devhelp - en to dz translation catalogue (61 entries)

en: Developer's Help program
dz: བཟོ་མིའི་གྲོགས་རམལས་རིམ།

en: Devhelp
dz: ཌེབ་ཧལཔ།

en: Documentation Browser
dz: ཡིག་ཐོག་བཀོད་པ་བརའུ་ཟར།

en: Search for a function
dz: ལས་འགན་ཅིག་་གི་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ།

en: Quit any running Devhelp
dz: གཡོག་བཀོལ་བའི་བསྒང་གི་ཌེ་ཧལཔ་གང་རུང་་སྤང་།

en: Display the version and exit
dz: ཐོན་རིམ་དེ་དང་ཕྱིར་ཐོན་བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Expected '%s' got '%s' at line %d, column %d
dz: རེ་བ་ཡོད་མི་ '%s' གྱལ་ལུ་ '%s' ཀེར་ཐིག་ %d, ཐོབ་ཡོདཔ %d

en: Invalid namespace '%s' at line %d, column %d
dz: ནུས་མེད་མིང་གི་བར་སྟོང་ '%s' གྱལ་ལུ་ %d, ཀེར་ཐིག་ %d

en: title, name, and link elements are required at line %d, column %d
dz: མགོ་མིང་་ མིངདང་འབྲེལ་ལམ་རྒྱུ་རྫས་དེ་ཚུ གྱལ་རིམ་%d ཀེར་ཐིག%dལུ་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ།

en: name and link elements are required inside <sub> on line %d, column %d
dz: མིང་དང་འབྲེལ་ལམ་རྣམ་གྲངས་ཚུ་ <sub> གློག་ལམ་ཐོག་ལུ་ %d, ཀེར་ཐིག་ནང་ན་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ། %d

en: name and link elements are required inside <function> on line %d, column %d
dz: མིང་དང་འབྲེལ་ལམ་རྣམ་གྲངས་ཚུ་ <function> གློག་ལམ་ཐོག་ལུ་ %d, ཀེར་ཐིག་ནང་ན་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ། %d

en: Could not create book parser
dz: ཀི་དེབ་མིང་དཔྱད་འབད་མི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create markup parser
dz: རྟགས་བཀོད་ མིང་དཔྱད་འབད་མི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Cannot uncompress book '%s': %s
dz: ཀི་དེབ'%s': %s་ ཨེབ་བཙུགས་བཤོལ་འབད་མི་ཆོག།

en: Devhelp is not built with zlib support
dz: ཌེབ་ཧལཔ་འདི་ ཛིལཔ་རྒྱབ་སྐྱོར་དང་བཅསཔ་འབད་བཟོ་བརྩིགས་འབད།

en: _Book:
dz: ཀི་དེབ།(_B:

en: _Page:
dz: ཤོག་ལེབ(_P):

en: _File
dz: ཡིག་སྣོད(_F)

en: _Edit
dz:  ཞུན་དག(_E)

en: _Go
dz: འགྱོ།(_G)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

note: File menu
en: _New Window
dz: ཝིན་ཌོ་གསརཔ།(_N)

en: New _Tab
dz: མཆོང་ལྡེ་གསརཔ།(_T)

en: Browse Contents
dz: ནང་དོན་ཚུ་བརྡ་འཚོལ་འབད།

en: Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།

en: Contents
dz: ནང་དོན་ཚུ།

en: A developer's help browser for GNOME 2
dz: ཇི་ནོམ་༢ གི་དོན་ལུ་བཟོ་མི་གི་གྲོགས་རམ་བརའུ་ཟར་ཅིག

en: Empty Page
dz: ཤོག་ལེབ་སྟོངམ།

en: Font for fixed text
dz: གཏན་བཟོས་ཚིག་ཡིག་གི་དོན་ལུ་ཡིག་གཟུགས།

en: Font for text
dz: ཡིག་ཚིག་གི་དོན་ལུ་ཡིག་གཟུགས།

en: Font for text with fixed width.
dz: ཚིག་ཡིག་དང་གཅིག་ཁར་གཏན་བཟོ་ཡོད་མི་རྒྱ་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ཡིག་གཟུགས།

en: Font for text with variable width.
dz: ཚིག་ཡིག་དང་གཅིག་ཁར་འགྱུར་ཅན་རྒྱ་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ཡིག་གཟུགས།

en: Height of main window
dz: ཝིན་ཌོ་གཙོ་བོ་གི་མཐོ་ཚད།

en: Main window maximized state
dz: ཝིན་ཌོ་གཙོ་བོ་གི་སྦོོམ་བཟོ་ཡོད་མི་གནས་ལུགས།

en: Selected tab, "content" or "search"
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་མཆོང་ལྡེ་"content" ཡང "search"

en: Show advanced search options
dz: ཡར་འཕེལ་འབད་ཡོད་མི་ཞིབ་འཚོལ་གདམ་ཁ་ཚུ་སྟོན།

en: The X position of the main window.
dz: ཝིན་ཌོ་་གཙོ་བོ་འདི་གིགནས་ས་་ཨེགསི་འདི།

en: The Y position of the main window.
dz: ཝིན་ཌོ་གཙོ་བོ་འདི་གི་གནས་་སཝའི་འདི།

en: The height of the main window.
dz: ཝིན་ཌོ་གཙོ་བོ་གི་ཐོ་ཚད།

en: The width of the index and search pane.
dz: ཟུར་ཐོ་དང་ཚུལ་ཞིབ་པེན་གྱི་རྒྱ་ཚད་འདི།

en: The width of the main window.
dz: ཝིན་ཌོ་གཙོ་བོ་གི་རྒྱ་ཚད་འདི།

en: Use system fonts
dz: རིམ་ལུགས་ཡིག་བཟོ་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use the system default fonts.
dz: རིམ་ལུགས་སྔོན་སྒྲིག་གི་ཡིག་གཟུགས་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Whether the advanced search options are shown.
dz: ཡར་འཕར་འབད་ཡོད་མི་འཚོལ་ཞིབ་གདམ་ཁ་ཚུ་སྟོན་ཡོདཔ་ཨིན་རུང་མེད་རུང་།

en: Whether the main window should start maximized or not.
dz: ཝིནཌོ་གཙོ་བོ་འདི་མང་མཐའ་འགོ་བཙུགས་དགོཔ་ཨིན་ན་མེན་ན།

en: Which of the tabs that is selected, "content" or "search".
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་མཆོང་ལྡེ་ཚུ་་"content" ཡང་ན་ "search"ག་ཨིན་སྨོ།

en: Width of the index and search pane
dz: ཟུར་ཐོ་འདི་དང་འཚོལ་ཞིབ་པེན་གྱི་འདི་གི་རྒྱ་ཚད།

en: Width of the main window
dz: ཝིནཌོ་གཙོ་བོ་གི་རྒྱ་ཚད།

en: X position of main window
dz: ཝིནཌོ་གཙོ་བོ་གི་གནས་ས་ཨེགསི།

en: Y position of main window
dz: ཝིནཌོ་གཙོ་བོ་གི་གནས་ས་ཝའི།

en: <b>Fonts</b>
dz: <b>ཡིག་གཟུགས་ཚུ།</b>

en: <b>Searching</b>
dz: <b>འཚོལ་ཞིབ་འབད་དོ།</b>

en: Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།

en: _Back
dz: རྒྱབ(_B)

en: _Fixed width:
dz: གཏན་བཟོའི་རྒྱ་ཚད།(_F)

en: _Forward
dz: གདོང་བསྐྱོད།(_F)

en: _Show advanced search options
dz: ཡར་འཕེལ་ཅན་གྱི་འཚོལ་ཞིབ་གདམ་དབང་སྟོན།(_S)

en: _Use system fonts
dz: རིམ་ལུགས་ཡིག་གཟུགས་ལག་ལེན་འཐབ།(_U)

en: _Variable width:
dz: འགྱུར་ཅན་རྒྱ་ཚད།(_V)

en: Devhelp support
dz: ཌེབ་ཧལཔ་རྒྱབ་སྐྱོར།

en: Makes F7 bring up Devhelp for the word at the cursor
dz: ཌེཔ་ཧལཔ་ མིང་ཚིག་འོད་རྟགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ སེ་ཝན་ཨེཕ་ཡར་འབག་འོང་་བཟོ་དོ།
