devhelp master - en to be translation catalogue (94 entries)

en: A developer tool for browsing and searching API documentation
be: Прылада для распрацоўшчыкаў, прызначаная для агляду і пошуку дакументацыі да праграмных інтэрфейсаў

en: Devhelp is a developer tool for browsing and searching API documentation. It provides an easy way to navigate through libraries and to search by function, struct, or macro.
be: Devhelp гэта прылада для распрацоўшчыкаў, прызначаная для агляду і пошуку дакументацыі да праграмных інтэрфейсаў. З яго дапамогай можна лёгка аглядаць бібліятэкі, шукаць функцыі, структуры і макраазначэнні.

en: The documentation must be installed locally, so an internet connection is not needed to use Devhelp.
be: Дакументацыя мусіць быць усталявана на гэтым камп'ютары, такім чынам вы можаце карыстацца Devhelp па-за сеткай.

en: Devhelp works natively with GTK-Doc, so the GTK+ and GNOME libraries are well supported. But other development platforms can be supported as well, as long as the API documentation is available in HTML and a *.devhelp2 index file is generated.
be: Devhelp натуральна прачуе з GTK-Doc, таму бібліятэкі GTK+ і GNOME добра падтрымліваюцца. Іншыя платформы распрацоўкі таксама падтрымліваюцца, калі іх дакументацыя даступна ў фармаце HTML і да яе згенераваны файл індэксаў *.devhelp2.

en: Devhelp integrates with other applications such as Glade, Builder or Anjuta, and plugins are available for different text editors (gedit, Vim, Emacs, Geany, …).
be: Devhelp інтэгруецца з Glade, Builder ці Anjuta, таксама ёсць плугіны для розных тэкставых рэдактараў (gedit, Vim, Emacs, Geany і інш.).

en: API Documentation Browser
be: Аглядальнік дакументацыі да праграмных інтэрфейсаў

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: documentation;information;manual;developer;api;
be: дакументацыя;інфармацыя;звесткі;даведнік;падручнік;распрацоўшчык;праграміст;api;

en: Main window maximized state
be: Стан максімалізацыі галоўнага акна

en: Whether the main window should start maximized.
be: Ці трэба адкрываць галоўнае акно максімалізаваным.

en: Width of the main window
be: Шырыня галоўнага акна

en: The width of the main window.
be: Шырыня галоўнага акна.

en: Height of main window
be: Вышыня галоўнага акна

en: The height of the main window.
be: Вышыня галоўнага акна.

en: Width of the index and search pane
be: Шырыня паліцы зместу і пошуку

en: The width of the index and search pane.
be: Шырыня паліцы зместу і пошуку.

en: Width of the assistant window
be: Шырыня дапаможнага акна

en: The width of the assistant window.
be: Шырыня дапаможнага акна.

en: Height of assistant window
be: Вышыня дапаможнага акна

en: The height of the assistant window.
be: Вышыня дапаможнага акна.

en: Books disabled
be: Выключаныя кнігі

en: List of books disabled by the user.
be: Спіс кніг, выключаных карыстальнікам.

en: Group books by language
be: Групаваць кнігі па мове

en: Whether books should be grouped by programming language in the user interface.
be: Ці трэба групаваць кнігі па мове праграмавання ў інтэрфейсе праграмы.

en: Use system fonts
be: Ужыць сістэмныя шрыфты

en: Use the system default fonts.
be: Ужыць прадвызначаныя сістэмныя шрыфты.

en: Font for text
be: Шрыфт тэксту

en: Font for text with variable width.
be: Шрыфт зменнай шырыні.

en: Font for fixed width text
be: Роўнашырокі шрыфт

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
be: Роўнашырокі шрыфт з літарамі аднаго памеру, напрыклад, для ўзораў коду.

en: Book:
be: Кніга:

en: Language: %s
be: Мова: %s

en: Language: Undefined
be: Мова: невядома

en: _Collapse All
be: _Згарнуць усе

note: i18n: a documentation book
en: Book
be: Кніга

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
be: Старонка

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
be: Ключавое слова

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
be: Функцыя

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Struct
be: Структура

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Macro
be: Макраазначэнне

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Enum
be: Пералік

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Type
be: Тып

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Property
be: Уласьцівасць

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Signal
be: Сігнал

en: Empty Page
be: Пустая старонка

en: Devhelp support
be: Падтрымка Devhelp

en: Show API Documentation
be: Паказаць дакументацыю API

en: Devhelp Website
be: Сеціўная пляцоўка Devhelp

en: Opens a new Devhelp window
be: Адкрыць новае акно Devhelp

en: Search for a keyword
be: Адшукаць ключавое слова

en: KEYWORD
be: КЛЮЧАВОЕ_СЛОВА

en: Search and display any hit in the assistant window
be: Адшукаць і паказаць знойдзенае ў дапаможным акне

en: Display the version and exit
be: Паказаць нумар версіі праграмы і выйсці

en: Quit any running Devhelp
be: Выйсці з Devhelp

note: Please don't translate "Devhelp"
en: Devhelp — Assistant
be: Devhelp: Памочнік

en: Enabled
be: Уключана

en: Title
be: Назва

en: Preferences
be: Настройкі

en: _Group by language
be: _Групаваць па мове

en: Book Shelf
be: Кніжная паліца

en: _Use system fonts
be: _Ужыць сістэмныя шрыфты

en: _Variable width:
be: Шрыфт _зменнай шырыні:

en: _Fixed width:
be: _Роўнашырокі шрыфт:

en: Fonts
be: Шрыфты

en: _Side Panel
be: _Бакавая панэль

en: _Print
be: _Надрукаваць

en: _Find
be: _Шукаць

en: _Larger Text
be: _Большы тэкст

en: S_maller Text
be: _Меншы тэкст

en: _Normal Size
be: _Звычайны памер

en: New _Window
be: Новае _акно

en: _Preferences
be: _Настройкі

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Клавіятурныя скароты

en: _Help
be: _Дапамога

en: _About Devhelp
be: _Аб Devhelp

en: _Quit
be: _Выйсці

en: Back
be: Назад

en: Forward
be: Наперад

en: New Tab
be: Новая картка

[ctx: shortcut window]
en: General
be: Агульнае

[ctx: shortcut window]
en: Focus global search
be: Перанесці фокус на глабальны пошук

[ctx: shortcut window]
en: Find in current page
be: Шукаць на бягучай старонцы

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
be: Адкрыць новае акно

[ctx: shortcut window]
en: Open a new tab
be: Адкрыць новую картку

[ctx: shortcut window]
en: Toggle side panel visibility
be: Пераключыць бачнасць бакавой паліцы

[ctx: shortcut window]
en: Go back
be: Назад

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
be: Наперад

[ctx: shortcut window]
en: Print
be: Друкаваць

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
be: Закрыць бягучае акно

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
be: Схаваць усе вокны

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
be: Маштабаванне

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
be: Наблізіць

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
be: Аддаліць

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
be: Натуральны маштаб

en: _About
be: _Аб праграме
