deluge - en to bs translation catalogue (74 entries)

en: Queue
bs: Red

en: Command
bs: Naredba

en: Username:
bs: Korisničko ime:

en: Password:
bs: Lozinka:

en: None
bs: Nijedan

en: _Details
bs: _Detalji

en: Fi_les
bs: Da_toteke

en: _Options
bs: _Opcije

en: Details:
bs: Detalji:

en: _Download Speed Limit
bs: Ograničenje Brzine _Preuzimanja

en: _Upload Speed Limit
bs: Ograničenje Brzine _Otpremanja

en: _File
bs: _Datoteka

en: _View
bs: _Pogled

en: _Columns
bs: _Kolone

en: Add Torrent
bs: Dodaj Torrent

en: Remove Torrent
bs: Ukloni Torrent

en: Preferences
bs: Postavke

en: Author:
bs: Autor:

en: _Remove
bs: _Ukloni

en: Name:
bs: Ime:

en: Upload Speed:
bs: Brzina Otpremanja:

en: Download Speed:
bs: Brzina Preuzimanja:

en: Connections:
bs: Veze:

en: Download to:
bs: Preuzmi u:

en: Always show
bs: Uvijek pokaži

en: From:
bs: Od:

en: To:
bs: Do:

en: Level:
bs: Nivo:

en: Allow Remote Connections
bs: Dozvoli Udaljene Veze

en: Version:
bs: Verzija:

en: Add Torrents
bs: Dodaj Torente

en: Apply To All
bs: Primijeni Na Sve

en: Resu_me
bs: Nast_avi

en: Opt_ions
bs: Opc_ije

en: _Remove Torrent
bs: _Ukloni Torent

en: _Select All
bs: _Izaberi Sve

en: <b>General</b>
bs: <b>Općenito</b>

en: Add URL
bs: Dodaj URL

en: Enable web interface
bs: Omogući web izgled

en: Enable SSL
bs: Omogući SSL

en: Listening port:
bs: Slušam port:

en: <b>Settings</b>
bs: <b>Postavke</b>

en: Download Limit:
bs: Limit preuzimanja:

en: Upload Limit:
bs: Limit slanja:

en: Active Torrents:
bs: Aktivni torrenti:

en: <b>Slow Settings</b>
bs: <b>Spore postavke</b>

en: Invalid label, valid characters:[a-z0-9_-]
bs: Pogrešna oznaka, validni znakovi: [a-z0-9_-]

en: Empty Label
bs: Prazna Oznaka

en: Label already exists
bs: Oznaka već postoji

en: Unknown Label
bs: Nepoznata Oznaka

en: Unknown Torrent
bs: Nepoznat Torrent

en: Add Label
bs: Dodaj Oznaku

en: <b>Add Label</b>
bs: <b>Dodaj Oznaku</b>

en: <i>Use the sidebar to add,edit and remove labels. </i>
bs: <i>Koristi panel sa strane da dodaš,urediš i izbrišes oznake. </i>

en: <b>Labels</b>
bs: <b>Oznake</b>

en: Label Options
bs: Opcije Oznaka

en: <b>Label Options</b>
bs: <b>Opcije Oznaka</b>

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Automatically apply label:
bs: Automatski primijeni oznaku:

en: Torrent Complete
bs: Torrent završen

en: Torrent Added
bs: Dodan torrent

en: Execute
bs: Izvrši

en: Event
bs: Događaj

en: <b>Add Command</b>
bs: <b>Dodaj komandu</b>

en: <b>Commands</b>
bs: <b>Komande</b>

en: Extract to:
bs: Izdvoji u:

en: Create torrent name sub-folder
bs: Kreiraj sub-mapu sa imenom torrenta

en: This option will create a sub-folder using the torrent's name within the selected extract folder and put the extracted files there.
bs: Ova opcija će kreirati pod-mapu koristeći ime torrenta u izabranom folderu izdvajanja i datoteke će biti izdvojene u ovu mapu.

en: <b>Options</b>
bs: <b>Opcije</b>

en: Type:
bs: Vrsta:

en: <b>Info</b>
bs: <b>Informacija</b>

en: Host:
bs: Server:

en: Maximum Download Speed (KiB/s):
bs: Maksimalna rzina Preuzimanja (KiB/s):

en: Maximum Upload Speed (KiB/s):
bs: Maksimalna Brzina Otpremanja (KiB/s):
