devhelp master - en to fur translation catalogue (94 entries)

en: A developer tool for browsing and searching API documentation
fur: Un strument di svilupadôrs par navigâ e cirî la documentazion des API

en: Devhelp is a developer tool for browsing and searching API documentation. It provides an easy way to navigate through libraries and to search by function, struct, or macro.
fur: Devhelp al è un strument di svilup par navigâ e cirî la documentazion des API. Al permet di esplorâ, in maniere facile, lis librariis e di eseguî ricercjis par funzions, struturis o macro.

en: The documentation must be installed locally, so an internet connection is not needed to use Devhelp.
fur: La documentazion e scugne jessi instalade in locâl, duncje une conession a internet no covente par doprâ Devhelp.

en: Devhelp works natively with GTK-Doc, so the GTK and GNOME libraries are well supported. But other development platforms can be supported as well, as long as the API documentation is available in HTML and a *.devhelp2 index file is generated.
fur: Devhelp al lavore in maniere native cun GTK-Doc, cussì che lis librariis GTK e GNOME a sedin ben supuartadis. Ma ancje altris plateformis di disvilup a puedin jessi supuartadis, al baste che la documentazion de API e sedi disponibile in HTML e un file di tabele *.devhelp2 al sedi gjenerât.

en: Devhelp integrates with other applications such as Glade, Builder or Anjuta, and plugins are available for different text editors (gedit, Vim, Emacs, Geany, …).
fur: Devhelp si integre cun altris aplicazions come Glade, Builder o Anjuta e i plugin a son disponibii par diferents editôrs di test (gedit, Vim, Emacs, Geany, …).

en: Devhelp's main window
fur: Barcon principâl di Devhelp

en: Devhelp's main window with an open book
fur: Barcon principâl di Devhelp cuntun libri viert

en: Devhelp supports opening multiple books
fur: Devhelp al supuarte la vierzidure di plui libris

en: Devhelp supports HTML documentation formats
fur: Devhelp al supuarte i formâts di documentazion HTML

en: API Documentation Browser
fur: Navigadôr di documentazion API

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: documentation;information;manual;developer;api;
fur: documentazion;informazion;manuâl;svilupadôr;api;

en: Main window maximized state
fur: Stât di slargjadure dal barcon principâl

en: Whether the main window should start maximized.
fur: Indiche se il barcon principâl al à di jessi inviât slargjât.

en: Width of the main window
fur: Largjece dal barcon principâl

en: The width of the main window.
fur: La largjece dal barcon principâl.

en: Height of main window
fur: Altece dal barcon principâl

en: The height of the main window.
fur: La altece dal barcon principâl.

en: Width of the index and search pane
fur: Largjece dal ricuadri di ricercje e indiç

en: The width of the index and search pane.
fur: La largjece dal ricuadri di ricercje e de metude in indiç.

en: Width of the assistant window
fur: Largjece dal barcon dal assistent

en: The width of the assistant window.
fur: La largjece dal barcon dal assistent.

en: Height of assistant window
fur: Altece dal barcon dal assistent

en: The height of the assistant window.
fur: La altece dal barcon dal assistent.

en: Books disabled
fur: Libris disabilitâts

en: List of books disabled by the user.
fur: Liste di libris disabilitâts dal utent.

en: Group books by language
fur: Met dongje lis vuidis par lengaç

en: Whether books should be grouped by programming language in the user interface.
fur: Indiche se meti dongje lis guidis inte interface utent in base al lengaç di programazion.

en: Use system fonts
fur: Dopre i caratars di sisteme

en: Use the system default fonts.
fur: Dopre i caratars di sisteme predefinîts.

en: Font for text
fur: Gjenar di caratar pal test

en: Font for text with variable width.
fur: Gjenar di caratar pal test a largjece variabil.

en: Font for fixed width text
fur: Gjenar di caratar pal test a largjece fisse

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
fur: Gjenar di caratar pal test a largjece fisse, come esemplis di codiç.

en: Book:
fur: Libri:

en: Language: %s
fur: Lengaç: %s

en: Language: Undefined
fur: Lengaç: no definît

en: _Collapse All
fur: _Strenç dut

note: i18n: a documentation book
en: Book
fur: Libri

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
fur: Pagjine

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
fur: Peraule clâf

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Property
fur: Proprietât

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Signal
fur: Segnâl

en: Empty Page
fur: Pagjine vueide

en: Devhelp support
fur: Supuart Devhelp

en: Show API Documentation
fur: Mostre documentazion API

en: Devhelp (development build)
fur: Devhelp (version di disvilup)

en: Devhelp Website
fur: Sît web di Devhelp

en: Opens a new Devhelp window
fur: Vierç un gnûf barcon di Devhelp

en: Search for a keyword
fur: Cîr par peraule clâf

en: KEYWORD
fur: PERAULECLÂF

en: Search and display any hit in the assistant window
fur: Cîr e mostre ogni corispuindince tal barcon assistent

en: Display the version and exit
fur: Mostre la version e jes

en: Quit any running Devhelp
fur: Jes di ogni Devhelp in esecuzion

note: Please don't translate "Devhelp"
en: Devhelp — Assistant
fur: Devhelp — Assistent

en: Enabled
fur: Abilitât

en: Title
fur: Titul

en: Preferences
fur: Preferencis

en: _Group by language
fur: _Met dongje par lengaç

en: Book Shelf
fur: Racuelte libris

en: _Use system fonts
fur: _Dopre i caratars di sisteme

en: _Variable width:
fur: Largjece _variabil:

en: _Fixed width:
fur: Largjece _fisse:

en: Fonts
fur: Caratars

en: New _Window
fur: Gnûf _barcon

en: _Print
fur: _Stampe

en: _Find
fur: _Cjate

en: _Larger Text
fur: Test plui _grant

en: S_maller Text
fur: Test plui _piçul

en: _Normal Size
fur: Dimension _normâl

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis di tastiere

en: _Help
fur: _Jutori

en: _About Devhelp
fur: I_nformazions su Devhelp

en: Back
fur: Indaûr

en: Forward
fur: Indenant

en: Toggle Side Panel
fur: Comute panel laterâl

en: New Tab
fur: Gnove schede

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Focus global search
fur: Met a fûc la ricercje globâl

[ctx: shortcut window]
en: Find in current page
fur: Cjate in cheste pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
fur: Cjate il câs sucessîf

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
fur: Cjate il câs precedent

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
fur: Vierç un gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: Open a new tab
fur: Vierç une gnove schede

[ctx: shortcut window]
en: Toggle side panel visibility
fur: Comute la visibilitât dal panel laterâl

[ctx: shortcut window]
en: Go back
fur: Torne indaûr

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
fur: Va Indenant

[ctx: shortcut window]
en: Print
fur: Stampe

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
fur: Siere chest barcon

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
fur: Siere ducj i barcons

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
fur: Ingrandiment

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
fur: Ingrandìs

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
fur: Impiçulìs

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
fur: Azerâ ingrandiment
