devilspie master - en to da translation catalogue (101 entries)

en: Window Title: '%s'; Application Name: '%s'; Class: '%s'; Geometry: %dx%d+%d+%d
da: Vinduestitel: '%s'; Programnavn: '%s'; Klasse: '%s'; Geometri: %dx%d+%d+%d

en: (array pointer: %p)
da: (tabelpeger: %p)

en: Cannot convert element into a string
da: Kan ikke konvertere element til en streng

en: Setting geometry '%s' failed
da: Kunne ikke indstille geometrien '%s'

en: Setting geometry '%s'
da: Indstil geometri '%s'

en: Cannot get workspace
da: Kunne ikke indhente arbejdsområde

en: Centering '%s' failed
da: Kunne ikke centrere '%s'

en: Centering
da: Centrere

en: Setting fullscreen
da: Slå fuldskærm til

en: Unsetting fullscreen
da: Slå fuldskærm fra

en: Focusing
da: Fokusere

en: Maximising
da: Maksimere

en: Maximising vertically
da: Maksimere vertikalt

en: Maximising horizontally
da: Maksimere horisontalt

en: Un-maximising
da: Slå maksimering fra

en: Minimising
da: Minimere

en: Un-minimising
da: Slå minimering fra

en: Shaded
da: Skyggelagt

en: Unshaded
da: Uden skygge

en: Closed
da: Lukket

en: Setting pinned
da: Sat til fastlåst

en: Unsetting pinned
da: Nulstille fastlåst

en: Setting sticky
da: Sat til klæbrig

en: Unsetting sticky
da: Nulstille klæbrig

en: set_workspace expects a single integer argument
da: set_workspace forventer et enkelt heltalsargument

en: Workspace number %d does not exist
da: Arbejdsområdenummer %d eksisterer ikke

en: Changing workspace to %d
da: Ændre arbejdsområde til %d

en: change_workspace expects a single integer argument
da: change_workspace forventer et enkelt heltalsargument

en: Switching workspace to %d
da: Skifte arbejdsområde til %d

en: set_viewport expects a single integer argument
da: set_viewport forventer et enkelt heltalsargument

en: set_viewport expects an integer greater than 0
da: set_viewport forventer et heltal større end 0

en: could not find current viewport
da: kunne ikke finde nuværende viewport

en: Setting viewport failed
da: Kunne ikke indstille viewport

en: Changing viewport to %d
da: Ændre viewport til %d

en: Skipping tasklist
da: Springe opgaveliste over

en: Skipping pager
da: Springe skrivebordsvælger over

en: Setting above
da: Indstille over

en: Setting below
da: Indstille under

en: Removing decorations failed
da: Kunne ikke fjerne dekorationer

en: Removed decorations
da: Fjernede dekorationer

en: Adding decorations failed
da: Kunne ikke tilføje dekorationer

en: Added decorations
da: Tilføjede dekorationer

en: wintype expects a single string argument
da: wintype forventer en enkelt streng som argument

en: Unknown window type '%s'
da: Ukendt vinduetype '%s'

en: Set wintype
da: Angiv wintype

en: opacity expects a single integer argument
da: ugennemsigtighed forventer et enkelt heltalsargument

en: opacity expects a single integer argument between 0 and 100
da: ugennemsigtighed forventer et enkelt heltalsargument mellem 0 og 100

en: spawn_sync(string)
da: spawn_sync(streng)

en: spawn_sync: Command parameter is not a string
da: spawn_sync: Kommandoparameter er ikke en streng

en: spawn_sync(list)
da: spawn_sync(liste)

en: spawn_sync: Command parameter %d is not a string
da: spawn_sync: Kommandoparameter %d er ikke en streng

en: Error spawning child process (fg): %s
da: Fejl under opstart af underproces (fg): %s

en: Error spawning child process (fg).
da: Fejl under opstart af underproces (fg).

en: Warning: child process returned %d
da: Advarsel: Underproces returnerede %d

en: spawn_async(string)
da: spawn_async(streng)

en: spawn_async: Command parameter is not a string
da: spawn_async: Kommandoparameter er ikke en streng

en: spawn_async(list)
da: spawn_async(liste)

en: spawn_async: Command parameter %d is not a string
da: spawn_async: Kommandoparameter %d er ikke en streng

en: Spawned pid %u (bg)
da: Opstarter pid %u (bg)

en: Error spawning child process (bg): %s
da: Fejl under opstart af underproces (bg): %s

en: Error spawning child process (bg).
da: Fejl under opstart af underproces (bg).

en: Quiting...
da: Afslutter...

en: Apply to all existing windows instead of just new windows.
da: Anvend på alle eksisterende vinduer frem for kun på nye vinduer.

en: Output debug information
da: Giv fejlsøgningsinformation som uddata

en: Configuration files to use
da: Konfigurationsfiler der skal bruges

en: Devil's Pie %s starting...
da: Devils Pie %s starter...

en: No s-expressions loaded, quiting
da: Ingen s-udtryk indlæst, afslutter

en: Invalid types in AND
da: Ugyldige typer i OG

en: Invalid types in OR
da: Ugyldige typer i ELLER

en: Incompatible types in compare <
da: Typer der ikke er kompatible i sammenlign <

en: Incompatible types in compare >
da: Typer der ikke er kompatible i sammenlign >

en: Invalid types in (+ ints)
da: Ugyldige typer i (+ ints)

en: Invalid types in (+ strings)
da: Ugyldige typer i (+ strings)

en: Invalid types in (+ time_t)
da: Ugyldige typer i (+ time_t)

en: Invalid types in -
da: Ugyldige typer i -

en: Invalid types in (- time_t)
da: Ugyldige typer i (- time_t)

en: Incorrect argument count to (int )
da: Ukorrekt argumentsantal til (int )

en: Invalid type in (cast-int )
da: Ugyldig type i (cast-int )

en: Incorrect argument count to (cast-string )
da: Ukorrekt argumentsantal til (cast-string )

en: Invalid type in (int )
da: Ugyldig type i (int )

en: Unknown type in parse tree: %d
da: Ukendt type i tolkningstræ (parse tree): %d

en: Invalid format for a integer value
da: Ugyldigt format for et heltal

en: Invalid format for a boolean value
da: Ugyldig format for en boolesk værdi

en: Invalid symbol type: %s: %d
da: Ugyldig symboltype: %s: %d

en: Unknown identifier: %s
da: Ukendt identifikator: %s

en: Unexpected token encountered: %d
da: Mødte et uventet tegn: %d

en: Trying to call variable as function: %s
da: Forsøger at kalde variabel som funktion: %s

en: Missing ')'
da: Mangler ')'

en: Missing '('
da: Mangler '('

en: is expects two string arguments
da: er forventer to-strengsargumenter

en: contains expects two string arguments
da: indeholder forventer to-strengsargumenter

en: matches expects two string arguments
da: søgeresultater forventer to-strengsargumenter

en: Invalid regular expression '%s': %s
da: Ugyldigt regulært udtryk '%s': %s

en: window_property expects one string argument
da: window_property forventer en streng som argument

en: Loading %s
da: Indlæser %s

en: %s is not a normal file, skipping
da: %s er ikke en normal fil, springer over

en: Cannot open %s
da: Kan ikke åbne %s

en: Cannot parse %s: %s
da: Kan ikke tolke (parse) %s: %s

en: %s doesn't exist
da: %s eksisterer ikke

en: %s isn't a directory
da: %s er ikke en mappe

en: Cannot open %s: %s
da: Kan ikke åbne %s: %s
