deluge - en to ro translation catalogue (555 entries)

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Checking
ro: Se face verificarea

en: Downloading
ro: Se descarcă

en: Seeding
ro: Partajare

en: Paused
ro: În stare de pauză

en: Queued
ro: Pus în coadă

en: Error
ro: Eroare

en: Name
ro: Nume

en: Progress
ro: Progres

en: State
ro: Stare

en: Size
ro: Dimensiune

en: Downloaded
ro: Descărcat

en: Uploaded
ro: Uploadat

en: Ratio
ro: Raţie

en: Down Speed
ro: Viteză descărcare

en: Up Speed
ro: Viteză încărcare

en: Down Limit
ro: Limită descărcare

en: Peers
ro: Parteneri

en: Avail
ro: Disponibilitate

en: Added
ro: Adăugat

en: ETA
ro: Timp estimat

en: Prioritize First/Last
ro: Acordă prioritate primelor/ultimelor bucăți

en: Auto Managed
ro: Administrat automat

en: Pieces
ro: Bucăți

en: Warning
ro: Avertisment

en: Announce OK
ro: Anunţ OK

en: Announce Sent
ro: Anunţ trimis

en: Interface
ro: Interfață

en: Downloads
ro: Descărcări

en: Bandwidth
ro: Lățime de bandă

en: Queue
ro: Coadă

en: Network
ro: Reţea

en: Cache
ro: Prestocare

en: Other
ro: Altele

en: Daemon
ro: Demon

en: Plugins
ro: Module

en: Afghanistan
ro: Afganistan

en: Aland Islands
ro: Insulele Aland

en: American Samoa
ro: Samoa Americană

en: Antigua and Barbuda
ro: Antigua și Barbuda

en: Bangladesh
ro: Bangladeș

en: Belgium
ro: Belgia

en: Bosnia and Herzegovina
ro: Bosnia și Herțegovina

en: Bouvet Island
ro: Insula Bouvet

en: Brazil
ro: Brazilia

en: British Indian Ocean Territory
ro: Teritoriul Britanic din Oceanul Indian

en: Cameroon
ro: Camerun

en: Cape Verde
ro: Capul Verde

en: Cayman Islands
ro: Insulele Cayman

en: Central African Republic
ro: Republica Centrafricană

en: Chad
ro: Ciad

en: Christmas Island
ro: Insula Crăciunului

en: Cocos (Keeling) Islands
ro: Insulele Cocos (Keeling)

en: Colombia
ro: Columbia

en: Congo, The Democratic Republic of the
ro: Republica Democrată Congo

en: Cook Islands
ro: Insulele Cook

en: Cote d'Ivoire
ro: Coasta de Fildeș

en: Croatia
ro: Croația

en: Cyprus
ro: Cipru

en: Czech Republic
ro: Cehia

en: Denmark
ro: Danemarca

en: Dominican Republic
ro: Republica Dominicană

en: Egypt
ro: Egipt

en: Equatorial Guinea
ro: Guinea Ecuatorială

en: Ethiopia
ro: Etiopia

en: Falkland Islands (Malvinas)
ro: Insulele Falkland (Malvine)

en: Faroe Islands
ro: Insulele Feroe

en: Finland
ro: Finlanda

en: France
ro: Franța

en: French Guiana
ro: Guiana Franceză

en: French Polynesia
ro: Polynesia Franceză

en: French Southern Territories
ro: Teritoriile franceze de sud

en: Germany
ro: Germania

en: Greece
ro: Grecia

en: Greenland
ro: Groenlanda

en: Guadeloupe
ro: Guadalupa

en: Guinea
ro: Guineea

en: Guinea-Bissau
ro: Guineea-Bissau

en: Guyana
ro: Guiana

en: Heard Island and McDonald Islands
ro: Insulele Heard şi McDonald

en: Holy See (Vatican City State)
ro: Vatican

en: Hungary
ro: Ungaria

en: Iceland
ro: Islanda

en: Indonesia
ro: Indonezia

en: Iran, Islamic Republic of
ro: Republica Islamică Iran

en: Iraq
ro: Irak

en: Ireland
ro: Irlanda

en: Isle of Man
ro: Insula Man

en: Italy
ro: Italia

en: Japan
ro: Japonia

en: Jordan
ro: Iordania

en: Kazakhstan
ro: Kazahstan

en: Kenya
ro: Kenia

en: Korea, Democratic People's Republic of
ro: Republica Democrată Poapulară Coreea

en: Korea, Republic of
ro: Republica Coreea

en: Kyrgyzstan
ro: Kârgâzstan

en: Lao People's Democratic Republic
ro: Republica Populară Democrată Lao

en: Latvia
ro: Letonia

en: Lebanon
ro: Liban

en: Lesotho
ro: Lesoto

en: Libyan Arab Jamahiriya
ro: Libia

en: Lithuania
ro: Lituania

en: Luxembourg
ro: Luxemburg

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
ro: Macedonia, fosta Republică Iogoslavă

en: Malaysia
ro: Malaesia

en: Maldives
ro: Maldive

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Martinique
ro: Martinica

en: Mexico
ro: Mexic

en: Micronesia, Federated States of
ro: Micronesia, Statele Federale ale

en: Montenegro
ro: Muntenegru

en: Morocco
ro: Maroc

en: Mozambique
ro: Mozambic

en: Myanmar
ro: Mianmar

en: Netherlands
ro: Olanda

en: Netherlands Antilles
ro: Antilele Olandeze

en: New Caledonia
ro: Noua Caledonie

en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

en: Norfolk Island
ro: Insula Norfolk

en: Northern Mariana Islands
ro: Insulele Mariane de Nord

en: Norway
ro: Norvegia

en: Palestinian Territory, Occupied
ro: Teritoriile Palestiniene, Ocupate

en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinee

en: Paraguay
ro: Paraguai

en: Philippines
ro: Filipine

en: Poland
ro: Polonia

en: Portugal
ro: Portugalia

en: Romania
ro: România

en: Russian Federation
ro: Federația Rusă

en: Saint Barthelemy
ro: Sfântul Bartolomeu

en: Saint Helena
ro: Sfânta Elena

en: Saint Kitts and Nevis
ro: Sfântul Cristofor și Nevis

en: Saint Lucia
ro: Sfânta Lucia

en: Saint Martin
ro: Insula Sfântul Martin

en: Saint Pierre and Miquelon
ro: Saint Pierre și Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
ro: Sfântul Vincențiu și Grenadine

en: Sao Tome and Principe
ro: São Tomé și Príncipe

en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

en: Slovakia
ro: Slovacia

en: Solomon Islands
ro: Insulele Solomon

en: South Africa
ro: Africa de Sud

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ro: Georgia de Sud și Insulele Sandwich de Sud

en: Spain
ro: Spania

en: Svalbard and Jan Mayen
ro: Svalbard și Jan Mayen

en: Swaziland
ro: Elveţia

en: Sweden
ro: Suedia

en: Switzerland
ro: Elveţia

en: Syrian Arab Republic
ro: Siria

en: Tanzania, United Republic of
ro: Tanzania, Republica Unită

en: Thailand
ro: Tailanda

en: Trinidad and Tobago
ro: Trinidad și Tobago

en: Turkey
ro: Turcia

en: Turks and Caicos Islands
ro: Insulele Turks și Caicos

en: Ukraine
ro: Ucraina

en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom
ro: Marea Britanie

en: United States
ro: Statele Unite

en: United States Minor Outlying Islands
ro: Insulele de Coasta ale Statelor Unite

en: Uruguay
ro: Uruguai

en: Viet Nam
ro: Vietnam

en: Virgin Islands, British
ro: Insulele Virgine Britanice

en: Virgin Islands, U.S.
ro: Insulele Virgine (SUA)

en: Wallis and Futuna
ro: Wallis și Futuna

en: Western Sahara
ro: Sahara de Vest

en: Zimbabwe
ro: Zimbave

en: Daemon not running
ro: Serviciul nu rulează

en: Filename
ro: Nume fişier

en: Tier
ro: Strat

en: Choose a file
ro: Alegeți un fișier

en: Choose a folder
ro: Alegeți un dosar

en: Save .torrent file
ro: Salvare fişier .torrent

en: Torrent files
ro: Fişiere torrent

en: All files
ro: Toate fişierele

en: Current Developers:
ro: Dezvlotatori actuali:

en: Past Developers or Contributors:
ro: Dezvoltatori anteriori sau contribuitori:

en: Torrent
ro: Torent

en: Invalid File
ro: Fișier invalid

en: Choose a .torrent file
ro: Alege un fişier .torrent

en: Invalid URL
ro: URL incorect

en: is not a valid URL.
ro: nu este un URL valid.

en: Downloading...
ro: Descarc...

en: Download Failed
ro: Descărcarea a eșuat

en: Failed to download:
ro: Descărcare eșuată

en: Details:
ro: Detalii:

en: Username:
ro: Nume utilizator:

en: Password:
ro: Parolă:

en: Other...
ro: Alta...

en: Not Connected
ro: Neconectat

en: DHT Nodes
ro: Noduri DHT

en: Free Disk Space
ro: Spațiu liber pe disc

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Priority
ro: Prioritate

en: _Status
ro: _Statut

en: _Details
ro: _Detalii

en: Fi_les
ro: F_ișiere

en: _Peers
ro: _Parteneri

en: _Options
ro: _Opțiuni

en: Not Connected...
ro: Neconectat...

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Down
ro: Desc

en: Up
ro: Înc

en: Offline
ro: Deconectat

en: Online
ro: Conectat

en: Connected
ro: Conectat

en: Status
ro: Stare

en: Host
ro: Gazdă

en: Version
ro: Versiune

en: _Start Daemon
ro: _Pornește demon

en: _Stop Daemon
ro: _Oprește demon

en: Error Adding Host
ro: Nu s-a putut adăuga gazda

en: Username
ro: Nume

en: Level
ro: Nivel

en: Enabled
ro: Activat

en: Plugin
ro: Modul

en: Select the Plugin
ro: Selectați modulul

en: Plugin Eggs
ro: Ouă modul

en: States
ro: Stări

en: Trackers
ro: Trackere

en: None
ro: Niciuna

en: Admin
ro: Administrator

en: Labels
ro: Etichete

en: No Label
ro: Fără etichetă

en: <i>Client Version</i>
ro: <i>Versiune client</i>

en:  Torrents Queued
ro:  Torrent-ele sunt așezate în coadă

en:  Torrent Queued
ro:  Torrent-ul este așezat în coadă.

en: Set Unlimited
ro: Nelimitat

en: On
ro: Activat

en: Off
ro: Dezactivat

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Address
ro: Adresă

en: Creating Torrent
ro: Creează torent

en: Queued Torrents
ro: Torrente aflate în coadă

en: _Remove
ro: Ște_rge

en: Automatically add torrents on connect
ro: Adaugă automat torrentele la conectare

en: _File
ro: _Fișier

en: _Add Torrent
ro: _Adaugă torrent

en: _Create Torrent
ro: _Creează torent

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: _Edit
ro: _Editare

en: _Connection Manager
ro: Manager de _conexiuni

en: _View
ro: _Vizualizare

en: _Toolbar
ro: Bară de unel_te

en: _Sidebar
ro: _Panou lateral

en: Status_bar
ro: Bară de _stare

en: T_abs
ro: _File

en: _Columns
ro: _Coloane

en: S_idebar
ro: Bară _laterală

en: Show _Zero Hits
ro: Afișează acțiunile cu _zero sarcini

en: Show _Trackers
ro: Afişează _tracker-e

en: _Help
ro: _Ajutor

en: Frequently Asked Questions
ro: Întrebări frecvente

en: _Community
ro: _Comunitate

en: Add torrent
ro: Adaugă torrent

en: Add Torrent
ro: Adaugă torrent

en: Remove torrent
ro: Şterge torrentul

en: Remove Torrent
ro: Elimină torrent

en: Pause the selected torrents
ro: Pune torrentele selectate în starea de pauză

en: Pause
ro: Pauză

en: Resume the selected torrents
ro: Repornește torrentele selectate

en: Resume
ro: Reia

en: Queue Torrent Up
ro: Mută torrent-ul în sus

en: Queue Up
ro: Coada Sus

en: Queue Torrent Down
ro: Mută torrent-ul în jos

en: Queue Down
ro: Coada Jos

en: Preferences
ro: Preferinţe

en: Connection Manager
ro: Manager de conexiuni

en: Forced
ro: Forţată

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Handshake
ro: Conectare

en: Either
ro: Oricare

en: Show session speed in titlebar
ro: Afișează viteza sesiunii în bara de titlu

en: Enable system tray icon
ro: Activează iconiţa din zona de notificare

en: Minimize to tray on close
ro: Minimizează în zona de notificare la închidere

en: Start in tray
ro: Pornește în zona de notificare

en: Password protect system tray
ro: Protejează cu parolă zona de notificare

en: Move completed to:
ro: Mută descărcările complete în:

en: Copy of .torrent files to:
ro: Copiază fişiere .torrent în:

en: Delete copy of torrent file on remove
ro: Șterge copia fișierului torent la eliminare

en: Delete the copy of the torrent file created when the torrent is removed
ro: Șterge copia fișierului torent creat când torentul este eliminat

en: Download to:
ro: Descarcă în:

en: Prioritize first and last pieces of torrent
ro: Prima și ultima partea a torrent-ului au prioritate

en: Prioritize first and last pieces of files in torrent
ro: Mărește prioritatea primelor și ultimelor părți ale fișierelor din torrent

en: Add torrents in Paused state
ro: Adăugați torente puse pe pauză

en: Always show
ro: Afișează întotdeauna

en: Bring the dialog to focus
ro: Adaugă dialogul în prim plan

en: The maximum number of connections allowed.  Set -1 for unlimited.
ro: Numărul maxim de conexiuni permise. Setați -1 pentru nelimitat.

en: Connections:
ro: Conexiuni:

en: The maximum upload slots for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ro: Numărul maxim de sloturi de încărcare pentru toate torentele. Stabiliți -1 pentru nelimitat.

en: The maximum download speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ro: Viteza maxima de descărcare pentru toate torentele. Setați -1 pentru nelimitat.

en: Download Speed:
ro: Viteză de descărcare:

en: The maximum upload speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ro: Viteza maxima de încărcare pentru toate torentele. Setați -1 pentru nelimitat.

en: Upload Speed:
ro: Viteza de încărcare:

en: Ignore limits on local network
ro: Ignoră limitele existente în rețeaua locală.

en: Rate limit IP overhead
ro: Surplus limită rată IP

en: If checked, the estimated TCP/IP overhead is drained from the rate limiters, to avoid exceeding the limits with the total traffic
ro: Dacă este activat, surplusul estimat TCP/IP este ignorat de limitarea lățimii de banda, pentru a evita depășirea traficului total

en: The maximum upload slots per torrent.  Set -1 for unlimited.
ro: Numărul maxim de sloturi de încărcare per torent. Setați -1 pentru nelimitate.

en: The maximum number of connections per torrent.  Set -1 for unlimited.
ro: Numărul maxim de conexiuni per torent. Setați -1 pentru nelimitat.

en: Random
ro: Aleator

en: Active Port:
ro: Port Acvtiv:

en: Test Active Port
ro: Verifica Portul Activ

en: From:
ro: De la:

en: To:
ro: Către:

en: Level:
ro: Nivel:

en: Encryption
ro: Criptare

en: NAT Port Mapping Protocol
ro: Protocolul de alocare a porturilor NAT

en: Peer Exchange
ro: Schimb între parteneri

en: LSD
ro: Găsire parteneri în reţea

en: Local Service Discovery finds local peers on your network.
ro: Local Service Discovery ajută la găsirea partenerilor din rețeaua locală.

en: Distributed hash table may improve the amount of active connections.
ro: Tabela hash distribuita ar putea imbunatati numarul de conexiuni active.

en: Peer TOS Byte:
ro: Limita TOS Byte a partenerului:

en: Hostname:
ro: Nume gazdă:

en: Cache Size (16 KiB blocks):
ro: Mărimea de prestocare (blocuri de 16 KiB):

en: The number of seconds from the last cached write to a piece in the write cache, to when it's forcefully flushed to disk. Default is 60 seconds.
ro: Numărul de secunde de la ultima piesă prestocată în memoria temporară, până în momentul în care este forțat curățată de pe disk. Valoarea implicită este 60 de secunde.

en: Cache Expiry (seconds):
ro: Prestocarea expiră în (secunde):

en: Settings
ro: Setări

en: The total number of 16 KiB blocks written to disk since this session was started.
ro: Numărul total de blocuri de 16 KiB scrise pe disk de la începutul sesiunii.

en: Blocks Written:
ro: Blocuri scrise:

en: The total number of write operations performed since this session was started.
ro: Numărul total de operațiuni de scriere de când a început sesiunea.

en: Writes:
ro: Scrieri:

en: The ratio (blocks_written - writes) / blocks_written represents the number of saved write operations per total write operations, i.e. a kind of cache hit ratio for the write cache.
ro: Rația (blocuri_scrise - scrieri) / blocuri_scrise reprezintă numărul de operațiuni de scriere salvate din totalul operațiunilor de scriere, ex: un fel de raport al folosirii spațiului de prestocare pentru scriere.

en: Write Cache Hit Ratio:
ro: Rația spațiului de prestocare pentru scriere:

en: The number of blocks that were requested from the bittorrent engine (from peers), that were served from disk or cache.
ro: Numărul de blocuri ce au fost cerute de către motorul bittorent (de la parteneri), care au fost servite de disk sau de spațiul de prestocare.

en: Blocks Read:
ro: Blocuri citite:

en: The number of blocks that were served from cache.
ro: Numărul de blocuri care au fost servite de către spațiul de prestocare.

en: Blocks Read Hit:
ro: Rezultatul blocurilo citite:

en: The cache hit ratio for the read cache.
ro: Rația spațiului de prestocare pentru citire.

en: Read Cache Hit Ratio:
ro: Rația spațiului de prestocare pentru citire:

en: The total number of read operations performed since this session was started.
ro: Numărul total de operațiuni de citire de când a început sesiunea.

en: Reads:
ro: Citiri:

en: The number of 16 KiB blocks currently in the disk cache. This includes both read and write cache.
ro: Numărul de blocuri de 16 KiB care se află momentan în spațiul de prestocare. Acestea includ și blocurile alocate pentru scris și cele pentru citit.

en: Cache Size:
ro: Mărime spațiu de prestocare:

en: Read Cache Size:
ro: Dimensiunea spațiului de prestocare pentru citit:

en: Help us improve Deluge by sending us your Python version, PyGTK version, OS and processor types.  Absolutely no other information is sent.
ro: Ajutați-ne să îmbunătățim Deluge trimițându-ne informații despre versiunea PyGTK-ulu, sistemului de operare și procesorului pe care îl folosiți. Absolut nici o informație suplimentară nu va fi trimisă.

en: Yes, please send anonymous statistics
ro: Da, vreau să trimit statistici anonime

en: Location:
ro: Locație:

en: If Deluge cannot find the database file at this location it will fallback to using DNS to resolve the peer's country.
ro: Dacă Deluge nu poate găsi fișierul bazei de date la această locație va reveni la utilizarea DNS pentru a rezolva partenerii de conexiune ai țării.

en: Daemon port:
ro: Portul demonului:

en: Allow Remote Connections
ro: Permite conexiuni din altă locaţie

en: Connections
ro: Conexiuni

en: Periodically check the website for new releases
ro: Verifică periodic dacă au apărut noi versiuni

en: Version:
ro: Versiune:

en: Author:
ro: Autor:

en: Homepage:
ro: Pagină web:

en: Author Email:
ro: Email-ul autorului:

en: Info
ro: Informații

en: Add Peer
ro: Adăugare partener

en: hostname:port
ro: gazdă:port

en: <b>General</b>
ro: <b>Setări generale</b>

en: Cancel
ro: Anulează

en: Add
ro: Adaugă

en: Remove
ro: Elimină

en: Add Infohash
ro: Adăugare Infohash

en: Trackers:
ro: Trackere:

en: Add Host
ro: Adaugă gazdă

en: Destination:
ro: Destinație:

en: New Release
ro: Versiune nouă

en: _Goto Website
ro: Du-te la pa_gina de web

en: Do not show this dialog in the future
ro: Nu mai arăta dialogul ăsta pe viitor

en: Name:
ro: Nume:

en: Comments:
ro: Comentarii:

en: Move completed:
ro: Mută transferurile complete în:

en: Stop seed at ratio:
ro: Oprește torentul la rația de:

en: Remove at ratio
ro: Şterge la raţia de

en: _Edit Trackers
ro: Modifica Track_ere

en: Top
ro: Sus

en: Bottom
ro: Jos

en: Add Torrents
ro: Adaugă torrente

en: Add In _Paused State
ro: Adaugă în stare de pauză

en: Prioritize First/Last Pieces
ro: Primele/ultimele bucăți au prioritate

en: Apply To All
ro: Aplică pentru toate

en: Revert To Defaults
ro: Revenire la setările prestabilite

en: _Show Deluge
ro: A_fișează Deluge

en: _Download Speed Limit
ro: Limita de _descărcare

en: _Upload Speed Limit
ro: Limita de î_ncărcare

en: Quit & Shutdown Daemon
ro: Ieși și închide demonul

en: Edit Trackers
ro: Modifica Trackerele

en: Add a peer by its IP
ro: Adaugă un partener după IP

en: Edit Tracker
ro: Modifică tracker:

en: Enter Remote Path
ro: Introduceţi adresa distantă

en: Path:
ro: Cale:

en: Create Torrent
ro: Creează torent

en: _Remote Path
ro: Ad_resă distantă

en: Files
ro: Fişiere

en: Webseeds
ro: Însămânţători web

en: Piece Size:
ro: Marime Parti:

en: Set Private Flag
ro: Marcați-l ca privat

en: Add this torrent to the session
ro: Adaugă acest torrent la sesiune

en: Options
ro: Opțiuni

en: Save .torrent as
ro: Salvează fişierul .torrent ca

en: _Pause
ro: _Pauză

en: Resu_me
ro: Repor_nește

en: Resume selected torrents.
ro: Repornește torrentele selectate.

en: Opt_ions
ro: Opț_iuni

en: _Queue
ro: Coa_dă

en: _Update Tracker
ro: Act_ualizare Tracker

en: _Remove Torrent
ro: Ste_rge Torent

en: _Force Re-check
ro: Verifică _forțat

en: label
ro: etichetă

en: _Select All
ro: _Selectează tot

en: _Pause All
ro: În_trerupe toate

en: Resu_me All
ro: Repor_neşte tot

en: _Connection Limit
ro: Limită _conexiuni

en: Upload _Slot Limit
ro: Limită _sloturi upload

en: _Auto Managed
ro: _Administrat automat

en: Add Tracker
ro: Adaugă tracker

en: Add URL
ro: Adăugare URL

en: _Expand All
ro: Măr_ește toate

en: BitTorrent Client
ro: Client BitTorrent

en: Deluge BitTorrent Client
ro: Client BitTorrent Deluge

en: Download and share files over BitTorrent
ro: Descarcă și partajează fișiere prin BitTorrent

en: Command
ro: Comandă

en: Password
ro: Parolă

en: From
ro: De la

en: To
ro: Către

en: Use Random Ports
ro: Folosește porturi aleatoare

en: Inbound
ro: Intrare

en: Outbound
ro: Ieşire

en: Maximum Connections
ro: Număr maxim de conexiuni

en: Maximum Upload Slots
ro: Slot-uri maxime pentru upload

en: Maximum Half-Open Connections
ro: Număr de conexiuni deschise

en: Maximum Connection Attempts per Second
ro: Încercări maxime de conectare per secundă

en: Rate Limit IP Overhead
ro: Depășire raport IP limită

en: Share Ratio
ro: Raţie partajare

en: Type
ro: Tip

en: Apply
ro: Aplică

en: Emule IP list (GZip)
ro: Lista IP Emule (GZip)

en: SafePeer Text (Zipped)
ro: SafePeer text (comprimat cu Zip)

en: PeerGuardian Text (Uncompressed)
ro: PeerGuardian text (necomprimat)

en: Invalid leader
ro: Leader nevalid

en: Invalid magic code
ro: Cod magic nevalid

en: Invalid version
ro: Versiune nevalidă

en: Days
ro: Zile

en: Check for new list every:
ro: Verfică dacă a apărut o nouă versiune la fiecare:

en: Import blocklist on startup
ro: Importă lista neagră la pornire

en: <b>Settings</b>
ro: <b>Setări</b>

en: Download the blocklist file if necessary and import the file.
ro: Descarcă lista neagră dacă e necesar și importă fișierul.

en: Check Download and Import
ro: Verifică descărcările și importul

en: Download a new blocklist file and import it.
ro: Descarcă o nouă listă neagră și încarc-o.

en: Force Download and Import
ro: Descărcare forțată și importare

en: Blocklist is up to date
ro: Lista neagră este actualizată

en: <b>Options</b>
ro: <b>Opțiuni</b>

en: Type:
ro: Tip:

en: Date:
ro: Data:

en: File Size:
ro: Dimensiune fișier:

en: <b>Info</b>
ro: <b>Informații</b>

en: Torrent Complete
ro: Torent finalizat

en: Torrent Added
ro: Torent adăugat

en: Execute
ro: Execută

en: Event
ro: Eveniment

en: <b>Add Command</b>
ro: <b>Adaugă comandă</b>

en: <b>Commands</b>
ro: <b>Comenzi</b>

en: Path does not exist.
ro: Calea nu există.

en: Select A Folder
ro: Selectează un dosar

en: <b>Watch Folder</b>
ro: <b>Urmărește dosar</b>

en: Delete .torrent after adding
ro: Șterge .torrent după adăugare

en: Append extension after adding:
ro: Adaugă extensie după adăugare:

en: <b>Torrent File Action</b>
ro: <b>Acțiune fișier torent</b>

en: <b>Move Completed</b>
ro: <b>Mutare completă</b>

en: Label:
ro: Etichetă:

en: <b>Label</b>
ro: <b>Etichetă</b>

en: Main
ro: Principal

en: Max Upload Speed:
ro: Viteza maximă de încărcare:

en: Max Connections:
ro: Maxim de conexiuni:

en: Max Upload Slots:
ro: Sloturi maxime pentru încărcare:

en: Max Download Speed:
ro: Viteză maximă de descărcare:

en: <b>Bandwidth</b>
ro: <b>Lățime de bandă</b>

en: <b>Queue</b>
ro: <b>Coadă</b>

en: seconds
ro: secunde

en: The Deluge web interface is not installed, please install the
    interface and try again
ro: Interfața web Deluge nu este instalată, te rog instalează 
    interfața și încearcă din nou

en: Enable web interface
ro: Activează interfața web

en: Enable SSL
ro: Activează SSL

en: Listening port:
ro: Port de ascultat:

en: Invalid label, valid characters:[a-z0-9_-]
ro: Etichetă invalidă, caracterele valide sunt:[a-z0-9_-]

en: Empty Label
ro: Etichetă necompletată

en: Label already exists
ro: Eticheta deja există

en: Unknown Label
ro: Etichetă necunoscută

en: Unknown Torrent
ro: Torent necunoscut

en: Label _Options
ro: _Opțiuni etichetă

en: _Remove Label
ro: Ște_rge eticheta

en: _Add Label
ro: _Adaugă etichetă

en: Label Options
ro: Opțiuni Etichete

en: Label
ro: Etichetă

en: <b>Label Options</b>
ro: <b>Opțiuni etichete</b>

en: Apply per torrent max settings:
ro: Aplică setări maxime per torrent:

en: Maximum
ro: Maxim

en: Apply Queue settings:
ro: Aplică setările cozii:

en: <i>(1 line per tracker)</i>
ro: <i>(o linie per tracker)</i>

en: Automatically apply label:
ro: Aplică eticheta automat:

en: Add Label
ro: Adaugă etichetă

en: <b>Add Label</b>
ro: <b>Adăugare etichetă</b>

en: <i>Use the sidebar to add,edit and remove labels. </i>
ro: <i>Folosiți bara laterală pentru a adăuga, edita și șterge etichete. </i>

en: <b>Labels</b>
ro: <b>Etichete</b>

en: Popup notification is not enabled.
ro: Notificare popup nu este activată.

en: Notification popup shown
ro: Notificare popup afișată

en: Sound notification not enabled
ro: Notificare sunet dezactivată

en: pygame is not installed
ro: pygame nu este instalat

en: Sound notification failed %s
ro: Notificare sunet eșuată %s

en: Sound notification Success
ro: Notificare sunet Succes

en: Finished Torrent
ro: Torent finalizat

en: Choose Sound File
ro: Alegere fişier de sunet

en: There was an error sending the notification email: %s
ro: Eroare la trimiterea emailului de notificare: %s

en: Notification email sent.
ro: Email de notificare trimis.

en: Finished Torrent "%(name)s"
ro: Torent finalizat "%(name)s"

en: This email is to inform you that Deluge has finished downloading "%(name)s", which includes %(num_files)i files.
    To stop receiving these alerts, simply turn off email notification in Deluge's preferences.
    
    Thank you,
    Deluge.
ro: Acest email este pentru a vă informa că Deluge a finalizat descărcarea "%(name)s", care include %(num_files)i fișiere.
    Pentru a opri aceste notificări, opriți notificările prin email în preferințele Deluge.
    
    Mulțumesc,
    Deluge.

en: Sound enabled
ro: Sunet activat

en: <b>UI Notifications</b>
ro: <b>Notificări IU</b>

en: <b>Recipients</b>
ro: <b>Destinatari</b>

en: Server requires TLS/SSL
ro: Serverul necesită TTL/SSL

en: <b>Email Notifications</b>
ro: <b>Notificări email</b>

en: This configuration does not mean that you'll actually receive notifications for all these events.
ro: Această configurație nu înseamnă ca vei primi notificări pentru toate evenimentele.

en: Subscriptions
ro: Abonamente

en: Sound Customization
ro: Personalizare sunet

en: Extract to:
ro: Extage în:

en: Create torrent name sub-folder
ro: Crează sub-dosar cu numele torrentului

en: This option will create a sub-folder using the torrent's name within the selected extract folder and put the extracted files there.
ro: Acestă opțiune va creea un sub-dosar folosind numele torrentului în dosarul de extragere selectat și va plasa fișierele extrase în acesta.

en: Download Limit:
ro: Limită de descărcare:

en: Upload Limit:
ro: Limită de încărcare:

en: Active Torrents:
ro: Torente active:

en: Active Downloading:
ro: Descărcări active:

en: <b>Slow Settings</b>
ro: <b>Setări încete</b>

en: Logout
ro: Deconectare

en: Save
ro: Salvează

en: Host:
ro: Gazdă:

en: Move
ro: Mută

en: Login
ro: Autentificare

en: Set Maximum Connections
ro: Setează numărul maxim de conexiuni

en: Download Speed
ro: Viteză de descărcare

en: Set Maximum Download Speed
ro: Setează viteza maximă de descărcare

en: Upload Speed
ro: Viteză de încărcare

en: Set Maximum Upload Speed
ro: Setează viteza maximă de încărcare

en: Protocol Traffic Download/Upload
ro: Trafic protocol Download/Upload

en: Connect
ro: Connectează

en: Filters
ro: Filtre

en: D/L Speed Limit
ro: Limită descărcare/încărcare

en: U/L Speed Limit
ro: Limită viteză incărcare/descărcare

en: Connection Limit
ro: Limită conexiune

en: Upload Slot Limit
ro: Limită sloturi încărcare

en: Update Tracker
ro: Actualizare tracker

en: Force Recheck
ro: Forțare reverificare

en: Details
ro: Detalii

en: Private
ro: Privat

en: True
ro: Adevărat

en: Be alerted about new releases
ro: Avertizează-mă când apar noi versiuni

en: Maximum Connections:
ro: Numărul maxim de conexiuni:

en: Maximum Download Speed (KiB/s):
ro: Viteza maximă de descărcare (KiB/s):

en: Maximum Upload Speed (KiB/s):
ro: Viteza maximă de încărcare (KiB/s):

en: Maximum Half-Open Connections:
ro: Număr maxim de conexiuni semi-deschise:

en: Maximum Connection Attempts per Second:
ro: Numărul maxim de încercări de conectare pe secundă:

en: Maximum Upload Slots:
ro: Numărul maxim de sloturi pentru încărcare:

en: Refresh
ro: Actualizare

en: File
ro: Fişier

en: Add In Paused State
ro: Adaugă in stare de pauză

en: Download
ro: Descarcă
