desktopnova - en to tr translation catalogue (81 entries)

en: Failed to create directory "%s".
tr: "%s" dizini oluşturulamadı.

en: Error: %s
    
    The application will be terminated.
tr: Hata: %s
    Uygulama sonlandırılacak.

en: Couldn't get user config directory!
tr: Kullanıcı yapılandırma dizini bulunamıyor!

en: system() returned error-code (-1)!
tr: system() hata-kodu (-1) döndürdü!

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: system() returned error-code (127)!
tr: system() hata-kodu (127) döndürdü!

en: Error: /bin/sh could not be executed.
tr: Hata: /bin/sh yürütülemedi.

en: default
tr: varsayılan

en: No module is active!
tr: Hiçbir birim etkin değil!

en: At least one module should be active, otherwise the daemon can't change the desktop wallpaper.
    
    Save anyway?
tr: En azından bir birim etkin olmalı, aksi takdirde servis masaüstü duvar kağıdınızı değiştiremez.
    
    Yine de kaydet?

en: <b>Author:</b> %s
tr: <b>Yazar:</b> %s

en: <b>Homepage:</b> %s
tr: <b>Anasayfa</b> %s

en: <b>Filename:</b> %s/%s
tr: <b>Dosya Adı:</b> %s/%s

en: Modules
tr: Birimler

en: Active
tr: Etkin

en: Name
tr: Ad

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: No item selected
tr: Hiçbir öge seçilmedi

en: Save changes?
tr: Değişiklikler kaydedilsin mi?

en: Saved changes in settings will be loaded by the daemon automatically.
tr: Ayarlardaki kaydedilmiş değişiklikler servis tarafından otomatik olarak yüklenecektir.

en: Select File
tr: Dosya Seç

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: All images
tr: Tüm görüntüler

en: Select Folder
tr: Dizin Seç

en: About DesktopNova
tr: DesktopNova Hakkında

en: DesktopNova changes your wallpaper in a given time interval
tr: DesktopNova, belirlenmiş zaman aralıklarıyla duvar kağıdınızı değiştirir

en: If you don't save the changes, the daemon will load the old settings!
tr: Değişiklikleri kaydetmezseniz servis eski ayarları yükleyecektir!

note: TRANSLATORS: pid is a shorthand for "process identifier" see http://en.wikipedia.org/wiki/Process_identifier
en: 
    
    (This doesn't indicate an error. The pid-lock file doesn't exist, so it can't prevent the start of the daemon.)
tr: 
    
    (Bu bir hata belirtmemektedir. Pid-kilit dosyası mevcut olmadığından servisin başlatılması engellenememektedir.)

en: Error: %s%s
tr: Hata: %s%s

note: TRANSLATORS: pid is a shorthand for "process identifier" see http://en.wikipedia.org/wiki/Process_identifier
en: Failed to remove pid-lock file "%s".
tr: Pid-kilit dosyası "%s" kaldırılamadı.

en: Images
tr: Görüntüler

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Tray-Icon
tr: Tepsi-Simgesi

en: <b>Images:</b>
tr: <b>Görüntüler:</b>

en: <b>Settings:</b>
tr: <b>Ayarlar:</b>

en: <b>Modules:</b>
tr: <b>Birimler:</b>

en: Profile:
tr: Profil:

en: Select the profile, which you would like to activate or change.
tr: Etkinleştirmek ya da değiştirmek istediğiniz profili seçin.

en: Folder
tr: Dizin

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Subfolders
tr: Alt dizinler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit the name of the profiles.
tr: Profil isimlerini düzenle.

en: Add
tr: Ekle

en: Add a single file to the list.
tr: Listeye tek bir dosya ekleyin.

en: Add Folder
tr: Dizin Ekle

en: Add a folder to the list.
tr: Listeye bir dizin ekleyin.

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove the selected item.
tr: Seçili ögeleri kaldır.

en: Remove All
tr: Tümünü Kaldır

en: Remove all items from the list.
tr: Tüm ögeleri listeden kaldırın.

en: Start Daemon
tr: Servisi Başlat

en: Start the daemon. The daemon works in the background and changes the wallpaper.
tr: Servisi başlat. Servis arka planda çalışır ve duvar kağıdınızı değiştirir.

en: Stop Daemon
tr: Servisi Durdur

en: Stop the daemon. The daemon works in the background and changes the wallpaper.
tr: Servisi durdur. Servis arka planda çalışır ve duvar kağıdınızı değiştirir.

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet (önerilen)

en: Save settings and restart the daemon.
tr: Ayarları kaydet ve servisi yeniden başlat.

en: Select different modules. The daemon uses the moules to change the wallpaper.
tr: Farklı birimler seçin. Servis duvar kağıdını değiştirmek için birimleri kullanır.

en: Change wallpaper in intervals
tr: Duvar kağıdını belirli aralıklarla değiştir

en: Change the wallpaper automatically after a given time.
tr: Belirtilen zaman sonunda duvar kağıdını otomatik olarak değiştir.

en: Change wallpaper every launch
tr: Her başlangıçta duvar kağıdını değiştir

en: Change the wallpaper when the daemon starts.
tr: Duvar kağıdını servis başladığında değiştir.

en: Cache file list (EXPERIMENTAL)
tr: Önbellek dosya listesi (DENEYSEL)

en: Save the list of all wallpapers into a cache file. This option needs more RAM, but the daemon can start more quickly.
    
    This Feature is only experimental!
tr: Bütün duvar kağıtları listesini bir önbellek dosyasına kaydet. Bu seçenek daha fazla Bellek (RAM) gerektirir, ama servis daha hızlı başlatılabilir.
    Bu Özellik sadece deneyseldir!

en: Launch daemon every session (Autorun)
tr: Her oturumda servisi başlat (Otomatik Çalıştır)

en: Starts the daemon automatically when you log in.
tr: Servisi oturum açtığınızda otomatik olarak başlatır.

en: Launch tray-icon every session (Autorun)
tr: Her oturumda tepsi-simgesini başlat (Otomatik Çalıştır)

en: Starts the tray-icon automatically when you log in.
tr: Oturum açtığınızda tepsi-simgesini otomatik olarak başlatır.

en: Enable mouse wheel switching
tr: Fare tekerleği geçişlerine izin ver

en: Change the wallpaper by using the mouse wheel.
tr: Fare tekerleğini kullanarak masaüstünü değiştir.

en: <span foreground="red">The tray icon is not installed. If you want to use the tray icon, you have to install it first!</span>
tr: <span foreground="red">Tepsi simgesi yüklü değil. Tepsi simgesini kullanmak istiyorsanız, önce onu yüklemelisiniz!</span>

en: Interval (in minutes):
tr: Aralık (dakika):

en: Create new profile
tr: Yeni profil oluştur

en: Please enter the name of the new profile:
tr: Yeni profilin adını girin:

en: Rename profile
tr: Profili yeniden adlandır

en: Please enter the new name of the profile:
tr: Lütfen profile verilecek yeni adı girin:

en: <b>Profile settings:</b>
tr: <b>Profil ayarları:</b>

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Clear
tr: Temizle

en: Profile settings
tr: Profil ayarları

en: Changes your background image automatically
tr: Arka plan görüntüsünü otomatik olarak değiştirir
