deluge - en to nn translation catalogue (357 entries)

en: All
nn: Alle

en: Checking
nn: Sjekkar

en: Downloading
nn: Lastar ned

en: Seeding
nn: Deler

en: Paused
nn: Pausa

en: Queued
nn: Lagd i kø

en: Error
nn: Feil

en: Name
nn: Namn

en: Progress
nn: Framgang

en: Size
nn: Storleik

en: Downloaded
nn: Nedlasta

en: Uploaded
nn: Opplasta

en: Ratio
nn: Tilhøve

en: Down Speed
nn: Nedlastingshastigheit

en: Up Speed
nn: Opplastingshastigheit

en: Down Limit
nn: Nedlastingsavgrensing

en: Up Limit
nn: Opplastingsavgrensing

en: Peers
nn: Mottakarar

en: Added
nn: Lagd til

en: ETA
nn: Tid att

en: Auto Managed
nn: Automatisk handsaming

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Announce OK
nn: Kunngjering OK

en: Announce Sent
nn: Kunngjering sendt

en: Interface
nn: Grensesnitt

en: Downloads
nn: Nedlastingar

en: Bandwidth
nn: Bandbreidde

en: Queue
nn: Kø

en: Network
nn: Nettverk

en: Proxy
nn: Mellomtenar

en: Cache
nn: Mellomlager

en: Other
nn: Anna

en: Plugins
nn: Programtillegg

en: Afghanistan
nn: Afganistan

en: Aland Islands
nn: Åland

en: Algeria
nn: Algerie

en: American Samoa
nn: Amerikansk Samoa

en: Antarctica
nn: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
nn: Antigua og Barbuda

en: Austria
nn: Austerrike

en: Azerbaijan
nn: Aserbajdsjan

en: Belarus
nn: Kviterussland

en: Belgium
nn: Belgia

en: Bosnia and Herzegovina
nn: Bosnia-Hercegovina

en: Bouvet Island
nn: Bouvetøya

en: Brazil
nn: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
nn: Det britiske territoriet i Indiahavet

en: Brunei Darussalam
nn: Brunei

en: Cambodia
nn: Kambodsja

en: Cameroon
nn: Kamerun

en: Canada
nn: Kanada

en: Cape Verde
nn: Kapp Verde

en: Cayman Islands
nn: Kaymanøyane

en: Central African Republic
nn: Den sentralafrikanske republikk

en: Chad
nn: Tsjad

en: China
nn: Kina

en: Christmas Island
nn: Juleøya

en: Cocos (Keeling) Islands
nn: Kokosøyane

en: Comoros
nn: Komorane

en: Congo
nn: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic of the
nn: Den demokratiske republikken Kongo

en: Cook Islands
nn: Cookøyane

en: Cote d'Ivoire
nn: Elfenbeinskysten

en: Croatia
nn: Kroatia

en: Cyprus
nn: Kypros

en: Czech Republic
nn: Tsjekkia

en: Denmark
nn: Danmark

en: Dominican Republic
nn: Den dominikanske republikk

en: Equatorial Guinea
nn: Ekvatorial-Guinea

en: Estonia
nn: Estland

en: Ethiopia
nn: Etiopia

en: Falkland Islands (Malvinas)
nn: Falklandsøyane

en: Faroe Islands
nn: Færøyane

en: France
nn: Frankrike

en: French Guiana
nn: Fransk Guyana

en: French Polynesia
nn: Fransk Polynesia

en: French Southern Territories
nn: Dei franske sørterritoria

en: Germany
nn: Tyskland

en: Greece
nn: Hellas

en: Greenland
nn: Grønland

en: Heard Island and McDonald Islands
nn: Heard- og McDonaldøyane

en: Holy See (Vatican City State)
nn: Vatikanstaten

en: Hong Kong
nn: Hongkong

en: Hungary
nn: Ungarn

en: Iceland
nn: Island

en: Iran, Islamic Republic of
nn: Iran, Den islamske republikk

en: Iraq
nn: Irak

en: Ireland
nn: Irland

en: Isle of Man
nn: Øya Man

en: Italy
nn: Italia

en: Kazakhstan
nn: Kasakhstan

en: Korea, Democratic People's Republic of
nn: Korea, Den demokratiske folkerepublikk

en: Korea, Republic of
nn: Sør-Korea

en: Kyrgyzstan
nn: Kirgisistan

en: Lao People's Democratic Republic
nn: Laos

en: Lebanon
nn: Libanon

en: Libyan Arab Jamahiriya
nn: Libya

en: Lithuania
nn: Litauen

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
nn: Makedonia, Den tidlegare jugoslaviske republikken

en: Madagascar
nn: Madagaskar

en: Maldives
nn: Maldivane

en: Marshall Islands
nn: Marshalløyane

en: Micronesia, Federated States of
nn: Mikronesiaføderasjonen

en: Morocco
nn: Marokko

en: Mozambique
nn: Mosambik

en: Netherlands
nn: Nederland

en: Netherlands Antilles
nn: Dei nederlandske Antillane

en: New Caledonia
nn: Ny-Caledonia

en: Norfolk Island
nn: Norfolkøya

en: Northern Mariana Islands
nn: Nord-Marianane

en: Norway
nn: Noreg

en: Palestinian Territory, Occupied
nn: Palestina

en: Papua New Guinea
nn: Papua Ny-Guinea

en: Philippines
nn: Filippinane

en: Pitcairn
nn: Pitcairnøyane

en: Poland
nn: Polen

en: Reunion
nn: Réunion

en: Russian Federation
nn: Russland

en: Saint Barthelemy
nn: Saint Barthélemy

en: Saint Kitts and Nevis
nn: Saint Kitts og Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
nn: Saint-Pierre og Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
nn: Saint Vincent og Grenadinane

en: Sao Tome and Principe
nn: São Tomé og Príncipe

en: Saudi Arabia
nn: Saudi-Arabia

en: Seychelles
nn: Seychellane

en: Solomon Islands
nn: Salomonøyane

en: South Africa
nn: Sør-Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
nn: Sør-Georgia og Sør-Sandwichøyane

en: Spain
nn: Spania

en: Suriname
nn: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
nn: Svalbard og Jan Mayen

en: Sweden
nn: Sverige

en: Switzerland
nn: Sveits

en: Syrian Arab Republic
nn: Syria

en: Tajikistan
nn: Tadsjikistan

en: Tanzania, United Republic of
nn: Tanzania

en: Timor-Leste
nn: Aust-Timor

en: Trinidad and Tobago
nn: Trinidad og Tobago

en: Turkey
nn: Tyrkia

en: Turks and Caicos Islands
nn: Turks- og Caicosøyane

en: Ukraine
nn: Ukraina

en: United Arab Emirates
nn: Dei sameinte arabiske emirata

en: United Kingdom
nn: Storbritannia

en: United States
nn: USA

en: United States Minor Outlying Islands
nn: USAs ytre småøyar

en: Uzbekistan
nn: Usbekistan

en: Viet Nam
nn: Vietnam

en: Virgin Islands, British
nn: Jomfruøyane, Dei britiske

en: Virgin Islands, U.S.
nn: Jomfruøyane, Dei amerikanske

en: Wallis and Futuna
nn: Wallis- og Futunaøyane

en: Western Sahara
nn: Vest-Sahara

en: Yemen
nn: Jemen

en: Daemon not running
nn: Tenesten køyrer ikke

en: Filename
nn: Filnamn

en: Tier
nn: Klasse

en: Choose a file
nn: Vel ei fil

en: Choose a folder
nn: Vel ei mappe

en: Save .torrent file
nn: Lagra .torrent-fil

en: Torrent files
nn: Torrentfiler

en: All files
nn: Alle filer

en: A peer-to-peer file sharing program
    utilizing the BitTorrent protocol.
nn: Eit node-til-node fildelingsprogram
    som nyttar BitTorrent-protokollen.

en: Client:
nn: Klient:

en: Current Developers:
nn: Noverande utviklarar:

en: Past Developers or Contributors:
nn: Tidlegare utviklarar og bidragsytarar:

en: Server:
nn: Tenar:

en: Invalid File
nn: Ugyldig fil

en: Choose a .torrent file
nn: Vel ei .torrent-fil

en: Invalid URL
nn: Ugyldig URL

en: is not a valid URL.
nn: er ikkje ein gyldig URL.

en: Downloading...
nn: Lastar ned …

en: Download Failed
nn: Nedlastinga feila

en: Failed to download:
nn: Klarte ikkje lasta ned:

en: Details:
nn: Detaljar:

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Password:
nn: Passord:

en: Other...
nn: Anna ...

en: Not Connected
nn: Ikkje tilkopla

en: DHT Nodes
nn: DHT-nodar

en: Free Disk Space
nn: Ledig diskplass

en: Priority
nn: Prioritet

en: Fi_les
nn: Fi_ler

en: _Options
nn: _Alternativ

en: Not Connected...
nn: Ikkje tilkopla...

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Down
nn: Ned

en: Up
nn: Opp

en: Offline
nn: Fråkopla

en: Online
nn: Tilkopla

en: Connected
nn: Tilkopla

en: Host
nn: Vert

en: Version
nn: Versjon

en: Enabled
nn: Verksam

en: Plugin
nn: Programtillegg

en: Select the Plugin
nn: Vel programtillegg

en: States
nn: Tilstandar

en: Trackers
nn: Trackerar

en: No Label
nn: Inga etikett

en: <i>Client Version</i>
nn: <i>Klientversjon</i>

en:  Torrents Queued
nn:  Torrentar sett i kø

en:  Torrent Queued
nn:  Torrent sett i kø

en: On
nn: På

en: Off
nn: Av

en: Address
nn: Adresse

en: Client
nn: Klient

en: Queued Torrents
nn: Torrentar i kø

en: _Remove
nn: _Fjern

en: _File
nn: _Fil

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Enable system tray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

en: Move completed to:
nn: Flytt ferdige til:

en: Copy of .torrent files to:
nn: Kopi av .torrent-filer til:

en: Download to:
nn: Last ned til:

en: Prioritize first and last pieces of torrent
nn: Prioriter fyrste og siste bit av torrenten

en: Prioritize first and last pieces of files in torrent
nn: Prioriter fyrste og siste bit av kvar fil i torrenten

en: Always show
nn: Vis alltid

en: Connections:
nn: Tilkoplingar:

en: Download Speed:
nn: Nedlastingshastigheit:

en: Upload Speed:
nn: Opplastingshastigheit:

en: Active Port:
nn: Aktiv Port:

en: Test Active Port
nn: Test vald port

en: From:
nn: Frå:

en: To:
nn: Til:

en: Level:
nn: Nivå:

en: Hostname:
nn: Vertsnamn:

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Cache Size:
nn: Mellomlagerstorleik:

en: Yes, please send anonymous statistics
nn: Ja, ver ven og send anonym statistikk

en: Connections
nn: Tilkoplingar

en: Periodically check the website for new releases
nn: Sjekk vevsida etter nye utgjevingar

en: Version:
nn: Utgåve:

en: Author:
nn: Forfattar:

en: Homepage:
nn: Heimeside:

en: Author Email:
nn: E-post til forfattar:

en: <b>General</b>
nn: <b>Generelt</b>

en: Add Infohash
nn: Legg til infohash (unik kode)

en: Infohash:
nn: Infohash (unik kode):

en: Trackers:
nn: Trackerar:

en: Destination:
nn: Mål:

en: Name:
nn: Namn:

en: Stop seed at ratio:
nn: Stopp deling ved forhold:

en: Remove at ratio
nn: Fjern ved forhold

en: _Edit Trackers
nn: _Endra Trackerar

en: Top
nn: Øvst

en: Bottom
nn: Nedst

en: Add Torrents
nn: Legg til torrentar

en: Info_hash
nn: Sjekksum

en: Add In _Paused State
nn: Legg til i _pausa tilstand

en: Prioritize First/Last Pieces
nn: Prioritér fyrste/siste bit

en: Apply To All
nn: Bruk på alle

en: Revert To Defaults
nn: Still attende til standardinnstillingar

en: _Download Speed Limit
nn: Ne_dlastingsfart-avgrensing

en: _Upload Speed Limit
nn: Opplastingsfart-avgrensing

en: Options
nn: Val

en: Resu_me
nn: Hald Fram

en: Resume selected torrents.
nn: Hald fram valde torrentar

en: Opt_ions
nn: Alternat_iv

en: _Queue
nn: _Kø

en: _Update Tracker
nn: _Oppdater Tracker

en: _Remove Torrent
nn: Fje_rn Torrent

en: _Force Re-check
nn: Sjekk på ny

en: label
nn: etikett

en: _Select All
nn: _Vel alle

en: _Pause All
nn: _Set alle på pause

en: Resu_me All
nn: Hald fram alle

en: _Connection Limit
nn: Tilkoplingsavgrensing

en: Upload _Slot Limit
nn: Mak_s opplastingsplassar

en: _Auto Managed
nn: _Automatisk handsama

en: Add URL
nn: Legg til URL

en: BitTorrent Client
nn: BitTorrent-klient

en: Deluge BitTorrent Client
nn: Deluge BitTorrent-klient

en: Download and share files over BitTorrent
nn: Last ned og del filer over BitTorrent

en: Command
nn: Kommando

en: Use Random Ports
nn: Bruk tilfeldige portar

en: Blocklist
nn: Blokkeringsliste

en: Invalid magic code
nn: Ugyldig magikode

en: Invalid version
nn: Ugyldig versjon

en: Days
nn: Dagar

en: Check for new list every:
nn: Sjå etter ny liste kvar:

en: Import blocklist on startup
nn: Legg inn blokkeringsliste ved oppstart

en: <b>Settings</b>
nn: <b>Innstillingar</b>

en: Download the blocklist file if necessary and import the file.
nn: Last ned blokkeringslista om naudsynt og legg den inn.

en: Check Download and Import
nn: Sjekk nedlasting og importer

en: Force Download and Import
nn: Tving nedlasting og importer

en: Blocklist is up to date
nn: Blokkeringslista er oppdatert

en: <b>Options</b>
nn: <b>Alternativ</b>

en: Type:
nn: Skriv:

en: Date:
nn: Dato:

en: File Size:
nn: Filstorleik:

en: <b>Info</b>
nn: <b>Informasjon</b>

en: Torrent Complete
nn: Torrent ferdig

en: Torrent Added
nn: Torrent lagt til

en: Execute
nn: Køyr

en: Event
nn: Hending

en: <b>Add Command</b>
nn: <b>Legg til kommando</b>

en: <b>Commands</b>
nn: <b>Kommandoar</b>

en: Path does not exist.
nn: Stien finst ikkje.

en: Select A Folder
nn: Vel ei mappe

en: <b>Torrent File Action</b>
nn: <b>Handling for torrent</b>

en: Label:
nn: Etikett:

en: <b>Label</b>
nn: <b>Etikett</b>

en: Max Upload Speed:
nn: Maks opplastingshastigheit:

en: Max Connections:
nn: Maks tilkoplingar:

en: Max Upload Slots:
nn: Maks opplastingsplassar:

en: Max Download Speed:
nn: Maks nedlastingshastigheit:

en: <b>Bandwidth</b>
nn: <b>Bandbreidde</b>

en: Queue to:
nn: Set i kø til:

en: <b>Queue</b>
nn: <b>Kø</b>

en: The Deluge web interface is not installed, please install the
    interface and try again
nn: Deluge sitt vevgrensesnitt er ikkje installert, ver så venleg å installera
    grensesnittet og prøv igjen

en: Enable SSL
nn: Bruk SSL

en: Listening port:
nn: Lytteport:

en: Invalid label, valid characters:[a-z0-9_-]
nn: Ugyldig etikett, gyldige teikn er: [a-z0-9_-]

en: Empty Label
nn: Tom etikett

en: Label already exists
nn: Etiketten finst allereie

en: Unknown Label
nn: Ukjend etikett

en: Unknown Torrent
nn: Ukjend torrent

en: _Add Label
nn: _Legg til etikett

en: Label Options
nn: Etikettval

en: Label
nn: Etikett

en: <b>Label Options</b>
nn: <b>Etikettval</b>

en: Apply per torrent max settings:
nn: Bruk per torrent maks-innstillingar:

en: Maximum
nn: Maksimum

en: Apply Queue settings:
nn: Bruk kø-innstillingar:

en: <i>(1 line per tracker)</i>
nn: <i>(1 linje per tracker)</i>

en: Automatically apply label:
nn: Legg automatisk til etikett:

en: Add Label
nn: Legg til etikett

en: <b>Add Label</b>
nn: <b>Legg til etikett</b>

en: <i>Use the sidebar to add,edit and remove labels. </i>
nn: <i>Nytt sidelinja for å leggja til, endra og fjerna etikettar. </i>

en: <b>Labels</b>
nn: <b>Etikettar</b>

en: Popup notification is not enabled.
nn: Sprettopp-påminning er ikkje verksam.

en: pygame is not installed
nn: pygame er ikkje installert

en: Sound notification failed %s
nn: Lydpåminning feila %s

en: Sound notification Success
nn: Lydpåminning var vellukka

en: Choose Sound File
nn: Vel lydfil

en: There was an error sending the notification email: %s
nn: Det oppstod ein feil ved sending av påminning via e-post: %s

en: Notification email sent.
nn: E-post med påminning sendt.

en: This email is to inform you that Deluge has finished downloading "%(name)s", which includes %(num_files)i files.
    To stop receiving these alerts, simply turn off email notification in Deluge's preferences.
    
    Thank you,
    Deluge.
nn: Denne e-posten kjem for å informera deg om at Deluge nett har lasta ned "%(name)s", som inneheld %(num_files)i filar.
    For å unngå å motta fleire av desse e-postane, er det berre å skru av påminning via e-post i Deluge sine innstillingar.
    
    Takk,
    Deluge.

en: Sound enabled
nn: Lyd aktivert

en: <b>Recipients</b>
nn: <b>Mottakarar</b>

en: Server requires TLS/SSL
nn: Tenaren krev TLS/SSL

en: <b>Email Notifications</b>
nn: <b>Påminningar på e-post</b>

en: This configuration does not mean that you'll actually receive notifications for all these events.
nn: Denne konfigurasjonen inneber ikkje at du faktisk vil få påminningar om alle desse hendingane.

en: Subscriptions
nn: Tingingar

en: Sound Customization
nn: Lydtilpassing

en: Extract to:
nn: Pakk ut til:

en: Create torrent name sub-folder
nn: Lag undermappe med torrentnamn

en: This option will create a sub-folder using the torrent's name within the selected extract folder and put the extracted files there.
nn: Denne operasjonen vil lage ei undermappe ved hjelp av torrenten sitt namn inni den valgte utpakkingmappa og legge dei utpakka filene der.

en: Download Limit:
nn: Nedlastingsgrense:

en: Upload Limit:
nn: Opplastingsgrense:

en: Active Torrents:
nn: Aktive torrentar:

en: Active Downloading:
nn: Aktive nedlastingar:

en: Active Seeding:
nn: Aktive opplastingar:

en: <b>Slow Settings</b>
nn: <b>Trege innstillingar</b>

en: Host:
nn: Vert:

en: Set Maximum Download Speed
nn: Sett maks nedlastingshastigheit

en: Set Maximum Upload Speed
nn: Sett maks opplastingshastigheit

en: Protocol Traffic Download/Upload
nn: Protokolltrafikk for nedlasting/opplasting

en: Be alerted about new releases
nn: Få varsling når det kjem nye utgåver
