deluge - en to si translation catalogue (648 entries)

en: All
si: සියලු

en: Active
si: සක්‍රීය

en: Checking
si: පිරික්සමින්

en: Downloading
si: බාගත වෙමින්

en: Seeding
si: seed වෙමින්

en: Paused
si: විරාමයක් දී ඇත

en: Queued
si: පෙළගැසූ

en: Error
si: දෝෂයකි

en: Name
si: නම

en: Progress
si: ප්‍රගතිය

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: Downloaded
si: භාගත වූ

en: Uploaded
si: උඩුගත කළ

en: Ratio
si: අනුපාතය

en: Down Speed
si: බාගත වේගය

en: Up Speed
si: උඩගත වේගය

en: Down Limit
si: බාගත සීමාව

en: Up Limit
si: උඩුගත සීමාව

en: Peers
si: තුල්‍යයන්

en: Added
si: එක් කරන ලදි

en: Tracker
si: හඹායන්නා

en: ETA
si: ඉතිරිව ඇති කාලය

en: Prioritize First/Last
si: ප්‍රමුඛතාව මුල්/අවසාන

en: Auto Managed
si: ස්වයංක්‍රිය පාලනය

en: Warning
si: අවවාදයයි

en: Announce OK
si: නිවේදනය සාර්ථකයි

en: Announce Sent
si: නිවේදනය යැව්වා

en: Interface
si: අතුරුමුහුණත

en: Downloads
si: බාගැනුම්

en: Bandwidth
si: කලාප පරාසය (Bandwidth)

en: Queue
si: පෙළ

en: Network
si: ජාලය

en: Proxy
si: ප්‍රොක්සිය

en: Cache
si: කැච්

en: Other
si: වෙනත්

en: Afghanistan
si: ඇෆ්ගනිස්ථානය

en: Aland Islands
si: අලෑන්ඩ් දූපත්

en: Albania
si: ඇල්බේනියාව

en: Algeria
si: ඇල්ජීරියාව

en: American Samoa
si: ඇමරිකානු සැමෝවා

en: Andorra
si: ඇන්ඩෝරාව

en: Angola
si: ඇන්ගෝලාව

en: Anguilla
si: ඇන්ගියුලාව

en: Antarctica
si: ඇන්ටාක්ටිකාව

en: Antigua and Barbuda
si: ඇන්ටිගුවා සහ බාර්බඩා

en: Argentina
si: අර්ජන්ටිනාව

en: Armenia
si: ආර්මේනියාව

en: Aruba
si: අරුබාව

en: Australia
si: ඔස්ට්‍රේලියාව

en: Austria
si: ඔස්ට්‍රියාව

en: Azerbaijan
si: අසර්බයිජානය

en: Bahamas
si: බහමාස්

en: Bahrain
si: බහරේනය

en: Bangladesh
si: බංග්ලාදේශය

en: Barbados
si: බාර්බඩෝස්

en: Belarus
si: බෙලාරුස්

en: Belgium
si: බෙල්ජියම

en: Belize
si: බෙලිසිය

en: Benin
si: බෙනින්

en: Bermuda
si: බර්මියුඩාව

en: Bhutan
si: භුතානය

en: Bolivia
si: බොලීවියාව

en: Bosnia and Herzegovina
si: බොස්නියාව සහ හෙසෙගවිනා

en: Botswana
si: බොට්ස්වානා

en: Bouvet Island
si: බොවෙට් දිවයින

en: Brazil
si: බ්‍රසීලය

en: British Indian Ocean Territory
si: බ්‍රිතාන්‍යයේ ඉන්දියානු සාගර  බල ප්‍රදේශය

en: Brunei Darussalam
si: බෘනායි දරුස්සලාම්

en: Bulgaria
si: බල්ගේරියාව

en: Burkina Faso
si: බර්කිනා ෆාසෝ

en: Burundi
si: බුරුන්ඩි

en: Cambodia
si: කාම්බෝජියාව

en: Cameroon
si: කැමරූන්

en: Canada
si: කැනඩාව

en: Cape Verde
si: කේප් තුඩුව

en: Cayman Islands
si: කේමන් දූපත්

en: Central African Republic
si: මධ්‍යම අප්‍රිකානු ජනරජය

en: Chad
si: චැඩ්

en: Chile
si: චිලී

en: China
si: චීනය

en: Christmas Island
si: ක්‍රිස්ම්ස් දූපත

en: Cocos (Keeling) Islands
si: කොකෝවා (කීලිං) දූපත්

en: Colombia
si: කොලොම්බියාව

en: Comoros
si: කොමොරොස්

en: Congo
si: කොන්ගෝව

en: Congo, The Democratic Republic of the
si: කොන්ගෝ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී ජනරජය

en: Cook Islands
si: කුක් දූපත්

en: Costa Rica
si: කොස්ටා රිකා

en: Cote d'Ivoire
si: කොට් ඩි'ඉවොයර්

en: Croatia
si: ක්‍රොඒෂියාව

en: Cuba
si: කියුබාව

en: Cyprus
si: සයිප්‍රසය

en: Czech Republic
si: චෙක් ජනරජය

en: Denmark
si: ඩෙන්මාකය

en: Djibouti
si: ජිබුටි

en: Dominica
si: ඩොමිනිකාව

en: Dominican Republic
si: ඩොමිනිකන් ජනරජය

en: Ecuador
si: ඉක්වදෝරය

en: Egypt
si: ඊජිප්තුව

en: El Salvador
si: එල් සැල්වදෝරය

en: Equatorial Guinea
si: එක්වටෝරියල් ගිනියා

en: Eritrea
si: එරිත්‍රියාව

en: Estonia
si: එස්ටෝනියාව

en: Ethiopia
si: ඉතියෝපියාව

en: Falkland Islands (Malvinas)
si: ෆෝක්ලන්ඩ් දූපත් (මල්විනාස්)

en: Faroe Islands
si: ෆැරෝයි දූපත්

en: Fiji
si: ෆීජි

en: Finland
si: ෆින්ලන්තය

en: France
si: ප්‍රංශය

en: French Guiana
si: ප්‍රංශ ගයනාව

en: French Polynesia
si: ප්‍රංශ පොලිනීසියාව

en: French Southern Territories
si: ප්‍රංශ දකුණු බලප්‍රදේශය

en: Gabon
si: ගැබෝනය

en: Gambia
si: ගැම්බියාව

en: Georgia
si: ජොර්ජියාව

en: Germany
si: ජර්මනිය

en: Ghana
si: ඝානාව

en: Gibraltar
si: ජිබ්‍රොල්ටා

en: Greece
si: ග්‍රීසිය

en: Greenland
si: ග්‍රීන්ලන්තය

en: Grenada
si: ග්‍රෙනාඩා

en: Guadeloupe
si: ‍ගෝඩිලෝප්

en: Guam
si: ගුවාම්

en: Guatemala
si: ගෝතමාලාව

en: Guernsey
si: ගුඑර්නසි

en: Guinea
si: ගිනියා

en: Guinea-Bissau
si: ගිනියා - බිසව්

en: Guyana
si: ගුයානා

en: Haiti
si: හයිටි

en: Heard Island and McDonald Islands
si: හර්ඩ් දූපත සහ මැක්ඩොනල්ඩ් දූපත්

en: Holy See (Vatican City State)
si: ශුද්ධ වූ බැලීම ( වතිකානු නගර ජනපදය )

en: Honduras
si: හොන්ඩුරාස්

en: Hong Kong
si: හොං කොං

en: Hungary
si: හංගේරියාව

en: Iceland
si: අයිස්ලන්තය

en: India
si: ඉන්දියාව

en: Indonesia
si: ඉන්දුනීසියාව

en: Iran, Islamic Republic of
si: ඉරාන ඉස්ලාමීය ජනරජය

en: Iraq
si: ඉරාකය

en: Ireland
si: අයර්ලන්තය

en: Isle of Man
si: අයිස්ල් ඔෆ් මෑන්

en: Israel
si: ඊශ්‍රායලය

en: Italy
si: ඉතාලිය

en: Jamaica
si: ජැමෙයිකාව

en: Japan
si: ජපානය

en: Jersey
si: ජර්සි

en: Jordan
si: ජොර්දානය

en: Kazakhstan
si: කසකස්තානය

en: Kenya
si: කෙන්යාව

en: Kiribati
si: කිරිබටි

en: Korea, Democratic People's Republic of
si: කොරියානු ප්‍රජාතාන්ත්‍රික ජනරජය

en: Korea, Republic of
si: කොරියානු ජනරජය

en: Kuwait
si: කුවේටය

en: Kyrgyzstan
si: කිර්ගිස්තානය

en: Lao People's Democratic Republic
si: ලාඕ ප්‍රජාතාන්ත්‍රික ජනරජය

en: Latvia
si: ලැට්වියාව

en: Lebanon
si: ලෙබනනය

en: Lesotho
si: ලෙසතෝව

en: Liberia
si: ලිබේරියාව

en: Libyan Arab Jamahiriya
si: ලිබියානු අරාබි ජමහිරිය

en: Liechtenstein
si: ලීච්ටෙන්ස්ටයින්

en: Lithuania
si: ලිතුවේනියාව

en: Luxembourg
si: ලක්සම්බර්ග්

en: Macao
si: මැකාවෝ

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
si: මැසිඩෝනියාව,

en: Madagascar
si: මැඩගස්කරය

en: Malawi
si: මලාවී

en: Malaysia
si: මැලේසියාව

en: Maldives
si: මාලදිවයින

en: Mali
si: මාලි

en: Malta
si: මොල්ටාව

en: Marshall Islands
si: මාෂල් දූපත්

en: Martinique
si: මාටිනික්

en: Mauritania
si: මවුරිටේනියා

en: Mauritius
si: මොරිෂස්

en: Mayotte
si: මයෝ

en: Mexico
si: මෙක්සිකෝව

en: Micronesia, Federated States of
si: මයික්‍රොනීසියානු සමූහාණ්ඩුව

en: Moldova
si: මෝල්ඩෝවා

en: Monaco
si: මොනකෝව

en: Mongolia
si: මොංගෝලියාව

en: Montenegro
si: මොන්ටෙන්ග්‍රෝව

en: Montserrat
si: මොන්ට්සෙරට්

en: Morocco
si: මොරොක්කෝව

en: Mozambique
si: මොසැම්බික්

en: Myanmar
si: මියන්මාරය

en: Namibia
si: නැමීබියාව

en: Nauru
si: නාවුරු

en: Nepal
si: නේපාලය

en: Netherlands
si: නෙදර්ලන්තය

en: Netherlands Antilles
si: නෙදර්ලන්ත ඇන්ටිලීස්

en: New Caledonia
si: නිව් සෙලිඩෝනියාව

en: New Zealand
si: නවසීලන්තය

en: Nicaragua
si: නිකරගුවාව

en: Niger
si: නයිජර්

en: Nigeria
si: නයිජීරියාව

en: Niue
si: නිඌ

en: Norfolk Island
si: නෝෆෝක් දූපත

en: Northern Mariana Islands
si: උතුරු මරියානා දූපත්

en: Norway
si: නෝර්වේ

en: Oman
si: ඕමානය

en: Pakistan
si: පකිස්තානය

en: Palau
si: පාවුලු

en: Palestinian Territory, Occupied
si: පලස්තීනියානු බල ප්‍රදේශය, සන්තක

en: Panama
si: පැනමාව

en: Papua New Guinea
si: පැපුවා නිව් ගිනියාව

en: Paraguay
si: පැරගුවේ

en: Peru
si: පේරු

en: Philippines
si: පිලිපීනය

en: Pitcairn
si: පිට්කෙයාන්

en: Poland
si: පෝලන්තය

en: Portugal
si: පෘතුගාලය

en: Puerto Rico
si: පෝටො රිකෝ

en: Qatar
si: කටාරය

en: Reunion
si: රියුනියන්

en: Romania
si: රොමේනියාව

en: Russian Federation
si: රුසියානු සමූහාණ්ඩුව

en: Rwanda
si: ර්වන්ඩා

en: Saint Barthelemy
si: සාන්ත බාතලෙමේය

en: Saint Helena
si: සාන්ත හෙලේනා

en: Saint Kitts and Nevis
si: ශාන්ත කිට්ස් සහ නෙවිස්

en: Saint Lucia
si: ශාන්ත ලුසියා

en: Saint Martin
si: ශාන්ත මාටින්

en: Saint Pierre and Miquelon
si: සාන්ත පියරෙ ඇන්ඩ් මැක්‍ලන්

en: Saint Vincent and the Grenadines
si: සාන්ත වින්සන්ට් සහ ද ග්‍රිනැඩින්ස්

en: Samoa
si: සැමෝවා

en: San Marino
si: සැන් මරීනෝ

en: Sao Tome and Principe
si: සාඕ ටොමේ සහ ප්‍රින්සිපේ

en: Saudi Arabia
si: සවුදි අරාබිය

en: Senegal
si: සෙනගාලය

en: Serbia
si: සර්බියාව

en: Seychelles
si: සී ශෙල්ස්

en: Sierra Leone
si: සියෙරා ලියොන්

en: Singapore
si: සිංගප්පූරුව

en: Slovakia
si: ස්ලෝවැකියාව

en: Slovenia
si: ස්ලෝවේනියා

en: Solomon Islands
si: සොලමන් දූපත්

en: Somalia
si: සෝමාලියාව

en: South Africa
si: දකුණු අප්‍රිකාව

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
si: දකුණු ජොර්ජියාව සහ දකුණු සැන්විච් දූපත්

en: Spain
si: ස්පාඤ්ඤය

en: Sri Lanka
si: ශ්‍රී ලංකාව

en: Sudan
si: සුඩානය

en: Suriname
si: සුරිනේම්

en: Svalbard and Jan Mayen
si: ස්වල්බාඩ් සහ ජන් මයෙන්

en: Swaziland
si: ස්වාසිලන්තය

en: Sweden
si: ස්වීඩනය

en: Switzerland
si: ස්විට්සර්ලන්තය

en: Syrian Arab Republic
si: සිරියානු අරාබි ජනරජය

en: Tajikistan
si: ටජිකිස්තානය

en: Tanzania, United Republic of
si: ටැන්සානියා එක්සත් ජනරජය

en: Thailand
si: තායිලන්තය

en: Timor-Leste
si: ටිමෝර්-ලෙස්ටේ

en: Togo
si: ටෝගෝව

en: Tokelau
si: ටොකෙලෝව

en: Tonga
si: ටොන්ගා

en: Trinidad and Tobago
si: ට්‍රිනිඩෑඩ් සහ ටොබේගෝ

en: Tunisia
si: ටියුනීසියාව

en: Turkey
si: තුර්කිය

en: Turkmenistan
si: ටර්ක්මනිස්ථාන්

en: Turks and Caicos Islands
si: ටර්ක්ස් සහ කයිකොස් දූපත්

en: Tuvalu
si: ටුවාලු

en: Uganda
si: උගන්ඩාව

en: Ukraine
si: යුක්රේනය

en: United Arab Emirates
si: එක්සත් අරාබි එමිර් රාජ්‍යය

en: United Kingdom
si: එක්සත් රාජධානිය

en: United States
si: එක්සත් ජනපදය

en: United States Minor Outlying Islands
si: එක්සත් ජනපදයේ දුරින් පිහිටි කුඩා දූපත්

en: Uruguay
si: උරුගුවේ

en: Uzbekistan
si: උස්බකිස්තානය

en: Vanuatu
si: වැනෝටු

en: Venezuela
si: වෙනිසියුලාව

en: Viet Nam
si: වියට්නාමය

en: Virgin Islands, British
si: වර්ජින් දූපත්, බ්‍රිතාන්‍යය

en: Virgin Islands, U.S.
si: වර්ජින් දූපත්, එ.ජ.

en: Wallis and Futuna
si: වෝලිස් සහ ෆුටුනා

en: Western Sahara
si: බටහිර සහරා

en: Yemen
si: යේමනය

en: Zambia
si: සැම්බියාව

en: Zimbabwe
si: සිම්බාබ්වේ

en: Daemon not running
si: පසුබිම් ක්‍රියාවලි ධාවකය ධාවනය නොවේ

en: Filename
si: ගොනු නම

en: Tier
si: ස්ථරය

en: Choose a file
si: ගොනුවක් තෝරන්න

en: Choose a folder
si: බහාලුමක් තෝරන්න

en: Save .torrent file
si: .torrent ගොනුව සුරකින්න

en: Torrent files
si: ටොරන්ට් ගොනු

en: All files
si: සියළුම ගොනු

en: A peer-to-peer file sharing program
    utilizing the BitTorrent protocol.
si: තුල්‍යයන් අතර වැඩසටහන බෙදාගැනීම
    BitTorrent protocol භාවිත කිරීම

en: Client:
si: සේවාලාභියා:

en: Current Developers:
si: දැනට සිටින සංවර්ධකයන්

en: Past Developers or Contributors:
si: පෙර සිටි සංවර්ධකයන්

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version. 
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. 
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, see <http://www.gnu.org/licenses>. 
    
    In addition, as a special exception, the copyright holders give permission to link the code of portions of this program with the OpenSSL library. You must obey the GNU General Public License in all respects for all of the code used other than OpenSSL. 
    
    If you modify file(s) with this exception, you may extend this exception to your version of the file(s), but you are not obligated to do so. If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version. If you delete this exception statement from all source files in the program, then also delete it here.
si: මෙම වැඩසටහන නිදහස් මෘදුකාංගයකි. ඔබට මෙය GNU General Public License යටතේ සංස්කරණය කිරීමට හෝ නැවත බෙදා දීමට හැක. 
    මෙම වැඩසටහන සමඟ ඔබට GNU General Public License හි පිටපතක් ලැබිය යුතුය. නොලබිනිනම් <http://www.gnu.org/licenses> බලන්න.

en: Server:
si: සේවාදායකය:

en: libtorrent:
si: ටොරන්ට් ලයිබ්රි

en: Torrent
si: ටොරන්ට්

en: Invalid File
si: වලංගු නැති යොමුව

en: Choose a .torrent file
si: .torrent ගොනුවක් තෝරන්න.

en: Invalid URL
si: වලංගු නොවන URL එකකි

en: is not a valid URL.
si: වලංගු නොවන URL එකකි.

en: Downloading...
si: බාගත කරමින්...

en: Download Failed
si: බාගත කිරීම අසාර්ථක වුනි

en: Failed to download:
si: බාගත කිරීම අසාර්ථක වුනි

en: Details:
si: තොරතුරු

en: Username:
si: පරිශිලක නම:

en: Password:
si: මුරපදය:

en: Password Protected
si: මුරපදයක් යොදා ඇත

en: Other...
si: වෙනත්...

en: Not Connected
si: සම්බන්ධ කර නොමැත

en: DHT Nodes
si: DHT නෝඩ

en: Free Disk Space
si: නිදහස් තැටි අවකාශය

en: Priority
si: ප්‍රමුඛත්වය

en: _All
si: සියළු (_A)

en: _Status
si: _තත්වය

en: _Details
si: _විස්තර

en: Fi_les
si: _ගොනු

en: _Options
si: _විකල්ප

en: Not Connected...
si: සම්බන්ධ වී නොමැත

en: Unlimited
si: අසීමිත

en: Down
si: පහළ

en: Up
si: ඉහළට

en: Offline
si: නොබැඳි

en: Online
si: සබැඳි

en: Connected
si: සම්බන්ධ වුණු

en: Status
si: තත්වය

en: Host
si: ධාරකය

en: Version
si: වෙලුම

en: _Start Daemon
si: _Daemon අරඹන්න

en: _Stop Daemon
si: _Daemon නවත්වන්න

en: Unable to start daemon!
si: deamon ආරම්භ කිරීමට නොහැකි විනි.

en: Error Adding Host
si: සත්කාරකයා එක් කිරීමේදී දෝෂයක්

en: Enabled
si: සක්‍රීයයි

en: Plugin
si: ප්ලගීන

en: Select the Plugin
si: Plugin එක තෝරන්න

en: States
si: ස්වභාවයන්

en: Trackers
si: ට්‍රැකර් (tracker)

en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Labels
si: ලේබල් මගින්

en: No Label
si: ලේබල නැත

en: <i>Client Version</i>
si: <i>සේවාලාභියාගේ අනුවාදය </i>

en:  Torrents Queued
si:  Torrents පෙළගැසී ඇත.

en:  Torrent Queued
si:  Torrents පෙළගැසී ඇත.

en: Set Unlimited
si: සීමා රහිත ලෙස සකසන්න

en: On
si: ක්‍රියා කරවීම

en: Off
si: නවත්වන්න

en: Address
si: ලිපිනය

en: Client
si: සේවාලාභියා

en: Creating Torrent
si: Torrent නිර්මාණය

en: Queued Torrents
si: පෙළගැස්වූ Torrents

en: _Remove
si: _ඉවත්කරන්න

en: Automatically add torrents on connect
si: එක් කරන්න torrents ස්වයංක්‍රියව සම්බන්ධවීමට

en: _File
si: _ගොනුව

en: _Add Torrent
si: _torrent එක්කරන්න

en: _Create Torrent
si: _ Torrent නිර්මාණය කරන්න

en: Quit & _Shutdown Daemon
si: Daemon වෙතින් ඉවත්වන්න සහ _වැඩ නවත්වන්න

en: _Edit
si: _සංස්කරණය

en: _Connection Manager
si: _සම්බන්ධතා කළමනකරු

en: _View
si: _පෙන්වන්න

en: _Toolbar
si: _මෙවලම් තීරුව

en: _Sidebar
si: පැති තීරුව

en: Status_bar
si: තත්ව_තීරුව

en: _Columns
si: _තීරු

en: S_idebar
si: පැති_තීරුව

en: Show _Zero Hits
si: පෙන්වන්න _Zero Hits

en: Show _Trackers
si: පෙන්වන්න _ ලුහුබඳින්නන්

en: _Help
si: _උපකාර

en: _Homepage
si: _නිවාස පිටුව

en: Frequently Asked Questions
si: නිතර නඟන ප්‍රශ්න

en: _Community
si: _සමූහය

en: Add torrent
si: torrent එක් කරන්න

en: Add Torrent
si: Torrent එක් කරන්න

en: Remove torrent
si: torrent ඉවත්කරන්න

en: Remove Torrent
si: Torrent ඉවත්කරන්න

en: Pause the selected torrents
si: තෝරාගත් torrents මදක් නවත්වන්න

en: Pause
si: මදක් නවත්වන්න

en: Resume the selected torrents
si: තෝරාගත් torrents නැවත අරඹන්න

en: Resume
si: නැවත අරඹන්න

en: Queue Torrent Up
si: Torrent ඉහලට පෙළගස්වන්න

en: Queue Up
si: ඉහලට පෙළගස්වන්න

en: Queue Torrent Down
si: Torrent පහලට පෙළගස්වන්න

en: Queue Down
si: පහලට පෙළගස්වන්න

en: Preferences
si: අභිමත

en: Connection Manager
si: සම්බන්ධතා කළමනාකරු

en: Show session speed in titlebar
si: titlebar හි සැසි වේගය පෙන්වන්න

en: Focus window when adding torrent
si: torrent එක්කිරිමේදී කවුළුව කේන්ද්‍රගත කරන්න

en: Enable system tray icon
si: පද්ධති තැටි අයිකනය සක්‍රීය කරන්න

en: Minimize to tray on close
si: වැසීමේදී තැටියට හකුළන්න

en: Start in tray
si: තැටිය තුලදී  අරඹන්න

en: Password protect system tray
si: මුරපද සුරැකි පද්ධති තැටිය

en: Move completed to:
si: සම්පූර්ණ කරන ලද්ද ගෙනයා යුත්තේ:

en: Copy of .torrent files to:
si: වෙත .torrent ගොනු පිටපත් කරන්න

en: Delete copy of torrent file on remove
si: ඉවත්කිරිම මඟින් ටොරන්ට් ගොනුවේ පිටපත මකාදමන්න

en: Delete the copy of the torrent file created when the torrent is removed
si: ටොරන්ටුව ඉවත්කිරීමේදී ඇති වූ ටොරන්ට් ගොනුවෙහි පිටපත් මකාදමන්න

en: Download to:
si: වෙත බාගන්න:

en: Prioritize first and last pieces of torrent
si: මුල් සහ අවසාන ටොරන්ට් කොටස් පෙළගස්වන්න

en: Prioritize first and last pieces of files in torrent
si: මුල් සහ අවසාන ටොරන්ට් ගොනු වල කොටස් පෙළගස්වන්න

en: Add torrents in Paused state
si: මදකට නතර කර ඇති අවස්ථාවේදී ටොරන්ටු එක් කරන්න

en: Always show
si: සැමවිටම පෙන්වන්න

en: Bring the dialog to focus
si: සංවාදය අවධානයට ගන්න

en: The maximum number of connections allowed.  Set -1 for unlimited.
si: ඉඩ දියහැකි උපරිම සම්බන්දතා ගණන. 1 සිට අනන්තය දක්වා සකසන්න

en: Connections:
si: සම්බන්ධතා:

en: The maximum upload slots for all torrents.  Set -1 for unlimited.
si: සියළුම torrents සඳහා උඩුගත කිරීමට ඉඩ දිය හැකි උපරිම කට්ටල ගණන.1 සිට අනන්තය දක්වා සකසන්න

en: The maximum download speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
si: සියළුම torrents සඳහා භාගත කල හැකි උපරිම වේගය.1 සිට අනන්තය දක්වා සකසන්න

en: Download Speed:
si: බාගත වේගය:

en: The maximum upload speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
si: සියලුම torrents සඳහා උපරිම උඩුගතකිරීමේ වේගය.  අපරිමිතය සඳහා 1-පිහිටුවන්න.

en: Upload Speed:
si: උද්ගාමක වේගය:

en: Ignore limits on local network
si: ප්‍රාදේශීය ජාලයේ නොතැකි සිමාවන්

en: Rate limit IP overhead
si: සීමාවට ඉහලින් පිහිටි IP අගයන්න

en: If checked, the estimated TCP/IP overhead is drained from the rate limiters, to avoid exceeding the limits with the total traffic
si: පරික්ෂා කර අවසානනම්, මුළු තද බදය ඉක්මවා යාම වලක්වා ගැනීම සඳහා තක්සේරු කරන ලද TCP/IP උපරිමය ශ්‍රීඝ‍්‍රතා අනුපාතිකයන් මගින් පාලනය කරණු ලැබේ.

en: The maximum upload slots per torrent.  Set -1 for unlimited.
si: torrent එකකට උපරිම උඩුගත  කිරීම් කට්ටල. අපරිමිත අගය සඳහා 1 ආදේශ කරන්න.

en: The maximum number of connections per torrent.  Set -1 for unlimited.
si: torrent එකකට උපරි සබඳතා සංඛ්‍යාව.අපරිමිත අගය සඳහා 1 ආදේශ කරන්න.

en: Active Port:
si: සක්‍රීය පෙණු

en: Test Active Port
si: පරීක්ෂණ සක්‍රීය පෙණුව

en: From:
si: යවන්නා:

en: To:
si: වෙත:

en: Level:
si: මට්ටම:

en: Universal Plug and Play
si: සර්වත්‍ර පේනුව-සවිකිරීම සහ ක්‍රියාකරවීම

en: NAT Port Mapping Protocol
si: NAT පෙණුව අනුරුපණයෙහි  මූලලේඛනය

en: Peer Exchange
si: Peer හුවමාරුව

en: Local Service Discovery finds local peers on your network.
si: ප්‍රාදේශීය සේවා අනාවරණය මඟින් ඔබේ ජාලයෙහි ප්‍රාදේශීය peers සොයාගෙන ඇත.

en: Distributed hash table may improve the amount of active connections.
si: ව්‍යාප්ත හෑෂ් වගුව මඟින් සක්‍රිය සබඳතා ප්‍රමාණය වැඩි දියුණු කරයි.

en: Peer TOS Byte:
si: peer TOS බයිටය:

en: Hostname:
si: ධාරක නාමය:

en: Port:
si: පේනුව:

en: Cache Size (16 KiB blocks):
si: Cache ප්‍රමාණය (16 කිලෝ බයිට් කොටස්):

en: Cache Expiry (seconds):
si: Cache ඉකුත්වීම (තත්පර):

en: Settings
si: සැකසුම්

en: The total number of 16 KiB blocks written to disk since this session was started.
si: මෙම සැසිය ආරම්භයේ සිට තැටියෙහි ලියැවුණු සම්පුර්ණ16 කිලෝ බයිට් කොටස් සංඛ්‍යාව.

en: Blocks Written:
si: ලියැවුණු කොටස්:

en: The total number of write operations performed since this session was started.
si: මෙම සැසිය ආරම්භයේ සිට සම්පුර්ණ ලිවීම් සිදුකෙරුණු ක්‍රියාත්මක වීම් සංඛ්‍යාව.

en: Writes:
si: ලිවීම්:

en: The ratio (blocks_written - writes) / blocks_written represents the number of saved write operations per total write operations, i.e. a kind of cache hit ratio for the write cache.
si: අනුපාතය (ලියන - ලියැවුණ_කොටස්)/ලියැවුණ_කොටස් නියෝජනය කරනවා සුරැකි ලිවීම් සිදුකෙරුණු ක්‍රියාත්මක වීම් සංඛ්‍යා, උදා.cache ලිවීම් සඳහා cache hit අනුපාතිකය වැ.නි

en: Write Cache Hit Ratio:
si: ලියන Cache Hit අනුපාතය:

en: The number of blocks that were requested from the bittorrent engine (from peers), that were served from disk or cache.
si: තැටිය හෝ cache මඟින් භාරදුන්, bittorrent එන්ජිම මඟින් ඉල්ලාසිටි කොටස් ගණන(peers වෙතින්).

en: Blocks Read:
si: කියවූ කොටස්:

en: The number of blocks that were served from cache.
si: cache මඟින් භාරදුන් බාරදුන් කොටස් ගණන.

en: Blocks Read Hit:
si: Hit ලෙස කියවෙන ලද කොටස් ගණන:

en: The cache hit ratio for the read cache.
si: The read cache සඳහා cache hit අනුපාතිකය.

en: Read Cache Hit Ratio:
si: Read Cache Hit අනුපාතිකය:

en: The total number of read operations performed since this session was started.
si: මෙම සැසිය ආරම්භයේ සිට සම්පුර්ණ කියවීම් සිදුකෙරුණු ක්‍රියාත්මක වීම් සංඛ්‍යාව.

en: Reads:
si: කියවීම්:

en: The number of 16 KiB blocks currently in the disk cache. This includes both read and write cache.
si: Disk cache හි ඇති සම්පුර්ණ 16 කිලෝ බයිට් කොටස් සංඛ්‍යාව. මේ සඳහා කියවුන හා ලියවුන cache අදාළ වේ.

en: Cache Size:
si: Cache තරම:

en: Read Cache Size:
si: Read Cache තරම:

en: Help us improve Deluge by sending us your Python version, PyGTK version, OS and processor types.  Absolutely no other information is sent.
si: ඔබගේ Python සංස්කරණය,  PyGTK සංස්කරණය, කාරක පද්ධතිය සහ සකසනයේ මාදිලිය එවීම මඟින් Deluge වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා උපකාර කරන්න

en: Yes, please send anonymous statistics
si: ඔව්, කරුණාකර නිර්නාමික සංඛ්‍යාලේඛන එවන්න

en: Location:
si: පිහිටීම:

en: If Deluge cannot find the database file at this location it will fallback to using DNS to resolve the peer's country.
si: මෙම පිහිටිමෙහි පරිඝනක දත්ත ගබඩා ගොනුව Deluge ට සොයා ගත නොහැකි වුවහොත් peer අයත් රට විසඳා ගැනීමට  එය නැවතත් DNS භාවිතයට යොමුවේ.

en: Daemon port:
si: Daemon පෙණුව:

en: Allow Remote Connections
si: දුරස්ථ සබඳතා අනුමත කරන්න

en: Connections
si: සබඳතා

en: Periodically check the website for new releases
si: නව නිකුත් කිරීම් සඳහා කලින් කල වෙබ් අඩවිය පරීක්ෂා කරන්න

en: Version:
si: සංස්කරණය:

en: Author:
si: කර්තෘ:

en: Homepage:
si: නිවාස පිටුව:

en: Author Email:
si: කර්තෘ විද්‍යුත් තැපෑල:

en: Info
si: තොරතුරු

en: Add Peer
si: Peer එක්කරන්න

en: hostname:port
si: hostname:පෙණුව

en: <b>General</b>
si: <b>සාමාන්‍ය</b>

en: Add Infohash
si: infohash එක් කරන්න

en: Trackers:
si: පථය:

en: Add Host
si: ධරකයෙකු එක්  කරන්න

en: Destination:
si: ගමනාන්තය:

en: New Release
si: නව නිකුත්කිරීම්

en: _Goto Website
si: _ජාල අඩවියට පිවිසෙන්න

en: Do not show this dialog in the future
si: මෙම දෙබස අනාගතයේදී දර්ශනය නොකරන්න

en: Name:
si: නාමය:

en: Comments:
si: සටහන්:

en: Move completed:
si: ගෙනයාම සම්පුර්ණයි:

en: Stop seed at ratio:
si: seed නැවත්වියයුතු අනුපාතය:

en: Remove at ratio
si: ඉවත් කරන අනුපාතය

en: _Edit Trackers
si: _ලුහුබඳින්නන් සංස්කරණය කරන්න

en: Top
si: ඉහළ

en: Bottom
si: පහළ

en: Add Torrents
si: Torrents එක්කරන්න

en: Info_hash
si: _hash තොරතුරු

en: Add In _Paused State
si: In_Paused තත්වයට එක් කරන්න

en: Prioritize First/Last Pieces
si: පළමු/අවසාන කොටස් ලෙස පෙළ ගස්වන්න

en: Apply To All
si: සියල්ලටම යොදන්න

en: Revert To Defaults
si: මුලික තත්වයට නැවත සකසන්න

en: _Show Deluge
si: _Deluge පෙන්වන්න

en: _Download Speed Limit
si: _භාගත කිරීමේ වේග සීමාව

en: _Upload Speed Limit
si: _උඩුගත කිරීමේ වේග සීමාව

en: Quit & Shutdown Daemon
si: පිටවී Daemon නවත්වන්න

en: Edit Trackers
si: හඹායන්නා සංස්කරණය කරන්න

en: _Add Peer
si: _Peer එක්කරන්න

en: Add a peer by its IP
si: peer එහි IP මඟින් එක්කරන්න

en: Edit Tracker
si: පථය සංස්කරණය කරන්න

en: Tracker:
si: ලුහුබැඳීම්

en: Enter Remote Path
si: දුරස්ථ පථයට ඇතුළු වන්න

en: Path:
si: පථය:

en: Create Torrent
si: Torrent නිර්මාණය කරන්න

en: Fol_der
si: _ෆෝල්ඩරය

en: _Remote Path
si: _දුරස්ථ පථය

en: Webseeds
si: ජාලseeds

en: Piece Size:
si: කොටසක තරම:

en: Set Private Flag
si: පෞද්ගලික හැගවීමක් තනන්න

en: Add this torrent to the session
si: මෙම torrent එක සැසියකට එක කරන්න

en: Options
si: තේරීම්

en: Save .torrent as
si: .torrent  මෙසේ සුරකින්න

en: _Pause
si: _මදක් නවත්වන්න

en: Resu_me
si: _ආපසු අරඹන්න

en: Resume selected torrents.
si: තෝරාගත් ටොරන්ටු නැවත අරඹන්න

en: Opt_ions
si: _ විකල්ප

en: _Queue
si: _පෙළ

en: _Update Tracker
si: _ලුහුබඳින්නන් යාවත්කාලින කරන්න

en: _Remove Torrent
si: _Torrent ය ඉවත්කරන්න

en: _Force Re-check
si: _නැවත පරික්ෂා කිරීමට බලපෑම් කරන්න

en: label
si: ලේබලය

en: _Select All
si: _සියල්ල තෝරන්න

en: _Pause All
si: _සියල්ල මඳකට නවතන්න

en: Resu_me All
si: සියල්ල_නැවත අරඹන්න

en: _Connection Limit
si: _ සබඳතා සීමාව

en: Upload _Slot Limit
si: _උඩුගත කිරීම් විවර සිමාව

en: _Auto Managed
si: _ස්වයං පාලනයවූ

en: Add Tracker
si: හඹායන්නා එක් කරන්න

en: Add URL
si: URL එක එක් කරන්න

en: URL:
si: සම්බන්දකය (URL):

en: _Expand All
si: _සියල්ල විහිදන්න

en: BitTorrent Client
si: BitTorrent අනුග්‍රාහකයා

en: Deluge BitTorrent Client
si: Deluge BitTorrent අනුග්‍රාහකයා

en: Download and share files over BitTorrent
si: BitTorrent හරහා ගොනු බාගත කිරීම සහ බෙදාහැරීම සිදුකරන්න

en: Command
si: විධානය

en: Use Random Ports
si: අහඹු පෙණු භාවිත කරන්න

en: Emule IP list (GZip)
si: ඉමියුල් IP ලැයිස්තුව (GZip)

en: SafePeer Text (Zipped)
si: සුරක්ෂිත තුල්‍යයාගේ වගන්තිය (Zip කරන ලද)

en: PeerGuardian Text (Uncompressed)
si: තුල්‍ය භාරකාරයාගේ වගන්තිය (දිගහරිනලද)

en: PeerGuardian P2B (GZip)
si: තුල්‍ය භාරකාරයාගේ P2B (GZip)

en: Blocklist
si: අවහිර කල ලේඛනය

en: Invalid leader
si: වලංගු නොවෙන නායකයා

en: Invalid magic code
si: වලංගු නොවෙන magic code

en: Invalid version
si: වලංගු නොවෙන අනුවාදය

en: Days
si: දින

en: Check for new list every:
si: සෑම නව ලැයිස්තුවක්ම පිරික්සන්න

en: Import blocklist on startup
si: අවහිර ලැයිස්තුව ආරම්භක ස්ථානයට ආනයන කරන්න

en: <b>Settings</b>
si: <b>කට්ටල අංග</b>

en: Download the blocklist file if necessary and import the file.
si: අවශ්‍යනම් අවහිර ලැයිස්තුව ආනයනය හෝ භාගත කරගන්න

en: Check Download and Import
si: භාගත කිරීම සහ ආනයනය කිරීම් පිරික්සන්න

en: Download a new blocklist file and import it.
si: නව අවහිර ලැයිස්තුවක් බාගත කර එය ආනයන කරන්න

en: Force Download and Import
si: ඉක්මනින් භාගත කරන්න සහ ආනයන කරන්න

en: Blocklist is up to date
si: අවහිර ලැයිස්තුව අද දිනට යාවත් කාල කරන්න

en: <b>Options</b>
si: <b>විකල්ප</b>

en: Type:
si: ආකාරය:

en: Date:
si: දිනය:

en: File Size:
si: ගොණුවෙහි ප්‍රමාණය

en: <b>Info</b>
si: <b>තොරතුරු</b>

en: Torrent Complete
si: Torrent සම්පූර්ණයි

en: Torrent Added
si: Torrent එක් කරන ලදී

en: Execute
si: ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: Event
si: සිදුවීම

en: <b>Add Command</b>
si: <b>විධානය එකතු කරන්න</b>

en: <b>Commands</b>
si: <b>විධාන</b>

en: Watch folder does not exist.
si: සොයන ගොණුව අඩංගු නොවේ

en: Path does not exist.
si: දී ඇති මාර්ගය අඩංගු නොවේ

en: Watch Folder Properties
si: බහළුම සැකසුම් නරඹන්න

en: Select A Folder
si: බහාළුමක් තෝරන්න

en: Enable this watch folder
si: මෙය සක්‍රීය කර බහාළුම් නරඹන්න

en: <b>Watch Folder</b>
si: <b>බහළුම නරඹන්න</b>

en: Delete .torrent after adding
si: .torrent ගොණුව එකතු කිරීමෙන් අනතුරුව මක දමන්න

en: Append extension after adding:
si: එකතුකිරීමෙන් පසුව විස්තාරණය අමුණන්න

en: <b>Torrent File Action</b>
si: <b>Torrent ගොණු ක්‍රියාව</b>

en: <b>Move Completed</b>
si: <b>සම්පූර්ණ කරන ලද්ද ගෙනයන්න</b>

en: Label:
si: ලේබලය:

en: <b>Label</b>
si: <b>ලේබලය</b>

en: Main
si: ප්‍රධාන

en: Max Upload Speed:
si: උපරිම උඩුගත කල හැකි වේගය:

en: Max Connections:
si: උපරිම සබැදුම:

en: Max Upload Slots:
si: උපරිම උඩුගත කට්ටල:

en: Max Download Speed:
si: උපරිම භාගතකල හැකි වේගය:

en: <b>Bandwidth</b>
si: <b>කලාප පළල</b>

en: Auto Managed:
si: ස්වයංක්‍රිය පාලනය කිරීම:

en: Add Paused:
si: නැවතීම එකතු කරන්න:

en: Queue to:
si: පෙළට:

en: <b>Queue</b>
si: <b>පෙළ</b>

en: <b>Watch Folders:</b>
si: <b>බහළුම් නරඹන්න:</b>

en: The Deluge web interface is not installed, please install the
    interface and try again
si: Deluge අන්තර්ජාල අතුරු අතුරු මුහුණත පිහුටුවා නැත, කරුණාකර 
    අතුරුමුහුණත පිහුටුවා නැවත උත්සාහ කරන්න

en: Enable web interface
si: අන්තර්ජාල අතුරු මුහුණත සක්‍රීය කරන්න

en: Enable SSL
si: SSL සක්‍රීය කරන්න

en: Listening port:
si: ඇහුම්කන්දෙන පේනුව:

en: Invalid label, valid characters:[a-z0-9_-]
si: වැරදි නම් කිරීමක්, වලංගු සංකේත: [a-z0-9_-]

en: Empty Label
si: හිස් ලේබලය

en: Label already exists
si: ලේබලය දැනටමත් ඇත

en: Unknown Label
si: නොදන්නා ලේබලයක්

en: Unknown Torrent
si: නොදන්නා ටොරන්ටුවක්

en: Label _Options
si: ලේබල_විකල්ප

en: _Remove Label
si: _ලේබලය ඉවත්කරන්න

en: _Add Label
si: _ලේබලයක් එකතු කරන්න

en: Label Options
si: විකල්ප ලේබල

en: Label
si: ලේබලය

en: <b>Label Options</b>
si: <b>විකල්ප ලේබල</b>

en: Apply per torrent max settings:
si: ටොරන්ටුවක් සඳහා යෙදිය යුතු උපරිම සැකසුම්:

en: Maximum
si: උපරිම

en: Apply Queue settings:
si: පෙළ සැකසුම් යොදන්න:

en: <i>(1 line per tracker)</i>
si: <i>(ට්‍රැකර් (tracker)කෙනෙකුට එක පේලියක්)</i>

en: Automatically apply label:
si: ස්වයන්ක්‍රියව ලේබල යොදන්න:

en: Add Label
si: ලේබල එකතු කරන්න

en: <b>Add Label</b>
si: <b>ලේබල එකතු කරන්න</b>

en: <i>Use the sidebar to add,edit and remove labels. </i>
si: <i>ලේබල එකතුකිරීම්,සංස්කරණය කිරීම් සහ ඉවත්කිරීම් පැතිපුවරුව භාවිතා කරන්න. </i>

en: <b>Labels</b>
si: <b>ලේබල</b>

en: Notification Blink shown
si: නිවේදනය ක්‍ෂණයකින් පෙනුණි.

en: Popup notification is not enabled.
si: පොප් අප් නිවේදන සක්‍රීය කර නැත

en: Notification popup shown
si: පොප් අප් නිවේදන පෙන්වයි

en: Sound notification not enabled
si: ශබ්ද නිවේදන සක්‍රීය කර නැත

en: pygame is not installed
si: පයිතන් ක්‍රීඩා පිහිටුවා නැත

en: Sound notification failed %s
si: ශබ්ද නිවේදන පෙන්වීම අසමත් %s

en: Sound notification Success
si: ශබ්ද නිවේදන සාර්ථකයි

en: Finished Torrent
si: Torrent අවසානයි

en: Notifications
si: දැනුම්දීම්

en: Choose Sound File
si: ශබ්ද ගොණුවක් තෝරන්න

en: There was an error sending the notification email: %s
si: නිවේදන විද්‍යුත් ලිපිය යැවීමේදී දෝෂයක් ඇත:%s

en: Notification email sent.
si: නිවේදන විද්‍යුත් ලිපිය යැවිනි.

en: Finished Torrent "%(name)s"
si: භාගතකර අසවානයි "%(name)s"

en: This email is to inform you that Deluge has finished downloading "%(name)s", which includes %(num_files)i files.
    To stop receiving these alerts, simply turn off email notification in Deluge's preferences.
    
    Thank you,
    Deluge.
si: මෙම විද්‍යුත් ලිපිය මඟින් ඔබට Deluge මගින් "%(name)s", භාගත කරමින් පැවතුනු %(num_files)i ගොණුව භාගත කර අවසාන බව දැනුම් දෙයි.
    මෙම දැනුම් දීම් ලැබීම නැවතීම සඳහා Deluge හි ඇති නිවේදන විද්‍යුත් ලිපි වරණය ඉවත් කරන්න.
    
    ඔබට ස්තුතියි,
    Deluge.

en: Tray icon blinks enabled
si: ට්‍රේ අයිතම බ්ලින්ක් සක්‍රීයයි

en: Popups enabled
si: පොප් අප් නිවේදන සක්‍රීයයි

en: Sound enabled
si: ශබ්දය සක්‍රීයයි

en: <b>UI Notifications</b>
si: <b>පරිශීලක අතුරු මුහුණත නිවේදන</b>

en: <b>Recipients</b>
si: <b>ප්‍රතිග්‍රාහකයින්</b>

en: Server requires TLS/SSL
si: සර්වරයට  TLS/SSL ඕනෑ කරනවා

en: <b>Email Notifications</b>
si: <b>විද්‍යුත් තැපැල් නිවේදන</b>

en: This configuration does not mean that you'll actually receive notifications for all these events.
si: මෙම වින්‍යාසයන් මගින් ඔබට සත්‍ය වශයෙන්ම සෑම 	සිදුවීමකදිම නිවේදන ලබා දෙන බව අර්ථ නොදක්වයි.

en: Subscriptions
si: උපලේඛනයන්

en: Sound Customization
si: ශබ්ද පරිපාලනය

en: Extract to:
si: දිගහැරීමට:

en: Create torrent name sub-folder
si: torrent  නමින් උප බහාළුමක් තනන්න

en: This option will create a sub-folder using the torrent's name within the selected extract folder and put the extracted files there.
si: මෙම විකල්පය මගින් තෝරාගන්නා ලද බහළුමෙහි දිග හරින ලද ගොණු ස්ථාපිත කිරීමසඳහා torrent  නමින් උප බහාළුමක් නිර්මාණය කරගනියි.

en: Download Limit:
si: බාගත සීමාව

en: Upload Limit:
si: උද්ගාමක සීමාව:

en: Active Torrents:
si: සජීවී Torrents:

en: Active Downloading:
si: සජීවී භාගත කිරීම්:

en: Active Seeding:
si: සජීවී Seeding:

en: <b>Slow Settings</b>
si: <b>සෙමින් සැකසුම්</b>

en: Host:
si: ධාරකයා:

en: Set Maximum Connections
si: උපරිම සම්බන්ධතාවයක් සකසන්න.

en: Download Speed
si: භාගත කිරීමේ වේගය

en: Set Maximum Download Speed
si: උපරිම භාගත කිරීමේ වේගයක් සකසන්න

en: Upload Speed
si: උඩුගත කිරීමේ වේගය

en: Set Maximum Upload Speed
si: උපරිම උඩුගත කිරීමේ වේගයක් සකසන්න

en: Protocol Traffic Download/Upload
si: Protocol තදබදය උඩුගත කිරීම/භාගත කිරීම

en: Private
si: පෞද්ගලික

en: Be alerted about new releases
si: නව නිකුත් කිරීම් සම්බන්ධව විමසීමෙන් සිටින්න

en: Maximum Connections:
si: උපරිම සබඳතා:

en: Maximum Download Speed (KiB/s):
si: උපරිම භාගත කිරීමේ වේගය (කිලෝ බයිට්/ තත්පරයට):

en: Maximum Upload Speed (KiB/s):
si: උපරිම උඩුගතකිරීමේ වේගය (කිලෝ බයිට් /තත්පරයට):

en: Maximum Half-Open Connections:
si: උපරිම අඩක්-විවෘත සබඳතා:

en: Maximum Connection Attempts per Second:
si: තත්පරයට උපරිම සබඳතා ප්‍රයත්නයන්:

en: Maximum Upload Slots:
si: උපරිම උඩුගත කිරීමේ විවරයන්:
