deluge - en to sr translation catalogue (722 entries)

en: K
sr: К

en: All
sr: Сви

en: Active
sr: Покренут

en: Checking
sr: Провера

en: Downloading
sr: Преузимање

en: Seeding
sr: Сејање

en: Paused
sr: Паузиран

en: Queued
sr: У реду

en: Error
sr: Грешке

en: Name
sr: Назив

en: Progress
sr: Напредовање

en: State
sr: Стање

en: Size
sr: Величина

en: Downloaded
sr: Преузето

en: Uploaded
sr: Послато

en: Ratio
sr: Однос

en: Down Speed
sr: Брзина пријема

en: Up Speed
sr: Брзина слања

en: Down Limit
sr: Ограничење пријема

en: Up Limit
sr: Ограничење слања

en: Peers
sr: Парњаци

en: Avail
sr: Доступно

en: Added
sr: Додат

en: Tracker
sr: Пратилац

en: ETA
sr: Време

en: Prioritize First/Last
sr: Првенство првом/последњем

en: Auto Managed
sr: Само управљани

en: Pieces
sr: Парчићи

en: Warning
sr: Упозорење

en: Announce OK
sr: Објава је у реду

en: Announce Sent
sr: Објава је послата

en: Interface
sr: Сучеље

en: Downloads
sr: Преузимања

en: Bandwidth
sr: Проток

en: Queue
sr: Ред

en: Network
sr: Мрежа

en: Proxy
sr: Посредник

en: Cache
sr: Остава

en: Other
sr: Остало

en: Daemon
sr: Услужник

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Afghanistan
sr: Авганистан

en: Aland Islands
sr: Аландска острва

en: Albania
sr: Албанија

en: Algeria
sr: Алжир

en: American Samoa
sr: Америчка Самоа

en: Andorra
sr: Андора

en: Angola
sr: Ангола

en: Anguilla
sr: Ангила

en: Antarctica
sr: Антарктик

en: Antigua and Barbuda
sr: Антигва и Барбуда

en: Argentina
sr: Аргентина

en: Armenia
sr: Јерменија

en: Aruba
sr: Аруба

en: Australia
sr: Аустралија

en: Austria
sr: Аустрија

en: Azerbaijan
sr: Азербејџан

en: Bahamas
sr: Бахами

en: Bahrain
sr: Бахреин

en: Bangladesh
sr: Бангладеш

en: Barbados
sr: Барбадос

en: Belarus
sr: Белорусија

en: Belgium
sr: Белгија

en: Belize
sr: Белизе

en: Benin
sr: Бенин

en: Bermuda
sr: Бермуди

en: Bhutan
sr: Бутан

en: Bolivia
sr: Боливија

en: Bosnia and Herzegovina
sr: Босна и Херцеговина

en: Botswana
sr: Боцвана

en: Bouvet Island
sr: Острво Був

en: Brazil
sr: Бразил

en: British Indian Ocean Territory
sr: Британска Индијска Океанска Територија

en: Brunei Darussalam
sr: Брунеји Дар-Ес-Салам

en: Bulgaria
sr: Бугарска

en: Burkina Faso
sr: Буркина Фасо

en: Burundi
sr: Бурунди

en: Cambodia
sr: Камбоџа

en: Cameroon
sr: Камерун

en: Canada
sr: Канада

en: Cape Verde
sr: Зеленортска острва

en: Cayman Islands
sr: Кајманска острва

en: Central African Republic
sr: Централноафричка Република

en: Chad
sr: Чад

en: Chile
sr: Чиле

en: China
sr: Кина

en: Christmas Island
sr: Божићна острва

en: Cocos (Keeling) Islands
sr: Кокосова острва

en: Colombia
sr: Колумбија

en: Comoros
sr: Комори

en: Congo
sr: Конго

en: Congo, The Democratic Republic of the
sr: Конго, Демократска република

en: Cook Islands
sr: Кукова острва

en: Costa Rica
sr: Костарика

en: Cote d'Ivoire
sr: Обала Слоноваче

en: Croatia
sr: Хрватска

en: Cuba
sr: Куба

en: Cyprus
sr: Кипар

en: Czech Republic
sr: Република Чешка

en: Denmark
sr: Данска

en: Djibouti
sr: Џибути

en: Dominica
sr: Доминика

en: Dominican Republic
sr: Доминиканска Република

en: Ecuador
sr: Еквадор

en: Egypt
sr: Египат

en: El Salvador
sr: Салвадор

en: Equatorial Guinea
sr: Екваторијална Гвинеја

en: Eritrea
sr: Еритреја

en: Estonia
sr: Естонија

en: Ethiopia
sr: Етиопија

en: Falkland Islands (Malvinas)
sr: Фокландска острва (Малвини)

en: Faroe Islands
sr: Фарска острва

en: Fiji
sr: Фиџи

en: Finland
sr: Финска

en: France
sr: Француска

en: French Guiana
sr: Француска Гвајана

en: French Polynesia
sr: Француска Полинезија

en: French Southern Territories
sr: Француске Јужне Територије

en: Gabon
sr: Габон

en: Gambia
sr: Гамбија

en: Georgia
sr: Грузија

en: Germany
sr: Немачка

en: Ghana
sr: Гана

en: Gibraltar
sr: Гибралтар

en: Greece
sr: Грчка

en: Greenland
sr: Гренланд

en: Grenada
sr: Гренада

en: Guadeloupe
sr: Гвадалупе

en: Guam
sr: Гиам

en: Guatemala
sr: Гватемала

en: Guernsey
sr: Гвернси

en: Guinea
sr: Гвинеја

en: Guinea-Bissau
sr: Гвинеја Бисао

en: Guyana
sr: Гвајана

en: Haiti
sr: Хаити

en: Heard Island and McDonald Islands
sr: Хердова и Мекдоналдова острва

en: Holy See (Vatican City State)
sr: Ватикан Град Држава (Света столица)

en: Honduras
sr: Хондурас

en: Hong Kong
sr: Хонг Конг

en: Hungary
sr: Мађарска

en: Iceland
sr: Исланд

en: India
sr: Индија

en: Indonesia
sr: Индонезија

en: Iran, Islamic Republic of
sr: Иран, Исламска Република

en: Iraq
sr: Ирак

en: Ireland
sr: Ирска

en: Isle of Man
sr: Острво Ман

en: Israel
sr: Израел

en: Italy
sr: Италија

en: Jamaica
sr: Јамајка

en: Japan
sr: Јапан

en: Jersey
sr: Џерси

en: Jordan
sr: Јордан

en: Kazakhstan
sr: Казакистан

en: Kenya
sr: Кенија

en: Kiribati
sr: Кирибати

en: Korea, Democratic People's Republic of
sr: Кореја, Демократска Народна Република

en: Korea, Republic of
sr: Кореја, Република

en: Kuwait
sr: Кувајт

en: Kyrgyzstan
sr: Киргистан

en: Lao People's Democratic Republic
sr: Лао Народна Демократска Република

en: Latvia
sr: Летонија

en: Lebanon
sr: Либан

en: Lesotho
sr: Лесото

en: Liberia
sr: Либерија

en: Libyan Arab Jamahiriya
sr: Либијска Арапска Џамахирија

en: Liechtenstein
sr: Лихенштајн

en: Lithuania
sr: Литванија

en: Luxembourg
sr: Луксембург

en: Macao
sr: Макао

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
sr: Македонија, Бивша Југословенска Република

en: Madagascar
sr: Мадагаскар

en: Malawi
sr: Малави

en: Malaysia
sr: Малезија

en: Maldives
sr: Малдиви

en: Mali
sr: Мали

en: Malta
sr: Малта

en: Marshall Islands
sr: Маршалска острва

en: Martinique
sr: Мартиник

en: Mauritania
sr: Мауританија

en: Mauritius
sr: Маурицијус

en: Mayotte
sr: Мајот

en: Mexico
sr: Мексико

en: Micronesia, Federated States of
sr: Микронезија, Федералне Државе

en: Moldova
sr: Молдавија

en: Monaco
sr: Монако

en: Mongolia
sr: Монголија

en: Montenegro
sr: Црна Гора

en: Montserrat
sr: Монсерат

en: Morocco
sr: Мароко

en: Mozambique
sr: Мозамбик

en: Myanmar
sr: Бурма

en: Namibia
sr: Намибија

en: Nauru
sr: Науру

en: Nepal
sr: Непал

en: Netherlands
sr: Холандија

en: Netherlands Antilles
sr: Холандски Антили

en: New Caledonia
sr: Нова Каледонија

en: New Zealand
sr: Нови Зеланд

en: Nicaragua
sr: Никарагва

en: Niger
sr: Нигер

en: Nigeria
sr: Нигерија

en: Niue
sr: Ниуе

en: Norfolk Island
sr: Норфолк острво

en: Northern Mariana Islands
sr: Северна Маријанска острва

en: Norway
sr: Норвешка

en: Oman
sr: Оман

en: Pakistan
sr: Пакистан

en: Palau
sr: Палау

en: Palestinian Territory, Occupied
sr: Палестинска Територија, Окупирана

en: Panama
sr: Панама

en: Papua New Guinea
sr: Папуа Нова Гвинеја

en: Paraguay
sr: Парагвај

en: Peru
sr: Перу

en: Philippines
sr: Филипини

en: Pitcairn
sr: Питкарн

en: Poland
sr: Пољска

en: Portugal
sr: Португал

en: Puerto Rico
sr: Порторико

en: Qatar
sr: Катар

en: Reunion
sr: Реунион

en: Romania
sr: Румунија

en: Russian Federation
sr: Руска Федерација

en: Rwanda
sr: Руанда

en: Saint Barthelemy
sr: Сент Бартелеми

en: Saint Helena
sr: Света Јелена

en: Saint Kitts and Nevis
sr: Свети Китс и Невис

en: Saint Lucia
sr: Света Луција

en: Saint Martin
sr: Свети Мартен

en: Saint Pierre and Miquelon
sr: Свети Пјер и Микелон

en: Saint Vincent and the Grenadines
sr: Свети Винсент и Гренадини

en: Samoa
sr: Самоа

en: San Marino
sr: Сан Марино

en: Sao Tome and Principe
sr: Сао Томе и Принципе

en: Saudi Arabia
sr: Саудијска Арабија

en: Senegal
sr: Сенегал

en: Serbia
sr: Србија

en: Seychelles
sr: Сејшели

en: Sierra Leone
sr: Сјера Леоне

en: Singapore
sr: Сингапур

en: Slovakia
sr: Словачка

en: Slovenia
sr: Словенија

en: Solomon Islands
sr: Соломонска острва

en: Somalia
sr: Сомалија

en: South Africa
sr: Јужноафричка Република

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sr: Јужна Џорџија и Јужна Сендвичка острва

en: Spain
sr: Шпанија

en: Sri Lanka
sr: Шри Ланка

en: Sudan
sr: Судан

en: Suriname
sr: Суринам

en: Svalbard and Jan Mayen
sr: Свалбард и Јан Мајен

en: Swaziland
sr: Свазиленд

en: Sweden
sr: Шведска

en: Switzerland
sr: Швајцарска

en: Syrian Arab Republic
sr: Сиријска Арапска Република

en: Tajikistan
sr: Таџикистан

en: Tanzania, United Republic of
sr: Танзанија, Сједињена Република

en: Thailand
sr: Тајланд

en: Timor-Leste
sr: Источни Тимор

en: Togo
sr: Того

en: Tokelau
sr: Токелау

en: Tonga
sr: Тонга

en: Trinidad and Tobago
sr: Тринидад и Тобаго

en: Tunisia
sr: Тунис

en: Turkey
sr: Турска

en: Turkmenistan
sr: Туркменистан

en: Turks and Caicos Islands
sr: Туркс и Каикос острва

en: Tuvalu
sr: Тувалу

en: Uganda
sr: Уганда

en: Ukraine
sr: Украjина

en: United Arab Emirates
sr: Уједињени Арапски Емирати

en: United Kingdom
sr: Велика Британија

en: United States
sr: Сједињене Америчке Државе

en: United States Minor Outlying Islands
sr: Спољна ивична острва САД

en: Uruguay
sr: Уругвај

en: Uzbekistan
sr: Узбекистан

en: Vanuatu
sr: Вануату

en: Venezuela
sr: Венецуела

en: Viet Nam
sr: Вијетнам

en: Virgin Islands, British
sr: Британска Девичанска острва

en: Virgin Islands, U.S.
sr: Америчка Девичанска острва

en: Wallis and Futuna
sr: Валис и Футуна

en: Western Sahara
sr: Западна Сахара

en: Yemen
sr: Јемен

en: Zambia
sr: Замбија

en: Zimbabwe
sr: Зимбабве

en: Daemon not running
sr: Услужник није покренут

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Tier
sr: Наслагач

en: Choose a file
sr: Изаберите датотеку

en: Choose a folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Save .torrent file
sr: Сачувај датотеку „.torrent“

en: Torrent files
sr: Датотеке торента

en: All files
sr: Све датотеке

en: Enter your password to show Deluge...
sr: Упишите лозинку да прикажете Делуге...

en: Enter your password to Quit Deluge...
sr: Упишите лозинку да изађете из Делугеа...

en: Deluge
sr: Делуге

en: Copyright %(year_start)s-%(year_end)s Deluge Team
sr: Ауторска права %(year_start)s-%(year_end)s Тим Делугеа

en: A peer-to-peer file sharing program
    utilizing the BitTorrent protocol.
sr: Програм за размену датотека од парњака
    до парњака који користи протокол Бит-Торента.

en: Client:
sr: Клијент:

en: Current Developers:
sr: Тренутни програмери:

en: Past Developers or Contributors:
sr: Претходни програмери или доприносиоци:

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version. 
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. 
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, see <http://www.gnu.org/licenses>. 
    
    In addition, as a special exception, the copyright holders give permission to link the code of portions of this program with the OpenSSL library. You must obey the GNU General Public License in all respects for all of the code used other than OpenSSL. 
    
    If you modify file(s) with this exception, you may extend this exception to your version of the file(s), but you are not obligated to do so. If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version. If you delete this exception statement from all source files in the program, then also delete it here.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина слободног софтвера; издања 3 лиценце или (по вашем избору) било којег новијег издања.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце уз овај програм; ако нисте, видите: <http://www.gnu.org/licenses>.
    
    Поред тога, као посебан изузетак, носиоци ауторских права дају дозволу за повезивање кода делова овог програма са ОпенССЛ библиотеком. Морате испоштовати Гнуову Општу јавну лиценцу у свим аспектима за сав код коришћен изван ОпенССЛ-а.
    
    Ако измените датотеку(е) са овим изузетком, можете проширити овај изузетак на ваше издање датотеке(а), али нисте у обавези да то учините. Ако не желите то да урадите, избришите ову изјаву изузетка из вашег издања. Ако избришете ову изјаву изузетка из свих изворних датотека у програму, онда је такође и овде избришите.

en: Server:
sr: Сервер:

en: libtorrent:
sr: библторент:

en: Torrent
sr: Торент

en: Invalid File
sr: Неисправна датотека

en: Choose a .torrent file
sr: Изаберите „.torrent“ датотеку

en: Invalid URL
sr: Неисправна адреса

en: is not a valid URL.
sr: није исправна адреса.

en: Downloading...
sr: Преузимам...

en: Download Failed
sr: Преузимање није успело

en: Failed to download:
sr: Нисам успео да преузмем:

en: Details:
sr: Детаљи:

en: Username:
sr: Корисник:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Password Protected
sr: Заштита лозинком

en: Other...
sr: Остало...

en: Not Connected
sr: Неповезан

en: DHT Nodes
sr: Број ДХТ чворова

en: Free Disk Space
sr: Слободан простор на диску

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Priority
sr: Првенство

en: _All
sr: _Све

en: _Status
sr: _Стање

en: _Details
sr: _Појединости

en: Fi_les
sr: _Датотеке

en: _Peers
sr: _Парњаци

en: _Options
sr: _Опције

en: Not Connected...
sr: Неповезан...

en: Unlimited
sr: Неограничено

en: Down
sr: Преузимање

en: Up
sr: Слање

en: Offline
sr: Ван мреже

en: Online
sr: На мрежи

en: Connected
sr: Повезан

en: Status
sr: Стање

en: Host
sr: Домаћин

en: Version
sr: Издање

en: _Start Daemon
sr: _Покрени услужника

en: _Stop Daemon
sr: _Заустави услужника

en: Unable to start daemon!
sr: Не могу да покренем услужника!

en: Error Adding Host
sr: Грешка додавања домаћина

en: Username
sr: Корисничко име

en: Level
sr: Ниво

en: Enabled
sr: Укључено

en: Plugin
sr: Прикључак

en: Select the Plugin
sr: Одаберите прикључак

en: Plugin Eggs
sr: Јаја прикључка

en: States
sr: Стања

en: Trackers
sr: Пратиоци

en: None
sr: Ништа

en: Admin
sr: Администратор

en: Labels
sr: Натписи

en: No Label
sr: Нема натписа

en: <i>Client Version</i>
sr: <i>Издање клијента:</i>

en:  Torrents Queued
sr:  торенти у реду

en:  Torrent Queued
sr:  Торент у реду

en: Set Unlimited
sr: Постави неограничено

en: On
sr: Укључено

en: Off
sr: Искључено

en: Disable
sr: Онемогући

en: Address
sr: Адреса

en: Client
sr: Клијент

en: Creating Torrent
sr: Стварање торента

en: Queued Torrents
sr: Торенти у реду

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Automatically add torrents on connect
sr: Сам додај торенте приликом повезивања

en: _File
sr: _Датотека

en: _Add Torrent
sr: _Додај торент

en: _Create Torrent
sr: _Направи торент

en: Quit & _Shutdown Daemon
sr: Изађи и _угаси услужника

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Connection Manager
sr: Управник _веза

en: _Torrent
sr: _Торент

en: _View
sr: _Преглед

en: _Toolbar
sr: Трака _алата

en: _Sidebar
sr: _Бочна површ

en: Status_bar
sr: Трака _стања

en: T_abs
sr: _Језичци

en: _Columns
sr: _Колоне

en: S_idebar
sr: Бо_чна површ

en: Show _Zero Hits
sr: Прикажи _нулте резултате

en: Show _Trackers
sr: Прикажи _пратиоце

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Homepage
sr: _Матична страница

en: _FAQ
sr: _ЧПП

en: Frequently Asked Questions
sr: Често постављана питања

en: _Community
sr: _Заједница

en: Add torrent
sr: Додајте торент

en: Add Torrent
sr: Додај торент

en: Remove torrent
sr: Уклоните торент

en: Remove Torrent
sr: Уклоните торент

en: Pause the selected torrents
sr: Паузирајте изабране торенте

en: Pause
sr: Паузирај

en: Resume the selected torrents
sr: Наставите са изабраним торентима

en: Resume
sr: Настави

en: Queue Torrent Up
sr: Померите на горе торент у реду чекања

en: Queue Up
sr: Помери горе

en: Queue Torrent Down
sr: Померите на доле торент у реду чекања

en: Queue Down
sr: Помери доле

en: Preferences
sr: Поставке

en: Connection Manager
sr: Управник веза

en: Forced
sr: Захтевана

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Handshake
sr: Руковање

en: Either
sr: Оба

en: Show session speed in titlebar
sr: Прикажи брзину сесије на траци наслова

en: Focus window when adding torrent
sr: Прозор у први план приликом додавања торента

en: Enable system tray icon
sr: Укључи иконицу у фиоци система

en: Minimize to tray on close
sr: Смањи у фиоку при затварању

en: Start in tray
sr: Покрени у фиоци

en: Password protect system tray
sr: Заштити лозинком фиоку система

en: Move completed to:
sr: Премести завршене у:

en: Copy of .torrent files to:
sr: Умножи „.торент“ датотеке у:

en: Delete copy of torrent file on remove
sr: Обриши умножак датотеке торента при уклањању

en: Delete the copy of the torrent file created when the torrent is removed
sr: Обришите умножак датотеке торента која је направљена приликом уклањања торента

en: Download to:
sr: Преузми у:

en: Prioritize first and last pieces of torrent
sr: Дај првенство првом и последњем делићу торента

en: Prioritize first and last pieces of files in torrent
sr: Дајте првенство првом и последњем делићу датотека у торенту

en: Add torrents in Paused state
sr: Додај торенте у паузираном стању

en: Always show
sr: Увек прикажи

en: Bring the dialog to focus
sr: Принеси прозорче у први план

en: The maximum number of connections allowed.  Set -1 for unlimited.
sr: Највећи дозвољени број веза. Вредност -1 значи неограничено.

en: Connections:
sr: Везе:

en: The maximum upload slots for all torrents.  Set -1 for unlimited.
sr: Највећи број утичница за слање за све торенте. Вредност -1 значи неограничено.

en: Upload Slots:
sr: Утичнице слања:

en: The maximum download speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
sr: Највећа брзина преузимања за све торенте. Вредност -1 значи неограничено.

en: Download Speed:
sr: Брзина преузимања:

en: The maximum upload speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
sr: Највећа брзина слања за све торенте. Вредност -1 значи неограничено.

en: Upload Speed:
sr: Брзина слања:

en: Ignore limits on local network
sr: Занемари ограничења на локалној мрежи

en: Rate limit IP overhead
sr: ИП преоптерећење ограничења протока

en: If checked, the estimated TCP/IP overhead is drained from the rate limiters, to avoid exceeding the limits with the total traffic
sr: Ако је изабрано, процењено ТЦП/ИП преоптерећење се одвлачи из ограничавача протока, како се ограничење не би превазишло укупним саобраћајем

en: The maximum upload slots per torrent.  Set -1 for unlimited.
sr: Највећи број утичница за слање по торенту. Вредност -1 значи неограничено.

en: The maximum number of connections per torrent.  Set -1 for unlimited.
sr: Највећи број веза по торенту. Вредност -1 значи неограничено.

en: The maximum upload speed per torrent.  Set -1 for unlimited.
sr: Највећа брзина слања за торент. Вредност -1 значи неограничено.

en: Random
sr: Насумично

en: Active Port:
sr: Радни прикључник:

en: Test Active Port
sr: Провери радни прикључник

en: From:
sr: Од:

en: To:
sr: До:

en: Level:
sr: Ниво:

en: Encryption
sr: Шифровање

en: UPnP
sr: УПнП

en: Universal Plug and Play
sr: Универзално прикључивање и пуштање

en: NAT-PMP
sr: НАТ-ПМП

en: NAT Port Mapping Protocol
sr: НАТ протокол мапирања прикључника

en: Peer Exchange
sr: Размена парњака

en: LSD
sr: ЛСД

en: Local Service Discovery finds local peers on your network.
sr: Месно откривање услуге налази месне парњаке на вашој мрежи.

en: DHT
sr: ДХТ

en: Distributed hash table may improve the amount of active connections.
sr: Расподељена хеш табела може побољшати број радних веза.

en: Peer TOS Byte:
sr: ТОС бајт парњака:

en: Hostname:
sr: Назив домаћина:

en: Port:
sr: Прикључник:

en: Cache Size (16 KiB blocks):
sr: Величина оставе (блокови од 16 KiB):

en: The number of seconds from the last cached write to a piece in the write cache, to when it's forcefully flushed to disk. Default is 60 seconds.
sr: Број секунди од последњег причуваног писања на комаду у остави писања, до тренутка када је насилно изручен на диск. Основно је 60 секунди.

en: Cache Expiry (seconds):
sr: Остава се празни (у секундама):

en: Settings
sr: Подешавања

en: The total number of 16 KiB blocks written to disk since this session was started.
sr: Укупан број блокова од 16 KiB записаних на диск од почетка ове сесије.

en: Blocks Written:
sr: Записаних блокова:

en: The total number of write operations performed since this session was started.
sr: Укупан број обављених радњи писања од почетка ове сесије.

en: Writes:
sr: Писања:

en: The ratio (blocks_written - writes) / blocks_written represents the number of saved write operations per total write operations, i.e. a kind of cache hit ratio for the write cache.
sr: Однос (записаних_блокова — писања) / записани_блокови представљају број сачуваних операција писања од укупних операција писања, односно неку врсту односа посете остави за оставу писања.

en: Write Cache Hit Ratio:
sr: Однос посете остави писања:

en: The number of blocks that were requested from the bittorrent engine (from peers), that were served from disk or cache.
sr: Број блокова који су затражени од погона битторента (од парњака), који су послужени са диска или из оставе.

en: Blocks Read:
sr: Читање блокова:

en: The number of blocks that were served from cache.
sr: Број блокова који су послужени из оставе.

en: Blocks Read Hit:
sr: Покушај читања блокова:

en: The cache hit ratio for the read cache.
sr: Однос посете остави за оставу читања.

en: Read Cache Hit Ratio:
sr: Однос посете остави читања:

en: The total number of read operations performed since this session was started.
sr: Укупан број обављених радњи читања од почетка ове сесије.

en: Reads:
sr: Читања:

en: The number of 16 KiB blocks currently in the disk cache. This includes both read and write cache.
sr: Број 16 KiB-них блокова тренутно у остави диска. Ту спадају и остава читања и писања.

en: Cache Size:
sr: Величина оставе:

en: Read Cache Size:
sr: Величина оставе читања:

en: Help us improve Deluge by sending us your Python version, PyGTK version, OS and processor types.  Absolutely no other information is sent.
sr: Помозите нам да унапредимо Делуге тако што ћете нам послати издање Питона, „PyGTK“-а и оперативног система и тип процесора. Никакви други подаци нам нису потребни.

en: Yes, please send anonymous statistics
sr: Да, пошаљи анонимне резултате

en: Location:
sr: Место:

en: If Deluge cannot find the database file at this location it will fallback to using DNS to resolve the peer's country.
sr: Ако Делуге не може да нађе датотеку базе података на овом месту пребациће се на коришћење ДНС-а како би дознао државу парњака.

en: Daemon port:
sr: Прикључник услужника:

en: Port
sr: Порт

en: Allow Remote Connections
sr: Дозволи удаљене везе

en: Connections
sr: Везе

en: Periodically check the website for new releases
sr: Повремено провери има ли на сајту новог издања

en: Version:
sr: Издање:

en: Author:
sr: Аутор:

en: Homepage:
sr: Матична страница:

en: Author Email:
sr: Ел. пошта аутора:

en: Info
sr: Подаци

en: Add Peer
sr: Додај парњака

en: hostname:port
sr: домаћин:прикључник

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: Add
sr: Додај

en: Remove
sr: Уклони

en: Add Infohash
sr: Додај хеш података

en: Infohash:
sr: Хеш података:

en: Trackers:
sr: Пратиоци:

en: Add Host
sr: Додај домаћина

en: Destination:
sr: Одредиште:

en: New Release
sr: Ново издање

en: _Goto Website
sr: _Иди на веб страницу

en: Do not show this dialog in the future
sr: Не приказуј више ово прозорче

en: Name:
sr: Назив:

en: Comments:
sr: Напомене:

en: Move completed:
sr: Премести завршене:

en: Stop seed at ratio:
sr: Прекини сејање при односу:

en: Remove at ratio
sr: Уклони при односу

en: _Edit Trackers
sr: _Уреди пратиоце

en: Top
sr: Врх

en: Bottom
sr: Дно

en: Add Torrents
sr: Додајте торенте

en: _URL
sr: _Адреса

en: Info_hash
sr: Хеш _података

en: Add In _Paused State
sr: Додај у _паузираном стању

en: Prioritize First/Last Pieces
sr: Дај првенство првом/последњем делу

en: Apply To All
sr: Примени на све

en: Revert To Defaults
sr: Врати на основно

en: _Show Deluge
sr: Прикажи _Делуге

en: _Download Speed Limit
sr: Ограничење брзине _преузимања

en: _Upload Speed Limit
sr: Ограничење брзине _слања

en: Quit & Shutdown Daemon
sr: Изађи и угаси услужника

en: Edit Trackers
sr: Уредите пратиоце

en: _Add Peer
sr: _Додај парњака

en: Add a peer by its IP
sr: Додај парњака према његовој ИП

en: Edit Tracker
sr: Уреди пратиоца

en: Tracker:
sr: Пратилац:

en: Enter Remote Path
sr: Унеси удаљену путању

en: Path:
sr: Путања:

en: Create Torrent
sr: Направите торент

en: Fol_der
sr: _Фасцикла

en: _Remote Path
sr: _Удаљена путања

en: Files
sr: Датотеке

en: Webseeds
sr: Веб сејачи

en: Piece Size:
sr: Величина дела:

en: Set Private Flag
sr: Постави приватну ознаку

en: Add this torrent to the session
sr: Додај овај торент у сесију

en: Options
sr: Опције

en: Save .torrent as
sr: Сачувај „.torrent“ као

en: _Pause
sr: _Паузирај

en: Resu_me
sr: _Настави

en: Resume selected torrents.
sr: Наставите са изабраним торентима.

en: Opt_ions
sr: _Опције

en: _Queue
sr: _Ред чекања

en: _Update Tracker
sr: _Освежи пратиоца

en: _Remove Torrent
sr: Уклони _торент

en: _Force Re-check
sr: _Приморај поновну проверу

en: label
sr: натпис

en: _Select All
sr: Изабери _све

en: _Pause All
sr: _Паузирај све

en: Resu_me All
sr: _Настави све

en: _Connection Limit
sr: Ограничење _везе

en: Upload _Slot Limit
sr: Ограничење _утичнице за слање

en: _Auto Managed
sr: _Самостално управљан

en: Add Tracker
sr: Додај пратиоца

en: Add URL
sr: Додај адресу

en: URL:
sr: Адреса:

en: _Expand All
sr: _Рашири све

en: BitTorrent Client
sr: Клијент Бит-Торента

en: Deluge BitTorrent Client
sr: Делуге клијент Бит-Торента

en: Download and share files over BitTorrent
sr: Преузимајте и делите датотеке преко Бит-Торента

en: Command
sr: Наредба

en: Password
sr: Лозинка

en: From
sr: Од

en: To
sr: За

en: Use Random Ports
sr: Користи насумичне прикључнике

en: Inbound
sr: Долазна

en: Outbound
sr: Одлазна

en: Maximum Connections
sr: Највише веза

en: Maximum Upload Slots
sr: Највише места за слање

en: Maximum Half-Open Connections
sr: Највише полуотворених веза

en: Maximum Connection Attempts per Second
sr: Највише покушаја повезивања у секунди

en: Share Ratio
sr: Однос дељења

en: Apply
sr: Примени

en: Emule IP list (GZip)
sr: Списак ИП Е-муле (GZip)

en: SafePeer Text (Zipped)
sr: Текст Безбедног парњака (компресован)

en: PeerGuardian Text (Uncompressed)
sr: Текст Чувара парњака (некомпресован)

en: PeerGuardian P2B (GZip)
sr: Чувар парњака П2Б (GZip)

en: Blocklist
sr: Списак блокирања

en: Invalid leader
sr: Неисправан вођа

en: Invalid magic code
sr: Неисправан чаробни код

en: Invalid version
sr: Неисправно издање

en: Days
sr: дана

en: Check for new list every:
sr: Провери има ли новог списка сваког:

en: Import blocklist on startup
sr: Увези списак блокирања при покретању

en: <b>Settings</b>
sr: <b>Подешавања</b>

en: Download the blocklist file if necessary and import the file.
sr: Преузмите датотеку списка блокирања ако је неопходно и увезите је.

en: Check Download and Import
sr: Провери преузимање и увоз

en: Download a new blocklist file and import it.
sr: Преузмите нови списак блокирања и увезите га.

en: Force Download and Import
sr: Приморај преузимање и увоз

en: Blocklist is up to date
sr: Списак блокирања је ажуриран

en: <b>Options</b>
sr: <b>Опције</b>

en: Type:
sr: Врста:

en: Date:
sr: Датум:

en: File Size:
sr: Величина датотеке:

en: <b>Info</b>
sr: <б>Подаци</б>

en: Torrent Complete
sr: Торент је преузет

en: Torrent Added
sr: Торент је додат

en: Torrent Removed
sr: Торент је уклоњен

en: Execute
sr: Извршавање

en: Event
sr: Догађај

en: <b>Add Command</b>
sr: <b>Додајте наредбу</b>

en: <b>Commands</b>
sr: <b>Наредбе</b>

en: AutoAdd
sr: Самододавање

en: Watch folder does not exist.
sr: Фасцикла надгледања не постоји.

en: Path does not exist.
sr: Путања не постоји.

en: Watch Folder Properties
sr: Својства фасцикле надгледања

en: Select A Folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Enable this watch folder
sr: Укључи ову фасциклу надгледања

en: <b>Watch Folder</b>
sr: <b>Фасцикла надгледања:</b>

en: Delete .torrent after adding
sr: Обриши „.torrent“ након додавања

en: Append extension after adding:
sr: Прикачи проширење након додавања:

en: <b>Torrent File Action</b>
sr: <b>Радња датотеке торента</b>

en: <b>Move Completed</b>
sr: <b>Премештање завршених</b>

en: Label:
sr: Натпис:

en: <b>Label</b>
sr: <b>Натпис</b>

en: Main
sr: Главно

en: Max Upload Speed:
sr: Најв. брзина слања:

en: Max Connections:
sr: Најв. веза:

en: Max Upload Slots:
sr: Најв. утичница за слање:

en: Max Download Speed:
sr: Најв. брзина преузимања:

en: <b>Bandwidth</b>
sr: <b>Проток</b>

en: Auto Managed:
sr: Само-управљани:

en: Add Paused:
sr: Додај паузиране:

en: Queue to:
sr: Стави на:

en: <b>Queue</b>
sr: <b>Стављање у ред</b>

en: <b>Watch Folders:</b>
sr: <b>Фасцикле надгледања:</b>

en: seconds
sr: секунди

en: WebUi
sr: ВебКС

en: The Deluge web interface is not installed, please install the
    interface and try again
sr: Веб сучеље Делугеа није инсталирано, инсталирајте га и
    пробајте поново

en: Enable web interface
sr: Укључи сучеље веба

en: Enable SSL
sr: Укључи ССЛ

en: Listening port:
sr: Прикључник ослушкивања:

en: Invalid label, valid characters:[a-z0-9_-]
sr: Неисправан натпис, исправни знаци су:[a-z0-9_-]

en: Empty Label
sr: Празан натпис

en: Label already exists
sr: Натпис већ постоји

en: Unknown Label
sr: Непознат натпис

en: Unknown Torrent
sr: Непознат торент

en: Label _Options
sr: Опције _натписа

en: _Remove Label
sr: _Уклони натпис

en: _Add Label
sr: _Додај натпис

en: Label Options
sr: Опције натписа

en: Label
sr: Натпис

en: <b>Label Options</b>
sr: <b>Опције натписа</b>

en: Apply per torrent max settings:
sr: Највећа подешавања по торенту:

en: Maximum
sr: Највеће

en: Apply Queue settings:
sr: Примени подешавања реда:

en: <i>(1 line per tracker)</i>
sr: <i>(1 ред по пратиоцу)</i>

en: Automatically apply label:
sr: Самостално примени натпис:

en: Add Label
sr: Додај натпис

en: <b>Add Label</b>
sr: <b>Додајте натпис</b>

en: <i>Use the sidebar to add,edit and remove labels. </i>
sr: <i>Користите бочну површ да додате, измените и уклоните натписе. </i>

en: <b>Labels</b>
sr: <b>Натписи</b>

en: Notification Blink shown
sr: Приказ трептаја обавештења

en: Popup notification is not enabled.
sr: Облачић обавештења није укључен.

en: Notification popup shown
sr: Приказ облачића обавештења

en: Sound notification not enabled
sr: Звучно обавештавање није укључено

en: pygame is not installed
sr: Није инсталиран „pygame“

en: Sound notification failed %s
sr: Звучно обавештење није успело „%s“

en: Sound notification Success
sr: Звучно обавештење је успело

en: Finished Torrent
sr: Завршен торент

en: The torrent "%(name)s" including %(num_files)i file(s) has finished downloading.
sr: Завршено је преузимање торента „%(name)s“ који садржи %(num_files)i датотеке.

en: Notifications
sr: Обавештења

en: Choose Sound File
sr: Изаберите звучну датотеку

en: There was an error sending the notification email: %s
sr: Дошло је до грешке слања ел. поште са обавешењем: %s

en: Notification email sent.
sr: Ел. пошта са обавештењем је послата.

en: Finished Torrent "%(name)s"
sr: Завршено је преузимање торента „%(name)s“

en: This email is to inform you that Deluge has finished downloading "%(name)s", which includes %(num_files)i files.
    To stop receiving these alerts, simply turn off email notification in Deluge's preferences.
    
    Thank you,
    Deluge.
sr: Овом ел. поштом вас обавештавамо да је Делуге преузео „%(name)s“ у потпуности, са укупно %(num_files)i датотеке.
    Да престанете да примате ова обавештења, једноставно искључите обавештавање ел. поштом у подешавањима Делугеа.
    
    Хвала вам,
    Делуге.

en: Tray icon blinks enabled
sr: Укључи трептање иконице у фиоци

en: Popups enabled
sr: Укључи облачиће

en: Sound enabled
sr: Укључи звук

en: <b>UI Notifications</b>
sr: <b>Обавештења сучеља</b>

en: <b>Recipients</b>
sr: <b>Примаоци</b>

en: Server requires TLS/SSL
sr: Сервер захтева ТЛС/ССЛ

en: <b>Email Notifications</b>
sr: <b>Обавештења ел. поште</b>

en: This configuration does not mean that you'll actually receive notifications for all these events.
sr: Ово подешавање не значи да ћете заправо и примати обавештења за све ове догађаје.

en: Subscriptions
sr: Претплате

en: Sound Customization
sr: Прилагођавање звука

en: Extractor
sr: Распакивач

en: Extract to:
sr: Распакуј у:

en: Create torrent name sub-folder
sr: Направи садржану фасциклу према називу торента

en: This option will create a sub-folder using the torrent's name within the selected extract folder and put the extracted files there.
sr: Ова опција ће направити подфасциклу користећи назив торента у изабраној фасцикли за распакивање и ставити распаковане датотеке у њу.

en: Scheduler
sr: Заказивач

en: Download Limit:
sr: Ограничење преузимања:

en: Upload Limit:
sr: Ограничење слања:

en: Active Torrents:
sr: Активни торенти:

en: Active Downloading:
sr: Активних преузимања:

en: Active Seeding:
sr: Активних сејања:

en: <b>Slow Settings</b>
sr: <b>Подешавања спорости</b>

en: Logout
sr: Одјава

en: Save
sr: Сачувај

en: Host:
sr: Домаћин:

en: Move
sr: Премести

en: Login
sr: Пријава

en: Set Maximum Connections
sr: Поставите највише веза

en: Download Speed
sr: Брзина преузимања

en: Set Maximum Download Speed
sr: Поставите највећу брзину преузимања

en: Upload Speed
sr: Брзина слања

en: Set Maximum Upload Speed
sr: Поставите највећу брзину слања

en: Protocol Traffic Download/Upload
sr: Протокол саобраћаја преузимања/слања

en: Connect
sr: Повежи се

en: Filters
sr: Филтери

en: Upload Slot Limit
sr: Ограничење места за слање

en: Details
sr: Детаљи

en: General
sr: Опште

en: Private
sr: Приватно

en: Be alerted about new releases
sr: Обавести ме о новим издањима

en: Maximum Connections:
sr: Највећи број веза:

en: Maximum Download Speed (KiB/s):
sr: Највећа брзина преузимања (KiB/s):

en: Maximum Upload Speed (KiB/s):
sr: Највећа брзина слања (KiB/s):

en: Maximum Half-Open Connections:
sr: Највише полуотворених веза:

en: Maximum Connection Attempts per Second:
sr: Највећи број покушаја повезивања у секунди:

en: Maximum Upload Slots:
sr: Највише утичница за слање:

en: Server
sr: Сервер

en: Refresh
sr: Освежи

en: Url
sr: Урл

en: File
sr: Датотека

en: Add In Paused State
sr: Додај у паузираном стању

en: Download
sr: Preuzmi
