devhelp master - en to bg translation catalogue (124 entries)

en: Developer's Help program
bg: Програма за помощ на разработчика

en: Documentation Browser
bg: Браузър за документация

en: documentation;information;manual;developer;api;
bg: документация;информация;ръководство;апи;разработка;documentation;information;manual;developer;api;

en: Main window maximized state
bg: Степен на уголемяване на главния прозорец

en: Whether the main window should start maximized.
bg: Дали главният прозорец да се стартира максимизиран.

en: Width of the main window
bg: Широчина на главния прозорец

en: The width of the main window.
bg: Широчината на главния прозорец.

en: Height of main window
bg: Височина на главния прозорец

en: The height of the main window.
bg: Височината на главния прозорец.

en: X position of main window
bg: Позиция на главния прозорец по хоризонтала

en: The X position of the main window.
bg: Позиция на главния прозорец по хоризонтала.

en: Y position of main window
bg: Позиция на главния прозорец по вертикала

en: The Y position of the main window.
bg: Позиция на главния прозорец по вертикала.

en: Width of the index and search pane
bg: Широчина на панела за съдържание и търсене

en: The width of the index and search pane.
bg: Широчината на панела със съдържание и търсене

en: Selected tab: "content" or "search"
bg: Избран подпрозорец, „content“ (Съдържание) или „search“ (Търсене)

en: Which of the tabs is selected: "content" or "search".
bg: Кой от подпрозорците да бъде избран, „content“ (Съдържание) или „search“ (Търсене).

en: Books disabled
bg: Изключени ръководства

en: List of books disabled by the user.
bg: Списък с ръководства, които да не се показват по желание на потребителя.

en: Group by language
bg: Групиране по език

en: Whether books should be grouped by language in the UI
bg: Дали в потребителския интерфейс книгите да се групират по език

en: Width of the assistant window
bg: Широчина на спомагателния прозорец

en: The width of the assistant window.
bg: Широчината на спомагателния прозорец.

en: Height of assistant window
bg: Височина на спомагателния прозорец

en: The height of the assistant window.
bg: Височината на спомагателния прозорец.

en: X position of assistant window
bg: Позиция на спомагателния прозорец по хоризонтала

en: The X position of the assistant window.
bg: Позиция на спомагателния прозорец по хоризонтала.

en: Y position of assistant window
bg: Позиция на спомагателния прозорец по вертикала

en: The Y position of the assistant window.
bg: Позиция на спомагателния прозорец по вертикала.

en: Use system fonts
bg: Използване на системни шрифтове

en: Use the system default fonts.
bg: Използване на стандартните системни шрифтове.

en: Font for text
bg: Шрифт за текст

en: Font for text with variable width.
bg: Шрифт за текст с променлива широчина.

en: Font for fixed width text
bg: Шрифт за текст с фиксирана широчина

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
bg: Шрифт за текст с фиксирана широчина, като примери с програмен код.

en: New window
bg: Нов прозорец

en: Preferences
bg: Настройки

en: About Devhelp
bg: Относно Devhelp

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: _Window
bg: _Прозорец

en: New _Tab
bg: Нов _подпрозорец

en: _Print
bg: _Печат

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Find
bg: _Търсене

en: Find _Next
bg: _Следващо съвпадение

en: Find _Previous
bg: _Предходно съвпадение

en: _View
bg: _Изглед

en: _Larger text
bg: По-_голям текст

en: S_maller text
bg: По-_малък текст

en: _Normal size
bg: _Нормален размер

en: Fullscreen
bg: На цял екран

en: _Go
bg: _Отиване

en: _Back
bg: На_зад

en: _Forward
bg: На_пред

en: _Search Tab
bg: _Търсене

en: _Contents Tab
bg: _Съдържание

en: Go to the previous page
bg: Отиване на предходната страница

en: Go to the next page
bg: Отиване на следващата страница

en: Decrease the text size
bg: Намаляване на размера на текста

en: Increase the text size
bg: Увеличаване на размера на текста

en: _Group by language
bg: _Групиране по език

en: Enabled
bg: Включено

en: Title
bg: Заглавие

en: Book Shelf
bg: Набор от ръководства

en: _Use system fonts
bg: Използване на _системните шрифтове

en: _Variable width:
bg: _Променлива широчина:

en: _Fixed width:
bg: _Фиксирана широчина:

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Devhelp support
bg: Поддръжка за Devhelp

en: Makes F2 bring up Devhelp for the word at the cursor
bg: F2 да стартира Devhelp и да се покаже помощ за думата на позицията на курсора

en: Show API Documentation
bg: Документация за API

en: Show API Documentation for the word at the cursor
bg: Показване на документацията за API за думата при курсора

en: A developers' help browser for GNOME
bg: Браузър на ръководства за разработчици на GNOME

en: DevHelp Website
bg: Сайт на Devhelp

note: i18n: Please don't translate "Devhelp".
en: Devhelp — Assistant
bg: Devhelp — спомагателен прозорец

en: Book:
bg: Ръководство:

en: Language: %s
bg: Език: %s

en: Language: Undefined
bg: Език: незададен

note: i18n: a documentation book
en: Book
bg: Ръководство

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
bg: Страница

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
bg: Ключова дума

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
bg: Функция

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Struct
bg: Структура

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Macro
bg: Макрос

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Enum
bg: Изброен тип

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Type
bg: Тип

en: Opens a new Devhelp window
bg: Отваряне на нов прозорец на Devhelp

en: Focus the Devhelp window with the search field active
bg: Фокусиране на прозореца на Devhelp с активирано
                                 поле за търсене

en: Search for a keyword
bg: Търсене за ключова дума

en: KEYWORD
bg: КЛЮЧОВА_ДУМА_

en: Search and display any hit in the assistant window
bg: Търсене и изобразяване на съвпадения в
                                 спомагателния прозорец

en: Display the version and exit
bg: Показване на версията и изход

en: Quit any running Devhelp
bg: Изход от всички стартирани програми Devhelp

en: Expected '%s', got '%s' at line %d, column %d
bg: Очакваше се „%s“, но беше получено „%s“ на ред %d, колона %d

en: Invalid namespace '%s' at line %d, column %d
bg: Невалидно пространство от имена „%s“ на ред %d, колона %d

en: "title", "name" and "link" elements are required at line %d, column %d
bg: необходими са елементи „title“ (заглавие), „name“ (име) и „link“ (връзка) на ред %d, колона %d

en: "name" and "link" elements are required inside <sub> on line %d, column %d
bg: необходими са елементи „name“ (име) и „link“ (връзка)  в <sub> на ред %d, колона %d

en: "name" and "link" elements are required inside '%s' on line %d, column %d
bg: необходими са елементи „name“ (име) и „link“ (връзка) в „%s“ на ред %d, колона %d

en: "type" element is required inside <keyword> on line %d, column %d
bg: необходим е елемент „type“ (тип) в <keyword> на ред %d, колона %d

en: Cannot uncompress book '%s': %s
bg: Ръководството „%s“ не може да се разкомпресира: %s

en: All books
bg: Всички ръководства

en: Search in:
bg: Търсене в:

en: 50%
bg: 50 %

en: 75%
bg: 75 %

en: 100%
bg: 100 %

en: 125%
bg: 125 %

en: 150%
bg: 150 %

en: 175%
bg: 175 %

en: 200%
bg: 200 %

en: 300%
bg: 300 %

en: 400%
bg: 400 %

en: Contents
bg: Съдържание

en: Search
bg: Търсене

en: Error opening the requested link.
bg: Грешка при отваряне на връзката.

en: Empty Page
bg: Празна страница

en: Find:
bg: Търсене:

en: Find Previous
bg: Предходно съвпадение

en: Find previous occurrence of the search string
bg: Намиране на предходното съвпадение на търсения низ

en: Find Next
bg: Следващо съвпадение

en: Find next occurrence of the search string
bg: Намиране на следващото съвпадение на търсения низ

en: C_ase Sensitive
bg: _Зачитане на малки/големи

en: Toggle case sensitive search
bg: Търсене със зачитане на малки/големи букви
