deluge - en to fo translation catalogue (145 entries)

en: Afghanistan
fo: Afganistan

en: Aland Islands
fo: Áland

en: American Samoa
fo: Amerikanskt Samoa

en: Antigua and Barbuda
fo: Antigua og Barbuda

en: Australia
fo: Avstralia

en: Austria
fo: Eysturríki

en: Azerbaijan
fo: Aserbajdsjan

en: Bahamas
fo: Bahamaoyggjar

en: Bahrain
fo: Barain

en: Bangladesh
fo: Bangladesj

en: Belarus
fo: Hvítarussland

en: Belgium
fo: Belgia

en: Belize
fo: Belis

en: Bhutan
fo: Butan

en: Bosnia and Herzegovina
fo: Bosnia-Hersegovina

en: Botswana
fo: Botsvana

en: Bouvet Island
fo: Bouvet oyggjin

en: Brazil
fo: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fo: Bretskt-indiska sjóøki

en: Cambodia
fo: Kambodja

en: Cameroon
fo: Kamerun

en: Canada
fo: Kanada

en: Cape Verde
fo: Grønhøvdaoyggjarnar

en: Cayman Islands
fo: Cayman oyggjarnar

en: Central African Republic
fo: Miðafrikalýðveldið

en: Chad
fo: Kjad

en: Chile
fo: Kili

en: China
fo: Kina

en: Christmas Island
fo: Jólaoyggjin

en: Cocos (Keeling) Islands
fo: Kokosøyggjarnar

en: Colombia
fo: Kolombia

en: Comoros
fo: Komorooyggjarnar

en: Congo
fo: Kongo

en: Cook Islands
fo: Cookoyggjarnar

en: Costa Rica
fo: Kosta Rika

en: Cote d'Ivoire
fo: Fílabeinsstrondin

en: Croatia
fo: Kroatia

en: Cuba
fo: Kuba

en: Cyprus
fo: Kýpros

en: Czech Republic
fo: Kekkia

en: Denmark
fo: Danmørk

en: Dominica
fo: Dominika

en: Dominican Republic
fo: Domingo lýðveldið

en: Ecuador
fo: Ekvador

en: Egypt
fo: Egyptaland

en: Equatorial Guinea
fo: Ekvator Guinea

en: Estonia
fo: Estland

en: Ethiopia
fo: Etiopia

en: Falkland Islands (Malvinas)
fo: Falklandsoyggjarnar

en: Faroe Islands
fo: Føroyar

en: Finland
fo: Finnland

en: France
fo: Frakland

en: French Guiana
fo: Fransk Guinea

en: French Polynesia
fo: Fransk Polynesien

en: French Southern Territories
fo: Fraklands suður øki

en: Germany
fo: Týskland

en: Greece
fo: Grikkaland

en: Greenland
fo: Grønland

en: Guinea-Bissau
fo: Guinea Bissau

en: Guyana
fo: Gujana

en: Heard Island and McDonald Islands
fo: Heard- og McDonald-oyggjarnar

en: Holy See (Vatican City State)
fo: Vatikanríkið

en: Hungary
fo: Ungarn

en: Iceland
fo: Ísland

en: Iran, Islamic Republic of
fo: Iran, Islamiska lýveldi av

en: Iraq
fo: Irak

en: Ireland
fo: Írland

en: Israel
fo: Ísrael

en: Italy
fo: Italia

en: Jamaica
fo: Jameika

en: Kazakhstan
fo: Kasakstan

en: Kenya
fo: Kenja

en: Korea, Democratic People's Republic of
fo: Korea, Tað Demokratiska Folkalýveldi

en: Korea, Republic of
fo: Korea, Lýveldi

en: Kuwait
fo: Kuvait

en: Kyrgyzstan
fo: Kirgisia

en: Lao People's Democratic Republic
fo: Laos

en: Latvia
fo: Lettland

en: Lebanon
fo: Libanon

en: Lesotho
fo: Lesoto

en: Liechtenstein
fo: Liktenstein

en: Lithuania
fo: Litava

en: Luxembourg
fo: Luksemborg

en: Madagascar
fo: Madagaskar

en: Malawi
fo: Malavi

en: Malaysia
fo: Maleisia

en: Maldives
fo: Maldivuoyggjarnar

en: Marshall Islands
fo: Marshalloyggjarnar

en: Mauritania
fo: Móritania

en: Mauritius
fo: Móritius

en: Mayotte
fo: Mayotta

en: Mexico
fo: Meksiko

en: Micronesia, Federated States of
fo: Mikronesia, tær sameindu statirnir av

en: Monaco
fo: Monako

en: Morocco
fo: Marokko

en: Mozambique
fo: Mosambik

en: Myanmar
fo: Myanmar (Burma)

en: United Kingdom
fo: Stórabretland

en: Auto Managed
fo: Sjálvfyrisitið

en: Queue
fo: Kø

en: Command
fo: Boð

en: Trackers
fo: Leitarar

en: Name:
fo: Navn:

en: Stop seed at ratio:
fo: Steðga fræan við lutfallinum:

en: Remove at ratio
fo: Tak burtur við lutfall

en: Upload Speed:
fo: Uppsendingarferð:

en: Download Speed:
fo: Niðurtøkuferð:

en: Connections:
fo: Sambindingar:

en: Move completed to:
fo: Flyt fullgjørd til:

en: <b>General</b>
fo: <b>Alment</b>

en: Enable web interface
fo: Gilda vev-mrkamót

en: Enable SSL
fo: Gilda SSL

en: Listening port:
fo: Lrti portur:

en: <b>Settings</b>
fo: <b>Innstillingar</b>

en: Download Limit:
fo: Niðurtøkumark:

en: Upload Limit:
fo: Uppsendingarmark:

en: Active Torrents:
fo: Virknir torrentar

en: Empty Label
fo: Tómt spjaldur

en: Label already exists
fo: Spjaldrið finnst longu

en: Unknown Label
fo: Ókent spjaldur

en: Unknown Torrent
fo: Ókendur torrentur

en: Add Label
fo: Leg til spjaldur

en: <b>Add Label</b>
fo: <b>Leg til spjaldur</b>

en: <b>Labels</b>
fo: <b>spjøldur</b>

en: Label Options
fo: Spjaldra kostir

en: <b>Label Options</b>
fo: <b>Spjaldra kostir</b>

en: Maximum
fo: Mest

en: Automatically apply label:
fo: Nýt sjálvvirkandi spjaldur:

en: Label
fo: Spjaldur

en: Label _Options
fo: Spjaldra k_ostir

en: _Remove Label
fo: Tak spjalu_r burtur

en: _Add Label
fo: Legg spj_aldir til

en: Torrent Complete
fo: Torrentur er fullgjørdur

en: Torrent Added
fo: Torrentur lagdur til

en: Execute
fo: Inna

en: Event
fo: Hending

en: <b>Add Command</b>
fo: <b>Legg stýriboð til</b>

en: <b>Commands</b>
fo: <b>Stýriboð</b>

en: Emule IP list (GZip)
fo: Emule IP-listi (GZip)

en: Invalid version
fo: Ógyldug útgáva

en: Days
fo: Dagar

en: <b>Options</b>
fo: <b>Kostir</b>

en: Type:
fo: Slag:

en: Date:
fo: Dato:

en: File Size:
fo: Fílustødd:
