dia 0 - en to hr translation catalogue (1160 entries)

en: %s error: don't know how to export into %s
hr: %s error: Neznam kako izvesti u %s

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Import
en: Import
hr: Uvoz

en: %s error: need valid input file %s
hr: %s pogreška: potreban ispravna ulazna datoteka %s

note: &export_file_name
en: Export loaded file and exit
hr: Izvezi učitanu datoteku i iziđi

en: OUTPUT
hr: Izlazni

en: Export graphics size
hr: Veličina izlazne grafike

en: Don't show the splash screen
hr: Ne prikaži pozdravni ekran

en: Send error messages to stderr instead of showing dialogs.
hr: Šalje poruku o grešci na stderr umjesto prikazivanja dijaloga.

en: DIRECTORY
hr: DIREKTORIJ

en: Display credits list and exit
hr: Prikaži listu zahvala i izađi

en: Display version and exit
hr: Prikaži inačicu i izađi

en: [FILE...]
hr: [DATOTEKA...]

en: Invalid option?
hr: Nevaljana mogućnost?

en: Missing input: %s
hr: Nedostaje ulaz: %s

en: Dia Diagram Editor
hr: Dia uređivač dijagrama

note: TRANSLATOR: 2nd and 3rd %s are time and date respectively.
en: Dia version %s, compiled %s %s
hr: Dia inačica %s, kompilirano %s %s

en: Dia version %s
hr: Dia inačica %s

en: Save
hr: Spremi

en: Quit Dia
hr: Zatvori Diu

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Quit
hr: _Izlaz

en: Exit
hr: Zatvori

note: Translators: be brief or mess up the table for --list-filters
en: Extension
hr: Proširenje

en: Identifier
hr: Identifikator

en: Description
hr: Opis

en: Diagram%d.dia
hr: Dijagram%d.dia

en: No existing object to paste.
hr: Nema postojećeg objekta za ubacivanje.

en: Could not find help directory
hr: Ne mogu pronaći direktorij pomoći

en: Could not open help directory:
    %s
hr: Nisam mogao otvoriti pomoćni direktorij:
    %s

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
hr: lokalizacija@linux.hr

en: A program for drawing structured diagrams.
hr: Program za crtanje strukturnih dijagrama.

en: Object defaults
hr: Uobičajeno od objekta

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: _OK
hr: _U redu

en: This object has no defaults.
hr: Ovaj objekt nema uobičajeno.

en: Defaults:
hr: Uobičajene vrijednosti:

en: Diagram
hr: Dijagrami:

en: Type
hr: Tip

en: Select
hr: Odaberi

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Locate Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Locate
en: Locate
hr: Locirati

en: Properties
hr: Svojstva

en: Name
hr: Naziv

en: Diagram Tree
hr: Dijagramsko stablo

en: Select foreground color
hr: Odaberite boju teksta

en: Select background color
hr: Odaberite boju pozadine

en: Line width
hr: Širina linije

en: Cancel
hr: Odustani

en: OK
hr: U redu

en: Line width:
hr: Širina linije:

note: paper size
en: Paper Size
hr: Veličina papira

note: orientation
en: Orientation
hr: Orijentacija

note: margins
en: Margins
hr: Margine

en: Top:
hr: Vrh:

en: Bottom:
hr: Dno:

en: Left:
hr: Lijevo:

en: Right:
hr: Desno:

note: Scaling
en: Scaling
hr: Skaliranje

en: Scale:
hr: Skaliranje:

en: Fit to:
hr: Prilagodi:

en: by
hr: od

en: Page Setup
hr: Postava stranice

note: Can we be sure that the filename is the 'proper title'?
en: Diagram Properties
hr: Svojstva dijagrama

en: Add New Guide
hr: Dodaj novi vodič

en: Horizontal
hr: Vodoravan

en: Vertical
hr: Okomit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position Translators: Menu item Verb/Support/Position/Position
en: Position
hr: Položaj

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
hr: Ovaj objekt ne podržava Opozovi/Ponovi.
    Podaci za opozivanje su obrisani.

en: Properties…
hr: Svojstva…

en: Convert to Path
hr: Pretvori u putanju

en: Difference
hr: Razlika

en: Intersection
hr: Presijecite

en: Selection
hr: Odabir

en: Input _Methods
hr: Načini_ unosa

en: The object you dropped cannot fit into its parent. 
    Either expand the parent object, or drop the object elsewhere.
hr: Objekt koji ste spustili ne može da stane u svog sadržavaoca. 
    Ili raširite sadržavaoca, ili objekt spustite negdje drugdje.

en: Unsaved Diagram
hr: Nespremljeni dijagram

en: _Save
hr: _Spremi

en: Supported Formats
hr: Podržani formati

en: By extension
hr: Po proširenju

en: Open Diagram
hr: Otvori oijagram

en: _Open
hr: _Otvori

en: Open Options
hr: Otvori mogućnosti

en: Determine file type:
hr: Odredite vrstu datoteke:

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save Diagram
hr: Spremi dijagram

note: Need better way to make it a reasonable size.  Isn't there some standard look for them (or is that just Gnome?)
en: Compress diagram files
hr: Sažmi datoteke dijagrama

en: Compression reduces file size to less than 1/10th size and speeds up loading and saving.  Some text programs cannot manipulate compressed files.
hr: Sažimanje smanjuje veličinu datoteke na manje od 1/10 izvorne veličine i ubrzava učitavanje i spremanje.  Određeni programi za obradu teksta ne prepoznaju sažete datoteke.

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Export
en: Export
hr: Izvoz

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
hr: Ne mogu utvrditi koji izvozni filter
    koristiti za spremanje '%s'

en: Export Diagram
hr: Dijagram Izvoza

en: Export Options
hr: Opcije Izvoza

en: _Search for:
hr: _Pretraži:

en: Replace _with:
hr: Zamijeni _s:

en: _Match case
hr: _Uspoređuj mala i velika slova

en: Match _entire word only
hr: Podud_araj samo cijele riječi

en: Match _all properties (not just object name)
hr: Podudaraj _sva svojstva (ne samo naziv objekta)

en: Find
hr: Pretraži

en: _Find
hr: _Pretraži

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace _All
hr: Zamijeni _sve

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: Pops up the Navigation window.
hr: Prikazuje prozor za navigaciju.

en: Close
hr: Zatvori

en: Diagram menu.
hr: Izbornik dijagrama.

en: Zoom
hr: Uvećaj/Umanji

en: Toggles snap-to-grid for this window.
hr: Isključuje ili uključuje prianjanje uz mrežu za ovaj prozor.

en: Toggles object snapping for this window.
hr: Isključuje ili uključuje prianjanje uz objekt za ovaj prozor.

en: Toggles snap-to-guides for this window.
hr: Isključuje ili uključuje prianjanje uz vodič za ovaj prozor.

en: New layer %d
hr: Novi sloj %d

en: New Layer
hr: Novi sloj

en: Delete Layer
hr: Obriši sloj

en: Rename Layer
hr: Preimenuj sloj

en: Raise Layer
hr: Podigni sloj

en: Lower Layer
hr: Spusti sloj

en: Layers
hr: Slojevi

en: Edit Layer
hr: Uredi sloj

en: Layer name:
hr: Naziv sloja:

en: Add Layer
hr: Dodaj Sloj

en: Close Layer pane
hr: Zatvori panel sloja

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
hr: Greška učitavanja dijagrama.
    Vezani objekt nije pronađen u dokumentu.

en: Can't find parent %s of %s object
hr: Ne mogu naći izvor %s za objekt %s

en: Couldn't open: '%s' for reading.
hr: Ne mogu otvoriti: '%s' za čitanje.

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
hr: Greška učitavanja dijagrama %s.
    Nepoznati tip datoteke.

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
hr: Greška učitavanja dijagrama %s.
    Nije Dia datoteka.

en: Error loading diagram:
    %s.
    A valid Dia file defines at least one layer.
hr: Greška učitavanja dijagrama:
    %s.
    Važeća Dia datoteka definira barem jedan nivo.

en: Auto save
hr: Automatsko spremanje

en: Dia Diagram File
hr: Dia dijagram datoteka

en: _File
hr: _Datoteka

en: _New
hr: _Novi

en: Create a new diagram
hr: Stvori novi dijagram

en: _Open…
hr: _Otvori…

en: Open a diagram file
hr: Otvori datoteku dijagrama

en: _Help
hr: _Pomoć

en: Dia help
hr: Dia pomoć

en: _About
hr: _O programu

en: Dia version, authors, license
hr: Dia inačica, autori, licenca

en: P_references
hr: O_sobitosti

en: Dia preferences
hr: Dia osobitosti

en: P_lugins…
hr: P_riključci…

en: Manage plug-ins
hr: Upravljanje priključcima

en: Diagram _Tree
hr: Dijagramsko _stablo

en: Show _Toolbar
hr: Pokaži _alatnu traku

en: Show or hide the toolbar
hr: Prikaži ili sakrij alatnu traku

en: Show _Statusbar
hr: Prikaži _statusnu traku

en: Show or hide the statusbar
hr: Prikaži ili sakrij statusnu traku

en: Show _Layers
hr: Prikaži _slojeve

en: Save the diagram
hr: Spremi dijagram

en: Save _As…
hr: Snimi _kao…

en: Save the diagram with a new name
hr: Spremi dijagram s novim nazivom

en: _Export…
hr: _Izvoz…

en: Export the diagram
hr: Izvezi dijagram

en: _Diagram Properties
hr: _Svojstva dijagrama

en: Page Set_up…
hr: Podešavanje _stranice…

en: _Print…
hr: _Ispis…

en: Print the diagram
hr: Ispiši dijagrama

en: Close the diagram
hr: Zatvori diagram

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Undo
hr: _Vrati

en: Undo
hr: Vrati

en: _Redo
hr: _Ponovi

en: Redo
hr: Ponovi

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Copy selection
hr: Kopiraj odabir

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: Cut selection
hr: Izreži odabir

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: Paste selection
hr: Zalijepi odabir

en: _Duplicate
hr: _Dupliciraj

en: Duplicate selection
hr: Dupliciraj odabir

en: D_elete
hr: O_briši

en: Delete selection
hr: Obriši odabir

en: _Find…
hr: _Pretraži…

en: Search for text
hr: Pretraži tekst

en: _Replace…
hr: _Zamijeni…

en: Search and replace text
hr: Pretraži i zamijeni tekst

note: the following used to bind to <control><shift>C which collides with Unicode input. * <control><alt> doesn't work either
en: C_opy Text
hr: K_opiraj tekst

en: Copy object's text to clipboard
hr: Kopiraj tekst objekta u međuspremnik

en: C_ut Text
hr: I_zreži tekst

en: Cut object's text to clipboard
hr: Izreži tekst objekta u međuspremnik

en: P_aste Text
hr: Z_alijepi tekst

en: Insert text from clipboard
hr: Zalijepi tekst objekta iz međuspremnika

en: Paste _Image
hr: Zalijepi _sliku

en: Insert image from clipboard
hr: Zalijepi sliku iz međuspremnika

en: _Layers
hr: _Slojevi

en: _Add Layer…
hr: _Dodaj sloj…

en: _Rename Layer…
hr: _Preimenuj sloj…

en: _Layers…
hr: _Slojevi…

en: _View
hr: _Pogled

en: Zoom _In
hr: U_većaj

en: Zoom in
hr: Uvećaj

en: Zoom _Out
hr: _Umanji

en: Zoom out
hr: Umanji

en: _Zoom
hr: Uvećaj/Umanji

en: _Normal Size
hr: _Izvorna veličina

note: Show All, Best Fit.  Same as the Gimp, Ctrl+E
en: Best _Fit
hr: _Najbolja prilagodba

note: "display_toggle_entries" items go here
en: New _View
hr: Novi _pogled

en: _Refresh
hr: _Osvježi

en: _Guides
hr: _Vodič

en: _New Guide...
hr: _Novi vodič...

en: _Objects
hr: _Objekti

en: Send to _Back
hr: Pošalji _natrag

en: Bring to _Front
hr: Prinesi _naprijed

note: deliberately not using Ctrl+U for Ungroup
en: _Ungroup
hr: _Razgrupiraj

en: Show _Grid
hr: Pokaži mrežu

en: Show _Rulers
hr: pokaži _Ravnalo

en: Show _Connection Points
hr: Prikaži _Spojne Točke

en: NULL tooldata in tool_menu_select
hr: NULL tooldata u tool_menu_select

en: Loaded
hr: Napunjeno

en: Load at Startup
hr: Napuni prilikom pokretanja

en: Preferences
hr: Podešenja

note: GtkWidget *actionbox; GList *buttons;
en: Object properties
hr: Svojstva objekata

en: This object has no properties.
hr: Ovaj objekt nema određene osobine.

en: Properties:
hr: Svojstva:

en: Object properties:
hr: Osobine objekta:

en: Can't get symbol 'custom_type' from any module.
    Editing shapes is disabled.
hr: Ne mogu dohvatiti oznaku 'custom_type' iz modula.
    Uređivanje oblika je onemogućeno.

en: Widget not found: %s
hr: Element nije nađen: %s

en: SVG Shape
hr: SVG oblik

en: Line Break
hr: Prijelom retka

en: Copy ->
hr: Kopiraj ->

en: Copy All ->
hr: Kopiraj Sve ->

en: Move ->
hr: Makni ->

en: Move All ->
hr: Makni Sve ->

en: <- Copy
hr: <- Kopiraj

en: <- Copy All
hr: <- Kopiraj Sve

en: <- Move
hr: <- Pomakni

en: <- Move All
hr: <- Pomakni Sve

en: %s
    Shape
hr: %s
    oblik

en: %s
    Object
hr: %s
    Objekt

en: %s
    Unassigned type
hr: %s
    Nepripadna klasa

en: Filename must end with '%s': '%s'
hr: Datoteka mora završiti sa  '%s': '%s'

en: Error examining %s: %s
hr: Greška ispitivanja %s: %s

en: Could not interpret shape file: '%s'
hr: Nisam mogao interpretirati datoteku oblika: '%s'

en: Sheet must have a Name
hr: Strana mora imati ime

en: Couldn't open '%s': %s
hr: Ne mogu otvoriti '%s': %s

en: Couldn't open: '%s' for writing
hr: Ne mogu otvoriti: '%s' za pisanje

en: a user
hr: korisnik

en: File: %s
hr: Datoteka: %s

en: Date: %s
hr: Nadnevak: %s

en: For: %s
hr: Za: %s

en: add shapes here
hr: dodaj oblik ovdje

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Magnify
en: Magnify
hr: Povećalo

en: Scroll around the diagram
hr: Kliži oko dijagrama

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule
en: Text
hr: Tekst

en: Box
hr: Kutija

en: Ellipse
hr: Elipsa

en: Polygon
hr: Poligon

en: Line
hr: Crta

en: Arc
hr: Luk

en: Zigzagline
hr: Cik-cak linija

en: Polyline
hr: Polilinija

en: Bezierline
hr: Bezierova linija

en: Image
hr: Slika

note: Author: Alan Horkan, 2002, mailto:horkana@tcd.ie Please talk to me before making any changes to this sheet
en: Assorted
hr: Neporedano

en: Flowchart
hr: Dijagram toka

en: Line widths.  Click on a line to set the default line width for new objects.  Double-click to set the line width more precisely.
hr: Debljine linija. Kliknite na liniju da postavite uobičajenu debljinu linija novih objekta. Kliknite dva puta da postavite debljinu linije preciznije.

en: Diagram Editor
hr: Uređivač diagrama

en: Page Breaks
hr: Prijelomi stranica

en: Spacing
hr: Prored

en: Grid
hr: Mreža

en: Background
hr: Pozadina

en: Grid Lines
hr: Crte rešetke

en: Colors
hr: Boje

en: Edit Attributes
hr: Uredi atribute

en: Description:
hr: Opis:

en: Type:
hr: Tip:

en: Name:
hr: Ime:

en: Sheet
hr: List

en: Sheets and Objects
hr: Površine i objekti

en: New
hr: Novi

en: SVG Shape:
hr: SVG oblik:

en: Sheet name:
hr: Ime strane:

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Remove
en: Remove
hr: Ukloni

en: Can't find standard object
hr: Ne mogu naći standardni objekt

en: Arrow Properties
hr: Svojstva Strelice

en: Size:
hr: Veličina:

en: Select color
hr: Izaberite boju

en: Couldn't find font family for %s
hr: Ne mogu pronaći obitelj fonta za %s

en: Line Style Properties
hr: Postavke Stila Linija

note: fs->sizebox = GTK_HBOX(box);
en: Dash length:
hr: Duljina crtice:

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
hr: Datoteka %s ne sadrži navod kodiranja;
    pretpostavljam da je kodirana pomoću %s

en: Taking point value of non-point node.
hr: Uzima vrijednost točke za čvor koji nije točka.

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
hr: Netočna x vrijednost točke "%s" %f, odbacujem ju.

en: Error parsing point.
hr: Greška pri raščlanjivanju točke.

note: don't bother with useless warnings (see above)
en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
hr: Netočna x vrijednost točke "%s" %f, odbacujem ju.

en: Multiple export filters with unique name %s
hr: Višestruki izvorni filteri s jedinstvenim imenom %s

en: Can't load font %s.
hr: Ne mogu učitati font %s.

en: Error
hr: Greška

en: Warning
hr: Upozorenje

en: There is one similar message.
hr: Postoji jedna ista poruka.

en: Show repeated messages
hr: Prikaži ponovljene poruke

en: Notice
hr: Napomena

en: Error loading defaults '%s'.
    Not a Dia diagram file.
hr: Pogreška pilikom učitavanja uobičajenih postavki '%s'.
    Nije Dia dijagram datoteka.

en: Missing symbol 'dia_plugin_init'
hr: Nedostaje simbol "dia_plugin_init"

en: dia_plugin_init() call failed
hr: Poziv funkcije dia_plugin_init() nije uspio

en: Key
hr: Ključ

en: Left
hr: Lijevo

en: Center
hr: Sredina

en: Right
hr: Desno

en: Line color
hr: Boje linije

en: Line style
hr: Stil crte

en: Fill color
hr: Boja ispune

note: just to simplify transferring properties between objects
en: Draw background
hr: Crtaj pozadinu

en: Start arrow
hr: Početna strelica

en: End arrow
hr: Završi strelicu

en: Text alignment
hr: Poravnanje teksta

en: Font
hr: Pismo

en: Font size
hr: Veličina pisma

en: Text color
hr: Boja teksta

note: Todo: get label for the branch view from props, e.g. UML Operations Parameters
en: Parameters
hr: Parametri

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Fill
en: Fill
hr: Ispuna

en: Flip Horizontal
hr: Vodoravno zrcaljenje

en: Flip Vertical
hr: Okomito zrcaljenje

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Rotate
en: Rotate
hr: Rotiraj

en: Select image file
hr: Izaberite slikovnu datoteku

en: Browse
hr: Potraži

en: Chronogram diagram objects
hr: Chronogram dijagram objekti

en: Data
hr: Podatak

en: Data name
hr: Ime podatka

en: Events
hr: Događaji

en: Event specification
hr: Opis događaja

en: Start time
hr: Vrijeme početka

en: End time
hr: Završno vrijeme:

en: Rise time
hr: Uvečaj vrijeme

en: Fall time
hr: Umanji vrijeme

en: Multi-bit data
hr: Više-bitni podaci

en: Aspect
hr: Gledište

en: Data color
hr: Boja Podataka

en: Data line width
hr: Širina linije podataka

en: Time data
hr: Podaci o vremenu

en: Major time step
hr: Glavni vremenski korak

en: Minor time step
hr: Manji vremenski korak

en: Minor step line width
hr: Širina linije manjeg koraka

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom XML shapes loader
hr: Učitavač korisničkih XML oblika

en: Flip horizontal
hr: Vodoravno zrcaljenje

en: Flip vertical
hr: Okomito zrcaljenje

en: Text padding
hr: Popunjavanje teksta

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
hr: Ne mogu otvoriti datoteku sa ikonama %s za tip objekta '%s'.

en: Corner radius
hr: Radius kuta

en: Add segment
hr: Dodaj odsječak

en: Delete segment
hr: Izbriši dio

en: Comment
hr: Komentar

en: Attributes
hr: Atributi

note: property rows
en: Normal
hr: Obično

en: Key:
hr: Tipka:

en: Weak key:
hr: Slab ključ:

en: Derived:
hr: Dostavljeno:

en: Multivalue:
hr: Viševrijednosni:

en: Attribute
hr: Atribut

en: Weak:
hr: Slab:

en: Associative:
hr: U suradnji sa:

en: Entity
hr: Entitet

en: Entity/Relationship diagram objects
hr: Objekti dijagrama entiteta/odnosa

en: Total:
hr: Ukupno:

en: Left Cardinality:
hr: Lijeva kardinalnost:

en: Right Cardinality:
hr: Desna kardinalnost:

en: Rotate:
hr: Rotiraj:

en: Identifying:
hr: Identifikacija:

en: Relationship
hr: Odnos

en: Flowchart objects
hr: Objekti dijagrama toka

en: Shear angle
hr: Shear kut

note: Translators: Menu item Noun/Energy
en: Energy
hr: Energija

note: Translators: Menu item Noun/Material
en: Material
hr: Materijal

en: Function structure diagram objects
hr: Objekti za dijagrame funkcionalne strukture

en: Wish function
hr: Funkcija želje

en: User function
hr: Funkcija korisnika

note: Translators: Menu item Verb
en: Verb
hr: Glagol

note: Translators: Menu item Verb/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Channel
en: Channel
hr: Kanal

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Input
en: Input
hr: Unos

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Receive
en: Receive
hr: Primi

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Allow Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Allow
en: Allow
hr: Dozvoli

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Form Entrance
en: Form Entrance
hr: Ulaz forme

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Capture Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Capture
en: Capture
hr: Hvatanje

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Discharge
en: Discharge
hr: Isprazni

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Eject
en: Eject
hr: Izbaci

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Dispose
en: Dispose
hr: Odloži

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transfer
en: Transfer
hr: Prebaci

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Lift
en: Lift
hr: Podigni

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Move
en: Move
hr: Pomakni

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transmit
en: Transmit
hr: Prenijeti

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Conduct
en: Conduct
hr: Provoditi

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Convey
en: Convey
hr: Dostaviti

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Guide
en: Guide
hr: vodič

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Direct
en: Direct
hr: Direktno

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Straighten
en: Straighten
hr: Ispravi

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Steer
en: Steer
hr: Zamuti

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Translate
en: Translate
hr: Prevedi

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Turn
en: Turn
hr: Okret

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Spin
en: Spin
hr: Okretanje

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Allow DOF
en: Allow DOF
hr: Dozvoliti DOF

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Constrain
en: Constrain
hr: Ograniči

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Unlock
en: Unlock
hr: Otključaj

note: Translators: Menu item Verb/Support Translators: Menu item Verb/Support/Support
en: Support
hr: Podrška

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Stop
en: Stop
hr: Zaustavi

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Insulate
en: Insulate
hr: Oklopiti

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Protect
en: Protect
hr: Zaštiti

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Prevent Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Prevent
en: Prevent
hr: Spriječi

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Shield
en: Shield
hr: Štit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Inhibit
en: Inhibit
hr: Naslijediti

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Stabilize
en: Stabilize
hr: Stabilizirati

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Steady
en: Steady
hr: Mirno

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Secure
en: Secure
hr: Osigurati

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Attach Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Attach
en: Attach
hr: Dodaj

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Mount
en: Mount
hr: Monitraj

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Lock
en: Lock
hr: Zaključano

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Fasten
en: Fasten
hr: Ubrzano

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Hold
en: Hold
hr: Drži

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Orient
en: Orient
hr: Blještav

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Align
en: Align
hr: Poravnanje

note: Translators: Menu item Verb/Connect Translators: Menu item Verb/Connect/Connect
en: Connect
hr: Spoji

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Couple
en: Couple
hr: Par

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Join
en: Join
hr: Spoji

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Assemble
en: Assemble
hr: Montirati

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Mix
en: Mix
hr: Miks

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Combine
en: Combine
hr: Kombiniraj

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Blend
en: Blend
hr: Miješanje

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Add
en: Add
hr: Dodaj

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Pack
en: Pack
hr: Pakiraj

note: Translators: Menu item Verb/Branch Translators: Menu item Verb/Branch/Branch
en: Branch
hr: Grana

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Separate
en: Separate
hr: Razdvajati

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Switch
en: Switch
hr: Prebaciti

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Divide
en: Divide
hr: Dijeli

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Release
en: Release
hr: Inačica za objavljivanje

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Detach
en: Detach
hr: Odspoji

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Disconnect
en: Disconnect
hr: Prekini vezu

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Cut
en: Cut
hr: Izreži

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Polish
en: Polish
hr: Poljski

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Sand
en: Sand
hr: Pijesak

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Drill
en: Drill
hr: Bušenje

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Lathe
en: Lathe
hr: Strug

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Refine
en: Refine
hr: Pročisti

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Purify
en: Purify
hr: Pročisti

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Strain
en: Strain
hr: Nategni

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Filter
en: Filter
hr: Filtar

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Percolate
en: Percolate
hr: Procijedi

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Clear
en: Clear
hr: Obriši

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Distribute
en: Distribute
hr: Raspodijeli

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diverge
en: Diverge
hr: Razilaženje

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Scatter
en: Scatter
hr: Rasprši

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Disperse
en: Disperse
hr: Raširiti

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diffuse Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Diffuse
en: Diffuse
hr: Raspršiti

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Empty
en: Empty
hr: Prazno

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dissipate
en: Dissipate
hr: Disipirati

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Absorb
en: Absorb
hr: Apsorbirati

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dispel
en: Dispel
hr: Rasturi

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Resist
en: Resist
hr: Izdrži

note: Translators: Menu item Verb/Provision Translators: Menu item Verb/Provision/Provision
en: Provision
hr: mjera, priprema, uvjet, odredba

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Store
en: Store
hr: Smijestiti

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Contain
en: Contain
hr: Sadržavati

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Collect
en: Collect
hr: Kolekcija

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Reserve
en: Reserve
hr: Rezervirati

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Supply
en: Supply
hr: Namiri

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Provide
en: Provide
hr: Omogući

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Replenish
en: Replenish
hr: Popuni

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Expose
en: Expose
hr: Izloži

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Extract
en: Extract
hr: Raspakiravanje

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Control Magnitude
en: Control Magnitude
hr: Kontrola magnitude

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Actuate
en: Actuate
hr: Pobudi

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Start
en: Start
hr: Započni

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Initiate
en: Initiate
hr: Pokreni

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Regulate
en: Regulate
hr: Regulirati

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Enable
en: Enable
hr: Omogući

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Disable
en: Disable
hr: Onemogući

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Limit
en: Limit
hr: Linije

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Interrupt
en: Interrupt
hr: Prekid

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Change
en: Change
hr: Promijeni

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Increase
en: Increase
hr: Povećaj

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Decrease
en: Decrease
hr: Smanji

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Amplify
en: Amplify
hr: Pojačaj

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Reduce
en: Reduce
hr: Umanji

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Normalize
en: Normalize
hr: Normaliziraj

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Multiply
en: Multiply
hr: Pomnoži

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Scale FIXME: mark read-only
en: Scale
hr: Razmjer

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Rectify
en: Rectify
hr: Poravnaj

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Adjust
en: Adjust
hr: Podesi

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Form
en: Form
hr: Obrazac

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compact
en: Compact
hr: Zbijeno

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Crush
en: Crush
hr: Slom

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Shape
en: Shape
hr: Oblik

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compress
en: Compress
hr: Komprimiraj

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Pierce
en: Pierce
hr: Probušiti

note: Translators: Menu item Verb/Convert Translators: Menu item Verb/Convert/Convert
en: Convert
hr: Pretvori

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Transform
en: Transform
hr: Transformacija

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Liquefy
en: Liquefy
hr: Istopi

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Solidify
en: Solidify
hr: Očvrsni

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Evaporate
en: Evaporate
hr: Ispari

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Sublimate
en: Sublimate
hr: Sublimiraj

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Condense
en: Condense
hr: Zgusni

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Integrate
en: Integrate
hr: Integriraj

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Differentiate
en: Differentiate
hr: Razlikovati

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Process
en: Process
hr: proces

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Sense
en: Sense
hr: osjetiti

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Perceive
en: Perceive
hr: Spoznaj

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Recognize
en: Recognize
hr: Prepoznaj

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Discern
en: Discern
hr: Razaznati

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Check
en: Check
hr: Provjeri

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Verify
en: Verify
hr: Provjera snimljenog

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Indicate
en: Indicate
hr: Ukaži

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Mark
en: Mark
hr: Označi

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Display
en: Display
hr: Prikaz

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Measure
en: Measure
hr: Mjeri

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Calculate
en: Calculate
hr: Izračunaj

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Represent
en: Represent
hr: Predstavi

note: Translators: Menu item Noun
en: Noun
hr: Imenica

note: Translators: Menu item Noun/Material/Solid
en: Solid
hr: Puno

note: Translators: Menu item Noun/Material/Liquid
en: Liquid
hr: Tekući

note: Translators: Menu item Noun/Material/Gas
en: Gas
hr: Plin

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human Translators: Menu item Noun/Material/Human/Human Translators: Menu item Noun/Energy/Human
en: Human
hr: Čovjek %1

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Hand
en: Hand
hr: Ruka

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Foot
en: Foot
hr: Podnožje

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Head
en: Head
hr: Glava

note: Translators: Menu item Noun/Material/Biological
en: Biological
hr: Biološki

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical
en: Mechanical
hr: Mehanički

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Mech. Energy
en: Mech. Energy
hr: Meh. Energija

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translation
en: Translation
hr: Prijevod

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Force
en: Force
hr: Prisili

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotation
en: Rotation
hr: Rotacija

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Torque
en: Torque
hr: Zaokret

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Random Motion
en: Random Motion
hr: Slučajno kretanje

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Vibration
en: Vibration
hr: Vibracija

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotational Energy
en: Rotational Energy
hr: Rotacijska energija

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translational Energy
en: Translational Energy
hr: Prijenosna energija

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity
en: Electrical
hr: Električni

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Electricity
en: Electricity
hr: Elektricitet

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Voltage
en: Voltage
hr: Voltaža

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Current
en: Current
hr: Trenutno

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic
en: Hydraulic
hr: Hidraulički

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Pressure
en: Pressure
hr: Pritisak

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Volumetric Flow
en: Volumetric Flow
hr: Količina protoka

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal
en: Thermal
hr: Termalni

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Heat
en: Heat
hr: Vrućina

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Conduction
en: Conduction
hr: Provodljivost

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Convection
en: Convection
hr: prijenos

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Radiation Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radiation
en: Radiation
hr: Radijacija

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Pneumatic
en: Pneumatic
hr: Pneumatika

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Chemical
en: Chemical
hr: Kemijski

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive
en: Radioactive
hr: Radioaktivno

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Microwaves
en: Microwaves
hr: Mikro valovi

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radio waves
en: Radio waves
hr: Radio valovi

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/X-Rays
en: X-Rays
hr: X-Zrake

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Gamma Rays
en: Gamma Rays
hr: Gamma Zrake

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Acoustic Energy
en: Acoustic Energy
hr: Akustična Energija

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Optical Energy
en: Optical Energy
hr: Optička energija

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Solar Energy
en: Solar Energy
hr: Sunčeva energija

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Magnetic Energy
en: Magnetic Energy
hr: Magnetna energija

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Motion
en: Human Motion
hr: Ljudsko kretanje

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Force
en: Human Force
hr: Ljudska sila

en: User/Device Fn
hr: Funkcija korisnika/uređaja

en: Wish Fn
hr: Funkcija želja

en: Macro call
hr: Poziv makroa

en: This action is a call to a macro-step
hr: Ova akcija je poziv makro-koraka

en: Condition
hr: Uvjet

en: The boolean equation of the condition
hr: Logička jednadžba uvjeta

en: The condition's font
hr: Font uvjeta

en: The condition's font size
hr: Veličina pisma uvjeta

en: Color
hr: Boja

en: The condition's color
hr: Boja uvjeta

en: GRAFCET diagram objects
hr: GRAFCET dijagram objekti

en: Regular step
hr: Običan korak

en: Initial step
hr: Početni korak

en: Macro entry step
hr: Korak ulaza u makro

en: Macro exit step
hr: Korak izlaza iz makroa

en: Macro call step
hr: Korak poziva makroa

en: Subprogram call step
hr: Poziv koraka podprograma

en: Step name
hr: &Prezime:

en: The name of the step
hr: Ime od koraka

en: Step type
hr: Tip koraka

en: The kind of step
hr: Vrsta koraka

en: Active
hr: Aktivan

en: Shows a red dot to figure the step's activity
hr: Prikazuje crvenu točku da oslika aktivnost koraka

en: Receptivity
hr: Osjetljivost

en: The boolean equation of the receptivity
hr: Logička jednadžba za prijem

en: The receptivity's font
hr: Font za prijem

en: The receptivity's font size
hr: Veličina pisma za prijem

en: The receptivity's color
hr: Veličina pisma za prijem

en: North point
hr: Sjeverna točka

en: South point
hr: Južna točka

en: Draw arrow heads on upward arcs:
hr: Nacrtaj početak strelice na gornjim lukovima:

en: OR
hr: ILI

en: AND
hr: I

en: Vergent type:
hr: Vrsta tjemena:

en: Add connection point
hr: Dodaj točku spajanja

en: Delete connection point
hr: Izbriši točku povezivanja

en: Dependency
hr: Ovisnosti

en: None
hr: Nijedan

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule
en: Message:
hr: Poruka:

en: Arrow color
hr: Boja strelice

en: Arrow line width
hr: Debljina linije Strelice

en: Seconds arrow color
hr: Boja kazaljke za sekunde

en: Seconds arrow line width
hr: Širina kazaljke za sekunde

en: Show hours
hr: Prikaži vrijeme

en: Miscellaneous objects
hr: Razni objekti

en: Square
hr: Četverokut

en: Add Handle
hr: Dodaj Ručku

en: Delete Handle
hr: Izbriši držač

en: Network diagram objects
hr: Mrežni dijagram objekta

en: Import resource (not shown upstairs)
hr: Importirani izvor (nije prikazano gore)

en: Imply resource (not shown downstairs)
hr: Podrazumijevaj resurs (nije prikazan dolje)

en: Dotted arrow
hr: Točkasta strelica

en: disable arrow heads
hr: isključi glave strelica

en: Flow style:
hr: Stil toka:

en: Automatically gray vertical flows:
hr: Automatski posivi vertikalne tokove:

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
hr: Da se olakša čitanje, tokovi koji počinju i završavaju se uspravno se mogu iscrtati sivom bojom

en: SADT Arrow
hr: SADT Strelica

en: Activity/Data identifier
hr: Aktivnost/Identifikator podatka

en: SADT box
hr: SADT kućica

en: SADT diagram objects
hr: SADT dijagram objekta

en: Curve distance
hr: Udaljenost krivulje

en: Add Segment
hr: Dodaj Odsječak

en: Delete Segment
hr: Izbriši segment

en: Symmetric control
hr: Simetrično upravljanje

en: Smooth control
hr: Kontrola glatkosti

en: Cusp control
hr: Cusp kontrola

en: Free
hr: Slobodno

en: Fixed
hr: Fiksno

en: Aspect ratio
hr: Omjer gledišta

en: Free aspect
hr: Slobodno gledište

en: Fixed aspect
hr: Nepromjenjivo gledište

en: Circle
hr: Kružnica

en: Image file
hr: Datoteka sa slikom

en: Draw border
hr: Nacrtaj granicu

en: Keep aspect ratio
hr: Zadrži odnos širine i visine

en: The image file '%s' was not found.
hr: Datoteka slike "%s" nije pronađena.

en: Arrows
hr: Strelice

en: Start point
hr: Početna točka

en: End point
hr: Krajnja točka

en: Add Corner
hr: Dodaj Kut

en: Delete Corner
hr: Izbriši kut

en: Standard objects
hr: Standardni objekti

en: Actor
hr: Učesnik

en: From A to B
hr: Od A do B

en: From B to A
hr: Od B do A

en: Composition
hr: Sastavljanje poruka

en: Side A
hr: Strana A

en: Show arrow
hr: Pokaži strelice

en: Side B
hr: Strana B

note: Attributes page:
en: _Attributes
hr: _Atributi

en: Attribute data
hr: Podaci dodataka

en: Value:
hr: Vrijednost:

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Visibility:
hr: Vidljivost:

en: Public
hr: Javno

en: Private
hr: Privatno

en: Protected
hr: Zaštićeno

en: Implementation
hr: Implementacija

note: end: Inheritance type
en: Class scope
hr: domet klase

en: Class
hr: Klasa

note: how it used to be before 0.96+SVN one name, one type: but breaks forward-compatibiliy so kind of reverted
en: Stereotype
hr: Stereotip

en: Abstract
hr: Informacije o dokumentu

en: Visible Attributes
hr: Vidljive osobine

en: Visible Operations
hr: Vidljive operacije

en: Visible Comments
hr: Vidljivi komentari

en: Template
hr: Predložak

en: Suppress Attributes
hr: Zanemari atribute

en: Suppress Operations
hr: Zanemari operacije

note: umlattribute_extra
en: Operations
hr: Operacije

en: Polymorphic
hr: Polimorfna

en: Class Name
hr: Ima Klase

note: Class page:
en: _Class
hr: _Klasa

en: Class name:
hr: Ime klase:

en: Stereotype:
hr: Stereotip:

en: Attributes visible
hr: Atributi vidljivi

en: Operations visible
hr: Operacije vidljive

en: Suppress operations
hr: Zanemari operacije

en: Comments visible
hr: Komentari vidljivi

note: head line
en: Kind
hr: Vrsta

en: Size
hr: Veličina

en: Abstract Class
hr: Apstraktna Klasa

en: Text Color
hr: Boja Teksta

en: Foreground Color
hr: Boja prvog plana

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Boundary
hr: Ograničenje

en: Is object
hr: Objekt je

note: end: Visibility
en: Inheritance type:
hr: Nasljedni tip

en: Polymorphic (virtual)
hr: Polimorfna (virtualna)

en: Leaf (final)
hr: List (krajnji)

en: Query
hr: Upit

en: Parameters:
hr: Parametri:

en: Parameter data
hr: Podaci parametara

en: Def. value:
hr: Def. vrijednost:

en: Direction:
hr: Smjer:

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: In
hr: Ulaz

en: Out
hr: Izlaz

en: In & Out
hr: Unutra & Izvan

note: Operations page:
en: _Operations
hr: _Operacije

en: Operation data
hr: Podaci djelovanja

note: Templates page:
en: _Templates
hr: _Predlošci

en: Template class
hr: Šablonska klasa

en: Formal parameter data
hr: Formalni parametarski podaci

en: Facet
hr: Mala ravnina

en: Receptacle
hr: Priključak

en: Event Source
hr: Izvor događaja

en: Event Sink
hr: Izlaz događaja

en: Constraint:
hr: Ograničenje:

en: Show arrow:
hr: Pokaži strelice:

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule - reverted, forward compatibility seems more important
en: Interface:
hr: Međusklop:

en: Draw focus of control:
hr: Crtaj središte kontrole:

en: Draw destruction mark:
hr: Crtaj oznaku destrukcije:

en: Add connection points
hr: Dodaj točke spajanja

en: Remove connection points
hr: Ukloni vezne točke

en: UML Lifeline
hr: UML linija života

en: Call
hr: Poziv

en: Create
hr: Stvori

en: Destroy
hr: Uništi

en: Simple
hr: Jednostavno

en: Send
hr: Pošalji

en: Recursive
hr: Rekurzivno

en: Message type:
hr: Vrsta poruka:

en: Explicit state
hr: Izričito stanje

en: Active object
hr: Aktivni objekt

en: Show attributes
hr: Prikaži osobine

en: Multiple instance
hr: Višestruke instance

en: Is final
hr: Završeno

en: Collaboration
hr: Suradnja

en: Text outside
hr: Vanjski tekst

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
hr: Duljina reda slike je vaće od najveće ćelije polja.
    Slika nije izvezena u CGM.

en: Computer Graphics Metafile export filter
hr: Computer Graphics Metafile filter za izvoz

en: Drawing Interchange File import and export filters
hr: Crtanje uvoznih i izvoznih filtera datoteka razmjene

en: Drawing Interchange File
hr: Crtanje datoteke razmjene

en: HP Graphics Language
hr: HP Grafički Jezik

en: HP Graphics Language export filter
hr: izvozni filter za HP Grafički Jezik

en: TeX Metapost export filter
hr: Izvozni filter za metapost

en: TeX Metapost macros
hr: Metapost makroi

en: Could not save file:
    %s
    %s
hr: Ne mogu spremiti datoteku:
    %s
    %s

en: Select Printer
hr: Izaberite pisač

en: Printer
hr: Pisač

en: File
hr: Datoteka

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
hr: Datoteka "%s" već postoji.
    Da li želite da je presnimite?

en: File already exists
hr: Datoteka već postoji

en: Could not run command '%s': %s
hr: Ne mogu izvršiti naredbu "%s": %s

en: Could not open '%s' for writing: %s
hr: Nisam mogao otvoriti "%s" za pisanje: %s

en: Printing error: command '%s' returned %d
hr: Greška kod ispisa: naredba "%s" je vratila %d

en: Printing error: command '%s' caused sigpipe.
hr: Greška kod ispisa: naredba "%s" je prouzročila sigpipe.

en: TeX PSTricks macros
hr: TeH PSTricks makroi

en: Python scripting support
hr: Podrška za Pyhton skripte

en: Scalable Vector Graphics
hr: Skalabilna vektorska grafika (SVG)

en: Scalable Vector Graphics import and export filters
hr: Filteri za uvoz i izvoz SVG-a

en: root element was '%s' -- expecting 'svg'.
hr: koreni element je bio "%s" — očekivao sam "svg".

en: WMF export filter
hr: WMF izvozni filter

en: WordPerfect Graphics export filter
hr: Izvozni filter za WPG

en: File: %s type/version unsupported.
hr: Datoteka: %s tipa/verzije nije podržana.

en: Fig Format import and export filter
hr: Uvozni i izvozni filter za Fig Format

en: No more user-definable colors - using black
hr: Nema više boja postavljenih od strane korisnika — koristim crnu

en: Patterns are not supported by Dia
hr: Obrasci nisu podržani od Die

en: Unknown arrow type %d
hr: Nepoznati tip strelice %d

en: Unknown polyline subtype: %d
hr: Nepoznat podtip poligonske linije: %d

note: Open approximated spline Closed approximated spline
en: Cannot convert approximated spline yet.
hr: Ne mogu još pretvoriti aproksimirani spline.

en: Unknown spline subtype: %d
hr: Nepoznata podvrsta krivulje: %d

en: Compound end outside compound
hr: Sjedinjenje i vanjsko sjedinjenje

en: Unknown object type %d
hr: Nepoznata vrsta objekta %d

en: `%s' is not one of `%s' or `%s'
hr: "%s" nije jedna od "%s" ili "%s"

en: Unknown paper size `%s', using default
hr: Nepoznata veličina papira`%s', koristi uobičajeno

en: Can't open output file %s: %s
hr: Ne mogu otvoriti izlaznu datoteku %s: %s

en: Error while parsing stylesheet %s
hr: Greška kod prevođenja  stilskog lista %s

en: Error while applying stylesheet %s
hr: Greška u primjeni stilskih listova %s

en: Error while parsing stylesheet: %s
hr: Greška kod prevođenja  stilskog lista: %s

en: Error while applying stylesheet: %s
hr: Greška u primjeni stilskih listova: %s

en: XSL Transformation filter
hr: Filter za XSL transformacije

en: Export through XSLT
hr: Izvezi kroz XSLT

en: From:
hr: Od:

en: To:
hr: Za:

note: Sheet Name: Assorted, was Geometric, maybe Basic Shapes instead? Leave as is for now, renaming too much hassle. Will probably need to split into seperate sheets soon anyway.
en: An Assorted Collection of Polygons, Beziergons and other Miscellaneous Geometric Shapes
hr: Raznovrsni skup poligona, bezijerovih poligona i drugih raznih geometrijskih oblika

en: Right angle triangle
hr: Trokut desnog kuta

en: Perfect square, height equals width
hr: Savršeni kvadrat, visina jednaka širini

en: Perfect circle
hr: Savršeni krug

en: Quarter circle
hr: Četvrtina kruga

en: Diamond
hr: Dijamant

en: Horizontal parallelogram
hr: Vodoravni paralelogram

en: Vertical parallelogram
hr: Okomiti paralelogram

en: Swiss cross
hr: Švicarski križ

en: Maltese cross
hr: Malteški križ

en: Down arrow
hr: Strelica prema dolje

en: Up arrow
hr: Strelica gore

en: Left arrow
hr: Strelica ulijevo

en: Right arrow
hr: Desna strelica

en: Notched left arrow
hr: Zasječena strelica ulijevo

en: Notched right arrow
hr: Zasječena strelica udesno

en: Left-up arrow
hr: Lijevo–gore strelica

en: Turn-up arrow
hr: Strelica okreta prema gore

en: Left-right arrow
hr: Lijeva–desna strelica

en: Up-down arrow
hr: Strelica gore-dolje

en: Quad arrow
hr: Četvorostruka strelica

en: Left-right-up arrow
hr: Lijeva–desna–gore strelica

en: Up-down-left arrow
hr: Strelica dolje-lijevo

en: Pentagon block arrow
hr: Ispunjena peterokutna strelica

en: Chevron
hr: Ševron

en: Heart
hr: Srce

en: Sun
hr: Ned

en: Quarter moon
hr: Četvrt mjeseca

en: Chronogram
hr: Kronogram

en: Objects to design chronogram charts
hr: Objekti za izradu kronogramskih grafikona

en: Time scale
hr: Vremenska ljestvica

en: Data line
hr: Linija podataka

en: Circuit
hr: Krug

en: Components for circuit diagrams
hr: Komponente za dijagrame električnih krugova

en: Vertically aligned resistor
hr: Okomito poravnat otpornik

en: Horizontally aligned inductor
hr: Vodoravno poravnat induktor

en: Vertically aligned inductor
hr: Okomito poravnat induktor

en: Horizontally aligned resistor
hr: Vodoravno poravnat otpornik

en: Vertically aligned resistor (European)
hr: Okomito poravnat otpornik (europski)

en: Horizontally aligned inductor (European)
hr: Vodoravno poravnat induktor (europski)

en: Vertically aligned inductor (European)
hr: Okomito poravnat induktor (europski)

en: Horizontally aligned resistor (European)
hr: Vodoravno poravnat otpornik (europski)

en: Horizontally aligned capacitor
hr: Vodoravno položeni kondenzator

en: Vertically aligned capacitor
hr: Okomito poravnat kapacitor

en: NPN bipolar transistor
hr: NPN bipolarni tranzistor

en: PNP bipolar transistor
hr: PNP bipolarni tranzistor

en: Horizontally aligned diode
hr: Vodoravno položena dioda

en: Vertically aligned diode
hr: Okomito poravnata dioda

en: Horizontally aligned zener diode
hr: Vodoravno poravnata zener dioda

en: Vertically aligned zener diode
hr: Okomito poravnata zener dioda

en: Ground point
hr: Bazna točka

en: Operational amplifier
hr: Radni pojačivač

en: Horizontally aligned fuse
hr: Vodoravno poravnat osigurač

en: Vertically aligned fuse
hr: Okomito poravnat osigurač

en: Lamp
hr: Lampa

en: Speaker
hr: Zvučnik

en: Microphone
hr: Mikrofon

en: Horizontally aligned LED
hr: Vodoravno položeni LED

en: Vertically aligned LED
hr: Okomita poravnata LED

en: NMOS transistor
hr: NMOS tranzistor

en: PMOS transistor
hr: PMOS tranzistor

en: Horizontal jumper
hr: Vodoravna spojnica

en: Computer shapes by Cisco
hr: Cisco oblici kompjutera

en: SUN workstation
hr: Sun radna stanica

en: CiscoWorks workstation
hr: CiscoWorks radna stanica

en: Workgroup director
hr: Usmjerivač radne grupe

en: CiscoSecurity
hr: CiscoSigurnost

en: WWW server
hr: Web server

en: Web browser
hr: Čitač weba

en: File Server
hr: Poslužitelj datoteka

en: Server with PC Router
hr: Server sa routerom

en: Supercomputer
hr: Superračunalo

en: Scanner
hr: Skener

en: Handheld
hr: Ručni računar

en: Wireless
hr: Bežična

en: PDA
hr: Osobni digitalni pomoćnik (PDA)

en: Monitor
hr: Zaslon

en: PC Video
hr: Osobno računalo za video

en: Relational Database
hr: Relacijska baza podataka

en: Diskette
hr: Disketa

en: Host
hr: Računalo

en: Storage array
hr: Skup za smeštaj

en: Broadband router
hr: Širokopojasni ruter

en: Wavelength router
hr: Router valne duljine

en: Workgroup switch
hr: Switch za radne grupe

en: ISDN switch
hr: ISDN preklopnik

en: Miscellaneous shapes by Cisco
hr: Razni oblici od strane Ciscoa

en: University
hr: Sveučilište

en: Branch office
hr: Odeljenje kancelarije

en: Telecommuter house
hr: Kuća telecommutera

en: Running man
hr: Trčeći čovijek

en: Satellite dish
hr: Satelitski tanjur

en: Satellite
hr: Satelit

en: File cabinet
hr: Orman za dokumenta

en: Car
hr: Automobil

en: Truck
hr: Kamion

en: Network shapes by Cisco
hr: Mrežni oblici od strane Cisco-a

en: VIP
hr: Važne osobe

en: System controller
hr: Sustavski kontroler

en: Directory Server
hr: Poslužitelj imenika

en: Firewall
hr: Vatrozid

en: LAN to LAN
hr: LAN na LAN

en: AccessPoint
hr: PristupnaTočka

en: BBFW media
hr: BBFW medij

en: UPS
hr: UPS (besprekidna napajanja)

en: 3X74 (floor) cluster controller
hr: 3174 (razinski) kontroler skupine

en: 3174 (desktop) cluster controller
hr: 3174 (radna stanica) kontroler skupine

en: Cloud
hr: Oblak

en: LocalDirector
hr: Lokalni Usmjerivač

en: Bridge
hr: Most

en: Breakout box
hr: Kutija za iskakanje

en: IPTV broadcast server
hr: IPTV broadcast poslužitelj

en: IPTV content manager
hr: IPTV upravitelj sadržaja

en: Phone
hr: Telefon

en: Phone/Fax
hr: Telefon/faks

en: IP Softphone
hr: IP softverski telefon

en: Softphone
hr: Softverski telefon

en: Turret
hr: Toranj

en: Class 4/5 switch
hr: Preklopnik klase 4/5

en: CallManager
hr: UpraviteljPoziva

en: Generic softswitch
hr: Običan softverski switch

en: SC2200/VSC3000 host
hr: SC2200/VSC3000 računalo

en: Virtual switch controller (VSC 3000)
hr: Virtualni switch kontroler (VSC 3000)

en: MoH server (Music on Hold)
hr: MoH poslužitelj (muzika zadržana)

en: TDM router
hr: TDM ruter

en: Civil Engineering Components
hr: Komponente za Građevinarstvo

en: Vertical rest
hr: Okomiti naslon

en: Horizontal rest
hr: Vodoravni naslon

en: Bivalent vertical rest
hr: Dvoznačan okomiti zastoj

en: Reference line
hr: Referentna linija

en: Water level
hr: Razina vode

en: Soil
hr: Zemlja

en: Horizontally aligned arrow
hr: Vodoravno položena strelica

en: Vertically aligned arrow
hr: Okomito poravnata strelica

en: Horizontal limiting line
hr: Vodoravna granična crta

en: Vertical limiting line
hr: Okomita ograničavajuća linija

en: Horizontally aligned pump
hr: Vodoravno poravnata pumpa

en: Vertically aligned pump
hr: Okomito poravnata pumpa

en: Horizontally aligned compressor
hr: Vodoravno poravnat kompresor

en: Vertically aligned compressor
hr: Okomito poravnat kompresor

en: Vertically aligned valve
hr: Okomito poravnat ventil

en: Horizontally aligned valve
hr: Vodoravno poravnat ventil

en: Backflow preventer
hr: Sprečavanje toka unazad

en: Gas bottle
hr: Plinska boca

en: Frequency converter
hr: Konverter frekvencije

en: Vertically aligned propeller
hr: Okomito poravnat propeler

en: Aerator with bubbles
hr: Aerator sa mjehurićima

en: Final-settling basin
hr: Konačno-staloženo korito

en: Preliminary clarification tank
hr: Probni spremnik za pročišćavanje

en: Basin
hr: Bazen

en: Container
hr: Spremnik

en: Ladder
hr: Ljestve

en: Components for LADDER circuits
hr: Sastavni dijelovi LADDER kruga

en: 'if' (normally open) ladder contact
hr: "ako je" (obično otvoren) prekidač

en: 'if not' (normally closed) ladder contact
hr: "ako nije" (obično zatvoren) prekidač

en: Simple output variable
hr: Jednostavna izlazna promjenjiva

en: Negative output variable
hr: Negativna izlazna promijenjiva

en: 'set' output variable
hr: 'set' izlazna varijabla

en: 'reset' output variable
hr: 'reset' izlazna varijabla

en: 'jump' output variable
hr: 'jump' izlazna varijabla

en: Receptivity output variable
hr: Prijemna izlazna promjenljiva

en: Power-saved simple output variable
hr: Izlazna jednostavna promijenljiva sa štednjom struje

en: Power-saved negative output variable
hr: Izlazna negativna promijenljiva sa štednjom struje

en: Power-saved 'set' output variable
hr: Izlazna "podesi" promijenljiva sa štednjom struje

en: Power-saved 'reset' output variable
hr: Izlazna "resetiraj" promijenljiva sa štednjom struje

en: Cybernetics
hr: Kibernetika

en: Elements of cybernetic circuits
hr: Komponente kibernetičkih krugova

en: Sum, subtracting left input
hr: Zbroj, zbrajanje lijevih ulaza

en: Sum, subtracting right input
hr: Zbroj, zbrajanje desnih ulaza

en: Sum, subtracting bottom input
hr: Zbroj, zbrajanje donjih ulaza

en: Sum, subtracting top input
hr: Zbroj, zbrajanje gornjih ulaza

en: Sum
hr: Zbroj

en: Product
hr: Proizvod

en: High pass filter
hr: Filtar visoke propusnosti

en: Low pass filter
hr: Filtar niske propusnosti

en: Sine characteristic or input
hr: Sinisna karakteristika ili izlaz

en: Sigmoid characteristic
hr: Karakteristika sigmoida

en: Saturation characteristic
hr: Karakteristika zasićenosti

en: Relay characteristic (sigma)
hr: Karakteristika releja (sigma)

en: Half wave rectifier or ramp input
hr: Ispravljač poluvala ili divlji izlaz

en: Full wave rectifier (absolute value)
hr: Ispravljač punog vala (apsolutna vrijednost)

en: Constant positive shift on the y-axis
hr: Nepromjenjivi pozitivni pomak po y-osi

en: Constant negative shift on the y-axis
hr: Nepromjenjivi negativni pomak po y-osi

en: Constant factor greater 1
hr: Nepromjenjivi faktor veći od 1

en: Constant factor between 0 and 1
hr: Nepromjenjivi faktor između 0 i 1

en: Constant factor between 0 and -1
hr: Nepromjenjivi faktor između 0 i -1

en: Constant factor below -1
hr: Nepromjenjivi faktor ispod -1

en: Template for custom characteristics
hr: Predložak za korisnički određene karakteristike

en: Time delay
hr: Vrijeme odgode

en: Function
hr: Funkcija

en: Document
hr: Dokument

en: Electric
hr: Električki

en: Components for electric circuits
hr: Komponente za električne krugove

en: Normally open contact (horizontal)
hr: Uobičajeno otvoreni kontakt (vodoravno)

en: Normally closed contact (horizontal)
hr: Uobičajeno zatvoren kontakt (vodoravno)

en: Normally open position switch (horizontal)
hr: Uobičajeno otvoren izmjenjivač pozicije (vodoravno)

en: Normally closed position switch (horizontal)
hr: Uobičajeno zatvoren izmjenjivač mjesta (vodoravno)

en: Normally open contact (vertical)
hr: Uobičajeno otvoreni kontakt (okomito)

en: Normally closed contact (vertical)
hr: Uobičajeno zatvoren kontakt (okomito)

en: Normally open position switch (vertical)
hr: Uobičajeno otvoren izmjenjivač pozicije (okomito)

en: Normally closed position switch (vertical)
hr: Uobičajeno zatvoren izmjenjivač mjesta (okomito)

en: The command organ of a relay (horizontal)
hr: Naredbeni nositelj prijenosa (vodoravno)

en: Relay (horizontal)
hr: Vodoravno zrcaljenje

en: Lamp or indicator light (horizontal)
hr: Svjetiljka ili svjetleći indikator (vodoravno)

en: The command organ of a relay (vertical)
hr: Naredbeni nositelj prijenosa (okomito)

en: Relay (vertical)
hr: Okomito zrcaljenje

en: Lamp or indicator light (vertical)
hr: Svjetiljka ili svjetleći indikator  (okomito)

en: Connection point
hr: Spojna točka

en: Editor for Entity Relations Diagrams
hr: Uređivač diagrama odnosa entiteta

en: Weak entity
hr: Slab entitet

en: Participation
hr: Sudjelovanje

en: Objects to draw flowcharts
hr: Objekti za crtanje dijagram toka

en: Process/Auxiliary Operation
hr: Dopunska/procesna operacija

en: Input/Output
hr: Ulaz/Izlaz

en: Decision
hr: Odluka

en: Connector
hr: Poveznik

en: Transaction file
hr: Datoteka sa transakcijama

note: XXX
en: Off page connector
hr: Povezivač van stranice

en: Manual operation
hr: Ručna operacija

en: Preparation
hr: Priprema

en: Manual input
hr: Ručni unos

en: Predefined process
hr: Predefinirani proces

en: Terminal Interrupt
hr: Prekid terminala

en: Magnetic disk
hr: Magnetni disk

en: Magnetic drum
hr: Magnetni bubanj

en: Magnetic tape
hr: Magnetna traka

en: Internal storage
hr: Unutarnji smještaj

en: Merge
hr: Spajanje

en: Delay
hr: Zadrška

note: XXX
en: Summing junction
hr: Skupna točka

note: XXX
en: Collate
hr: Razvrstaj za uvez

en: Sort
hr: Razvrstavanje

en: Or
hr: Ili

en: Punched card
hr: Bušena kartica

en: Punched tape
hr: Bušena traka

en: Transmittal tape
hr: Traka za prijenos

en: Offline storage
hr: Neumrežena memorija

en: Editor for Function Structure Diagrams.
hr: Editor za Funkcijske Konstrukcijske Dijagrame.

en: Flow
hr: Protk

en: Orthogonal polyline flow
hr: Tok upravne izlomljene linije

en: Objects to design GRAFCET charts
hr: Objekti za izradu GRAFCET grafikona

en: Macro sub-program call step
hr: Korak poziva makro potprograma

en: Action to associate to a step
hr: Akcija koja se pridružuje koraku

en: Condition (of an action)
hr: Stanje (akcije)

en: Transition
hr: Prijelaz

en: OR vergent
hr: ILI rub

en: AND vergent
hr: I rub

en: Arc (upward)
hr: Luk (preka gore)

note: use dc:title instead?
en: Map, Isometric
hr: Mapa, izometrija

note: Visio calls theses Map, Directional Map 3D. use dc:description instead?
en: Isometric Directional Map Shapes
hr: Oblici plana izometričkih pravaca

en: Road Section
hr: Blok ceste

en: Long Straight Road Section
hr: Blok dugačke ravne ceste

en: Crossroads
hr: Raskrižje

en: T-Junction
hr: T-spoj

en: Elevated Road
hr: Uzvišenje na cesti

en: Corner 1
hr: Kut 1

en: Corner 2
hr: Kut 2

en: River
hr: Potok

en: Block 1, 2:4
hr: Blok 1, 2:4

en: Block 2, 2:8
hr: Blok 2, 2:8

en: Block 3, 4:4
hr: Blok 3, 4:4

en: Block 4, 4:8
hr: Blok 4, 4:8

en: Block 5, 3:3
hr: Blok 5, 3:3

en: Block 6, 4:6
hr: Blok 6, 4:6

en: Block 7
hr: Blok 7

en: Factory
hr: Tvornica

en: Car 1, Front View
hr: Automobil 1, prednji pogled

en: Car 2, Rear View
hr: Automobil 2, zadnji pogled

en: Train 1, angled downward
hr: Vlak 1, odozgo ukošeno

en: Train 2, angled upward
hr: Vlak 2, odozdo ukošeno

en: Tree 1
hr: Drvo 1

en: Footbridge, Pedestrian Bridge
hr: Pješački most

en: One Way Road Sign
hr: Znak za jednosmjernu cestu

en: Pieces of a jigsaw
hr: Dijelovi slagalica

en: Logic
hr: Logički

en: Boolean Logic
hr: Booleova logika

en: OR gate
hr: ILI element

en: AND gate
hr: I vrata

en: XOR gate
hr: ILI-ILI element

en: Simple buffer
hr: Jednostavni buffer

en: Inverter
hr: Pretvarač

en: NAND gate
hr: NAND vrata

en: NOR gate
hr: NILI element

en: NOT
hr: NE

en: Miscellaneous Shapes
hr: Razni oblici

en: Folder
hr: Mapa

en: Traditional clock
hr: Običan sat

en: U.S. Army Mobile Subscriber Equipment Components
hr: Dijelovi opreme za mobilne pretplatnike Američke vojske

en: Node center
hr: Središte čvora

en: Large extension node
hr: Veliki produžni čvor

en: Small extension node
hr: Mali produžni čvor

en: Tactical satellite communications terminal
hr: Taktički terminal za satelitsku vezu

en: Multiplexer
hr: Multipleksor

en: Demultiplexer
hr: Demultipleksor

en: Network
hr: Mreža

en: Objects to design network diagrams with
hr: Objekti sa kojima se izrađuju mrežni dijagrami

en: Computer
hr: Računalo

en: Storage
hr: Spremište

en: Ethernet bus
hr: Ethernet sabirnica

en: Simple printer
hr: Jednostavan  pisač

en: WAN connection
hr: WAN veza

en: WAN link
hr: WAN vezica

en: Stackable hub or switch
hr: Hub ili Switch prilagođen rackovima

en: Modular switching system
hr: Modularni sustav prespajanja

en: RJ45 wall-plug
hr: RJ45 zidna utičnica

en: Wall-plug for the scEAD cabling system
hr: Zidna utičnica za scEAD kablovski sustav

en: Simple modem
hr: Jednostavan modem

en: Antenna for wireless transmission
hr: Antena za bežični prijenos

en: Network cloud
hr: Mrežni oblak

en: Router symbol
hr: Simbol routera

en: Switch symbol
hr: Simbol za switch

en: ATM switch symbol
hr: ATM switch simbol

en: Firewall router
hr: Usmjerivač vatrozida

en: Workstation monitor
hr: Praćenje radne stanice

en: UNIX workstation
hr: UNIX radna stanica

en: Desktop PC
hr: Stolni PC

en: Bigtower PC
hr: PC velikog kućišta

en: Miditower PC
hr: Osobno Računalo u kućištu srednje veličine

en: Minitower PC
hr: Osobno Računalo u malom kućištu

en: Speaker with integrated amplifier
hr: Zvučnik sa ugrađenim pojačalom

en: Speaker without amplifier
hr: Zvučnik bez pojačala

en: 3 1/2 inch diskette
hr: 3 1/2 inčna disketa

en: ZIP disk
hr: ZIP Disk

en: External DAT drive
hr: Vanjska DAT jedinica

en: Mobile phone
hr: Mobilni telefon

en: Telephone
hr: Telefon

en: Digitizing board
hr: Digitalizatorska ploča

en: Pneumatic/Hydraulic
hr: Pneumatski/hidraulički

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
hr: Sastavni dijelovi za pneumatske i hidraulične krugove

en: Double-effect jack
hr: Utičnica sa dvostrukim ulazom

en: Normally-in simple-effect jack
hr: Obično-uključeno spojnica jednostavnog-utjecaja

en: Normally-out simple-effect jack
hr: Obično-isključeno gnjezdo jednostavnog-utjecaja

en: Generic pressure source
hr: Stvoreni izvor pritiska

en: Hydraulic pressure source
hr: Izvor hidrauličkog tlaka

en: Pneumatic pressure source
hr: Pneumatski izvor pritiska

en: Air exhaust orifice
hr: Otvor za ispuštanje zraka

en: 2/2 distributor
hr: 2/2 distributer

en: 3/2 distributor
hr: 3/2 distributer

en: 4/2 distributor
hr: 4/2 distributer

en: 5/2 distributor
hr: 5/2 distributer

en: Muscular command
hr: Mišićna naredba

en: Push-button command
hr: Pritisni--gumb naredba

en: Mechanical command by tappet
hr: Mehanička naredba pomoću podizača

en: Mechanical command by spring
hr: Mehanička naredba pomoću opruge

en: Electric command (single coil)
hr: Električna komanda (jednostruki namotaj)

en: Electric command (double coil)
hr: Električna naredba (dvostruki namotaj)

en: Indirect command by hydraulic driver
hr: Neposredna naredba od hidrauličkog pokretača

en: Indirect command by pneumatic driver
hr: Neposredna naredba od pneumatskog pokretača

en: Objects to design SADT diagrams
hr: Objekti za izradu SADT dijagrama

en: Activity/data flow arrow
hr: Strelica toka za aktivnost/podaci

en: Activity/data box
hr: Kućica za aktivnost/podatke

en: Flow label
hr: Oznaka toka

en: Specification and Description Language.
hr: Jezik za specifikaciju i opis (SDL).

en: Block type reference
hr: Blokiraj oznaku preporuke

en: Service type reference
hr: Referenca uslužnog tipa

en: Process type reference
hr: Referenca procesnog tipa

en: State
hr: Stanje

en: Function header
hr: Funkcijsko zaglavlje

en: Send message
hr: Pošalji poruku

en: Receive message
hr: Primljena poruka

en: Function call
hr: Funkcijski poziv

en: Action being executed
hr: Akcija koja se izvodi

en: Save state
hr: Snimi tekuće stanje

en: In/Out connector
hr: Unutra/Izvan konektor

en: Procedure return
hr: Povratak procedure

en: Generic text note
hr: Obična tekstualna bilješka

en: Shape Design
hr: Dizajn oblika

en: Design Dia objects with individual connection points
hr: Dizajniraj Dia objekte s individualnim točkama povezivanja

en: Connection Point
hr: Točke povezivanja

en: Main Connection Point
hr: Dodaj točku povezivanja

en: Objects to design Sybase replication domain diagrams with
hr: Objekti za izradu grafsličica za Sybase-ovu replikacijsku domenu

en: Sybase dataserver
hr: Sybase srver podataka

en: Sybase replication server
hr: Sybase replikacijski server

en: Log transfer manager or rep agent
hr: Prati upravitelja prijenosom ili posrednikom

en: Stable storage device
hr: Stabilni uređaj za podatke

en: Sybase client application
hr: Sybase program klijenta

en: Replication server manager
hr: Upravitelj replikacijskim serverom

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
hr: Editor za UML Statičke Konstrukcijske Dijagrame

en: Note
hr: Bilješka

en: Realizes, implements a specific interface
hr: Ostvaruje, omogućuje specifičnu sučelje

en: Generalization, class inheritance
hr: Uopćavanje, naslijeđivanje klasa

en: Association, two classes are associated
hr: Povezivanje, dvije klase su povezane

en: Aggregation, one class is part of another
hr: Sakupljanje, jedna klasa je dio druge

en: Implements, class implements a specific interface
hr: Izvodi, klasa implementira posebno sučelje

en: Constraint, place a constraint on something
hr: Ograničenje, stavite ograničenje na nešto

en: Small package
hr: Mali paket

en: Large package
hr: Veliki paket

en: Use case
hr: Koristi mala i velika slova

en: Lifeline
hr: Životna linija

en: Object
hr: Objekt

en: Message
hr: Poruka

en: Component
hr: Komponenta

en: Node
hr: Čvor

en: Class stereotype icon
hr: sličica stereotipa klase

en: Activity
hr: Aktivnost
