devhelp - en to pa translation catalogue (52 entries)

en: Developer's Help program
pa: ਵਿਕਾਸਵਾਦੀਆਂ ਲਈ ਸਹਾਈ ਕਾਰਜ

en: Devhelp
pa: ਵਿਕਾਸਸਹਾਈ

en: Devhelp Book
pa: ਵਿਕਾਸਸਹਾਈ ਕਿਤਾਬ

en: Specify the size and location of the window
pa: ਝਰੋਖੇ ਦਾ ਅਕਾਰ ਅਤੇ ਥਾਂ ਨਿਰਧਾਰਿਤ ਕਰੋ

en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
pa: ਚੌਡ਼ਾਈ xਉਚਾਈ+  XOFF+YOFF

en: Search for a function
pa: ਫੰਕਸ਼ਨ ਲਈ ਖੋਜ ਕਰੋ

en: Quit any running Devhelp
pa: ਕੋਈ ਵੀ ਚਲ ਰਹੀ ਵਿਕਾਸਸਹਾਈ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Expected '%s' got '%s' at line %d, column %d
pa: ਉਮੀਦ ਕੀਤੀ ਗਈ ਹੈ ਕਿ '%s' ਮਿਲ ਗਿਆ ਹੈ  '%s' ਇਸ ਸਤਰ ਤੇ %d, ਕਾਲਮ %d ਤੇ

en: Invalid namespace '%s' at line %d, column %d
pa: ਨਾਜ਼ਾਇਜ਼ ਨਾਂ ਥਾਂ '%s' ਇਸ ਸਤਰ ਤੇ %d, ਕਾਲਮ %d ਤੇ

en: title, name, and link elements are required at line %d, column %d
pa: ਸਤਰ %d, ਕਾਲਮ %d ਉਪਰ ਸਿਰਲੇਖ, ਨਾਂ ਅਤੇ ਸੰਬੰਧਿਤ ਚੀਜ਼ਾਂ ਚਾਹੀਦੀਆਂ ਹਨ

en: name and link elements are required inside <sub> on line %d, column %d
pa: ਸਤਰ %d, ਕਾਲਮ %d ਉਪਰ  <sub> ਵਿਚ ਨਾਂ ਅਤੇ ਸੰਬੰਧਿਤ ਚੀਜ਼ਾਂ ਚਾਹੀਦੀਆਂ ਹਨ

en: name and link elements are required inside <function> on line %d, column %d
pa: ਸਤਰ %d, ਕਾਲਮ %d ਉਪਰ  <function> ਵਿਚ ਨਾਂ ਅਤੇ ਸੰਬੰਧਿਤ ਚੀਜ਼ਾਂ ਚਾਹੀਦੀਆਂ ਹਨ

en: Could not create book parser
pa: ਕਿਤਾਬ ਪਾਰਸਰ ਨਹੀ ਬਣਾਇਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ

en: Could not create markup parser
pa: ਮਾਰਕਅਪ ਪਾਰਸਰ ਨਹੀ ਬਣਾਇਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ

en: Cannot uncompress book '%s': %s
pa: ਕਿਤਾਬ '%s': %s ਖੋਲੀ ਨਹੀ ਜਾ ਸਕਦੀ ਹੈ

en: _Search:
pa: ਖੋਜ :

en: Section
pa: ਵਿਭਾਗ

en: _File
pa: ਫਾਇਲ

en: _Edit
pa: ਸੋਧ

en: _Go
pa: ਜਾਓ

en: _Help
pa: ਸਹਾਇਤਾ

en: Cannot set UI: %s
pa: ਯੂਆਈ ਨਿਸ਼ਚਿਤ ਨਹੀ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ: %s

en: Contents
pa: ਸੰਖੇਪ

en: Search
pa: ਖੋਜ

en: A developer's help browser for GNOME 2
pa: ਗਨੋਮ ੨ ਲਈ ਵਿਕਾਸ਼ਵਾਦੀ ਲਈ ਸਹਾਇਤਾ ਦਰਸ਼ਕ

en: Devhelp project page
pa: ਵਿਕਾਸ ਸਹਾਈ ਪੋਜੈਕਟ ਸਫ਼ਾ

en: Bug report Devhelp
pa: ਵਿਕਾਸ ਸਹਾਈ ਬਗ  ਰਿਪੋਰਟ

en: Font for fixed text
pa: ਸਥਿਰ ਪਾਠ ਲਈ ਫੋਟ

en: Font for text
pa: ਪਾਠ ਲਈ ਫੋਟ

en: Font for text with fixed width.
pa: ਸਥਿਰ ਚੌੜਾਈ ਨਾਲ ਪਾਠ ਲਈ ਫੋਟ

en: Font for text with variable width.
pa: ਅਸਥਿਰ ਚੌੜਾਈ ਨਾਲ ਪਾਠ ਲਈ ਫੋਟ

en: Height of main window
pa: ਮੁੱਖ ਝਰੋਖੇ ਲਈ ਉਚਾਈ

en: Location of the paned
pa: ਪੈਨਡ ਲਈ ਸਥਿਤੀ

en: Main window maximized state
pa: ਮੁੱਖ ਝਰੋਖੇ ਦੀ ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਸਥਿਤੀ

en: The X position of the main window.
pa: ਮੁੱਖ ਝਰੋਖੇ ਦੀ X ਸਥਿਤੀ

en: The Y position of the main window.
pa: ਮੁੱਖ ਝਰੋਖੇ ਦੀ Y ਸਥਿਤੀ

en: The height of the main window.
pa: ਮੁੱਖ ਝਰੋਖੇ ਦੀ ਉਚਾਈ

en: The location of the paned separator.
pa: ਪੈਨਡ ਵੱਖਰੇਵੇ ਦੀ ਸਥਿਤੀ

en: The width of the main window.
pa: ਮੁੱਖ ਝਰੋਖੇ ਦੀ ਚੌੜਾਈ

en: Use system fonts
pa: ਸਿਸਟਮ ਫੋਟ ਵਰਤੋਂ

en: Use the system default fonts.
pa: ਮੂਲ ਸਿਸਟਮ ਫੋਟ ਵਰਤੋਂ

en: Whether the main window should start maximized or not.
pa: ਕੀ ਮੁੱਖ ਝਰੋਖੇ ਚੱਲਣ ਸਮੇਂ ਅਧਿਕਤਮ ਹੋਵੇ ਜਾਂ ਨਾ ?

en: Width of the main window
pa: ਮੁੱਖ ਝਰੋਖੇ ਦੀ ਚੌੜਾਈ

en: X position of main window
pa: ਮੁੱਖ ਝਰੋਖੇ ਦੀ X ਸਥਿਤੀ

en: Y position of main window
pa: ਮੁੱਖ ਝਰੋਖੇ ਦੀ Y ਸਥਿਤੀ

en: <b>Fonts</b>
pa: <b>ਫੋਟ</b>

en: Fixed width:
pa: ਨਿਸ਼ਚਿਤ ਚੌੜਾਈ:

en: Preferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ

en: Variable width:
pa: ਅਸਥਿਰ ਚੌੜਾਈ:

en: _Back
pa: ਪਿੱਛੇ

en: _Forward
pa: ਅੱਗੇ

en: _Use system fonts
pa: ਸਿਸਟਮ ਫੋਟ ਵਰਤੋਂ
