DeVeDe 3.16 - en to gl translation catalogue (199 entries)

en: Video files
gl: Ficheiros de vídeo

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: Subtitle files
gl: Ficheiros de subtitulos

en: Converting %(X)s (pass 2)
gl: Convertendo %(X)s (paso 2)

en: Converting %(X)s (pass 1)
gl: Convertendo %(X)s (paso 1)

en: Converting %(X)s
gl: Convertendo %(X)s

en: Creating menu %(X)d
gl: Creando o menú %(X)d

en: 	%(program_name)s (not installed)
gl: 	%(program_name)s (non instalado)

en: 	%(program_name)s (installed)
gl: 	%(program_name)s (instalado)

en: Movie identifiers (install at least one of these):
    
    %(program_list)s
gl: Identificadores de filmes (instalar polo menos un destes):
    
    %(program_list)s

en: Movie players (install at least one of these):
    
    %(program_list)s
gl: Reprodutores de filmes (instalar polo menos un destes):
    
    %(program_list)s

en: Movie Converters (install at least one of these):
    
    %(program_list)s
gl: Convertedores de filmes (instalar polo menos un destes):
    
    %(program_list)s

en: CD/DVD burners (install at least one of these):
    
    %(program_list)s
gl: Gravadores de CD/DVD (instalar polo menos un destes):
    
    %(program_list)s

en: ISO creators (install at least one of these):
    
    %(program_list)s
gl: Creadores de ISO (instalar polo menos un destes):
    
    %(program_list)s

en: Other programs:
    
    %(program_list)s
gl: Outros programas:
    
    %(program_list)s

en: Creating DVD structure
gl: Creando a estrutura do DVD

en: The selected file is a video, not an audio file
gl: O ficheiro seleccionado é de vídeo, non é un ficheiro de son

en: Error
gl: Erro

en: The selected file is not an audio file
gl: O ficheiro seleccionado é un ficheiro de son

en: Picture files
gl: Ficheiros de imaxe

en: Sound files
gl: Ficheiros de son

en: Copying file %(X)s
gl: Copiando o ficheiro %(X)s

en: Creating ISO image
gl: Creando a imaxe ISO

en: Can't open the help files.
gl: Non se pode abrir o ficheiro de axuda.

en: Mixing menu %(X)d
gl: Mesturando o menú %(X)d

en: DevedeNG projects
gl: Proxectos DevedeNG

en: Abort the current DVD and exit?
gl: Interromper o DVD e saír?

en: Exit DeVeDe
gl: Saír de DeVeDe

en: In menu
gl: No menú

en: The following files could not be added:
gl: Non é posíbel engadir os seguintes ficheiros:

en: Error while adding files
gl: Produciuse un erro ao engadir ficheiros

en: The file <b>%(X)s</b> <i>(%(Y)s)</i> will be removed.
gl: O ficheiro <b>%(X)s</b> <i>(%(Y)s)</i> vai seren retirado.

en: Delete file
gl: Eliminar o ficheiro

en: The limit for this format is %(l)d files, but your project has %(h)d.
gl: O limite para este formato é de %(l)d ficheiros, mais o seu proxecto ten %(h)d.

en: Too many files in the project
gl: Hai ficheiros de máis no proxecto

en: The selected folder already exists. To create the project, Devede must delete it.
    If you continue, the folder
    
     <b>%s</b>
    
     and all its contents <b>will be deleted</b>. Continue?
gl: Xa existe o cartafol seleccionado. Para crear o proxecto, Devede necesita eliminala.
    Se continúa, o cartafol
    
     <b>%s</b>
    
     e todo o seu contido <b>vai seren eliminado</b>. Quere continuar?

en: Delete folder
gl: Eliminar o cartafol

en: Close current project and start a fresh one?
gl: Pechar o proxecto actual e comezar un novo?

en: New project
gl: Novo proxecto

en: The file already exists. Overwrite it?
gl: Xa existe o ficheiro. Quere sobrescribilo?

en: The file already exists
gl: Xa existe o ficheiro

en: The following files in the project could not be added again:
gl: Non poderán volver engadirse ao proxecto os seguintes ficheiros:

en: Cancel the current job?
gl: Cancelar o traballo actual?

en: Use all cores
gl: Usar todos os núcleos

en: Use %(X)d core | Use %(X)d cores
gl[0]: Usar %(X)d núcleo
gl[1]: Usar %(X)d núcleos

en: Use all except %(X)d core | Use all except %(X)d cores
gl[0]: Usar todos agás %(X) núcleo
gl[1]: Usar todos agás %(X) núcleos

en: No discs supported
gl: Non hai discos admitidos

en: Adding %(L)s subtitles to %(X)s
gl: Engadindo %(L)s subtítulos a %(X)s

en: Title %(X)d
gl: Título %(X)d

en: Creating CD image
gl: Creando a imaxe de CD

en: Add new file(s)
gl: Engadir novo(s) ficheiro(s)

en: File:
gl: Ficheiro:

en: Encoding:
gl: Codificación:

en: Language:
gl: Idioma:

en: Put subtitles upper
gl: Poñer os subtítulos máis arriba

en: Choose the folder where Devede will create the files and a name for it. Do not use a folder in a VFAT/FAT32 drive. Characters /, | and \ are not accepted and will be replaced by underscores.
gl: Escolla o directorio no que DeVeDe creará os ficheiros, así como un nome para el. Non use un directorio que estea nunha unidade VFAT/FAT32. Non se admiten os caracteres /, | e \, serán substituídos por guións baixos.

en: Shutdown computer when disc is done
gl: Apagar a computadora cando o disco esté feito

en: Burn
gl: Gravar

en: Job done!
gl: Rematado!

en: Debugging data
gl: Datos de depuración

en: There was an error while creating the disc.
gl: Produciuse un erro ao crear o disco.

en: Show this title in the menu
gl: Amosar este título no menú

en: <b>Title</b>
gl: <b>Título</b>

en: Path:
gl: Ruta:

en: Original size (pixels):
gl: Tamaño orixinal (píxeles):

en: Original length (seconds):
gl: Lonxitude orixinal(segundos):

en: Original aspect ratio:
gl: Relación de aspecto orixinal:

en: Frames per second:
gl: Fotogramas por segundo:

en: Original audio rate (Kbits/sec):
gl: Taxa orixinal de son (Kbits/seg):

en: Original video rate (Kbits/sec):
gl: Taxa orixinal de vídeo (Kbits/seg):

en: <b>File info</b>
gl: <b>Información do ficheiro</b>

en: column
gl: columna

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: Unselect all
gl: Desmarcar todo

en: <b>Set properties to these files</b>
gl: <b>Estabelecer as propiedades para estes ficheiros</b>

en: <b>Video format</b>
gl: <b>Formato do vídeo</b>

en: Reset
gl: Restablecer

en: Automatic
gl: Automático

en: <b>Video rate (KBits/sec)</b>
gl: <b>Taxa de vídeo (KBits/seg</b>

en: <b>Audio rate (KBits/sec)</b>
gl: <b>Taxa de son(KBits/seg)</b>

en: Size (in minutes) for each chapter:
gl: Tamaño (en minutos) para cada capítulo:

en: Split the file in chapters (for easy seeking)
gl: Dividir o ficheiro en capítulos (para facilitar a súa busca)

en: <b>Division in chapters</b>
gl: <b>División en capítulos</b>

en: General
gl: Xeral

en: Language
gl: Idioma

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Font size:
gl: Tamaño do tipo de letra:

en: Force subtitles
gl: Forzar subtítulos

en: Fill color:
gl: Cor de recheo:

en: Outline color:
gl: Cor do bordo:

en: Outline thickness:
gl: Grosor do bordo:

en: Subtitles
gl: Subtítulos

en: <b>Final size</b>
gl: <b>Tamaño final</b>

en: <b>Aspect ratio</b>
gl: <b>Relación de aspecto</b>

en: Horizontal mirror
gl: Espello horizontal

en: Vertical mirror
gl: Espello vertical

en: <b>Mirror</b>
gl: <b>Espello</b>

en: No rotation
gl: Non rotar

en: 90 degrees (clockwise)
gl: 90 graos (sentido horario)

en: 180 degrees
gl: 180 graos

en: 90 degrees (counter-clockwise)
gl: 90 graos (sentido antihorario)

en: <b>Rotation</b>
gl: <b>Rotación</b>

en: Add black bars
gl: Engadir bandas negras

en: Scale picture
gl: Escalar a imaxe

en: Cut picture
gl: Cortar a imaxe

en: <b>Scaling mode</b>
gl: <b>Tipo de escalado</b>

en: Video options
gl: Opcións de vídeo

en: Use dual pass encoding (better quality, much slower conversion)
gl: Usar a codificación en dúas pasadas (máis calidade pero conversión máis lenta)

en: <b>Two pass encoding</b>
gl: <b>Codificación en dúas pasadas</b>

en: Don't deinterlace
gl: Non desentrelazar

en: FFMpeg deinterlacing filter
gl: Filtro de desentrelazado de FFMpeg

en: YADIF deinterlacing filter
gl: Filtro de desentrelazado YADIF

en: <b>Deinterlacing</b>
gl: <b>Desentrelazado</b>

en: Quality
gl: Calidade

en: Audio delay (in seconds):
gl: Retardo do son (en segundos):

en: Create DVD with 5.1 channel sound
gl: Facer o DVD con son 5.1

en: This file already has AC3 sound (copy audio data instead of recompress it)
gl: Este ficheiro xa ten son en formato AC3 (copiar o audio no canto de recomprimilo)

en: <b>Audio</b>
gl: <b>Son</b>

en: Audio
gl: Son

en: Stop reproduction/show disc menu
gl: Parar a reprodución/amosar o menú

en: Play the first title
gl: Reproducir o primeiro título

en: Play the previous title
gl: Reproducir o título anterior

en: Play this title again (loop)
gl: Reproducir este título de novo (bucle)

en: Play the next title
gl: Reproducir o título seguinte

en: Play the last title
gl: Reproducir o último título

en: <b>Action to perform when this title ends</b>
gl: <b>Acción que facer cando este título remate</b>

en: Actions
gl: Accións

en: This file is already a DVD/xCD-suitable MPEG-PS file
gl: Este ficheiro xa está nun formato MPEG-PS válido para un disco DVD/xCD

en: Repack audio and video without reencoding (useful for VOB files)
gl: Empaquetar son e vídeo sen recodificar (útil para ficheiros VOB)

en: Use a GOP of 12 frames (improves compatibility)
gl: Usar un GOP de 12 fotogramas (mellora a compatibilidade)

en: <b>Special</b>
gl: <b>Especial</b>

en: <b>Options</b>
gl: <b>Opcións</b>

en: Preview
gl: Previsualizar

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: Set multiproperties
gl: Estabelecer múltiplas propiedades

en: _Help
gl: _Axuda

en: Title
gl: Título

en: Duration
gl: Duración

en: <b>Files</b>
gl: <b>Ficheiros</b>

en: Media size:
gl: Tamaño do disco:

en: Adjust disc usage
gl: Axustar o uso de disco

en: <b>Disc usage</b>
gl: <b>Ocupación do disco</b>

en: <b>Default format</b>
gl: <b>Formato predeterminado</b>

en: Create a menu with the titles
gl: Crear un menú cos títulos

en: Menu options
gl: Opcións do menú

en: <b>Menus</b>
gl: <b>Menús</b>

en: Text:
gl: Texto:

en: Font:
gl: Tipo de letra:

en: Text color:
gl: Cor do texto:

en: Shadow color:
gl: Cor da sombra:

en: Vertical position (percent):
gl: Posición vertical (porcentaxe)

en: Horizontal position (percent):
gl: Posición horizontal (porcentaxe)

en: <b>Menu title</b>
gl: <b>Título do menú</b>

en: Default background
gl: Fondo predeterminado

en: <b>Menu background</b>
gl: <b>Fondo do menú</b>

en: Menu without sound
gl: Menú sen son

en: Audio format:
gl: Formato do son:

en: <b>Menu music</b>
gl: <b>Música do menú</b>

en: <b>Margins (percent)</b>
gl: <b>Marxes (porcentaxe)</b>

en: Left
gl: Esquerda

en: Center
gl: Centro

en: Right
gl: Dereita

en: <b>Menu position</b>
gl: <b>Posición do menú</b>

en: Shadows:
gl: Sombras:

en: <b>Menu font and colors</b>
gl: <b>Cores e tipo de letra do menú</b>

en: Show menu at disk startup
gl: Amosar o menú ao iniciar o disco

en: Jump to the first title at startup
gl: Reproducir o primeiro título ao iniciar o disco

en: <b>Disc startup options</b>
gl: <b>Opcións de inicio do disco</b>

en: Show titles as selected
gl: Amosar os títulos como seleccionados

en: <b>Preview</b>
gl: <b>Vista previa do vídeo</b>

en: <b>Menu preview</b>
gl: <b>Vista previa do menú</b>

en: Programs needed by Devede NG
gl: Programas necesarios para Devede NG

en: <b>Preview video</b>
    
    Devede will create a preview with the selected parameters, so you will be able to check the video quality, audio sync and so on.
gl: <b>Vista previa do vídeo</b>
    
    DeVeDe creara unha vista previa cos parámetros seleccionados, para que poida comprobar a calidade do vídeo, a sincronización do son, etc.

en: Preview length:
gl: Duración da vista previa:

en: Creating...
gl: Creando...

en: Creating disc
gl: Creando o disco

en: Project progress
gl: Progreso do proxecto

en: <b>Choose the disc type you want to create with Devede</b>
gl: <b>Escolla o tipo de disco que quere crear con DeVeDe</b>

en: <b>Video DVD</b>
    Creates a video DVD suitable for all DVD home players
gl: <b>Vídeo DVD</b>
    Crea un DVD de vídeo válido para calquera reprodutor doméstico de DVD

en: <b>VideoCD</b>
    Creates a VideoCD, with a picture quality equivalent to VHS
gl: <b>VideoCD</b>
    Crea un VideoCD, cunha calidade de imaxe equivalente a VHS

en: <b>Super VideoCD</b>
    Creates a VideoCD with better picture quality
gl: <b>Super VideoCD</b>
    Crea un VideoCD con mellor calidade de imaxe

en: <b>China VideoDisc</b>
    Another kind of Super VideoCD
gl: <b>China VideoDisc</b>
    Outro tipo de Super VideoCD

en: <b>DivX / MPEG-4</b>
    Creates files compliant with DivX home players
gl: <b>DivX / MPEG-4</b>
    Crea ficheiros compatíbeis con reprodutores DivX domésticos

en: <b>Matroska / H.264</b>
    Creates H.264 files in a MKV container
gl: <b>Matroska / H.264</b>
    Crea ficheiros H.264 nun contedor MKV

en: Programs needed by Devede
gl: Programas necesarios para Devede

en: <b>Multicore CPUs</b>
gl: <b>CPU multinúcleo</b>

en: Temporary files folder:
gl: Directorio para os ficheiros temporais:

en: <b>Folders</b>
gl: <b>Cartafoles</b>

en: Play preview:
gl: Reproducir a vista previa

en: Get video info:
gl: Obter información do vídeo:

en: Convert menus:
gl: Converter menús:

en: Convert videos:
gl: Converter vídeos:

en: Burn ISOs:
gl: Gravar ISO:

en: Disc types supported:
gl: Tipos de disco admitidos:

en: Create ISOs:
gl: Crear as ISO:

en: <b>Backends</b>
gl: <b>Infraestruturas</b>

en: Title properties
gl: Propiedades do título

en: <b>Title's name</b>
gl: <b>Nome do título</b>
