
eu: Gehitu _Pausatuta Egoeran

en: Prioritize First/Last Pieces
eu: Lehentasuna Lehen/Azken Atalak

en: Apply To All
eu: Ezarri Denei

en: Revert To Defaults
eu: Itzuli Berezkoetara

en: _Show Deluge
eu: _Erakutsi Deluge

en: _Download Speed Limit
eu: _Deskarga-abiaduraren muga

en: _Upload Speed Limit
eu: _Igoera Abiadura Muga

en: Quit & Shutdown Daemon
eu: Utzi eta Itzali Daemon

en: Edit Trackers
eu: Editatu Aztarnariak

en: _Add Peer
eu: Gehitu Hartzailea

en: Add a peer by its IP
eu: Gehitu hartzaile bat IP honetatik

en: Edit Tracker
eu: Editatu Aztarnaria

en: Tracker:
eu: Aztarnaria:

en: Enter Remote Path
eu: Sartu Hurruneko Helburua

en: Path:
eu: Helburua:

en: Create Torrent
eu: Sortu torrent-a

en: Fol_der
eu: _Karpeta

en: _Remote Path
eu: _Hurruneko Helburua

en: Files
eu: Agiriak

en: Webseeds
eu: Web-aleak

en: Piece Size:
eu: Atal Neurria:

en: Set Private Flag
eu: Ezarri Ikur Pribatua

en: Add this torrent to the session
eu: Gehitu torrent hau saiora

en: Options
eu: Aukerak

en: Save .torrent as
eu: Gorde .torrent-a honela

en: _Pause
eu: _Pausatu

en: Resu_me
eu: Ken_du

en: Resume selected torrents.
eu: Berrekin hautatutako torrent-ak.

en: Opt_ions
eu: Au_kerak

en: _Queue
eu: _Lerrokatu

en: _Update Tracker
eu: _Eguneratu Aztarnaria

en: _Remove Torrent
eu: _Kendu torrent-a

en: _Force Re-check
eu: _Behartu Berregiaztapena

en: label
eu: etiketa

en: _Select All
eu: _Hautatu Denak

en: _Pause All
eu: _Pausatu Denak

en: Resu_me All
eu: Berre_kin Denak

en: _Connection Limit
eu: _Elkarketa Muga

en: Upload _Slot Limit
eu: Igoera _Aho Muga

en: _Auto Managed
eu: _Berez Kudeaketa

en: Add Tracker
eu: Gehitu Aztarnaria

en: Add URL
eu: Gehitu URL-a

en: URL:
eu: URL-a:

en: _Expand All
eu: _Zabaldu Denak

en: BitTorrent Client
eu: BitTorrent Bezeroa

en: Deluge BitTorrent Client
eu: Deluge BitTorrent Bezeroa

en: Download and share files over BitTorrent
eu: Deskargatu eta partekatu fitxategiak BitTorrent bidez

en: Command
eu: Agindua

en: Password
eu: Sar-hitza

en: From
eu: Hemendik

en: To
eu: Hona

en: Use Random Ports
eu: Erabili Zorizko Atakak

en: Maximum Connections
eu: Gehienezko Elkarketak

en: Maximum Upload Slots
eu: Gehienezko Igoera Aho

en: Share Ratio
eu: Elkarbanatze Maila

en: Type
eu: Mota

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Emule IP list (GZip)
eu: Emule IP zerrenda (GZip)

en: SafePeer Text (Zipped)
eu: SafePeer Testua (Zip sistemaz konprimitua)

en: PeerGuardian Text (Uncompressed)
eu: PeerGuardian testua (konprimitu gabea)

en: Blocklist
eu: Bloke-zerrenda

en: Invalid leader
eu: Baliogabeko burua

en: Invalid magic code
eu: Balio gabeko kode magikoa

en: Invalid version
eu: Bertsio baliogabea

en: Days
eu: Egun

en: Check for new list every:
eu: Noizero egin zerrenda berrien bilaketa:

en: Import blocklist on startup
eu: Inportatu bloke-zerrenda hasterakoan

en: <b>Settings</b>
eu: <b>Ezarpenak</b>

en: Download the blocklist file if necessary and import the file.
eu: Deskargatu blokeatze-zerrenda, beharrezkoa bada, eta inportatu fitxategi hau.

en: Check Download and Import
eu: Egiaztau deskarga eta inportatu

en: Download a new blocklist file and import it.
eu: Deskargatu blokeatze-zerrendaren fitxategia eta inportatu berau.

en: Force Download and Import
eu: Behartu deskarga eta inportatu

en: Blocklist is up to date
eu: Bloke-zerrenda eguneratuta dago

en: <b>Options</b>
eu: <b>Aukerak</b>

en: Type:
eu: Mota:

en: Date:
eu: Eguna:

en: File Size:
eu: Fitxategi-tamaina:

en: <b>Info</b>
eu: <b>Argibideak</b>

en: Torrent Complete
eu: Torrent-a osatu da

en: Torrent Added
eu: Torrent-a gehitu da

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Event
eu: Gertaera

en: <b>Add Command</b>
eu: <b>Gehitu agindua</b>

en: <b>Commands</b>
eu: <b>Aginduak</b>

en: Watch folder does not exist.
eu: Ikusi nahi den karpeta ez da existitzen

en: Path does not exist.
eu: Biderik ez dago.

en: Watch Folder Properties
eu: Ikusteko karpetaren ezaugarriak

en: Select A Folder
eu: Hautatu karpeta bat

en: Enable this watch folder
eu: Gaintu ikusteko karpeta hau

en: <b>Watch Folder</b>
eu: <b>Ikusteko karpeta</b>

en: Delete .torrent after adding
eu: Ezabatu .torrent-a gehitu ondoren

en: Append extension after adding:
eu: Erantsi luzapena gehitu ondoren:

en: .added
eu: .gehituta

en: <b>Torrent File Action</b>
eu: <b>Torrent fitxategiaren ekintza</b>

en: <b>Move Completed</b>
eu: <b>Mugitu osatuta dagoena</b>

en: Label:
eu: Etiketa:

en: <b>Label</b>
eu: <b>Etiketa</b>

en: Main
eu: Nagusia

en: Max Upload Speed:
eu: Kargatzeko lastertasun maximoa:

en: Max Connections:
eu: Konexio maximoak:

en: Max Upload Slots:
eu: Kargatzeko tarte maximoak:

en: Max Download Speed:
eu: Deskargatzeko lastertatusun maximoa:

en: <b>Bandwidth</b>
eu: <b>Banda-zabalera</b>

en: Auto Managed:
eu: Automatikoki kudeatuta:

en: Add Paused:
eu: Gehitu Pausatuta:

en: Queue to:
eu: Itxaronilaran hortxe jarri:

en: <b>Queue</b>
eu: <b>Itxaronilaran jarri</b>

en: <b>Watch Folders:</b>
eu: <b>Ikusteko karpetak:</b>

en: seconds
eu: segundu

en: The Deluge web interface is not installed, please install the
    interface and try again
eu: Delugeren web interfazea ez dago ezarrita, mesedez ezarri ezazu
    interfazea eta saiatu berriro

en: Enable web interface
eu: Gaitu web interfazea

en: Enable SSL
eu: Gaitu SSL

en: Listening port:
eu: Aditze ataka:

en: Invalid label, valid characters:[a-z0-9_-]
eu: Etiketa baliogabea, karaktere baliogarriak:[a-z0-9_-]

en: Empty Label
eu: Hutsik etiketa

en: Label already exists
eu: Dagoeneko badago etiketa hori

en: Unknown Label
eu: Etiketa ezezaguna

en: Unknown Torrent
eu: Torrent ezezaguna

en: Label _Options
eu: Etiketa_aukerak

en: _Remove Label
eu: _Ezabatu etiketa

en: _Add Label
eu: _Gehitu etiketa

en: Label Options
eu: Etiketa Aukerak

en: Label
eu: Etiketa

en: <b>Label Options</b>
eu: <b>Etiketa Aukerak</b>

en: Apply per torrent max settings:
eu: Ezarri torrent bakoitzeko ezarpen maximoak:

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Apply Queue settings:
eu: Ezarri itxaronilarako ezarpenak:

en: <i>(1 line per tracker)</i>
eu: <i>( lerro 1 aztarnari bakoitzeko)</i>

en: Automatically apply label:
eu: Ezarri etiketa modu automatikoanl:

en: Add Label
eu: Gehitu etiketa

en: <b>Add Label</b>
eu: <b>Gehitu etiketa</b>

en: <i>Use the sidebar to add,edit and remove labels. </i>
eu: <i>Erabili albo-barra etiketak gehitzeko, editatzeko eta ezabatzeko. </i>

en: <b>Labels</b>
eu: <b>Etiketak</b>

en: Notification Blink shown
eu: Keinukako jakinarazpena agerian

en: Popup notification is not enabled.
eu: Laster-leiho jakinazpena, popup jakinarazpena, ez dago gaituta.

en: Notification popup shown
eu: Jakinarazpen laster-leihoa agerian

en: Sound notification not enabled
eu: Soinu-jakinarazpena ez dago gaituta

en: pygame is not installed
eu: pygame ez dago instalatuta

en: Sound notification failed %s
eu: Soinu-jakinarazpenak huts egin du %s

en: Sound notification Success
eu: Soinu-jakinarazpena eginda

en: Finished Torrent
eu: Torrent-a amaituta

en: Choose Sound File
eu: Hautatu soinu-fitxategia

en: There was an error sending the notification email: %s
eu: Errore bat egon da jakinarazpen mezua bidaltzean: %s

en: Notification email sent.
eu: Jakinarazpen-mezua bidalita.

en: Finished Torrent "%(name)s"
eu: "%(name)s" torrent-a amaituta

en: This email is to inform you that Deluge has finished downloading "%(name)s", which includes %(num_files)i files.
    To stop receiving these alerts, simply turn off email notification in Deluge's preferences.
    
    Thank you,
    Deluge.
eu: Mezu hau Delugek "%(name)s" deskargatzen amaitu duela jakinarazteko da, bere baitan %(num_files)i fitxategi dituelarik.
    Alerta hauek jasotzeari uzteko, itzali e-posta bidezko jakinarazpenak Delugeren hobespenetan.
    
    Mila esker,
    Deluge.

en: Tray icon blinks enabled
eu: Keinukako erretilu-ikonoak gaituta

en: Popups enabled
eu: Laster-leihoak, popup leihoak, gaituta

en: Sound enabled
eu: Soinua gaituta

en: <b>UI Notifications</b>
eu: <b>EI jakinarazpenak</b>

en: <b>Recipients</b>
eu: <b>Ontziak</b>

en: Server requires TLS/SSL
eu: Zerbitzariak TLS/SSL behar du

en: <b>Email Notifications</b>
eu: <b>E-posta bidezko jakinarazpenak</b>

en: This configuration does not mean that you'll actually receive notifications for all these events.
eu: Konfigurazio honek ez du esan nahi gertaera guzti hauen jakinarazpenak jasoko dituzunik.

en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

en: Sound Customization
eu: Soinu-pertsonalizazioa

en: Extract to:
eu: Erauzi hona:

en: Create torrent name sub-folder
eu: Sortu azpikarpeta torrent-aren izenarekin

en: This option will create a sub-folder using the torrent's name within the selected extract folder and put the extracted files there.
eu: Aukera honek azpikarpeta bat sortuko du torrent-aren izena erabiliz hautatutako erauzte-karpetan, eta bertan jarriko ditu erauzitako fitxategiak.

en: Download Limit:
eu: Deskarga muga:

en: Upload Limit:
eu: Karga muga:

en: Active Torrents:
eu: Torrent aktiboak:

en: Active Downloading:
eu: Deskarga aktiboa:

en: Active Seeding:
eu: Ereite akitiboa:

en: <b>Slow Settings</b>
eu: <b>Astiro Ezarpenak</b>

en: Logout
eu: Saioa amaitu

en: Save
eu: Gorde

en: Host:
eu: Hostalaria:

en: Move
eu: Mugitu

en: Login
eu: Saioa hasi

en: Set Maximum Connections
eu: Ezarri konexio kopuru maximoa

en: Download Speed
eu: Deskarga-abiadura

en: Set Maximum Download Speed
eu: Ezarri gehienezko deskarga-abiadura

en: Upload Speed
eu: Igoera Abiadura

en: Set Maximum Upload Speed
eu: Ezarri Gehienezko Igoera Abiadura

en: Protocol Traffic Download/Upload
eu: Deskargarako/kargarako protokoloa

en: Connect
eu: Elkarketatu

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Connection Limit
eu: Elkarketa Muga

en: Update Tracker
eu: Eguneratu Trackera

en: Details
eu: Xehetasunak

en: General
eu: Orokorra

en: Private
eu: Pribatua

en: True
eu: Egia

en: Be alerted about new releases
eu: Argitalpen berrien jakitun egon

en: Maximum Connections:
eu: Gehienezko Elkarketa:

en: Maximum Download Speed (KiB/s):
eu: Gehienezko deskarga-abiadura (KiB/s):

en: Maximum Upload Speed (KiB/s):
eu: Gehienezko Igoera Abiadrua (KiB/s)

en: Maximum Half-Open Connections:
eu: Gehienezko Elkarketa Erdi-Ireki:

en: Maximum Connection Attempts per Second:
eu: Gehienezko Elkarketa Ahalegin Segunduko:

en: Maximum Upload Slots:
eu: Gehienezko Igoera Aho:

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Url
eu: Url-a

en: File
eu: Agiria

en: Download
eu: Jetsiera
