desktopnova - en to pl translation catalogue (81 entries)

en: Failed to create directory "%s".
pl: Nie udało się utworzyć katalogu "%s".

en: Error: %s
    
    The application will be terminated.
pl: Błąd: %s
    
    Aplikacja zostanie zakończona.

en: Couldn't get user config directory!
pl: Nie odnaleziono katalogu konfiguracji użytkownika.

en: system() returned error-code (-1)!
pl: system() zwrócił kod błędu (-1)!

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: system() returned error-code (127)!
pl: system() zwrócił kod błędu (127)!

en: Error: /bin/sh could not be executed.
pl: Błąd: /bin/sh nie mogło zostać wykonane.

en: default
pl: domyślne

en: No module is active!
pl: Nie ma aktywnych modułów!

en: At least one module should be active, otherwise the daemon can't change the desktop wallpaper.
    
    Save anyway?
pl: Przynajmniej jeden moduł powinien być aktywny, w przeciwnym wypadku demon nie może zmienić tapety.

en: <b>Author:</b> %s
pl: <b>Autor:</b> %s

en: <b>Homepage:</b> %s
pl: <b>Strona domowa:</b> %s

en: <b>Filename:</b> %s/%s
pl: <b>Nazwa pliku:</b> %s/%s

en: Modules
pl: Moduły

en: Active
pl: Aktywne

en: Name
pl: Nazwa

en: Details
pl: Szczegóły

en: No item selected
pl: Nie wybrano elementu

en: Save changes?
pl: Zapisać zmiany?

en: Saved changes in settings will be loaded by the daemon automatically.
pl: Zachowane zmiany zostaną załadowane przez agenta automatycznie.

en: Select File
pl: Wybierz plik

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: All images
pl: Wszystkie obrazy

en: Select Folder
pl: Wybierz folder

en: About DesktopNova
pl: O DesktopNova

en: DesktopNova changes your wallpaper in a given time interval
pl: DesktopNova zmienia twoje tapety co wybrany okres czasu

en: If you don't save the changes, the daemon will load the old settings!
pl: Jeśli nie zapiszesz zmian agent załaduje stare ustawienia!

note: TRANSLATORS: pid is a shorthand for "process identifier" see http://en.wikipedia.org/wiki/Process_identifier
en: 
    
    (This doesn't indicate an error. The pid-lock file doesn't exist, so it can't prevent the start of the daemon.)
pl: 
    
    (To nie wskazuje błędu. Plik pid-lock nie istnieje, więc nie można było zapobiec startu demona).

en: Error: %s%s
pl: Błąd: %s%s

note: TRANSLATORS: pid is a shorthand for "process identifier" see http://en.wikipedia.org/wiki/Process_identifier
en: Failed to remove pid-lock file "%s".
pl: Nie można było usunąć pliku pid-lock "%s".

en: Images
pl: Obrazy

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Tray-Icon
pl: Ikona tacy systemowej

en: <b>Images:</b>
pl: <b>Obrazy:</b>

en: <b>Settings:</b>
pl: <b>Ustawienia:</b>

en: <b>Modules:</b>
pl: <b>Moduły:</b>

en: Profile:
pl: Profil:

en: Select the profile, which you would like to activate or change.
pl: Wybierz profil, który chciałbyś aktywować lub zmienić.

en: Folder
pl: Katalog

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Subfolders
pl: Podfoldery

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit the name of the profiles.
pl: Edytuj nazwę lub profile.

en: Add
pl: Dodaj

en: Add a single file to the list.
pl: Dodaj pojedyńczy plik do listy

en: Add Folder
pl: Dodaj folder

en: Add a folder to the list.
pl: Dodaj folder do listy.

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove the selected item.
pl: Usuń wybrane.

en: Remove All
pl: Usuń wszystkie

en: Remove all items from the list.
pl: Usuń wszystkie elementy z listy.

en: Start Daemon
pl: Uruchom agenta

en: Start the daemon. The daemon works in the background and changes the wallpaper.
pl: Uruchom agenta. Działa on w tle i zmienia tapety.

en: Stop Daemon
pl: Zatrzymaj agenta

en: Stop the daemon. The daemon works in the background and changes the wallpaper.
pl: Zatrzymaj agenta. Działa on w tle i zmienia tapety.

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Save settings and restart the daemon.
pl: Zapisz ustawienia i uruchom ponowie agenta.

en: Select different modules. The daemon uses the moules to change the wallpaper.
pl: Wybierz różne moduły. Agent używa modułów do zmiany tapet.

en: Change wallpaper in intervals
pl: Zmień interwały tapet.

en: Change the wallpaper automatically after a given time.
pl: Zmieniaj tapetę automatycznie po danym czasie

en: Change wallpaper every launch
pl: Zmieniaj tapetę po każdym uruchomieniu

en: Change the wallpaper when the daemon starts.
pl: Zmieniaj tapetę przy uruchomieniu agenta

en: Cache file list (EXPERIMENTAL)
pl: Cache listy plików(EKSPERYMENTALNY)

en: Save the list of all wallpapers into a cache file. This option needs more RAM, but the daemon can start more quickly.
    
    This Feature is only experimental!
pl: Zapisz listę wszystkich tapet do pliku cache. Ta opcja wymaga więcej pamięci RAM ale agent może uruchomić się szybciej.
    
    Ta opcja jest wyłącznie eksperymentalna!

en: Launch daemon every session (Autorun)
pl: Uruchamiaj agenta przy każdej sesji (autouruchamianie)

en: Starts the daemon automatically when you log in.
pl: Uruchamia agenta automatycznie po zalogowaniu.

en: Launch tray-icon every session (Autorun)
pl: Uruchom ikonę w tray'u przy każdej sesji. (autouruchamianie)

en: Starts the tray-icon automatically when you log in.
pl: Uruchom ikonę w tacy systemowej po zalogowaniu.

en: Enable mouse wheel switching
pl: Włącz przełączanie kółkiem myszy

en: Change the wallpaper by using the mouse wheel.
pl: Zmień tapetę używając rolkę myszki.

en: <span foreground="red">The tray icon is not installed. If you want to use the tray icon, you have to install it first!</span>
pl: <span foreground="red">Ikona tacy systemowej nie jest zainstalowana. Jeżeli chcesz używać tacy systemowej musisz ją najpierw zainstalować!</span>

en: Interval (in minutes):
pl: Odstępy (w minutach):

en: Create new profile
pl: Utwórz nowy profil

en: Please enter the name of the new profile:
pl: Proszę podać nazwę nowego profilu:

en: Rename profile
pl: Zmień nazwę profilu

en: Please enter the new name of the profile:
pl: Proszę podać nową nazwę profilu:

en: <b>Profile settings:</b>
pl: <b>Ustawienia profilu:</b>

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Profile settings
pl: Ustawienia profilu

en: Changes your background image automatically
pl: Zmienia tło obrazu automatycznie
