devhelp - en to ug translation catalogue (94 entries)

en: Developer's Help program
ug: ئىجادىيەتچىلەرنىڭ ياردەم پروگراممىسى

en: Documentation Browser
ug: پۈتۈك كۆرگۈ

en: documentation;information;manual;developer;api;
ug: documentation;information;manual;developer;api;قوللانما;ئۇچۇر;چۈشەندۈرۈشى;ئىجادىيەتچى;پروگرامما ئېغىزى;

en: Main window maximized state
ug: ئاساسىي كۆزنەك ئەڭ چوڭ ھالەتتە

en: Whether the main window should start maximized.
ug: ئاساسىي كۆزنەك ئەڭ چوڭ ھالەتتە قوزغىتىلغانمۇ يوق.

en: Width of the main window
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ كەڭلىكى

en: The width of the main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ كەڭلىكى

en: Height of main window
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ ئېگىزلىكى

en: The height of the main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ ئېگىزلىكى

en: X position of main window
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ X ئوق قىممىتى

en: The X position of the main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ X ئوق قىممىتى.

en: Y position of main window
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ Y ئوق قىممىتى

en: The Y position of the main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ Y ئوق قىممىتى.

en: Width of the index and search pane
ug: ئىندېكس ۋە ئىزدەش پەنجىرىسىنىڭ كەڭلىكى.

en: The width of the index and search pane.
ug: ئىندېكس ۋە ئىزدەش پەنجىرىسىنىڭ كەڭلىكى.

en: Selected tab: "content" or "search"
ug: تاللانغان بەتكۈچ: ("content" ياكى "search")

en: Which of the tabs is selected: "content" or "search".
ug: قايسى بەتكۈچ تاللانغان("content" ياكى "search") .

en: Books disabled
ug: كىتاب چەكلەنگەن

en: List of books disabled by the user.
ug: ئىشلەتكۈچى كىتاب تىزىملىكىنى چەكلەنگەن

en: Group by language
ug: تىل بويىچە گۇرۇپپىلا

en: Whether books should be grouped by language in the UI
ug: كىتابلار كۆرۈنمە يۈزدە تىل بويىچە گۇرۇپپىلىنامدۇ يوق

en: Width of the assistant window
ug: ياردەمچى كۆزنەكنىڭ كەڭلىكى

en: The width of the assistant window.
ug: ياردەمچى كۆزنەكنىڭ كەڭلىكى.

en: Height of assistant window
ug: ياردەمچى كۆزنەكنىڭ ئېگىزلىكى

en: The height of the assistant window.
ug: ياردەمچى كۆزنەكنىڭ ئېگىزلىكى

en: X position of assistant window
ug: ياردەمچى كۆزنەكنىڭ X ئوق قىممىتى

en: The X position of the assistant window.
ug: ياردەمچى كۆزنەكنىڭ X ئوق قىممىتى.

en: Y position of assistant window
ug: ياردەمچى كۆزنەكنىڭ Y ئوق قىممىتى

en: The Y position of the assistant window.
ug: ياردەمچى كۆزنەكنىڭ Y ئوق قىممىتى.

en: Use system fonts
ug: سىستېما خەت نۇسخىسى ئىشلەت

en: Use the system default fonts.
ug: سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى فونتىنى ئىشلىتىش

en: Font for text
ug: تېكىست خەت نۇسخىسى

en: Font for text with variable width.
ug: ئۆزگىرىشچان كەڭلىكتىكى تېكىست خەت نۇسخىسى.

en: Font for fixed width text
ug: تەڭ كەڭلىكتىكى تېكىست فونتى

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
ug: تېكىست ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان ھەرپ كەڭلىكى ئوخشاش فونت، مەسىلەن ئەسلى كود قاتارلىقلاردا.

en: Devhelp support
ug: Devhelp تېخنىكىلىق ياردەملىرى

en: Makes F2 bring up Devhelp for the word at the cursor
ug: [F2] نى باسسا نۇربەلگىسى تۇرغان ئورۇندىكى سۆزنى  Devhelp تىن ئىزدەيدۇ.

en: Show API Documentation
ug: API ھەققىدىكى پۈتۈكلەرنى كۆرسىتىش

en: Show API Documentation for the word at the cursor
ug: نۇربەلگىسى تۇرغان يەردىكى سۆزنىڭ API پۈتۈكىنى كۆرسىتىش.

en: New window
ug: يېڭى كۆزنەك

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: About Devhelp
ug: Devhelp ھەققىدە

en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر

en: New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(_T)

en: _Print
ug: باس(_P)

en: _Find
ug: ئىزدە(_F)

en: _Larger text
ug: چوڭراق تېكىست(_L)

en: S_maller text
ug: كىچىكرەك تېكىست(_M)

en: _Normal size
ug: ئادەتتىكى چوڭلۇقى(_N)

en: _Group by language
ug: تىل بويىچە گۇرۇپپىلا(_G)

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Book Shelf
ug: كىتاب تەكچىسى

en: _Use system fonts
ug: سىستېما خەت نۇسخىلىرىنى ئىشلەت(_U)

en: _Variable width:
ug: ئۆزگىرىشچان كەڭلىك(_V):

en: _Fixed width:
ug: مۇقىم كەڭلىك(_F)

en: Fonts
ug: خەت نۇسخا

en: A developers' help browser for GNOME
ug: گىنوم ئىجادىيەتچىلىرىنىڭ ياردەم ئۇچۇر كۆرگۈسى

en: DevHelp Website
ug: DevHelp تورتۇراسى

note: i18n: Please don't translate "Devhelp".
en: Devhelp — Assistant
ug: Devhelp –  ياردەمچىسى

en: Book:
ug: كىتاب:

en: Language: %s
ug: تىل: %s

en: Language: Undefined
ug: تىل: ئېنىقلانمىغان

note: i18n: a documentation book
en: Book
ug: كىتاب

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
ug: بەت

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
ug: ھالقىلىق سۆز

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
ug: فۇنكسىيە

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Type
ug: تىپى

en: Opens a new Devhelp window
ug: يېڭى بىر Devhelp كۆزنىكى ئاچىدۇ

en: Search for a keyword
ug: ئاچقۇچ سۆزنى ئىزدەش

en: KEYWORD
ug: ئاچقۇچ سۆز

en: Search and display any hit in the assistant window
ug: ئىزدەش نەتىجىسىنى ياردەمچى كۆزنەكتە كۆرسىتىش

en: Display the version and exit
ug: نەشر ئۇچۇرنى كۆرسىتىپ ئاخىرلاشتۇرماق

en: Quit any running Devhelp
ug: Devhelp نى ئاخىرلاشتۇرماق

en: Expected '%s', got '%s' at line %d, column %d
ug: ‹%s›  كېلىشى كېرەك بولغان يەرگە ‹%s› كېلىپ قالدى(%d قۇر %d ئىستون)

en: Invalid namespace '%s' at line %d, column %d
ug: namespace ‹%s› توغرا ئەمەس (%d قۇر %d ئىستون)

en: "title", "name" and "link" elements are required at line %d, column %d
ug: "title" ۋە "name ۋە "ئۇلانما" لار %d قۇر %d ئىستونغا كېرەك.

en: "name" and "link" elements are required inside <sub> on line %d, column %d
ug: "name" ۋە "ئۇلانما" لار <sub> نىڭ %d قۇر %d ئىستونىغا كېرەك

en: "name" and "link" elements are required inside '%s' on line %d, column %d
ug: "name" ۋە "ئۇلانما" لار ‹%s› نىڭ %d قۇر %d ئىستونىغا كېرەك

en: "type" element is required inside <keyword> on line %d, column %d
ug: ئېلېمېنت "type"  <keyword> نىڭ %d قۇر %d ئىستونىغا كېرەك

en: Cannot uncompress book '%s': %s
ug: كىتاب ‹%s› نى يايالمىدى: %s

note: Setup the Current/All Files selector
en: Current
ug: نۆۋەتتىكى

en: All Books
ug: بارلىق كىتابلار

en: Back
ug: كەينى

en: Forward
ug: ئالدى

en: Error opening the requested link.
ug: تەلەپ قىلىنغان ئۇلانمىنى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Empty Page
ug: قۇرۇق بەت

en: Find:
ug: ئىزدە:

en: Find Previous
ug: كېيىنكىنى ئىزدە

en: Find previous occurrence of the search string
ug: باش قىسمىدا كۆرۈنگەن تېكىستلەرنى ئىزدەيدۇ

en: Find Next
ug: كېيىنكىنى ئىزدە

en: Find next occurrence of the search string
ug: كەينىدە كۆرۈنگەن تېكىستلەرنى ئىزدەيدۇ

en: C_ase Sensitive
ug: چوڭ-كىچىكلىكىنى پەرقلەندۈر(_A)

en: Toggle case sensitive search
ug: چوڭ-كىچىكلىكىنى پەرقلەندۈرۈشنى ئالماشتۇر
