deluge - en to ku translation catalogue (37 entries)

en: Name
ku: Nav

en: Size
ku: Mezinahî

en: Down Speed
ku: Leza Daxistinê

en: Downloads
ku: Daxistin

en: Network
ku: Tor

en: Other
ku: Yên Din

en: Plugins
ku: Pêvek

en: Password:
ku: Şîfre:

en: Other...
ku: Wekî din...

en: _Details
ku: _Hûragahî

en: Unlimited
ku: Bêsînor

en: Down
ku: Jêr

en: Up
ku: Jor

en: Username
ku: Navê bikarhêner

en: _File
ku: _Pel

en: _Add Torrent
ku: Torrentê _lêzêde bike

en: _Quit
ku: _Derketin

en: _Edit
ku: _Sererastkirin

en: _View
ku: _Nîşandan

en: _Toolbar
ku: _Darikê amûran

en: _Columns
ku: _Sitûn

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: Add Torrent
ku: Torrentê lêzêde bike

en: Remove Torrent
ku: Torrentê Rake

en: Pause
ku: Behndan

en: Resume
ku: Bidomîne

en: Preferences
ku: Vebijark

en: From:
ku: Ji:

en: Level:
ku: Ast:

en: Add
ku: Lêzêdekirin

en: Remove
ku: Rakirin

en: Files
ku: Pel

en: _Remove Torrent
ku: _Torrentê Rake

en: Password
ku: Şîfre

en: Select A Folder
ku: Peldankekê Hilbijêre

en: Details
ku: Kîtekît

en: Server
ku: Pêşkêşker
