devhelp master - en to sq translation catalogue (103 entries)

en: Developer's Help program
sq: Program ndihmues për zhvilluesit

en: Documentation Browser
sq: Shfletimi i dokumentimeve

en: Books disabled
sq: Libra të çaktivizuar

en: Font for fixed width text
sq: Lloji i shkronjave për tekste me gjerësi fikse

en: Font for text
sq: Lloji i shkronjave për tekstin

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
sq: Lloji i shkronjave për tekste me gjerësi fikse, si p.sh. shembuj kodi.

en: Font for text with variable width.
sq: Lloji i shkronjave për tekste me gjerësi të ndryshueshme.

en: Group by language
sq: Grupim sipas gjuhës

en: Height of assistant window
sq: Lartësia e dritares ndihmuese

en: Height of main window
sq: Lartësia e dritares qendrore

en: List of books disabled by the user.
sq: Lista e librave të çaktivizuar nga përdoruesi.

en: Main window maximized state
sq: Gjendja e maksimizimit të dritares qendrore

en: Selected tab: "content" or "search"
sq: Skeda e zgjedhur: "përmbajtja" ose "kërko"

en: The X position of the assistant window.
sq: Pozicioni X i dritares ndihmuese.

en: The X position of the main window.
sq: Pozicioni X i dritares qendrore.

en: The Y position of the assistant window.
sq: Pozicioni Y i dritares ndihmuese.

en: The Y position of the main window.
sq: Pozicioni Y i dritares qendrore.

en: The height of the assistant window.
sq: Lartësia e dritares ndihmuese.

en: The height of the main window.
sq: Lartësia e dritares kryesore.

en: The width of the assistant window.
sq: Gjerësia e dritares ndihmuese.

en: The width of the index and search pane.
sq: Gjerësia e kuadratit të kërkimit dhe indeksimit.

en: The width of the main window.
sq: Gjerësia e dritares kryesore.

en: Use system fonts
sq: Përdor shkronjat e sistemit

en: Use the system default fonts.
sq: Përdor gërmat e prezgjedhura të sistemit.

en: Whether books should be grouped by language in the UI
sq: Nëse librat duhet të grupohen sipas gjuhës në UI

en: Whether the main window should start maximized.
sq: Nëse dritarja qendrore duhet të hapet e maksimizuar.

en: Which of the tabs is selected: "content" or "search".
sq: Cila nga skedat është zgjedhur: "përmbajtja" ose "kërko".

en: Width of the assistant window
sq: Gjerësia e dritares ndihmuese

en: Width of the index and search pane
sq: Gjerësia e kuadratit të kërkimit dhe indeksimit

en: Width of the main window
sq: Gjerësia e dritares qendrore

en: X position of assistant window
sq: Pozicioni X i dritares ndihmuese

en: X position of main window
sq: Pozicioni X i dritares qendrore

en: Y position of assistant window
sq: Pozicioni Y i dritares ndihmuese

en: Y position of main window
sq: Pozicioni Y i dritares qendrore

en: Book Shelf
sq: Rafti i librave

en: Fonts
sq: Gërmat

en: Preferences
sq: Preferimet

en: _Fixed width:
sq: Gjerësia _fikse:

en: _Group by language
sq: _Grupim sipas gjuhës

en: _Use system fonts
sq: _Përdor gërmat e sistemit

en: _Variable width:
sq: Gjerësia e _ndryshueshme:

en: Devhelp support
sq: Suporti i Devhelp

en: Makes F2 bring up Devhelp for the word at the cursor
sq: Bën që F2 të shfaqë Devhelp për fjalën tek pozicioni i kursorit

en: Show API Documentation
sq: Shfaq dokumentimin API

en: Show API Documentation for the word at the cursor
sq: Shfaq dokumentimin API për fjalën tek pozicioni i kursorit

note: i18n: Please don't translate "Devhelp".
en: Devhelp — Assistant
sq: Devhelp — Asistenti

en: Book:
sq: Libri:

en: Language: %s
sq: Gjuha: %s

en: Language: Undefined
sq: Gjuha: E papërcaktuar

note: i18n: a documentation book
en: Book
sq: Libër

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
sq: Faqe

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
sq: Fjalëkyçi

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
sq: Funksion

en: Search for a keyword
sq: Kërko për një fjalëkyç

en: Quit any running Devhelp
sq: Përfundo çdo Devhelp në ekzekutim

en: Display the version and exit
sq: Shfaq versionin dhe dil

en: Focus the Devhelp window with the search field active
sq: Vë në fokus dritaren e Devhelp me fushën e kërkimit të aktivizuar

en: Search and display any hit in the assistant window
sq: Kërkon dhe shfaq çfarëdo ndihme në dritaren ndihmuese

en: Expected '%s', got '%s' at line %d, column %d
sq: Pritej '%s', u mor '%s' në rreshtin %d, kollona %d

en: Invalid namespace '%s' at line %d, column %d
sq: Emër hapësire i pavlefshëm '%s' tek rreshti %d, kollona %d

en: "title", "name" and "link" elements are required at line %d, column %d
sq: Elementët "titulli", "emri" dhe "lidhja" janë të domosdoshëm tek rreshti %d, kollona %d

en: "name" and "link" elements are required inside <sub> on line %d, column %d
sq: Elementët "emri" dhe "lidhja" janë të domosdoshëm në brendësi të <sub> tek rreshti %d, kollona %d

en: "name" and "link" elements are required inside '%s' on line %d, column %d
sq: Elementët "emri" dhe "lidhja" janë të domosdoshëm në brendësi të '%s' tek rreshti %d, kollona %d

en: "type" element is required inside <keyword> on line %d, column %d
sq: Elementi "lloji" është i domosdoshëm në brendësi të <kezword> tek rreshti %d, kollona %d

en: Cannot uncompress book '%s': %s
sq: I pamundur dekompresimi i librit '%s': %s

en: All books
sq: Të gjithë librat

en: Search in:
sq: Kërko tek:

en: A developers' help browser for GNOME
sq: Një shletues i ndihmës për zhvillues për GNOME

en: DevHelp Website
sq: Siti i Devhelp

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _View
sq: _Shfaq

en: _Go
sq: _Shko

en: _Help
sq: _Ndihmë

note: File menu
en: _New Window
sq: _Dritare e re

en: New _Tab
sq: _Skedë e re

en: _Print…
sq: _Printo...

en: Find Next
sq: Gjej në vazhdim

en: Find Previous
sq: Gjej paraardhësen

en: Go to the previous page
sq: Shko tek faqja paraardhëse

en: Go to the next page
sq: Shko tek faqja në vijim

en: _Contents Tab
sq: _Skeda e përmbajtjes

en: _Search Tab
sq: _Skeda e kërkimit

note: View menu
en: _Larger Text
sq: Tekst më i _madh

en: Increase the text size
sq: Rrit madhësinë e tekstit

en: S_maller Text
sq: Tekst më i v_ogël

en: Decrease the text size
sq: Zvogëlo madhësinë e tekstit

en: _Normal Size
sq: Madhësia _normale

en: Use the normal text size
sq: Përdor madhësinë e zakonshme të tekstit

en: Leave fullscreen mode
sq: Dil nga modaliteti me ekran të plotë

en: Display in full screen
sq: Shfaq me ekran të plotë

note: Translators: This refers to text size
en: Larger
sq: Më i madh

note: Translators: This refers to text size
en: Smaller
sq: Më i vogël

note: i18n: please don't translate * "Devhelp", it's a name, not a * generic word.
en: About Devhelp
sq: Informacione mbi Devhelp

en: Preferences…
sq: Preferimet...

en: Contents
sq: Përmbajtja

en: Search
sq: Kërko

en: Error opening the requested link.
sq: Gabim gjatë hapjes së lidhjes së kërkuar.

en: Empty Page
sq: Faqe bosh

en: Find:
sq: Gjej:

en: Find previous occurrence of the search string
sq: Gjej korrispondimin paraardhës të tekstit të kërkuar

en: Find next occurrence of the search string
sq: Gjej korrispondimin në vazhdim të tekstit të kërkuar

en: C_ase Sensitive
sq: Ndjeshmëri ndaj ndryshimit gërma të mëdh_a/vogla

en: Toggle case sensitive search
sq: Ndrysho kërkimin duke shpërfillur ndryshimet gërma të mëdha/vogla
