dia - en to dz translation catalogue (2020 entries)

note: This is not an errror
en: Warning: invalid layer range %lu - %lu
dz: ཉེན་བརྡ་: ནུས་མེད་ཀྱི་བང་རིམ་ཁྱབ་ཚད་  %lu - %lu

en: Warning: Layer %lu (%s) selected more than once.
dz: ཉེན་བརྡ་: བང་རིམ་ %lu (%s) འདི་ ཚར་ལེ་ཤ་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོདཔ།

en: Warning: Layer %d (%s) selected more than once.
dz: ཉེན་བརྡ་: བང་རིམ་ %d (%s) འདི་ ཚར་ལེ་ཤ་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོདཔ།

en: Warning: There is no layer named %s
dz: ཉེན་བརྡ་: བང་རིམ་ %s ཟེར་མི་འདི་མེདཔ་ཨིན་

en: %s error: don't know how to export into %s
dz: %s འཛོལ་བ་: %s ནང་ཕྱིར་འདྲེན་འཐབ་མི་ཤེས་པས་

en: %s error: input and output file name is identical: %s
dz: %s འཛོལ་བ་: ཨིན་པུཊ་དང་ཨའུཊི་པུཊི་ཡིག་སྣོད་མིང་གཉིས་ དབྱེ་བ་མིན་འདུག་: %s

en: %s error: need valid input file %s
dz: %s འཛོལ་བ་: ནུས་ལྡན་གྱི་ཨིན་པུཊི་ཡིག་སྣོད་ %s དགོཔ་ཨིན་

en: Can't find output format/filter %s
dz: ཨའུཊི་པུཊི་རྩ་སྒྲིག་/ཚགས་མ་ %s འཚོལ་མ་ཐོབ་

note: Translators:  The argument is a list of options, not to be translated
en: Select the filter/format out of: %s
dz: %s ནང་ལས་ : ཚགས་མ་/རྩ་སྒྲིག་སེལ་འཐུ་འབད་

note: &export_file_name
en: Export loaded file and exit
dz: མངོན་གསལ་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ཞིནམ་ལས་ཕྱིར་འཐོན་འབད་

en: OUTPUT
dz: ཨའུཊི་པུཊི་

note: &export_file_format &export_format_string
en: TYPE
dz: དབྱེ་བ་

en: Export graphics size
dz: ཚད་རིས་ཀྱི་ཚད་ ཕྱིར་འདྲེན་འབད་

en: WxH
dz: ཌབ་ལུ་ཨེགསི་ཨེཆ་

note: 13.3.2004 sampo@iki.fi
en: Show only specified layers (e.g. when exporting). Can be either the layer name or a range of layer numbers (X-Y)
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བང་རིམ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་སྟོན་(དཔེར་ན་ ཕྱིར་འདྲེན་འབད་བའི་སྐབས་)། དེ་ཡང་ ཡང་ཅིན་ བང་རིམ་མིང་ ཡང་ན་ བང་རིམ་ཨང་གི་ཁྱབ་ཚད་མིང་ཅིག་ཨིན་དགོ(ཨེགསི་-ཝའི་)

en: LAYER,LAYER,...
dz: བང་རིམ་ བང་རིམ་་་་

en: Don't show the splash screen
dz: སི་པེལེཤ་གསལ་གཞི་ མ་སྟོན་

en: Don't create empty diagram
dz: བཀོད་རིས་སྟོངམ་ གསར་བསྐྲུན་མ་འབད་

en: Send error messages to stderr instead of showing dialogs.
dz: ཌའི་ལོག་སྟོན་པའི་ཚབ་ལུ་ stderr ལུ་ འཕྲིན་དོན་འཛོལ་བ་ཚུ་གཏང་

en: Display credits list and exit
dz: ངོ་བསྟོད་ཐོ་ཡིག་ཚུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཞིནམ་ལས་ ཕྱིར་འཐོན་འབད་

en: Generate verbose output
dz: ཚིག་མང་ཨའུཊི་པུཊི་ བཟོ་བཏོན་འབད་

en: Display version and exit
dz: འཐོན་རིམ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཞིནམ་ལས་ཕྱིར་འཐོན་འབད་

en: Show this help message
dz: གྲོགས་རམ་འཕྲིན་དོན་འདི་སྟོན་

en: Can't connect to session manager!
dz: ལཱ་ཡུན་འཛིན་སྐྱོང་པ་ལུ་མཐུད་མི་ཚུགས་!

note: TRANSLATOR: 2nd and 3rd %s are time and date respectively.
en: Dia version %s, compiled %s %s
dz: ཌི་ཡ་ འཐོན་རིམ་ %s ཕྱོགས་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ %s %s

en: Dia version %s
dz: ཌི་ཡ་འཐོན་རིམ་ %s

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs; exiting...
dz: དངོས་པོ་-ལིབསི་ལུ་བལྟ་བའི་སྐབས་ལུ་ ཚད་ལྡན་དངོས་པོ་ཚུ་མ་མཐོང་ ཕྱིར་འཐོན་འབད་དོ་་་་

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs in '%s'; exiting...
dz: དངོས་པོ་-ལིབསི་ལུ་བལྟ་བའི་སྐབས་ལུ་ '%s' ནང་ཚད་ལྡན་དངོས་པོ་ཚུ་མ་མཐོང་ ཕྱིར་འཐོན་འབད་དོ་་་་

en: This shouldn't happen.  Please file a bug report at bugzilla.gnome.org
    describing how you can cause this message to appear.
dz: དེ་འབད་ནི་མི་འོང་། bugzilla.gnome.org ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ ག་དེ་སྦེ་འབྱུང་བཅུག་ནི་ཨིན་ན་འགྲེལ་བཤད་བརྐྱབ་སྟེ་ རྐྱེན་སེལ་སྙན་ཞུ་ཅིག་ཡིག་སྣོད་ནང་བཙུགས་གནང་

note: no standard buttons
en: Quitting without saving modified diagrams
dz: ལེགས་བཅོས་འབད་བའི་བཀོད་རིས་ཚུ་ མ་སྲུང་བར་སྤང་དོ་

en: Modified diagrams exist. Are you sure you want to quit Dia without saving them?
dz: ལེགས་བཅོས་འབད་ཡོད་པའི་བཀོད་རིས་ཚུ་ཡོདཔ་ཨིན། དེ་ཚུ་མ་སྲུངས་པར་ ཌི་ཡ་སྤང་ནི་ཨིན་ན་?

en: Quit Dia
dz: ཌི་ཡ་སྤངས་

note: This printf seems to prevent a race condition with unrefs. Yuck.  -Lars
en: Thank you for using Dia.
dz: ཌི་ཡ་ལག་ལེན་འཐབ་མི་འདི་ལུ་ བཀྲིན་ཆེ།

en: Could not create per-user Dia config directory
dz: ལག་ལེན་པ་རེ་ལུ་ ཌི་ཡ་རིམ་སྒྲིག་གི་སྣོད་ཐོ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས་

en: Could not create per-user Dia config directory. Please make sure that the environment variable HOME points to an existing directory.
dz: ལག་ལེན་པ་རེ་རེ་ལུ་ ཌི་ཡ་རིམ་སྒྲིག་གི་སྣོད་ཐོ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས། མཐའ་འཁོར་འགྱུར་ཅན་ཧོམ་འདི་ ད་ལྟོ་ཡོད་པའི་སྣོད་ཐོ་ལུ་དཔག་དགོཔ་ཨིན།

en: Objects and filters internal to dia
dz: ཌི་ཡ་ནང་འཁོད་ཀྱི་དངོས་པོ་དང་ཚགས་མ་

en: [OPTION...] [FILE...]
dz: [གདམ་ཁ་...] [ཡིག་སྣོད་...]

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
dz: གདམ་ཁ་ %s: %s གུ་ལུ་འཛོལ་བ།
    བརྡ་བཀོད་གྲལ་ཐིག་གདམ་ཁའི་ཐོ་ཡིག་ཆ་ཚང་ཅིག་ བལྟ་དགོ་པ་ཅིན་ '%s --help' གཡོག་བཀོལ།

en: [FILE...]
dz: [ཡིག་སྣོད་...]

en: '%s' not found!
dz: '%s' མ་ཐོབ་!

en: The original author of Dia was:
dz: ཌི་ཡའི་རྩོམ་པ་པོ་ངོ་མ་འདི་:
     ཨིན་

en: 
    The current maintainers of Dia are:
dz: 
    ད་ལྟོའི་ཌི་ཡའི་རྒྱུན་སྐྱོང་པ་ཚུ་:
     ཨིན་

en: 
    Other authors are:
dz: 
    གཞན་རྩོམ་པ་པོ་ཚུ་:
     ཨིན་

en: 
    Dia is documented by:
dz: 
    ཌི་ཡ་འདི་:
     གིས་ ཡིག་ཐོག་ལུ་བཀོད་བཀོདཔ་ཨིན་

en: Recovering autosaved diagrams
dz: རང་བཞིན་གྱིས་སྲུངས་ཡོད་པའི་བཀོད་རིས་ཚུ་ སླར་གསོ་འབད་དོ་

en: Autosaved files exist.
    Please select those you wish to recover.
dz: རང་བཞིན་གྱིས་སྲུངས་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ཡོདཔ་ཨིན། 
    ཁྱོད་ཀྱིས་ སླར་གསོ་འབད་དགོ་མནོ་མི་དེ་ཚུ་ སེལ་འཐུ་འབད་གནང་།

en: Select foreground color
dz: གདོང་གཞིའི་ཚོས་གཞི་ སེལ་འཐུ་འབད་

en: Select background color
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུ་འབད་

en: Diagram%d.dia
dz: བཀོད་རིས་%d.dia

en: No existing object to paste.
dz: སྦྱར་ནིའི་ཡོད་བཞིན་པའི་དངོས་པོ་མིན་འདུག

en: Could not find help directory
dz: གྲོགས་རམ་སྣོད་ཐོ་མ་ཐོབ་

en: Could not open help directory:
    %s
dz: གྲོགས་རམ་སྣོད་ཐོ་ཁ་མ་ཕྱེ་:
    %s

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
dz: སྐད་སྒྱུར་པ་-ངོ་བསྟོད་-ཁྱོད་ར་ ནཱ་ལུ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
dz: ལས་རིམ་འདི་ མཉེན་ཆས་རིན་མེད་སྟོང་མ་ཨིནམ་ལས་ རིན་མེད་མཉེན་ཆས་གཞི་ཚོགས་ཀྱིས་ དཔེ་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་མི་ 
    ཇི་ཨེན་ཡུ་ ཡོངས་ཁྱབ་མི་མང་ཆོག་ཐམ་གྱི་མངའ་འོག་ ཡང་ན་ ཆོག་ཐམ་གྱི་འཐོན་རིམ་ ༢ པ་ ཡངན་
     (ཁྱོད་རའི་གདམ་ཁ་དང་འཁྲིལ་ཏེ་) ཤུལ་མའི་འཐོན་རིམ་གང་རུང་ལུ་ སླར་བགོ་བཀྲམ་/ཡང་ན་ 
    ལེགས་བཅོས་འབད།
    
    ལས་རིམ་འདི་ ཉེན་ལེན་མེད་པར་ ཁག་ཆེ་བའི་ཁར་ ཚོང་འབྲེལ་ ཡངན་ དགོས་འདོད་ཅན་གྱི་ཚུད་སྒྲིག་གི་ཉེན་ལེན་མེད་པར་ 
    བགོ་བཀྲམ་འབད་ཡོདཔ། གནད་དོན་ཁ་གསལ་གྱི་དོན་ལས་ ཇི་ཨེན་ཡུ་ ཡོངས་ཁྱབ་མི་མང་ཆོག་ཐམ་
    ལུ་བལྟ།
    
    ལས་རིམ་འདི་དང་་མཉམ་ཅིག་ ཇི་ཨེཔ་ཡུ་ ཡོངས་ཁྱབ་མི་མང་ཆོག་ཐམ་
     གྱི་འདྲ་བཤུས་ཅིག་ ཐོབ་དགོཔ་ཨིན་ དེ་མ་ཐོབ་པ་ཅིན་ རིན་མེད་མཉེན་ཆས་གཞི་ཚོགས་
     ཨའི་ཨེན་སི་ ༥༩ ཊེམ་པཱལ་ པེ་ལེསི་ - ཆ་ཚང་ ༣༣༠ བཱོས་ཊཱོན་ ཨེམ་ཨེ་ ༠༢༡༡༡-༡༣༠༧ ཡུ་ཨེསི་ཨེ།

en: A program for drawing structured diagrams.
dz: པར་རིས་གཞི་བཀོད་ཅན་གྱི་བཀོད་རིས་ལུ་ ལས་རིམ་ཅིག།

en: Object defaults
dz: དངོས་པོའི་སྔོན་སྒྲིག་

en: This object has no defaults.
dz: དངོས་པོ་འདི་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་མེད།

en: Defaults:
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཚུ་:

en: Diagram Properties
dz: བཀོད་རིས་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ཀ

en: Dynamic grid
dz: ནུས་ཅན་གྱི་གིརིཌི་

en: x
dz: ཨེགསི་

en: y
dz: ཝའི་

en: Spacing
dz: བར་སྟོང་བཞག་ཐངས་

en: Visible spacing
dz: མཐོང་ཚུགས་པའི་བར་སྟོང་བཞག་ཐངས་

note: Hexes!
en: Hex grid
dz: ཧེགསི་ གིརིཌི་

en: Hex grid size
dz: ཧེགསི་ གིརིཌི་ ཚད་

en: Grid
dz: གིརིཌི་

en: Background
dz: རྒྱབ་གཞི་

en: Grid Lines
dz: གིརིཌི་གྲལ་ཐིག་

en: Page Breaks
dz: ཤོག་ལེབ་བཅད་མཚམས་

en: Colors
dz: ཚོས་གཞི་ཚུ་

note: Can we be sure that the filename is the 'proper title'?
en: Diagram Properties: %s
dz: བཀོད་རིས་རྒྱུ་དངོས་: %s

en: Could not initialize Bonobo!
dz: བོ་ནོ་བོ་ འགོ་འབྱེད་འབད་མ་ཚུགས་!

en: X position
dz: ཨེགསི་ གནས་ས་

en: X position of child widget
dz: ཆ་ལག་ཝི་གེཊི་གི་ཨེགསི་ གནས་ས་

en: Y position
dz: ཝའི་ གནས་ས་

en: Y position of child widget
dz: ཆ་ལག་ཝི་གེཊི་གི་ཝའི་ གནས་ས་

note: &export_file_format
en: Export format to use
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནི་གི་དོན་ལུ་ རྩ་སྒྲིག་ཕྱིར་འདྲེན་འཐབ་

note: &export_file_name
en: Export file name to use
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནི་གི་དོན་ལུ་ ཡིག་སྣོད་མིང་ཕྱིར་འདྲེན་འཐབ་

en: Quiet operation
dz: ཁུ་སིམ་སིམ་གྱི་བཀོལ་སྤྱོད་

en: Error: No arguments found.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
dz: འཛོལ་བ་: སྒྲུབ་རྟགས་མ་ཐོབ།
    འཐོབ་ཆོག་ཆོག་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་གྲལ་ཐིག་གདམ་ཁ་ཆ་ཚང་ཅིག་བལྟ་ནི་གི་དོན་ལུ་ '%s --help' གཡོག་བཀོལ།

en: %s error: can specify only one of -t or -o.
dz: %s འཛོལ་བ་: -t ཡང་ན་ -o ལས་གཅིག་རྐྱངམ་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད་ཚུགས།

en: %s error: must specify only one of -t or -o.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
dz: %s འཛོལ་བ་: -t ཡང་ན་ -o ལས་གཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ།
    འཐོབ་ཆོག་ཆོག་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་གྲལ་ཐིག་གདམ་ཁ་ཆ་ཚང་ཅིག་བལྟ་ནི་གི་དོན་ལུ་ '%s --help' གཡོག་བཀོལ།

en: %s error: no input file.
dz: %s འཛོལ་བ་: ཨིན་པུཊི་ཡིག་སྣོད་མེད།

en: %s error: only one input file expected.
dz: %s འཛོལ་བ་: ཨིན་པུཊི་ཡིག་སྣོད་ཅིག་རྐྱངམ་ཅིག་ རེ་བ་བསྐྱེད་ཅིག

en: %s error: popt library not available on this system
dz: %s འཛོལ་བ་: པོཔཊི་དཔེ་མཛད་འདི་ རིམ་ལུགས་འདི་གུ་ ལངམ་མིན་འདུག

en: /_Sort objects
dz: /དངོས་པོ་དབྱེ་སེལ་འབད་(_S)

en: /Sort objects/by _name
dz: /དངོས་པོ་དབྱེ་སེལ་འབད་/མིང་གི་སྒོ་ལས་(_n)

en: /Sort objects/by _type
dz: /དངོས་པོ་དབྱེ་སེལ་འབད་/དབྱེ་བའི་སྒོ་ལས་(_t)

en: /Sort objects/as _inserted
dz: /དངོས་པོ་དབྱེ་སེལ་འབད་/བཙུགས་ཡོད་མི་བཟུམ་(_i)

en: /Sort objects/All by name
dz: /དངོས་པོ་དབྱེ་སེལ་འབད་/ཆ་མཉམ་མིང་གི་ཐོག་ལས་

en: /Sort objects/All by type
dz: /དངོས་པོ་དབྱེ་སེལ་འབད་/ཆ་མཉམདབྱེ་བའི་ཐོག་ལས་

en: /Sort objects/All as inserted
dz: /དངོས་པོ་དབྱེ་སེལ་འབད་/ཆ་མཉམ་ར་བཙུགས་ཡོདཔ་བཟུམ་སྦེ་

en: /Sort objects/_Default
dz: /དངོས་པོ་དབྱེ་སེལ་འབད་/སྔོན་སྒྲིག་(_D)

en: /Sort objects/Default/by _name
dz: /དངོས་པོ་དབྱེ་སེལ་འབད་/སྔོན་སྒྲིག་/མིང་གི་ཐོག་ལས་(_n)

en: /Sort objects/Default/by _type
dz: /དངོས་པོ་དབྱེ་སེལ་འབད་/སྔོན་སྒྲིག་/དབྱེ་བའི་ཐོག་ལས་(_t)

en: /Sort objects/Default/as _inserted
dz: /དངོས་པོ་དབྱེ་སེལ་འབད་/སྔོན་སྒྲིག་/བཙུགས་ཡོདཔ་བཟུམ་སྦེ་(_i)

en: /Sort _diagrams
dz: /བཀོད་རིས་ཚུ་ དབྱེ་སེལ་འབད་(_d)

en: /Sort _diagrams/by _name
dz: /བཀོད་རིས་ཚུ་དབྱེ་སེལ་འབད་/མིང་གི་ཐོག་ལས་(_n)

en: /Sort _diagrams/as _inserted
dz: /བཀོད་རིས་ཚུ་དབྱེ་སེལ་འབད་/བཙུགས་ཡོདཔ་བཟུམ་སྦེ་(_i)

en: /Sort diagrams/_Default
dz: /བཀོད་རིས་ཚུ་དབྱེ་སེལ་འབད་/སྔོན་སྒྲིག་(_D)

en: /Sort diagrams/Default/by _name
dz: /བཀོད་རིས་ཚུ་ དབྱེ་སེལ་འབད་/སྔོན་སྒྲིག་/མིང་གི་ཐོག་ལས་(_n)

en: /Sort diagrams/Default/as _inserted
dz: /དབྱེ་སེལ་བཀོད་རིས་/སྔོན་སྒྲིག་/བཙུགས་ཡོདཔ་སྦེ་(_i)

en: /_Properties
dz: /རྒྱུ་དངོས་(_P)

en: /_Hide this type
dz: /དབྱེ་བ་འདི་སྦ་(_H)

en: Diagram Tree
dz: བཀོད་རིས་རྩ་འབྲེལ་

en: Couldn't convert filename '%s' to UTF-8: %s
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་ '%s' འདི་ ཡུ་ཊི་ཨེཕ་-༨ ལུ་གཞི་བསྒྱུར་འབད་མ་ཚུགས་: %s

en: Error
dz: འཛོལ་བ་

en: Ok
dz: བཏུབ་

en: Cancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་

note: paper size
en: Paper Size
dz: ཤོག་ལེབ་ཚད་

note: orientation
en: Orientation
dz: ཕྱོགས་

note: margins
en: Margins
dz: ས་སྟོང་

en: Top:
dz: མགུ་:

en: Bottom:
dz: མཇུག་:

en: Left:
dz: གཡོན་:

en: Right:
dz: གཡས་:

note: Scaling
en: Scaling
dz: ཚད་རྟགས་

en: Scale:
dz: ཚད་ཤིང་:

en: Fit to:
dz: ཚུད་སྒྲིག་:

en: by
dz: གིས་

en: Page Setup
dz: ཤོག་ལེབ་གཞི་སྒྲིག་

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
dz: དངོས་པོ་འདི་གིས་ འབད་བཤོལ་/ལོག་འབད་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད།
    འབད་བཤོལ་བརྡ་དོན་ ཀྲེག་བཏང་ཡོདཔ།

en: Properties...
dz: རྒྱུ་དངོས་་་་་

en: The object you dropped cannot fit into its parent. 
    Either expand the parent object, or drop the object elsewhere.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ བཀོག་བཞག་ཡོད་པའི་དངོས་པོ་འདི་ རྩ་ལག་ནང་ལུ་ཚུད་སྒྲིག་མིན་འདུག 
    ཡང་ཅིན་ རྩ་ལག་དངོས་པོ་འདི་རྒྱ་འཕར་བཟོ་ ཡང་ན་ དངོས་པོ་འདི་ གཞན་ཅིག་ཁར་བཀོག

en: Diagram modified!
dz: བཀོད་རིས་ ལེགས་བཅོས་འབད་ཡོདཔ་!

note: http://www.gnu.org/software/gettext/manual/html_chapter/gettext_10.html#SEC150 * Althoug the single objects wont get triggered here some languages have variations on the other numbers
en: Selection of %d object | Selection of %d objects
dz[0]: དངོས་པོ་ %d གི་སེལ་འཐུ་
dz[1]: དངོས་པོ་ %d གི་སེལ་འཐུ་ཚུ་

en: Selected '%s'
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ '%s'

en: <unnamed>
dz: <མིང་མ་བཏགསཔ་>

note: no standard buttons
en: Closing diagram without saving
dz: བཀོད་རིས་འདི་མ་སྲུངས་པ་ ཁ་བསྡམ་དོ་

en: The diagram '%s'
    has not been saved. Save changes now?
dz: བཀོད་རིས་ '%s'
     འདི་མ་སྲུངས་པས། བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ ད་ལྟོ་ར་སྲུང་ནི་ཨིན་ན་?

en: Close Diagram
dz: བཀོད་རིས་ཁ་བསྡམ་

en: _Discard Changes
dz: བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་བཏོན་བཀོག་(_D)

en: Can't open output file %s: %s
dz: ཨའུཊི་པུཊི་ཡིག་སྣོད་ %s འདི་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས་: %s

en: Could not create PNG write structure
dz: པི་ཨེན་ཇི་ འབྲི་ནིའི་གཞི་བཀོད་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས་

en: Could not create PNG header info structure
dz: པི་ཨེན་ཇི་ མགོ་ཡིག་བརྡ་དོན་གཞི་བཀོད་ གསར་བསྐྲུན་མ་འབད་

en: Error occurred while writing PNG
dz: པི་ཨེན་ཇི་བྲིས་བའི་སྐབས་སུ་ འཛོལ་བ་བྱུང་ཡོདཔ་

note: Create a dialog
en: PNG Export Options
dz: པི་ཨེན་ཇི་ ཕྱིར་འདྲེན་གདམ་ཁ་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Export
en: Export
dz: ཕྱིར་འདྲེན་

en: Image width:
dz: གཟུགས་བརྙན་གྱི་རྒྱ་ཚད་:

en: Image height:
dz:  གཟུགས་བརྙན་གྱི་མཐོ་ཚད་:

en: Portable Network Graphics
dz: འབག་བཏུབ་པའི་ཡོངས་འབྲེལ་ཚད་རིས་

en: By extension
dz: རྒྱ་བསྐྱེད་འབད་དེ་

en: Open Diagram
dz: བཀོད་རིས་ཁ་ཕྱེ་

en: Open Options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ་ཁ་ཕྱེ་

en: Determine file type:
dz: ཡིག་སྣོད་དབྱེ་བ་ གཏན་འབེབས་བཟོ་:

en: All Files
dz: ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ་

en: Supported Formats
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་འབད་ཡོད་པའི་རྩ་སྒྲིག་

en: Some characters in the filename are neither UTF-8
    nor your local encoding.
    Some things will break.
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་ནང་གི་ཡིག་འབྲུ་ལ་ལོ་ཅིག་ ཡུ་ཊི་ཨེཕ་-༨
     ཡང་ན་ ཁྱོད་རའི་ཉེ་གནས་ཨེན་ཀོ་ཌིང་མེན་པས།
    ལ་ལོ་ཅིག་ བར་བཏོག་འབྱུང་འོང་།

en: File already exists
dz: ཡིག་སྣོད་འདི་ ཧེ་མ་ལས་ཡོདཔ་ཨིན་

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
dz: ཡིག་སྣོད་ '%s' འདི་ ཧེ་མ་ལས་ཡོདཔ་ཨིན།
     ཚབ་སྲུང་འབད་ནི་ཨིན་ན་?

en: Save Diagram
dz: བཀོད་རིས་སྲུངས་

note: Need better way to make it a reasonable size.  Isn't there some standard look for them (or is that just Gnome?)
en: Compress diagram files
dz: བཀོད་རིས་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ཨེབ་བཙུག་འབད་

en: Compression reduces file size to less than 1/10th size and speeds up loading and saving.  Some text programs cannot manipulate compressed files.
dz: ཨེབ་བཙུགས་ཀྱིས་ ཡིག་སྣོད་ཚད་འདི་ ༡/༡༠ ལས་ཉུངམ་སྦེ་མར་ཕབ་འབདཝ་ཨིནམ་དང་ མངོན་གསལ་དང་སྲུང་ནི་ལུ་ མགྱོགས་དྲགས་སྟོནམ་ཨིན། ཚིག་ཡིག་ལས་རིམ་ལ་ལོ་གཅིག་ ཨེབ་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ལག་ལེན་མི་བསྟརཝ་ཨིན།

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
dz: '%s' སྲུང་ནི་གི་དོན་ལས་ ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་ག་
    འདི་ ལག་ལེན་འ་ཐབ་ནི་ཨིན་ན་ གཏན་འབེབས་བཟོ་མ་ཚུགས་

en: Export Diagram
dz: བཀོད་རིས་ཕྱིར་འདྲེན་འཐབ་

en: Export Options
dz: གདམ་ཁ་ ཕྱིར་འདྲེན་འཐབ་

en: Modify object(s)
    Use <Space> to toggle between this and other tools
dz: དངོས་པོ་(ཚུ་) ལེགས་བཅོས་འབད་
    འདི་དང་གཞན་ལག་ཆས་ཀྱི་བར་ན་ སོར་སྟོན་འབད་ནི་གི་དོན་ལུ་ <Space> ལག་ལེན་འཐབ་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Magnify
en: Magnify
dz: སྦོམ་བཟོ་

en: Scroll around the diagram
dz: བཀོད་རིས་ཀྱི་མཐའ་སྐོར་ཏེ་ བཤུད་བསྒྲིལ་འབད་

en: Text
dz: ཚིག་ཡིག་

en: Box
dz: སྒྲོམ་

en: Ellipse
dz: སྒོང་དབྱིབས་

en: Polygon
dz: ཟུར་མང་དབྱིབས་

en: Beziergon
dz: བི་ཛི་ཡེར་གཱོན་

en: Line
dz: གྲལ་ཐིག་

en: Arc
dz: གཞུ་དབྱིབས་

en: Zigzagline
dz: སྦྲུལ་ཐིག་གྲལ་ཐིག་

en: Polyline
dz: ཟུར་མང་དབྱིབས་

en: Bezierline
dz: བི་ཛི་ཡེར་ལ་ཡིན་

en: Image
dz: གཟུགས་བརྙན་

en: Diagram menu.
dz: བཀོད་རིས་དཀར་ཆག

en: Pops up the Navigation window.
dz: འགྲུལ་བསྐྱོད་སྒོ་སྒྲིག་ པོཔ་ཨབ་འབདཝ་ཨིན།

en: Zoom
dz: རྒྱས་ཟུམ་

en: Toggles snap-to-grid for this window.
dz: སྒོ་སྒྲིག་གི་དོན་ལུ་ གིརིཌི་ལུ་པར་བཏབ་ནིའི་སོར་སྟོན་འབདཝ་ཨིན།

en: Toggles object snapping for this window.
dz: སྒོ་སྒྲིག་འདི་གི་དོན་ལུ་ དངོས་པོ་པར་བཏབ་ནི་ སོར་སྟོན་འབདཝ་ཨིན།

en: NULL tooldata in tool_select_update
dz: ལག་ཆས་སེལ་འཐུའི་དུས་མཐུན་ནང་ སྟོང་ཆའི་ལག་ཆས་གནད་སྡུད་(_s_u)

en: No sheet named %s
dz: %s ཟེར་མིང་བཏགས་ཡོད་པའི་ལེབ་གྲངས་མེད་

en: Other sheets
dz: ལེབ་གྲངས་གཞན་ཚུ་

en: Misc
dz: སྣ་ཚོགས་

en: Foreground & background colors for new objects.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double click to change colors.
dz: དངོས་པོ་གསརཔ་གི་དོན་ལས་ གདོང་གཞི་དང་རྒྱབ་གཞི་ཚོས་གཞི་ཚུ། གྲུ་བཞི་གནགཔོ་དང་དཀརཔོ་ཆུང་ཀུ་ཚུ་གིས་ ཚོས་གཞི་སླར་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན། མདའ་རྟགས་ཆུང་ཀུ་ཚུ་གིས་ ཚོས་གཞི་བརྗེ་སོར་འབདཝ་ཨིན། ཚོས་གཞི་སོར་ནི་གི་དོན་ལུ་ ཚར་གཉིས་ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Line widths.  Click on a line to set the default line width for new objects.  Double-click to set the line width more precisely.
dz: གྲལ་ཐིག་གི་རྒྱ་ཚད། དངོས་པོ་གསརཔོ་གི་དོན་ལས་ སྔོན་སྒྲིག་གྲལ་ཐིག་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་ལུ་ གྲལ་ཐིག་ཅིག་གུ་ཨེབ་གཏང་འབད། གྲལ་ཐིག་རྒྱ་ཚད་འདི་ ཀྲིག་ཀྲི་སྦེ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་ལུ་ ཚར་གཉིས་ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Arrow style at the beginning of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
dz: གྲལ་ཐིག་གསརཔ་འགོ་ཐོག་གི་མདའ་རྟགས་བཟོ་རྣམ། མདའ་རྟགས་འཐུ་ནི་གི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད་ ཡང་ན་ རྒྱས་བཤད་ཀྱི་ཐོག་ལས་མདའ་རྟགས་ཚད་བཟུང་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་་་་་

en: Line style for new lines.  Click to pick a line style, or set line style parameters with Details...
dz: གྲལ་ཐིག་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་ གྲལ་ཐིག་བཟོ་རྣམ། གྲལ་ཐིག་བཟོ་རྣམ་ཅིག་འཐུ་ནི་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད་ ཡང་ན་ རྒྱས་བཤད་ཀྱི་ཐོག་ལས་ གྲལ་ཐིག་བཟོ་རྣམ་ཚད་བཟུང་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་་་་་

en: Arrow style at the end of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
dz: གྲལ་ཐིག་གསརཔ་མཇུག་གི་མདའ་རྟགས་བཟོ་རྣམ། མདའ་རྟགས་འཐུ་ནི་ལུ་ཨེབ་གཏང་འབད་ ཡང་ན་ རྒྱས་བཤད་ཀྱི་ཐོག་ལས་ མདའ་རྟགས་ཚད་བཟུང་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་་་་་

en: Diagram Editor
dz: བཀོད་རིས་ཞུན་དགཔ་

en: New Layer
dz: བང་རིམ་གསརཔ་

en: Raise Layer
dz: བང་རིམ་ཆེར་བསྐྱེད་འབད་

en: Lower Layer
dz: བང་རིམ་མར་ཕར་འབད་

en: Delete Layer
dz: བང་རིམ་ བཏོན་གཏང་

en: Layers
dz: བང་རིམ་ཚུ་

en: Diagram:
dz: བཀོད་རིས་:

en: New layer %d
dz: བང་རིམ་གསརཔ་ %d

en: none
dz: ཅི་མེད་

en: Edit Layer Attributes
dz: བང་རིམ་གྱི་ཁྱད་ཆོས་ ཞུན་དག་འབད་

en: Layer name:
dz: བང་རིམ་མིང་:

en: Line width
dz: གྲལ་ཐིག་རྒྱ་ཚད་

en: Line width:
dz: གྲལ་ཐིག་རྒྱ་ཚད་:

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
dz: བཀོད་རིས་མངོན་གསལ་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ།
    ཡིག་ཆ་ནང་ འབྲེལ་མཐུད་ཅན་གྱི་དངོས་པོ་མ་ཐོབ།

en: Error loading diagram.
    connection handle does not exist.
dz: བཀོད་རིས་མངོན་གསལ་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ།
    མཐུད་ལམ་གཤེད་བཟུང་འདི་མེད།

en: Error loading diagram.
    connection point %s does not exist.
dz: བཀོད་རིས་མངོན་གསལ་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ།
    མཐུད་ལམ་ས་ཚིགས་ %s འདི་མེད།

en: Can't find parent %s of %s object
dz: རིགས་ཚན་ %s འཚོལ་མ་ཐོབ་ དངོས་པོ་ %s གི་

en: You must specify a file, not a directory.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ སྣོད་ཐོ་མེན་པར་ ཡིག་སྣོད་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ

en: Couldn't open: '%s' for reading.
dz: ལྷག་ནི་གི་དོན་ལས་ : '%s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
dz: བཀོད་རིས་ %s མངོན་གསལ་འབད་བའི་ཚེ་ འཛོལ་བ།
    མ་ཤེས་པའི་ཡིག་སྣོད་དབྱེ་བ།

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
dz: བཀོད་རིས་ %s མངོན་གསལ་འབད་བའི་ཚེ་ འཛོལ་བ།
    ཌི་ཡ་ཡིག་སྣོད་མེན།

en: Error loading diagram:
    %s.
    A valid Dia file defines at least one layer.
dz: བཀོད་རིས་མངོན་གསལ་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ་:
    %s.
    ནུས་ལྡན་ཌི་ཡ་ཡིག་སྣོད་ཀྱིས་ བང་རིམ་ཅིག་ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: No allowed to write to output file %s
dz: ཨའུཊི་པུཊི་ཡིག་སྣོད་ %s ལུ་འབྲི་མི་ཆོག

en: No allowed to write temporary files in %s
dz: %s ནང་ གནས་སྐབས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་འབྲི་མི་ཆོག

note: Save failed; we clean our stuff up, without touching the file named "filename" if it existed.
en: Internal error %d writing file %s
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བ་ %d ཡིག་སྣོད་ %s བྲིས་བའི་ཚེ་

en: Can't rename %s to final output file %s: %s
dz: %s ལུ་བསྐྱར་མིང་བཏགས་མི་ཚུགས་ མཐའ་མཇུག་ཨའུཊི་ཡིག་སྣོད་ %s ལུ་: %s

en: Dia Diagram File
dz: ཌི་ཡ་བཀོད་རིས་ཡིག་སྣོད་

en: _File
dz: ཡིག་སྣོད་(_F)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ་(_H)

en: Sheets and Objects...
dz: ལེབ་གྲངས་དང་དངོས་པོ་ཚུ་་་་་

en: Plugins...
dz: པ་ལག་ཡིན་ཚུ་་་་

en: _Diagram tree...
dz: བཀོད་རིས་རྩ་འབྲེལ་་་་(_D)

en: _Export ...
dz: ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནི་་་་(_E)

en: Page Set_up...
dz: ཤོག་ལེབ་གཞི་སྒྲིག་་་་་(_u)

en: _Edit
dz: ཞུན་དག་(_E)

en: _Duplicate
dz: རྫུན་མ་(_D)

note: the following used to bind to <control><shift>C which collides with Unicode input. * <control>>alt> doesn't work either
en: Copy Text
dz: ཚིག་ཡིག་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་

en: Cut Text
dz: ཚིག་ཡིག་བཏོག་

en: Paste _Text
dz: ཚིག་ཡིག་སྦྱར་(_T)

en: _Diagram
dz: བཀོད་རིས་(_D)

en: _Layers...
dz: བང་རིམ་་་་(_L)

en: _View
dz: སྟོན་(_V)

en: _Zoom
dz: རྒྱས་ཟུམ་(_Z)

en: 1600%
dz: ༡༦༠༠%

en: 800%
dz: ༨༠༠%

en: 400%
dz: ༤༠༠%

en: 283
dz: ༢༨༣

en: 200
dz: ༢༠༠

en: 141
dz: ༡༤༡

en: 85
dz: ༨༥

en: 70.7
dz: ༧༠.༧

en: 50
dz: ༥༠

en: 35.4
dz: ༣༥.༤

en: 25
dz: ༢༥

note: "display_toggle_entries" items go here
en: New _View
dz: མཐོང་སྣང་གསརཔ་(_V)

en: C_lone View
dz: ངོ་འདྲའི་མཐོང་སྣང་(_l)

en: _Objects
dz: དངོས་པོ་(_O)

en: Send to _Back
dz: རྒྱབ་ཁར་གཏང་(_B)

en: Bring to _Front
dz: གདོང་ཁར་འབག་ཤོག་(_F)

en: Send Backwards
dz: རྒྱབ་བསྐྱོད་ལུ་གཏང་

en: Bring Forwards
dz: གདོང་བསྐྱོད་ལུ་འབག་ཤོག་

en: _Group
dz: སྡེ་ཚན་(_G)

note: deliberately not using Ctrl+U for Ungroup
en: _Ungroup
dz: སྡེ་ཚན་བཤུབ་(_U)

en: _Parent
dz: རྩ་ལག་(_P)

en: _Unparent
dz: རྩ་ལག་བཤོལ་(_U)

en: _Unparent Children
dz: ཆ་ལག་ཚུ་ རྩ་ལག་བཤོལ་(_U)

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Align
en: Align
dz: ཕྲང་སྒྲིག་

en: Top
dz: མགོ་

en: Middle
dz: བར་ན་

en: Bottom
dz: མཇུག་

en: Spread Out Horizontally
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་དར་ཁྱབ་གཏང་

en: Spread Out Vertically
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ དར་ཁྱབ་གཏང་

en: Adjacent
dz: ཉེ་འདབ་

en: Stacked
dz: བརྩེགས་ཅན་

en: _Select
dz: སེལ་འཐུ་(_S)

en: All
dz: ཆ་མཉམ་

en: None
dz: ཅི་མེད་

en: Invert
dz: གནས་ལོག་འབད་

en: Transitive
dz: འགྱུར་བཏུབ་

en: Connected
dz: མཐུད་ཡོདཔ་

en: Same Type
dz: དབྱེ་བ་ཅོག་འཐདཔ་

note: display_select_radio_entries go here
en: Select By
dz: སེལ་འཐུ་འབད་

en: _Input Methods
dz: ཨིན་པུཊི་ཐབས་ལམ་(_I)

en: D_ialogs
dz: ཌའི་ལོག་(_i)

en: D_ebug
dz: རྐྱེན་སེལ་(_e)

en: _Tools
dz: ལག་ཆས་ཚུ་(_T)

en: Modify
dz: ལེགས་བཅོས་

en: Scroll
dz: བཤུད་བསྒྲིལ་

en: Fullscr_een
dz: གསལ་གཞི་གང་(_e)

note: we must have all actions registered to avoid configuration specific ui-files and crashing in GTK+, * see: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=396161
en: _AntiAliased
dz: ཨེན་ཊི་ཨེ་ལའིསིཊི་(_A)

en: Show _Grid
dz: གིརིཌི་སྟོན་(_G)

en: _Snap To Grid
dz: གིརིཌི་ པར་བཏབ་(_S)

en: Snap To _Objects
dz: དངོས་པོ་ཚུ་ པར་བཏབ་(_O)

en: Show _Rulers
dz: ཐིག་ཤིང་སྟོན་(_R)

en: Show _Connection Points
dz: མཐུད་ལམ་ས་ཚིགས་ཚུ་སྟོན་(_C)

en: Replace
dz: ཚབ་བཙུགས་འབད་

en: Union
dz: འདུས་ཚོགས་

en: Intersection
dz: དུམ་བུར་གཅོད་པ་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Remove
en: Remove
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་

note: Cannot also be called Invert, duplicate names caused keybinding problems
en: Inverse
dz: ལུགས་ལྡོག་

en: NULL tooldata in tool_menu_select
dz: ལག་ཆས་དཀར་ཆག་སེལ་འཐུ་ནང་ སྟོང་ཆའི་ལག་ཆས་གནད་སྡུད་(_m_s)

en: Couldn't get GTK settings
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་མ་ཐོབ་

en: Open group
dz: སྡེ་ཚན་ཁ་ཕྱེ་

en: Select Printer
dz: དཔར་བསྐྲུན་སེལ་འཐུ་འབད་

en: Printer
dz: དཔར་བསྐྲུན་

en: File
dz: ཡིག་སྣོད་

en: OK
dz: བཏུབ་

en: Could not run command '%s': %s
dz: བརྡ་བཀོད་ '%s': %s གཡོག་བཀོལ་མ་ཚུགས་

en: Could not open '%s' for writing: %s
dz: : %s འབྲི་ནི་གི་དོན་ལུ་  '%s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས་

en: Printing error: command '%s' returned %d
dz: དཔར་བསྐྲུན་འཛོལ་བ་: བརྡ་བཀོད་ '%s' གིས་ %d སླར་ལོག་འབད་ནུག

en: Printing error: command '%s' caused sigpipe.
dz: དཔར་བསྐྲུན་འཛོལ་བ་: བརྡ་བཀོད་ '%s' གིས་ སིག་པའིབ་ལུ་རྒྱུ་རྐྱེན་བརྐྱབས་ནུག

en: Plug-ins
dz: པ་ལག་ཡིནསི་

en: Loaded
dz: མངོན་གསལ་འབད་ཡོདཔ་

en: Name
dz: མིང་

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད་

en: Load at Startup
dz: འགོ་བཙུག་སྐབས་ལུ་ མངོན་གསལ་འབད་

en: File Name
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་

en: User Interface
dz: ལག་ལེན་པའི་ངོས་འདྲ་བ་

en: Diagram Defaults
dz: བཀོད་རིས་སྔོན་སྒྲིག་

en: View Defaults
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྟོན་

en: Reset tools after create
dz: གསར་བསྐྲུན་འབད་ཚར་བའི་ཤུལ་མ་ སླར་སྒྲིག་འབད་

en: Compress saved files
dz: སྲུངས་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ ཨེབ་བཙུག་འབད་

en: Number of undo levels:
dz: འབད་བཤོལ་བའི་གནས་རིམ་ཨང་གྲངས་:

en: Reverse dragging selects
    intersecting objects
dz: རྒྱབ་ལོག་འདྲུད་མི་གིས་ དུམ་བུར་གཅོད་པའི་དངོས་པོ་ཚུ་
     སེལ་འཐུ་འབདཝ་ཨིན་

en: Recent documents list size:
dz: འཕྲལ་གྱི་ཡིག་ཆ་ཐོ་ཡིག་གི་ཚད་:

en: Use menu bar
dz: དཀར་ཆག་ཕྲ་རིང་ལག་ལེན་འཐབ་

en: Keep tool box on top of diagram windows
dz: ལག་ཆས་སྒྲོམ་འདི་ བཀོད་རིས་སྒོ་སྒྲིག་གི་ཐོག་ཁར་བཞག་

en: New diagram:
dz: བཀོད་རིས་གསརཔ་:

en: Portrait
dz: ཡར་ཕྲང་

en: Paper type:
dz: ཤོག་ལེབ་དབྱེ་བ་:

en: Background Color:
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི་:

en: New window:
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ་:

en: Width:
dz: རྒྱ་ཚད་:

en: Height:
dz: མཐོ་ཚད་:

en: Magnify:
dz: སྦོམ་བཟོ་:

en: Connection Points:
dz: མཐུད་ལམ་ས་ཚིགས་:

note: { NULL, PREF_NONE, 0, NULL, 3, N_("Grid:") },
en: Visible
dz: མཐོང་ཚུགསཔ་

en: Page breaks:
dz: ཤོག་ལེབ་བཅད་མཚམས་:

en: Color:
dz: ཚོས་གཞི་:

en: Solid lines
dz: གྲལ་ཐིག་རགས་པ་

en: Snap to
dz: པར་བཏབ་

en: Dynamic grid resizing
dz: ནུས་ཅན་ གིརིཌི་ ཚད་བསྐྱར་བཟོ་འབད་དོ་

en: X Size:
dz: ཨེགསི་ ཚད་:

en: Y Size:
dz: ཝའི་ ཚད་:

en: Lines per major line
dz: གྲལ་ཐིག་སྦོམ་རེ་ལུ་ གྲལ་ཐིག་ཚུ་

en: Hex Size:
dz: ཧེགསི་ ཚད་:

en: Diagram tree window:
dz: བཀོད་རིས་རྩ་འབྲེལ་སྒོ་སྒྲིག་:

en: Save hidden object types
dz: སྦ་སྟེ་ཡོད་པའི་དངོས་པོའི་དབྱེ་བ་ཚུ་སྲུངས་

en: Yes
dz: ཨིན་

en: No
dz: མེན་

en: Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ་

en: Object properties
dz: དངོས་པོའི་རྒྱུད་དངོས་ཚུ་

en: This object has no properties.
dz: དངོས་པོ་འདི་ལུ་ རྒྱུ་དངོས་མིན་འདུག

en: Properties:
dz: རྒྱུ་དངོས་:

en: Object properties:
dz: དངོས་པོའི་རྒྱུ་དངོས་:

en: Encapsulated PostScript (using Pango fonts)
dz: བསྡུས་དོན་བཀོད་ཡོད་པའི་པོསིཊི་སིཀིརིཔཊི་(པང་གོའི་ཡིག་གཟུགས་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ལས་)

en: Encapsulated PostScript with preview (using Pango fonts)
dz: སྔོན་ལྟ་དང་བཅས་ བསྡུས་དོན་བཀོད་ཡོད་པའི་པོསིཊི་སིཀིརིཔཊི་(པང་གོའི་ཡིག་གཟུགས་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ལས་)

en: Encapsulated PostScript (using PostScript Latin-1 fonts)
dz: བསྡུས་དོན་བཀོད་ཡོད་པའི་པོསིཊི་སིཀིརིཔཊི་(པོསིཊི་སིཀིརིཔཊི་ལེ་ཊིན་-༡ ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ལས་)

en: %s
    System sheet
dz: %s
    རིམ་ལུགས་ལེབ་གྲངས་

en: %s
    User sheet
dz: %s
    ལག་ལེན་པའི་ལེབ་གྲངས་

en: Can't get symbol 'custom_type' from any module.
    Editing shapes is disabled.
dz: ཚད་གཞི་ག་སྟེ་ལས་ཡང་ བརྡ་མཚོན་ 'custom_type' མི་ཐོབ། 
    དབྱིབས་ཞུན་དག་འབད་ནི་འདི་ ལྕོགས་མིན་བཟོ་ཡོདཔ།

en: Widget not found: %s
dz: ཝི་གེཊི་མ་ཐོབ་: %s

en: SVG Shape
dz: ཨེསི་བི་ཇི་ དབྱིབས་

en: Programmed DiaObject
dz: ལས་རིམ་བཟོ་ཡོད་པའི་ ཌི་ཡ་དངོས་པོ་

en: Sheets and Objects
dz: ལེབ་གྲངས་དང་དངོས་པོ་ཚུ་

en: <- Copy
dz: <- འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་

en: <- Copy All
dz: <- ཆ་མཉམ་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་

en: <- Move
dz: <- སྤོ་བཤུད་འབད་

en: <- Move All
dz: <- ཆ་མཉམ་སྤོ་བཤུད་འབད་

en: Edit
dz: ཞུན་དག་

en: Revert
dz: རྒྱབ་ལོག་

en: New
dz: གསརཔ་

en: Type
dz: དབྱེ་བ་

en: Browse...
dz: བརྡ་འཚོལ་་་་

en: SVG Shape:
dz: ཨེསི་བི་ཇི་ དབྱིབས་:

en: description:
dz: འགྲེལ་བཤད་:

en: Sheet name:
dz: ལེབ་གྲངས་མིང་:

en: Line Break
dz: གྲལ་ཐིག་བཅད་མཚམས་

en: Edit Attributes
dz: ཁྱད་ཆོས་ཞུན་དག་འབད་

en: DiaObject
dz: ཌི་ཡ་དངོས་པོ་

en: Description:
dz: འགྲེལ་བཤད་:

en: Type:
dz: དབྱེ་བ་:

en: Sheet
dz: ལེབ་གྲངས་

en: Name:
dz: མིང་:

en: DiaObject:
dz: ཌི་ཡ་དངོས་པོ་:

en: Sheet:
dz: ལེབ་གྲངས་:

en: Select SVG Shape File
dz: ཨེསི་བི་ཇི་ དབྱིབས་ ཡིག་སྣོད་ སེལ་འཐུ་འབད་

en: Copy ->
dz: འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་ ->

en: Copy All ->
dz: ཆ་མཉམ་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་ ->

en: Move ->
dz: སྤོ་བཤུད་འབད་ ->

en: Move All ->
dz: ཆ་མཉམ་སྤོ་བཤུད་འབད་ ->

en: %s
    Shape
dz:  %s
    དབྱིབས་

en: %s
    Object
dz: %s
    དངོས་པོ་

en: %s
    Unassigned type
dz: %s
    འགན་སྤྲོད་མ་འབད་བའི་དབྱེ་བ་

en: Filename must end with '%s': '%s'
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་ཚུ་ '%s' གིས་མཇུག་བསྡུ་དགོ་: '%s'

en: Error examining %s: %s
dz:  %s བརྟག་དཔྱད་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ་: %s

en: Could not interpret shape file: '%s'
dz: དབྱིབས་ལྡན་ཡིག་སྣོད་ ཁ་བསྒྱུར་འབད་མ་ཚུགས་: '%s'

en: Sheet must have a Name
dz: ལེབ་གྲངས་ལུ་མིང་ཅིག་དགོ

en: Couldn't open '%s': %s
dz: '%s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས་: %s

en: Couldn't open: '%s' for writing
dz: འབྲི་ནི་གི་དོན་ལུ་ '%s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས་:

en: a user
dz: ལག་ལེན་པ་ཅིག་

en: File: %s
dz: ཡིག་སྣོད་: %s

en: Date: %s
dz: ཚེས་གྲངས་: %s

en: For: %s
dz: ལུ་: %s

en: add shapes here
dz: དབྱིབས་ཚུ་ནཱ་ལུ་ཡོད་

en: Loading ...
dz: མངོན་གསལ་འབད་དོ་་་་་་

en: Dia v %s
dz: ཌི་ཡ་ བི་ %s

en: Dia Diagram Editor
dz: ཌི་ཡ་ བཀོད་རིས་ཞུན་དགཔ་

en: Edit your Diagrams
dz: ཁྱོད་རའི་བཀོད་རིས་ ཞུན་དག་འབད་

en: Lines
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་

en: Hollow Triangle
dz: ཟུར་གསུམ་སྟོངམ་

en: Filled Triangle
dz: ལྟེམས་ལྟེམས་གང་ཡོད་པའི་ཟུར་གསུམ་མ་

en: Unfilled Triangle
dz: མ་གང་བའི་ཟུར་གསུམ་མ་

en: Hollow Diamond
dz: ཕ་ལམ་སྟོངམ་

en: Filled Diamond
dz: ལྟེམས་ལྟེམས་གང་ཡོད་པའི་ཕ་ལམ་

en: Half Diamond
dz: ཕྱེད་ཀ་གང་ཡོད་པའི་ཕ་ལམ་

en: Half Head
dz: མགུ་ཏོག་ཕྱེད་

en: Slashed Cross
dz: སི་ལེཤཌི་སྐེདཔ་བཏོག་

en: Filled Ellipse
dz: བཀང་ཡོད་པའི་སྒོང་དབྱིབས་

en: Hollow Ellipse
dz: སྒོང་དབྱིབས་སྟོངམ་

en: Filled Dot
dz: བཀང་ཡོད་པའི་ཚག་

en: Dimension Origin
dz: རྒྱ་ཁྱོན་འགོ་ཐོག་བྱུང་ས་

en: Blanked Dot
dz: སྟོངམ་བཏོན་ཡོད་པའི་ཚག་

en: Double Hollow Triangle
dz: གཉིས་ལྡན་གྱི་ཁོག་སྟོང་ཟུར་གསུམ་མ་

en: Double Filled Triangle
dz: བཀང་ཡོད་པའི་གཉིས་ལྡན་ཟུར་གསུམ་མ་

en: Filled Dot and Triangle
dz: བཀང་ཡོད་པའི་ཚག་དང་ཟུར་གསུམ་མ་

en: Filled Box
dz: བཀང་ཡོད་པའི་སྒྲོམ་

en: Blanked Box
dz: ས་སྟོང་ལུས་ཡོད་པའི་སྒྲོམ་

en: Slashed
dz: གཡོ་ཤད་ཅན་

en: Integral Symbol
dz: མེད་ཐབས་མེད་པའི་བརྡ་མཚོན་

en: Crow Foot
dz: ཀོརོ་ ཕུཊི་

en: Cross
dz: ལམ་མདོ་

en: 1-or-many
dz: གཅིག་ ཡང་ན་ ལེ་ཤ་

en: 0-or-many
dz: ཀླད་ཀོར་ ཡང་ན་ ལེ་ཤ་

en: 1-or-0
dz: གཅིག་ ཡང་ན་ ཀླད་ཀོར་

en: 1 exactly
dz: གཅིག་ ཏག་ཏག་

en: Filled Concave
dz: བཀང་ཡོད་པའི་ཀྱོང་དབྱིབས་

en: Blanked Concave
dz: ས་སྟོང་ལུས་ཡོད་པའི་ཀྱོང་དབྱིབས་

en: Round
dz: སྒོར་སྒོརམ་

en: Open Round
dz: སྒོར་སྒོརམ་ཁ་ཕྱེ་

en: Backslash
dz: གཡོ་ཤད་ལོག་པ་

en: Infinite Line
dz: ཚད་མེད་པའི་གྲལ་ཐིག་

en: Arrow head of unknown type
dz: མ་ཤེསཔ་དབྱེ་བའི་མདའ་རྟགས་མགོ་

en: Arrow head of type %s has too small dimensions, removing.
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་བའི་སྐབས་ དབྱེ་བ་ %s འབད་མི་མདའ་རྟགས་ལུ་ རྒྱ་ཁྱོན་ཆུང་དྲགས་པས།

en: unknown arrow
dz: མ་ཤེས་པའི་མདའ་རྟགས་

en: Internal error: Setting corner type of endpoint of bezier
dz: ནང་འཁོད་ཀྱི་འཛོལ་བ་: བི་ཛི་ཡར་མཐའ་རྩེའི་སྒྱིད་ཁུག་དབྱེ་བ་ གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Can't find standard object
dz: ཚད་ལྡན་དངོས་པོ་ མི་ཐོབ་

en: Too many ..'s in filename %s
dz: ཡིག་སྣོད་ %s ནང་ ..s' མང་དྲགས་པས་

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
dz: ཡིག་སྣོད་ %s ལུ་ ཨེན་ཀོ་ཌིང་གསལ་བཀོད་མེད་
    %s ནང་ ཨེན་ཀོཌི་འབད་ཡོདཔ་སྦེ་ ཚུལ་བཟུང་འབདཝ་ཨིན་མས་

en: Taking point value of non-point node.
dz: ས་ཚིགས་ནོཌི་མེན་པའི་ས་ཚིགས་བེ་ལུ་འབད་ནི།

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
dz: བདེན་མེད་ཀྱི་ x ས་ཚིགས་བེ་ལུ་  "%s" %f དེ་བཏོན་བཀོག་དོ།

en: Error parsing point.
dz: ས་ཚིགས་མིང་དཔྱད་འབདཝ་ད་ འཛོལ་བ།

note: don't bother with useless warnings (see above)
en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
dz: བདེན་མེད་ཀྱི་ y ས་ཚིགས་བེ་ལུ་  "%s" %f དེ་བཏོན་བཀོག་དོ།

en: Your local character set is UTF-8. Because of issues with libxml1 and the support of files generated by previous versions of dia, you will encounter  problems. Please report to dia-list@gnome.org if you see this message.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ ཉེ་གནས་ཡིག་འབྲུ་འདི་ ཡུ་ཊི་ཨེཕ་ -༨ ཨིན། libxml ༡ དང་ཌི་ཡའི་སྔོན་གྱི་ཐོན་རིམ་གྱིས་བཟོ་བཏོན་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་རྒྱབ་སྐྱོར་གཉིས་ལས་བརྟེན་ ཁྱོད་ལུ་དཀའ་ངལ་འབྱུང་འོང་། འཕྲིན་དོན་འདི་མཐོང་པ་ཅིན་ dia-list@gnome.org ལུ་སྙན་ཞུ་འབད་གནང་།

en: Arrow Properties
dz: མདའ་རྟགས་རྒྱུ་དངོས་

en: Font name
dz: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་མིང་

en: The X string that represents this font.
dz: ཡིག་གཟུགས་བརྡ་མཚོན་འབད་མི་ ཨེགསི་ཡིག་རྒྱུན་

en: Preview text
dz: སྔོན་ལྟ་ཚིག་ཡིག་

en: The text to display in order to demonstrate the selected font.
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་གཟུགས་ འགྲེམ་སྟོན་འབད་ནི་གི་དོན་ལུ་ ཚིག་ཡིག་བཀྲམ་སྟོོན་འབད་ནི།

en: _Family:
dz: རིགས་ཚན་:(_F)

en: _Style:
dz: བཟོ་རྣམ་:(_S)

en: Si_ze:
dz: ཚད་:(_z)

note: create the text entry widget
en: _Preview:
dz: སྔོན་ལྟ་:(_P)

en: Font Selection
dz: ཡིག་གཟུགས་སེལ་འཐུ་

en: gdk_renderer: Unsupported fill mode specified!
dz: gdk ལྷག་སྟོན་པ་: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་བཀང་བའི་ཐབས་ལམ་ གསལ་བཀོད་འབད་ཡོདཔ་!(_r)

en: Line Style Properties
dz: གྲལ་ཐིག་བཟོ་རྣམ་གྱི་རྒྱུ་དངོས་

en: Details...
dz: རྒྱས་བཤད་་་་་

en: Multiple export filters with unique name %s
dz: ཐུན་མོང་མ་ཡིན་པའི་མིང་ %s དང་བཅས་ སྣ་མང་ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་

en: Can't load font %s.
dz: ཡིག་གཟུགས་ %s འདི་ མངོན་གསལ་འབད་མི་ཚུགས།

en: Warning
dz: ཉེན་བརྡ་

en: There is one similar message.
dz: ཅོག་འཐད་པའི་འཕྲིན་དོན་གཅིག་འདུག

en: Show repeated messages
dz: ཡང་བསྐྱར་འབད་ཡོད་པའི་འཕྲིན་དོན་སྟོན་

en: There are %d similar messages.
dz: ཅོད་འཐད་པའི་འཕྲིན་དོན་ %d ཚུ་འདུག

en: Notice
dz: བརྡ་བསྐུལ་

en: Error loading defaults '%s'.
    Not a Dia diagram file.
dz: སྔོན་སྒྲིག་  '%s' ཚུ་མངོན་གསལ་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་
    ཌི་ཡ་བཀོད་རིས་ཡིག་སྣོད་ཅིག་འདུག

en: Could not deduce correct path for `%s'
dz: `%s' གི་དོན་ལུ་ འགྲུལ་ལམ་ངོ་མ་འདི་ མར་ཕབ་འབད་མ་ཚུགས་

en: Could not load plugin '%s'
    %s
dz: པ་ལག་ཡིན་ '%s'
     མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགས་%s

en: Could not find plugin init function in `%s'
dz: `%s' པ་ལག་ཡིན་ ཨི་ནིཊི་ ལས་འགན་འཚོལ་མ་ཐོབ་

en: Missing symbol 'dia_plugin_init'
dz: བརྡ་མཚོན་ 'dia_plugin_init' རླག་སྟོར་ཞུགས་པ་

en: dia_plugin_init() call failed
dz: dia_plugin_init() འབོད་བརྡ་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ་

en: %s Plugin could not be unloaded
dz: %s པ་ལག་ཡིན་འདི་ མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགས་

en: Could not open `%s'
    `%s'
dz: `%s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས་
    `%s'

en: Group with %d objects
dz: %d དངོས་པོ་དང་བཅས་ སྡེ་ཚན་ཚུ་

en: Left
dz: གཡོན་

en: Center
dz: དབུས་

en: Right
dz: གཡས་

en: Line color
dz: གྲལ་ཐིག་ཚོས་གཞི་

en: Line style
dz: གྲལ་ཐིག་བཟོ་རྣམ་

en: Fill color
dz: ཚོས་གཞི་བསྐང་

en: Draw background
dz: རྒྱབ་གཞི་བྲིས་

en: Start arrow
dz: མདའ་རྟགས་འགོ་བཙུགས་

en: End arrow
dz: མདའ་རྟགས་མཇུག་བསྡུ་

en: Text alignment
dz: ཚིག་ཡིག་ཕྲང་སྒྲིག་

note: all this just to make the defaults selectable ...
en: Font
dz: ཡིག་གཟུགས་

en: Font size
dz: ཡིག་གཟུགས་ཚད་

en: Text color
dz: ཚིག་ཡིག་ཚོས་གཞི་

en: No attribute '%s' (%p) or no data(%p) in this attribute
dz: ཁྱད་ཆོས་འདི་ནང་ལུ་ ཁྱད་ཆོས་ '%s' (%p) ཡང་ན་ གནད་སྡུད་ (%p) ཚུ་མེད་

en: Other fonts
dz: ཡིག་གཟུགས་གཞན་ཚུ་

en: Couldn't find font family for %s
dz: %s གི་དོན་ལུ་ ཡིག་གཟུགས་རིགས་ཚན་ འཚོལ་མ་ཐོབ་

note: Translators: Menu item Noun/Material/Solid
en: Solid
dz: རགས་པ་

en: Dashed
dz: སྦྲེལ་རྟགས་ཅན་

en: Dash-Dot
dz: སྦྲེལ་རྟགས་-ཚག་

en: Dash-Dot-Dot
dz: སྦྲེལ་རྟགས་-ཚག་-ཚག་

en: Dotted
dz: ཚག་ཅན་

note: fs->sizebox = GTK_HBOX(box);
en: Dash length:
dz: སྦྲེལ་རྟགས་རིང་ཚད་:

en: Select color
dz: ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུ་འབད་

en: More colors...
dz: ཚོས་གཞན་ལེ་ཤ་་་་

en: More arrows
dz: མདའ་རྟགས་ལེ་ཤ་་་་

en: Size:
dz: ཚད་:

en: Select image file
dz: གཟུགས་བརྙན་ཡིག་སྣོད་ སེལ་འཐུ་འབད་

en: Browse
dz: བརྡ་་འཚོལ་

en: Reset menu
dz: དཀར་ཆག་སླར་སྒྲིག་འབད་

en: Architecture Analysis & Design Language diagram objects
dz: བཟོ་བཀོད་དཔྱད་ཞིབ་དང་བཀོད་སྒྲིག་སྐད་ཡིག་བཀོད་རིས་དངོས་པོ་

en: Declaration
dz: གསལ་བསྒྲགས་

en: Add Access Provider
dz: འཛུལ་སྤྱོད་བྱིན་མི་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add Access Requirer
dz: འཛུལ་སྤྱོད་དགོས་མཁོ་ཡོད་མི་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add In Data Port
dz: ནང་གི་གནད་སྡུད་འདྲེན་ལམ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add In Event Port
dz: ནང་གི་བྱུང་ལས་འདྲེན་ལམ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add In Event Data Port
dz: ནང་གི་བྱུང་ལས་གནད་སྡུད་འདྲེན་ལམ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add Out Data Port
dz: ཕྱིའི་གནད་སྡུད་འདྲེན་ལམ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add Out Event Port
dz: ཕྱིའི་བྱུང་ལས་འདྲེན་ལམ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add Out Event Data Port
dz: ཕྱིའི་བྱུང་ལས་གནད་སྡུད་འདྲེན་ལམ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add In Out Data Port
dz: ཕྱི་ནང་གཉིས་ཀྱི་གནད་སྡུད་འདྲེན་ལམ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add In Out Event Port
dz: ཕྱི་ནང་གཉིས་ཀྱི་བྱུང་ལས་འདྲེན་ལམ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add In Out Event Data Port
dz: ཕྱི་ནང་གཉིས་ཀྱི་བྱུང་ལས་གནད་སྡུད་འདྲེན་ལམ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add Port Group
dz: འདྲེན་ལམ་སྡེ་ཚན་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add Connection Point
dz: མཐུད་ལམ་ས་ཚིགས་ ཁ་སྐོིང་རྐྱབས་

en: Delete Port
dz: འདྲེན་ལམ་ བཏོན་གཏང་

en: Edit Port Declaration
dz: འདྲེན་ལམ་གསལ་བསྒྲགས་ ཞུན་དག་འབད་

en: Delete Connection Point
dz: མཐུད་ལམ་ས་ཚིགས་ བཏོན་གཏང་

en: Key:
dz: ལྡེ་མིག་:

en: Weak key:
dz: ནུས་མེད་ལྡེ་མིག་:

en: Derived:
dz: བྱུང་ཡོདཔ་:

en: Multivalue:
dz: སྣ་མང་བེ་ལུ་:

en: Attribute
dz: ཁྱད་ཆོས་

en: Weak:
dz: ནུས་མེད་:

en: Associative:
dz: འབྲེལ་བའི་:

en: Entity
dz: ངོ་བོ་

en: Entity/Relationship diagram objects
dz: ངོ་བོ་/མཐུན་འབྲེལ་བཀོད་རིས་དངོས་པོ་

en: Total:
dz: བསྡོམས་:

en: Add segment
dz: ཆ་བགོས་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Delete segment
dz: ཆ་བགོས་ བཏོན་གཏང་

en: Left Cardinality:
dz: གཡོན་གྱི་གྲངས་ཚད་:

en: Right Cardinality:
dz: གཡས་ཀྱི་གྲངས་ཚད་:

en: Rotate:
dz: བསྒྱིར་ནི་:

en: Identifying:
dz: ངོས་འཛིན་འབད་ནི་:

en: Relationship
dz: མཐུན་འབྲེལ་

note: Translators: Menu item Noun/Energy
en: Energy
dz: ནུས་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Material
en: Material
dz: ཅ་ཆས་

note: Translators: Menu item Verb/Signal Translators: Menu item Verb/Signal/Signal Translators: Menu item Noun/Signal Translators: Menu item Noun/Signal/Signal
en: Signal
dz: བརྡ་རྟགས་

en: Function structure diagram objects
dz: ལས་འགན་གཞི་བཀོད་བཀོད་རིས་དངོས་པོ་

en: Wish function
dz: རེ་བ་བསྐྱེད་པའི་ལས་འགན་

en: User function
dz: ལག་ལེན་པའི་ལས་འགན་

note: Translators: Menu item Verb
en: Verb
dz: བྱ་ཚིག་

note: Translators: Menu item Verb/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Channel
en: Channel
dz: རྒྱུ་ལམ་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Import
en: Import
dz: ནང་འདྲེན་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Input
en: Input
dz: ཨིན་པུཊི་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Receive
en: Receive
dz: ཐོབ་པ་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Allow Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Allow
en: Allow
dz: འབད་ཆོག་པ་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Form Entrance
en: Form Entrance
dz: འབྲི་ཤོག་འཛུལ་སྒོ་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Capture Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Capture
en: Capture
dz: འཛིན་བཟུང་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Discharge
en: Discharge
dz: འཐོན་པ་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Eject
en: Eject
dz: ཕྱིར་བཏོན་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Dispose
en: Dispose
dz: བསྒྲིག་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transfer
en: Transfer
dz: གནས་སོར་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Transport
en: Transport
dz: སྐྱེལ་འདྲེན་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Lift
en: Lift
dz: འཐུ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Move
en: Move
dz: སྤོ་བཤུད་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transmit
en: Transmit
dz: སྤེལ་བཀྲམ་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Conduct
en: Conduct
dz: འགོ་འདྲེན་འཐབ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Convey
en: Convey
dz: སྤེལ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Guide
en: Guide
dz: འཁྱིད་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Direct
en: Direct
dz: ཐད་ཀར་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Straighten
en: Straighten
dz: ཕྲང་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Steer
en: Steer
dz: བསྒྱིར་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Translate
en: Translate
dz: སྐད་བསྒྱུར་འབད་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Rotate
en: Rotate
dz: བསྒྱིར་བ་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Turn
en: Turn
dz: བསྒྱིར་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Spin
en: Spin
dz: བསྒྱིར་བ་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Allow DOF
en: Allow DOF
dz: ཌི་ཨོ་ཨོཕ་ ཆོག་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Constrain
en: Constrain
dz: དམ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Unlock
en: Unlock
dz: ལྡེ་མིག་ཕྱེ་

note: Translators: Menu item Verb/Support Translators: Menu item Verb/Support/Support
en: Support
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Stop
en: Stop
dz: བཀག་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Insulate
en: Insulate
dz: བཀག་སྲུང་འབད་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Protect
en: Protect
dz: ཉེན་སྐྱོབ་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Prevent Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Prevent
en: Prevent
dz: སྔོན་བཀག་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Shield
en: Shield
dz: བཀག་པ་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Inhibit
en: Inhibit
dz: བར་ཆར་རྐྱབ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Stabilize
en: Stabilize
dz: རྩ་བརྟན་བཟོ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Steady
en: Steady
dz: རྒྱུན་བརྟན་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Secure
en: Secure
dz: མཐའ་བཙན་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Attach Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Attach
en: Attach
dz: མཉམ་སྦྲགས་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Mount
en: Mount
dz: སྦྱར་བརྩེགས་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Lock
en: Lock
dz: ལྡེ་མིག་བུ་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Fasten
en: Fasten
dz: བསྡམ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Hold
en: Hold
dz: འཆང་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position Translators: Menu item Verb/Support/Position/Position
en: Position
dz: གནས་ས་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Orient
en: Orient
dz: ཕྱོགས་

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Locate Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Locate
en: Locate
dz: ག་ཡོད་བལྟ་

note: Translators: Menu item Verb/Connect Translators: Menu item Verb/Connect/Connect
en: Connect
dz: མཐུད་

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Couple
en: Couple
dz: ཟུང་འབྲེལ་

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Join
en: Join
dz: མཐུད་

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Assemble
en: Assemble
dz: མཉམ་སྒྲིག་

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Mix
en: Mix
dz: སླ་བསྲེ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Combine
en: Combine
dz: མཉམ་བསྡོམས་འབད་

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Blend
en: Blend
dz: མཉམ་སྡེབ་

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Add
en: Add
dz: ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Pack
en: Pack
dz: སྦུང་ཚན་

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Coalesce
en: Coalesce
dz: ཀཱོལ་ལེསི་སི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch Translators: Menu item Verb/Branch/Branch
en: Branch
dz: ཡན་ལག་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Separate
en: Separate
dz: སོ་སོར་ཁ་འཕྱལ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Switch
en: Switch
dz: གློག་རྟ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Divide
en: Divide
dz: བགོ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Release
en: Release
dz: འཛིན་གྲོལ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Detach
en: Detach
dz: ཁ་འཕྱལ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Disconnect
en: Disconnect
dz: མཐུད་བཏོག་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Cut
en: Cut
dz: བཏོག་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Polish
en: Polish
dz: པོ་ལིཤ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Sand
en: Sand
dz: བྱེམ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Drill
en: Drill
dz: ཌིལ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Lathe
en: Lathe
dz: ལེ་ཐི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Refine
en: Refine
dz: ལེགས་དྭངས་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Purify
en: Purify
dz: གཙང་མ་བཟོ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Strain
en: Strain
dz: དམ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Filter
en: Filter
dz: ཚགས་མ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Percolate
en: Percolate
dz: འཕེལ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Clear
en: Clear
dz: སེལ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Distribute
en: Distribute
dz: བཀྲམ་སྤེལ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diverge
en: Diverge
dz: ཌའི་བརཅི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Scatter
en: Scatter
dz: ཁ་འཐོར་བ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Disperse
en: Disperse
dz: ཁ་སྟོར་བ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diffuse Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Diffuse
en: Diffuse
dz: དར་ཁྱབ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Empty
en: Empty
dz: སྟོངམ་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dissipate
en: Dissipate
dz: ཌི་སི་པེཊི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Absorb
en: Absorb
dz: སིམ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dampen
en: Dampen
dz: ཆུ་ནང་སྦང་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dispel
en: Dispel
dz: ཡལ་བཅུག་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Resist
en: Resist
dz: ཐུབ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Provision Translators: Menu item Verb/Provision/Provision
en: Provision
dz: མཁོ་སྤྲོད་

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Store
en: Store
dz: མཛོད་ཁང་

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Contain
en: Contain
dz: ནང་ན་ཡོདཔ་

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Collect
en: Collect
dz: བསྡུ་ལེན་

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Reserve
en: Reserve
dz: བསྲུང་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Supply
en: Supply
dz: བཀྲམ་སྤེལ་

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Fill
en: Fill
dz: བཀང་

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Provide
en: Provide
dz: བྱིན་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Replenish
en: Replenish
dz: ཁ་སྐོང་

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Expose
en: Expose
dz: ཕྱིར་བཏོན་

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Extract
en: Extract
dz: ཕྱིར་འདོན་འབད་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Control Magnitude
en: Control Magnitude
dz: ཚད་འཛིན་བོངས་ཚད་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Actuate
en: Actuate
dz: རྒྱུད་བསྐུལ་འབད་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Start
en: Start
dz: འགོ་བཙུགས་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Initiate
en: Initiate
dz: འགོ་བཙུག་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Regulate
en: Regulate
dz: བཀག་འཛིན་འབད་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Control Translators: Menu item Noun/Signal/Control
en: Control
dz: ཚད་འཛིན་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Enable
en: Enable
dz: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Disable
en: Disable
dz: ལྕོགས་མིན་བཟོ་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Limit
en: Limit
dz: ཚད་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Interrupt
en: Interrupt
dz: བར་དཀྲོགས་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Change
en: Change
dz: བསྒྱུར་བཅོས་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Increase
en: Increase
dz: ཡར་འཕར་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Decrease
en: Decrease
dz: མར་ཕབ་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Amplify
en: Amplify
dz: སྒྲ་སྐད་སེང་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Reduce
en: Reduce
dz: མར་ཕབ་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Normalize
en: Normalize
dz: སྤྱིར་བཏང་སྦེ་བཞག་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Multiply
en: Multiply
dz: དགུ་མཐའ་རྐྱབས་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Scale
en: Scale
dz: ཚད་ཤིང་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Rectify
en: Rectify
dz: སྐྱོན་སེལ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Adjust
en: Adjust
dz: བདེ་སྒྲིག་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Form
en: Form
dz: འབྲི་ཤོག་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compact
en: Compact
dz: སྲབ་ཆུང་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Crush
en: Crush
dz: དཀྲུམ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Shape
en: Shape
dz: དབྱིབས་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compress
en: Compress
dz: ཨེབ་བཙུགས་

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Pierce
en: Pierce
dz: དོང་སྤེད་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Convert Translators: Menu item Verb/Convert/Convert
en: Convert
dz: གཞི་བསྒྱུར་

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Transform
en: Transform
dz: བཟོ་བསྒྱུར་

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Liquefy
en: Liquefy
dz: བཞུ་གཏང་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Solidify
en: Solidify
dz: སྒྲིང་སྒྲིང་བཟོ་ནི་ཀ

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Evaporate
en: Evaporate
dz: རླངམ་ལུ་འགྱུར་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Sublimate
en: Sublimate
dz: གཙང་དག་བཟོ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Condense
en: Condense
dz: རླངམ་ཆུ་ལུ་འགྱུར་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Integrate
en: Integrate
dz: གཅིག་ཁར་བསྡོམ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Differentiate
en: Differentiate
dz: དབྱེ་བ་ཕྱེ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Process
en: Process
dz: ལས་སྦྱོར་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Sense
en: Sense
dz: ཤེས་ཚོར་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Perceive
en: Perceive
dz: རྟོགས་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Recognize
en: Recognize
dz: ངོ་ཤེས་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Discern
en: Discern
dz: ཚོར་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Check
en: Check
dz: ཞིབ་དཔྱད་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Verify
en: Verify
dz: བདེན་སྦྱོར་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Indicate
en: Indicate
dz: བརྡ་སྟོན་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Mark
en: Mark
dz: རྟགས་བཀལ་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Display
en: Display
dz: བཀྲམ་སྟོན་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Measure
en: Measure
dz: འཇལ་ནི་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Calculate
en: Calculate
dz: རྩིས་སྟོན་

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Represent
en: Represent
dz: ཚབ་འབད་ནི་

note: Translators: Menu item Noun
en: Noun
dz: མིང་

note: Translators: Menu item Noun/Material/Liquid
en: Liquid
dz: གཤེར་ཁུ་

note: Translators: Menu item Noun/Material/Gas
en: Gas
dz: རླུང་

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human Translators: Menu item Noun/Material/Human/Human Translators: Menu item Noun/Energy/Human
en: Human
dz: འགྲོ་བ་མི་

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Hand
en: Hand
dz: ལགཔ་

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Foot
en: Foot
dz: ཕུཊི་

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Head
en: Head
dz: མགུ་ཏོག་

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Finger
en: Finger
dz: མཛུབ་མོ་

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Toe
en: Toe
dz: རྐང་མཛུབ་

note: Translators: Menu item Noun/Material/Biological
en: Biological
dz: སྐྱེ་ལྡན་གྱི་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical
en: Mechanical
dz: ཐབས་འཕྲུལ་གྱི་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Mech. Energy
en: Mech. Energy
dz: འཕྲུལ་གྱི་ནུས་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translation
en: Translation
dz: སྐད་བསྒྱུར་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Force
en: Force
dz: ནུས་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotation
en: Rotation
dz: བསྒྱིར་ནི་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Torque
en: Torque
dz: ཊོར་ཀིའུའི་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Random Motion
en: Random Motion
dz: གང་འབྱུང་འགུལ་བསྐྱོད་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Vibration
en: Vibration
dz: འདར་གསིག་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotational Energy
en: Rotational Energy
dz: བསྒྱིར་བའི་ནུས་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translational Energy
en: Translational Energy
dz: སྐད་བསྒྱུར་གྱི་ནུས་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity
en: Electrical
dz: གློག་བརྟེན་གྱི་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Electricity
en: Electricity
dz: གློག་མེ་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Voltage
en: Voltage
dz: གློག་ཤུགས་ཚད་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Current
en: Current
dz: རླབས་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic
en: Hydraulic
dz: ཆུ་ལས་བརྟེན་པའི་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Pressure
en: Pressure
dz: ཨེབ་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Volumetric Flow
en: Volumetric Flow
dz: ཤོང་ཚད་ཀྱི་འབབ་རྒྱུན་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal
en: Thermal
dz: ཚ་དྲོད་ཀྱི་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Heat
en: Heat
dz: དྲོད་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Conduction
en: Conduction
dz: འབྲེལ་རྒྱུན་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Convection
en: Convection
dz: དྲོད་འཕོ་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Radiation Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radiation
en: Radiation
dz: འོད་འཕྲོ་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Pneumatic
en: Pneumatic
dz: རླུང་ཤུགས་ལུ་བརྟེན་པའི་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Chemical
en: Chemical
dz: རྫས་སྦྱོར་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive
en: Radioactive
dz: འོད་རླབས་ཅན་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Microwaves
en: Microwaves
dz: གློག་ཐབ་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radio waves
en: Radio waves
dz: འོད་རླབས་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/X-Rays
en: X-Rays
dz: གློག་པར་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Gamma Rays
en: Gamma Rays
dz: གམ་མ་འོད་ཟེར་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Acoustic Energy
en: Acoustic Energy
dz: རང་བཞིན་སྒྲ་དབྱངས་ཀྱི་ནུས་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Optical Energy
en: Optical Energy
dz: མཐོང་བའི་ནུས་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Solar Energy
en: Solar Energy
dz: ཉི་དྲོད་ཀྱི་ནུས་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Magnetic Energy
en: Magnetic Energy
dz: ཁབ་ལེན་ནུས་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Motion
en: Human Motion
dz: འགྲོ་བ་མིའི་འགུལ་བསྐྱོད་

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Force
en: Human Force
dz: འགྲོ་མ་མིའི་ནུས་ཤུགས་

note: Translators: Menu item Noun/Signal/Status
en: Status
dz: གནས་ཚད་

en: User/Device Fn
dz: ལག་ལེན་པ་/ཐབས་འཕྲུལ་ Fn

en: Wish Fn
dz: མེ་ཀོརོ་ Fn

en: Macro call
dz: མེཀ་ཀོརོ་འབོད་བརྡ་

en: This action is a call to a macro-step
dz: བྱ་བ་འདི་ མེཀ་ཀོརོ་སི་ཊེབ་ཅིག་གི་འབོད་བརྡ་ཨིན་

en: Condition
dz: གནས་སྟངས་

en: The boolean equation of the condition
dz: གནས་སྟངས་ཀྱི་བུ་ལིན་སྙོམས་རྟགས་

en: The condition's font
dz: གནས་སྟངས་ཀྱི་ཡིག་གཟུགས་

en: The condition's font size
dz: གནས་སྟངས་ཀྱི་ཡིག་གཟུགས་ཚད་

en: Color
dz: ཚོས་གཞི་

en: The condition's color
dz: གནས་སྟངས་ཀྱི་ཚོས་གཞི་

en: GRAFCET diagram objects
dz: GRAFCET བཀོད་རིས་དངོས་པོ་

en: Regular step
dz: དུས་རྒྱུན་གྱི་རིམ་པ་

en: Initial step
dz: འགོ་ཐོག་རིམ་པ་

en: Macro entry step
dz: མེཀ་ཀོརོ་ ཐོ་འགོད་རིམ་པ་

en: Macro exit step
dz: མེཀ་ཀོརོ་ཕྱིར་ཐོན་རིམ་པ་

en: Macro call step
dz: མེཀ་ཀོརོ་འབོད་བརྡའི་རིམ་པ་

en: Subprogram call step
dz: ཡན་ལག་ལས་རིམ་གྱི་འབོད་བརྡ་རིམ་པ་

en: Step name
dz: རིམ་པའི་མིང་

en: The name of the step
dz: རིམ་པ་གི་མིང་

en: Step type
dz: རིམ་པའི་དབྱེ་བ་

en: The kind of step
dz: རིམ་པའི་དབྱེ་ཁག་

en: Active
dz: ཤུགས་ལྡན་

en: Shows a red dot to figure the step's activity
dz: རིམ་པའི་ལཱ་ བཟོ་ཡིག་བཀོད་ནི་ལུ་ དམར་ཚག་ཅིག་སྟོནམ་ཨིན་

en: Receptivity
dz: དང་ལེན་མགྱོགས་ཚུལ་

en: The boolean equation of the receptivity
dz: དང་ལེན་མགྱོགས་ཚུལ་གྱི་བུ་ལིན་སྙོམས་རྟགས་

en: The receptivity's font
dz: དང་ལེན་མགྱོགས་ཚུལ་གྱི་ཡིག་གཟུགས་

en: The receptivity's font size
dz: དང་ལེན་མགྱོགས་ཚུལ་གྱི་ཡིག་གཟུགས་ཚད་

en: The receptivity's color
dz: དང་ལེན་མགྱོགས་ཚུལ་གྱི་ཚོས་གཞི་

en: North point
dz: ནུབ་རྩེ་

en: South point
dz: ལྷོ་རྩེ་

en: Draw arrow heads on upward arcs:
dz: ཡར་ཕྱོགས་གུག་གུགཔ་གུ་ མདའ་རྟགས་མགོ་བྲིས་:

en: OR
dz: ཡང་ན་

en: AND
dz: དང་

en: Vergent type:
dz: བར་ཇེནཊི་དབྱེ་བ་:

en: Add connection point
dz: མཐུད་ལམ་ས་ཚིགས་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Delete  connection point
dz: མཐུད་ལམ་ས་ཚིགས་ བཏོན་གཏང་

en: GRAFCET OR/AND vergent
dz: GRAFCET OR/AND བར་ཇེནཊི་

en: Unspecified
dz: གསལ་བཀོད་མ་འབདཝ་

en: Agent
dz: ལས་ཚབ་

en: Role
dz: ལས་འགན་

en: Softgoal
dz: སོཕཊི་གཱོལ་

en: Goal
dz: དམིགས་གཏད་

en: Goal Type
dz: དམིགས་གཏད་དབྱེ་བ་

en: Istar diagram
dz: སི་ཏར་ བཀོད་རིས་

en: Positive Contrib
dz: ཡོད་ཆའི་ཕན་འདེབས་

en: Negative contrib
dz: མེད་ཆའི་ཕན་འདེབས་

en: Dependency
dz: རང་དབང་

en: Decomposition
dz: ས་སོར་ཕྱེ་བ་

en: Means-Ends
dz: མིནསི་-ཨེནཌིསི་

en: Resource
dz: འབྱུང་ཁུངས་

en: Task
dz: ལས་ཀ་

en: Delete connection point
dz: མཐུད་ལམ་ས་ཚིགས་བཏོན་གཏང་

en: i* other
dz: i* གཞན་

en: Given Domain
dz: བཀོད་དེ་ཡོད་པའི་ཌོ་མཱེན་

en: Designed Domain
dz: བཀོད་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ཌོ་མཱེན་

en: Machine Domain
dz: མ་འཕྲུལ་ཌོ་མཱེན་

en: Causal
dz: ཀའུ་སཱལ་

en: Biddable
dz: བི་ཌ་བཱལ་

en: Lexical
dz: ལེག་སི་ཀཱལ་

en: Domain Type
dz: ཌོ་མཱེན་དབྱེ་བ་

en: Domain Kind
dz: ཌོ་མཱེན་དབྱེ་ཁག་

en: Optional kind which appears in the lower right corner of the Domain
dz: ཌོ་མེན་གྱི་གཡས་འོག་སྒྱིད་ཁུག་ནང་ འབྱུངམ་ཨིན་པའི་གདམ་ཁ་ཅན་

en: Jackson domain
dz: ཇེཀ་སཱན་ ཌོ་མཱེན་

en: Jackson diagram
dz: ཇེཀ་སཱན་ བཀོད་རིས་

en: Shared
dz: རུབ་སྤྱོད་འབད་ཡོདཔ་

en: Requirement
dz: དགོས་མཁོ་

en: Message:
dz: འཕྲིན་དོན་:

en: Assumption
dz: ཚུལ་འཛིན་

en: Obstacle
dz: གནོད་གེགས་

en: KAOS goal
dz: ཀེ་ཨེ་ཨོ་ཨེསི་ དམིགས་གཏད་

en: KAOS diagram
dz: ཀེ་ཨེ་ཨོ་ཨེསི་ བཀོད་རིས་

en: AND Refinement
dz: དང་ ལེགས་དྭངས་

en: Complete AND Refinement
dz: མཇུག་བསྡུ་དང་ལེགས་དྭངས་

en: OR Refinement
dz: ཡང་ན་ ལེགས་དྭངས་

en: Operationalization
dz: བཀོལ་སྤྱོད་འབད་ནི་

en: Text:
dz: ཚིག་ཡིག་:

en: Contributes
dz: ཕན་འདེབས་བྱིནམ་ཨིན་

en: Obstructs
dz: བཀག་ནི་

en: Conflicts
dz: མི་མཐུན་པ་

en: Responsibility
dz: ལས་འགན་

en: Monitors
dz: གསལ་འཕྲུལ་ཚུ་

en: Controls
dz: ཚད་འཛིན་ཚུ་

en: CapableOf
dz: ལྕོགས་གྲུབ་ཡོད་མི་

en: Performs
dz: ལས་འགན་འགྲུབ་ནི་

en: Output
dz: ཨའུཊི་པུཊི་

en: KAOS other
dz: KAOS གཞན་

en: Arrow color
dz: མདའ་རྟགས་ཚོས་གཞི་

en: Arrow line width
dz: མདའ་རྟགས་གྲལ་ཐིག་གི་རྒྱ་ཚད་

en: Seconds arrow color
dz: མདའ་རྟགས་ཚོས་གཞི་ གཉིས་པ་

en: Seconds arrow line width
dz: མདའ་རྟགས་གྲལ་ཐིག་གྱི་རྒྱ་ཚད་གཉིས་པ་

en: Show hours
dz: ཆུ་ཚོད་སྟོན་

en: Miscellaneous objects
dz: དངོས་པོ་སྣ་ཚོགས་

note: property rows
en: Normal
dz: སྤྱིར་བཏང་

en: Import resource (not shown upstairs)
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབད་(ཐོག་ཁར་མ་སྟོན་)

en: Imply resource (not shown downstairs)
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཚུ་ བརྡ་མཚོན་འབད་(འོག་ལུ་མ་སྟོན་)

en: Dotted arrow
dz: ཚག་ཅན་མདའ་རྟགས་

en: disable arrow heads
dz: མདའ་རྟགས་མགོ་ཡིག་ཚུ་ ལྕོགས་མིན་བཟོ་

en: Flow style:
dz: འབབ་རྒྱུན་བཟོ་རྣམ་:

en: Automatically gray vertical flows:
dz: སྐྱ་ཐལ་ཀེར་ཕྲང་འདི་ རང་བཞིན་གྱིས་འབབ་ཨིན་་་

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
dz: ལྷོད་ལྷོད་སྦེ་ལྷག་ནི་ ལེགས་ཤོམ་བཟོ་ནི་གི་དོན་ལུ་ ཀེར་ཕྲང་སྦེ་འགོ་བཙུག་དང་མཇུག་བསྡུ་བའི་འབབ་རྒྱུན་འདི་ སྐྱ་ཐལ་སྦེ་ལྷག་སྟོན་འབད་འོང་།

en: SADT Arrow
dz: SADT མདའ་རྟགས་

en: Text padding
dz: ཚིག་ཡིག་བར་ཤབས་

en: Activity/Data identifier
dz: ལཱ་/གནད་སྡུད་ངོས་འཛིན་པ་

en: The identifier which appears in the lower right corner of the Box
dz: སྒྲོམ་གྱི་གཡས་འོག་སྒྱིད་ཁུག་ནང་འབྱུངམ་ཨིན་པའི་ངོས་འཛིན་པ་

en: SADT box
dz: SADT སྒྲོམ་

en: SADT diagram objects
dz: SADT བཀོད་རིས་དངོས་པོ་ཚུ་

en: Actor
dz: འཁྲབ་རྩེདཔ་

en: Direction:
dz: ཁ་ཕྱོགས་:

en: From A to B
dz: ཨེ་ལས་བི་ཚུན་

en: From B to A
dz: བི་ལས་ཨེ་ཚུན་

en: Side A
dz: ཟུར་ ཨེ་

en: Side B
dz: ཟུར་ བི་

en: Role:
dz: ལས་འགན་:

en: Multiplicity:
dz: དགུ་འཐབ་:

en: Visibility:
dz: མཐོང་གསལ་:

en: Public
dz: མི་མང་གི་

en: Private
dz: སྒེར་གཙང་

en: Protected
dz: ཉེན་སྐྱོབ་འབད་ཡོདཔ་

en: Implementation
dz: ལག་ལེན་བསྟར་བ་

note: Show arrow:
en: Show arrow
dz: མདའ་རྟགས་སྟོན་

note: Aggregate
en: Aggregate
dz: སྤྱི་བསྡོམས་

note: Composition
en: Composition
dz: སྣ་སྡུད་

en: Class
dz: དབྱེ་རིགས་

en: Stereotype
dz: གླུ་སྒྲོམ་བཟུམ་

en: Comment
dz: བསམ་བཀོད་

en: Abstract
dz: སྙིང་བཅུད་

en: Template
dz: ཊེམ་པེལེཊི་

en: Suppress Attributes
dz: ཁྱད་ཆོས་ཚུ་ མར་མནོན་བཞག་

en: Suppress Operations
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་ མར་མནོན་བཞག་

en: Visible Attributes
dz: མཐོང་ཚུགས་པའི་ཁྱད་ཆོས་

en: Visible Operations
dz: མཐོང་ཚུགས་པའི་བཀོལ་སྤྱོད་

en: Visible Comments
dz: མཐོང་ཚུགས་པའི་བསམ་བཀོད་

en: Wrap Operations
dz: ལོག་མཚམས་བཀོལ་སྤྱོད་

en: Wrap after char
dz: ཅར་གྱི་ཤུལ་ལས་ལོག་མཚམས་བཟོ་

en: Comment line length
dz: བསམ་བཀོད་གྲལ་ཐིག་གི་རིང་ཚད་

en: Comment tagging
dz: བསམ་བཀོད་ངོ་རྟགས་

en: Polymorphic
dz: པོ་ལི་མོར་ཕིག་

en: Classname
dz: དབྱེ་རིགས་མིང་

en: Abstract Classname
dz: དབྱེ་རིགས་མིང་སྙིང་བཅུད་བཟོ་

en: Attributes
dz: ཁྱད་ཆོས་ཚུ་

en: Operations
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་

en: Template Parameters
dz: ཊེམ་པེལེཊི་ ཚད་བཟུང་ཚུ་

en: Show Comments
dz: བསམ་བཀོད་སྟོན་

note: Class page:
en: _Class
dz: དབྱེ་རིགས་(_C)

en: Class name:
dz: དབྱེ་རིགས་མིང་:

en: Stereotype:
dz: གླུ་སྒྲོམ་བཟུམ་:

en: Comment:
dz: བསམ་བཀོད་:

en: Attributes visible
dz: ཁྱད་ཆོས་མཐོང་བ་

en: Operations visible
dz: བཀོལ་སྤྱོད་མཐོང་བ་

en: Suppress operations
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ མར་མནོན་འབད་

en: Wrap after this length:
dz: རིང་ཚད་འདི་གི་ཤུལ་མ་ ལོག་མཚམས་བཟོ་:

en: Comments visible
dz: བསམ་བཀོད་མཐོང་བ་

en: Wrap comment after this length:
dz: རིང་ཚད་འདི་གི་ཤུལ་མ་ བསམ་བཀོད་ལོག་མཚམས་བཟོ་:

en: Show documenation tag
dz: ཡིག་ཆའི་ངོ་རྟགས་སྟོན་

note: head line
en: Kind
dz: དབྱེ་ཁག་

en: Size
dz: ཚད་

en: Class Name
dz: དབྱེ་རིག་མིང་

en: Abstract Class
dz: དབྱེ་རིགས་ཀྱི་སྙིང་བཅུད་བཟོ་

note: should probably be refactored too.
en: Text Color
dz: ཚིག་ཡིག་གི་ཚོས་གཞི་

en: Foreground Color
dz: གདོང་གཞིའི་ཚོས་གཞི་

en: Background Color
dz: རྒྱབ་གཞི་ཚོས་གཞི་

note: Attributes page:
en: _Attributes
dz: ཁྱད་ཆོས་(_A)

en: _New
dz: གསརཔ་(_N)

en: _Delete
dz: བཏོན་གཏང་(_D)

en: Move up
dz: ཡར་ སྤོ་བཤུད་འབད་

en: Move down
dz: མར་སྤོ་བཤུད་འབད་

en: Attribute data
dz: ཁྱད་ཆོས་གནད་སྡུད་

en: Value:
dz: བེ་ལུ་:

en: Class scope
dz: དབྱ་རིགས་འོས་སྐབས་

note: Operations page:
en: _Operations
dz: བཀོལ་སྤྱོད་(_O)

en: Operation data
dz: བཀོལ་སྤྱོད་གནད་སྡུད་

en: Inheritance type:
dz: བརྒྱུད་པའི་དབྱེ་བ་:

en: Polymorphic (virtual)
dz: པོ་ལི་མོར་ཕིག་(བར་ཅུ་ཡལ་)

en: Leaf (final)
dz: ཤོག་ལྷེ་(མཐའ་མཇུག་)

en: Query
dz: འདྲི་དཔྱད་

en: Parameters:
dz: ཚད་བཟུང་:

en: Parameter data
dz: ཚད་བཟུང་གནད་སྡུད་

en: Def. value:
dz: སྔོན་སྒྲིག་བེ་ལུ་:

en: Undefined
dz: ངེས་འཛིན་མ་འབད་མི་

en: In
dz: ནང་

en: Out
dz: ཕྱི་

en: In & Out
dz: ནང་དང་ཕྱི་

note: Templates page:
en: _Templates
dz: ཊེམ་པེལེཊསི་(_T)

en: Template class
dz: ཊེམ་པེལེཊི་དབྱེ་རིགས་

en: Formal parameter data
dz: སྒྲིག་གཞིའི་ཚད་བཟུང་གནད་སྡུད་

en: Boundary
dz: མཐའ་མཚམས་

en: Is object
dz: དངོས་པོ་ཨིན་

en: Facet
dz: ཕེ་སིཊི་

en: Receptacle
dz: སྣོད་

en: Event Source
dz: བྱུང་ལས་འབྱུང་ཁུངས་

en: Event Sink
dz: བྱུང་ལས་འཁྱུ་གཞོང་

en: Constraint:
dz: བར་ཆད་:

en: Show arrow:
dz: མདའ་རྟགས་སྟོན་:

en: Interface:
dz: ངོས་འདྲ་བ་:

en: Draw focus of control:
dz: ཚད་འཛིན་གྱི་ཆེད་དམིགས་བྲིས་:

en: Draw destruction mark:
dz: བརླག་རྟགས་བྲིས་:

en: Add connection points
dz: མཐུད་ལམ་ས་ཚིགས་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Remove connection points
dz: མཐུད་ལམ་ས་ཚིགས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: UML Lifeline
dz: ཡུ་ཨེམ་ཨེལ་ ཚེ་ཐིག་

en: Call
dz: བོད་བརྡ་

en: Create
dz: གསར་བསྐྲུན་

en: Destroy
dz: རྩ་མེད་གཏང་ནི་

en: Simple
dz: འཇམ་སམ་

en: Return
dz: སླར་ལོག་

en: Send
dz: གཏང་

en: Recursive
dz: ལོག་རིམ་

en: Message type:
dz: འཕྲིན་དོན་དབྱེ་བ་:

en: Explicit state
dz: གཏན་ཁེལ་གནས་ལུགས་

en: Active object
dz: ཤུགས་ལྡན་གྱི་དངོས་པོ་

en: Show attributes
dz: ཁྱད་ཆོས་ཚུ་སྟོན་

en: Multiple instance
dz: སྣ་མང་དཔེར་བརྗོད་

en: Entry action
dz: ཐོ་བཀོད་བྱ་བ་

en: Do action
dz: བྱ་བ་སྒྲུབས་

en: Exit action
dz: བྱ་བ་ཕྱིར་བཏོན་འབད་

note: Would like to create a state_term instead, but making the connections * is a pain
en: This diagram uses the State object for initial/final states.
    That option will go away in future versions.
    Please use the Initial/Final State object instead
dz: བཀོད་རིས་འདི་གིས་ འགོ་ཐོག་/མཐའ་མཇུག་གནས་ལུགས་ཀྱི་དོན་ལས་ གནས་ལུགས་དངོས་པོ་ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན།
    གདམ་ཁ་འདི་ མ་འོངས་ཐོན་རིམ་ནང་ལས་འཐོན་འགྱོ་འོང་།
    དེ་གི་ཚབ་ལུ་ འགོ་ཐོག་/མཇུག་མཐའི་གནས་ལུགས་དངོས་པོ་ ལག་ལེན་འཐབ་གནང་

en: Is final
dz: མཇུག་ཨིན་

en: Trigger
dz: ཐར་རྟ་

en: The event that causes this transition to be taken
dz: འགྱུར་བ་འབད་བཅུག་པའི་བྱུང་ལས་

en: Action
dz: བྱ་བ་

en: Action to perform when this transition is taken
dz: འགྱུར་བའི་སྐབས་ལུ་ ལས་འགན་འགྲུབ་ནིའི་བྱ་བ་

en: Guard
dz: སྒོ་སྲུང་

en: Condition for taking this transition when the event is fired
dz: བྱུ་ལས་འདི་བཏང་པའི་ཚེ་ འགྱུར་བའི་གནས་སྟངས་

en: Unified Modelling Language diagram objects UML 1.3
dz: གཅིག་མཐུན་དཔེ་སྟོན་སྐད་ཡིག་ བཀོད་རིས་དངོས་པོ་ ཡུ་ཨེམ་ཨེལ་ ༡.༣

en: Value
dz: བེ་ལུ་

en: Visibility
dz: མཐོང་གསལ་

en: Abstract (?)
dz: སྙིང་བཅུད་ (?)

en: Class scope (static)
dz: དབྱེ་རིགས་འོས་སྐབས་(རྟག་བརྟན་)

en: Inheritance type
dz: བརྒྱུད་པའི་དབྱེ་བ་

en: Query (const)
dz: འདྲི་དཔྱད་(const)

en: Parameters
dz: ཚད་བཟུང་

en: Text outside
dz: ཕྱིའི་ཚིག་ཡིག་

en: Collaboration
dz: མཉམ་འབྲེལ་

en: Bond graph objects
dz: བཱོནཌི་ཚད་རིས་དངོས་པོ་

en: Chronogram diagram objects
dz: ཀོརོ་ནོ་གརམ་བཀོད་རིས་དངོས་པོ་

en: Data
dz: གནད་སྡུད་

en: Data name
dz: གནད་སྡུད་མིང་

en: Events
dz: བྱུང་ལས་ཚུ་

en: Event specification
dz: བྱུང་ལས་གསལ་བཀོད་

en: @ time    set the pointer at an absolute time.
    ( duration  sets the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  sets the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  sets the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    example : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
dz: @ time    དཔག་བྱེད་འདི་ ཡང་དག་ཆུ་ཚོད་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད།
    ( དུས་ཡུན་གྱིས་ བརྡ་རྟགས་འདི་ཡར་སྦེ་ གཞི་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན་ དེ་ལས་ 'duration' སྒུགཔ་ཨིན།
    )དུས་ཡུན་གྱིས་ བརྡ་རྟགས་འདི་མར་སྦེ་ གཞི་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན་ དེ་ལས་ 'duration' སྒུགཔ་ཨིན།
    u དུས་ཡུན་གྱིས་ བརྡ་རྟགས་འདི་ "unknown"གནས་ལུགས་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན་ དེ་ལས་ 'duration' སྒུགཔ་ཨིན།

en: Start time
dz: ཆུ་ཚོད་འགོ་བཙུགས་

en: End time
dz: ཆུ་ཚོད་མཇུག་བསྡུ་

en: Rise time
dz: ཆུ་ཚོད་ཆེར་བསྐྱེད་འབད་

en: Fall time
dz: སེར་ཁའི་དུས་

en: Multi-bit data
dz: སྣ་མང་-བིཊི་གནད་སྡུད་

en: Aspect
dz: རྣམ་པ་

en: Data color
dz: གནད་སྡུད་ཚོས་གཞི་

en: Data line width
dz: གནད་སྡུད་གྲལ་ཐིག་གི་རྒྱ་ཚད་

en: Time data
dz: ཆུ་ཚོད་གནད་སྡུད་

en: Major time step
dz: དུས་ཚོད་རིམ་པའི་མང་ཤོས་

en: Minor time step
dz: དུས་ཚོད་རིམ་ཉུང་ཤོས་

en: Minor step line width
dz: དུས་ཚོད་རིམ་པའི་རྒྱ་ཚད་ཉུང་ཤོས་

en: Custom
dz: སྲོལ་སྒྲིག་

en: Custom XML shapes loader
dz: སྲོལ་སྒྲིག་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ དབྱིབས་ཀྱི་མངོན་གསལ་འབད་མི་

en: Flip horizontal
dz: མྱུར་ལྷོག་ཐད་སྙོམས་

en: Flip vertical
dz: མྱུར་ལྷོག་ཀེར་ཕྲང་

en: Flip Horizontal
dz: མྱུར་ལྷོག་ཐད་སྙོམས་

en: Flip Vertical
dz: མྱུར་ལྷོག་ཀེར་ཕྲང་

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
dz: དངོས་པོའི་དབྱེ་བ་ '%s' གི་དོན་ལུ་ ངོས་པར་ཡིག་སྣོད་ %s འདི་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: The file '%s' has invalid path data.
    svg:path data must start with moveto.
dz: ཡིག་སྣོད་ '%s' ལུ་ ནུས་མེད་ཀྱི་འགྲུལ་ལམ་གནད་སྡུད་འདུག 
    svg: འགྲུལ་ལམ་གནད་སྡུད་འདི་ མོ་བེ་ཊོའི་ཐོག་ལས་ འགོ་བཙུག་དགོ

en: Corner radius
dz: སྒྱིད་ཁུག་ནང་འཁོད་

en: Flowchart objects
dz: འབབ་རྒྱུན་དཔེ་རིས་ཀྱི་དངོས་པོ་ཚུ་

en: Shear angle
dz: གཏུབ་ནིའི་གྲུ་ཟུར་

en: Sectors
dz: ས་ཁོངས་

en: Base Station
dz: གཞི་རྟེན་ལྟེ་བ་

en: Add Handle
dz: བཤེད་བཟུང་ཁ་སྐོོང་རྐྱབས་

en: Delete Handle
dz: གཤེད་བཟུང་བཏོན་གཏང་

en: Network diagram objects
dz: ཡོངས་འབྲེལ་བཀོད་རིས་དངོས་པོ་

en: Radius
dz: མཐའ་འཁོར་

en: Width
dz: རྒྱ་ཚད་

en: Curve distance
dz: གུག་གུགཔ་གི་གྱང་ཚད་

en: Line gaps
dz: གྲལ་ཐིག་བར་སྟོང་

en: Absolute start gap
dz: ཡང་དག་འགོ་བཙུག་བར་སྟོང་

en: Absolute end gap
dz: ཡང་དག་མཇུག་གི་བར་སྟོང་

en: Add Segment
dz: ཆ་བགོས་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Delete Segment
dz: ཆ་བགོས་ བཏོན་གཏང་

en: Symmetric control
dz: མཛེས་སྙོམས་ཚད་འཛིན་

en: Smooth control
dz: ཚད་འཛིན་ཧུམ་ཁྱུག་ཁྱུག་

en: Cusp control
dz: རྣོ་ཅན་ཚད་འཛིན་

en: Free
dz: བར་སྟོང་

en: Fixed
dz: གཏན་བཟོས་

en: Square
dz: གྲུ་བཞི་

en: Aspect ratio
dz: རྣམ་པའི་དཔྱ་ཚད་

en: Free aspect
dz: རྣམ་པ་དལཝ་

en: Fixed aspect
dz: གཏན་བཟོས་རྣམ་པ་

en: Circle
dz: སྒོར་ཐིག་

en: Image file
dz: གཟུགས་བརྙན་ཡིག་སྣོད་

en: Draw border
dz: མཐའ་མཚམས་བྲིས་

en: Keep aspect ratio
dz: རྣམ་པའི་དཔྱ་ཚད་བཞག་

note: Found file in same dir as diagram. Found file in current dir.
en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
dz: གཟུགས་བརྙན་ཡིག་སྣོད་ '%s' འདི་ སྣོད་ཐོ་དེ་ནང་མ་མཐོང་།
    ཚབ་མའི་དོན་ལུ་ ཡིག་སྣོད་ '%s' ལག་ལེན་འཐབ་ནི་

note: Didn't find file in current dir.
en: The image file '%s' was not found.
dz: གཟུགས་བརྙན་ཡིག་སྣོད་ '%s' འདི་མ་མཐོང་།

en: Arrows
dz: མདའ་རྟགས་ཚུ་

en: Start point
dz: ས་ཚིགས་འགོ་བཙུགས་

en: End point
dz: ས་ཚིགས་མཇུག་བསྡུ་

en: Add Corner
dz: སྒྱིད་ཁུག་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Delete Corner
dz: སྒྱིད་ཁུག་ བཏོན་གཏང་

en: Standard objects
dz: ཚད་ལྡན་དངོས་པོ་

en: First Line
dz: གྲལ་ཐིག་དང་པམ་

en: Vertical text alignment
dz: ཀེར་ཕྲང་ཚིག་ཡིག་ཕྲང་སྒྲིག་

en: Cairo PostScript
dz: ཀའི་རོ་ པོསིཊི་སིཀིརིཔཊི།

en: Cairo Portable Document Format
dz: ཀའི་རོ་ འབག་བཏུབ་པའི་ཡིག་ཆ་རྩ་སྒྲིག་

en: Cairo Scalable Vector Graphics
dz: ཀའི་རོ་ ཚད་འཇལ་འབད་བཏུབ་པའི་མཉམ་ཐིག་ཚད་རིས་

en: Cairo PNG
dz: ཀའི་རོ་ པི་ཨེན་ཇི་

en: Cairo PNG (with alpha)
dz: ཀའི་རོ་ པི་ཨེན་ཇི་(ཨཱལ་ཕ་དང་བཅས་ཏེ་)

en: Cairo WMF
dz: ཀའི་རོ་ ཌབ་ལུ་ཨེམ་ཨེཕ་

en: Cairo old WMF
dz: ཀའི་རོ་ ཌབ་ལུ་ཨེམ་ཨེཕ་རྙིངམ་

en: Cairo Clipboard
dz: ཀའི་རོ་ འཛིན་པང་

en: Cairo based Rendering
dz: ཀའི་རོ་ལུ་བརྟེན་པའི་ལྷག་སྟོན་འབད་བ་

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
dz: གཟུགས་བརྙན་གྲལ་ཐིག་རིང་ཚད་འདི་ མང་མཐའི་ནང་ཐིག་ཨེ་རེ་ལས་སྦོམ་ཨིན།
    གཟུགས་བརྙན་འདི་ སི་ཇི་ཨེམ་ལུ་ཕྱིར་འདྲེན་མ་འབད།

en: Computer Graphics Metafile
dz: གློག་རིག་ཚད་རིས་ མེ་ཊ་ཕ་ཡིལ་

en: Computer Graphics Metafile export filter
dz: གློག་རིག་ཚད་རིས་ཚུའི་མེ་ཊ་ཕ་ཡིལ་ ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་

en: Drawing Interchange File
dz: པར་རིས་ཕན་ཚུན་བརྗེ་སོར་གྱི་ཡིག་སྣོད་

en: Bad vertex bulge
dz: བར་ཊེཀསི་བཱལཅི་བྱང་ཉེས་

en: Scale: %f
dz: ཚད་ཤིང་: %f

en: read_dxf_codes failed on '%s'
dz: read_dxf_codes  འདི་'%s' གུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ་

en: Binary DXF from '%s' not supported
dz: ཟུང་ལྡན་ ཌི་ཨེགསི་ཨེཕ་ ནང་ལས་ '%s' རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས་

en: Unknown dxf code %d
dz: མ་ཤེས་པའི་ dxf ཨང་ %d

en: Drawing Interchange File import and export filters
dz: པར་རིས་ཕན་ཚུན་བརྗེ་སོར་གྱི་ཡིག་སྣོད་ནང་འདྲེན་དང་ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་ཚུ་

en: GNOME Print Backend
     '%s'
     not available
dz: ཇི་ནོམ་ དཔར་བསྐྲུན་རྒྱབ་མཐའ་
     '%s'
     ལངམ་མིན་འདུག་

en: GNOME PostScript
dz: ཇི་ནོམ་ པོསིཊི་སིཀིརིཔཊི།

en: GNOME Portable Document Format
dz: ཇི་ནོམ་ འབག་བཏུབ་པའི་ཡིག་ཆ་རྩ་སྒྲིག་

en: GNOME Scalable Vector Graphic
dz: ཇི་ནོམ་ པར་ལེན་འབད་བཏུབ་པའི་མཉམ་ཐིག་ཚད་རིས་

en: GNOME Print based Rendering
dz: ཇི་ནོམ་ དཔར་བསྐྲུན་ལུ་བརྟེན་པའི་ལྷག་སྟོན་

en: HP Graphics Language
dz: ཨེཆ་པི་ ཚད་རིས་སྐད་ཡིག་

en: HP Graphics Language export filter
dz: ཨེཅ་པི་ ཚད་རིས་ཚུའི་སྐད་ཡིག་ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་

en: TeX Metapost export filter
dz: TeX མེ་ཊ་པོསཊི་ ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་

en: TeX Metapost macros
dz: TeX མེ་ཊ་པོསཊི་ མེ་ཀོརོསི་

en: Could not save file:
    %s
    %s
dz: ཡིག་སྣོད་སྲུང་མ་ཚུགས་:
    %s
    %s

en: gdk-pixbuf based bitmap export/import
dz: དཐབཕའདཐོའབཕྲབདཕརབལཡམབ

en: LaTeX PGF export filter
dz: LaTeX པི་ཇི་ཨེཕ་ ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་

en: Not valid UTF8
dz: ནུས་ལྡན་གྱི་ཡུ་ཊི་ཨེཕ་༨ མེན་པས་

en: LaTeX PGF macros
dz: LaTeX པི་ཇི་ཨེཕ་ མེ་ཀོརོསི་

en: TeX Pstricks export filter
dz: TeX Pstricks ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་

en: TeX PSTricks macros
dz: TeX PSTricks མེ་ཀོརོསི་

en: Couldn't open '%s' for writing.
dz: འབྲི་ནི་གི་དོན་ལུ་ '%s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Python scripting support
dz: པ་ཡི་ཐཱོན་ཡིག་ཚུགས་བཟོ་བའི་རྒྱབ་སྐྱོར་

en: Can't export png without libart!
dz: ལི་བརཊི་མེད་པར་ png ཕྱིར་འདྲེན་འབད་མི་ཚུགས་!

en: Dia Shape File
dz: ཌི་ཡ་ དབྱིབས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་

en: dia shape export filter
dz: ཌི་ཡ་དབྱིབས་ཀྱི་ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་

en: Scalable Vector Graphics
dz: པར་ལེན་འབད་བཏུབ་པའི་མཉམ་ཐིག་ཚད་རིས་

en: Invalid path data.
    svg:path data must start with moveto.
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་འགྲུལ་ལམ་གནད་སྡུད།
    svg: འགྲུལ་ལམ་གནད་སྡུད་འདི་ མོ་བེ་ཊོ་དང་གཅིག་ཁར་འགོ་བཙུག་དགོ

en: Expected SVG Namespace not found in file
dz: རེ་བ་བསྐྱེད་ཡོད་པའི་ ཨེསི་བི་ཇི་ མིང་གི་བར་སྟོང་འདི་ ཡིག་སྣོད་ནང་མ་མཐོང་

en: root element was '%s' -- expecting 'svg'.
dz: རྩ་བའི་ཆ་ཤས་འདི་ '%s' ཨིན་པས་ -- 'svg' རེ་བ་བསྐྱེད་དོ།

en: Scalable Vector Graphics import and export filters
dz: ཚད་འཇལ་བཏུབ་པའི་མཉམ་ཐིག་ཚད་རིས་ནང་འདྲེན་དང་ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་ཚུ་

en: Couldn't read file %s
dz: ཡིག་སྣོད་ %s ལྷག་མ་ཚུགས་

en: Visio XML format
dz: བི་སིའོ་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ རྩ་སྒྲིག་

en: Couldn't read color: %s
dz: ཚོས་གཞི་ལྷག་མ་ཚུགས་: %s

en: Couldn't find shape %d
dz: དབྱིབས་ %d འཚོལ་མ་ཐོབ་

en: Unexpected Ellipse object: %s
dz: རེ་བ་མེད་པའི་སྒོང་དབྱིབས་དངོས་པོ་: %s

en: Can't rotate ellipse
dz: སྒོང་དབྱིབས་ བསྒྱིར་མ་ཚུགས་

en: MoveTo not at start of Bezier
dz: བི་ཛི་ཡར་འགོ་བཙུགས་ལུ་ སྤོ་བཤུད་མ་འབད་

en: Invalid NURBS formula
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་NURBS མན་ངག་

en: Couldn't write file %s
dz: ཡིག་སྣོད་ %s བྲིས་མ་ཚུགས་

en: Couldn't handle foreign object type %s
dz: ཕྱིའི་དངོས་པོ་ %s བཟུམ་ བཤེད་བཟུང་འབད་མ་ཚུགས་

en: Couldn't make object dir %s
dz: དངོས་པོ་dir %s བཟོ་མ་ཚུགས་

en: Visio XML File Format
dz: བི་སིའོ་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ ཡིག་སྣོད་རྩ་སྒྲིག་

en: Can't decode object %s
dz: དངོས་པོ་ %s ཌི་ཀོཌི་འབད་མི་ཚུགས་

en: Can't write object %u
dz: དངོས་པོ་ %u བྲིས་མ་ཚུགས་

en: Visio XML Format import and export filter
dz: བི་སིའོ་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ རྩ་སྒྲིག་ནང་འདྲེན་དང་ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་

en: Couldn't open: '%s' for writing.
dz: འབྲི་ནི་གི་དོན་ལས་ : '%s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Windows Meta File
dz: སྒོ་སྒྲིག་ མེ་ཊ་ ཡིག་སྣོད་

en: Enhanced Meta File
dz: གོང་སྤེལ་ཅན་གྱི་མེ་ཊ་ཡིག་སྣོད་

en: WMF export filter
dz: ཌབ་ལུ་ཨེམ་ཨེཕ་ ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་

en: File: %s type/version unsupported.
dz: ཡིག་སྣོད་: %s དབྱེ་བ་/ཐོན་རིམ་རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བར་ཡོདཔ།

en: WPG
dz: ཌབ་ལུ་པི་ཇི་

en: WordPerfect Graphics export filter
dz: ཝོརཌི་པར་ཕེཀཊི་ ཚད་རིས་ཕྱིར་འདྲེན་གྱི་ཚགས་མ་

en: FIG format has no equivalent of arrow style %s, using simple arrow.
dz: འཇམ་སམ་མདའ་རྟགས་ ལག་ལེན་འཐབ་པའི་ཐོག་ལས་ FIG རྩ་སྒྲིག་ལུ་ མདའ་རྟགས་བཟོ་རྣམ་ %s འབད་བའི་འདྲ་མཉམ་མིན་འདུག

en: No more user-definable colors - using black
dz: ལག་ལེན་པ་-ངོས་འཛིན་འབད་བཏབ་པའི་ཚོས་གཞི་མེད་- གནགཔོ་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ལས་

en: XFig format
dz: XFig རྩ་སྒྲིག་

en: Color index %d too high, only 512 colors allowed. Using black instead.
dz: ཚོས་གཞིའི་ཟུར་ཐོ་ %d མཐོ་དྲགས་པས་ ཚོས་གཞི་ ༥༡༢ རྐྱངམ་ཅིག་ཆོགཔ་ཨིན། གནགཔོ་གི་ཚབ་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

en: Patterns are not supported by Dia
dz: དཔེ་གཞི་ཚུ་ ཌི་ཡ་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས་

en: Triple-dotted lines are not supported by Dia, using double-dotted
dz: གསུམ་བལྟབ་ཚག་ཅན་གྱི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་ ཌི་ཡ་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་ གཉིས་བལྟབ་ཚག་ཅན་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ལས་

en: Line style %d should not appear
dz: གྲལ་ཐིག་བཟོ་རྣམ་ %d འདི་ འབྱུང་བཅུག་ནི་མི་འོང་

en: Error while reading %dth of %d points: %s
dz: %dth དོན་ཚན་གྱི་ %d ལྷག་པའི་བསྒང་འཛོལ་བ: %s

en: Error while reading arrowhead
dz: མདའ་རྟགས་མགོ་ ལྷག་པའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ་

en: Unknown arrow type %d
dz: མ་ཤེས་པའི་མདའ་རྟགས་དབྱེ་བ་ %d

en: Depth %d of of range, only 0-%d allowed.
dz: ཁྱབ་ཚད་ཀྱི་ གཏིང་ཚད་ %d  0-%d རྐྱངམ་ཅིག་ཆོགཔ་ཨིན།

en: Couldn't read ellipse info: %s
dz: སྒོང་དབྱིབས་བརྡ་དོན་ལྷག་མ་ཚུགས་: %s

en: Couldn't read polyline info: %s
dz: གྲལ་ཐིག་མང་བའི་བརྡ་དོན་ལྷག་མ་ཚུགས་: %s

en: Couldn't read flipped bit: %s
dz: མྱུར་ལྷོག་འབད་ཡོད་པའི་བིཊི་ ལྷག་མ་ཚུགས་: %s

en: Negative corner radius, negating
dz: མེད་ཆའི་སྒྱིད་ཁུག་གི་མཐའ་འཁོར་  ཁྱད་པར་བཟོ་དོ་

en: Unknown polyline subtype: %d
dz: མ་ཤེས་པའི་གྲལ་ཐིག་མང་བའི་ཡན་ལག་དབྱེ་བ་: %d

en: Couldn't read spline info: %s
dz: སི་པ་ཡིན་བརྡ་དོན་ ལྷག་མ་ཚུགས་: %s

note: Open approximated spline Closed approximated spline
en: Cannot convert approximated spline yet.
dz: སི་པ་ཡིན་ཕོག་ཚད་དཔག་ནི་འདི་ད་ལྟོ་ཡང་གཞི་བསྒྱུར་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unknown spline subtype: %d
dz: མ་ཤེས་པའི་སི་པ་ཡིན་་ཡན་ལག་དབྱེ་བ་: %d

en: Couldn't read arc info: %s
dz: གཞུ་དབྱིབས་བརྡ་དོན་: %s ལྷག་མ་ཚུགས་

en: Couldn't read text info: %s
dz: ཚིག་ཡིག་བརྡ་དོན་: %s ལྷག་མ་ཚུགས་

en: Couldn't identify FIG object: %s
dz: ཨེཕ་ཨའི་ཇི་དངོས་པོ་: %sངོས་འཛིན་འབད་མ་ཚུགས་

en: Compound end outside compound
dz: ས་ཁོངས་ཀྱི་ཕྱི་ཁར་ས་ཁོངས་ཀྱི་མཇུག་

en: Color number %d out of range 0..%d.  Discarding color.
dz: ཁྱབ་ཚད་ 0..%dགི་ཕྱི་ཁར་ ཚོས་གཞིའི་ཨང་གྲངས་ %d  བཏོན་བཀོག་བའི་ཚོས་གཞི།

en: Couldn't read group extend: %s
dz: སྡེ་ཚན་རྒྱ་བསྐྱེད་འདི་ལྷག་མ་ཚུགས: %s

en: Unknown object type %d
dz: མ་ཤེས་པའི་དངོས་པོའི་དབྱེ་བ་ %d

en: `%s' is not one of `%s' or `%s'
dz: `%s' འདི་  `%s' ཡང་ན་ `%s' གི་གྲལ་ལས་ག་ཡང་མེན་

en: Error reading paper size: %s
dz: ཤོག་ལེབ་ཚད་ལྷག་པའི་བསྒང་གི་འཛོལ་བ: %s

en: Unknown paper size `%s', using default
dz: སྔོན་སྒྲིག་ལག་ལེན་འཐབ་སྟེ་ མ་ཤེས་པའི་ཤོག་ལེབ་ཚད་ `%s'

en: Error reading paper orientation: %s
dz: ཤོག་ལེབ་ཕྱོགས་ལྷག་པའི་བསྒང་གི་འཛོལ་བ: %s

en: Error reading justification: %s
dz: ལྟེམས་བཅོས་ལྷག་པའི་བསྒང་གི་འཛོལ་བ: %s

en: Error reading units: %s
dz: ཆ་ཕྲན་ཚུ་ལྷག་པའི་བསྒང་གི་འཛོལ་བ: %s

en: Error reading magnification: %s
dz: ཆེར་བསྐྱེད་ལྷག་པའི་བསྒང་གི་འཛོལ་བ: %s

en: Error reading multipage indicator: %s
dz: སྣ་མང་ཤོག་ལེབ་བརྡ་སྟོན་པ་ལྷག་པའི་བསྒང་གི་འཛོལ་བ: %s

en: Error reading transparent color: %s
dz: དྭངས་གསལ་ཅན་གྱི་ཚོས་གཞི་ལྷག་པའི་བསྒང་གི་འཛོལ་བ: %s

en: Error reading FIG file: %s
dz: ཨེཕ་ཨའི་ཇི་ཡིག་སྣོད་ལྷག་པའི་བསྒང་གི་འཛོལ་བ: %s

en: Premature end of FIG file
dz: ཨེཕ་ཨའི་ཇི་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་མ་རན་པའི་མཇུག་

en: Error reading resolution: %s
dz: ཧུམ་ཆ་ལྷག་པའི་བསྒང་འཛོལ་བ: %s

en: Doesn't look like a Fig file: %s
dz: ཨེཕ་ཨའི་ཇི་ཡིག་སྣོད་བཟུམ་སྦེ་མི་མཐོང་བས: %s

en: This is a FIG version %d.%d file, I may not understand it
dz: འདི་ཨེཕ་ཨའི་ཇི་ཐོན་རིམ་%d ཨིན། %d ཡིག་སྣོད་ང་གིས་ཧ་མི་དགོ་འོང་

en: XFig File Format
dz: ཨེགསི་ཕིག་ཡིག་སྣོད་རྩ་སྒྲིག་

en: Fig Format import and export filter
dz: ཕིག་རྩ་སྒྲིག་ནང་འདྲེན་དང་ཕྱིར་འདྲེན་ཚགས་མ་

en: Error while parsing %s
dz: %s མིང་དཔྱད་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ་

en: Error while parsing stylesheet %s
dz: སི་ཊ་ཡེལ་ཤིཊི་%sམིང་དཔྱད་འབདཝ་ད་གི་འཛོལ་བ་

en: Error while applying stylesheet %s
dz: སི་ཊ་ཡེལ་ཤིཊི་ %s འཇུག་སྤྱོད་འབདཝ་ད་གི་འཛོལ་བ་

en: Error while parsing stylesheet: %s
dz: སི་ཊ་ཡིལ་ཤིཊི་མིང་དཔྱད་འབདཝ་ད་གི་འཛོལ་བ: %s

en: Error while applying stylesheet: %s
dz: སི་ཊ་ཡིལ་ཤིཊི་འཇུག་སྤྱོད་འབདཝ་ད་གི་འཛོལ་བ:  %s

en: XSL Transformation filter
dz: ཨེགསི་ཨེསི་ཨེལ་བཟོ་བསྒྱུར་ཚགས་མ་

en: No valid configuration files found for the XSLT plugin, not loading.
dz: ཨེགསི་ཨེསི་ཨེལ་ཊི་པ་ལག་ཨིན་གི་དོན་ལུ་  ནུས་ཅན་གྱི་རིམ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་མེད་  མངོན་གསལ་འབད་མ་བཏུབ།

en: Export through XSLT
dz: ཨེགསི་ཨེསི་ཨེལ་ཊི་ལས་ཕྱིར་འདྲེན་འབད་དོ་

en: From:
dz: ལས་:

en: To:
dz: ལུ་:

en: AADL
dz: ཨེ་ཨེ་ཌི་ཨེལ་

en: AADL Shapes
dz: ཨེ་ཨེ་ཌི་ཨེལ་ དབྱིབས་ཚུ་

en: Bus
dz: བརྡ་རྟགས་འགྲུལ་ལམ་

en: Device
dz: ཐབས་འཕྲུལ་

en: Memory
dz: དྲན་ཚད་

en: Package
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་

en: Processor
dz: ལས་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཆས་

en: Subprogram
dz: ཡན་ལག་ལས་རིམ་

en: System
dz: རིམ་ལུགས་

en: Thread
dz: ཐེརེཌི་

en: Thread Group
dz: ཐེརེཌི་སྡེ་ཚན་

note: Sheet Name: Assorted, was Geometric, maybe Basic Shapes instead? Leave as is for now, renaming too much hassle. Will probably need to split into seperate sheets soon anyway.
en: An Assorted Collection of Polygons, Beziergons and other Miscellaneous Geometric Shapes
dz: ཟུར་མང་དབྱིབས་ བི་ཛིར་གོནསི་དང་ གཞན་ཐིག་རྩིས་ཀྱི་དབྱིབས་སྣ་མང་གི་  སྣ་ཚོགས་བསྡུ་གསོག་

note: Please talk to me before making any changes to this sheet
en: Assorted
dz: སྣ་བསྡུས་ཀྱི་

en: Chevron
dz: ཁ་བཀྲམ་དབྱིབས།

en: Curved eight point star
dz: གུག་གུགཔ་གི་ས་ཚིགས་སི་ཊར་བརྒྱད་

en: Curved four point star
dz: གུག་གུགཔ་གི་ས་ཚིགས་སི་ཊར་བཞི་

en: Diamond
dz: ཏ་སེ་ཨིན་ཊ་

en: Down arrow
dz: མདའ་རྟགས་མར་

en: Eight point star
dz: ས་ཚིགས་སི་ཊར་བརྒྱད་

en: Five point star
dz: ས་ཚིགས་སི་ཊར་ལྔ་

en: Four point star
dz: ས་ཚིགས་སི་ཊར་བཞི་

en: Heart
dz: པ་ན་

en: Heptagon. Seven sided shape
dz: ཟུར་བདུན་མ། ཟུར་བདུན་ཅན་གྱི་དབྱིབས་

en: Hexagon. Six sided shape
dz: ཟུར་དྲུག་མ། ཟུར་དྲུག་ཅན་གྱི་དབྱིབས་

en: Horizontal parallelogram
dz: ཐད་སྙོམས་ཐད་གཞིབ་གྲུ་བཞི་

en: Isoceles triangle
dz: ཕྱོགས་གཉིས་མཉམ་པའི་ཟུར་གསུམ་མ་

en: Left arrow
dz: གཡོན་གྱི་མདའ་རྟགས་

en: Left-right arrow
dz: གཡོན་-གཡས་ཀྱི་མདའ་རྟགས་

en: Left-right-up arrow
dz: གཡོན་-གཡས་-ཡར་གྱི་མདའ་རྟགས་

en: Left-up arrow
dz: གཡོན་-ཡར་གྱི་མདའ་རྟགས་

en: Maltese cross
dz: མཱལ་ཊིསི་ཀོོསི་

en: Notched left arrow
dz: ལྟོང་དབྱིབས་གཡོན་གྱི་མདའ་རྟགས་

en: Notched right arrow
dz: ལྟོང་དབྱིབས་གཡས་ཀྱི་མདའ་རྟགས་

en: Octagon. Eight sided shape
dz: ཟུར་བརྒྱད་མ། ཟུར་བརྒྱད་དང་ལྡན་པའི་དབྱིབས་

en: Pentagon block arrow
dz: ཟུར་བརྒྱད་མའི་སྡེབ་ཚན་མངའ་ཁོངས་

en: Pentagon. Five sided shape
dz: ཟུར་ལྔ་མ། ཟུར་ལྔ་ལྡན་པའི་དབྱིབས་

en: Perfect circle
dz: ཡང་དག་སྒོར་ཐིག་

en: Perfect square, height equals width
dz: ཡང་དག་གྲུ་བཞི་ མཐོ་ཚད་དང་རྒྱ་ཚད་མཉམ་པ་

en: Quad arrow
dz: བཞི་དཔྱ་མདའ་རྟགས་

en: Quarter circle
dz: བཞི་དཔྱ་སྒོར་ཐིག་

en: Quarter moon
dz: བཞི་དཔྱ་ཟླཝ་

en: Right angle triangle
dz: དྲང་ཟུར་གྲུ་གསུམ་

en: Right arrow
dz: གཡས་ཀྱི་མདའ་རྟགས་

en: Seven point star
dz: ས་ཚིགས་སི་ཊར་བདུན་

en: Sharp eight point star
dz: རྣོ་ཅན་ས་ཚིགས་སི་ཊར་བརྒྱད་

en: Six point star
dz: ས་ཚིགས་སི་ཊར་དྲུག་

en: Sun
dz: ཉིམ་

en: Swiss cross
dz: སིའིསི་ཀོརོསི་

en: Trapezoid
dz: ཟུར་མཉམ་མེད་པའི་གྲུ་བཞི་མ།

en: Turn-up arrow
dz: ཡར་བསྒྱིར་ མདའ་རྟགས་

en: Up arrow
dz: ཡར་གྱི་མདའ་རྟགས་

en: Up-down arrow
dz: ཡར་-མར་གྱི་མདའ་རྟགས་

en: Up-down-left arrow
dz: ཡར་-མར་-གཡོན་གྱི་མདའ་རྟགས་

en: Vertical parallelogram
dz: ཀེར་ཕྲང་ཐད་གཞིབ་གྲུ་བཞི་

en: Activity Looping
dz: ལཱ་འཕྲལ་བཀོལ་འབད་ནི་

en: Ad-Hoc Collapsed Sub-Process
dz: གློ་བུར་རམ་ཡོད་པའི་ཡན་ལག་-ལས་སྦྱོར་

note: For: anthonym
en: BPMN
dz: བི་པི་ཨེམ་ཨེན་

en: Business Process Modeling Notation
dz: ཚོང་འབྲེལ་ལས་སྦྱོར་གྱི་དཔེ་སྟོན་དབྱངས་རྟགས་

en: Collapsed Sub-Process
dz: རམ་ཡོད་པའི་ཡན་ལག་-ལས་སྦྱོར་

en: Compensation Collapsed Sub-Process
dz: རྒུད་འཐུས་རམ་ཡོད་པའི་ཡན་ལག་-ལས་སྦྱོར་

en: Compensation Task
dz: རྒུད་འཐུས་ལས་ཀ་

en: Complex
dz: གོ་སྐབས་

en: Data Object
dz: གནད་སྡུད་དངོས་པོ་

en: End Event
dz: མཇུག་གི་བྱུང་ལས་

en: End Event - Cancel
dz: མཇུག་གི་བྱུང་ལས་ - ཆ་མེད་གཏང་

en: End Event - Compensation
dz: མཇུག་གི་བྱུང་ལས་ - རྒུད་འཐུས།

en: End Event - Error
dz: མཇུག་གི་བྱུང་ལས་ - འཛོལ་བ་

en: End Event - Link
dz: མཇུག་གི་བྱུང་ལས་ - འབྲེལ་ལམ་

en: End Event - Message
dz: མཇུག་གི་བྱུང་ལས་ - འཕྲིན་དོན་

en: End Event - Multiple
dz: མཇུག་གི་བྱུང་ལས་ - སྣ་མང་

en: End Event - Terminate
dz: མཇུག་གི་བྱུང་ལས་ - རྩ་གྲོལ་གཏང་ནི་

en: Exclusive (XOR) Data Based
dz: གྲངས་སུ་མ་རྩིས་བའི་(ཨེགསི་ཨོ་ཨར་)གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་

en: Exclusive (XOR) Event Based
dz: གྲངས་སུ་མ་རྩིས་བའི་(ཨེགསི་ཨོ་ཨར་)བྱུང་ལས་གཞི་རྟེན་

en: Gateway
dz: འཛུལ་སྒོ་

en: Group
dz: སྡེ་ཚན་

en: Inclusive (OR)
dz: གྲངས་སུ་རྩིས་ཏེ་(ཡང་ན་)

en: Intermediate Event
dz: བར་གྱི་བྱུང་ལས་

en: Intermediate Event - Cancel
dz: བར་གྱི་བྱུང་ལས་ - ཆ་མེད་གཏང་

en: Intermediate Event - Compensation
dz: བར་གྱི་བྱུང་ལས་ - རྒུད་འཐུས་

en: Intermediate Event - Error
dz: བར་གྱི་བྱུང་ལས་ - འཛོལ་བ་

en: Intermediate Event - Link
dz: བར་གྱི་བྱུང་ལས་ - འབྲེལ་ལམ་

en: Intermediate Event - Message
dz: བར་གྱི་བྱུང་ལས་ - འཕྲིན་དོན་

en: Intermediate Event - Multiple
dz: བར་གྱི་བྱུང་ལས་ - སྣ་མང་

en: Intermediate Event - Rule
dz: བར་གྱི་བྱུང་ལས་ - ལམ་ལུགས་

en: Intermediate Event - Timer
dz: བར་གྱི་བྱུང་ལས་ - དུས་འཛིན་

en: Looping Collapsed Sub-Process
dz: རམ་ཡོད་པའི་ཡན་ལག་ལས་སྦྱོར་འཕྲལ་བཀོལ་འབད་དོ་

en: Multiple Instance Collapsed Sub-Process
dz: སྣ་མང་དུས་སྐབས་ཧྲམ་ཡོད་པའི་ལས་སྦྱོར་ཡན་ལག་ཚུ་

en: Multiple Instance Task
dz: སྣ་མང་་དུས་སྐབས་ལས་ཀ་

en: Parallel (AND)
dz: མཉམ་སྤྱོད་ (AND)

en: Start Event
dz: བྱུང་ལས་འགོ་བཙུགས་

en: Start Event - Link
dz: བྱུང་ལས་འགོ་བཙུགས་ - འབྲེལ་ལམ་

en: Start Event - Message
dz: བྱུང་ལས་འགོ་བཙུགས་ - འཕྲིན་དོན་

en: Start Event - Multiple
dz: བྱུང་ལས་འགོ་བཙུགས་ - སྣ་མང་

en: Start Event - Rule
dz: བྱུང་ལས་འགོ་བཙུགས་ - ལམ་ལུགས་

en: Start Event - Timer
dz: བྱུང་ལས་འགོ་བཙུགས་ - དུས་འཛིན་

en: Text Annotation
dz: ཚིག་ཡིག་མཆན་འགྲེལ་

en: Transaction
dz: སྤྲོད་ལེན་

en: AC Generator
dz: ཨེ་སི་ བཟོ་བསྐྲུན་པ་

en: Air Cooler
dz: ཨེར་ ཀུ་ལར་

en: Autoclave
dz: ཨོ་ཊོ་ཀེལཕ་

en: Axial Flow Fan
dz: ཨེགས་སིལ་འབབ་རྒྱུན་ཕེན་

en: Basic Filter
dz: གཞི་རིམ་ཚགས་མ་

en: Centrifugal Pump or Fan
dz: སིན་ཊི་ཕུ་གཱལ་པམཔ་ཡང་ན་ཕེན་

en: Centrifuge
dz: སིན་ཊི་ཕུཇི་

en: Clarifier or Settling Tank
dz: ཁ་སེལ་བརྐྱབ་ནི་ཡང་ན་སྒྲིག་སྟངས་འབད་མི་ཊེངཀ་

en: Collection for chemical engineering
dz: རྫས་སྦྱོར་བཟོ་ལས་ཀྱི་དོན་ལུ་བསྡུ་གསོག་

en: Compressor or Turbine
dz: ཨེབ་བཙུགས་པ་ ཡང་ན་ ཊར་བ་ཡིན་

en: Covered tank
dz: ཁེབས་ལྡན་ཊེངཀ་

en: Cyclone and hydrocyclone
dz: རླུང་འཚུབ་དང་ཆུའི་རླུང་འཚུབ་

en: Double-Pipe Exchanger
dz: གཉིས་ལྡན་རྒྱུད་དུང་བརྗེ་སོར་པ་

en: Ejector or Injector
dz: ཕྱིར་བཏོན་པ་དང་བཙུགས་མི་

en: Fan or Stirrer
dz: ཕེན་ཡང་ན་དཀྲུག་མི་

en: Fixed-Sheet Exchanger
dz: ཚུད་སྒྲིག་-ཤོག་ལེབ་བརྗེ་སོར་པ་

en: Floating-Head or U-Tube Exchanger
dz: ཕུར་ལྡིང་-མགོ་ཡང་ན་  ཡུ་-དུང་ཅུང་བརྗེ་སོར་འབད་མི་

en: Fluid Contacting Vessel, simple
dz: སྣོད་འབྲེལ་བ་འཐབ་མི་ཆི་  འཇམ་སམ་

en: Forced-Flow Air Cooler
dz: བང་ཅན་བཙོང་བའི་-འབབ་རྒྱུན་བསིལ་བ་བཟོ་མི་

en: Gas Holder, basic
dz: རླུང་འཛིན་པ་ གཞི་རིམ་

en: Heating/Cooling Coil
dz: སྒོར་སྒྲིལ་དྲོད་བཏག་ནི་/ཁོལམ་བཟོ་བ་

en: Heating/Cooling Coil, vertical
dz: སྒོར་སྒྲིལ་དྲོད་བཏག་/ཁོལམ་བཟོ་བ་ ཀེར་ཕྲང་

en: Induced-Flow Air Cooler
dz: བསྐུལ་བའི་-འབབ་རྒྱུན་བསིལ་རླུང་

en: Kettle Reboiler
dz: ཇམ་སྦྱིས་སླར་སྐོལ་སྣོད་

en: Knock-out Drum (with demister pad)
dz: བརྡུང་བརྡབ་བང་ཀ་ (ཌི་མིསི་ཊར་གདན་དང་ཅིག་ཁར་)

en: Measurement
dz: འཇལ་ནི་

en: Mixer
dz: སྦྱོར་འཕྲུལ་

en: Open Tank
dz: ཊེངཀ་ཁ་ཕྱེ་

en: Plate Exchanger
dz: པེལེཊི་བརྗེ་སོར་པ་

en: Pneumatic Line
dz: ནིའུ་མེ་ཊིཀ་ གྲལ་ཐིག་

en: Pneumatic Line, vertical
dz: ནིའུ་མེ་ཊིཀ་ གྲལ་ཐིག་ ཀེར་ཕྲང་

en: Positive Displacement Rotary Pump or Compressor
dz: ཡོད་ཆའི་གནས་སྤང་སྐོར་བའི་པམཔ་ཡང་ན་  ཨེབ་བཙུགས་པ་

en: Reactor or Absorption Vessel, simple
dz: སྐྱེད་ཆས་ཡང་ན་ཐིམ་པའི་སྣོད་  འཇམ་སམ་

en: Reciprocating Compressor or Pump
dz: ཕན་མཉམ་འབད་མི་ཨེབ་བཙུགས་པ་ཡང་ན་པམཔི་

en: Regulable Valve
dz: དུས་རྒྱུན་བཟོ་བཏུབ་པའི་བེལཕ་

en: Regulable Valve, vertical
dz: དུས་རྒྱུན་བེལཕ་ ཀེར་ཕྲང་

en: Sealed Tank
dz: ཁ་བསྡམས་ཡོད་པའི་ཊེངཀ་

en: Simple Furnace
dz: འཇམ་སམ་གྱི་ཞུན་ཐབ་

en: Simple Heat Exchanger
dz: འཇམ་སམ་ཚ་དྲོད་བརྗེ་སོར་པ་

en: Simple Heat Exchanger, vertical
dz: འཇམ་སམ་ཚ་དྲོད་བརྗེ་སོར་པ་  ཀེར་ཕྲང་

en: Simple Vessel
dz: འཇམ་སམ་གྱི་ཧོད་ཆས་

en: Spray Drier
dz: ཆལ་ཛིལ་བསྐམ་མི་

en: Spraying Device
dz: ཆལ་ཛིལ་འབད་ནིའི་ཐབས་འཕྲུལ་

en: Storage Sphere
dz: གསག་མཛོད་ཟླུམ་གཟུགས་

en: Tank with Fixed Roof
dz: ཚུད་སྒྲིག་འབད་དེ་ཡོད་པའི་རུཕ་དང་ཅིག་ཁར་ཊེངཀ་

en: Tank with Floating Roof
dz: ལྡིང་བའི་རུཕ་དང་ཅིག་ཁར་ཊེངཀ་

en: Tray Column, detailed
dz: ཤོག་སྣོད་ཀེར་ཐིག་ རྒྱས་བཤད་ཅན་

en: Tray Column, simple
dz: ཤོག་སྣོད་ཀེར་ཐིག་ འཇམ་སམ་

en: Valve
dz: ཚད་འཛིན་འཕྲུལ་ཆས་

en: Valve, vertical
dz: ཚད་འཛིན་འཕྲུལ་ཆས་ ཀེར་ཕྲང་

en: Water Cooler
dz: བསིལ་འཕྲུལ་

en: Water Cooler, vertical
dz: བསིལ་འཕྲུལ་ ཀེར་ཕྲང་

en: Circuit
dz: གློག་ལམ་

en: Components for circuit diagrams
dz: གློག་ལམ་བཀོད་རིས་ཀྱི་ཆ་ཤས་

en: Ground point
dz: སའི་དཔག་ཚད་

en: Horizontal jumper
dz: ཐད་སྙོམས་ ཇམ་པར་

en: Horizontally aligned LED
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ LED

en: Horizontally aligned capacitor
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་ཤུགས་གསོག་འཕྲུལ་

en: Horizontally aligned diode
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ཌིའོཌི་

en: Horizontally aligned fuse
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་འབར་ཐག་

en: Horizontally aligned inductor
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་རྒྱུན་བརྒྱུད་སྤེལ་འབད་མི་

en: Horizontally aligned inductor (European)
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་རྒྱུན་བརྒྱུད་སྤེལ་འབད་མི་(ཡུ་རོ་པི་ཡཱན་)

en: Horizontally aligned powersource
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་མེ་ཁང་

en: Horizontally aligned resistor
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་ཐུབ་བཀག་ཆས་

en: Horizontally aligned resistor (European)
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་ཐུབ་བཀག་ཆས་(ཡུ་རོ་པི་ཡཱན་)

en: Horizontally aligned zener diode
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ཛེ་ནར་ཌིའོཌི་

en: Lamp
dz: མེ་

en: Microphone
dz: ཁ་པར་ཀ

en: NMOS transistor
dz: NMOS གློག་ཤུགས་ཚད་འཛིན་

en: NPN bipolar transistor
dz: ཨེན་པི་ཨེན་བའི་པོ་ལར་གློག་ཤུགས་ཚད་འཛིན་

en: Operational amplifier
dz: བཀོལ་སྤྱོད་འབད་བཏུབ་པའི་སྒྲ་སྐྱེད་འཕྲུལ་

en: PMOS transistor
dz: PMOS གློག་ཤུགས་ཚད་འཛིན་

en: PNP bipolar transistor
dz: པི་ཨེན་པི་བའི་པོ་ལར་གློག་ཤུགས་ཚད་འཛིན་

en: Speaker
dz: སྒྲ་སྤར་

en: Vertically aligned LED
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ LED

en: Vertically aligned capacitor
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་ཤུགས་གསོག་འཕྲུལ་

en: Vertically aligned diode
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ཌིའོཌི་

en: Vertically aligned fuse
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་འབར་ཐག་

en: Vertically aligned inductor
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་རྒྱུན་བརྒྱུད་སྤེལ་འབད་མི་

en: Vertically aligned inductor (European)
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་རྒྱུན་བརྒྱུད་སྤེལ་འབད་མི་(ཡུ་རོ་པི་ཡཱན་)

en: Vertically aligned powersource
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་མེ་ཁང་

en: Vertically aligned resistor
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་ཐུབ་བཀག་ཆས་

en: Vertically aligned resistor (European)
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་གློག་ཐུབ་བཀག་ཆས་(ཡུ་རོ་པི་ཡཱན་)

en: Vertically aligned zener diode
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ཛེ་ནར་ཌིའོཌི་

en: 'if not' (normally closed) ladder contact
dz: 'དེ་མེན་པ་ཅིན་' (སྤྱིར་གཏང་བསྡམ་ཡོདཔ་) ལེ་ཌར་འབྲེལ་བ་

en: 'if' (normally open) ladder contact
dz: 'if' (སྤྱིར་གཏང་ཁ་ཕྱེ་དེ་ཡོད་པ་ཅིན་) ལེ་ཌར་འབྲེལ་བ་

en: 'jump' output variable
dz: 'jump' ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་

en: 'reset' output variable
dz: 'reset' ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་

en: 'set' output variable
dz: 'set' ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་

en: Components for LADDER circuits
dz: LADDER གློག་ལམ་གྱི་ཅ་ཤས་

en: Ladder
dz: ལེ་ཌར་

en: Negative output variable
dz: མེད་ཆའི་ཨའུཊི་པུཊི་ འགྱུར་ཅན་

en: Power-saved 'reset' output variable
dz: སྲུངས་ཡོད་པའི་ནུས་ཤུགས་ 'reset' ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་

en: Power-saved 'set' output variable
dz: སྲུངས་ཡོད་པའི་ནུས་ཤུགས་ 'set' ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་

en: Power-saved negative output variable
dz: སྲུངས་ཡོད་པའི་ནུས་ཤུགས་མེད་ཆའི་ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་

en: Power-saved simple output variable
dz: སྲུངས་ཡོད་པའི་ནུས་ཤུགས་འཇམ་སམ་ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་

en: Receptivity output variable
dz: དང་ལེན་མགྱོགས་པའི་ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་

en: Simple output variable
dz: འཇམ་སམ་ ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་

en: Constant factor below -1
dz: འོག་ལུ་ ཆད་མེད་ཆ་རྐྱེན་ -༡

en: Constant factor between 0 and -1
dz: ༠ དང་ -༡ གཉིས་ཀྱི་བར་ནའི་ཆད་མེད་ཆ་རྐྱེན་

en: Constant factor between 0 and 1
dz: ༠ དང་ ༡ གཉིས་ཀྱི་བར་ནའི་ཆད་མེད་ཆ་རྐྱེན་

en: Constant factor greater 1
dz: ཆད་མེད་ཆ་རྐྱེན་སྦོམ་མི་ ༡

en: Constant negative shift on the y-axis
dz: ཝའི་-ཚད་ཐིག་གུ་ ཆད་མེད་མེད་ཆའི་སོར་ལྡེ་

en: Constant positive shift on the y-axis
dz: ཝའི་-ཚད་ཐིག་གུ་ ཆད་མེད་ཡོད་ཆའི་སོར་ལྡེ་

en: Cybernetics
dz: སའི་བར་ནེ་ཊིཀསི་

en: Elements of cybernetic circuits
dz: སའི་བར་ནེ་ཊིཀ་གློག་ལམ་གྱི་ཆ་ཤས་

en: Full wave rectifier (absolute value)
dz: དག་བཅོསཔ་ཝེབ་ཆ་ཚང་(ཡང་དག་བེ་ལུ་)

en: Half wave rectifier or ramp input
dz: དག་བཅོསཔ་ཝེབ་ཕྱེད་ཀ་ ཡངན་ རེམཔ་ཨིན་པུཊི་

en: High pass filter
dz: བརྒྱུད་སྤྲོད་ཚགས་མ་མཐོ་བ་

en: Integrator - input bottom
dz: གཅིག་སྒྲིལ་པ་-ཨིན་པུཊི་གཤམ་

en: Integrator - input left
dz: གཅིག་སྒྲིལ་པ་-ཨིན་པུཊི་གཡོན་

en: Integrator - input right
dz: གཅིག་སྒྲིལ་པ་-ཨིན་པུཊི་གཡས་

en: Integrator - input top
dz: གཅིག་སྒྲིལ་པ་-ཨིན་པུཊི་མགུ་

en: Low pass filter
dz: བརྒྱུད་སྤྲོད་ཚགས་མ་དམའ་བ་

en: Product
dz: ཐོན་བསྐྱེད་

en: Relay characteristic (sigma)
dz: བརྒྱུད་སྤྲོད་ཁྱད་རྣམ་(སིག་མ་)

en: Saturation characteristic
dz: མཐའ་ཚད་ཁྱད་ཆོས་

en: Sensor - bottom
dz: ཚོར་འཕྲུལ་ - གཤམ་

en: Sensor - left
dz: ཚོར་འཕྲུལ་ - གཡོན་

en: Sensor - right
dz: ཚོར་འཕྲུལ་ - གཡས་

en: Sensor - top
dz: ཚོར་འཕྲུལ་ - མགུ་

en: Sigmoid characteristic
dz: སིག་མོའིཌི་ཁྱད་རྣམ་

en: Sine characteristic or input
dz: སིན་ཁྱད་ཆོས་ ཡང་ན་ ཨིན་པུཊི་

en: Sum
dz: དངུལ་བསྡོམས་

en: Sum, subtracting bottom input
dz: དངུལ་བསྡོམས་ གཤམ་གྱི་ཨིན་པུཊི་ཕབ་དོ་

en: Sum, subtracting left input
dz: དངུལ་བསྡོམས་ གཡོན་གྱི་ཨིན་པུཊི་ཕབ་དོ་

en: Sum, subtracting right input
dz: དངུལ་བསྡོམས་ གཡས་ཀྱི་ཨིན་པུཊི་ཕབ་དོ་

en: Sum, subtracting top input
dz: དངུལ་བསྡོམས་ མགུ་གི་ཨིན་པུཊི་ཕབ་དོ་

en: Template for custom characteristics
dz: སྲོལ་སྒྲིག་ཁྱད་ཆོས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཊེམ་པེལེཊི་

en: Time delay
dz: དུས་ཚོད་ཕྱིར་འགྱངས་

en: ER
dz: ཨི་ཨར་

en: Editor for Entity Relations Diagrams
dz: ངོ་བོ་མཐུན་འབྲེལ་བཀོད་རིས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཞུན་དག་

en: Participation
dz: གྲལ་གཏོགས་

en: Weak entity
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་ངོ་བོ་

en: Components for electric circuits
dz: གློག་རིག་གློག་ལམ་གྱི་ཆ་ཤས་

en: Connection point
dz: མཐུད་ལམ་ས་ཚིགས་

en: Electric
dz: གློག་མེའི་

en: Lamp or indicator light (horizontal)
dz: མེ་ ཡང་ན་ བརྡ་འོད་(ཐད་སྙོམས་)

en: Lamp or indicator light (vertical)
dz: མེ་ ཡང་ན་ བརྡ་འོད་(ཀེར་ཕྲང་)

en: Normally closed contact (horizontal)
dz: སྤྱིར་བཏང་ཁ་བསྡམས་ཡོད་པའི་འབྲེལ་ས་(ཐད་སྙོམས་)

en: Normally closed contact (vertical)
dz: སྤྱིར་བཏང་ཁ་བསྡམས་ཡོད་པའི་འབྲེལ་ས་(ཀེར་ཕྲང་)

en: Normally closed position switch (horizontal)
dz: སྤྱིར་བཏང་ཁ་བསྡམས་ཡོད་པའི་གནས་སའི་གློག་རྟ་(ཐད་སྙོམས་)

en: Normally closed position switch (vertical)
dz: སྤྱིར་བཏང་ཁ་བསྡམས་ཡོད་པའི་གནས་སའི་གློག་རྟ་(ཀེར་ཕྲང་)

en: Normally open contact (horizontal)
dz: སྤྱིར་བཏང་ཁ་ཕྱེ་འབྲེལ་ས་(ཐད་སྙོམས་)

en: Normally open contact (vertical)
dz: སྤྱིར་བཏང་ཁ་ཕྱེ་འབྲེལ་ས་(ཀེར་ཕྲང་)

en: Normally open position switch (horizontal)
dz: སྤྱིར་བཏང་ཁ་ཕྱེ་གནས་སའི་གློག་རྟ་(ཐད་སྙོམས་)

en: Normally open position switch (vertical)
dz: སྤྱིར་བཏང་ཁ་ཕྱེ་གནས་སའི་གློག་རྟ་(ཀེར་ཕྲང་)

en: Relay (horizontal)
dz: བརྒྱུད་སྤྲོད་ (ཐད་སྙོམས་)

en: Relay (vertical)
dz: བརྒྱུད་སྤྲོད་ (ཀེར་ཕྲང་)

en: The command organ of a relay (horizontal)
dz: བརྒྱུད་སྤྲོད་ (ཐད་སྙོམས་)ཅིག་གི་བརྡ་བཀོད་བརྡ་ཤོག་

en: The command organ of a relay (vertical)
dz: བརྒྱུད་སྤྲོད་ (ཀེར་ཕྲང་)ཅིག་གི་བརྡ་བཀོད་བརྡ་ཤོག་

en: Editor for Function Structure Diagrams.
dz: ལཱ་འགན་གཞི་བཀོད་བཀོད་རིས་ཀྱི་ཞུན་དག།

en: FS
dz: ཨེཕ་ཨེསི་

en: Flow
dz: འབབ་རྒྱུན་

en: Function
dz: ལས་འགན་

en: Orthogonal polyline flow
dz: གཡས་ཕྱོགས་གཡོ་བའི་གྲལ་ཐིག་མང་བའི་འབབ་རྒྱུན་

note: XXX
en: Collate
dz: སྒོ་སྒྲིག་

en: Connector
dz: མཐུད་བྱེད་

en: Data source
dz: གནད་སྡུད་འབྱུང་ཁུངས་

en: Decision
dz: གྲོས་ཆོད་

en: Delay
dz: ཕྱིར་འགྱངས་

en: Document
dz: ཡིག་ཆ་

en: Flowchart
dz: འབབ་རྒྱུན་དཔེ་རིས་

en: Input/Output
dz: ཨིན་པུཊི་/ཨའུཊི་པུཊི་

en: Internal storage
dz: ནང་འཁོད་ཀྱི་གསག་མཛོད་

en: Magnetic disk
dz: ཁབ་ལེན་གྱི་ཌིཀསི་

en: Magnetic drum
dz: ཁབ་ལེན་གྱི་བང་ཀ་

en: Magnetic tape
dz: ཁབ་ལེན་གྱི་སྒྲ་ཐག་

en: Manual input
dz: ལག་དེབ་ཨིན་པུཊི་

en: Manual operation
dz: ལག་དེབ་བཀོལ་སྤྱོད་

en: Merge
dz: མཉམ་བསྡོམས་

en: Objects to draw flowcharts
dz: འབབ་རྒྱུན་དཔེ་རིས་བྲིས་ནིའི་དངོས་པོ་

note: XXX
en: Off page connector
dz: ཨོཕ་ཤོག་ལེབ་མཐུད་བྱེད་

en: Offline storage
dz: ཨཱོཕ་ལ་ཡིན་གསག་མཛོད་

en: Or
dz: ཡང་ན་

en: Predefined process
dz: སྔ་གོང་ལས་ངེས་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་ལས་སྦྱོར་

en: Preparation
dz: གྲབ་གྲིགས་

en: Process/Auxiliary Operation
dz: ལས་སྦྱོར་/ལཱ་རོགས་བཀོལ་སྤྱོད་

en: Punched card
dz: དོང་སྤེད་ཡོད་པའི་ཤོག་བྱང་

en: Punched tape
dz: དོང་སྤེད་ཡོད་པའི་སྒྲ་ཐག་

en: Sort
dz: དབྱེ་སེལ་

note: XXX
en: Summing junction
dz: མཇུག་བསྡུའི་འཛོོམས་ལམ་

en: Terminal Interrupt
dz: ཊར་མི་ནཱལ་བར་དཀྲོགས་

en: Transaction file
dz: སྤྲོད་ལེན་ཡིག་སྣོད་

en: Transmittal tape
dz: སྤེལ་བཀྲམ་ཊེཔ་

en: Alternate external entity
dz: ཐབསགཞན་ཕྱིའི་ངོ་བོ་

en: Data store
dz: གནད་སྡུད་གསག་མཛོད་

en: External entity
dz: ཕྱིའི་ངོ་བོ་

note: Author: Nicholas Moore, 2005. mailto: shiny.nickel@gmail.com
en: Gane and Sarson
dz: ག་ནཱི་དང་སར་སཱོན་

en: Gane and Sarson DFD
dz: ག་ནཱི་དང་སར་སཱོན་ ཌི་ཨེཕ་ཌི་

en: AND vergent
dz: AND བར་ཇེནཊི་

en: Action to associate to a step
dz: རིམ་པ་ལུ་འབྲེལ་བའི་བྱ་བ་

en: Arc (upward)
dz: གཞུ་དབྱིབས་(ཡར་ཕྱོགས་)

en: Condition (of an action)
dz: གནས་སྟངས་(བྱ་བའི་)

en: Macro sub-program call step
dz: མེཀ་ཀོརོ་ ཡན་ལག་-ལས་རིམ་ བོད་བརྡ་རིམ་པ་

en: OR vergent
dz: OR བར་ཇེནཊི་

en: Objects to design GRAFCET charts
dz: GRAFCET དཔེ་རིས་བཀོད་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དངོས་པོ་

en: Transition
dz: འགྱུར་བ་

en: Block 1, 2:4
dz: སྡེབ་ཚན་ ༡ ༢:༤

en: Block 2, 2:8
dz: སྡེབ་ཚན་ ༢ ༢:༨

en: Block 3, 4:4
dz: སྡེབ་ཚན་ ༣ ༤:༤

en: Block 4, 4:8
dz: སྡེབ་ཚན་ ༤ ༤:༨

en: Block 5, 3:3
dz: སྡེབ་ཚན་ ༥ ༣:༣

en: Block 6, 4:6
dz: སྡེབ་ཚན་ ༦ ༤:༦

en: Block 7
dz: སྡེབ་ཆན་ ༧

en: Car 1, Front View
dz: ཀཱར་ ༡ གདོང་ཁའི་མཐོང་སྣང་

en: Car 2, Rear View
dz: ཀཱར་ ༢ རྒྱབ་ཁའི་མཐོང་སྣང་

en: Corner 1
dz: སྒྱིད་ཁུག་ ༡

en: Corner 2
dz: སྒྱིག་ཁུག་ ༢

en: Crossroads
dz: ལམ་མདོ་

en: Elevated Road
dz: མཐོ་བའི་ལམ་

en: Factory
dz: འཕྲུལ་ཁང་

en: Footbridge, Pedestrian Bridge
dz: ཕུཊི་བིརིཅི་ རྐང་འགྲུལ་པའི་ཟམ་

note: use dc:description instead?
en: Isometric Directional Map Shapes
dz: རྫས་མཚུངས་འདུས་རྫས་ཀྱི་ཁ་ཕྱོགས་ས་ཁྲའི་དབྱིབས་

en: Long Straight Road Section
dz: ཕྲང་ལམ་དབྱེ་ཚན་རིངམོ་

note: use dc:title instead?
en: Map, Isometric
dz: ས་ཁྲ་ རྫས་མཚུངས་འདུས་རྫས་

en: One Way Road Sign
dz: ལམ་ཕྱོགས་གཅིག་མཚོན་

en: River
dz: རི་བར་

en: Road Section
dz: ལམ་ཚན་

en: Roof1
dz: རུཕི་ ༡

en: T-Junction
dz: ཊི་-འཛོམས་ལམ་

en: Train 1, angled downward
dz: ཊེན་ ༡ མར་ཕྱོགས་ གྲུ་ཟུར་ཅན་

en: Train 2, angled upward
dz: ཊེན་ ༢ ཡར་ཕྱོགས་ གྲུ་ཟུར་ཅན་

en: Tree 1
dz: རྩ་འབྲེལ་ ༡

en: An i* agent
dz:  i* ལས་ཚབ་

en: An i* decomposition link
dz:  i* ཆ་ཤས་སུ་བགོ་བའི་འབྲེལ་ལམ་

en: An i* dependency link
dz:  i* བརྟེན་པའི་འབྲེལ་ལམ་

en: An i* goal
dz:  i* དམིགས་གཏད་

en: An i* means-ends link
dz:  i* མིནསི་-ཨེནཌིསི་ འབྲེལ་ལམ་

en: An i* negative contribution
dz:  i* མེད་ཆའི་ཕན་འདེབས་

en: An i* position
dz:  i* གནས་ས་

en: An i* positive contribution
dz:  i* ཡོད་ཆ་ཕན་འདེབས་

en: An i* resource
dz:  i* འབྱུང་ཁུངས་

en: An i* role
dz:  i* ལས་འགན་

en: An i* softgoal
dz:  i* སོཕཊི་གཱོལ་

en: An i* task
dz:  i* ལས་ཀ་

en: An i* unspecified actor
dz:  i* གསལ་བཀོད་མ་འབད་བའི་འཁྲབ་རྩེདཔ་

en: An i* unspecified link
dz:  i* གསལ་བཀོད་མ་འབད་བའི་འབྲེལ་ལམ་

en: Objects to design i* diagrams
dz: i* བཀོད་རིས་ བཀོད་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དངོས་པོ་

en: A Jackson designed domain
dz: ཇེག་སཱོན་གྱིས་ ཌོ་མཱེན་བཀོད་སྒྲིག་འབད་ཡོདཔ་

en: A Jackson given domain
dz: ཇེག་སཱོན་གྱིས་ ཌོ་མཱེན་བྱིན་ཡོདཔ་

en: A Jackson machine domain
dz: ཇེག་སཱོན་མ་འཕྲུལ་ཌོ་མཱེན་

en: A Jackson requirement
dz: ཇེག་སཱོན་གྱི་དགོས་མཁོ་

en: A Jackson requirement phenomenon
dz: ཇེག་སཱོན་དགོས་མཁོའི་གོ་དཀའི་གནད་དོན་

en: A Jackson shared phenomenon
dz: ཇེག་སཱོན་གྱིས་ གོ་དཀའི་གནད་དོན་རུབ་སྤྱོད་འབད་ཡོདཔ་

en: Objects to design Jackson diagrams
dz: ཇེག་སཱོན་བཀོད་རིས་ཚུ་ བཀོད་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དངོས་པོ་

en: RE-Jackson
dz: RE- ཇེག་སཱོན་

en: A KAOS AND refinement
dz: A KAOS AND ལེགས་དྭངས་

en: A KAOS OR refinement
dz: A KAOS OR ལེགས་དྭངས་

en: A KAOS agent
dz: A KAOS ལས་ཚབ་

en: A KAOS assumption
dz: A KAOS ཚོད་དཔག་

en: A KAOS binary conflict
dz: A KAOS ཟུང་ལྡན་མི་མཐུན་པ་

en: A KAOS capable-of
dz: A KAOS འདི་ ལྕོགས་གྲུབ་ཅན་ཅིག་ཨིན་

en: A KAOS complete AND refinement
dz: A KAOS མཇུག་བསྡུ་ AND ལེགས་དྭངས་

en: A KAOS complete OR refinement
dz: A KAOS མཇུག་བསྡུ་ OR ལེགས་དྭངས་

en: A KAOS contribution
dz: A KAOS ཕན་འདེབས་

en: A KAOS control link
dz: A KAOS ཚད་འཛིན་འབྲེལ་ལམ་

en: A KAOS goal
dz: A KAOS དམིགས་གཏད་

en: A KAOS input
dz: A KAOS ཨིན་པུཊི་

en: A KAOS monitor link
dz: A KAOS ལྟ་རྟོག་པའི་གྲལ་ཐིག་

en: A KAOS obstacle
dz: A KAOS ཐོགས་ཆགས་

en: A KAOS obstruction
dz: A KAOS བཀག་ཆ་

en: A KAOS operation
dz: A KAOS བཀོལ་སྤྱོད་

en: A KAOS operationalization
dz: A KAOS བཀོལ་སྤྱོད་འབད་བ་

en: A KAOS output
dz: A KAOS ཨའུཊི་པུཊི་

en: A KAOS performs
dz: A KAOS ལཱ་འགན་གྲུབ་པ་

en: A KAOS requirement
dz: A KAOS དགོས་མཁོ་

en: A KAOS responsibility
dz: A KAOS འགན་ཁུར་

en: A KAOS softgoal
dz: A KAOS སོཕཊི་གཱོལ་

en: Objects to design KAOS diagrams
dz: KAOS བཀོད་རིས་ཚུ་ བཀོད་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དངོས་པོ་

en: AND gate
dz: AND འཛུལ་སྒོ་

en: Boolean Logic
dz: བུ་ལིན་གཏན་ཚིགས་

en: Crossconnector
dz: སྐེད་བཏོག་མཐུད་བྱེད་

en: Inverter
dz: གནས་ལོག་པ་

en: Logic
dz: གཏན་ཚིགས་

en: NAND gate
dz: NAND འཛུལ་སྒོ་

en: NOR gate
dz: NOR འཛུལ་སྒོ་

en: NOT
dz: མེན་

en: OR gate
dz: OR འཛུལ་སྒོ་

en: Simple buffer
dz: འཇམ་སམ་གནད་ཁོངས་

en: XOR gate
dz: XOR འཛུལ་སྒོ་

en: Demultiplexer
dz: ཌི་མཱལ་ཊི་པ་ལ་ཟར་

en: Large extension node
dz: རྒྱ་བསྐྱེད་ནོཌི་སྦོམ་

en: Multiplexer
dz: མཱལ་ཊི་པ་ལ་ཟར་

en: Node center
dz: ནོཌི་དབུས་

en: Small extension node
dz: རྒྱ་བསྐྱེད་ནོཌི་ ཆུང་ཀུ་

en: Tactical satellite communications terminal
dz: ཐབས་མཁས་ཀྱི་བརྡ་འདྲེན་བརྒྱུད་འབྲེལ་ཊར་མི་ནཱལ་

en: U.S. Army Mobile Subscriber Equipment Components
dz: ཡུ་ཨེསི་ དམག་སྡེ་འགྲུལ་འཕྲིན་མཁོ་མངགས་པའི་ལཱ་ཆས་ཆ་ཤས་

en: Folder
dz: སྣོད་འཛིན་

en: Miscellaneous Shapes
dz: དབྱིབས་སྣ་ཚོགས་

en: New-style group object, for testing
dz: བརྟག་ཞིབ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་  བཟོ་རྣམ་གསར་པའི་སྡེ་ཚན་གྱི་དངོས་པོ་

en: Traditional clock
dz: སྔོན་སྲོལ་གྱི་ཆུ་ཚོད་འཁོར་ལོ་

en: 2/2 distributor
dz: ༢/༢ བགོ་འགྲེམ་པ་

en: 3/2 distributor
dz: ༣/༢ བགོ་འགྲེམ་པ་

en: 4/2 distributor
dz: ༤/༢ བགོ་འགྲེམ་པ་

en: 5/2 distributor
dz: ༥/༢ བགོ་འགྲེམ་པ་

en: Air exhaust orifice
dz: རླུང་ཟད་དོང་

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
dz: རླུང་གང་བ་དང་ཆུ་རྟེན་གློག་ལམ་གྱི་ཆ་ཤས་

en: Double-effect jack
dz: ནུས་ཤུགས་གཉིས་ལྡན་གྱི་ཇེག་

en: Electric command (double coil)
dz: གློག་མེའི་བརྡ་བཀོད་(སྒྲིལ་སྒོར་གཉིས་ལྡན་)

en: Electric command (single coil)
dz: གློག་མེའི་བརྡ་བཀོད་(སྒྲིལ་སྒོར་གཅིག་ལྡན་)

en: Generic pressure source
dz: སྤྱི་མཚན་ཨེབ་ཤུགས་འབྱུང་ཁུངས་

en: Hydraulic pressure source
dz: ཆུར་བརྟེན་ཨེབ་ཤུགས་འབྱུང་ཁུངས་

en: Indirect command by hydraulic driver
dz: ཆུར་བརྟེན་འདྲེན་བྱེད་ཀྱིས་ ཐད་སྐོར་བརྡ་བཀོད་

en: Indirect command by pneumatic driver
dz: རླུང་ལྡན་འདྲེན་བྱེད་ཀྱིས་ ཐད་སྐོར་བརྡ་བཀོད་

en: Mechanical command by spring
dz: འཕར་ལྕགས་ཀྱིས་ འཕྲུལ་གྱི་བརྡ་བཀོད་

en: Mechanical command by tappet
dz: ཊེཔ་པེཊི་གིས་ འཕྲུལ་གྱི་བརྡ་བཀོད་

en: Muscular command
dz: ཤེད་ཉམས་ཀྱི་བརྡ་བཀོད་

en: Normally-in simple-effect jack
dz: སྤྱིར་བཏང་ལུ་ -ནང་ འཇམ་སམ་-ནུས་ཤུགས་ཇེག་

en: Normally-out simple-effect jack
dz: སྤྱིར་བཏང་ལུ་ -ཕྱི་ འཇམ་སམ་-ནུས་ཤུགས་ཇེག་

en: Pneumatic pressure source
dz: རླུང་ལྡན་ཨེབ་ཤུགས་འབྱུང་ཁུངས་

en: Pneumatic/Hydraulic
dz: རླུང་ལྡན་/ཆུར་བརྟེན་

en: Push-button command
dz: འཕུལ་བའི་ཨེབ་རྟ་གི་བརྡ་བཀོད་

en: Activity/data box
dz: ལཱ་/གནས་སྡུད་སྒྲོམ་

en: Activity/data flow arrow
dz: ལཱ་/གནད་སྡུད་འབབ་རྒྱུན་མདའ་རྟགས་

en: Flow label
dz: འབབ་རྒྱུན་ཁ་ཡིག་

en: Objects to design SADT diagrams
dz: ཨེསི་ཨེ་ཌི་ཊི་ བཀོད་རིས་ བཀོད་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དངོས་པོ་

en: Action being executed
dz: བྱ་བ་ ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ་

en: Block type reference
dz: སྡེབ་ཚན་དབྱེ་བའི་གཞི་བསྟུན་

en: Function call
dz: ལས་འགན་འབོད་བརྡ་

en: Function header
dz: ལས་འགན་མགོ་ཡིག་

en: Generic text note
dz: སྤྱི་མཚན་གྱི་ཚིག་ཡིག་དྲན་འཛིན་

en: In/Out connector
dz: ནང་/ཕྱིའི་མཐུད་བྱེད་

en: Procedure return
dz: བྱ་སྒོའི་ལས་རིམ་ལོག་པ་

en: Process type reference
dz: ལས་སྦྱོར་དབྱེ་བའི་གཞི་བསྟུན་

en: Receive message
dz: ཐོབ་པའི་འཕྲིན་དོན་

en: SDL
dz: ཨེསི་ཌི་ཨེལ་

en: Save state
dz: གནས་ལུགས་

en: Send message
dz: འཕྲིན་དོན་གཏང་

en: Service type reference
dz: ཞབས་ཏོག་དབྱེ་བའི་གཞི་བསྟུན་

en: Specification and Description Language.
dz: གསལ་བཀོད་དག་འགྲེལ་བཤད་སྐད་ཡིག

en: State
dz: གནས་ལུགས་

en: Activity
dz: ལཱ་

en: Aggregation, one class is part of another
dz: སྤྱི་བསྡོམས་ དབྱེ་རིགས་སོ་སོར་འདི་གཞན་གྱི་ཡན་ལག་ཨིན་

en: Association, two classes are associated
dz: ཚོགས་པ་ དབྱེ་རིགས་གཉིས་ཀུ་གཅིག་ཁར་ཚོགས་ཡོདཔ་

en: Class stereotype icon
dz: དབྱེ་རིགས་ གླུ་སྒྲོམ་དབྱེ་བའི་ངོས་པར་

en: Component
dz: ཆ་ཤས་

en: Constraint, place a constraint on something
dz: བར་ཆད་ ག་འབད་རུང་གཅིག་གུ་ བཀག་དམ་ཅིག་བཞག་

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
dz: ཡུ་ཨེམ་ཨེལ་ རྟག་བརྟན་གཞི་བཀོད་བཀོད་རིས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཞུན་དགཔ་

en: Fork/union
dz: ཁ་སྤེལ་ནི་/འདུས་ཚོགས་

en: Generalization, class inheritance
dz: ཡོངས་ཁྱབ་བཟོ་བ་ དབྱེ་རིགས་བརྒྱུད་པ་

en: Implements, class implements a specific interface
dz: བསྟར་སྤྱོད་ དབྱེ་རིགས་ཀྱིས་ དམིགས་བསལ་ངོས་འདྲ་བ་ཅིག་ བསྟར་བཅོས་འབདཝ་ཨིན་

en: Initial/end state
dz: འགོ་ཐོག་/གནས་ལུགས་མཇུག་

en: Large package
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་སྦོམ་

en: Lifeline
dz: ལའིཔ་ལ་ཡིན་

en: Message
dz: འཕྲིན་དོན་

en: Node
dz: ནོཌི་

en: Note
dz: དྲན་འཛིན་

en: Object
dz: དངོས་པོ་

en: Realizes, implements a specific interface
dz: དམིགས་བསལ་གྱི་ངོས་འདྲ་བ་ཅིག་ ཧ་གོཝ་ཨིནམ་དང་བསྟར་སྤྱོད་འབདཝ་ཨིན་

en: Small package
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་ཆུང་ཀུ་

en: UML
dz: ཡུ་ཨེམ་ཨེལ་

en: Use case
dz: གནད་དོན་ལག་ལེན་འཐབ

en: Chronogram
dz: ཀོརོ་ནོ་གརམ་

en: Data line
dz: གནད་སྡུད་གྲལ་ཐིག་

en: Objects to design chronogram charts
dz: ཀོརོ་ནོ་གརམ་དཔེ་རིས་ བཀོད་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དངོས་པོ་

en: Time scale
dz: ཊ་ཡིམ་སི་ཀེལ་

en: BBS
dz: བི་བི་ཨེསི་

en: Cisco - Computer
dz: སིསི་ཀོ་ - གློག་རིག་

en: Cisco CA
dz: སིསི་ཀོ་ སི་ཨེ་

en: CiscoSecurity
dz: སིསི་ཀོ་མཐའ་བཙན་

en: CiscoWorks workstation
dz: སིསི་ཀོ་ལཱ་ ལཱ་གཡོག་ལྟེ་བ་

en: Computer shapes by Cisco
dz: སིསི་ཀོ་གིས་ གློག་རིག་གི་དབྱིབས་

en: Disk subsystem
dz: ཌིཀསི་ ཡན་ལག་རིམ་ལུགས་

en: Diskette
dz: ཌིཀསི་ཀེཊི་

en: EtherClient
dz: ཨི་ཐར་ཀ་ལ་ཡེནཊི་

en: FC Storage
dz: ཨེཕ་སི་ གསག་མཛོད་

en: File Server
dz: ཡིག་སྣོད་ སར་བར་

en: Front End Processor
dz: གདོང་ཁའི་མཇུག་གི་ལས་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཆས་

en: HP Mini
dz: ཨེཅ་པི་ ཆུང་བ་

en: Handheld
dz: ལག་བཟུང་ཚུགསཔ་

en: Host
dz: ཧོསཊི་

en: IBM Mini (AS400)
dz: ཨའི་བི་ཨེམ་ ཆུང་བ་ (ཨེ་ཨེསི་༤༠༠)

en: IBM Tower
dz: ཨའི་བི་ཨེམ་ ཀ་ཁྱིམ་

en: IBM mainframe
dz: ཨའི་བི་ཨེམ་ གཙོ་ཁྲམ་

en: IBM mainframe with FEP
dz: ཨེཕ་ཨི་པི་དང་གཅིག་ཁར་ ཨའི་བི་ཨེམ་ གཙོ་ཁྲམ་

en: JBOD
dz: ཇེ་བི་ཨོ་ཌི་

en: Laptop
dz: ལེཔ་ཊོཔ་

en: Macintosh
dz:  མེ་ཀིན་ཊོཤ་

en: MicroWebserver
dz: མའི་ཀོརོ་ཝེབ་སར་བར་

en: Mini VAX
dz: བི་ཨོ་ཨེགསི་ ཆུང་བ་

en: Modem
dz: མོ་ཌེམ་

en: Monitor
dz: གསལ་འཕྲུལ་

en: Newton
dz: ནིའུ་ཊཱོན་

en: PC
dz: པི་སི་

en: PC Adapter Card
dz: པི་སི་ མཐུན་བྱེད་ ཤོག་བྱང་

en: PC Card
dz: པི་སི་ ཤོག་བྱང་

en: PC Router Card
dz: པི་སི་ རུ་ཊར་ ཤོག་བྱང་

en: PC Software
dz: པི་སི་ མཉེན་ཆས་

en: PC Video
dz: པི་སི་ ཝི་ཌིའོ་

en: PC with Router-Based Software
dz: རུ་ཊར་དང་གཅིག་ཁའི་པི་སི་-གཞི་བཞག་མཉེན་ཆས་

en: PDA
dz: པི་ཌི་ཨེ་

en: Relational Database
dz: མཐུན་འབྲེལ་གྱི་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་

en: SUN workstation
dz: SUN ལཱ་གཡོག་ལྟེ་བ་

en: Scanner
dz: པར་ལེན་འཕྲུལ་ཆས་

en: Server with PC Router
dz: པི་སི་ རོ་ཊར་དང་བཅས་སར་བར་

en: Software-Based Router on File Server
dz: ཡིག་སྣོད་སར་བར་གུ་ མཉེན་ཆས་ལུ་བརྟེན་པའི་རུ་ཊར་

en: Storage array
dz: གསག་མཛོད་ཨེ་རེ་

en: Supercomputer
dz: ཡང་དག་གློག་རིག་

en: Tablet
dz: ཊེབ་ལེཊི་

en: Tape array
dz: ཊེཔ་ ཨེ་རེ་

en: Terminal
dz: ཊར་མི་ནཱལ་

en: WWW server
dz: ཌབ་ལུ་ཌབ་ལུ་ཌབ་ལུ་ སར་བར་

en: Web browser
dz: ཝེབ་ བརའུ་ཟར་

en: Web cluster
dz: ཝེབ་ ཁག་ཚན་

en: Wireless
dz: རླུང་འཕྲིན་

en: Workgroup director
dz: ལས་སྡེ་བཀོད་དཔོན་

en: 100BaseT Hub
dz: ༡༠༠ གཞི་རྟེན་ཊི་ ཧབ་

en: 7500ARS (7513) Router
dz: ༧༥༠༠ARS (༧༥༡༣) རུ་ཊར་

en: 7505 Router
dz: ༧༥༠༥ རུ་ཊར་

en: 7507 Router
dz: ༧༥༠༧ རུ་ཊར་

en: ASIC Processor
dz: ASIC ལས་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཆས་

en: ATM 3800
dz: ཨེ་ཊི་ཨེམ་ ༣༨༠༠

en: ATM Fast Gigabit Etherswitch
dz: ཨེ་ཊི་ཨེམ་ མགྱོགས་པའི་གི་ག་བའིཊི་ཨི་ཐར་སིཝིཅི་

en: ATM Switch
dz: ཨེ་ཊི་ཨེམ་ གློག་རྟ་

en: ATM Tag Switch Router
dz: ཨེ་ཊི་ཨེམ་ ངོ་རྟགས་གློ་རྟ་རུ་ཊར་

en: Access Gateway
dz: འཛུལ་སྤྱོད་འཛུལ་སྒོ་

en: BBSM
dz: བི་བི་ཨེསི་ཨེམ་

en: Broadband router
dz: བོརོཌི་བེནཌི་རུ་ཊར་

en: CSM-S
dz: སི་ཨེསི་ཨེམ་-ཨེསི་

en: Carrier Routing System
dz: སྐྱེལ་འདྲེན་པའི་ལམ་འགྲུལ་རིམ་ལུགས་

en: Cisco - Switch
dz: སིསི་ཀོ་- གློག་རྟ་

en: Cisco 1000
dz: སིསི་ཀོ་ ༡༠༠༠

en: Cisco Hub
dz: སིསི་ཀོ་ ཧབ་

en: Content Router
dz: ནང་དོན་རུ་ཊར་

en: Content Service Module
dz: ནང་དོན་ཞབས་ཏོག་ཚད་གཞི་

en: Content Service Switch 1100
dz: ནང་དོན་ཞབས་ཏོག་གློག་རྟ་ ༡༡༠༠

en: Content Switch
dz: ནང་དོན་གློག་རྟ་

en: Data Center Switch
dz: གནད་སྡུད་ དབུས་ཀྱི་གློག་རྟ་

en: Data Center Switch Reversed
dz: གནད་སྡུད་དབུས་ཀྱི་གློག་རྟ་ རིམ་ལོག་

en: Data Switch Processor
dz: གནད་སྡུད་གློག་རྟ་ལས་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཆས་

en: Director-class Fibre Channel intelligent switch
dz: བཀོད་དཔོན་-དབྱེ་རིགས་ རྒྱུ་སྐུད་ རྒྱུ་ལམ་ རིག་རྩལ་ཅན་ གློག་རྟ་

en: Edge Label Switch Router
dz: མཐའ་མའི་ཁ་ཡིག་གློག་རྟ་རུ་ཊར་

en: Edge Label Switch Router with NetFlow
dz: འབྲེལ་བའི་འབབ་རྒྱུན་དང་བཅས་ མཐའ་མའི་ཁ་ཡིག་གློག་རྟ་རུ་ཊར་

en: Generic Processor
dz: སྤྱི་མཚན་ལས་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཆས་

en: Hub
dz: ལྟེ་བ་

en: Hub subdued
dz: ལྟེ་བ་ཨེབ་ཡོདཔ་

en: ISDN switch
dz: ཨའི་ཨེསི་ཌི་ཨེན་ གློག་རྟ་

en: LAN2LAN Switch
dz: LAN2LAN གློག་རྟ་

en: Label Switch Router
dz: ཁ་ཡིག་གློག་རྟ་རུ་ཊར་

en: Layer 2 Remote Switch
dz: བང་རིམ་ ༢ ཐག་རིང་གི་གློག་རྟ་

en: MGX 8220
dz: MGX ༨༢༢༠

en: MGX 8240
dz: MGX ༨༢༤༠

en: MGX 8260
dz: MGX ༨༢༦༠

en: Multi-Fabric Server Switch
dz: སྣ་མང་-རྒྱུ་སྐུད་སར་བར་གློག་རྟ་

en: MultiSwitch Device
dz: སྣ་མང་གློག་རྟ་ ཐབས་འཕྲུལ་

en: Multilayer Remote Switch
dz: སྣ་མང་བང་རིམ་ ཐག་རིང་གློག་རྟ་

en: Multilayer Switch
dz: སྣ་མང་བང་རིམ་གྱི་གློག་རྟ་

en: Multilayer Switch with Silicon
dz: སྣ་མང་བང་རིམ་གྱི་གློག་རྟ་ སི་ལི་ཀཱོན་

en: Multilayer Switch with Silicon subdued
dz: ཨེབ་ཡོད་པའི་སི་ལི་ཀཱོན་དང་གཅིག་ཁར་ སྣ་མང་གློག་རྟ་

en: NetFlow router
dz: འབྲེལ་བའི་འབབ་རྒྱུན་ རུ་ཊར་

en: NetRanger
dz: ནེཊི་རེང་ཇར་

en: NetSonar
dz: ནེཊི་སོ་ནར་

en: Optical Services Router
dz: མཐོང་བའི་ཞབས་ཏོག་རུ་ཊར་

en: PXF
dz: XF

en: Programmable Switch
dz: ལས་རིམ་བཟོ་བཏུབ་པའི་གློག་རྟ་

en: Route Switch Processor
dz: འགྲུལ་ལམ་གློག་རྟའི་ལས་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཆས་

en: Route Switch Processor with Si
dz: Si དང་བཅས་འགྲུལ་ལམ་གློག་རྟའི་ལས་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཆས་

en: Router
dz: རུ་ཊར་

en: Router and switch shapes by Cisco
dz: སིསི་ཀོ་དང་གཅིག་ཁར་ རུ་ཊར་དང་གློག་རྟའི་དབྱིབས་

en: Router subdued
dz: རུ་ཊར་ཨེབ་ཡོདཔ་

en: Router with Firewall
dz: ཕ་ཡེར་ཝལ་དང་གཅིག་ཁར་རུ་ཊར་

en: Router with Silicon Switch
dz: སི་ལི་ཀཱོན་གློག་རྟ་དང་བཅས་རུ་ཊར་

en: Server Switch
dz: སར་བར་གློག་རྟ་

en: Small Hub
dz: ཧབ་ ཆུང་ཀུ་

en: Storage Router
dz: གསག་མཛོད་རུ་ཊར་

en: Switch Processor
dz: གློག་རྟ་ལས་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཆས་

en: Universal Gateway
dz: འཛམ་གླིང་ཡོངས་ཁྱབ་ འཛུལ་སྒོ་

en: Virtual Layer Switch
dz: བར་ཅུ་ཡལ་བང་རིམ་གློག་རྟ་

en: Wavelength router
dz: རླབས་ཀྱི་ཐག་ཚད་རུ་ཊར་

en: Wireless router
dz: རླུང་འཕྲིན་རུ་ཊར་

en: Workgroup 5000
dz: ལཱ་གི་ལྟེ་བ་ ༥༠༠༠

en: Workgroup 5002
dz: ལཱ་གི་ལྟེ་བ་ ༥༠༠༢

en: Workgroup 5500
dz: ལཱ་གི་ལྟེ་བ་ ༥༥༠༠

en: Workgroup Fibre Channel intelligent switch
dz: ལས་ཚན་རྒྱུ་སྐུད་རྒྱུ་ལམ་རིག་རྩལ་གློག་རྟ་

en: Workgroup Switch Voice-Enabled
dz: ལས་སྡེ་གློག་རྟའི་སྐད་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡོདཔ་

en: Workgroup switch
dz: ལས་སྡེ་གློག་རྟ་

en: Workgroup switch Subdued
dz: ལས་སྡེ་གློག་རྟ་ཨེབ་ཡོདཔ་

en: iSCSI switch
dz: iSCSI གློག་རྟ་

en: Androgynous Person
dz: མ་ནིང་

en: Antenna
dz: འཕྲུལ་ཆས་ཀྱི་ཚོར་རྭ་

en: Branch office
dz: ཡན་ལག་ཡིག་ཚང་

en: Branch office blue
dz: ཡན་ལག་ཡིག་ཚང་ཧོནམ་

en: Branch office subdued
dz: ཡན་ལག་ཡིག་ཚང་ཨེབ་ཡོདཔ་

en: Car
dz: ཀཱར་

en: Cisco - Misc
dz: སིསི་ཀོ་ - སྣ་ཚོགས་

en: CiscoWorks Man
dz: སིསི་ཀོ་ལཱ་གི་གང་ཟག་

en: File cabinet
dz: ཡིག་སྣོད་ཁང་ཚན་

en: Generic Building
dz: སྤྱི་ཚན་སྒྲིང་ཁྱིམ་

en: Generic Building blue
dz: སྤྱི་ཚན་སྒྲིང་ཁྱིམ་ཧོནམ་

en: Generic Building subdued
dz: སྤྱི་ཚན་སྒྲིང་ཁྱིམ་ཨེབ་ཡོདཔ་

en: Government Building
dz: གཞུང་གི་སྒྲིང་ཁྱིམ་

en: Headphones
dz: ཉན་ཆས་

en: Home office
dz: ཁྱིམ་མའི་ཡིག་ཚང་

en: House
dz: ཁྱིམ་

en: House blue
dz: ཁྱིམ་ ཧོནམ་

en: Key
dz: ལྡེ་མིག་བུ་

en: Lock and Key
dz: ལྡེ་མིག་དང་ལྡེ་མིག་བུ་

en: MDU
dz: ཨེམ་ཌི་ཡུ་

en: Mac Woman
dz: མེཀ་ ཨམ་སྲུ་

en: Man
dz: ཕོ་སྐྱེས་

en: Man blue
dz: ཕོ་སྐྱེས་ ཧོནམ་

en: Man gold
dz: ཕོ་སྐྱེས་ སེར་

en: Man red
dz: ཕོ་སྐྱེས་དམརཔོ་

en: Medium Building
dz: སྒྲིང་ཁྱིམ་འབྲིང་མ་

en: Medium Building blue
dz: སྒྲིང་ཁྱིམ་འབྲིང་མ་ཧོནམ་

en: Medium Building subdued
dz: སྒྲིང་ཁྱིམ་འབྲིང་མ་ཨེབ་ཡོདཔ་

en: Miscellaneous shapes by Cisco
dz: སིསི་ཀོ་གིས་ སྣ་ཚོགས་དབྱིབས་

en: PC Man
dz: པི་སི་ ཕོ་སྐྱེས་

en: PC Man left
dz: པི་སི་ཕོ་སྐྱེས་ གཡོན་

en: Running man
dz: གཡོག་བཀོལ་ཕོ་སྐྱེས་

en: Running man subdued
dz: གཡོག་བཀོལ་ཕོ་སྐྱེས་ཨེབ་ཡོདཔ་

en: Running woman
dz: གཡོག་བཀོལ་ཨམ་སྲུ་

en: Satellite
dz: བརྡ་འདྲེན་

en: Satellite dish
dz: བརྡ་འདྲེན་དཀྱིལ་འཁོར་

en: Sitting Woman
dz: སྡོད་མི་ཨམ་སྲུང་

en: Sitting Woman right
dz: སྡོད་མི་ཨམ་སྲུ་ གཡས་

en: Small Business
dz: ཚོང་འབྲེལ་ཆུང་བ་

en: Standing Man
dz: ལོང་བའི་ཕོ་སྐྱེས་

en: Standing woman
dz: ལོང་བའི་ཨམ་སྲུ་

en: Telecommuter
dz: ཊེ་ལི་ཀོ་མུས་ཊར་

en: Telecommuter house
dz: ཊེ་ལི་ཀོ་མུས་ཊར་ ཁྱིམ་

en: Telecommuter house subdued
dz: ཊེ་ལི་ཀོ་མུས་ཊར་ ཁྱིམ་ཨེབ་ཡོདཔ་

en: Truck
dz: དོས་འཁོར་

en: University
dz: གཙུག་ལག་སློབ་ཁང་

en: Video Camera
dz: ཝི་ཌིའོ་ པར་ཆས་

en: Video Camera right
dz: ཝི་ཌིའོ་ པར་ཆས་ གཡས་

en: Woman
dz: ཨམ་སྲུ་

en: Woman blue
dz: ཨམ་སྲུ་ ཧོནམ་

en: Woman gold
dz: ཨམ་སྲུ་ སེར་

en: Woman red
dz: ཨམ་སྲུ་ དམརཔོ་

en: 10700
dz: ༡༠༧༠༠

en: 15200
dz: ༡༥༢༠༠

en: 15800
dz: ༡༥༨༠༠

en: 3174 (desktop) cluster controller
dz: ༣༡༧༤ (ཌེཀསི་ཊོཔ་) སྤུང་བའི་ཚད་འཛིན་པ་

en: 3X74 (floor) cluster controller
dz: ༣X༧༤ (འཐིང་གཞི་) སྤུང་བའི་ཚད་འཛིན་པ་

en: Access Server
dz: འཛུལ་སྤྱོད་སར་བར་

en: AccessPoint
dz: འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ས་

en: Automatic Protection Switching
dz: རང་བཞིན་ཉེན་སྐྱོབ་སོར་བསྒྱུར་

en: BBFW
dz: བི་བི་ཨེཕ་ཌབ་ལུ་

en: BBFW media
dz: བི་བི་ཨེཕ་ཌབ་ལུ་ བརྡ་ལམ་

en: Breakout box
dz: བི་རེག་ཨའུཊི་སྒྲོམ་

en: Bridge
dz: ཟམ་

en: CDDI/FDDI Concentrator
dz: སི་ཌི་ཌི་/ཨེཕ་ཌི་ཌི་ཨའི་ གཅིག་ཁར་སྤུང་མི་

en: CDM Content Distribution Manager
dz: སི་ཌི་ཨེམ་ ནང་དོན་བཀྲམ་སྤེལ་འཛིན་སྐྱོང་པ་

en: CSU/DSU
dz: སི་ཨེསི་ཡུ་/ཌི་ཨེསི་ཡུ་

en: Cable Modem
dz: བཀྲམ་ཐག་མོ་ཌེམ་

en: Catalyst Access Gateway
dz: བསྒྱུར་རྫས་འཛུལ་སྤྱོད་འཛུལ་སྒོ་

en: Centri Firewall
dz: སེན་ཊི་ཕ་ཡེར་ཝལ་

en: Channelized Pipe
dz: རྒྱུ་ལམ་བཟོ་ཡོད་པའི་རྒྱུད་དུང་

en: Cisco - Network
dz: སིསི་ཀོ་ - ཡོངས་འབྲེལ་

en: Cloud
dz: ས་སྨུག་

en: Cloud Dark
dz: ས་སྨུག་ གནགཔོ་

en: Cloud Gold
dz: ས་སྨུག་ སེརཔོ་

en: Cloud White
dz: ས་སྨུག་དཀརཔོ་

en: Concatenated Payload
dz: ཀཱོན་ཀེ་ཊི་ནེ་ཊེཊི་ པེ་ལོཌི་

en: Content Engine (Cache Director)
dz: ནང་དོན་མ་འཕྲུལ་(འདྲ་མཛོད་བཀོད་དཔོན་)

en: Content Transformation Engine (CTE)
dz: ནང་དོན་བཟོ་བསྒྱུར་མ་འཕྲུལ་(སི་ཊི་ཨི་)

en: DSLAM
dz: ཌི་ཨེསི་ཨེལ་ཨེ་ཨེམ་

en: DWDM Filter
dz: ཌི་ཌབ་ལུ་ཌི་ཨེམ་ ཚགས་མ་

en: Detector
dz: སྐྱོན་འཛིན་པ་

en: Digital Cross-Connect
dz: ཌི་ཇི་ཊཱལ་ ལམ་མདོ་ - མཐུད་པ་

en: Directory Server
dz: སྣོད་ཐོ་སར་བར་

en: Distributed Director
dz: བཀྲམ་སྤེལ་འབད་ཡོད་པའི་བཀོད་དཔོན་

en: Dual Mode AccessPoint
dz: གཉིས་ལྡན་ཐབས་ལམ་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ས་

en: FDDI Ring
dz: FDDI ཨ་ལོང་

en: File Engine
dz: ཡིག་སྣོད་ མ་འཕྲུལ་

en: Firewall
dz: ཕ་ཡེར་ཝཱལ་

en: Firewall Service Module
dz: ཕ་ཡེར་ཝཱལ་ཞབས་ཏོག་ཚད་གཞི་

en: Firewall horizontal
dz: ཕ་ཡེར་ཝཱལ་ ཐད་སྙོམས་

en: Firewall subdued
dz: ཕ་ཡེར་ཨེབས་ཡོདཔ་

en: General Appliance
dz: སྤྱིར་བཏང་གྱི་འཕྲུལ་ཆས་

en: Generic Gateway
dz: སྤྱི་ཚན་འཛུལ་སྒོ་

en: IOS Firewall
dz: IOS ཕ་ཡེར་ཝཱལ་

en: IOS SLB
dz: ཨའི་ཨོ་ཨེསི་ ཨེསི་ཨེལ་བི་

en: IP
dz: ཨའི་པི་

en: IP DSL Switch
dz: ཨའི་པི་ ཌི་ཨེསི་ཨེལ་ གློག་རྟ་

en: IP Old-style
dz: ཨའི་པི་ བཟོ་རྣམ་རྙིངམ་

en: IP Transport Concentrator
dz: ཨའི་པི་ སྐྱེལ་འདྲེན་འཛོམས་མི་

en: IPTV broadcast server
dz: IPTV རྒྱང་བསྒྲགས་སར་བར་

en: IPTV content manager
dz: IPTV ནང་དོན་འཛིན་སྐྱོང་པ་

en: LAN to LAN
dz: LAN ལས་ LAN ཚུན་

en: Lightweight AP
dz: ལྗིད་ཡང་བ་ ཨེ་པི་

en: LocalDirector
dz: ཉེ་གནས་བཀོད་དཔོན་

en: Location server
dz: གནས་ཁོངས་སར་བར་

en: LongReach CPE
dz: ལོང་རིཅི་ སི་པི་ཨི་

en: MAS Gateway
dz: MAS འཛུལ་སྒོ་

en: MAU
dz: ཨེམ་ཨེ་ཡུ་

en: ME 1100
dz: ཨེམ་ཨི་ ༡༡༠༠

en: MUX
dz: ཨེམ་ཡུ་ཨེགསི་

en: Metro 1500
dz: མེ་ཊོ་

en: NAT
dz: ཨེན་ཨེ་ཊི་

en: Network Management
dz: ཡོངས་འབྲེལ་ འཛིན་སྐྱོང་

en: Network shapes by Cisco
dz: སིསི་ཀོ་གིས་ ཡོངས་འབྲེལ་དབྱིབས་

en: ONS15104
dz: ONS༡༥༡༠༤

en: ONS15540
dz: ONS༡༥༥༤༠

en: Optical Amplifier
dz: མཐོང་བའི་སྒྲ་སྐྱེད་འཕྲུལ་

en: Optical Cross-Connect
dz: མཐོང་བའི་ལམ་མདོ་ - མཐུད་

en: Optical Fiber
dz: མཐོང་བའི་ཕའི་བར་

en: Optical Transport
dz: མཐོང་བའི་སྐྱེལ་འདྲེན་

en: PAD
dz: པི་ཨེ་ཌི་

en: PIX Firewall
dz: PIX ཕ་ཡེར་ཝཱལ་

en: PIX Firewall Left
dz: PIX ཕ་ཡེར་ཝཱལ་ གཡོན་

en: Protocol Translator
dz: གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ སྐད་སྒྱུར་པ་

en: Repeater
dz: ཡང་བསྐྱར་འབད་མི་

en: SSL Terminator
dz: SSL རྩ་གྲོལ་གཏང་མི་

en: STB (set top box)
dz: STB(མགུ་གི་སྒྲོམ་ གཞི་སྒྲིག་འབད་)

en: Security appliance
dz: སྲུང་སྐྱོབ་འཕྲུལ་ཆས་

en: Service Control
dz: ཞབས་ཏོག་ཚད་འཛིན་

en: Storage Solution Engine
dz: གསག་མཛོད་ཐབས་ཤེས་མ་འཕྲུལ་

en: System controller
dz: རིམ་ལུགས་ཚད་འཛིན་པ་

en: TV
dz: ཊི་བི་

en: Terminal Server
dz: ཊར་མི་ནཱལ་ སར་བར་

en: TokenRing
dz: ངོ་རྟགས་འཁོར་

en: UPS
dz: ཡུ་པི་ཨེསི་

en: VIP
dz: བི་ཨའི་པི་

en: VN2900
dz: བི་ཨེན་༢༩༠༠

en: VN5900
dz: བི་ཨེན་༥༩༠༠

en: VN5902
dz: བི་ཨེན་༥༩༠༢

en: VPN Concentrator
dz: VPN སྤུངས་མི་

en: VPN Gateway
dz: བི་པི་ཨེན་ འཛུལ་སྒོ་

en: WAN
dz: ཌབ་ལུ་ཨེ་ཨེན་

en: WDM
dz: ཌབ་ལུ་ཌི་ཨེམ་

en: WLAN controller
dz: ཌབ་ལུ་ཨེལ་ཨེ་ཨེན་ ཚད་འཛིན་པ་

en: Wi-Fi Tag
dz: Wi-Fi ངོ་རྟགས་

en: Wireless Bridge
dz: རླུང་འཕྲིན་ཟམ་

en: Wireless Connectivity
dz: རླུང་འཕྲིན་མཐུད་ལམ་

en: Wireless Location Appliance
dz: རླུང་འཕྲིན་ གནས་ཁོངས་ འཕྲུལ་ཆས་

en: Wireless Transport
dz: རླུང་འཕྲིན་སྐྱེལ་འདྲེན་

en: uBR910 Cable DSU
dz: uBR910 བཀྲམ་ཐག་ DSU

en: 6701
dz: ༦༧༠༡

en: 6705
dz: ༦༧༠༥

en: 6732
dz: ༦༧༣༢

en: ADM
dz: ཨེ་ཌི་ཨེམ་

en: ATA
dz: ཨེ་ཊི་ཨེ་

en: BTS 10200
dz: བི་ཊི་ཨེསི་ ༡༠༢༠༠

en: CallManager
dz: བརྒྱུད་འཕྲིན་འཛིན་སྐྱོང་པ་

en: Cellular Phone
dz: འབྲེལ་རླབས་བརྒྱུད་འཕྲིན་

en: Cisco - Telephony
dz: སིསི་ཀོ་ - བརྒྱུད་འཕྲིན་བཟོ་རིག་

en: Class 4/5 switch
dz: དབྱེ་རིགས་ ༤/༥ སོར་བསྒྱུར་

en: End Office
dz: མཇུག་གི་ཡིག་ཚང་

en: Fax
dz: དཔར་འཕྲིན་

en: Gatekeeper
dz: སྒོ་སྲུང་པ་

en: Generic softswitch
dz: སྤྱི་མཚན་སོཕཊི་སུཝིཅ་

en: H.323
dz: H.༣༢༣

en: HootPhone
dz: ཧུཊི་ཕཱོན་

en: IAD router
dz: ཨའི་ཨེ་ཌི་ རུ་ཊར་

en: ICM
dz: ཨའི་སི་ཨེམ་

en: ICS
dz: ཨའི་སི་ཨེསི་

en: IP Phone
dz: ཨའི་པི་ བརྒྱུད་འཕྲིན་

en: IP Softphone
dz: ཨའི་པི་ སོཕཊི་ཕཱོན་

en: IP Telephony Router
dz: ཨའི་པི་ བརྒྱུད་འཕྲིན་བཟོ་རིག་རུ་ཊར་

en: ITP
dz: ཨའི་ཊི་པི་

en: IntelliSwitch Stack
dz: ཨིན་ཊི་ལི་སིཝིཅི་ བརྩེགས་ཕུང་

en: MCU
dz: ཨེམ་སི་ཡུ་

en: MGX 8000 Series Voice Gateway
dz: ཨེམ་ཇི་ཨེགསི་ ༨༠༠༠ རྒྱུན་རིམ་སྒྲ་སྐད་འཛུལ་སྒོ་

en: MoH server (Music on Hold)
dz: ཨེམ་ཨོ་ཨེཆ་ སར་བར་(སྒྲ་འཛིན་པ་)

en: Mobile Access IP Phone
dz: འགྲུལ་འཕྲིན་ འཛུལ་སྤྱོད་ ཨའི་པི་ བརྒྱུད་འཕྲིན་

en: Mobile Access Router
dz: འགྲུལ་འཕྲིན་འཛུལ་སྤྱོད་རུ་ཊར་

en: Octel
dz: ཨོག་ཊེལ་

en: PBX
dz: པི་བི་ཨེགསི་

en: PBX Switch
dz: པི་བི་ཨེགསི་ གློག་རྟ་

en: Pager
dz: པེ་ཇར་

en: Phone
dz: བརྒྱུད་འཕྲིན་

en: Phone 2
dz: བརྒྱུད་འཕྲིན་ ༢

en: Phone Appliance
dz: བརྒྱུད་འཕྲིན་མཁོ་ཆས་

en: Phone Ethernet
dz: བརྒྱུད་འཕྲིན་ ཨི་ཐར་ནེཊི་

en: Phone Feature
dz: བརྒྱུད་འཕྲིན་ཁྱད་རྣམ་

en: Phone/Fax
dz: བརྒྱུད་འཕྲིན་/དཔར་འཕྲིན་

en: Radio Tower
dz: རེ་ཌིའོའི་ཀ་ཁྱིམ་

en: SC2200 (Signalling Controller)
dz: ཨེསི་སི་༢༢༠༠ (བརྡ་རྟགས་ཚད་འཛིན་པ་)

en: SC2200/VSC3000 host
dz: SC2200/VSC3000 ཧོསཊི་

en: SIP Proxy Server
dz: SIP པོརོག་སི་ སར་བར་

en: Softphone
dz: སོཕཊི་ཕཱོན་

en: TDM router
dz: TDM རུ་ཊར་

en: Telephony shapes by Cisco
dz: སིསི་ཀོ་གིས་ བརྒྱུད་འཕྲིན་བཟོ་རིག་དབྱིབས་

en: Turret
dz: ཊུ་རེཊི་

en: Unity Express
dz: གཅིག་བསྡུས་མགྱོགས་བསྐྱོད་

en: Unity server
dz: གཅིག་བསྡུས་སར་བར་

en: Virtual switch controller (VSC 3000)
dz: བར་ཅུ་ཡལ་གློག་རྟ་ཚད་འཛིན་པ་(བི་ཨེསི་སི་ ༣༠༠༠)

en: Voice-Enabled ATM Switch
dz: སྐད་-ལྕོགས་ཅན་ ཨེ་ཊི་ཨེམ་ གློག་རྟ་

en: Voice-Enabled Access Server
dz: སྐད་-ལྕོགས་ཅན་འཛུལ་སྤྱོད་སར་བར་

en: Voice-Enabled Router
dz: སྐད་-ལྕོགས་ཅན་རུ་ཊཪ་

en: uMG series
dz: uMG རྒྱུན་རིམ་

en: Aerator with bubbles
dz: བབ་བཱལ་དང་གཅིག་ཁར་ ཨེ་རེ་ཊོར་

en: Backflow preventer
dz: རྒྱལ་ལོག་འབབ་རྒྱུན་ སྔོན་བཀག་པ་

en: Basin
dz: གཞོང་པ་

en: Bivalent vertical rest
dz: བའི་བེ་ལེནཊི་ ཀེར་ཕྲང་ཡངས་པ་

en: Civil
dz: ཞི་བའི་

en: Civil Engineering Components
dz: ཞི་བའི་བཟོ་འཆར་ཆ་ཤས་

en: Container
dz: འཛིན་སྣོད་

en: Final-settling basin
dz: མཇུག་མཐར་ཆགས་པའི་གཞོང་པ་

en: Frequency converter
dz: འབྱུང་ཐེངས་སྒྱུར་བྱེད་

en: Gas bottle
dz: རླུང་གི་དམ་སྦྱིས་

en: Horizontal limiting line
dz: ཐད་སྙོམས་ཚད་ཐིག་

en: Horizontal rest
dz: ཐད་སྙོམས་ཡང་བ་

en: Horizontally aligned arrow
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་མདའ་རྟགས་

en: Horizontally aligned compressor
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ཨེབ་བཙུགས་པ་

en: Horizontally aligned pump
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་པམཔ་

en: Horizontally aligned valve
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་བཱལཔ་

en: Motor
dz: མོ་ཊོར་

en: Preliminary clarification tank
dz: སྔོན་འགྲོ་དོགས་སེལ་ཊེངཀ་

en: Reference line
dz: གཞི་བསྟུན་གྲལ་ཐིག་

en: Rotor
dz: རོ་ཊར་

en: Soil
dz: ས་

en: Vertical limiting line
dz: ཀེར་ཕྲང་ཚད་ཐིག་

en: Vertical rest
dz: ཀེར་ཕྲང་ངལ་འཚོ་

en: Vertically aligned arrow
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་མདའ་རྟགས་

en: Vertically aligned compressor
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ཨེབས་བཙུགས་པ་

en: Vertically aligned propeller
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་འཕྲུལ་འཁོར་

en: Vertically aligned pump
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ཆུ་འཁོར་

en: Vertically aligned valve
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ཚད་འཛིན་འཕྲུལ་ཆས་

en: Water level
dz: ཆུ་ཚད་

en: Jigsaw
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་

en: Jigsaw - part_iiii
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨའི་ཨའི་ཨའི་ཨའི་(_i)

en: Jigsaw - part_iiio
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨའི་ཨའི་ཨའི་ཨོ་(_i)

en: Jigsaw - part_iioi
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨའི་ཨའི་ཨོ་ཨའི་(_i)

en: Jigsaw - part_iioo
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨའི་ཨའི་ཨོ་ཨོ་(_i)

en: Jigsaw - part_ioii
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨའི་ཨོ་ཨའི་ཨའི་(_i)

en: Jigsaw - part_ioio
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨའི་ཨོ་ཨའི་ཨོ་(_i)

en: Jigsaw - part_iooi
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨའི་ཨོོ་ཨོ་ཨའི་(_i)

en: Jigsaw - part_iooo
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨའི་ཨོ་ཨོ་ཨོ་(_i)

en: Jigsaw - part_oiii
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨོ་ཨའི་ཨའི་ཨའི་(_o)

en: Jigsaw - part_oiio
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨོ་ཨའི་ཨའི་ཨོ་(_o)

en: Jigsaw - part_oioi
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨོ་ཨའི་ཨོ་ཨའི་(_o)

en: Jigsaw - part_oioo
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨོ་ཨའི་ཨོ་ཨོ་(_o)

en: Jigsaw - part_ooii
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨོ་ཨོ་ཨའི་ཨའི་(_o)

en: Jigsaw - part_ooio
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨོ་ཨོ་ཨའི་ཨོ་(_o)

en: Jigsaw - part_oooi
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨོ་ཨོ་ཨོ་ཨའི་(_o)

en: Jigsaw - part_oooo
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་-ཡན་ལག་ ཨོ་ཨོ་ཨོ་ཨོ་(_o)

en: Pieces of a jigsaw
dz: མགོ་འཐོམ་རྩེདམོ་གི་རྩེད་ཆས་

en: 24 Port Patch Panel
dz: ༢༤ འདྲེན་ལམ་ས་ཁོངས་པེ་ནཱལ་

en: 3 1/2 inch diskette
dz: ༣ ༡/༢ ཨིནཅི་ ཌིཀསི་ཀེཊི་

en: ATM switch symbol
dz: ཨེ་ཊི་ཨེམ་ གློག་རྟ་བརྡ་མཚོན་

en: Antenna for wireless transmission
dz: རླུང་འཕྲིན་སྤེལ་བཀྲམ་གྱི་དོན་ལུ་ འཕྲུལ་ཆས་ཚོར་རྭ་

en: Bigtower PC
dz: བིག་ཊ་ཝར་ པི་སི་

en: Computer
dz: གློག་རིག་

en: Desktop PC
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་ པི་སི་

en: Digitizing board
dz: ཌི་ཇི་ཊའི་ཟིང་ རྩེད་པང་

en: Ethernet bus
dz: ཨི་ཐར་ནེཊི་ བརྡ་རྟགས་འགྲུལ་ལམ་

en: External DAT drive
dz: ཕྱིའི་ ཌི་ཨེ་ཊི་ འདྲེན་འཕྲུལ་

en: Firewall router
dz: ཕ་ཡེར་ཝལ་རོ་ཊར་

en: Laptop PC
dz: ལེཔ་ཊོཔ་ པི་སི་

en: Miditower PC
dz: མི་ཌི་ཊ་ཝར་ པི་སི་

en: Minitower PC
dz: མི་ནི་ཊ་ཝར་ པི་སི་

en: Mobile phone
dz: འགྲུལ་འཕྲིན་

en: Mobile telephony base station
dz: འགྲུལ་འཕྲིན་བརྒྱུད་འཕྲིན་བཟོ་རིག་ གཞི་རྟེན་ལྟེ་བ་

en: Mobile telephony cell
dz: འགྲུལ་འཕྲིན་བརྒྱུད་འཕྲིན་བཟོ་རིག་

en: Modular switching system
dz: ཚད་གཞི་པའི་སོར་བསྒྱུར་རིམ་ལུགས་

en: Network
dz: ཡོངས་འབྲེལ་

en: Network cloud
dz: ཡོངས་འབྲེལ་ས་སྨུག་

en: Objects to design network diagrams with
dz: ཡོངས་འབྲེལ་བཀོད་རིས་ཚུ་ བཀོད་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དངོས་པོ་

en: Plotter
dz: པུལོ་ཊར་

en: RJ45 wall-plug
dz: ཨར་ཇེ་༤༥ ཝཱལ་-པ་ལག་

en: Router symbol
dz: རོ་ཊར་བརྡ་མཚོན་

en: Simple modem
dz: འཇམ་སམ་གྱི་མོ་ཌེམ་

en: Simple printer
dz: འཇམ་སམ་གྱི་དཔར་བསྐྲུན་

en: Speaker with integrated amplifier
dz: གཅིག་སྒྲིལ་ཅན་གྱི་སྒྲ་སྐྱེད་འཕྲུལ་དང་བཅས་སྒྲ་སྤར་

en: Speaker without amplifier
dz: སྒྲ་སྐྱེད་འཕྲུལ་མེད་པའི་སྒྲ་སྤར་

en: Stackable hub or switch
dz: བརྩེགས་བཏུབ་པའི་ལྟེ་བ་ ཡང་ན་ གློག་རྟ་

en: Storage
dz: གསག་མཛོད་

en: Switch symbol
dz: གློག་རྟ་བརྡ་མཚོན་

en: Telephone
dz: བརྒྱུད་འཕྲིན་

en: UNIX workstation
dz: ཡུ་ནིགསི་ ལཱ་གཡོག་

en: WAN connection
dz: WAN མཐུད་ལམ་

en: WAN link
dz: WAN འབྲེལ་ལམ་

en: Wall-plug for the scEAD cabling system
dz: scEAD བཀྲམ་ཐག་རིམ་ལུགས་ཀྱི་དོན་ལས་ ཝཱལ་པ་ལག་

en: Workstation monitor
dz: ལཱ་གཡོག་ལྟ་རྟོག་པ་

en: ZIP disk
dz: ཛིཔ་ ཌིཀསི་

en: Log transfer manager or rep agent
dz: དྲན་དེབ་གནས་སོར་འཛིན་སྐྱོང་པ་ ཡང་ན་ རིཔ་ལས་ཚབ་

en: Objects to design Sybase replication domain diagrams with
dz: སི་བེསི་ངོ་འདྲ་ཌོ་མཱེན་བཀོད་རིས་ བཀོད་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དངོས་པོ་

en: Replication server manager
dz: ངོ་འདྲ་སར་བར་འཛིན་སྐྱོང་པ་

en: Stable storage device
dz: རྩ་བརྟན་གསག་མཛོད་ཐབས་འཕྲུལ་

en: Sybase
dz: སི་བེསི་

en: Sybase client application
dz: སི་བེསི་ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མིའི་གློག་རིམ་

en: Sybase dataserver
dz: སི་བེསི་གནད་སྡུད་སར་བར་

en: Sybase replication server
dz: སི་བེསི་ངོ་འདྲ་སར་བར་
