deluge - en to ka translation catalogue (682 entries)

en: KiB
ka: კბ

en: MiB
ka: მბ

en: GiB
ka: გბ

en: K
ka: კ

en: M
ka: მ

en: G
ka: გ

en: KiB/s
ka: კბ/წმ

en: MiB/s
ka: მბ/წმ

en: GiB/s
ka: გბ/წმ

en: All
ka: ყველა

en: Active
ka: აქტიური

en: Checking
ka: მოწმდება

en: Downloading
ka: იტვირთება

en: Seeding
ka: სიდირდება

en: Paused
ka: შეჩერებული

en: Queued
ka: რიგშია

en: Error
ka: შეცდომა

en: Name
ka: სახელი

en: Progress
ka: პროგრესი

en: Size
ka: ზომა

en: Downloaded
ka: ჩამოტვირთული

en: Uploaded
ka: ატვირთული

en: Ratio
ka: შეფარდება

en: Down Speed
ka: ჩამოტვირთვის სიჩქარე

en: Up Speed
ka: ატვირთვის სიჩქარე

en: Down Limit
ka: ჩამოტვირთვის ლიმიტი

en: Up Limit
ka: ატვირთვის ლიმიტი

en: Peers
ka: პირები

en: Avail
ka: გამოსადეგი

en: Added
ka: დაემატა

en: Tracker
ka: ტრეკერი

en: ETA
ka: დარჩენილი დრო

en: Prioritize First/Last
ka: პირველი/ბოლო ნაწილის პრიორიტირება

en: Auto Managed
ka: ავტო მართული

en: Pieces
ka: ნაჭრები

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Announce OK
ka: ანონსი კარგია

en: Announce Sent
ka: განცხადება გაიგზავნა

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Downloads
ka: ჩამოტვირთვები

en: Bandwidth
ka: გამტარუნარიანობა

en: Queue
ka: რიგი

en: Network
ka: ქსელი

en: Proxy
ka: პროქსი

en: Cache
ka: კეში

en: Other
ka: სხვა

en: Daemon
ka: დაემონი

en: Plugins
ka: მოდულები

en: Afghanistan
ka: ავღანეთი

en: Aland Islands
ka: ალანდის კუნძულები

en: Albania
ka: ალბანეთი

en: Algeria
ka: ალჟირი

en: American Samoa
ka: ამერიკული სამოა

en: Andorra
ka: ანდორა

en: Angola
ka: ანგოლა

en: Anguilla
ka: ანგილა

en: Antarctica
ka: ანტარქტიდა

en: Antigua and Barbuda
ka: ანტიგუა და ბარბუდა

en: Argentina
ka: არგენტინა

en: Armenia
ka: სომხეთი

en: Aruba
ka: არუბა

en: Australia
ka: ავსტრალია

en: Austria
ka: ავსტრია

en: Azerbaijan
ka: აზერბაიჯანი

en: Bahamas
ka: ბაჰამის კუნძულები

en: Bahrain
ka: ბაჰრეინი

en: Bangladesh
ka: ბანგლადეში

en: Barbados
ka: ბარბადოსი

en: Belarus
ka: ბელარუსია

en: Belgium
ka: ბელგია

en: Belize
ka: ბელიზი

en: Benin
ka: ბენინი

en: Bermuda
ka: ბერმუდი

en: Bhutan
ka: ბუტანი

en: Bolivia
ka: ბოლივია

en: Bosnia and Herzegovina
ka: ბოსნია და ჰერცოგოვინა

en: Botswana
ka: ბოცვანა

en: Bouvet Island
ka: ბუვეს კუნძული

en: Brazil
ka: ბრაზილია

en: British Indian Ocean Territory
ka: ბრიტანეთის ინდოეთის ოკეანის ტერიტორია

en: Brunei Darussalam
ka: ბრუნეი დარესალამი

en: Bulgaria
ka: ბულგარეთი

en: Burkina Faso
ka: ბურკინა ფასო

en: Burundi
ka: ბურუნდი

en: Cambodia
ka: კამბოჯა

en: Cameroon
ka: კამერუნი

en: Canada
ka: კანადა

en: Cape Verde
ka: კაპე ვერდე

en: Cayman Islands
ka: კაიმანის კუნძულები

en: Central African Republic
ka: ცენტრალური აფრიკის რესპუბლიკა

en: Chad
ka: ჩადი

en: Chile
ka: ჩილე

en: China
ka: ჩინეთი

en: Christmas Island
ka: აღდგომის კუნძულები

en: Cocos (Keeling) Islands
ka: ქოქოსის (ქილინგ) კუნძულები

en: Colombia
ka: კოლუმბია

en: Comoros
ka: კომოროსი

en: Congo
ka: კონგო

en: Congo, The Democratic Republic of the
ka: კონგო, დემოკრატიული რესპუბლიკა

en: Cook Islands
ka: კუკის კუნძულები

en: Costa Rica
ka: კოსტა რიკა

en: Cote d'Ivoire
ka: კოტ დიუარი

en: Croatia
ka: ხორვატია

en: Cuba
ka: კუბა

en: Cyprus
ka: კვიპროსი

en: Czech Republic
ka: ჩეხეთის რესპუბლიკა

en: Denmark
ka: დანია

en: Djibouti
ka: ჯიბუტი

en: Dominica
ka: დომინიკა

en: Dominican Republic
ka: კომინიკის რესპუბლიკა

en: Ecuador
ka: ეკვადორი

en: Egypt
ka: ეგვიპტე

en: El Salvador
ka: ელ სალვადორი

en: Equatorial Guinea
ka: ეკვატორული გვინეა

en: Eritrea
ka: ერითრეა

en: Estonia
ka: ესტონეთი

en: Ethiopia
ka: ეთიოპია

en: Falkland Islands (Malvinas)
ka: ფოლკლენდის კუნძულები (მალვინის)

en: Faroe Islands
ka: ფარერის კუნძულები

en: Fiji
ka: ფიჯი

en: Finland
ka: ფინეთი

en: France
ka: საფრანგეთი

en: French Guiana
ka: ფრანგული გვინეა

en: French Polynesia
ka: საფრანგეთის პოლინეზია

en: French Southern Territories
ka: საფრანგეთის სამხრეთი ტერიტორიები

en: Gabon
ka: გაბონი

en: Gambia
ka: გამბია

en: Georgia
ka: საქართველო

en: Germany
ka: გერმანია

en: Ghana
ka: განა

en: Gibraltar
ka: გიბრალტარი

en: Greece
ka: საბერძნეთი

en: Greenland
ka: გრენლანდია

en: Grenada
ka: გრენადა

en: Guadeloupe
ka: გვადალუპე

en: Guam
ka: გუამი

en: Guatemala
ka: გვატემალა

en: Guernsey
ka: გუერნსი

en: Guinea
ka: გვინეა

en: Guinea-Bissau
ka: გვინეა-ბისაუ

en: Guyana
ka: გვიანა

en: Haiti
ka: ჰაიტი

en: Heard Island and McDonald Islands
ka: ჰერდის კუნძული და მაკდონალდის კუნძულები

en: Holy See (Vatican City State)
ka: წმინდა საყდარი (ვატიკანის ქალაქი-სახელმწიფო)

en: Honduras
ka: ჰონდურასი

en: Hong Kong
ka: ჰონგკონგი

en: Hungary
ka: უნგრეთი

en: Iceland
ka: ისლანდია

en: India
ka: ინდოეთი

en: Indonesia
ka: ინდონეზია

en: Iran, Islamic Republic of
ka: ირანის ისლამური რესპუბლიკა

en: Iraq
ka: ერაყი

en: Ireland
ka: ირლანდია

en: Isle of Man
ka: მანის კუნძული

en: Israel
ka: ისრაელი

en: Italy
ka: იტალია

en: Jamaica
ka: იამაიკა

en: Japan
ka: იაპონია

en: Jersey
ka: ჯერსი

en: Jordan
ka: იორდანია

en: Kazakhstan
ka: ყაზახეთი

en: Kenya
ka: კენია

en: Kiribati
ka: კირიბატი

en: Korea, Democratic People's Republic of
ka: კორეის სახალხო დემოკრატიული რესპუბლიკა

en: Korea, Republic of
ka: კორეის რესპუბლიკა

en: Kuwait
ka: ქუვეითი

en: Kyrgyzstan
ka: ყირგიზეთი

en: Lao People's Democratic Republic
ka: ლაოს სახალხო დემოკრატიული რესპუბლიკა

en: Latvia
ka: ლატვია

en: Lebanon
ka: ლიბანი

en: Lesotho
ka: ლესოტო

en: Liberia
ka: ლიბერია

en: Libyan Arab Jamahiriya
ka: ლიბიის არაბული ჯამაჰირია

en: Liechtenstein
ka: ლიხტენშტეინი

en: Lithuania
ka: ლიტვა

en: Luxembourg
ka: ლუქსემბურგი

en: Macao
ka: მაკაო

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
ka: მაკედონია, ყოფილი იუგოსლავიური რესპუბლიკა

en: Madagascar
ka: მადაგასკარი

en: Malawi
ka: მალავი

en: Malaysia
ka: მალაიზია

en: Maldives
ka: მალდივები

en: Mali
ka: მალი

en: Malta
ka: მალტა

en: Marshall Islands
ka: მარშალის კუნძულები

en: Martinique
ka: მარტინიკე

en: Mauritania
ka: მავრიტანია

en: Mauritius
ka: მაურიციუსი

en: Mayotte
ka: მაიოტი

en: Mexico
ka: მექსიკა

en: Micronesia, Federated States of
ka: მიკრონეზია, ფედერაციული შტატები

en: Moldova
ka: მოლდოვა

en: Monaco
ka: მონაკო

en: Mongolia
ka: მონღოლეთი

en: Montenegro
ka: მონტენეგრო

en: Montserrat
ka: მონსერა

en: Morocco
ka: მაროკო

en: Mozambique
ka: მოზამბიკი

en: Myanmar
ka: მიანმარი

en: Namibia
ka: ნამიბია

en: Nauru
ka: ნაურუ

en: Nepal
ka: ნეპალი

en: Netherlands
ka: ჰოლანდია

en: Netherlands Antilles
ka: ნიდერლანდის ანტილები

en: New Caledonia
ka: ახალი კალედონია

en: New Zealand
ka: ახალი ზელანდია

en: Nicaragua
ka: ნიკარაგუა

en: Niger
ka: ნიგერი

en: Nigeria
ka: ნიგერია

en: Niue
ka: ნიუე

en: Norfolk Island
ka: ნორფოლკის კუნძული

en: Northern Mariana Islands
ka: ჩრდილო მარიანას კუნძულები

en: Norway
ka: ნორვეგია

en: Oman
ka: ომანი

en: Pakistan
ka: პაკისტანი

en: Palau
ka: პალაუ

en: Palestinian Territory, Occupied
ka: პალესტინის ტერიტორია, ოკუპირებული

en: Panama
ka: პანამა

en: Papua New Guinea
ka: პაპუა ახალი გვინეა

en: Paraguay
ka: პარაგვაი

en: Peru
ka: პერუ

en: Philippines
ka: ფილიპინები

en: Pitcairn
ka: პიტიკაირნი

en: Poland
ka: პოლონეთი

en: Portugal
ka: პორტუგალია

en: Puerto Rico
ka: პუერტო რიკო

en: Qatar
ka: კატარი

en: Reunion
ka: რეუნიონ

en: Romania
ka: რუმინეთი

en: Russian Federation
ka: რუსეთის ფედერაცია

en: Rwanda
ka: რუანდა

en: Saint Barthelemy
ka: წმინდა ბართელმი

en: Saint Helena
ka: წმინდა ელენე

en: Saint Kitts and Nevis
ka: წმინდა კიტსი და ნევისი

en: Saint Lucia
ka: წმინდა ლუსია

en: Saint Martin
ka: წმინდა მარტინი

en: Saint Pierre and Miquelon
ka: წმინდა პიერი და მიქელონი

en: Saint Vincent and the Grenadines
ka: წმინდა ვინცენტი და გრენადირები

en: Samoa
ka: სამოა

en: San Marino
ka: სან მარინო

en: Sao Tome and Principe
ka: საო ტომე და პრინციპე

en: Saudi Arabia
ka: საუდის არაბეთი

en: Senegal
ka: სენეგალი

en: Serbia
ka: სერბია

en: Seychelles
ka: სეიშელები

en: Sierra Leone
ka: სიერა ლეონე

en: Singapore
ka: სინგაპური

en: Slovakia
ka: სლოვაკეთი

en: Slovenia
ka: სლოვენია

en: Solomon Islands
ka: სოლომინის კუნძულები

en: Somalia
ka: სომალი

en: South Africa
ka: სამხრეთი აფრიკა

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ka: სამხრეთი ჯორჯია და სამხრეთი სენდვიჩის კუნძულები

en: Spain
ka: ესპანეთი

en: Sri Lanka
ka: შრი ლანკა

en: Sudan
ka: სუდანი

en: Suriname
ka: სურინამი

en: Svalbard and Jan Mayen
ka: შპიცბერგენი და იან-მაიენი

en: Swaziland
ka: სვაზილენდი

en: Sweden
ka: შვეცია

en: Switzerland
ka: შვეიცარია

en: Syrian Arab Republic
ka: სირიის არაბული რესპუბლიკა

en: Tajikistan
ka: ტაჯიკეთი

en: Tanzania, United Republic of
ka: ტანზანია, გაერთიანებული რესპუბლიკა

en: Thailand
ka: ტაილანდი

en: Timor-Leste
ka: ტიმორ-ლესტე

en: Togo
ka: ტოგო

en: Tokelau
ka: ტოკელაუ

en: Tonga
ka: ტონგა

en: Trinidad and Tobago
ka: ტრინიდადი და ტობაგო

en: Tunisia
ka: ტუნისი

en: Turkey
ka: თურქეთი

en: Turkmenistan
ka: თურქმენეთი

en: Turks and Caicos Islands
ka: თარქსის და ქაქოსის კუნძულები

en: Tuvalu
ka: ტუვალუ

en: Uganda
ka: უგანდა

en: Ukraine
ka: უკრაინა

en: United Arab Emirates
ka: არაბეთის გაერთიანებული ემირატები

en: United Kingdom
ka: გაერთიანებული სამეფო

en: United States
ka: შეერთებული შტატები

en: United States Minor Outlying Islands
ka: აშშ-ს კუთვნილი მცირე გარე კუნძულები

en: Uruguay
ka: ურუგვაი

en: Uzbekistan
ka: უზბეკეთი

en: Vanuatu
ka: ვანაუტუ

en: Venezuela
ka: ვენესუელა

en: Viet Nam
ka: ვიეტნამი

en: Virgin Islands, British
ka: ქალწულის კუნძულები, ბრიტანეთი

en: Virgin Islands, U.S.
ka: ქალწულის კუნძულები, ა.შ.შ

en: Wallis and Futuna
ka: ვალისი და ფუტუნა

en: Western Sahara
ka: დასავლეთ სახარა

en: Yemen
ka: იემენი

en: Zambia
ka: ზამბია

en: Zimbabwe
ka: ზიმბაბვე

en: Daemon not running
ka: დაემონი არ არის გაშვებული

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Tier
ka: სართული

en: Choose a file
ka: ფაილის არჩევა

en: Choose a folder
ka: საქაღალდის არჩევა

en: Save .torrent file
ka: .torrent ფაილის შენახვა

en: Torrent files
ka: ტორენტ ფაილები

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: Deluge
ka: დელუჯი

en: A peer-to-peer file sharing program
    utilizing the BitTorrent protocol.
ka: პირიდან-პირამდე ფაილების გასაზიარებელი პროგრამა
    რომელიც იყენებს BitTorrent პროტოკოლს.

en: Client:
ka: კლიენტი:

en: Current Developers:
ka: ახლანდელი დეველოპერები:

en: Past Developers or Contributors:
ka: ძველი დეველოპერები ან მონაწილეები:

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version. 
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. 
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, see <http://www.gnu.org/licenses>. 
    
    In addition, as a special exception, the copyright holders give permission to link the code of portions of this program with the OpenSSL library. You must obey the GNU General Public License in all respects for all of the code used other than OpenSSL. 
    
    If you modify file(s) with this exception, you may extend this exception to your version of the file(s), but you are not obligated to do so. If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version. If you delete this exception statement from all source files in the program, then also delete it here.
ka: ეს პროგრამა არის თავისუფალი პროგრამული უზრუნველოყფა; თქვენ შეგიძლიათ იგი გაავრცელოთ ან/და შეცვალოთ Free Software Foundation-ის მიერ გამოქვეყნაბული GNU General Public License ლიცენზიით; ან მესამე ვერსიით, ან უფრო ახალი ვერსიით (თქვენი არჩევანის მიხედვით)
    
    ეს პროგრამა ვრცელდება იმ იმედით რომ ის ვინმეს გამოადგება, მაგრამ მას არ მოყვება არანაირი გარანტია; მეტი დეტალებისთვის იხილეთ GNU General Public License ლიცენზია. 
    
    თქვენ ამ პროგრამასთან ერთად უნდა მიგეღოთ GNU General Public License-იის ასლი; თუ არ მიგიღიათ იხილეთ <http://www.gnu.org/licenses>. 
    
    ამასთან ერთად, სპეციალური გამონაკლსის სახით, საავტორო უფლებების მფლობელები იძლევიან ამ პროგრამის კოდის ბმულისe copგyright holders give permission to link the code of portions of this program with the OpenSSL library. You must obey the GNU General Public License in all respects for all of the code used other than OpenSSL. 
    
    If you modify file(s) with this exception, you may extend this exception to your version of the file(s), but you are not obligated to do so. If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version. If you delete this exception statement from all source files in the program, then also delete it here.

en: Server:
ka: სერვერი:

en: Torrent
ka: ტორენტი

en: Invalid File
ka: არასწორი ფაილი

en: Choose a .torrent file
ka: .torrent ფაილის არჩევა

en: Invalid URL
ka: არასწორი ბმული

en: is not a valid URL.
ka: არ არის სწორი ბმული

en: Downloading...
ka: ჩამოტვირთვა...

en: Download Failed
ka: ჩამოტვირთვა ჩაიშალა

en: Failed to download:
ka: ჩამოტვირთვა ჩაიშალა:

en: Details:
ka: დეტალები:

en: Username:
ka: მომხმარებლის სახელი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Other...
ka: სხვა...

en: Not Connected
ka: დაკავშირებული არ არის

en: DHT Nodes
ka: DHT კვანძები

en: Free Disk Space
ka: თავისუფალი ადგილი დისკზე

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: _Status
ka: _სტატუსი

en: _Details
ka: _დეტალები

en: Fi_les
ka: ფაი_ლები

en: _Peers
ka: _პირები

en: _Options
ka: _პარამეტრები

en: Not Connected...
ka: არ არის დაკავშირებული...

en: Unlimited
ka: ლიმიტის გარეშე

en: Down
ka: დაბლა

en: Up
ka: ზევით

en: Offline
ka: კავშირგარეშე

en: Online
ka: ხაზზე

en: Connected
ka: დაკავშირებული

en: Status
ka: სტატუსი

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Version
ka: ვერსია

en: _Start Daemon
ka: დაემონის _დაწყება

en: _Stop Daemon
ka: დაემონის _გაჩერება

en: Unable to start daemon!
ka: დაემონის დაწყება ვერ მოხერხდა!

en: Error Adding Host
ka: ჰოსტის დამატებისას დაფიქსირდა შეცდომა

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Plugin
ka: მოდული

en: Select the Plugin
ka: აირჩიეთ მოდული

en: Plugin Eggs
ka: მოდულის Egg-ები

en: States
ka: მდგომარეობა

en: Trackers
ka: ტრეკერები

en: None
ka: არცერთი

en: Labels
ka: იარლიყები

en: No Label
ka: უიარლიყო

en: <i>Client Version</i>
ka: <i>კლიენტის ვერსია</i>

en:  Torrents Queued
ka:  ტორენტები რიგშია

en:  Torrent Queued
ka:  ტორენტები რიგშია

en: Set Unlimited
ka: ულიმიტოს დაყენება

en: On
ka: ჩართული

en: Off
ka: გამორთული

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Address
ka: მისამართი

en: Client
ka: კლიენტი

en: Creating Torrent
ka: ტორენტის შექმნა

en: Queued Torrents
ka: რიგში მდგომი ტორენტები

en: _Remove
ka: _წაშლა

en: Automatically add torrents on connect
ka: ტორენტების ავტომატურად დამატება შექმნისას

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Add Torrent
ka: ტორენტის _დამატება

en: _Create Torrent
ka: ტორენტის _შექმნა

en: Quit & _Shutdown Daemon
ka: გამოსვლა & დაემონის _გათიშვა

en: _Quit
ka: გასვლა

en: _Edit
ka: რ_ედაქტირება

en: _Connection Manager
ka: _კავშირის მმართველი

en: _Torrent
ka: _ტორენტი

en: _View
ka: _ხედი

en: _Toolbar
ka: ხელსაწყოთა _პანელი

en: _Sidebar
ka: _გვერდითა ზოლი

en: Status_bar
ka: სტატუსის _ზოლი

en: T_abs
ka: ჩ_ანართები

en: _Columns
ka: _სვეტები

en: S_idebar
ka: გვერდ_ითა ზოლი

en: Show _Zero Hits
ka: _Zero მოხვედრებების ჩვენება

en: Show _Trackers
ka: _ტრეკერების ჩვენება

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Homepage
ka: _ვებ-საიტი

en: _FAQ
ka: _ხ.დ.კ.

en: Frequently Asked Questions
ka: ხშირად დასმული კითხვები

en: _Community
ka: _საზოგადოება

en: Add torrent
ka: ტორენტის დამატება

en: Add Torrent
ka: ტორენტის დამატება

en: Remove torrent
ka: ტორენტის წაშლა

en: Remove Torrent
ka: ტორენტის წაშლა

en: Pause the selected torrents
ka: არჩეული ტორენტების დაპაუზება

en: Pause
ka: პაუზა

en: Resume the selected torrents
ka: ყველა არჩეული ტორენტის გაგრძელება

en: Resume
ka: გაგრძელება

en: Queue Torrent Up
ka: ტორენტის რიგში მაღლა ატანა

en: Queue Up
ka: რიგში მაღლა ატანა

en: Queue Torrent Down
ka: ტორენტის რიგში დაბლა ჩამოტანა

en: Queue Down
ka: რიგში დაბლა ჩამოტანა

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Connection Manager
ka: კავშირის მმართველი

en: Disabled
ka: გამორთული

en: Show session speed in titlebar
ka: სესიის სიჩქარის ჩვენება სათაურის ზოლში

en: Enable system tray icon
ka: სისტემური არის ხატულა

en: Minimize to tray on close
ka: დახურვისას სისტემურ არეში მინიმიზაცია

en: Start in tray
ka: გაშვება სისტემურ არეში

en: Password protect system tray
ka: სისტემური არის პაროლით დაცვა

en: Move completed to:
ka: დასრულებულის გადატანა:

en: Copy of .torrent files to:
ka: .torrent ფაილების კოპირება:

en: Delete copy of torrent file on remove
ka: ტორენტ ფაილის წაშლა მონაცემების წაშლისას

en: Delete the copy of the torrent file created when the torrent is removed
ka: ტორენტ ფაილის ასლის წაშლა მონაცემების წაშლისას

en: Download to:
ka: ჩამოტვირთვის საქაღალდე:

en: Prioritize first and last pieces of torrent
ka: პრიორიტეტის მინიჭება ტორენტის პირველი და ბოლო ნაწილისთვის

en: Prioritize first and last pieces of files in torrent
ka: ტორენტის პირველი და ბოლო ნაწილების პრიორიტირება

en: Add torrents in Paused state
ka: ტორენტების დამატება დაპაუზებულ მდგომარეობაში

en: Always show
ka: ყოველთვის ჩვენება

en: Bring the dialog to focus
ka: დიალოგის ფოკუსირება

en: The maximum number of connections allowed.  Set -1 for unlimited.
ka: კავშირების მაქსიმალური რაოდენობა.  დააყენეთ -1 ლიმიტის მოსახსნელად.

en: Connections:
ka: კავშირები:

en: The maximum upload slots for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ka: ატვირთვის სლოტების მაქსიმალური რაოდენობა.  დააყენეთ –1 ლიმიტის მოსახსნელად.

en: The maximum download speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ka: ყველა ტორენტის ჩამოტვირთვის მაქსიმალური სიჩქარე.  დააყენე თ -1 ლიმიტის მოსახსნელად.

en: Download Speed:
ka: ჩამოტვირთვის სიჩქარე:

en: The maximum upload speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ka: მაქსიმალური ატვირთვის სიჩქარე ყველა ტორენტისათვის.  დააყენეთ -1 ლიმიტის მოსახსნელად.

en: Upload Speed:
ka: ატვირთვის სიჩქარე:

en: Ignore limits on local network
ka: ლიმიტების იგნორირება ლოკალურ ქსელში

en: Rate limit IP overhead
ka: IP ოვერჰედის გამტარუნარიონობის ლიმიტი

en: If checked, the estimated TCP/IP overhead is drained from the rate limiters, to avoid exceeding the limits with the total traffic
ka: თუ მონიშნულია, დაახლოებითი TCP/IP ოვერჰედი იცლება სიხშირის ლიმიტერებისგან, რათა მოხდეს საერთო ტრაფიკის ლიმიტის გადაცილების თავიდან აცილება

en: The maximum upload slots per torrent.  Set -1 for unlimited.
ka: მაქსიმალური ატვირთვის სლოტები თითო ტორენტისთვის.  დააყენეთ -1 ლიმიტის მოსახსნელად.

en: The maximum number of connections per torrent.  Set -1 for unlimited.
ka: მაქსიმალური კავშირების რაოდენობა თითო ტორენტზე.  მიუთითეთ -1 ლიმიტის მოსახსნელად.

en: Active Port:
ka: აქტიური პორტი:

en: Test Active Port
ka: აქტიური პორტის ტესტირება

en: From:
ka: საიდან:

en: To:
ka: სადამდე:

en: Level:
ka: დონე:

en: NAT Port Mapping Protocol
ka: NAT პორტების მინიჭების პროტოკოლი

en: Peer Exchange
ka: პირების გაცვლა–გამოცვლა

en: Local Service Discovery finds local peers on your network.
ka: ლოკალური მომსახურების აღმომჩენი პოულობს ლოკალურ პურებს თქვენს ქსელში.

en: Distributed hash table may improve the amount of active connections.
ka: გავრცელების ჰეშ ცხრილმა შესაძლოა გაზარდოს აქტიური შეერთებები რაოდენობა.

en: Peer TOS Byte:
ka: პირის TOS ბიტი:

en: Hostname:
ka: ჰოსტის სახელი:

en: Port:
ka: პორტი:

en: Cache Size (16 KiB blocks):
ka: კეშის ზომა (16 კბ-იანი ბლოკი):

en: The number of seconds from the last cached write to a piece in the write cache, to when it's forcefully flushed to disk. Default is 60 seconds.
ka: ჩაწერის კეშში ბოლო ჩაწერიდან გასული დრო სანამ ის იძულებით გაიწმინდება დისკიდან. ნაგულისხმევი არის 60 წამი.

en: Cache Expiry (seconds):
ka: კეშის ამოწურვა (წამები):

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: The total number of 16 KiB blocks written to disk since this session was started.
ka: სესიის დაწყებიდან დისკზე ჩაწერილი 16 კბ-იანი ბლოკების საერთო რაოდენობა.

en: Blocks Written:
ka: ჩაწერილი ბლოკები:

en: The total number of write operations performed since this session was started.
ka: სესიის დაწყებიდან შესრულებული ჩაწერის ოპერაციების საერთო რაოდენობა.

en: Writes:
ka: ჩაწერები:

en: The ratio (blocks_written - writes) / blocks_written represents the number of saved write operations per total write operations, i.e. a kind of cache hit ratio for the write cache.
ka: შეფარდება

en: Write Cache Hit Ratio:
ka: ჩაწერის კეშის Hit შეფარდება:

en: The number of blocks that were requested from the bittorrent engine (from peers), that were served from disk or cache.
ka: იმ ბლოკების რაოდენობა რომლებიც მოთხოვნილი იქნა bittorrent-ის ძრავიდან (პირებიდან) და გამოყენებული იქნა დისკიდან ან კეშიდან.

en: Blocks Read:
ka: წაკითხული ბლოკები:

en: The number of blocks that were served from cache.
ka: იმ ბლოკების რაოდენობა რომლებიც კეშიდან იქნა აღებული.

en: Blocks Read Hit:
ka: ბლოკების წაკითხვის მოხვედრებები:

en: The cache hit ratio for the read cache.
ka: კეშის მოხვედრებების შეფარდება წაკითხვის კეშისთვის

en: Read Cache Hit Ratio:
ka: კითხვის კეშის Hit შეფარდება:

en: The total number of read operations performed since this session was started.
ka: სესიის დაწყების შემდეგ შესრულებული ჩაწერის ოპერაციების საერთო რაოდენობა.

en: Reads:
ka: წაკითხვები:

en: The number of 16 KiB blocks currently in the disk cache. This includes both read and write cache.
ka: 16 კბ-იანი ბლოკების რაოდენობა რომლებიც ახლა არიან დისკის კეშში. ეს შეიცავს როგორც კითხვის ასევე წერის კეშს.

en: Cache Size:
ka: კეშის ზომა:

en: Read Cache Size:
ka: კითხვის კეშის ზომა:

en: Help us improve Deluge by sending us your Python version, PyGTK version, OS and processor types.  Absolutely no other information is sent.
ka: დაგვეხმარეთ Deluge-ს გაუმჯობესებაში თქვენი Python-ის და PyGTK ვერსიების, ოპერაციული სისტემის და პროცეროს ტიპების გამოგზავნით. ამათ გარდა არ იგზავნება არანაირი ინფორმაცია.

en: Yes, please send anonymous statistics
ka: დიახ, გთხოვთ გაიგზავნოს ანონიმური სტატისტიკა

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: If Deluge cannot find the database file at this location it will fallback to using DNS to resolve the peer's country.
ka: თუ Deluge-მ ამ მდებარეობაში ვერ იპოვა მონაცემთა ბაზა ის გამოიყენებს DNS-ს რათა გაარკვიოს პირების ქვეყნები.

en: Daemon port:
ka: დაემონის პორტი:

en: Port
ka: პორტი

en: Allow Remote Connections
ka: დისტანციური კავშირების დაშვება

en: Connections
ka: კავშირები

en: Periodically check the website for new releases
ka: ვებ-საიტის პერიოდულად შემოწმებვა ახალი ვერსიებისთვის

en: Version:
ka: ვერსია:

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Homepage:
ka: ვებსაიტი:

en: Author Email:
ka: ავტორის ელ-ფოსტა:

en: Info
ka: ინფო

en: Add Peer
ka: პირის დამატება

en: <b>General</b>
ka: <b>მთავარი</b>

en: Add
ka: დამატება

en: Remove
ka: ამოღება

en: Add Infohash
ka: ინფოჰეშის დამატება

en: Infohash:
ka: ინფოჰეში:

en: Trackers:
ka: ტრეკერები:

en: Add Host
ka: ჰოსტის დამატება

en: Destination:
ka: დანიშნულება:

en: New Release
ka: ახალი გამოშვება

en: _Goto Website
ka: ვებ-საიტზე _გადასვლა

en: Do not show this dialog in the future
ka: აღარ მაჩვენო ეს დიალოგი შემდეგში

en: Name:
ka: სახელი:

en: Comments:
ka: კომენტარები:

en: Move completed:
ka: დასრულებულის გადატანა:

en: Stop seed at ratio:
ka: სიდირების შეჩერება შეფარდებისას:

en: Remove at ratio
ka: წაშლა შეფარდებაზე

en: _Edit Trackers
ka: ტრეკერების _რედაქტირება

en: Top
ka: თავში

en: Bottom
ka: ბოლოში

en: Add Torrents
ka: ტორენტების დამატება

en: _URL
ka: _ბმული

en: Info_hash
ka: ინფო _ჰეში:

en: Add In _Paused State
ka: _დაპაუზებულ მდგომარეობაში დამატება

en: Prioritize First/Last Pieces
ka: პირველი/ბოლო ნაწილების პრიორიტირება

en: Apply To All
ka: ყველაზე მორგება

en: Revert To Defaults
ka: ნაგულისხმევებზე დაბრუნება

en: _Show Deluge
ka: დელუჯის _ჩვენება

en: _Download Speed Limit
ka: _ჩამოტვირთვის სიჩქარის ლიმიტი

en: _Upload Speed Limit
ka: _ატვირთვის სიჩქარის ლიმიტი

en: Quit & Shutdown Daemon
ka: გამოსვლა & დაემონის _გათიშვა

en: Edit Trackers
ka: ტრეკერების რედაქტირება

en: _Add Peer
ka: პირის _დამატება

en: Add a peer by its IP
ka: პირის დამატება IP-ის გამოყენებით

en: Edit Tracker
ka: ტრეკერის რედაქტირება

en: Tracker:
ka: ტრეკერი:

en: Enter Remote Path
ka: შეიყვანეთ დისტანციური მდებარეობა

en: Path:
ka: მდებარეობა:

en: Create Torrent
ka: ტორენტის შექმნა

en: Fol_der
ka: საქა_ღალდე

en: _Remote Path
ka: _დისტანციური მდებარეობა

en: Files
ka: ფაილები

en: Webseeds
ka: ვებ-სიდები

en: Piece Size:
ka: ნაჭრის ზომა:

en: Set Private Flag
ka: პირადად მონიშვნა

en: Add this torrent to the session
ka: დაემატოს ეს ტორენტი სესიას

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Save .torrent as
ka: .torrent-ის შენახვა როგორც

en: _Pause
ka: _შეჩერება

en: Resu_me
ka: გაგრძე_ლება

en: Resume selected torrents.
ka: არჩეული ტორენტების გაგრძელება.

en: Opt_ions
ka: პარამ_ეტრები

en: _Queue
ka: _რიგი

en: _Update Tracker
ka: ტრეკერის _განახლება

en: _Remove Torrent
ka: ტორენტის _წაშლა

en: _Force Re-check
ka: გადამოწმების _იძულება

en: label
ka: იარლიყი

en: _Select All
ka: ყველას _მონიშვნა

en: _Pause All
ka: ყველას _დაპაუზება

en: Resu_me All
ka: ყველას _გაგრძელება

en: _Connection Limit
ka: _კავშირის ლიმიტი

en: Upload _Slot Limit
ka: ატვირთვის _სლოტების ლიმიტი

en: _Auto Managed
ka: _ავტომატურად მართული

en: Add Tracker
ka: ტრეკერის დამატება

en: Add URL
ka: ბმულის დამატება

en: URL:
ka: ბმული:

en: _Expand All
ka: ყველას _გაშლა

en: BitTorrent Client
ka: BitTorrent კლიენტი

en: Deluge BitTorrent Client
ka: BitTorrent კლიენტი Deluge

en: Download and share files over BitTorrent
ka: ჩამოტვირთეთ და გააზიარეთ ფაილები BitTorrent-ის გამოყენებით

en: Command
ka: ბრძანება

en: Password
ka: პაროლი

en: From
ka: საიდან

en: Use Random Ports
ka: შემთხვევითი პორტების გამოყენება

en: Share Ratio
ka: ზიარი რეიტინგი

en: Type
ka: ტიპი

en: Emule IP list (GZip)
ka: Emule IP სია (GZip ფორმატში)

en: SafePeer Text (Zipped)
ka: SafePeer ტექსტი (Zip ფორმატში)

en: PeerGuardian Text (Uncompressed)
ka: PeerGuardian Text (შეკუმშვის გარეშე)

en: PeerGuardian P2B (GZip)
ka: PeerGuardian P2B (GZip ფორმატში)

en: Blocklist
ka: ბლოკირების სია

en: Invalid leader
ka: არასწორი ლიდერი

en: Invalid magic code
ka: არასწორი მაგიური კოდი

en: Invalid version
ka: არასწორი ვერსია

en: Days
ka: დღე

en: Check for new list every:
ka: ახალი სიის შემოწმება ყოველ:

en: Import blocklist on startup
ka: ბლოკირების სიის შემოტანა ჩართვისას

en: <b>Settings</b>
ka: <b>პარამეტრები</b>

en: Download the blocklist file if necessary and import the file.
ka: თუ საჭიროა ბლოკირების სიის ფაილის ჩამოტვირთვა და მისი შემოტანა.

en: Check Download and Import
ka: ჩამოტვირთვის შემოწმება და შემოტანა

en: Download a new blocklist file and import it.
ka: ბლოკირების სიის ახალი ფაილის ჩამოტვირთვა და შემოტანა.

en: Force Download and Import
ka: ჩამოტვირთვის და შემოტანის იძულება

en: Blocklist is up to date
ka: ბლოკირების სია განახლებულია

en: <b>Options</b>
ka: <b>პარამეტრები</b>

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Date:
ka: თარიღი:

en: File Size:
ka: ფაილის ზომა:

en: <b>Info</b>
ka: <b>ინფო</b>

en: Torrent Complete
ka: ტორენტი დასრულდა

en: Torrent Added
ka: ტორენტი დაემატა

en: Execute
ka: შესრულება

en: Event
ka: მოვლენა

en: <b>Add Command</b>
ka: <b>კომენტარის დამატება</b>

en: <b>Commands</b>
ka: ბრძანებები

en: Watch folder does not exist.
ka: სათვალყრურო საქაღალდე არ არსებობს.

en: Path does not exist.
ka: მდებარეობა არ არსებობს.

en: Watch Folder Properties
ka: სათვალყურო საქაღალდის თვისებები

en: Select A Folder
ka: საქაღალდის არჩევა

en: Enable this watch folder
ka: ამ საქაღალდეზე თვალყურის ჩართვა

en: <b>Watch Folder</b>
ka: <b>სათვალყურო საქაღალდე</b>

en: Delete .torrent after adding
ka: .torrent-ის წაშლა დამატების შემდეგ

en: Append extension after adding:
ka: გაფართოების მინიჭბეა დამატების შემდეგ:

en: <b>Torrent File Action</b>
ka: <b>ტორენტ ფაილის მოქმედება</b>

en: <b>Move Completed</b>
ka: <b>დასრულებულის გადატანა</b>

en: Label:
ka: იარლიყი:

en: <b>Label</b>
ka: <b>იარლიყი</b>

en: Main
ka: მთავარი

en: Max Upload Speed:
ka: ატვირთვის მაქს. სიჩქარე:

en: Max Connections:
ka: მაქს. კავშირები:

en: Max Upload Slots:
ka: ატვირთვის მაქს. სლოტები:

en: Max Download Speed:
ka: ჩამოტვირთვის მაქს. სიჩქარე:

en: <b>Bandwidth</b>
ka: <b>გამტარუნარიანობა</b>

en: Auto Managed:
ka: ავტო მართული:

en: Add Paused:
ka: დაპაუზებულის დამატება:

en: Queue to:
ka: რიგში:

en: <b>Queue</b>
ka: <b>რიგი</b>

en: <b>Watch Folders:</b>
ka: <b>სათვალყურო საქაღალდეები:</b>

en: seconds
ka: წამები

en: The Deluge web interface is not installed, please install the
    interface and try again
ka: Deluge-ს ვებ ინტერფეისი არ აყენია, გთხოვთ დააყენეთ
    ინტერფეისი და ცადეთ ხელახლა.

en: Enable web interface
ka: ვებ ინტერფეისის ჩართვა

en: Enable SSL
ka: SSL-ს გააქტიურება

en: Listening port:
ka: სასმენი პორტი:

en: Invalid label, valid characters:[a-z0-9_-]
ka: არასწორი იარლიყი, მართებული სიმბოლოები:[a-z0-9_-]

en: Empty Label
ka: ცარიელი იარლიყი

en: Label already exists
ka: იარლიყი უკვე არსებობს

en: Unknown Label
ka: უცნობი იარლიყი

en: Unknown Torrent
ka: უცნობი ტორენტი

en: Label _Options
ka: იარლიყის _პარამეტრები

en: _Remove Label
ka: იარლიყის _წაშლა

en: _Add Label
ka: იარლიყის _დამატება

en: Label Options
ka: იარლიყის პარამეტრები

en: Label
ka: იარლიყი

en: <b>Label Options</b>
ka: <b>იარლიყის პარამეტრები</b>

en: Apply per torrent max settings:
ka: თითო ტორენტის მაქს. პარამეტრების მორგება:

en: Maximum
ka: მაქსიმალური

en: Apply Queue settings:
ka: რიგის პარამეტრების მორგება:

en: <i>(1 line per tracker)</i>
ka: <i>(1 ტრეკერი თითო ხაზზე)</i>

en: Automatically apply label:
ka: იარლიყის ავტომატურად მორგება:

en: Add Label
ka: იარლიყის დამატება

en: <b>Add Label</b>
ka: <b>იარლიყის დამატება</b>

en: <i>Use the sidebar to add,edit and remove labels. </i>
ka: <i>იარლიყების დასამატებლად, დასარედაქტირებლად და წასაშლელად გამოიყენეთ გვერდითა ზოლი.</i>

en: <b>Labels</b>
ka: <b>იარლიყები</b>

en: Notification Blink shown
ka: შეტყობინების ციმციმი ნაჩვენებია

en: Popup notification is not enabled.
ka: ამომხტარი შეტყობინება არ არის ჩართული.

en: Notification popup shown
ka: შეტყობინების ფანჯარა ნაჩვენებია

en: Sound notification not enabled
ka: ხმოვანი შეტყობინება არ არის ჩართული.

en: pygame is not installed
ka: pygame არ არის დაინსტალირებული

en: Sound notification failed %s
ka: ხმოვანი შეტყობინება ჩაიშალა %s

en: Sound notification Success
ka: ხმოვანი შეტყობინება წარმატებით განხორციელდა

en: Finished Torrent
ka: დასრულებული ტორენტი

en: Choose Sound File
ka: ხმოვანი ფაილის არჩევა

en: There was an error sending the notification email: %s
ka: შეტყობინების ელ-ფსოტის გაგზავნისას დაფიქსირდა შეცდომა: %s

en: Notification email sent.
ka: შეტყობინების ელ-ფოსტა გაიგზავნა.

en: Finished Torrent "%(name)s"
ka: "%(name)s" ტორენტი დასრულდა

en: This email is to inform you that Deluge has finished downloading "%(name)s", which includes %(num_files)i files.
    To stop receiving these alerts, simply turn off email notification in Deluge's preferences.
    
    Thank you,
    Deluge.
ka: ეს ელ-ფოსტა გამოგზავნილია იმის გამო რომ Deluge-მ დაასრულა "%(name)s" ტორენტის ჩამოტვირთვა, ის შეიცავს %(num_files)i ფაილს.
    თუ აღარ გსურთ წერილების მიღება, უბრალოდ გამორთეთ ისინი Deluge-ს პარამეტრებიდან.
    გმადლობთ,
    Deluge.

en: Tray icon blinks enabled
ka: სისტემური არის ხატულის ციმციმი ჩართულია

en: Popups enabled
ka: ამომხტარი ფანჯრები ჩართულია

en: Sound enabled
ka: ხმები ჩართულია

en: <b>UI Notifications</b>
ka: <b>ინტერფეისის შეტყობინებები</b>

en: <b>Recipients</b>
ka: <b>მიმღებთა სია</b>

en: Server requires TLS/SSL
ka: სერვერი მოითხოვს TLS/SSL-ს

en: <b>Email Notifications</b>
ka: <b>ელ-ფოსტით შეტყობინება</b>

en: This configuration does not mean that you'll actually receive notifications for all these events.
ka: ეს კონფიგურაცია არ ნიშნავს რომ თქვენ მართლა მიიღეებთ შეტყობინებებს ყველა ამ მოქმედებებისთვის.

en: Subscriptions
ka: გამოწერები

en: Sound Customization
ka: ხმის გამართვა

en: Extract to:
ka: ამოარქივება აქ:

en: Create torrent name sub-folder
ka: ტორენტის სახელის ქვე-საქაღალდის შექმნა

en: This option will create a sub-folder using the torrent's name within the selected extract folder and put the extracted files there.
ka: ეს პარამეტრი არჩეული ამოსაარქივებელი საქაღალდის ქვეშ შექმნის ტორენტის სახელის მქონე ქვე-საქაღალდეს და იქ ამოაარქივებს ფაილებს.

en: Download Limit:
ka: ჩამოტვირთვის ლიმიტი:

en: Upload Limit:
ka: ატვირთვის ლიმიტი:

en: Active Torrents:
ka: აქტიური ტორენტები:

en: Active Downloading:
ka: აქტიური ჩამოტვირთვა:

en: Active Seeding:
ka: აქტიური სიდირება:

en: <b>Slow Settings</b>
ka: <b>ნელი პარამეტრები</b>

en: Logout
ka: გამოსვლა

en: Host:
ka: ჰოსტი:

en: Login
ka: შესვლა

en: Set Maximum Connections
ka: მაქსიმალური კავშირების დაყენება

en: Download Speed
ka: ჩამოტვირთვის სიჩქარე

en: Set Maximum Download Speed
ka: ატვირთვის მაქსიმალური სიჩქარის დაყენება

en: Upload Speed
ka: ატვირთვის სიჩქარე

en: Set Maximum Upload Speed
ka: ჩამოტვირთვის მაქსიმალური სიჩქარის დაყენება

en: Protocol Traffic Download/Upload
ka: პროტოკოლის გამტარუნარიოანობა ჩამოტვირთვა/ატვირთვა

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Details
ka: დეტალები

en: Private
ka: პირადი

en: Be alerted about new releases
ka: შეტყობინება ახალი ვერსიის გამოსვლისას

en: Maximum Connections:
ka: მაქსიმალური კავშირები:

en: Maximum Download Speed (KiB/s):
ka: ჩამოტვირთვის მაქსიმალური სიჩქარე (კბ/წმ):

en: Maximum Upload Speed (KiB/s):
ka: ატვირთვის მაქსიმალური  სიჩქარე (კბ/წმ):

en: Maximum Half-Open Connections:
ka: მაქსიმალური ნახევრად ღია კავშირები:

en: Maximum Connection Attempts per Second:
ka: კავშირების მცდელობა ერთ წამში:

en: Maximum Upload Slots:
ka: ატვირთვის მაქსიმალური სლოტები:

en: Server
ka: სერვერი

en: Download
ka: ჩამოტვირთვა
