deluge - en to fi translation catalogue (927 entries)

en: Common Options
fi: Yleiset valinnat

en: Print this help message
fi: Tulosta tämä ohjeviesti

en: Print version information
fi: Tulosta versiotiedot

en: Output to specified logfile instead of stdout
fi: Ohjaa tuloste määritettyyn lokitiedostoon stdoutin sijaan

en: Set the log level (none, error, warning, info, debug)
fi: Aseta lokituksen taso (none, error, warning, info, debug)

en: Daemon Options
fi: Taustaprosessin valinnat

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Checking
fi: Tarkistetaan

en: Downloading
fi: Ladataan

en: Seeding
fi: Jaetaan

en: Paused
fi: Keskeytetty

en: Queued
fi: Jonossa

en: Error
fi: Virhe

en: Name
fi: Nimi

en: Progress
fi: Edistyminen

en: State
fi: Tila

en: Size
fi: Koko

en: Downloaded
fi: Ladattu

en: Uploaded
fi: Lähetetty

en: Remaining
fi: Jäljellä

en: Ratio
fi: Suhde

en: Down Speed
fi: Latausnopeus

en: Up Speed
fi: Lähetysnopeus

en: Down Limit
fi: Latausnopeuden rajoitus

en: Up Limit
fi: Lähetysnopeuden rajoitus

en: Max Connections
fi: Yhteyksiä enintään

en: Max Upload Slots
fi: Jakopaikkoja enintään

en: Peers
fi: Vertaiset

en: Seeds
fi: Jakajat

en: Avail
fi: Saat.

en: Seeds:Peers
fi: Jakajia:vertaisia

en: Added
fi: Lisätty

en: Tracker
fi: Seurantapalvelin

en: Download Folder
fi: Latauskansio

en: Seeding Time
fi: Jakoaika

en: Active Time
fi: Aktiivisuusaika

en: Last Activity
fi: Viimeisin toiminta

en: ETA
fi: Aikaa jäljellä

en: Shared
fi: Jaettu

en: Prioritize First/Last
fi: Suosi ensimmäistä/viimeistä

en: Sequential Download
fi: Peräkkäinen lataus

en: Auto Managed
fi: Automaattisesti hallittu

en: Stop At Ratio
fi: Pysäytä suhteessa

en: Stop Ratio
fi: Pysäytyssuhde

en: Remove At Ratio
fi: Poista suhteessa

en: Move Completed Path
fi: Siirrä valmistuneet -polku

en: Owner
fi: Omistaja

en: Pieces
fi: Osat

en: Warning
fi: Varoitus

en: Announce OK
fi: Ilmoitus OK

en: Announce Sent
fi: Ilmoitus lähetetty

en: Interface
fi: Käyttöliitymä

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Bandwidth
fi: Kaistanleveys

en: Queue
fi: Jono

en: Network
fi: Verkko

en: Proxy
fi: Välityspalvelin

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Other
fi: Muut

en: Daemon
fi: Taustaprosessi

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Skip
fi: Ohita

en: Low
fi: Matala

en: Normal
fi: Normaali

en: High
fi: Korkea

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: Aland Islands
fi: Ahvenanmaa

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Antarctica
fi: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbados

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Austria
fi: Itävalta

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Bahamas
fi: Bahaman saaret

en: Belarus
fi: Valkovenäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Bermuda
fi: Bermudasaaret

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia ja Hertsegovina

en: Botswana
fi: Botsvana

en: Bouvet Island
fi: Bouvet'n saari

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Brunei Darussalam
fi: Brunei Darussalamin sulttaanikunta

en: Cambodia
fi: Kambodža

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Canada
fi: Kanada

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Chad
fi: Tšad

en: China
fi: Kiina

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Cookinsaaret

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Comoros
fi: Komorit

en: Congo
fi: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic of the
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Cook Islands
fi: Cook-saaret

en: Cote d'Ivoire
fi: Norsunluurannikko

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Republic
fi: Tšekin tasavalta

en: Denmark
fi: Tanska

en: Dominica
fi: Dominikaani

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen Tasavalta

en: Egypt
fi: Egypti

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Falkland Islands (Malvinas)
fi: Falklandin saaret (Malvinassaaret)

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Finland
fi: Suomi

en: France
fi: Ranska

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset alueet

en: Germany
fi: Saksa

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Heard Island and McDonald Islands
fi: Heardin saari ja McDonaldin saaret

en: Holy See (Vatican City State)
fi: Vatikaanivaltio

en: Hungary
fi: Unkari

en: Iceland
fi: Islanti

en: India
fi: Intia

en: Iran, Islamic Republic of
fi: Iran

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Isle of Man
fi: Mansaari

en: Italy
fi: Italia

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Japan
fi: Japani

en: Jordan
fi: Jordania

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kenya
fi: Kenia

en: Korea, Democratic People's Republic of
fi: Pohjois-Korea

en: Korea, Republic of
fi: Etelä-Korea

en: Lao People's Democratic Republic
fi: Laosin demokraattinen tasavalta

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Libyan Arab Jamahiriya
fi: Libyan arabijamahiriya

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
fi: Makedonian tasavalta

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia, Federated States of
fi: Mikronesian liittovaltio

en: Morocco
fi: Marokko

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Nauru
fi: Naurusaaret

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: Niger
fi: Nigeria

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Norway
fi: Norja

en: Palestinian Territory, Occupied
fi: Palestiinalaisalueet, miehitetyt

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Poland
fi: Puola

en: Portugal
fi: Portugali

en: Russian Federation
fi: Venäjä

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint-Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Sao Tome and Principe
fi: São Tomé ja Príncipe

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Senegal
fi: Senegali

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja Eteläiset Sandwichinsaaret

en: Spain
fi: Espanja

en: Suriname
fi: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
fi: Huippuvuoret ja Jan Mayen

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syrian Arab Republic
fi: Syyrian arabitasavalta

en: Tanzania, United Republic of
fi: Tansanian yhdistäytynyt tasavalta

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Timor-Leste
fi: Itä-Timor

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicos-saaret

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet Arabiemiraatit

en: United Kingdom
fi: Iso-Britannia

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain hajasaaret

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: Virgin Islands, British
fi: Brittien Neitsytsaaret

en: Virgin Islands, U.S.
fi: USA:n Neitsytsaaret

en: Wallis and Futuna
fi: Wallis ja Futuna

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: Yemen
fi: Jemen

en: Zambia
fi: Sambia

en: UI Options
fi: Käyttöliittymän valinnat

en: Web Server Options
fi: Web-palvelimen valinnat

en: Force the web server to use SSL
fi: Pakota web-palvelin käyttämään SSL:ää

en: Daemon does not exist
fi: Taustaprosessia ei ole olemassa

en: Daemon not running
fi: Taustaprosessi ei ole käynnissä

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Tier
fi: Taso

en: Choose a file
fi: Valitse tiedosto

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Open
fi: _Avaa

en: Choose a folder
fi: Valitse kansio

en: Save .torrent file
fi: Tallenna .torrent-tiedosto

en: _Save
fi: _Tallenna

en: Torrent files
fi: Torrent-tiedostot

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: Enter your password to show Deluge...
fi: Anna salasalanasi tuodaksesi Delugen esiin...

en: Enter your password to Quit Deluge...
fi: Anna salasanasi lopettaaksesi Delugen...

en: Edit path
fi: Muokkaa polkua

en: Remove path
fi: Poista polku

en: _Apply to selected
fi: _Toteuta valittuihin

en: Copyright %(year_start)s-%(year_end)s Deluge Team
fi: Tekijänoikeus %(year_start)s-%(year_end)s Deluge-tiimi

en: A peer-to-peer file sharing program
    utilizing the BitTorrent protocol.
fi: BitTorrent-yhteyskäytäntöä käyttävä
    vertaispohjainen tiedostonjako-ohjelma.

en: Client:
fi: Asiakasohjelma:

en: Current Developers:
fi: Nykyiset kehittäjät:

en: Past Developers or Contributors:
fi: Aiemmat kehittäjät ja avustajat:

en: Server:
fi: Palvelin:

en: Add Torrents (%d)
fi: Lisää torrenteja (%d)

en: Invalid File
fi: Virheellinen tiedosto

en: Please wait for files...
fi: Odota tiedostoja...

en: Choose a .torrent file
fi: Valitse .torrent-tiedosto

en: Invalid URL
fi: Virheellinen verkko-osoite

en: is not a valid URL.
fi: on virheellinen osoite.

en: Downloading...
fi: Ladataan...

en: Download Failed
fi: Lataus epäonnistui

en: Failed to download:
fi: Lataus epäonnistui:

en: _No
fi: _Ei

en: _Yes
fi: _Kyllä

en: _Close
fi: _Sulje

en: Details:
fi: Yksityiskohdat:

en: Authenticate
fi: Tunnistaudu

en: C_onnect
fi: _Yhdistä

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Edit Account
fi: Muokkaa tiliä

en: Edit existing account
fi: Muokkaa olemassa olevaa tiliä

en: _Apply
fi: _Toteuta

en: New Account
fi: Uusi tili

en: Create a new account
fi: Luo uusi tili

en: _Add
fi: _Lisää

en: Authentication Level:
fi: Tunnistautumistaso:

en: Password Protected
fi: Suojattu salasanalla

en: Other...
fi: Muu…

en: Not Connected
fi: Ei yhdistetty

en: Connections (Limit)
fi: Yhteydet (raja)

en: Download Speed (Limit)
fi: Latausnopeus (raja)

en: Upload Speed (Limit)
fi: Lähetysnopeus (raja)

en: DHT Nodes
fi: DHT-solmut

en: Free Disk Space
fi: Vapaata levytilaa

en: External IP Address
fi: Ulkoinen IP-osoite

en: <b><small>Port Issue</small></b>
fi: <b><small>Porttiongelma</small></b>

en: No incoming connections, check port forwarding
fi: Ei saapuvia yhteyksiä, tarkista porttien edelleenlähetys

en: Download Speed Limit
fi: Latausnopeuden rajoitus

en: Set the maximum download speed
fi: Aseta latauksen enimmäisnopeus

en: Upload Speed Limit
fi: Lähetysnopeuden rajoitus

en: Set the maximum upload speed
fi: Aseta lähetyksen enimmäisnopeus

en: Incoming Connections
fi: Saapuvat yhteydet

en: Set the maximum incoming connections
fi: Aseta saapuvien yhteyksien enimmäismäärä

en: {state} {percent}%
fi: {state} {percent} %

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Priority
fi: Tärkeys

en: _All
fi: _Kaikki

en: _Status
fi: _Tila

en: _Details
fi: Yksityiskoh_dat

en: Fi_les
fi: _Tiedostot

en: _Peers
fi: _Vertaiset

en: _Options
fi: _Valinnat

en: _Trackers
fi: _Seurantapalvelimet

en: Not Connected...
fi: Ei yhdistetty...

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Down
fi: Alas

en: Up
fi: Ylös

en: Offline
fi: Yhteydetön tila

en: Online
fi: Yhteydessä

en: Connected
fi: Yhdistetty

en: Status
fi: Tila

en: Host
fi: Verkkolaite

en: Version
fi: Versio

en: _Start Daemon
fi: _Käynnistä taustaprosessi

en: _Stop Daemon
fi: _Pysäytä taustaprosessi

en: _Disconnect
fi: _Katkaise yhteys

en: Unable to start daemon!
fi: Taustaprosessin käynnistys epäonnistui!

en: Failed To Connect
fi: Yhdistäminen epäonnistui

en: Error Adding Host
fi: Virhe lisättäessä isäntäkonetta

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Level
fi: Taso

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Plugin
fi: Liitännäinen

en: You must choose a language
fi: Valitse kieli

en: You must now restart the deluge UI for the changes to take effect.
fi: Käynnistä Delugen käyttöliittymä uudelleen, jotta muutokset tulevat voimaan.

en: Select the Plugin
fi: Valitse liitännäinen

en: Plugin Eggs
fi: Liitännäinen Eggs

en: Server Side Error
fi: Palvelinpään virhe

en: An error occurred on the server
fi: Palvelimella tapahtui virhe

en: Error Adding Account
fi: Virhe tiliä lisättäessä

en: Authentication failed
fi: Tunnistautuminen epäonnistui

en: An error occurred while adding account
fi: Tiliä lisättäessä tapahtui virhe

en: Error Updating Account
fi: Virhe tiliä päivittäessä

en: An error occurred while updating account
fi: Tiliä päivittäessä tapahtui virhe

en: Remove Account
fi: Poista tili

en: Error Removing Account
fi: Virhe tiliä poistaessa

en: Auhentication failed
fi: Tunnistautuminen epäonnistui

en: An error occurred while removing account
fi: Tiliä poistaessa tapahtui virhe

en: States
fi: Tilat

en: Trackers
fi: Seurantapalvelimet

en: None
fi: Ei mikään

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: Labels
fi: Nimikkeet

en: No Label
fi: Ei selitettä

en: No Owner
fi: Ei omistajaa

en: <i>Client Version</i>
fi: <i>Sovelluksen versio</i>

en:  Torrents Queued
fi:  Torrentteja jonossa

en:  Torrent Queued
fi:  Torrent jonossa

en: Remove the selected torrents?
fi: Poistetaanko valitut torrentit?

en: Set Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: On
fi: Päällä

en: Off
fi: Pois käytöstä

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Enable...
fi: Ota käyttöön...

en: Set the maximum upload slots
fi: Aseta lähetyspaikkojen enimmäismäärä

en: Stop Seed At Ratio
fi: Lopeta jakaminen suhteessa

en: Ownership Change Error
fi: Omistussuhteen muutoksen virhe

en: Address
fi: Osoite

en: Client
fi: Ohjelma

en: GTK Options
fi: GTK-valinnat

en: Creating Torrent
fi: Luodaan torrent-tiedostoa

en: Queued Torrents
fi: Torrentit jonossa

en: Add Queued Torrents
fi: Lisää jonotetut torrentit

en: _Remove
fi: _Poista

en: _Clear
fi: _Tyhjennä

en: Automatically add torrents on connect
fi: Lisää torrentit automaattisesti yhdistäessä

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Add Torrent
fi: _Lisää torrent

en: _Create Torrent
fi: L_uo torrent

en: Quit & _Shutdown Daemon
fi: Lopeta ja _sulje taustaprosessi

en: _Quit
fi: Lo_peta

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: _Connection Manager
fi: _Yhteyksien hallinta

en: _View
fi: _Näytä

en: _Toolbar
fi: _Työkalupalkki

en: _Sidebar
fi: _Sivupalkki

en: Status_bar
fi: _Tilapalkki

en: T_abs
fi: _Välilehdet

en: _Columns
fi: _Sarakkeet

en: _Find ...
fi: _Etsi...

en: S_idebar
fi: S_ivupalkki

en: Show _Zero Hits
fi: Näytä _nollapisteosumat

en: Show _Trackers
fi: Näytä _seurantapalvelimet

en: Show _Owners
fi: Näytä _omistajat

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Homepage
fi: _Verkkosivusto

en: _FAQ
fi: _FAQ (useasti kysytyt)

en: Frequently Asked Questions
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: _Community
fi: _Yhteisö

en: _About
fi: _Tietoja

en: Add torrent
fi: Lisää torrent

en: Add Torrent
fi: Lisää torrent

en: Remove torrent
fi: Poista torrentti

en: Remove Torrent
fi: Poista torrent

en: Filter
fi: Suodatin

en: Pause the selected torrents
fi: Keskeytä valitut torrentit

en: Pause
fi: Keskeytä

en: Resume the selected torrents
fi: Jatka valittuja torrentteja

en: Resume
fi: Jatka

en: Queue Torrent Up
fi: Siirrä ylös jonossa

en: Queue Up
fi: Siirrä ylös jonossa

en: Queue Torrent Down
fi: Siirrä alas jonossa

en: Queue Down
fi: Siirrä alas jonossa

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Connection Manager
fi: Yhteyksien hallinta

en: Close
fi: Sulje

en: Filter:
fi: Suodatin:

en: Clear the search
fi: Tyhjennä haku

en: Forced
fi: Pakotettu

en: Disabled
fi: Poissa käytöstä

en: Handshake
fi: Kättely

en: Either
fi: Jompikumpi

en: Socks5 Auth
fi: Socks5-todennus

en: HTTP Auth
fi: HTTP-todennus

en: Connect to a Deluge daemon (deluged)
fi: Yhdistä Deluge-taustaprosessiin (deluged)

en: Application Mode
fi: Sovellustila

en: Show session speed in titlebar
fi: Näytä istunnon nopeus tilapalkissa

en: Focus window when adding torrent
fi: Kohdista ikkunaan torrentia lisätessä

en: Waiting:
fi: Odottaa:

en: Missing:
fi: Puuttuu:

en: Revert color to default
fi: Palauta väri oletukseksi

en: Main Window
fi: Pääikkuna

en: Enable system tray icon
fi: Näytä kuvake ilmoitusalueella

en: App Indicator
fi: Sovellusilmaisin

en: Systray
fi: Ilmoitusalue

en: Minimize to tray on close
fi: Pienennä ilmoitusalueelle suljettaessa

en: Start in tray
fi: Käynnistä ilmoitusalueelle pienennettynä

en: Password protect system tray
fi: Suojaa ilmoitusalueelle pienennetty Deluge salasanalla

en: System Tray
fi: Ilmoitusalue

en: Notify about new releases
fi: Ilmoita uusista julkaisuista

en: Updates
fi: Päivitykset

en: System Default
fi: Järjestelmän oletus

en: <b>Language</b>
fi: <b>Kieli</b>

en: Move completed to:
fi: Siirrä valmistuneet:

en: Copy of .torrent files to:
fi: Kopioi .torrent-tiedostot:

en: Delete copy of torrent file on remove
fi: Poista .torrent-tiedosto torrentin poiston yhteydessä

en: Download to:
fi: Lataa kansioon:

en: Download Folders
fi: Latauskansiot

en: Prioritize first and last pieces of torrent
fi: Aseta torrentin ensimmäiset ja viimeiset osat etusijalle

en: Prioritize first and last pieces of files in torrent
fi: Aseta torrentin tiedostojen ensimmäiset ja viimeiset osat etusijalle

en: Add torrents in Paused state
fi: Lisää torrentit keskeytettyinä

en: Pre-allocate disk space
fi: Ennakkovaraa levytila

en: Pre-allocate the disk space for the torrent files
fi: Ennakkovaraa levytila torrent-tiedostoille

en: Add Torrent Options
fi: Lisää torrent -valinnat

en: Always show
fi: Näytä aina

en: Bring the dialog to focus
fi: Tuo valintaikkuna eteen

en: Add Torrents Dialog
fi: Lisää torrentti -ikkuna

en: Connection Attempts per Second:
fi: Yhteysyrityksiä per sekunti:

en: Half-Open Connections:
fi: Puoliksi avoimet yhteydet:

en: The maximum number of connections allowed.  Set -1 for unlimited.
fi: Yhteyksien suurin sallittu määrä. Rajoittamaton: -1.

en: Connections:
fi: Yhteyksiä:

en: The maximum upload slots for all torrents.  Set -1 for unlimited.
fi: Suurin sallittu lähetyspaikkojen määrä kaikille torrenteille. Rajoittamaton: -1.

en: Upload Slots:
fi: Lähetyspaikkoja:

en: The maximum download speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
fi: Suurin sallittu latausnopeus kaikille torrenteille. Rajoittamaton: -1.

en: Download Speed:
fi: Latausnopeus:

en: The maximum upload speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
fi: Suurin sallittu lähetysnopeus kaikille torrenteille. Rajoittamaton: -1.

en: Upload Speed:
fi: Lähetysnopeus:

en: Ignore limits on local network
fi: Poista rajoitukset paikallisesta verkosta

en: Rate limit IP overhead
fi: Nopeusraja IP.n yläpuolella

en: If checked, the estimated TCP/IP overhead is drained from the rate limiters, to avoid exceeding the limits with the total traffic
fi: Jos·valittuna,·arvioitu·TCP/IP·on·pois·suljettu·nopeusrajoittimelta.Näin·vältytään·rajojen·ylityksiltä·kokonaisliikenteessä.

en: Global Bandwidth Limits
fi: Yleiset kaistanleveyden rajoitukset

en: The maximum upload slots per torrent.  Set -1 for unlimited.
fi: Suurin sallittu lähetyspaikkojen määrä torrentia kohden. Rajoittamaton: -1.

en: The maximum number of connections per torrent.  Set -1 for unlimited.
fi: Suurin sallittu yhteyksien määrä torrentia kohden. Rajoittamaton: -1.

en: Per-Torrent Bandwidth Limits
fi: Torrent-kohtaiset kaistanleveyden rajoitukset

en: Queue to top
fi: Jonota ylimmäksi

en: New Torrents
fi: Uudet torrentit

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Active Torrents
fi: Aktiiviset torrentit

en: Share Ratio:
fi: Jakosuhde:

en: Time (m):
fi: Aika (min):

en: Pause Torrent
fi: Keskeytä torrent

en: Share Ratio Reached
fi: Jakosuhde saavutettu

en: Incoming Address
fi: Saapuva osoite

en: Random
fi: Satunnainen

en: Uses random ports in range 49152 to 65525
fi: Käytä satunnaisia portteja välillä 49152-65525

en: Active Port:
fi: Aktiivinen portti:

en: Test Active Port
fi: Testaa aktiivinen portti

en: Incoming Port
fi: Saapuva portti

en: Outgoing Interface
fi: Lähtevä sovitin

en: From:
fi: Alkaen:

en: To:
fi: Päättyen:

en: Outgoing Ports
fi: Lähtevät portit

en: Outgoing:
fi: Lähtevä:

en: Incoming:
fi: Saapuva:

en: Level:
fi: Taso:

en: Encryption
fi: Salaus

en: NAT Port Mapping Protocol
fi: NAT-porttikartoitusprotokolla

en: Peer Exchange
fi: Vertaistietojen vaihto (PEX)

en: Local Service Discovery finds local peers on your network.
fi: Paikallinen etsintäpalvelu hakee paikallisia vertaisia verkostasi.

en: Distributed hash table may improve the amount of active connections.
fi: DHT saattaa lisätä aktiivisten yhteyksien määrää.

en: Peer TOS Byte:
fi: Vertaisen TOS-tavu:

en: Network Extras
fi: Verkon lisäasetukset

en: Hostname:
fi: Palvelimen nimi:

en: Port:
fi: Portti:

en: Force Proxy Use
fi: Pakota välityspalvelimen käyttö

en: Force Proxy
fi: Pakota välityspalvelin

en: Cache Size (16 KiB blocks):
fi: Välimuistin koko (16 KiBin paloissa)

en: The number of seconds from the last cached write to a piece in the write cache, to when it's forcefully flushed to disk. Default is 60 seconds.
fi: Määrä sekuntteina viimeisimmästä kirjoitetusta osasta välimuistissa. Välimuistista levylle. Oletus on 60 sekuntia.

en: Cache Expiry (seconds):
fi: Välimuisti vanhenee (sekuntia):

en: Settings
fi: Asetukset

en: The total number of 16 KiB blocks written to disk since this session was started.
fi: Tämän istunnon käynnistyksen jälkeisten levylle kirjoitettujen 16 KiBin lohkojen yhteismäärä.

en: Blocks Written:
fi: Lohkoja kirjoitettu:

en: The total number of write operations performed since this session was started.
fi: Suoritettujen kirjoitusoperaatioiden määrä tämän istunnon alusta.

en: Writes:
fi: Kirjoituksia:

en: Write Cache Hit Ratio:
fi: Osumasuhde kirjoitetulle välimuistille:

en: Write
fi: Kirjoitettu

en: The number of blocks that were requested from the bittorrent engine (from peers), that were served from disk or cache.
fi: Lohkojen määrä bittorrentin moottorilta (vertaistuelta), jotka tarjotaan levyltä tai välimuistista.

en: Blocks Read:
fi: Lohkoja luettu:

en: The number of blocks that were served from cache.
fi: Lohkojen määrä, jotka tarjotaan välimuistista.

en: Blocks Read Hit:
fi: Lohkon osumat:

en: The cache hit ratio for the read cache.
fi: Välimuistin osumasuhde luettuun välimuistiin.

en: Read Cache Hit Ratio:
fi: Lue välimuistin osumasuhde:

en: The total number of read operations performed since this session was started.
fi: Kaikki toiminnot istunnon alusta alkaen

en: Reads:
fi: Luettu:

en: Read
fi: Luettu

en: The number of 16 KiB blocks currently in the disk cache. This includes both read and write cache.
fi: 16KiB lohkojen määrä levyn välimuistissa. Mukaan lasketaan luku ja kirjoitusvälimuisti.

en: Cache Size:
fi: Välimuistin koko:

en: Read Cache Size:
fi: Lue välimuistin koko:

en: _Refresh
fi: _Päivitä

en: Help us improve Deluge by sending us your Python version, PyGTK version, OS and processor types.  Absolutely no other information is sent.
fi: Auta parantamaan Delugea lähettämällä käytössä olevat Python- ja PyGTK-versiotiedot sekä käyttöjärjestelmän ja prosessorin tyyppi. Mitään muita tietoja ei lähetetä.

en: Yes, please send anonymous statistics
fi: Lähetä tilastotietoja nimettömästi

en: System Information
fi: Järjestelmän tiedot

en: Location:
fi: Sijainti:

en: If Deluge cannot find the database file at this location it will fallback to using DNS to resolve the peer's country.
fi: Jos Deluge ei löydä tietokantatiedostoa tästä osoitteesta, se käyttää DNS:ää selvittääkseen vertaisen maan.

en: GeoIP Database
fi: GeoIP-tietokanta

en: Associate with Deluge
fi: Liitä Delugeen

en: Magnet Links
fi: Magneettilinkit

en: Daemon port:
fi: Taustaprosessin portti:

en: Port
fi: Portti

en: Allow Remote Connections
fi: Salli etäyhteydet

en: Connections
fi: Yhteydet

en: Periodically check the website for new releases
fi: Tarkista säännöllisesti uuden version saatavuus

en: _Delete
fi: _Poista

en: Accounts
fi: Tilit

en: Version:
fi: Versio:

en: Author:
fi: Tekijä:

en: Homepage:
fi: Kotisivu:

en: Author Email:
fi: Tekijän sähköpostiosoite:

en: _Install
fi: _Asenna

en: _Find More...
fi: _Löydä enemmän...

en: Remove the selected torrent(s)?
fi: Poistetaanko valitut torrentit?

en: Include downloaded files
fi: Sisällytä ladatut tiedostot

en: (This is permanent!)
fi: (Tätä ei voi perua!)

en: Add Peer
fi: Lisää vertainen

en: hostname:port
fi: isäntänimi:portti

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: <b>General</b>
fi: <b>Yleisasetukset</b>

en: Show file chooser
fi: Näytä tiedostovalitsin

en: Show folder name
fi: Näytä kansion nimi

en: Show hidden files
fi: Näytä piilotetut tiedostot

en: Set new key
fi: Aseta uusi avain

en: Default path
fi: Oletuspolku

en: Select a Directory
fi: Valitse kansio

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Open
fi: Avaa

en: Add
fi: Lisää

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Remove
fi: Poista

en: Default
fi: Oletus

en: No default path set
fi: Oletuspolkua ei ole asetettu

en: Open properties dialog
fi: Avaa ominaisuusikkuna

en: Add Infohash
fi: Lisää Infohash

en: From Infohash
fi: Infohashista

en: Trackers:
fi: Seurantapalvelimet:

en: Add Host
fi: Lisää palvelin

en: Destination:
fi: Kohde:

en: New Release
fi: Uusi julkaisu

en: _Goto Website
fi: _Mene verkkosivuille

en: New Release Available!
fi: Uusi julkaisu saatavilla!

en: Available Version:
fi: Saatavilla oleva versio:

en: Server Version
fi: Palvelimen versio

en: Current Version:
fi: Nykyinen versio:

en: Do not show this dialog in the future
fi: Älä näytä tätä ilmoitusta tulevaisuudessa

en: Down Speed:
fi: Latausnopeus:

en: Up Speed:
fi: Lähetysnopeus:

en: Downloaded:
fi: Ladattu:

en: Uploaded:
fi: Lähetetty:

en: Seeds:
fi: Jakajia:

en: Peers:
fi: Vertaiset:

en: Availability:
fi: Saatavuus:

en: ETA Time:
fi: Arvioitu valmistumisaika:

en: Active Time:
fi: Aktiivisuusaika:

en: Seeding Time:
fi: Jakoaika:

en: Name:
fi: Nimi:

en: Download Folder:
fi: Latauskansio:

en: Added:
fi: Lisätty:

en: Total Size:
fi: Koko yhteensä:

en: Total Files:
fi: Tiedostoja yhteensä:

en: Hash:
fi: Tiiviste:

en: Created By:
fi: Luonut:

en: Comments:
fi: Kommentit:

en: Owner:
fi: Omistaja:

en: Move completed:
fi: Siirrä valmiit:

en: Stop seed at ratio:
fi: Lopeta jakaminen jakosuhteeseen:

en: Remove at ratio
fi: Poista, kun jakosuhde on

en: Bandwidth Limits
fi: Kaistanleveyden rajoitukset

en: Tracker Status:
fi: Seurantapalvelimen tila:

en: Private Torrent:
fi: Yksityinen torrent:

en: _Edit Trackers
fi: _Muokkaa seurantapalvelimia

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Add Torrents
fi: Lisää torrenteja

en: _URL
fi: _Verkko-osoite

en: Add In _Paused State
fi: Lisää _keskeytetyssä tilassa

en: Prioritize First/Last Pieces
fi: Suosi ensimmäisiä / viimeisiä osia

en: Skip File Hash Check
fi: Ohita tiedoston tiivisteen tarkistus

en: Preallocate Disk Space
fi: Ennakkovaraa levytila

en: Preallocate the disk space for the torrent files
fi: Ennakkovaraa levytila torrent-tiedostoille

en: Maximum torrent connections
fi: Torrent-yhteyksien enimmäismäärä

en: Apply To All
fi: Käytä kaikkiin

en: Revert To Defaults
fi: Palauta oletukset

en: _Show Deluge
fi: _Näytä Deluge

en: _Pause Session
fi: _Keskeytä istunto

en: _Resume Session
fi: _Palauta istunto

en: _Download Speed Limit
fi: Lata_usnopeuden rajoitus

en: _Upload Speed Limit
fi: Lähet_ysnopeuden rajoitus

en: Quit & Shutdown Daemon
fi: Lopeta ja sulje taustaprosessi

en: Edit Trackers
fi: Muokkaa seurantapalvelimia

en: _Up
fi: _Ylös

en: _Down
fi: _Alas

en: _Add Peer
fi: _Lisää vertainen

en: Add a peer by its IP
fi: Lisää vertainen IP:n perusteella

en: Edit Tracker
fi: Muokkaa seurantapalvelinta

en: Tracker:
fi: Seurantapalvelin:

en: Enter Remote Path
fi: Anna etäpolku

en: Remote Path
fi: Etäpolku

en: Path:
fi: Polku:

en: Create Torrent
fi: Luo torrent

en: Fol_der
fi: _Kansio

en: _Remote Path
fi: _Etäpolku

en: Files
fi: Tiedostot

en: Webseeds
fi: Web-lähteet

en: Piece Size:
fi: Osan koko:

en: Set Private Flag
fi: Merkitse yksityiseksi

en: Add this torrent to the session
fi: Lisää tämä torrent avoimeen istuntoon

en: Options
fi: Valinnat

en: Save .torrent as
fi: Tallena .torrent nimellä

en: _Open Download Folder
fi: _Avaa latauskansio

en: _Pause
fi: _Keskeytä

en: Resu_me
fi: _Jatka

en: Resume selected torrents.
fi: Jatka valittuja torrenteja.

en: Opt_ions
fi: Aset_ukset

en: _Queue
fi: _Jono

en: _Update Tracker
fi: _Päivitä seurantapalvelin

en: _Remove Torrent
fi: Poista to_rrent

en: _Force Re-check
fi: Pakota uudelleen_tarkistus

en: _Move Download Folder
fi: _Siirrä latauskansio

en: label
fi: nimike

en: _Select All
fi: Valitse k_aikki

en: _Pause All
fi: _Keskeytä kaikki

en: Resu_me All
fi: _Jatka kaikkia

en: _Connection Limit
fi: _Yhteysrajoitus

en: Upload _Slot Limit
fi: Lähetys_paikkojen rajoitus

en: _Auto Managed
fi: _Automaattisesti hallittu

en: _Change Ownership
fi: _Muuta omistajuutta

en: Add Tracker
fi: Lisää seurantapalvelin

en: Add Trackers
fi: Lisää seurantapalvelimia

en: Add URL
fi: Lisää verkko-osoite

en: From URL
fi: Verkko-osoitteesta

en: URL:
fi: Osoite:

en: Deluge Daemons
fi: Deluge-taustaprosessit

en: Hide this dialog
fi: Piilota tämä ikkuna

en: Startup Options
fi: Käynnistyksen valinnat

en: _Open File
fi: _Avaa tiedosto

en: _Show Folder
fi: _Näytä kansio

en: _Expand All
fi: _Laajenna kaikki

en: _Skip
fi: _Ohita

en: _Low
fi: _Matala

en: _Normal
fi: _Normaali

en: _High
fi: _Korkea

en: Deluge Team
fi: Deluge-tiimi

en: BitTorrent Client
fi: BitTorrent-sovellus

en: Deluge BitTorrent Client
fi: Deluge-BitTorrent-sovellus

en: Download and share files over BitTorrent
fi: Lataa ja jaa tiedostoja BitTorrentin avulla

en: Console Options
fi: Konsolivalinnat

en: Console Commands
fi: Konsolikomennot

en: Description
fi: Kuvaus

en: Command
fi: Komento

en: Lists available plugins
fi: Listaa käytettävissä olevat liitännäiset

en: Shows enabled plugins
fi: Näytä käytössä olevat liitännäiset

en: Enables a plugin
fi: Ottaa liitännäisen käyttöön

en: Disables a plugin
fi: Poistaa liitännäisen käytöstä

en: Install a plugin from an .egg file
fi: Asenna liitännäinen .egg-tiedostosta

en: Password
fi: Salasana

en: One or more commands
fi: Yksi tai useampi komento

en: Quit
fi: Lopeta

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Width
fi: Leveys

en: General options
fi: Yleiset asetukset

en: Language
fi: Kieli

en: Command Line Mode
fi: Komentorivitila

en: Folders
fi: Kansiot

en: Move completed to
fi: Siirrä valmistuneet sijaintiin

en: Pre-Allocate disk space
fi: Ennakkovaraa levytila

en: From
fi: Mistä

en: To
fi: Mihin

en: Use Random Ports
fi: Käytä satunnaisia portteja

en: Inbound
fi: Sisään

en: Outbound
fi: Ulos

en: Global Bandwidth Usage
fi: Yleinen kaistankäyttö

en: Maximum Connections
fi: Suurin yhteksien määrä

en: Maximum Upload Slots
fi: Suurin lataajien määrä

en: Maximum Half-Open Connections
fi: Suurin puoliavointen yhteyksien määrä

en: Maximum Connection Attempts per Second
fi: Suurin yhteysyritysten määrä sekunnissa

en: Rate Limit IP Overhead
fi: Nopeusraja IP:n yläpuolella

en: Per Torrent Bandwidth Usage
fi: Torrent-kohtainen kaistankäyttö

en: Yes, please send anonymous statistics.
fi: Kyllä, lähetä anonyymeja tilastoja.

en: Daemon Port
fi: Taustaprosessin portti

en: Allow remote connections
fi: Salli etäyhteydet

en: Total
fi: Yhteensä

en: Share Ratio
fi: Jakosuhde

en: Time Ratio
fi: Aikasuhde

en: Time (m)
fi: Aika (min)

en: Proxy Settings
fi: Välityspalvelimen asetukset

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cache Size (16 KiB blocks)
fi: Välimuistin koko (16 KiB:in lohkoissa)

en: Cache Expiry (seconds)
fi: Välimuistin vanheneminen (sekuntia)

en: Apply
fi: Käytä

en: Select Language
fi: Valitse kieli

en: The IP address "%s" is badly formed
fi: IP-osoite "%s" on väärin muodostettu

en: Emule IP list (GZip)
fi: Emule-IP-lista (GZip)

en: SafePeer Text (Zipped)
fi: SafePeer-teksti (Zip)

en: PeerGuardian Text (Uncompressed)
fi: PeerGuardian-teksti (Pakkaamaton)

en: PeerGuardian P2B (GZip)
fi: PeerGuardian-P2B (GZip)

en: Blocklist
fi: Estolista

en: Bad IP address
fi: Virheellinen IP-osoite

en: Invalid leader
fi: Virheellinen aloitus

en: Invalid magic code
fi: Virheellinen eväste

en: Invalid version
fi: Virheellinen versio

en: Days
fi: Päivää

en: Check for new list every:
fi: Tarkista uusi lista joka:

en: Import blocklist on startup
fi: Tuo estolista käynnistyksen yhteydessä

en: <b>Settings</b>
fi: <b>Asetukset</b>

en: Download the blocklist file if necessary and import the file.
fi: Lataa ja tuo estolista tarvittaessa.

en: Check Download and Import
fi: Tarkista lataus ja tuo

en: Download a new blocklist file and import it.
fi: Lataa uusi estolista ja tuo se

en: Force Download and Import
fi: Pakota lataus ja tuonti

en: Blocklist is up to date
fi: Estolista on ajan tasalla

en: <b>Options</b>
fi: <b>Valinnat</b>

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: File Size:
fi: Tiedoston koko:

en: <b>Info</b>
fi: <b>Tietoa</b>

en: Torrent Complete
fi: Torrentin lataus valmis

en: Torrent Added
fi: Torrent on lisätty

en: Torrent Removed
fi: Torrent poistettu

en: Execute
fi: Suorita

en: Event
fi: Tapahtuma

en: <b>Add Command</b>
fi: <b>Lisää komento</b>

en: <b>Commands</b>
fi: <b>Komennot</b>

en: Incompatible Option
fi: Yhteensopimaton valinta

en: AutoAdd
fi: Automaattinen lisäys

en: Double-click to edit
fi: Kaksoisnapsauta muokataksesi

en: Path
fi: Polku

en: Watch folder does not exist.
fi: Tarkkailuhakemistoa ei ole olemassa.

en: Path does not exist.
fi: Polkua ei ole olemassa.

en: Watch Folder Properties
fi: Hakemiston tarkkailun asetukset

en: Select A Folder
fi: Valitse kansio

en: Enable this watch folder
fi: Ota käyttöön tämä tarkkailuhakemisto

en: <b>Watch Folder</b>
fi: <b>Tarkkaile hakemistoa</b>

en: Delete .torrent after adding
fi: Poista .torrent lisäämisen jälkeen

en: Append extension after adding:
fi: Lisää pääte lisäämisen jälkeen:

en: <b>Torrent File Action</b>
fi: <b>Torrentin tiedostotoiminnot</b>

en: Set download folder
fi: Aseta latauskansio

en: <b>Download Folder</b>
fi: <b>Latauskansio</b>

en: <b>Move Completed</b>
fi: <b>Siirrä valmistuneet</b>

en: Label:
fi: Nimiö:

en: <b>Label</b>
fi: <b>Nimiö</b>

en: Main
fi: Pää

en: The user selected here will be the owner of the torrent.
fi: Tässä valittu käyttäjä tulee olemaan torrentin omistaja.

en: <b>Owner</b>
fi: <b>Omistaja</b>

en: Max Upload Speed:
fi: Suurin lähetysnopeus:

en: Max Connections:
fi: Yhteyksiä enintään:

en: Max Upload Slots:
fi: Lähetyspaikkoja enintään:

en: Max Download Speed:
fi: Suurin latausnopeus:

en: <b>Bandwidth</b>
fi: <b>Kaista</b>

en: Auto Managed:
fi: Automaattisesti hallittu:

en: Add Paused:
fi: Lisää keskeytettynä:

en: Queue to:
fi: Sijoitus jonossa:

en: <b>Queue</b>
fi: <b>Jono</b>

en: <b>Watch Folders:</b>
fi: <b>Tarkkaile hakemistoja:</b>

en: minutes
fi: minuuttia

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: 1 second
fi: 1 sekunti

en: seconds
fi: sekuntia

en: Stats
fi: Tilastot

en: Seeds/Peers
fi: Jakajat/vertaiset

en: Download color:
fi: Latausväri:

en: Upload color:
fi: Lähetysväri:

en: <b>Connections Graph</b>
fi: <b>Yhteyksien kuvaaja</b>

en: <b>Bandwidth Graph</b>
fi: <b>Kaistanleveyden kuvaaja</b>

en: DHT nodes:
fi: DHT-solmut:

en: Cached DHT nodes:
fi: Välimuistissa olevat DHT-solmut:

en: DHT torrents:
fi: DHT-torrentit:

en: <b>Seeds / Peers</b>
fi: <b>Jakajat / vertaiset</b>

en: <b>Graph Colors</b>
fi: <b>Kuvaajan värit</b>

en: WebUi
fi: Web-käyttöliittymä

en: The Deluge web interface is not installed, please install the
    interface and try again
fi: Delugen Web-käyttöliittymä ei ole asennettu, asenna käyttöliittymä
    ja yritä uudelleen

en: Enable web interface
fi: Ota web-käyttöliittymä käyttöön

en: Enable SSL
fi: Ota SSL käyttöön

en: Listening port:
fi: Kuuntele porttia:

en: Invalid label, valid characters:[a-z0-9_-]
fi: Virheellinen nimike, sopivat merkit: [a-z0-9_-]

en: Empty Label
fi: Tyhjä nimike

en: Label already exists
fi: Nimike on jo olemassa

en: Unknown Label
fi: Tuntematon nimike

en: Unknown Torrent
fi: Tuntematon torrent

en: Label _Options
fi: Nimikeas_etukset

en: _Remove Label
fi: _Poista nimike

en: _Add Label
fi: _Lisää nimike

en: Label Options
fi: Nimikevalinnat

en: Label
fi: Nimike

en: <b>Label Options</b>
fi: <b>Nimikevalinnat</b>

en: Apply per torrent max settings:
fi: Käytä kunkin torrentin enimmäisasetuksina:

en: Maximum
fi: Enintään

en: Apply Queue settings:
fi: Käytä jonoasetuksia:

en: Apply folder settings:
fi: Toteuta kansioasetukset:

en: <i>(1 line per tracker)</i>
fi: <i>(1 rivi seurantapalvelinta kohden)</i>

en: Automatically apply label:
fi: Aseta nimike automaattisesti:

en: Add Label
fi: Lisää nimike

en: <b>Add Label</b>
fi: <b>Lisää nimike</b>

en: <i>Use the sidebar to add,edit and remove labels. </i>
fi: <i>Käytä sivupalkkia nimikkeiden lisäämiseen, muokkaamiseen ja poistamiseen.</b>

en: <b>Labels</b>
fi: <b>Nimikkeet</b>

en: Notification Blink shown
fi: Ilmoitusvilkku näytetty

en: Popup notification is not enabled.
fi: Ponnahdusilmoitus ei ole käytössä

en: libnotify is not installed
fi: libnotify ei ole asennettuna

en: Notification popup shown
fi: Ponnahdusilmoitus näytetty

en: Sound notification not enabled
fi: Ääni-ilmoitus ei käytössä

en: pygame is not installed
fi: pygame ei ole asennettu

en: Sound notification failed %s
fi: Ääni-ilmoitus epäonnistui %s

en: Sound notification Success
fi: Ääni-ilmoitus onnistui

en: Finished Torrent
fi: Torrent valmis

en: The torrent "%(name)s" including %(num_files)i file(s) has finished downloading.
fi: Torrent "%(name)s" sisältäen %(num_files)i tiedosto(a) on valmistunut.

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Choose Sound File
fi: Valitse äänitiedosto

en: There was an error sending the notification email: %s
fi: Sähköposti-ilmoitusta lähettäessä tapahtui virhe: %s

en: Notification email sent.
fi: Sähköposti-ilmoitus lähetetty.

en: Finished Torrent "%(name)s"
fi: Torrent "%(name)s" valmistui

en: This email is to inform you that Deluge has finished downloading "%(name)s", which includes %(num_files)i files.
    To stop receiving these alerts, simply turn off email notification in Deluge's preferences.
    
    Thank you,
    Deluge.
fi: Tällä sähköpostilla ilmoitetaan, että Deluge on saanut valmiiksi latauksen ”%(name)s”, joka koostuu %(num_files)i tiedostosta.
    Jotta et saisi näitä ilmoituksia enää, kytke pois päältä sähköposti-ilmoitukset Delugen asetuksista.
    
    Terveisin,
    Deluge

en: Tray icon blinks enabled
fi: Tarjotinikonin vilkkuminen käytössä

en: Popups enabled
fi: Ponnahdusilmoitukset käytössä

en: Sound enabled
fi: Äänet käytössä

en: <b>UI Notifications</b>
fi: <b>Käyttöliittymäilmoitukset</b>

en: <b>Recipients</b>
fi: <b>Vastaanottajat</b>

en: Server requires TLS/SSL
fi: Palvelin vaatii TLS:n/SSL:n

en: <b>Email Notifications</b>
fi: <b>Sähköposti-ilmoitukset</b>

en: This configuration does not mean that you'll actually receive notifications for all these events.
fi: Tämä asetus ei tarkoita että vastaanotat ilmoituksia kaikista näistä tapahtumista.

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: Sound Customization
fi: Äänten mukautus

en: Extractor
fi: Purkamo

en: Extract to:
fi: Pura kohteeseen:

en: Create torrent name sub-folder
fi: Luo alikansio torrentin nimellä

en: This option will create a sub-folder using the torrent's name within the selected extract folder and put the extracted files there.
fi: Tämä valinta luo torrentin nimisen alikansion valittuun kansioon ja tallentaa tiedostot siihen.

en: Scheduler
fi: Ajastin

en: <b>Schedule</b>
fi: <b>Aikataulu</b>

en: Download Limit:
fi: Latausraja:

en: Upload Limit:
fi: Lähetysraja:

en: Active Torrents:
fi: Aktiiviset torrentit:

en: <b>Slow Settings</b>
fi: <b>Hitaat asetukset</b>

en: File Browser
fi: Tiedostoselain

en: Back
fi: Takaisin

en: Forward
fi: Seuraava

en: Home
fi: Koti

en: Create
fi: Luo

en: Help
fi: Ohje

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Save
fi: Tallenna

en: About Deluge
fi: Tietoja - Deluge

en: Copyright 2007-2018 Deluge Team
fi: Tekijänoikeus 2007-2018 Deluge-tiimi

en: Add Connection
fi: Lisää yhteys

en: Host:
fi: Isäntä:

en: Move
fi: Siirrä

en: Browse
fi: Selaa

en: Edit Connection
fi: Muokkaa yhteyttä

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Login Failed
fi: Kirjautuminen epäonnistui

en: You entered an incorrect password
fi: Kirjoitit väärän salasanan

en: Public
fi: Julkinen

en: Set Maximum Connections
fi: Aseta enimmäisyhteydet

en: Download Speed
fi: Latausnopeus

en: Set Maximum Download Speed
fi: Aseta enimmäislatausnopeus

en: Upload Speed
fi: Lähetysnopeus

en: Set Maximum Upload Speed
fi: Aseta enimmäislähetysnopeus

en: Protocol Traffic Download/Upload
fi: Protokollaliikenne sisään/ulos

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Stop Daemon
fi: Pysäytä taustaprosessi

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Start Daemon
fi: Käynnistä taustaprosessi

en: Change Default Password
fi: Vaihda oletussalasana

en: Filters
fi: Suodattimet

en: D/L Speed Limit
fi: Lataus/lähetysraja

en: U/L Speed Limit
fi: Lähetysnopeuden rajoitus

en: Connection Limit
fi: Yhteyksien raja

en: Upload Slot Limit
fi: Jakopaikkojen rajoitus

en: Update Tracker
fi: Päivitä seurantapalvelin

en: Force Recheck
fi: Pakota uudelleentarkistus

en: Expand All
fi: Laajenna kaikki

en: Details
fi: Tiedot

en: Comment:
fi: Kommentti:

en: Status:
fi: Tila:

en: Move Completed:
fi: Siirrä valmistuneet:

en: General
fi: Yleiset

en: Private
fi: Yksityinen

en: Loading
fi: Ladataan

en: True
fi: Tosi

en: Be alerted about new releases
fi: Ilmoita uudesta versiosta

en: Pause torrent
fi: Keskeytä torrent

en: Install Plugin
fi: Asenna liitännäinen

en: Install
fi: Asenna

en: Browse...
fi: Selaa...

en: Uploading your plugin...
fi: Lähetetään liitännäistäsi...

en: Maximum Connections:
fi: Yhteyksiä enintään:

en: Maximum Download Speed (KiB/s):
fi: Enimmäislatausnopeus (KiB/s)

en: Maximum Upload Speed (KiB/s):
fi: Enimmäislähetysnopeus (KiB/s)

en: Maximum Half-Open Connections:
fi: Puoliavointen yhteyksien enimmäismäärä:

en: Maximum Connection Attempts per Second:
fi: Yhteysyritysten enimmäismäärä sekunnissa:

en: Maximum Upload Slots:
fi: Lähetyspaikkojen enimmäismäärä:

en: Cache Size (16 KiB Blocks):
fi: Välimuistin koko (16 KiB:in lohkoissa):

en: Force Use of Proxy
fi: Pakota välityspalvelimen käyttö

en: Use Random Port
fi: Käytä satunnaista porttia

en: Type Of Service
fi: Palvelun tyyppi

en: Old:
fi: Vanha:

en: New:
fi: Uusi:

en: Confirm:
fi: Vahvista:

en: Server
fi: Palvelin

en: Session Timeout:
fi: Istunnon aikakatkaisu:

en: Private Key:
fi: Yksityinen avain:

en: Certificate:
fi: Varmenne:

en: Do you want to refresh the page now to use the new language?
fi: Haluatko päivittää sivun nyt käyttääksesi uutta kieltä?

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Invalid Password
fi: Virheellinen salasana

en: Your passwords don't match!
fi: Salasanat eivät täsmänneet!

en: Your old password was incorrect!
fi: Vanha salasanasi ei ollut oikein!

en: Change Successful
fi: Vaihto onnistui

en: Your password was successfully changed!
fi: Salasanasi vaihdettiin onnistuneesti!

en: Add from Url
fi: Lisää osoitteesta

en: Cookies
fi: Evästeet

en: Failed to download torrent
fi: Torrentin lataaminen epäonnistui

en: File
fi: Tiedosto

en: Uploading your torrent...
fi: Lähetetään torrentia...

en: Failed to upload torrent
fi: Torrentin lähettäminen epäonnistui

en: Not a valid torrent
fi: Torrent ei ole kelvollinen

en: Move Completed Folder
fi: Siirrä valmistuneet -kansio

en: Max Down Speed
fi: Latausnopeus enintään

en: Max Up Speed
fi: Lähetysnopeus enintään

en: Add In Paused State
fi: Lisää pysäytetyssä tilassa

en: Download
fi: Lataus

en: Date Added:
fi: Lisäyspäivä:
