devhelp - en to ast translation catalogue (107 entries)

en: Developer's Help program
ast: Programa d'ayuda del desendolcador

en: Documentation Browser
ast: Visor de documentación

en: Books disabled
ast: Llibros desactivaos

en: Font for fixed width text
ast: Fonte pal testu d'anchor fixu

en: Font for text
ast: Fonte pal testu

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
ast: Fonte pal testu con anchor fixu, tal como los exemplos de códigu.

en: Font for text with variable width.
ast: Fonte pal testu con anchor variable.

en: Group by language
ast: Agrupar por llingua

en: Height of assistant window
ast: Altor de la ventana del asistente

en: Height of main window
ast: Altor de la ventana principal

en: List of books disabled by the user.
ast: Llista de llibros desactivaos pol usuariu.

en: Main window maximized state
ast: Estáu maximizáu de la ventana principal

en: Selected tab: "content" or "search"
ast: Llingüeta seleicionada: «conteníu» o «gueta»

en: The X position of the assistant window.
ast: La posición X de la ventana del asistente.

en: The X position of the main window.
ast: La posición X de la ventana principal.

en: The Y position of the assistant window.
ast: La posición Y de la ventana del asistente.

en: The Y position of the main window.
ast: La posición Y de la ventana principal.

en: The height of the assistant window.
ast: L'altor de la ventana del asistente.

en: The height of the main window.
ast: L'altor de la ventana principal.

en: The width of the assistant window.
ast: L'anchor de la ventana del asistente.

en: The width of the index and search pane.
ast: L'anchor del índiz y el panel llateral de gueta.

en: The width of the main window.
ast: L'anchor de la ventana principal.

en: Use system fonts
ast: Emplegar fontes del sistema

en: Use the system default fonts.
ast: Usar les fontes predeterminaes del sistema.

en: Whether books should be grouped by language in the UI
ast: Indica si hai d'agrupar los llibros por llingua na UI

en: Whether the main window should start maximized.
ast: Indica si la ventana principal tendría d'aniciase maximizada.

en: Which of the tabs is selected: "content" or "search".
ast: Cuál de les llingüetes ta seleicionada,  «conteníu» o «gueta».

en: Width of the assistant window
ast: Anchor de la ventana del asistente

en: Width of the index and search pane
ast: Anchor del índiz de panel de gueta

en: Width of the main window
ast: Anchor de la ventana principal

en: X position of assistant window
ast: Posición X de la ventana del asistente

en: X position of main window
ast: Posición X de la ventana principal

en: Y position of assistant window
ast: Posición Y de la ventana del asistente

en: Y position of main window
ast: Posición Y de la ventana principal

en: Book Shelf
ast: Biblioteca

en: Fonts
ast: Fontes

en: Preferences
ast: Preferencies

en: _Fixed width:
ast: _Anchor fixu:

en: _Group by language
ast: _Agrupar por llingua

en: _Use system fonts
ast: _Usar fontes del sistema

en: _Variable width:
ast: A_nchor variable:

en: Devhelp support
ast: Sofitu pa DevHelp

en: Makes F2 bring up Devhelp for the word at the cursor
ast: Fai que F2 anicie DevHelp pa la pallabra nel cursor

en: Show API Documentation
ast: Amosar la documentación de l'API

en: Show API Documentation for the word at the cursor
ast: Amuesa la documentación de l'API pa la pallabra embaxo'l cursor

note: i18n: Please don't translate "Devhelp".
en: Devhelp — Assistant
ast: Asistente — Devhelp

en: Book:
ast: Llibru:

en: Language: %s
ast: Llingua: %s

en: Language: Undefined
ast: Llingua: Ensin definir

note: i18n: a documentation book
en: Book
ast: Llibru

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
ast: Páxina

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
ast: Pallabra clave

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
ast: Función

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Struct
ast: Estructura

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Enum
ast: Enumberar

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Type
ast: Triba

en: Search for a keyword
ast: Guetar una pallabra clave

en: Quit any running Devhelp
ast: Fina cualesquier DevHelp n'execución

en: Display the version and exit
ast: Amuesa la versión y sal

en: Focus the Devhelp window with the search field active
ast: Da'l focu al ventanu de Devhelp col campu de gueta activu

en: Search and display any hit in the assistant window
ast: Guetar y amosar cualesquier coincidencia na ventana del asistente

en: Expected '%s', got '%s' at line %d, column %d
ast: Esperábase «%s» pero obtúvose «%s» na llinia %d, columna %d

en: Invalid namespace '%s' at line %d, column %d
ast: Espaciu de nomes non válidu «%s» na llinia %d, columna %d

en: "title", "name" and "link" elements are required at line %d, column %d
ast: los elementos «títulu», «nome» y «enllaz» requiérense na llinia %d, columna %d

en: "name" and "link" elements are required inside <sub> on line %d, column %d
ast: requiérense los elementos «nome» y «enllaz» dientro de <sub> na llinia %d, columna %d

en: "name" and "link" elements are required inside '%s' on line %d, column %d
ast: requiérense elementos «nome» y «enllaz» dientro de «%s» na llinia %d, columna %d

en: "type" element is required inside <keyword> on line %d, column %d
ast: requierse la «triba» d'elementu dientro de <keyword> na llinia %d, columna %d

en: Cannot uncompress book '%s': %s
ast: Nun pudo descomprimise'l llibru «%s»: %s

en: All books
ast: Tolos llibros

en: Search in:
ast: Guetar en:

en: A developers' help browser for GNOME
ast: Un visor d'ayuda pa desendolcadores de GNOME

en: DevHelp Website
ast: Sitiu web DevHelp

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Edit
ast: _Editar

en: _View
ast: _Ver

en: _Go
ast: _Dir

en: _Help
ast: Ayu_da

note: File menu
en: _New Window
ast: _Ventana nueva

en: New _Tab
ast: _Llingüeta nueva

en: _Print…
ast: _Imprentar…

en: Find Next
ast: Guetar siguiente

en: Find Previous
ast: Guetar anterior

en: Go to the previous page
ast: Dir a la páxina anterior

en: Go to the next page
ast: Dir a la páxina siguiente

en: _Contents Tab
ast: Llingüeta de _conteníu

en: _Search Tab
ast: Llingüeta de _gueta

note: View menu
en: _Larger Text
ast: Testu más _grande

en: Increase the text size
ast: Aumentar el tamañu del testu

en: S_maller Text
ast: Testu más _pequeñu

en: Decrease the text size
ast: Amenorgar el tamañu del testu

en: _Normal Size
ast: Tamañu _normal

en: Use the normal text size
ast: Usar el tamañu de testu normal

en: Leave fullscreen mode
ast: Colar de mou pantalla completa

en: Display in full screen
ast: Amosar en pantalla completa

note: Translators: This refers to text size
en: Larger
ast: Más _grande

note: Translators: This refers to text size
en: Smaller
ast: Más _pequeñu

note: i18n: please don't translate * "Devhelp", it's a name, not a * generic word.
en: About Devhelp
ast: Tocante a DevHelp

en: Preferences…
ast: Preferencies…

en: Contents
ast: Índiz

en: Search
ast: Guetar

en: Error opening the requested link.
ast: Fallu abriendo l'enllaz solicitáu.

en: Empty Page
ast: Páxina erma

en: Find:
ast: Guetar:

en: Find previous occurrence of the search string
ast: Atopar la coincidencia anterior de la cadena guetada

en: Find next occurrence of the search string
ast: Atopar la siguiente coincidencia de la cadena guetada

en: C_ase Sensitive
ast: Concasar mayúscules

en: Toggle case sensitive search
ast: Conmutar gueta discriminando mayúscules
