dia - en to sr translation catalogue (2455 entries)

note: This is not an errror
en: invalid layer range %lu - %lu
sr: неисправни опсег слоја %lu — %lu

en: Layer %lu (%s) selected more than once.
sr: Слој %lu (%s) је изабран више пута.

en: Layer %d (%s) selected more than once.
sr: Слој %d (%s) је изабран више пута.

en: There is no layer named %s.
sr: Не постоји слој под називом %s.

en: %s error: don't know how to export into %s
sr: %s грешка: не знам како да извезем у %s

en: %s error: input and output filenames are identical: %s
sr: %s грешка: називи улазне и излазне датотеке су исти: %s

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Import
en: Import
sr: Увези

en: %s error: need valid input file %s
sr: %s грешка: потребна је исправна улазна датотека %s

note: if (!quiet)
en: %s --> %s
sr: %s ——> %s

en: Can't find output format/filter %s
sr: Не могу да нађем формат/филтер излаза „%s“

en: Input directory '%s' must exist!
sr: Улазни директоријум „%s“ мора да постоји!

en: Output directory '%s' must exist!
sr: Излазни директоријум „%s“ мора да постоји!

note: &export_file_name
en: Export loaded file and exit
sr: Извози учитану датотеку и излази

en: OUTPUT
sr: ИЗЛАЗ

note: &export_file_format
en: Select the export filter/format
sr: Изаберите филтер/формат излаза

en: TYPE
sr: ВРСТА

en: List export filters/formats and exit
sr: Исписује филтере/формате излаза и излази

en: Export graphics size
sr: Величина извезеног графика

en: WxH
sr: ШxВ

en: Show only specified layers (e.g. when exporting). Can be either the layer name or a range of layer numbers (X-Y)
sr: Приказује самоназначене слојеве (нпр. приликом извоза). Може бити или назив слоја или опсег бројева слоја (X-Y)

en: LAYER,LAYER,...
sr: СЛОЈ,СЛОЈ,...

en: Don't show the splash screen
sr: Не приказује поздравни екран

en: Don't create an empty diagram
sr: Неће правити празан дијаграм

en: Start classic user interface (no diagrams in tabs)
sr: Покреће класично корисничко сучеље (без дијаграма у језичцима)

en: Send error messages to stderr instead of showing dialogs.
sr: Шаље поруке грешака на стандардни излаз грешака уместо да прикаже прозорчиће.

en: Directory containing input files
sr: Директоријум који садржи улазне датотеке

en: DIRECTORY
sr: ДИРЕКТОРИЈУМ

en: Directory containing output files
sr: Директоријум који садржи излазне датотеке

en: Display credits list and exit
sr: Приказује списак заслуга и излази

en: Generate verbose output
sr: Ствара опширан излаз

en: Display version and exit
sr: Приказује број издања и излази

en: [FILE...]
sr: [ДАТОТЕКА...]

en: Invalid option?
sr: Неисправна опција?

en: Filename conversion failed: %s
sr: Није успело претварање назива датотеке: %s

en: Missing input: %s
sr: Недостаје улаз: %s

en: Dia Diagram Editor
sr: Диа уређивач дијаграма

note: TRANSLATOR: 2nd and 3rd %s are time and date respectively.
en: Dia version %s, compiled %s %s
sr: Диа издање %s, преведена %s %s

en: Dia version %s
sr: Диа издање %s

en: Object Defaults
sr: Основности објекта

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs; exiting...
sr: Не могу да пронађем стандардне објекте када тражим библиотеке објеката; излазим...

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs in “%s”; exiting...
sr: Не могу да пронађем стандардне објекте када тражим библиотеке објеката у „%s“; излазим...

en: This shouldn't happen.  Please file a bug report at https://gitlab.gnome.org/GNOME/dia describing how you caused this message to appear.
sr: Ово није требало да се деси.  Пријавите грешку на „https://gitlab.gnome.org/GNOME/dia“ описујући шта сте радили те је дошло до грешке.

en: Save
sr: Сачувај

note: no standard buttons
en: Quitting without saving modified diagrams
sr: Прекидам без чувања измењених дијаграма

en: Modified diagrams exist. Are you sure you want to quit Dia without saving them?
sr: Постоје измењени дијаграми. Да ли сигурно желите да прекинете Диу без њиховог чувања?

en: Quit Dia
sr: Прекини Диу

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Exit
sr: Изађи

en: Could not create per-user Dia configuration directory
sr: Не могу да направим директоријум подешавања Дие за корисника

en: Could not create per-user Dia configuration directory. Please make sure that the environment variable HOME points to an existing directory.
sr: Не могу да направим директоријум подешавања Дие за корисника. Проверите да ли променљива окружења „HOME“ указује на постојећи директоријум.

en: Objects and filters internal to Dia
sr: Објекти и филтери унутрашњи за Диу

en: The original author of Dia was:
sr: Првобитни аутор Дие је био:

en: 
    The current maintainers of Dia are:
sr: 
    Садшњи одржаваоци Дие су:

en: 
    Other authors are:
sr: 
    Остали аутори су:

en: 
    Dia is documented by:
sr: 
    Документацију су написали:

en: Available Export Filters (for --filter)
sr: Доступни филтери извоза (за „--filter“)

note: Translators: be brief or mess up the table for --list-filters
en: Extension
sr: Проширење

en: Identifier
sr: Одредник

en: Description
sr: Опис

en: No print plugin found!
sr: Није пронађен прикључак за штампање!

en: Diagram%d.dia
sr: Дијаграм %d.dia

en: No image from Clipboard to paste.
sr: Нема слике из оставе за убацивање.

en: No selected object can take an image.
sr: Ниједан изабрани објекат не може да сними слику.

en: Clipboard Paste
sr: Убацивање у оставу

en: Failed to import '%s' as SVG.
sr: Нисам успео да увезем „%s“ као СВГ.

en: Paste failed: %s
sr: Убацивање није успело: %s

en: Clipboard Copy
sr: Умножавање у оставу

en: No existing object to paste.
sr: Не постоји објекат за убацивање.

en: Could not find help directory
sr: Не могу да пронађем директоријум помоћи

en: Could not open help directory:
    %s
sr: Не могу да отворим директоријум помоћи:
    %s

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
sr: Дејан Матијевић <dmax@neobee.net>
    Данило Шеган <danilo@prevod.org>
    Филип Милетић <f.miletic@ewi.tudelft.nl>
    Мирослав Николић <miroslavnikolic@rocketmail.com>
    
    Prevod.org — превод на српски језик.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га прослеђивати
    и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју је
    објавила Задужбина слободног софтвера; издања 2 лиценце
    или (по вашем избору) било којег новијег.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак Гнуове опште јавне лиценце
    уз овај програм; ако нисте, пишите Задужбини слободног
    софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA“.

en: A program for drawing structured diagrams.
sr: Програм за цртање структурних дијаграма.

en: You are about to print a diagram with %d page. | You are about to print a diagram with %d pages.
sr[0]: Штампате дијаграм од %d странице.
sr[1]: Штампате дијаграм од %d странице.
sr[2]: Штампате дијаграм од %d страница.
sr[3]: Штампате дијаграм са једном страницом.

en: You are about to export a diagram with %d page. | You are about to export a diagram with %d pages.
sr[0]: Извозите дијаграм од %d странице.
sr[1]: Извозите дијаграм од %d странице.
sr[2]: Извозите дијаграм од %d страница.
sr[3]: Извозите дијаграм са једном страницом.

en: You are about to export a diagram which may require %s of memory (%d page). | You are about to export a diagram which may require %s of memory (%d pages).
sr[0]: Извозите дијаграм који може да захтева %s меморије. (%d страница).
sr[1]: Извозите дијаграм који може да захтева %s меморије. (%d странице).
sr[2]: Извозите дијаграм који може да захтева %s меморије. (%d страница).
sr[3]: Извозите дијаграм који може да захтева %s меморије. (%d страница).

en: You can adjust the size of the diagram by changing the 'Scaling' in the 'Page Setup' dialog.
    Alternatively use 'Best Fit' to move objects/handles into the intended bounds.
sr: Можете да подесите величину дијаграма тако што ћете изменити „Размеру“ у прозорчету „Подешавања странице“.
    Или користите „Најбоље испуњење“ да преместите објекте/ручице унутар жељених граница.

en: Confirm Diagram Size
sr: Потврди величину дијаграма

en: '%s' creation failed
sr: Стварање „%s“ није успело

en: Object defaults
sr: Основности објекта

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Apply
sr: _Примени

en: _OK
sr: У _реду

en: This object has no defaults.
sr: Овај објекат нема основности.

en: Defaults:
sr: Основно:

note: ToDo: move context further up in the callstack and to sth useful with it's content
en: Load Into
sr: Учитавање у

en: Trying to group with no selected objects.
sr: Покушавам да групишем без изабраних објеката.

en: Diagram
sr: Дијаграм

en: Layer
sr: Слој

en: %d Layer | %d Layers
sr[0]: %d слој
sr[1]: %d слоја
sr[2]: %d слојева
sr[3]: Један слој

en: Type
sr: Врста

en: Children
sr: Садржаоци

en: %d Object | %d Objects
sr[0]: %d објекат
sr[1]: %d објекта
sr[2]: %d објеката
sr[3]: Један објекат

en: Select
sr: Изабери

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Locate Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Locate
en: Locate
sr: Пронађи

en: Properties
sr: Особине

en: Name
sr: Назив

en: Diagram Tree
sr: Стабло дијаграма

en: Select foreground color
sr: Изаберите боју првог плана

en: Select background color
sr: Изаберите боју позадине

en: Line width
sr: Ширина линије

en: Cancel
sr: Поништи

en: OK
sr: У реду

en: Line width:
sr: Ширина линије:

note: paper size
en: Paper Size
sr: Величина папира

note: orientation
en: Orientation
sr: Усмерење

note: margins
en: Margins
sr: Маргине

en: Top:
sr: Горња:

en: Bottom:
sr: Доња:

en: Left:
sr: Лева:

en: Right:
sr: Десна:

note: Scaling
en: Scaling
sr: Размера

en: Scale:
sr: Размера:

en: Fit to:
sr: Испуни до:

en: by
sr: са

en: Page Setup
sr: Подешавање стране

note: Can we be sure that the filename is the 'proper title'?
en: Diagram Properties
sr: Особине дијаграма

en: Add New Guide
sr: Додај нову вођицу

en: Horizontal
sr: Водоравно

en: Vertical
sr: Усправно

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position Translators: Menu item Verb/Support/Position/Position
en: Position
sr: Постави

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
sr: Овај објекат не подржава Опозови/Понови.
    Подаци за опозивање су обрисани.

en: Properties…
sr: Својства…

en: Follow link…
sr: Прати везу…

en: Convert to Path
sr: Претвори у путању

en: Union
sr: Унија

en: Difference
sr: Разлика

en: Intersection
sr: Пресек

en: Exclusion
sr: Изузеће

en: Selection
sr: Избор

en: Input _Methods
sr: Начини _уноса

en: The object you dropped cannot fit into its parent. 
    Either expand the parent object, or drop the object elsewhere.
sr: Објекат који сте спустили не може да стане у свог садржаоца. 
    Или раширите садржаоца, или објекат спустите негде другде.

note: http://www.gnu.org/software/gettext/manual/html_chapter/gettext_10.html#SEC150 * Althoug the single objects wont get triggered here some languages have variations on the other numbers
en: Selection of %d object | Selection of %d objects
sr[0]: Избор %d објекта
sr[1]: Избор %d објекта
sr[2]: Избор %d објеката
sr[3]: Избор једног објекта

en: Selected '%s'
sr: Изабрано је „%s“

en: Unsaved Diagram
sr: Несачувани дијаграм

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
sr: Ако не сачувате, све измене ће бити трајно изгубљене.

en: Close _without Saving
sr: Затвори без _чувања

en: _Save
sr: _Сачувај

en: S_elect the diagrams you want to save:
sr: _Изаберите дијаграме које желите да сачувате:

en: There is %d diagram with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d diagrams with unsaved changes. Save changes before closing?
sr[0]: Постоји %d дијаграм са несачуваним изменама. Да сачувам измене пре затварања?
sr[1]: Постоје %d дијаграма са несачуваним изменама. Да сачувам измене пре затварања?
sr[2]: Постоји %d дијаграма са несачуваним изменама. Да сачувам измене пре затварања?
sr[3]: Постоји један дијаграм са несачуваним изменама. Да сачувам измене пре затварања?

en: Supported Formats
sr: Подржани формати

en: By extension
sr: Према проширењу

en: Open Diagram
sr: Отворите дијаграм

en: _Open
sr: _Отвори

en: Open Options
sr: Опције отварања

en: Determine file type:
sr: Врста датотеке:

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save Diagram
sr: Сачувајте дијаграм

note: Need better way to make it a reasonable size.  Isn't there some standard look for them (or is that just Gnome?)
en: Compress diagram files
sr: Датотеке сажетих дијаграма

en: Compression reduces file size to less than 1/10th size and speeds up loading and saving.  Some text programs cannot manipulate compressed files.
sr: Сажимање умањује величину датотеке на мање од десетог дела величине и убрзава учитавање и чување. Неки текстуални програми не могу да раде са сажетим датотекама.

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Export
en: Export
sr: Извоз

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
sr: Не могу да одредим који филтер извоза
    да користим да сачувам „%s“

en: Export Diagram
sr: Извезите дијаграм

en: Export Options
sr: Опције извоза

en: _Search for:
sr: _Потражи:

en: Replace _with:
sr: _Замени са:

en: _Match case
sr: _Упореди величину слова

en: Match _entire word only
sr: Упор_еди само целе речи

en: Match _all properties (not just object name)
sr: Упореди _сва својства (не само назив објекта)

en: Find
sr: Нађи

en: _Find
sr: _Нађи

en: Replace
sr: Замени

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: _Replace
sr: _Замени

en: Pops up the Navigation window.
sr: Избаците прозор за кретање.

en: Close
sr: Затвори

en: Diagram menu.
sr: Изборник дијаграма.

en: Zoom
sr: Увећај

en: Toggles snap-to-grid for this window.
sr: Пребаците пријањање уз мрежу за овај прозор.

en: Toggles object snapping for this window.
sr: Пребаците пријањање објекта за овај прозор.

en: Toggles snap-to-guides for this window.
sr: Окините пријањање уз вођице за овај прозор.

en: New layer %d
sr: Нови слој %d

en: New Layer
sr: Нови слој

en: Delete Layer
sr: Избриши слој

en: Rename Layer
sr: Преименуј слој

en: Raise Layer
sr: Издигни слој

en: Lower Layer
sr: Спусти слој

en: Layers
sr: Слојеви

en: Edit Layer
sr: Уредите слој

en: Layer name:
sr: Назив слоја:

en: Add Layer
sr: Додајте слој

en: Close Layer pane
sr: Затворите окно слоја

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
sr: Грешка учитавања дијаграма.
    Везани објекат није нађен у документу.

en: Error loading diagram.
    Connection handle %d does not exist on '%s'.
sr: Грешка учитавања дијаграма.
    Ручка везе %d не постоји на „%s“.

en: Error loading diagram.
    Connection point %d does not exist on '%s'.
sr: Грешка учитавања дијаграма.
    Тачка везе %d не постоји на „%s“.

en: Can't find parent %s of %s object
sr: Не могу да нађем садржаоца %s за објекат %s

en: You must specify a file, not a directory.
sr: Треба да наведете датотеку, а не директоријум.

en: Couldn't open: '%s' for reading.
sr: Не могу да отворим „%s“ за читање.

note: this was talking about unknown file type but it could as well be broken XML
en: Error loading diagram %s.
sr: Грешка учитавања дијаграма %s.

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
sr: Грешка учитавања дијаграма %s.
    Непозната врста датотеке.

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
sr: Грешка учитавања дијаграма %s.
    Није датотека Дие.

en: Error reading connections
sr: Грешка читања веза

en: Error loading diagram:
    %s.
    A valid Dia file defines at least one layer.
sr: Грешка учитавања дијаграма:
    %s.
    Исправна датотека Дие одређује барем један слој.

en: Error saving connections to layer '%s'
sr: Грешка чувања веза у слоју „%s“

en: Connection saving is incomplete for layer '%s'
sr: Чување везе је непотпуно за слој „%s“

en: Not allowed to write to output file %s
sr: Није ми допуштено да пишем у излазну датотеку %s

en: Not allowed to write temporary files in %s
sr: Није ми допуштено да запишем привремену датотеку у %s

en: Can't open output file %s
sr: Не могу да отворим излазну датотеку %s

note: Save failed; we clean our stuff up, without touching the file named "filename" if it existed.
en: Internal error %d writing file %s
sr: Унутрашња грешка %d записивања датотеке %s

en: Can't rename %s to final output file %s
sr: Не могу да преименујем „%s“ у крајњу излазну датотеку „%s“

en: Auto save
sr: Самостално чување

en: Dia Diagram File
sr: Датотека дијаграма Дие

en: _File
sr: _Датотека

en: _New
sr: _Ново

en: Create a new diagram
sr: Направите нови дијаграм

en: _Open…
sr: _Отвори…

en: Open a diagram file
sr: Отворите датотеку дијаграма

en: _Help
sr: _Помоћ

en: Dia help
sr: Помоћ Дие

en: _About
sr: _Инфо

en: Dia version, authors, license
sr: Издање Дие, ствараоци, дозвола

en: S_heets and Objects
sr: _Листови и објекти

en: Manage sheets and their objects
sr: Управљај листовима и њиховим објектима

en: P_references
sr: _Поставке

en: Dia preferences
sr: Поставке Дие

en: P_lugins…
sr: _Прикључци…

en: Manage plug-ins
sr: Управљајте прикључцима

en: Diagram _Tree
sr: _Стабло дијаграма

en: Tree representation of diagrams
sr: Представљање стаблом дијаграма

en: Show _Toolbar
sr: Прикажи _траку алата

en: Show or hide the toolbar
sr: Прикажите или сакријте траку алата

en: Show _Statusbar
sr: Прикажи траку _стања

en: Show or hide the statusbar
sr: Прикажите или сакријте траку стања

en: Show _Layers
sr: Прикажи _слојеве

en: Show or hide the layers toolwindow
sr: Прикажите или сакријте прозор алата слојева

en: Save the diagram
sr: Сачувајте дијаграм

en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: Save the diagram with a new name
sr: Сачувајте дијаграм са новим називом

en: _Export…
sr: _Извези…

en: Export the diagram
sr: Извезите дијаграм

en: _Diagram Properties
sr: Својства _дијаграма

en: Modify diagram properties (grid, background)
sr: Измените својства дијаграма (мрежу, позадину)

en: Page Set_up…
sr: Подешавање _стране…

en: Modify the diagram pagination
sr: Измените страничење дијаграма

en: _Print…
sr: _Штампај…

en: Print the diagram
sr: Одштампајте дијаграм

en: Close the diagram
sr: Затворите дијаграм

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Undo
sr: _Опозови

en: Undo
sr: Опозови

en: _Redo
sr: _Понови

en: Redo
sr: Поврати

en: _Copy
sr: У_множи

en: Copy selection
sr: Умножите избор

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Cut selection
sr: Исеците избор

en: _Paste
sr: У_баци

en: Paste selection
sr: Убаците избор

en: _Duplicate
sr: _Удвостручи

en: Duplicate selection
sr: Удвостручите избор

en: D_elete
sr: _Обриши

en: Delete selection
sr: Обришите избор

en: _Find…
sr: _Нађи…

en: Search for text
sr: Потражите текст

en: _Replace…
sr: _Замени…

en: Search and replace text
sr: Потражите и замените текст

note: the following used to bind to <control><shift>C which collides with Unicode input. * <control><alt> doesn't work either
en: C_opy Text
sr: _Умножи текст

en: Copy object's text to clipboard
sr: Умножите текст објекта у оставу

en: C_ut Text
sr: _Исеци текст

en: Cut object's text to clipboard
sr: Исеците текст објекта у оставу

en: P_aste Text
sr: Убаци _текст

en: Insert text from clipboard
sr: Убаците текст из оставе

en: Paste _Image
sr: Убаци _слику

en: Insert image from clipboard
sr: Убаците слику из оставе

en: _Layers
sr: _Слојеви

en: _Add Layer…
sr: _Додај слој…

en: _Rename Layer…
sr: _Преименуј слој…

en: _Move Selection to Layer above
sr: Премести избор на _горњи слој

en: Move _Selection to Layer below
sr: Премести избор на _доњи слој

en: _Layers…
sr: _Слојеви…

en: _View
sr: П_реглед

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom in
sr: Увећај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom out
sr: Умањи

en: _Zoom
sr: _Повећај

en: _Normal Size
sr: _Обична величина

note: Show All, Best Fit.  Same as the Gimp, Ctrl+E
en: Best _Fit
sr: Најбоље _уклапање

en: Zoom fit
sr: Испуни повећање

note: "display_toggle_entries" items go here
en: New _View
sr: Нови _преглед

en: C_lone View
sr: _Клонирај преглед

en: _Refresh
sr: _Освежи

en: _Guides
sr: _Вођице

en: _New Guide...
sr: _Нова вођица...

en: _Objects
sr: _Објекти

en: Send to _Back
sr: Пошаљи на _крај

en: Move selection to the bottom
sr: Преместите избор на дно

en: Bring to _Front
sr: Изнеси на _површину

en: Move selection to the top
sr: Преместите избор на врх

en: Send Ba_ckwards
sr: Пошаљи у _позадину

en: Bring F_orwards
sr: _Изнеси на површину

en: _Group
sr: _Групиши

en: Group selected objects
sr: Групишите изабране објекте

note: deliberately not using Ctrl+U for Ungroup
en: _Ungroup
sr: _Разгрупиши

en: Ungroup selected groups
sr: Разгрупишите изабране групе

en: _Parent
sr: _Садржалац

en: _Unparent
sr: _Несадржалац

en: _Unparent Children
sr: Из_баци из садржаоца

en: _Align
sr: _Поравнај

en: _Left
sr: _Лево

en: _Center
sr: _Средином

en: _Right
sr: _Десно

en: _Top
sr: _Горе

en: _Middle
sr: _Средином

en: _Bottom
sr: _Доле

en: Spread Out _Horizontally
sr: Рашири _водоравно

en: Spread Out _Vertically
sr: Рашири _усправно

en: _Adjacent
sr: _Припијено

en: _Stacked
sr: _Наслагано

en: _Connected
sr: _Повезано

en: _Properties
sr: _Својства

en: _Select
sr: _Изабери

en: _All
sr: _Све

en: _None
sr: _Ништа

en: _Invert
sr: _Обрни

en: _Transitive
sr: _Прелазне

en: Same _Type
sr: Исте _врсте

note: display_select_radio_entries go here
en: _Select By
sr: Изабери _према

note: For placment of the toplevel Layout menu and it's accelerator
en: L_ayout
sr: _Распоред

en: D_ialogs
sr: _Прозорчићи

en: D_ebug
sr: _Уклањање грешака

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Modify
sr: _Измени

en: _Magnify
sr: _Увеличај

en: _Edit Text
sr: Ур_еди текст

en: _Scroll
sr: _Премакни

en: _Text
sr: _Текст

en: _Box
sr: _Квадар

en: _Ellipse
sr: _Елипса

en: _Polygon
sr: _Полигон

en: _Beziergon
sr: _Безјергон

en: _Line
sr: _Права

en: _Arc
sr: _Лук

en: _Zigzagline
sr: _Цик-цак линија

en: _Polyline
sr: _Изломљена линија

en: _Bezierline
sr: _Безјерова линија

en: _Outline
sr: _Контура

en: _Image
sr: _Слика

en: _Fullscreen
sr: _Цео екран

en: _Antialiased
sr: _Умекшано

en: Show _Grid
sr: Прикажи _мрежу

en: _Snap to Grid
sr: Приони на _мрежу

en: _Show Guides
sr: Прикажи _вођицу

en: Snap to _Guides
sr: Приони на _вођицу

en: _Remove all Guides
sr: _Уклони све вођице

en: Snap to _Objects
sr: Приони на _објекте

en: Show _Rulers
sr: Прикажи _лењире

en: Show Scroll_bars
sr: Прикажи _клизаче

en: Show _Connection Points
sr: Прикажи тачке _везе

en: _Union
sr: _Унија

en: I_ntersection
sr: _Пресек

en: R_emove
sr: _Уклони

note: Cannot also be called Invert, duplicate names caused keybinding problems
en: In_verse
sr: _Изврнуто

en: NULL tooldata in tool_menu_select
sr: НИШТАВНИ подаци алата у избору_изборника_алата

en: Fit
sr: Испуни

en: Toggles snap-to-grid.
sr: Пребаците пријањање уз мрежу.

en: Toggles object snapping.
sr: Пребаците пријањање објекта.

en: Toggles guide snapping.
sr: Окините пријањање вођице.

en: The function is not available anymore.
sr: Функција није више доступна.

en: Couldn't get GTK+ settings
sr: Не могу да добавим ГТК+ подешавања

note: build up the user interface
en: Plugins
sr: Прикључци

en: Loaded
sr: Учитан

en: Load at Startup
sr: Учитан при покретању

en: Filename
sr: Назив датотеке

note: TRANSLATORS: The user hasn't set a prefered filter
en: Unset
sr: Непостављен

en: _Done
sr: _Урађено

en: Preferences
sr: Поставке

note: GtkWidget *actionbox; GList *buttons;
en: Object properties
sr: Својства објекта

en: This object has no properties.
sr: Овај објекат нема својства.

en: Properties:
sr: Својства:

en: Object properties:
sr: Својства објекта:

en: System
sr: Систем

en: User
sr: Корисник

en: Can't get symbol 'custom_type' from any module.
    Editing shapes is disabled.
sr: Не могу да нађе симбол „custom_type“ ни у једном модулу.
    Уређивање облика је искључено.

en: Widget not found: %s
sr: Елемент није нађен: %s

en: SVG Shape
sr: СВГ облик

en: Programmed DiaObject
sr: Програмирани објекат Дие

en: No icon for “%s”
sr: Нема иконице за „%s“

en: Line Break
sr: Прелом линије

en: Copy ->
sr: Умножи —>

en: Copy All ->
sr: Умножи све —>

en: Move ->
sr: Премести —>

en: Move All ->
sr: Премести све —>

en: <- Copy
sr: <— Умножи

en: <- Copy All
sr: <— Умножи све

en: <- Move
sr: <— Премести

en: <- Move All
sr: <— Премести све

en: %s
    Shape
sr: %s
    Облик

en: %s
    Object
sr: %s
    Објекат

en: %s
    Unassigned type
sr: %s
    Недодељена врста

en: Please select a .shape file
sr: Молим изаберите „.shape“ датотеку

en: Filename must end with '%s': '%s'
sr: Датотека мора да се заврши на „%s“: „%s“

en: Error examining %s: %s
sr: Грешка испитујући %s: %s

en: Please export the diagram as a shape.
sr: Молим извезите дијаграм као облик.

en: Could not interpret shape file: '%s'
sr: Не могу да преведем датотеку облика: „%s“

en: Sheet must have a Name
sr: Лист мора имати назив

en: Couldn't open '%s': %s
sr: Не могу да отворим „%s“: %s

en: Couldn't open: '%s' for writing
sr: Не могу да отворим: „%s“ за писање

en: a user
sr: корисник

en: File: %s
sr: Датотека: %s

en: Date: %s
sr: Датум: %s

en: For: %s
sr: За: %s

en: add shapes here
sr: додај облик овде

en: Loading …
sr: Учитавам …

en: Dia v %s
sr: Диа в %s

en: Modify object(s)
    Use <Space> to toggle between this and other tools
sr: Измените објекат
    Користите <Размак> да прелазите са овог на остале алате

en: Text edit(s)
    Use <Esc> to leave this tool
sr: Уређивање текста
    Користите <Esc> да напустите овај алат

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Magnify
en: Magnify
sr: Увеличај

en: Scroll around the diagram
sr: Крећите се око дијаграма

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule
en: Text
sr: Текст

en: Box
sr: Квадрат

en: Ellipse
sr: Елипса

en: Polygon
sr: Полигон

en: Beziergon
sr: Безјергон

en: Line
sr: Линија

en: Arc
sr: Лук

en: Zigzagline
sr: Цик-цак линија

en: Polyline
sr: Изломљена линија

en: Bezierline
sr: Безјерова линија

en: Image
sr: Слика

en: Outline
sr: Контура

en: No sheet named %s
sr: Нема листа под називом %s

note: Author: Alan Horkan, 2002, mailto:horkana@tcd.ie Please talk to me before making any changes to this sheet
en: Assorted
sr: Разврстан

en: Flowchart
sr: Дијаграм тока

en: UML
sr: УМЛ

en: All Sheets
sr: Сви листови

en: Reset Menu
sr: Поврати изборник

en: Foreground & background colors for new objects.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double-click to change colors.
sr: Боја лица и позадине за нове објекте. Мали црни и бели квадрати враћају старе боје. Мале стрелице размењују боје. Двоструким кликом мењате боје.

en: Line widths.  Click on a line to set the default line width for new objects.  Double-click to set the line width more precisely.
sr: Дебљине линија. Кликните на линију да поставите подразумевану дебљину линија нових објеката. Кликните два пута да поставите дебљину линије мало тачније.

en: Arrow style at the beginning of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details…
sr: Стил стрелица на почетку нових линија.  Кликните да изаберете стрелицу, или поставите особине стрелице помоћу „Детаља“…

en: Line style for new lines.  Click to pick a line style, or set line style parameters with Details…
sr: Стил линија за нове линије. Кликните да изаберете стил линија, или поставите особине стила линија помоћу „Детаља“…

en: Arrow style at the end of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details…
sr: Стил стрелица за крајеве линија. Кликните да изаберете стрелицу, или поставите особине стрелица помоћу „Детаља“…

en: Dia
sr: Диа

en: Dia is a program for drawing diagrams
sr: Диа је програм за цртање дијаграма

en: Dia is a GTK+ based diagram creation program for GNU/Linux, MacOS X, Unix, and Windows, and is released under the GPL license.
sr: Диа је програм за стварање дијаграма заснован на Гтк+ за Гну/Линукс, МекОС Х, Јуникс и Виндоуз, и издата је под ОЈЛ лиценцом.

en: Dia is roughly inspired by the commercial Windows program 'Visio,' though more geared towards informal diagrams for casual use. It can be used to draw many different kinds of diagrams. It currently has special objects to help draw entity relationship diagrams, UML diagrams, flowcharts, network diagrams, and many other diagrams. It is also possible to add support for new shapes by writing simple XML files, using a subset of SVG to draw the shape.
sr: Диа је инспирисана комерцијалним Виндоузовим програмом „Висио“, мада је више усмерена ка неформалним дијаграмима за случајну употребу. Може се користити за цртање различитих врста дијаграма. Тренутно има специјалне објекте који помажу у цртању дијаграма односа ентитета, УМЛ дијаграма, дијаграма тока, мрежних дијаграма и многих других дијаграма. Такође је могуће додати подршку за нове облике писањем једноставних ХМЛ датотека, користећи подскуп СВГ-а за цртање облика.

en: It can load and save diagrams to a custom XML format (gzipped by default, to save space), can export diagrams to a number of formats, including EPS, SVG, XFIG, WMF and PNG, and can print diagrams (including ones that span multiple pages).
sr: Може учитати и сачувати дијаграме у прилагођени ХМЛ формат (подразумевано гзипован, ради уштеде простора), може извозити дијаграме у бројне формате, укључујући ЕПС, СВГ, ХФИГ, ВМФ и ПНГ, и може штампати дијаграме (укључујући и оне на више страница).

en: Main Window
sr: Главни прозор

en: The GNOME Project
sr: Гномов пројекат

en: Diagram Editor
sr: Уређиваћ дијаграма

en: Edit your Diagrams
sr: Уређујте ваше дијаграме

en: _Reset tools after create
sr: Поново постави _алате после прављења

en: Re_verse drag selects intersecting objects
sr: Обрнуто превлачење _бира пресечне објекте

en: R_ecent Document List Length
sr: Дужина списка _недавних докумената

en: U_ndo Levels
sr: Опозови _нивое

en: _Length Unit
sr: _Јединица дужине

en: F_ont Size Unit
sr: Јединица _величине слова

en: Grid _snapping distance
sr: Растојање _пријањања мреже

en: Classic Mode
sr: Класични режим

en: Use _Menu Bar
sr: Користи _траку изборника

en: Keep _toolbox above diagram
sr: Задржи _алате изнад дијаграма

en: _User Interface
sr: _Корисничко сучеље

en: _Portrait
sr: _Портрет

en: Paper _Type
sr: _Врста папира

en: _Background Color
sr: Боја _позадине

en: _Compress saved files
sr: _Запакуј сачуване датотеке

en: Connection Points
sr: Тачке спајања

en: V_isible
sr: _Видљиво

en: _Snap to Object
sr: Приони на _објекат

en: _Diagram Defaults
sr: Основности _дијаграма

en: _Width
sr: _Ширина

en: _Height
sr: _Висина

en: Page Breaks
sr: Преломи странице

en: C_olor
sr: _Боја

en: Guides
sr: Вођице

en: Co_lor
sr: _Боја

en: Snap to Guid_es
sr: Приони на _мрежу

en: Visi_ble
sr: _Видљиво

en: _Solid Lines
sr: Пуне _линије

en: _View Defaults
sr: Основности _прегледа

en: Export Providers
sr: Достављачи извоза

en: Portable _Network Graphics
sr: Преносна _мрежна графика

en: _Scalable Vector Graphics
sr: Променљива _векторска графика

en: _PostScript
sr: _Постскрипт

en: _Windows Metafile
sr: _Виндоуз метадатотека

en: _Enhanced Metafile
sr: _Побољшана метадатотека

en: _Favorites
sr: _Омиљено

en: D_ynamic Grid
sr: _Динамичка мрежа

en: _Manual Grid
sr: _Ручна мрежа

en: Spacing
sr: Размаци

en: Visible Spacing
sr: Видљиви размак

en: Column
sr: Колона

en: Row
sr: Ред

en: _Hex Grid
sr: _Хекс мрежа

en: H_ex Grid Size
sr: Величина х_екс мреже

en: _Color
sr: _Боја

en: _Lines per Major Line
sr: _Линија по главној линији

en: _Grid Lines
sr: Линије _мреже

en: _Dynamic Grid
sr: _Динамичка мрежа

en: Hex Grid Size
sr: Величина хекс мреже

en: Grid
sr: Мрежа

en: Background
sr: Позадина

en: Grid Lines
sr: Линије мреже

en: Colors
sr: Боје

en: Edit Attributes
sr: Уредите атрибуте

en: Description:
sr: Опис:

en: Type:
sr: Врста:

en: DiaObject
sr: Диа објекат

en: Name:
sr: Назив:

en: Sheet
sr: Лист

en: Sheets and Objects
sr: Листови и објекти

en: _Up
sr: _Горе

en: _Down
sr: _Доле

en: _Remove
sr: _Уклони

en: <- C_opy
sr: <— _Умножи

en: <- Copy _All
sr: <— Умножи _све

en: <- _Move
sr: <— _Премести

en: <- Move A_ll
sr: <— Премести _све

en: _Revert
sr: _Врати

en: New
sr: Ново

en: SVG Shape:
sr: СВГ облик:

en: Sheet name:
sr: Назив листа:

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Remove
en: Remove
sr: Уклони

[ctx: Arrow]
en: None
sr: Ништа

[ctx: Arrow]
en: Lines
sr: Линије

[ctx: Arrow]
en: Hollow Triangle
sr: Уоквирени троугао

[ctx: Arrow]
en: Filled Triangle
sr: Испуњени троугао

[ctx: Arrow]
en: Unfilled Triangle
sr: Неиспуњени троугао

[ctx: Arrow]
en: Hollow Diamond
sr: Уоквирени ромб

[ctx: Arrow]
en: Filled Diamond
sr: Испуњени ромб

[ctx: Arrow]
en: Half Diamond
sr: Полуромб

[ctx: Arrow]
en: Half Head
sr: Пола врха

[ctx: Arrow]
en: Slashed Cross
sr: Прецртани крст

[ctx: Arrow]
en: Filled Ellipse
sr: Испуњена елипса

[ctx: Arrow]
en: Hollow Ellipse
sr: Уоквирена елипса

[ctx: Arrow]
en: Filled Dot
sr: Испуњена тачка

[ctx: Arrow]
en: Dimension Origin
sr: Порекло димензије

[ctx: Arrow]
en: Blanked Dot
sr: Празна тачка

[ctx: Arrow]
en: Double Hollow Triangle
sr: Двоструки уоквирени троугао

[ctx: Arrow]
en: Double Filled Triangle
sr: Двоструки испуњени троугао

[ctx: Arrow]
en: Filled Dot and Triangle
sr: Испуњена тачка и троугао

[ctx: Arrow]
en: Filled Box
sr: Испуњен квадратић

[ctx: Arrow]
en: Blanked Box
sr: Празан квадратић

[ctx: Arrow]
en: Slashed
sr: Прецртано

[ctx: Arrow]
en: Integral Symbol
sr: Симбол интеграла

[ctx: Arrow]
en: Crow Foot
sr: Нога вране

[ctx: Arrow]
en: Cross
sr: Унакрст

[ctx: Arrow]
en: 1-or-many
sr: 1-или-више

[ctx: Arrow]
en: 0-or-many
sr: 0-или-више

[ctx: Arrow]
en: 1-or-0
sr: 1-или-0

[ctx: Arrow]
en: 1 exactly
sr: Тачно 1

[ctx: Arrow]
en: Filled Concave
sr: Испуњено удубљење

[ctx: Arrow]
en: Blanked Concave
sr: Испражњено удубљење

[ctx: Arrow]
en: Round
sr: Округло

[ctx: Arrow]
en: Open Round
sr: Округло отворено

[ctx: Arrow]
en: Backslash
sr: Контра коса црта

[ctx: Arrow]
en: Infinite Line
sr: Бесконачна линија

en: Arrow head of unknown type
sr: Врх стрелице непознате врсте

en: Arrow head of type %s has too small dimensions; removing.
sr: Врх стрелице врсте „%s“ има исувише мале димензије; уклањам је.

en: unknown arrow
sr: непозната стрелица

en: Can't find standard object
sr: Не могу да нађем уобичајени објекат

en: Arrow Properties
sr: Својства стрелице

en: Size:
sr: Величина:

en: Select color
sr: Изаберите боју

en: More Colors…
sr: Још боја…

en: Couldn't find font family for %s
sr: Не могу да нађем породицу писма за %s

en: Other Fonts
sr: Остала слова

note: pathologic case - pixbuf not even supporting PNG?
en: Unsupported file format for saving:
    %s
sr: Неподржан формат датотеке за чување:
    %s

en: Could not save file:
    %s
    %s
sr: Не могу да сачувам датотеку:
    %s
    %s

en: Line Style Properties
sr: Својства стила линије

en: Details…
sr: Детаљи…

note: fs->sizebox = GTK_HBOX(box);
en: Dash length:
sr: Дужина црте:

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Diagonal
sr: Дијагонално

en: Radial
sr: Унаоколо

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
sr: Датотека „%s“ не садржи навод кодирања;
    претпостављам да је кодирана помоћу %s

en: Unknown type of DataNode '%s'
sr: Непозната врста чвора података „%s“

en: Taking int value of non-int node.
sr: Узимам вредност целог броја за чвор који није цео број.

en: Taking point value of non-point node.
sr: Узимам вредност тачке за чвор који није тачка.

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
sr: Неисправна x-вредност тачке „%s“ %f; занемарујем је.

en: Error parsing point.
sr: Грешка рашчлањивања тачке.

note: don't bother with useless warnings (see above)
en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
sr: Неисправна y-вредност тачке „%s“ %f; занемарујем је.

en: Taking bezpoint value of non-point node.
sr: Узимам вредност безјер тачке за чвор који није тачка.

en: Error parsing bezpoint p1.
sr: Грешка рашчлањивања безјер тачке т1.

en: Error parsing bezpoint p2.
sr: Грешка рашчлањивања безјер тачке т2.

en: Error parsing bezpoint p3.
sr: Грешка рашчлањивања безјер тачке т3.

en: Taking rectangle value of non-rectangle node.
sr: Узимам вредност правоугаоника за чвор који није правоугаоник.

en: Error parsing rectangle.
sr: Грешка обраде правоугаоника.

en: Taking string value of non-string node.
sr: Узимам вредност ниске за чвор који није ниска.

en: Error in string tag.
sr: Грешка у ознаци ниске.

en: Error in file, string not starting with #
sr: Грешка у датотеци, ниска не почиње са #

en: Taking font value of non-font node.
sr: Узимам вредност словног лика за чвор који није словни лик.

en: Multiple export filters with unique name %s
sr: Филтери вишеструког извоза са јединственим називом %s

en: Multiple import filters with unique name %s
sr: Филтери вишеструког увоза са јединственим називом %s

en: Can't load font %s.
sr: Не могу да учитам писмо %s.

en: Transformation
sr: Преображај

en: Error
sr: Грешка

en: Warning
sr: Упозорење

en: There is one similar message.
sr: Постоји једна иста порука.

en: Show repeated messages
sr: Прикажи поновљене поруке

en: Don't show this message again
sr: Не приказуј више ову поруку

en: There is %d similar message. | There are %d similar messages.
sr[0]: Постоји %d слична порука.
sr[1]: Постоје %d сличне поруке.
sr[2]: Постоји %d сличних порука.
sr[3]: Постоји једна слична порука.

en: Notice
sr: Напомена

en: Error loading defaults '%s'.
    Not a Dia diagram file.
sr: Грешка учитавања подразумеваних „%s“.
    Није датотека дијаграма Дие.

note: base property stuff...
en: Autoroute
sr: Самотраса

en: Autorouting
sr: Самотрасирање

en: Persistence
sr: Постојаност

en: Missing dependencies for '%s'?
sr: Недостају зависности за „%s“?

en: Missing symbol 'dia_plugin_init'
sr: Недостаје симбол „dia_plugin_init“

en: dia_plugin_init() call failed
sr: Није успео позив функције „dia_plugin_init()“

en: Plugin Configuration
sr: Подешавање прикључака

en: General
sr: Опште

en: Meta
sr: Мета

en: Author
sr: Аутор

en: Creation date
sr: Време стварања

en: Modification date
sr: Време измене

en: URL
sr: Адреса

en: Key
sr: Кључ

en: Value
sr: Вредност

en: Left
sr: Лево

en: Center
sr: Средина

en: Right
sr: Десно

en: Never
sr: Никад

en: When Needed
sr: Кад затреба

en: Always
sr: Увек

[ctx: LineJoin]
en: Miter
sr: Угаоно

[ctx: LineJoin]
en: Round
sr: Округло

[ctx: LineJoin]
en: Bevel
sr: Удубљено

[ctx: LineCap]
en: Butt
sr: Оштро

[ctx: LineCap]
en: Round
sr: Округло

[ctx: LineCap]
en: Projecting
sr: Пројектовање

en: Line color
sr: Боја линије

en: Line style
sr: Стил линије

en: Fill color
sr: Боја испуњавања

note: just to simplify transferring properties between objects
en: Draw background
sr: Исцртај позадину

en: Start arrow
sr: Почетна стрелица

en: End arrow
sr: Крајња стрелица

en: Text alignment
sr: Поравнање текста

en: Font
sr: Писмо

en: Font size
sr: Величина писма

en: Text color
sr: Боја текста

en: Line join
sr: Спој линије

en: Line caps
sr: Капице линије

en: Text fitting
sr: Испуњавање текста

en: Pattern
sr: Шаблон

en: Property cast from int to enum out of range
sr: Обликовање својства из „int“ у „enum“ је ван опсега

en: No attribute '%s' (%p) or no data (%p) in this attribute
sr: Нема атрибута „%s“ (%p) или нема података (%p) у овом атрибуту

en: Failed to load image form diagram:
    %s
sr: Нисам успео да учитам дијаграм у облику слике:
    %s

en: Saving inline pixbuf failed:
    %s
sr: Није успело чување унутрашње сличице:
    %s

en: Cant create image data from scratch!
sr: Не могу да направим податке слике из почетка!

note: Todo: get label for the branch view from props, e.g. UML Operations Parameters
en: Parameters
sr: Параметри

en: Group with %d object | Group with %d objects
sr[0]: Група од %d објекта
sr[1]: Група од %d објекта
sr[2]: Група од %d објеката
sr[3]: Група од %d објекта

en: DiaObject '%s' needed in sheet '%s' was not found.
    It will not be available for use.
sr: Објекат Дие „%s“ потребан у листу „%s“ није пронађен.
    Неће бити доступан за коришћење.

en: The system sheet '%s' appears to be more recent than your custom
    version and has been loaded as '%s' for this session.
    
    Move new objects (if any) from '%s' into your custom sheet
    or remove '%s', using the 'Sheets and Objects' dialog.
sr: Системски лист „%s“ изгледа да је скорији од вашег произвољног
    издања и учитан је као „%s“ за ову сесију.
    
    Преместите нове објекте (ако их има) из „%s“ у ваш произвољни лист
    или уклоните „%s“, користећи прозорче „Листови и објекти“.

en: %s: you should use object tags rather than shape tags now
sr: %s: сада бисте требали да користите ознаке објекта уместо ознака облика

en: Stroke
sr: Исцртај

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Fill
en: Fill
sr: Испуни

en: Fill & Stroke
sr: Испуњавање и потези

en: Bezier points
sr: Безјерове тачке

en: Drawing
sr: Цртање

en: Draw Control Lines
sr: Исцртај линије управљања

en: Convert to Bezier
sr: Претвори у Безјер

en: Invert Path
sr: Окрени путању

en: Flip Horizontal
sr: Изврни водоравно

en: Flip Vertical
sr: Изврни усправно

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Rotate
en: Rotate
sr: Заокрени

en: Shear
sr: Заоштри

en: Show Control Lines
sr: Прикажи линије управљања

en: Centimeter
sr: Центиметар

en: Decimeter
sr: Дециметар

en: Feet
sr: Стопа

en: Inch
sr: Инч

en: Meter
sr: Метар

en: Millimeter
sr: Милиметар

en: Point
sr: Тачка

en: Pica
sr: Обична тачка

en: Select image file
sr: Изаберите датотеку слике

en: Browse
sr: Претражи

en: Zoom pointer
sr: Показивач увећања

en: Visible rect pointer
sr: Видљив правоугаони показивач

en: Can't open output file %s.
sr: Не могу да отворим излазну датотеку %s.

en: Can't convert output filename '%s' to locale encoding.
    Please choose a different name to save with Cairo.
sr: Не могу да претворим назив излазне датотеке „%s“ у локално кодирање.
    Молим изаберите другачији назив за чување са Каиром.

en: Can't write %d bytes to %s
sr: Не могу да запишем %d бајта у %s

en: Clipboard copy failed
sr: Умножавање у оставу није успело

en: Nothing to print
sr: Ништа за штампање

en: Declaration
sr: Проглас

en: Add Access Provider
sr: Додај достављача приступа

en: Add Access Requirer
sr: Додај потражиоца приступа

en: Add In Data Port
sr: Додај у прикључак података

en: Add In Event Port
sr: Додај у прикључак догађаја

en: Add In Event Data Port
sr: Додај у прикључак података догађаја

en: Add Out Data Port
sr: Додај из прикључка података

en: Add Out Event Port
sr: Додај из прикључка догађаја

en: Add Out Event Data Port
sr: Додај из прикључка података догађаја

en: Add In Out Data Port
sr: Додај у прикључак спољних података

en: Add In Out Event Port
sr: Додај у прикључак спољних догађаја

en: Add In Out Event Data Port
sr: Додај у прикључак спољних података догађаја

en: Add Port Group
sr: Додај групу прикључка

en: Add Connection Point
sr: Додај тачку везе

en: Delete Port
sr: Обриши прикључак

en: Edit Port Declaration
sr: Уреди проглас прикључка

en: Delete Connection Point
sr: Обриши тачку везе

en: Architecture Analysis & Design Language diagram objects
sr: Објекти дијаграма архитектурне анализе и језика цртања

en: Chronogram diagram objects
sr: Хронограмски дијаграмски објекти

en: Data
sr: Подаци

en: Data name
sr: Назив података

en: Events
sr: Догађаји

en: Event specification
sr: Одреднице догађаја

en: @ time    set the pointer to an absolute time.
    ( duration  set the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  set the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  set the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    Example: @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
sr: @ време     поставља показивача на апсолутно време.
    ( трајање   поставља сигнал горе, а затим чека „трајање“.
    ) трајање   поставља сигнал доле, а затим чека „трајање“.
    u трајање   поставља сигнал на „непознато“ стање, а затим чека „трајање“.
    Пример : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)

en: Start time
sr: Почетно време

en: End time
sr: Крајње време

en: Rise time
sr: Време издизања

en: Fall time
sr: Време опадања

en: Multi-bit data
sr: Више-битни подаци

en: Aspect
sr: Изглед

en: Data color
sr: Подаци о бојама

en: Data line width
sr: Ширина линије са подацима

en: Time data
sr: Подаци о времену

en: Major time step
sr: Главни временски корак

en: Minor time step
sr: Мањински временски корак

en: Minor step line width
sr: Ширина линије мањинског корака

en: Custom
sr: Произвољно

en: Custom XML shapes loader
sr: Учитавач произвољних ИксМЛ облика

en: Flip horizontal
sr: Изврните водоравно

en: Flip vertical
sr: Изврните усправно

en: Scale of the sub-shapes
sr: Размера садржаних облика

en: Text padding
sr: Попуњавање текста

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
sr: Не могу да отворим датотеку иконице „%s“с за врсту објекта „%s“.

en: CustomLines
sr: Произвољне линије

en: Custom XML lines loader
sr: Учитавач произвољних ИксМЛ линија

en: INTERNAL: CustomLines: Illegal line type in LineInfo object.
sr: УНУТРАШЊЕ: Произвољне линије: Неисправна врста линије у објекту података линије.

en: The file '%s' has invalid path data.
    svg:path data must start with moveto.
sr: Датотека „%s“ има неисправне податке о путањи.
    подаци свг:путање морају почети са премести у.

en: Number of arms
sr: Број наоружања

en: Flip arms vertically
sr: Изврни наоружања усправно

en: Flip arms horizontally
sr: Изврни наоружања водоравно

en: Center mount point vertically
sr: Усредишти тачку качења усправно

en: Center mount point horizontally
sr: Усредишти тачку качења водоравно

en: Center mount point
sr: Усредишти тачку качења

en: Compound
sr: Комплекс

en: Entity/Relationship table diagram objects
sr: Објекти табеле дијаграма ентитета/односа

en: Corner radius
sr: Полупречник угла

en: Start description
sr: Започните опис

en: End description
sr: Завршите опис

en: Add segment
sr: Додај део

en: Delete segment
sr: Обриши део

en: Reference
sr: Референце

en: Comment
sr: Напомена

en: Primary
sr: Примарни

en: Primary key
sr: Примарни кључ

en: Nullable
sr: Ништавно

en: Unique
sr: Јединствено

en: Default
sr: Задато

en: Default value
sr: Основна вредност

note: init data
en: Table
sr: Табела

en: Visible comments
sr: Видљиве напомене

en: Underline primary keys
sr: Подвуци примарне кључеве

en: Comment tagging
sr: Означавање напомене

en: Use bold font for primary keys
sr: Користи подебљано писмо за примарне кључеве

en: Attributes
sr: Особине

note: umlformalparameters_extra all this just to make the defaults selectable ...
en: Style
sr: Стил

en: Fonts
sr: Словни ликови

note: property rows
en: Normal
sr: Обичан

en: Table name
sr: Назив табеле

en: Show comments
sr: Прикажи напомене

en: Key:
sr: Кључ:

en: Weak key:
sr: Слаб кључ:

en: Derived:
sr: Изведен:

en: Multivalue:
sr: Вишевредносни:

en: Attribute
sr: Особине

en: Weak:
sr: Слаб:

en: Associative:
sr: Придруживо:

en: Entity
sr: Ентитет

en: Entity/Relationship diagram objects
sr: Објекти дијаграма ентитета/односа

en: Total:
sr: Укупно:

en: Left Cardinality:
sr: Лева основност:

en: Right Cardinality:
sr: Десна основност:

en: Rotate:
sr: Заокрени:

en: Identifying:
sr: Препознаје:

en: Relationship
sr: Однос

en: Flowchart objects
sr: Објекти дијаграма тока

en: Shear angle
sr: Оштар угао

note: Translators: Menu item Noun/Energy
en: Energy
sr: Енергија

note: Translators: Menu item Noun/Material
en: Material
sr: Материјал

note: Translators: Menu item Verb/Signal Translators: Menu item Verb/Signal/Signal Translators: Menu item Noun/Signal Translators: Menu item Noun/Signal/Signal
en: Signal
sr: Сигнал

en: Function structure diagram objects
sr: Објекти дијаграма функционалне структуре

en: Wish function
sr: Функција жеље

en: User function
sr: Функција корисника

note: Translators: Menu item Verb
en: Verb
sr: Глагол

note: Translators: Menu item Verb/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Channel
en: Channel
sr: Канал

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Input
en: Input
sr: Унеси

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Receive
en: Receive
sr: Прими

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Allow Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Allow
en: Allow
sr: Одобри

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Form Entrance
en: Form Entrance
sr: Обликуј улаз

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Capture Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Capture
en: Capture
sr: Сними

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Discharge
en: Discharge
sr: Испразни

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Eject
en: Eject
sr: Избаци

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Dispose
en: Dispose
sr: Остави

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transfer
en: Transfer
sr: Пребаци

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Transport
en: Transport
sr: Пренеси

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Lift
en: Lift
sr: Подигни

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Move
en: Move
sr: Помери

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transmit
en: Transmit
sr: Пренеси

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Conduct
en: Conduct
sr: Проведи

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Convey
en: Convey
sr: Преноси

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Guide
en: Guide
sr: Упути

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Direct
en: Direct
sr: Усмери

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Straighten
en: Straighten
sr: Исправи

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Steer
en: Steer
sr: Измути

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Translate
en: Translate
sr: Преведи

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Turn
en: Turn
sr: Окрени

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Spin
en: Spin
sr: Заврти

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Allow DOF
en: Allow DOF
sr: Дозволи ДОФ

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Constrain
en: Constrain
sr: Ограничи

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Unlock
en: Unlock
sr: Откључај

note: Translators: Menu item Verb/Support Translators: Menu item Verb/Support/Support
en: Support
sr: Подржи

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Stop
en: Stop
sr: Заустави

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Insulate
en: Insulate
sr: Оклопи

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Protect
en: Protect
sr: Заштити

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Prevent Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Prevent
en: Prevent
sr: Спречи

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Shield
en: Shield
sr: Оклопи

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Inhibit
en: Inhibit
sr: Наследи

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Stabilize
en: Stabilize
sr: Стабилиши

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Steady
en: Steady
sr: Умири

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Secure
en: Secure
sr: Обезбеди

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Attach Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Attach
en: Attach
sr: Додај

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Mount
en: Mount
sr: Прикачи

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Lock
en: Lock
sr: Закључај

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Fasten
en: Fasten
sr: Убрзај

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Hold
en: Hold
sr: Задржи

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Orient
en: Orient
sr: Усмери

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Align
en: Align
sr: Поравнај

note: Translators: Menu item Verb/Connect Translators: Menu item Verb/Connect/Connect
en: Connect
sr: Повежи

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Couple
en: Couple
sr: Упари

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Join
en: Join
sr: Придружи

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Assemble
en: Assemble
sr: Споји

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Mix
en: Mix
sr: Измешај

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Combine
en: Combine
sr: Обједини

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Blend
en: Blend
sr: Стапај

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Add
en: Add
sr: Додај

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Pack
en: Pack
sr: Смести

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Coalesce
en: Coalesce
sr: Састави

note: Translators: Menu item Verb/Branch Translators: Menu item Verb/Branch/Branch
en: Branch
sr: Гранај

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Separate
en: Separate
sr: Раздвој

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Switch
en: Switch
sr: Пребаци

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Divide
en: Divide
sr: Подели

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Release
en: Release
sr: Отпусти

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Detach
en: Detach
sr: Одвој

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Disconnect
en: Disconnect
sr: Прекини везу

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Cut
en: Cut
sr: Исеци

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Polish
en: Polish
sr: Пољски

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Sand
en: Sand
sr: Песак

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Drill
en: Drill
sr: Избуши

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Lathe
en: Lathe
sr: Струг

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Refine
en: Refine
sr: Рафиниши

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Purify
en: Purify
sr: Прочисти

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Strain
en: Strain
sr: Натегни

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Filter
en: Filter
sr: Филтрирај

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Percolate
en: Percolate
sr: Процеди

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Clear
en: Clear
sr: Очистити

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Distribute
en: Distribute
sr: Дистрибуиши

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diverge
en: Diverge
sr: Дивергирај

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Scatter
en: Scatter
sr: Разбацај

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Disperse
en: Disperse
sr: Разиђи

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diffuse Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Diffuse
en: Diffuse
sr: Истекни

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Empty
en: Empty
sr: Празнити

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dissipate
en: Dissipate
sr: Распи

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Absorb
en: Absorb
sr: Упиј

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dampen
en: Dampen
sr: Удуби

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dispel
en: Dispel
sr: Растури

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Resist
en: Resist
sr: Издржи

note: Translators: Menu item Verb/Provision Translators: Menu item Verb/Provision/Provision
en: Provision
sr: Провизија

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Store
en: Store
sr: Сместити

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Contain
en: Contain
sr: Садржати

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Collect
en: Collect
sr: Сакупи

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Reserve
en: Reserve
sr: Резервисати

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Supply
en: Supply
sr: Намири

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Provide
en: Provide
sr: Обезбеди

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Replenish
en: Replenish
sr: Попуни

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Expose
en: Expose
sr: Изложи

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Extract
en: Extract
sr: Извуци

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Control Magnitude
en: Control Magnitude
sr: Контролиши магнитуду

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Actuate
en: Actuate
sr: Дејствуј

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Start
en: Start
sr: Почни

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Initiate
en: Initiate
sr: Покрени

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Regulate
en: Regulate
sr: Регулиши

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Control Translators: Menu item Noun/Signal/Control
en: Control
sr: Контролиши

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Enable
en: Enable
sr: Омогући

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Disable
en: Disable
sr: Онемогући

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Limit
en: Limit
sr: Ограничи

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Interrupt
en: Interrupt
sr: Прекини

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Change
en: Change
sr: Изменути

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Increase
en: Increase
sr: Повећати

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Decrease
en: Decrease
sr: Смањити

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Amplify
en: Amplify
sr: Појачај

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Reduce
en: Reduce
sr: Умањи

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Normalize
en: Normalize
sr: Нормализуј

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Multiply
en: Multiply
sr: Помножи

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Scale FIXME: mark read-only
en: Scale
sr: Размери

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Rectify
en: Rectify
sr: Поравнај

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Adjust
en: Adjust
sr: Подеси

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Form
en: Form
sr: Обликуј

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compact
en: Compact
sr: Сабиј

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Crush
en: Crush
sr: Здроби

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Shape
en: Shape
sr: Обликуј

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compress
en: Compress
sr: Сажми

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Pierce
en: Pierce
sr: Избоди

note: Translators: Menu item Verb/Convert Translators: Menu item Verb/Convert/Convert
en: Convert
sr: Претвори

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Transform
en: Transform
sr: Трасформиши

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Liquefy
en: Liquefy
sr: Истопи

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Solidify
en: Solidify
sr: Очврсни

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Evaporate
en: Evaporate
sr: Испари

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Sublimate
en: Sublimate
sr: Сублимирај

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Condense
en: Condense
sr: Кондензуј

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Integrate
en: Integrate
sr: Интегриши

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Differentiate
en: Differentiate
sr: Раздвоји

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Process
en: Process
sr: Обрада

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Sense
en: Sense
sr: Осети

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Perceive
en: Perceive
sr: Спознај

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Recognize
en: Recognize
sr: Препознај

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Discern
en: Discern
sr: Разлучи

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Check
en: Check
sr: Испитај

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Verify
en: Verify
sr: Провери

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Indicate
en: Indicate
sr: Укажи

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Mark
en: Mark
sr: Означи

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Display
en: Display
sr: Прикажи

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Measure
en: Measure
sr: Измери

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Calculate
en: Calculate
sr: Израчунај

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Represent
en: Represent
sr: Представи

note: Translators: Menu item Noun
en: Noun
sr: Именица

note: Translators: Menu item Noun/Material/Solid
en: Solid
sr: Пуна

note: Translators: Menu item Noun/Material/Liquid
en: Liquid
sr: Течност

note: Translators: Menu item Noun/Material/Gas
en: Gas
sr: Гас

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human Translators: Menu item Noun/Material/Human/Human Translators: Menu item Noun/Energy/Human
en: Human
sr: Човек

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Hand
en: Hand
sr: Рука

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Foot
en: Foot
sr: Стопало

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Head
en: Head
sr: Глава

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Finger
en: Finger
sr: Прст

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Toe
en: Toe
sr: Ножни палац

note: Translators: Menu item Noun/Material/Biological
en: Biological
sr: Биолошки

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical
en: Mechanical
sr: Механички

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Mech. Energy
en: Mech. Energy
sr: Мех. еанергија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translation
en: Translation
sr: Превод

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Force
en: Force
sr: Сила

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotation
en: Rotation
sr: Ротација

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Torque
en: Torque
sr: Заокрет

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Random Motion
en: Random Motion
sr: Случајно кретање

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Vibration
en: Vibration
sr: Вибрација

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotational Energy
en: Rotational Energy
sr: Енергија ротације

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translational Energy
en: Translational Energy
sr: Енергија преноса

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity
en: Electrical
sr: Електрика

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Electricity
en: Electricity
sr: Електрицитет

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Voltage
en: Voltage
sr: Волтажа

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Current
en: Current
sr: Струја

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic
en: Hydraulic
sr: Хидраулика

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Pressure
en: Pressure
sr: Притисак

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Volumetric Flow
en: Volumetric Flow
sr: Проток количина

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal
en: Thermal
sr: Термални

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Heat
en: Heat
sr: Топлота

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Conduction
en: Conduction
sr: Проводљивост

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Convection
en: Convection
sr: Претварање

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Radiation Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radiation
en: Radiation
sr: Радијација

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Pneumatic
en: Pneumatic
sr: Пнеуматика

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Chemical
en: Chemical
sr: Хемија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive
en: Radioactive
sr: Радиоактивно

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Microwaves
en: Microwaves
sr: Микро таласи

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radio waves
en: Radio waves
sr: Радио таласи

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/X-Rays
en: X-Rays
sr: Икс зраци

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Gamma Rays
en: Gamma Rays
sr: Гама Зраци

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Acoustic Energy
en: Acoustic Energy
sr: Звучна енергија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Optical Energy
en: Optical Energy
sr: Оптичка енергија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Solar Energy
en: Solar Energy
sr: Соларна енергија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Magnetic Energy
en: Magnetic Energy
sr: Магнетна енергија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Motion
en: Human Motion
sr: Људско кретање

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Force
en: Human Force
sr: Људска сила

note: Translators: Menu item Noun/Signal/Status
en: Status
sr: Стање

en: User/Device Fn
sr: Функција корисника/уређаја

en: Wish Fn
sr: Функција жеља

en: Macro call
sr: Позив макроа

en: This action is a call to a macro-step
sr: Ова акција је позив макро-корака

en: Condition
sr: Услов

en: The boolean equation of the condition
sr: Логичка једначина услова

en: The condition's font
sr: Писмо услова

en: The condition's font size
sr: Величина писма услова

en: Color
sr: Боја

en: The condition's color
sr: Боја услова

en: GRAFCET diagram objects
sr: Објекти ГРАФЦЕТ дијаграма

en: Regular step
sr: Обичан корак

en: Initial step
sr: Почетни корак

en: Macro entry step
sr: Корак улаза у макро

en: Macro exit step
sr: Корак излаза из макроа

en: Macro call step
sr: Корак позива макроа

en: Subprogram call step
sr: Позив корака подпрограма

en: Step name
sr: Назив корака

en: The name of the step
sr: Назив корака

en: Step type
sr: Врста корака

en: The kind of step
sr: Врста корака

en: Active
sr: Активно

en: Shows a red dot to figure the step's activity
sr: Приказује црвену тачку да ослика активност корака

en: Receptivity
sr: Пријем

en: The boolean equation of the receptivity
sr: Логичка једначина за пријем

en: The receptivity's font
sr: Писмо пријема

en: The receptivity's font size
sr: Величина писма за пријем

en: The receptivity's color
sr: Боја пријема

en: North point
sr: Северна тачка

en: South point
sr: Јужна тачка

en: Draw arrow heads on upward arcs:
sr: Црта стрелице на луковима усмереним на горе:

en: OR
sr: ИЛИ

en: AND
sr: И

en: Vergent type:
sr: Врста темена:

en: Add connection point
sr: Додај тачку везе

en: Delete connection point
sr: Обриши тачку везе

en: GRAFCET OR/AND vergent
sr: ГРАФЦЕТ ИЛИ/И теме

en: Unspecified
sr: Неодређено

en: Agent
sr: Заступник

en: Role
sr: Улога

en: Softgoal
sr: Блажи циљ

en: Goal
sr: Циљ

en: Goal Type
sr: Врста циља

en: Istar diagram
sr: Истар дијаграм

en: Positive contrib
sr: Позитивни допринос

en: Negative contrib
sr: Негативни допринос

en: Dependency
sr: Зависност

en: Decomposition
sr: Разлагање

en: Means-Ends
sr: Средства-завршеци

en: Resource
sr: Ресурс

en: Task
sr: Задатак

en: i* other
sr: i* други

en: Given Domain
sr: Задани домен

en: Designed Domain
sr: Зацртани домен

en: Machine Domain
sr: Машински домен

en: None
sr: Ништа

en: Causal
sr: Узрочни

en: Biddable
sr: Изразив

en: Lexical
sr: Лексички

en: Domain Type
sr: Тип домена

en: Domain Kind
sr: Врста домена

en: Optional kind which appears in the lower-right corner of the Domain
sr: Необавезна врста која се појављује у доњем десном углу домена

en: Jackson domain
sr: Џексонов домен

en: Jackson diagram
sr: Џексонов дијаграм

en: Shared
sr: Дељен

en: Requirement
sr: Захтев

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule
en: Message:
sr: Порука:

en: Assumption
sr: Претпоставка

en: Obstacle
sr: Препрека

en: KAOS goal
sr: Циљ КАОС

en: KAOS diagram
sr: Дијаграм КАОС

en: AND Refinement
sr: И прочишћавање

en: Complete AND Refinement
sr: Потпуно И прочишћавање

en: OR Refinement
sr: ИЛИ проћишћавање

en: Operationalization
sr: Операционализација

en: Text:
sr: Текст:

en: Contributes
sr: Доприноси

en: Obstructs
sr: Омета

en: Conflicts
sr: Сукобљава се

en: Responsibility
sr: Одговорност

en: Monitors
sr: Надгледа

en: Controls
sr: Контролише

en: CapableOf
sr: Способан да

en: Performs
sr: Обавља

en: Output
sr: Излаз

en: KAOS other
sr: КАОС други

en: Arrow color
sr: Боја казаљке

en: Arrow line width
sr: Ширина казаљке

en: Seconds arrow color
sr: Боја секундаре

en: Seconds arrow line width
sr: Ширина секундаре

en: Show hours
sr: Прикажи сате

en: Diagram file
sr: Датотека дијаграма

en: Rows
sr: Редови

en: Columns
sr: Ступци

en: Grid line color
sr: Боја линије мреже

en: Grid line width
sr: Ширина линије мреже

en: Miscellaneous objects
sr: Разни објекти

[ctx: length unit]
en: ft
sr: стопа

[ctx: length unit]
en: in
sr: инчи

[ctx: length unit]
en: pt
sr: тачка

[ctx: length unit]
en: pi
sr: пи

note: PROP_FLAG_VISIBLE|
en: Measurement
sr: Мерење

en: Unit
sr: Јединица

en: Precision
sr: Тачност

en: Convex
sr: Испупчено

en: Concave
sr: Удубљено

en: Crossing
sr: Унакрсно

en: N-gon kind
sr: Врста N-угаоника

en: Number of rays
sr: Број зрака

en: Density
sr: Густина

en: Winding number for Crossing
sr: Број завоја за укрштање

note: no property widget, but still to be serialized
en: Center position
sr: Положај средишта

note: no property widget, but still to be serialized
en: Ray length
sr: Дужина зрака

en: Triangle
sr: Троугао

en: Square
sr: Квадрат

en: Pentagon
sr: Петоугаоник

en: Pentagram
sr: Петокракник

en: Hexagon
sr: Шестоугаоник

en: Hexagram
sr: Шестокракник

en: Heptagon
sr: Седмоугаоник

en: Heptagram
sr: Седмокракник

en: Octagon
sr: Осмоугаоник

en: Octagram
sr: Осмокракник

en: Enneagon
sr: Деветоугаоник

en: Enneagram
sr: Деветокракник

en: Decagon
sr: Десетоугаоник

en: Decagram
sr: Десетокракник

en: Hendecagon
sr: Једенаестоугаоник

en: Hendecagram
sr: Једенаестокракник

en: Dodecagon
sr: Дванаестоугаоник

en: Dodecagram
sr: Дванаестокракник

en: Tridecagon
sr: Тринаестоугаоник

en: Tridecagram
sr: Тринаестокракник

en: Tetradecagon
sr: Четрнаестоугаоник

en: Tetradecagram
sr: Четрнаестокракник

en: Pentadecagon
sr: Петнаестоугаоник

en: Pentadecagram
sr: Петнаестокракник

en: Hexadecagon
sr: Шестнаестоугаоник

en: Hexadecagram
sr: Шестнаестокракник

en: Heptadecagon
sr: Седамнаестоугаоник

en: Heptadecagram
sr: Седамнаестокракник

en: Octadecagon
sr: Осамнаестоугаоник

en: Octadecagram
sr: Осамнаестокракник

en: Enneadecagon
sr: Деветнаестоугаоник

en: Enneadecagram
sr: Деветнаестокракник

en: Icosagon
sr: Двадесетоугаоник

en: Icosagram
sr: Двадесетокракник

en: N-gon
sr: N-угаоник

en: N-gram
sr: N-кракник

en: Star
sr: Звезда

en: Add Handle
sr: Додај ручку

en: Delete Handle
sr: Обриши ручку

en: Sectors
sr: Сектори

en: Base Station
sr: Базна станица

en: Network diagram objects
sr: Објекти дијаграма мреже

en: Radius
sr: Полупречник

en: Width
sr: Ширина

en: Import resource (not shown upstairs)
sr: Увези ресурс (није приказан горе)

en: Imply resource (not shown downstairs)
sr: Подразумевај ресурс (није приказан доле)

en: Dotted arrow
sr: Тачкаста стрелица

en: disable arrow heads
sr: искључи врхове стрелица

en: Flow style:
sr: Стил протока:

en: Automatically gray vertical flows:
sr: Самостално засиви усправни проток:

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
sr: Зарад олакшавања читања, токови који почињу и завршавају се усправно могу бити исцртани сивом бојом

en: SADT Arrow
sr: САДТ стрелица

en: Activity/Data identifier
sr: Идентификатор активности/података

en: The identifier which appears in the lower-right corner of the Box
sr: Идентификатор који се појављује у доњем десном углу квадратића

en: SADT box
sr: САДТ квадратић

en: SADT diagram objects
sr: Објекти САДТ дијаграма

en: Curve distance
sr: Растојање криве

en: Line gaps
sr: Празнине линије

en: Absolute start gap
sr: Апсолутна празнина почетка

en: Absolute end gap
sr: Апсолутна празнина краја

en: Add Segment
sr: Додај одсечак

en: Delete Segment
sr: Обриши одсечак

en: Symmetric control
sr: Контрола једнакости

en: Smooth control
sr: Контрола глаткости

en: Cusp control
sr: Контрола шиљка

en: Free
sr: Слободно

en: Fixed
sr: Везано

en: Aspect ratio
sr: Однос размере

en: Rotation angle
sr: Угао заокренутости

en: Free aspect
sr: Слободан однос

en: Fixed aspect
sr: Утврђен однос

en: Circle
sr: Круг

en: Image file
sr: Датотека слике

en: Inline data
sr: Уткани подаци

en: Store image data in diagram
sr: Ускладишти податке о слици у дијаграм

en: Pixbuf
sr: Сличица

en: The Pixbuf reference
sr: Референца сличице

en: Draw border
sr: Исцртај границу

en: Keep aspect ratio
sr: Задржи однос размере

en: Angle
sr: Угао

en: Can't save image without filename
sr: Не могу да сачувам слику без назива датотеке

en: Inconsistent pixbuf during image save.
sr: Недоследна сличица за време чувања слике.

en: The image file '%s' was not found.
sr: Датотека слике „%s“ није пронађена.

en: Arrows
sr: Стрелице

en: Start point
sr: Почетна тачка

en: End point
sr: Крајња тачка

en: Upgrade to Polyline
sr: Надогради на вишелинија

en: Upgrade to Zigzagline
sr: Надогради на цик-цак линију

en: Text content
sr: Садржај текста

en: Angle to rotate the outline
sr: Угао за заокретање контуре

en: Add Corner
sr: Додај угао

en: Delete Corner
sr: Обриши угао

en: Standard objects
sr: Стандардни објекти

en: Bottom
sr: Дно

en: Top
sr: Врх

en: First Line
sr: Прва линија

en: Vertical text alignment
sr: Усправно поравнање текста

en: Text angle
sr: Угао текста

en: Text margin
sr: Ивица текста

en: Upgrade to Bezierline
sr: Надогради на Безјерову линију

en: Actor
sr: Глумац

en: From A to B
sr: Од А до Б

en: From B to A
sr: Од Б до А

en: Aggregation
sr: Прикупљање

en: Composition
sr: Слагање

en: Direction
sr: Смер

en: Show direction
sr: Прикажи смер

en: Show the small arrow denoting the reading direction
sr: Приказује малу стрелицу означавајући смер читања

en: Side A
sr: Страна А

en: Multiplicity
sr: Вишеструкост

en: Visibility
sr: Видљивост

en: Show arrow
sr: Прикажи стрелице

en: Side B
sr: Страна Б

note: Attributes page:
en: _Attributes
sr: _Особине

en: Add Attribute
sr: Додај атрибут

en: Remove Attribute
sr: Уклони атрибут

en: Move Attribute Up
sr: Премести атрибут горе

en: Move Attribute Down
sr: Премести атрибут доле

en: Attribute data
sr: Подаци особина

en: Value:
sr: Вредност:

en: Comment:
sr: Напомена:

en: Visibility:
sr: Видљивост:

en: Public
sr: Јавно

en: Private
sr: Приватно

en: Protected
sr: Заштићен

en: Implementation
sr: Изведба

note: end: Inheritance type
en: Class scope
sr: Домет разреда

en: Class
sr: Разред

note: how it used to be before 0.96+SVN one name, one type: but breaks forward-compatibiliy so kind of reverted
en: Stereotype
sr: Стереотип

en: Abstract
sr: Апстракт

en: Visible Attributes
sr: Видљиве особине

en: Visible Operations
sr: Видљиве операције

en: Wrap Operations
sr: Операције прелома

en: Visible Comments
sr: Видљиве примедбе

en: Allow resizing
sr: Дозволи промену величине

en: Template
sr: Шаблон

en: Suppress Attributes
sr: Занемари атрибуте

en: Suppress Operations
sr: Занемари операције

en: Wrap after char
sr: Преломи након знака

en: Comment line length
sr: Дужина напомене

note: umlattribute_extra
en: Operations
sr: Операције

note: umloperations_extra
en: Template Parameters
sr: Параметри шаблона

en: Polymorphic
sr: Полиморфна

en: Class Name
sr: Назив разреда

en: Abstract Class Name
sr: Назив апстрактног разреда

note: Class page:
en: _Class
sr: _Разред

en: Class name:
sr: Назив разреда:

en: Stereotype:
sr: Стереотип:

en: Attributes visible
sr: Особине су видљиве

en: Operations visible
sr: Операције су видљиве

en: Suppress operations
sr: Потисни операције

en: Wrap after this length:
sr: Преломи након ове дужине:

en: Comments visible
sr: Напомене су видљиве

en: Wrap comment after this length:
sr: Преломи напомене након ове дужине:

en: Show documentation tag
sr: Прикажи ознаку документације

note: * Fonts and Colors selection *
en: _Style
sr: _Стил

note: head line
en: Kind
sr: Врста

en: Size
sr: Величина

en: Abstract Class
sr: Апстрактни разред

note: should probably be refactored too.
en: Line Width
sr: Ширина линије

en: Text Color
sr: Боја текста

en: Foreground Color
sr: Боја исцртавања

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: Boundary
sr: Ограничење

en: Is object
sr: Објекат је

note: end: Visibility
en: Inheritance type:
sr: Врста наслеђивања:

en: Polymorphic (virtual)
sr: Полиморфна (виртуелна)

en: Leaf (final)
sr: Лист (крајњи)

en: Query
sr: Упит

en: Parameters:
sr: Параметри:

en: Add Parameter
sr: Додај параметар

en: Remove Parameter
sr: Уклони параметар

en: Move Parameter Up
sr: Премести параметар горе

en: Move Parameter Down
sr: Премести параметар доле

en: Parameter data
sr: Подаци параметра

en: Def. value:
sr: Осн. вредност:

en: Direction:
sr: Смер:

en: Undefined
sr: Неодређено

en: In
sr: Унутра

en: Out
sr: Напоље

en: In & Out
sr: Унутра и напоље

note: Operations page:
en: _Operations
sr: _Операције

en: Add Operation
sr: Додај радњу

en: Remove Operation
sr: Уклони радњу

en: Move Operation Up
sr: Премести радњу горе

en: Move Operation Down
sr: Премести радњу доле

en: Operation data
sr: Подаци операције

note: Templates page:
en: _Templates
sr: _Шаблони

en: Template class
sr: Разред шаблона

en: Add Formal Parameter
sr: Додај формални параметар

en: Remove Formal Parameter
sr: Уклони формални параметар

en: Move Formal Parameter Up
sr: Премести формални параметар горе

en: Move Formal Parameter Down
sr: Премести формални параметар доле

en: Formal parameter data
sr: Формални подаци параметра

en: Facet
sr: Пљосан

en: Receptacle
sr: Прикључак

en: Event Source
sr: Извор догађаја

en: Event Sink
sr: Одредиште догађаја

en: Constraint:
sr: Ограничење:

en: Show arrow:
sr: Покажи стрелице:

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule - reverted, forward compatibility seems more important
en: Interface:
sr: Сучеље:

en: Draw focus of control:
sr: Исцртај фокус елемента:

en: Draw destruction mark:
sr: Исцртај ознаку уништења:

en: Add connection points
sr: Додај тачке везе

en: Remove connection points
sr: Обриши тачке везе

en: Increase connection points distance
sr: Повећај растојање тачака везе

en: Decrease connection points distance
sr: Умањи растојање тачака везе

en: Set default connection points distance
sr: Подеси основно растојање тачака везе

en: UML Lifeline
sr: УМЛ линија живота

en: Call
sr: Позив

en: Create
sr: Направи

en: Destroy
sr: Уништи

en: Simple
sr: Једноставно

en: Return
sr: Поврати

en: Send
sr: Пошаљи

en: Recursive
sr: Рекурзивно

en: Message type:
sr: Врста поруке:

en: Explicit state
sr: Изричито стање

en: Active object
sr: Активни објекат

en: Show attributes
sr: Прикажи особине

en: Multiple instance
sr: Вишеструке инстанце

en: Entry action
sr: Радња ставке

en: Do action
sr: Изврши радњу

en: Exit action
sr: Напусти радњу

note: Would like to create a state_term instead, but making the connections * is a pain
en: This diagram uses the State object for initial/final states.
    This option will go away in future versions.
    Please use the Initial/Final State object instead.
sr: Овај дијаграм користи објекат стања за почетна/завршна стања.
    Ова опција ће бити уклоњена у будућим издањима.
    Молим уместо њега користите објекте за почетна/завршна стања.

en: Is final
sr: Јесте завршно

en: Trigger
sr: Окидач

en: The event that causes this transition to be taken
sr: Догађај који узрокује да се догоди овај прелаз

en: Action
sr: Радња

en: Action to perform when this transition is taken
sr: Радња коју треба обавити када се догоди овај прелаз

en: Guard
sr: Чувар

en: Condition for taking this transition when the event is fired
sr: Услов за овај прелаз када се деси догађај

en: Scope
sr: Домет

en: Class scope (C++ static class variable)
sr: Домет разреда (променљива статичког разреда Ц++)

en: Unified Modelling Language diagram objects UML 1.3
sr: Дијаграмски објекти Обједињеног језика моделисања УМЛ 1.3

en: Inheritance
sr: Наслеђе

en: C++ const method
sr: Начин Ц++ константе

en: Class scope (C++ static method)
sr: Домет разреда (статички Ц++ начин)

en: Collaboration
sr: Сарадња

en: Text outside
sr: Текст напољу

en: Cairo PostScript
sr: Каиро Пост скрипт

en: Cairo Portable Document Format
sr: Каиро ПДФ

en: Cairo Scalable Vector Graphics
sr: Каиро сразмерна векторска графика

en: CairoScript
sr: Каиро скрипт

en: Cairo PNG
sr: Каиро ПНГ

en: Cairo PNG (with alpha)
sr: Каиро ПНГ (са алфом)

en: Cairo EMF
sr: Каиро ЕМФ

en: Cairo WMF
sr: Каиро ВМФ

en: Cairo Clipboard Copy
sr: Умножавање у оставу Каира

en: Copy _Diagram
sr: Умножи _дијаграм

en: Print (GTK) …
sr: Штампај (ГТК) …

en: Cairo-based Rendering
sr: Исцртавање засновано на Каиру

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
sr: Дужина реда слике је већа од највећег низа ћелије.
    Слика није извежена у ЦГМ.

en: Computer Graphics Metafile
sr: Рачунарска графичка метадатотека

en: Computer Graphics Metafile export filter
sr: Филтер за извоз ЦГМ датотека

en: DiaRenderScript
sr: Скрипта исцртавања Дие

en: DiaRenderScript filter
sr: Филтер скрипте исцртавања Дие

en: Broken file?
sr: Оштећена датотека?

en: Drawing Interchange File import and export filters
sr: Филтери за увоз и извоз ДИФ датотека

en: Drawing Interchange File
sr: Датотека за размену цртежа

en: read_dxf_codes failed on '%s'
sr: није успело „read_dxf_codes“ над „%s“

en: Binary DXF from '%s' not supported
sr: Није подржана извршна ДХФ из „%s“

en: HP Graphics Language
sr: Хевлет-Пакард графички језик

en: HP Graphics Language export filter
sr: Филтер извоза ХП графичког језика

en: Please select edges and nodes to layout.
sr: Молим изаберите ивице и чворове за распоред.

en: Graph creation failed
sr: Није успело стварање графика

en: No such module.
sr: Нема таквог модула.

en: Out of memory.
sr: Нема више меморије.

en: Not a tree.
sr: Није дрво.

en: Not a forest.
sr: Није шума.

en: Failed algorithm.
sr: Неуспели алгоритам.

en: Failed precondition.
sr: Неуспели предуслов.

en: OGDF crashed.
sr: ОГДФ се урушио.

en: Unknown reason
sr: Непознат разлог

en: Layout '%s' failed.
    %s
sr: Распоред „%s“ није успео.
    %s

note: Quick 'n Nasty hack to mark strings as translatable
en: Grow
sr: Увећај

en: Shrink
sr: Скупи

en: Heighten
sr: Висински

en: Widen
sr: Ширински

en: OGDF Layout Algorithms
sr: Алгоритми ОГДФ распореда

en: TeX Metapost export filter
sr: Филтер извоза ТеКс метапоста

en: Not enough memory for image drawing.
sr: Нема довољно меморије за цртање слике.

en: TeX Metapost macros
sr: ТеКс метапост макрои

en: PDF import not available.
sr: ПДФ увоз није доступан.

en: Portable Document File
sr: Датотека преносивог документа

en: PDF import filter
sr: Филтер ПДФ увоза

en: Page %d
sr: %d. страница

en: PDF document not OK.
    %s
sr: ПДФ документ није у реду.
    %s

en: LaTeX PGF export filter
sr: Филтер извоза ЛаТеКс ПГФ-а

en: Not valid UTF-8
sr: Није исправан УТФ-8

en: LaTeX PGF macros
sr: ЛаТеКс ПГФ макрои

en: Failed to create pixbuf from drawable.
sr: Нисам успео да направим сличицу из исцртавајућег.

en: Could not save file:
    %s
    %s
sr: Не могу да сачувам датотеку:
    %s
    %s

en: Calling error, missing user_data.
sr: Грешка позива, недостају кориснички подаци.

en: Pixbuf[%s] can't load:
    %s
sr: Сличица[%s] не може да се учита:
    %s

en: gdk-pixbuf-based bitmap export/import
sr: Извоз/увоз битмапа заснован на гдк-сличици

en: Select Printer
sr: Изабери штампач

en: Printer
sr: Штампач

en: File
sr: Датотека

en: Some characters in the filename are neither UTF-8
    nor your local encoding.
    Some things will break.
sr: Неки знаци у називу датотеке нису ни у УТФ-8
    ни у вашем локалном кодирању.
    Неке ствари ће се нарушити.

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
sr: Датотека „%s“ већ постоји.
    Да ли желите да је преснимите?

en: File already exists
sr: Датотека већ постоји

en: Could not run command '%s': %s
sr: Не могу да покренем наредбу „%s“: %s

en: Could not open '%s' for writing: %s
sr: Не могу да отворим „%s“ за уписивање: %s

en: Printing error: command '%s' returned %d
sr: Грешка штампања: наредба „%s“ је вратила %d

en: Printing error: command '%s' caused sigpipe.
sr: Грешка штампања: наредба „%s“ је изазвала процесни ланац сигнала.

en: Print (PS)
sr: Штампај (ПС)

en: PostScript Rendering
sr: Исцртавање Пост скрипта

en: Encapsulated PostScript (using PS Latin-1 fonts)
sr: Угнеждени Постскрипт (користи Пост скрипт латинска-1 писма)

en: TeX PSTricks export filter
sr: Филтер извоза ТеКс ПСТрикса

en: TeX PSTricks macros
sr: ТеКс ПСТрикс макрои

en: Couldn't open '%s' for writing.
sr: Не могу да отворим „%s“ ради уписа.

en: Python scripting support
sr: Подршка за Питонове скрипте

en: All Object _Properties
sr: Сва својства _објекта

en: Dia _Sheets Inspection
sr: Прегледање Диа _листова

en: All _Objects
sr: Сви _објекти

note: # \file arrange.py \brief Arrange Objects Plugin this module is loaded by some other plug-ins but can also work on it's own if it is loaded first as Dia plug-in and later as Python module everything works fine due to Pythoninitializing the module only once \ingroup PyDia
en: Arrange _Objects
sr: Распореди _објекте

en: _Layout (force)
sr: _Размести (присили)

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: PyDia Code Generation (Python)
sr: Стварање PyDia кода (Питон)

en: PyDia Code Generation (C++)
sr: Стварање PyDia кода (Ц++)

en: PyDia Code Generation (Pascal)
sr: Стварање PyDia кода (Паскал)

en: PyDia Code Generation (Java)
sr: Стварање PyDia кода (Јава)

en: PyDia Code Generation (JavaScript)
sr: Стварање PyDia кода (Јава скрипта)

en: PyDia Code Generation (PHP)
sr: Стварање PyDia кода (ПХП)

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: Dia _BoundingBox Debugger
sr: Прочишћавач Диа _граничног поља

en: Dia _Property API Debugger
sr: АПИ прочишћавач Диа _својства

en: Rotate counter-clockwise
sr: Заокрени на лево

en: Rotation around (0,0). Rotation angle in degrees:
sr: Заокретање око (0,0). Угао заокретања у степенима:

en: Simple _Rotation
sr: Једноставно _заокретање

note: XXX: check image, e.g. existing file name dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: Dissect
sr: Сецирај

note: dia.register_import("Cpp via GCC_XML", "cpp", ImportCpp)
en: XML from GCC_XML
sr: „XML“ из „GCC_XML“

note: register the renderer
en: Dia plain
sr: Диа обично

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: SVG plain
sr: СВГ обично

en: SVG compressed
sr: СВГ запаковано

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: PyDia DOT Export
sr: Извоз PyDia DOT

en: Graphviz Dot
sr: Графвиз тачкица

en: Dox2UML (multiple)
sr: Dox2UML (вишеструко)

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: PyDia Object Export
sr: Извоз PyDia објекта

note: # \brief Register the renderer with Dia's export system dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: PyDia Render Export
sr: Извоз PyDia цртача

en: Python Dia Console
sr: Питонова Диа конзола

en: _Python Console
sr: _Питонова конзола

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: Imagemap
sr: Мапа слике

en: _Mark Connection Points
sr: _Означи тачке спајања

en: Dia Object _Types
sr: Врсте Диа _објекта

en: PyDia _HTML Docs
sr: PyDia _HTML документација

en: PyDia _Docs
sr: PyDia _документација

en: PyDia Docs _Update
sr: _Освежење PyDia документације

en: Simple Scaling
sr: Једноставно сразмеравање

en: Simple _Scaling
sr: Једноставно _сразмеравање

en: Select by name
sr: Изаберите према називу

en: Enter name
sr: Упишите назив

en: _Name
sr: _Назив

en: _Fill Color
sr: Боја _попуне

en: _Line Color
sr: Боја _линије

en: _Text Color
sr: _Боја текста

en: _Size
sr: _Величина

en: _Empty
sr: _Празно

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: Uninline Images
sr: Поништи унутрашње слике

en: Dia shape export filter
sr: Филтер извоза Диа облика

en: Shape files must end in .shape, or they cannot be loaded by Dia
sr: Датотеке облика морају да се завршавају на „.shape“, или Диа неће моћи да их учита

en: Can't export PNG icon without export plugin!
sr: Не могу да извезем ПНГ иконицу без прикључка за извоз!

en: Dia Shape File
sr: Датотека Диа облика

en: Scalable Vector Graphics
sr: Променљива векторска графика

en: Scalable Vector Graphics import and export filters
sr: Филтери за увоз и извоз СВГ-а

en: Failed to apply transformation for '%s'
sr: Нисам успео да применим преображај за „%s“

en: Invalid path data.
    svg:path data must start with moveto.
sr: Неисправни подаци о путањи.
    подаци свг:путање морају почети са премести у.

en: 'Shape Design' shapes missing.
sr: Недостају облици „Дизајна облика“.

en: Object '%s' creation failed
sr: Стварање објекта „%s“ није успело

en: Parse error for memory block.
    %s
sr: Грешка обраде за блокирање меморије.
    %s

en: SVG parser error for %s
    %s
sr: Грешка СВГ обрађивача за „%s“
    %s

note: just a warning
en: SVG parser warning for %s
    %s
sr: Упозорење СВГ обрађивача за „%s“
    %s

en: Expected SVG name-space not found in file
sr: Очекивани размак назива СВГ-а није пронађен у датотеци

en: root element was '%s' -- expecting 'svg'.
sr: корени елемент беше „%s“ — очекивах „svg“.

en: Visio XML Format import and export filter
sr: Филтер за увоз и извоз Визио ИксМЛ формата

en: Saving file '%s' failed.
sr: Није успело чување датотеке „%s“.

en: Visio XML format
sr: ИксМЛ формат Визиа

en: Couldn't read color: %s
sr: Не могу да читам боју: %s

en: Couldn't find shape %d
sr: Не могу да пронађем облик %d

en: Unexpected Ellipse object: %s
sr: Неочекивани објекат елипсе: %s

en: Can't rotate ellipse
sr: Не могу да заокренем елипсу

en: MoveTo not at start of Bezier
sr: ПреместиУ није на почетку Безјера

en: Invalid NURBS formula
sr: Неисправна НУРБС формула

en: Couldn't handle foreign object type %s
sr: Не могу да рукујем страном врстом објекта %s

en: VDX parser error for %s
    %s
sr: Грешка ВДИкс обрађивача за „%s“
    %s

en: Nothing in document!
sr: Нема ничега у документу!

en: Expecting VisioDocument, got %s
sr: Очекивах Визио документ, али добих „%s“

en: Visio XML File Format
sr: Формат Визио ИксМЛ датотеке

en: Can't decode object %s
sr: Не могу да декодирам објекат %s

en: Couldn't write file %s
    %s
sr: Не може да запишем датотеку %s
    %s

en: Cannot render unknown font:
    %s
sr: Не могу да исцртам непознато писмо:
    %s

en: Windows Metafile
sr: Виндоуз метадатотека

en: Enhanced Metafile
sr: Побољшана метадатотека

en: Print (GDI) ...
sr: Штампај (ГДИ) ...

en: WMF export filter
sr: Филтер извоза ВМФ-а

en: WordPerfect Graphics
sr: Графика савршених речи

en: WordPerfect Graphics export filter
sr: Филтер извоза графике савршених речи

en: File: %s type/version unsupported.
sr: Датотека: %s врста/издање нису подржани.

en: Unknown WPG type %d size %d.
sr: Непозната врста ГСР „%d“ величине %d.

en: Size 0 on WPG type %d, expecting WPG_END
sr: Величина 0 на врсти ГСР „%d“, очекујем „WPG_END“

en: Unexpected end of file. WPG type %d, size %d.
sr: Неочекивани крај датотеке. Врста ГСР-а „%d“, величине %d.

en: Empty WPG file?
sr: Празна датотека ГСР?

en: Fig Format import and export filter
sr: Филтер за увоз и извоз Фиг формата

en: Fig format has no equivalent of arrow style %s; using simple arrow.
sr: Фиг формат нема одговарајући стил стрелице %s; користим обичну стрелицу.

en: No more user-definable colors - using black
sr: Нема више боја које је поставио корисник — користим црну

en: Xfig format
sr: Иксфиг формат

en: Color index %d too high; only 512 colors allowed. Using black instead.
sr: Индекс боје %d је превисок; допуштено је само 512 боја. Користићу црну.

en: Patterns are not supported by Dia
sr: Диа не подржава шаблоне

en: Triple-dotted lines are not supported by Dia; using double-dotted
sr: Диа не подржава тротачкасте линије; користићу двотачкасте

en: Line style %d should not appear
sr: Стил линије „%d“ не треба да се појави

en: Error while reading %dth of %d points
sr: Грешка читања %d. од %d тачака

en: Unexpected end of file.
sr: Неочекивани крај датотеке.

en: Error while reading arrowhead
sr: Грешка читања главе стрелице

en: Unknown arrow type %d
sr: Непозната врста стрелице %d

en: Depth %d out of range, only 0-%d allowed.
sr: Дубина %d је ван опсега, допуштено је само 0-%d.

en: Couldn't read ellipse info.
sr: Не могу да прочитам податке елипсе.

en: Couldn't read polyline info.
sr: Не могу да прочитам податке о полилинији.

en: Couldn't read flipped bit.
sr: Не могу да прочитам изврнути бит.

en: Negative corner radius; negating
sr: Негативни полупречник ћошка; негирам

en: Unknown polyline subtype: %d
sr: Непозната подврста полилиније: %d

en: Couldn't read spline info.
sr: Не могу да прочитам податке сплиније.

note: Open approximated spline Closed approximated spline
en: Cannot convert approximated spline yet.
sr: Још увек не могу да претворим приближну криву.

en: Unknown spline subtype: %d
sr: Непозната подврста криве: %d

en: Couldn't read arc info.
sr: Не могу да прочитам податке о луку.

note: set new fill property on arc?
en: Filled arc treated as unfilled
sr: Испуњен лук се сматра као неиспуњен

en: Unknown polyline arc: %d
sr: Непознат лук полилиније: %d

en: Couldn't read text info.
sr: Не могу да прочитам текстуалне податке.

en: Can't find LaTeX font nr. %d, using sans
sr: Не могу да пронађем словни лик ЛаТеКсиле бр. %d, користим санс

en: Can't find PostScript font nr. %d, using sans
sr: Не могу да пронађем словни лик Постскрипта бр. %d, користим санс

en: Couldn't identify Fig object.
sr: Не могу да препознам Фиг објекат.

en: Compound end outside compound
sr: Сложени завршава спољни сложени

en: Couldn't read color
sr: Не могу да читам боју

en: Color number %d out of range 0..%d.  Discarding color.
sr: Број боје %d је ван опсега 0..%d.  Одбацујем боју.

en: Couldn't read group extent.
sr: Не могу да прочитам продужење групе.

en: Unknown object type %d
sr: Непозната врста објекта %d

en: `%s' is not one of `%s' or `%s'
sr: „%s“ није једно од „%s“ или „%s“

en: Error reading paper size.
sr: Грешка читања величине папира.

en: Unknown paper size `%s', using default
sr: Непозната величина папира „%s“, користим основно

en: Error reading paper orientation.
sr: Грешка читања усмерења папира.

en: Error reading justification.
sr: Грешка читања поравнања.

en: Error reading units.
sr: Грешка читања јединица.

en: Error reading magnification.
sr: Грешка читања увеличања.

en: Error reading multipage indicator.
sr: Грешка читања указивача више-страница.

en: Error reading transparent color.
sr: Грешка читања провидних боја.

en: Error reading Fig file.
sr: Грешка читања Фиг датотеке.

en: Premature end of Fig file
sr: Превремен крај Фиг датотеке

en: Error reading resolution.
sr: Грешка читања резолуције.

en: Doesn't look like a Fig file
sr: Не изгледа као Фиг датотека

en: This is a Fig version %d.%d file.
     It may not be importable.
sr: Ово је датотека Фиг издања %d.%d.
     Може бити неувозива.

en: Premature end of Fig file
sr: Превремен крај Фиг датотеке

en: Xfig File Format
sr: Формат Иксфиг датотеке

en: Can't open output file %s: %s
sr: Не могу да отворим излазну датотеку %s: %s

en: Error while parsing %s
    %s
sr: Грешка приликом обраде „%s“
    %s

en: Error while parsing stylesheet %s
sr: Грешка приликом обраде стилова %s

en: Error while applying stylesheet %s
sr: Грешка приликом примене стилова %s

en: Error while parsing stylesheet: %s
sr: Грешка приликом обраде стилова: %s

en: Error while applying stylesheet: %s
sr: Грешка приликом примене стилова: %s

en: Error while saving result: %s
sr: Грешка приликом чувања резултата: %s

en: XSL Transformation filter
sr: Филтер ИксСЛ преображаја

en: No valid configuration files found for the XSLT plugin; not loading.
sr: Нису пронађене исправне датотеке подешавања за ИксСЛТ прикључак; не учитавам.

en: Export through XSLT
sr: Извези кроз ИксСЛТ

en: From:
sr: Од:

en: To:
sr: До:

en: AADL
sr: ААДЛ

en: AADL Shapes
sr: ААДЛ облици

en: Thread
sr: Нит

en: Processor
sr: Процесор

en: Memory
sr: Меморија

en: Bus
sr: Магистрала

en: Subprogram
sr: Подпрограм

en: Thread Group
sr: Група нити

en: Device
sr: Уређај

en: Package
sr: Пакет

note: Sheet Name: Assorted, was Geometric, maybe Basic Shapes instead? Leave as is for now, renaming too much hassle. Will probably need to split into seperate sheets soon anyway.
en: An Assorted Collection of Polygons, Beziergons and other Miscellaneous Geometric Shapes
sr: Разврстан скуп полигона, безјергона и других разних геометријских облика

en: Right angle triangle
sr: Троугао десног угла

en: Isosceles triangle
sr: Једнакокраки троугао

en: Perfect square, height equals width
sr: Савршен квадрат, висина једнака ширини

en: Perfect circle
sr: Савршен круг

en: Quarter circle
sr: Четврт круга

en: Diamond
sr: Ромб

en: Pentagon. Five-point shape
sr: Пентагон. Петоугаоник

en: Hexagon. Six-point shape
sr: Хексагон. Шестоугаоник

en: Heptagon. Seven-point shape
sr: Хептагон. Седмоугаоник

en: Octagon. Eight-point shape
sr: Октогон. Осмоугаоник

en: Horizontal parallelogram
sr: Водоравни паралелограм

en: Vertical parallelogram
sr: Усправни паралелограм

en: Trapezoid
sr: Трапезоид

en: Four-point star
sr: Четворокрака звезда

en: Curved four-point star
sr: Закривљена четворокрака звезда

en: Five-point star
sr: Петокрака звезда

en: Six-point star
sr: Шестокрака звезда

en: Seven-point star
sr: Седмокрака звезда

en: Eight-point star
sr: Осмокрака звезда

en: Sharp eight-point star
sr: Оштра осмокрака звезда

en: Curved eight-point star
sr: Закривљена осмокрака звезда

en: Swiss cross
sr: Швајцарски крст

en: Maltese cross
sr: Малтешки крст

en: Down arrow
sr: Стрелица на доле

en: Up arrow
sr: Стрелица на горе

en: Left arrow
sr: Стрелица на лево

en: Right arrow
sr: Стрелица на десно

en: Notched left arrow
sr: Засечена стрелица налево

en: Notched right arrow
sr: Засечена стрелица надесно

en: Left-up arrow
sr: Лево–горе стрелица

en: Turn-up arrow
sr: Окрени-горе стрелица

en: Left-right arrow
sr: Лева–десна стрелица

en: Up-down arrow
sr: Горе–доле стрелица

en: Quad arrow
sr: Четворострука стрелица

en: Left-right-up arrow
sr: Лева–десна–горе стрелица

en: Up-down-left arrow
sr: Горе–доле–лево стрелица

en: Pentagon block arrow
sr: Испуњена петоугласта стрелица

en: Chevron
sr: Еполета

en: Heart
sr: Срце

en: Sun
sr: Сунце

en: Quarter moon
sr: Четврт месеца

note: Dia-Version: 0.92-pre7 File: /home/anthonym/.dia/sheets/BPMN.sheet Date: Tue Apr 13 23:07:18 2004 For: anthonym
en: BPMN
sr: БПМН

en: Business Process Modeling Notation
sr: Бележење моделисања пословног процеса

en: Start Event
sr: Почетни догађај

en: Start Event — Message
sr: Почетни догађај — Порука

en: Start Event — Timer
sr: Почетни догађај — Временик

en: Start Event — Rule
sr: Почетни догађај — Правило

en: Start Event — Link
sr: Почетни догађај — Веза

en: Start Event — Multiple
sr: Почетни догађај — Мноштво

en: Intermediate Event
sr: Средишњи догађај

en: Intermediate Event — Message
sr: Средишњи догађај — Порука

en: Intermediate Event — Timer
sr: Средишњи догађај — Временик

en: Intermediate Event — Error
sr: Средишњи догађај — Грешка

en: Intermediate Event — Cancel
sr: Средишњи догађај — Брисање

en: Intermediate Event — Compensation
sr: Средишњи догађај — Поправка

en: Intermediate Event — Rule
sr: Средишњи догађај — Правило

en: Intermediate Event — Link
sr: Средишњи догађај — Веза

en: Intermediate Event — Multiple
sr: Средишњи догађај — Мноштво

en: End Event
sr: Завршни догађај

en: End Event — Message
sr: Завршни догађај — Порука

en: End Event — Error
sr: Завршни догађај — Грешка

en: End Event — Cancel
sr: Завршни догађај — Откажи

en: End Event — Compensation
sr: Завршни догађај — Поправка

en: End Event — Link
sr: Завршни догађај — Веза

en: End Event — Multiple
sr: Завршни догађај — Мноштво

en: End Event — Terminate
sr: Завршни догађај — Окончај

en: Gateway
sr: Мрежни пролаз

en: Exclusive (XOR) Data Based
sr: Искључиво (ИЛЛИ) на основу података

en: Exclusive (XOR) Event Based
sr: Искључиво (ИЛЛИ) на основу догађаја

en: Inclusive (OR)
sr: Укључиво (ИЛИ)

en: Complex
sr: Скупина

en: Parallel (AND)
sr: Паралелни (И)

en: Activity Looping
sr: Понављање активности

en: Multiple Instance Task
sr: Задатак више примерака

en: Compensation Task
sr: Задатак поправке

en: Collapsed Sub-Process
sr: Уронули под-процес

en: Looping Collapsed Sub-Process
sr: Понављање уронулог под-процеса

en: Multiple Instance Collapsed Sub-Process
sr: Уронули под-процес више примерака

en: Ad-Hoc Collapsed Sub-Process
sr: Ад-хок уронули под-процес

en: Compensation Collapsed Sub-Process
sr: Поправка уронулог под-процеса

en: Group
sr: Група

en: Transaction
sr: Пренос

en: Data Object
sr: Објекат података

en: Text Annotation
sr: Забелешка текста

note: Dia-Version: 0.91 File: /home/zenith/.dia/sheets/Chemeng.sheet Date: Wed Jun 25 14:15:42 2003 For: zenith
en: ChemEng
sr: Технолошки процеси

en: Collection for chemical engineering
sr: Збирка технолошких процеса

en: Fan or Stirrer
sr: Вентилатор или мешалица

en: Spraying Device
sr: Прскалица

en: Pneumatic Line
sr: Пнеуматска линија

en: Pneumatic Line, vertical
sr: Пнеуматска линија, усправна

en: Simple Heat Exchanger
sr: Једноставан размењивач топлоте

en: Simple Heat Exchanger, vertical
sr: Једноставан размењивач топлоте, усправан

en: Water Cooler
sr: Водено хлађење

en: Water Cooler, vertical
sr: Водено хлађење, усправно

en: Fixed-Sheet Exchanger
sr: Размењивач сталног листа

en: Floating-Head or U-Tube Exchanger
sr: Размењивач покретне главе или У-цевке

en: Kettle Reboiler
sr: Котлић за подгревање

en: Air Cooler
sr: Ваздушно хлађење

en: Forced-Flow Air Cooler
sr: Усмерено ваздушно хлађење

en: Induced-Flow Air Cooler
sr: Расхладник индукованог протока ваздуха

en: Plate Exchanger
sr: Плочасти размењивач

en: Double-Pipe Exchanger
sr: Двоцевни размењивач

en: Heating/Cooling Coil
sr: Намотај за грејање/хлађење

en: Heating/Cooling Coil, vertical
sr: Намотај за грејање/хлађење, усправни

en: Simple Furnace
sr: Једноставна пећница

en: Simple Vessel
sr: Обична посуда

en: Knock-out Drum (with demister pad)
sr: Ударни добош (са уметком одмагљивача)

en: Tray Column, simple
sr: Стубац тацни, једноставан

en: Tray Column, detailed
sr: Стубац тацни, детаљан

en: Fluid Contacting Vessel, simple
sr: Посуда за додиривање течности, једноставна

en: Reactor or Absorption Vessel, simple
sr: Реактор или упијајућа посуда, једноставан

en: Autoclave
sr: Стерилизатор

en: Open Tank
sr: Отворени суд

en: Clarifier or Settling Tank
sr: Пречишћавач или суд за таложење

en: Sealed Tank
sr: Запечаћен суд

en: Covered tank
sr: Затворени суд

en: Tank with Fixed Roof
sr: Посуда са непокретним поклопцем

en: Tank with Floating Roof
sr: Посуда са покретним поклопцем

en: Storage Sphere
sr: Складишна сфера

en: Gas Holder, basic
sr: Боца са гасом, основна

en: Centrifugal Pump or Fan
sr: Центрифугална пумпа или вентилатор

en: Positive Displacement Rotary Pump or Compressor
sr: Ротациона пумпа позитивног премештања или компресор

en: Reciprocating Compressor or Pump
sr: Клипни компресор или пумпа

en: Axial Flow Fan
sr: Осовински проточни вентилатор

en: Compressor or Turbine
sr: Компресор или турбина

en: Ejector or Injector
sr: Избацивач или убацивач

en: AC Generator
sr: Извор наизмене струје

en: Valve
sr: Вентил

en: Valve, vertical
sr: Вентил, усправан

en: Regulable Valve
sr: Регулациони вентил

en: Regulable Valve, vertical
sr: Регулациони вентил, усправни

en: Basic Filter
sr: Обичан филтер

en: Mixer
sr: Мешалица

en: Cyclone and hydrocyclone
sr: Циклон или хидроциклон

en: Spray Drier
sr: Сушилица

en: Centrifuge
sr: Центрифуга

en: Pressure Relief Valve
sr: Вентил за растерећење притиска

en: Chronogram
sr: Хронограм

en: Objects to design chronogram charts
sr: Објекти за израду хронограмских графикона

en: Time scale
sr: Временска размера

en: Data line
sr: Линије са подацима

en: Circuit
sr: Коло

en: Components for circuit diagrams
sr: Делови дијаграма интегрисаних кôла

en: Vertically aligned resistor
sr: Усправно постављен отпорник

en: Horizontally aligned inductor
sr: Водоравно постављен калем

en: Vertically aligned inductor
sr: Усправно постављен калем

en: Horizontally aligned resistor
sr: Водоравно постављен отпорник

en: Vertically aligned resistor (European)
sr: Усправно постављен отпорник (европски)

en: Horizontally aligned inductor (European)
sr: Водоравно постављен калем (европски)

en: Vertically aligned inductor (European)
sr: Усправно постављен калем (европски)

en: Horizontally aligned resistor (European)
sr: Водоравно постављен отпорник (европски)

en: Horizontally aligned capacitor
sr: Водоравно постављен кондензатор

en: Vertically aligned capacitor
sr: Усправно постављен кондензатор

en: NPN bipolar transistor
sr: НПН биполарни транзистор

en: PNP bipolar transistor
sr: ПНП биполарни транзистор

en: Horizontally aligned diode
sr: Водоравно постављена диода

en: Vertically aligned diode
sr: Усправно постављена диода

en: Horizontally aligned zener diode
sr: Водоравно постављена ценер диода

en: Vertically aligned zener diode
sr: Усправно постављена ценер диода

en: Ground point
sr: Уземљење

en: Operational amplifier
sr: Операциони појачавач

en: Horizontally aligned fuse
sr: Водоравно постављен осигурач

en: Vertically aligned fuse
sr: Усправно постављен осигурач

en: Horizontally aligned power source
sr: Водоравно постављен напонски извор

en: Vertically aligned power source
sr: Усправно постављен напонски извор

en: Lamp
sr: Сијалица

en: Speaker
sr: Звучник

en: Microphone
sr: Микрофон

en: Horizontally aligned LED
sr: Водоравно постављена ЛЕД

en: Vertically aligned LED
sr: Усправно постављена ЛЕД

en: NMOS transistor
sr: НМОС транзистор

en: PMOS transistor
sr: ПМОС транзистор

en: Horizontal jumper
sr: Водоравна спојница

en: Horizontal xtal
sr: Водоравни кристални осцилатор

en: Vertical xtal
sr: Усправни кристални осцилатор

en: Cisco — Computer
sr: Циско — Рачунар

en: Computer shapes by Cisco
sr: Облици рачунара из Цискоа

en: PC
sr: Лични рачунар

en: Macintosh
sr: Мекинтош

en: Terminal
sr: Терминал

en: SUN workstation
sr: САН-ова радна станица

en: CiscoWorks workstation
sr: Радна станица Циско радова

en: PC Router Card
sr: Усмеривачка картица личног рачунара

en: PC Software
sr: Софтвер личног рачунара

en: PC with Router-Based Software
sr: Лични рачунар са софтвером заснованом на усмеривачу

en: Workgroup director
sr: Управљач радне групе

en: CiscoSecurity
sr: Циско безбедност

en: Cisco CA
sr: Циско ЦА

en: WWW server
sr: Веб сервер

en: Web browser
sr: Веб прегледник

en: File Server
sr: Сервер датотека

en: Software-Based Router on File Server
sr: Софтверски заснован усмеривач на серверу датотека

en: Server with PC Router
sr: Сервер са усмеривачем личног рачунара

en: IBM Tower
sr: ИБМ торањ

en: IBM Mini (AS400)
sr: ИБМ мини (AS400)

en: Front End Processor
sr: Процесор за улаз

en: IBM mainframe
sr: ИБМ мејнфрејм

en: IBM mainframe with FEP
sr: ИБМ мејнфрејм са ФЕП-ом

en: HP Mini
sr: ХП мини

en: Supercomputer
sr: Супер рачунар

en: Web cluster
sr: Веб кластер

en: Mini VAX
sr: Мини ВАИкс

en: PC Card
sr: Картица личног рачунара

en: Scanner
sr: Скенер

en: Tablet
sr: Таблица

en: EtherClient
sr: Етернет магистрала

en: Handheld
sr: Ручни рачунар

en: Wireless
sr: Бежична

en: PDA
sr: ПДА

en: Newton
sr: Њутн

en: Laptop
sr: Преносни рачунар

en: Monitor
sr: Монитор

en: PC Video
sr: Видео личног рачунара

en: Modem
sr: Модем

en: BBS
sr: ББС

en: MicroWebserver
sr: Микро вебсервер

en: Relational Database
sr: Односна база података

en: Diskette
sr: Дискета

en: Host
sr: Домаћин

en: Tape array
sr: Низ трака

en: Disk subsystem
sr: Диск подсистем

en: JBOD
sr: ЈБОД

en: Storage array
sr: Смештајни низ

en: FC Storage
sr: ФЦ складиштење

en: PC Adapter Card
sr: Прилагођивачка картица личног рачунара

en: Cisco — Switch
sr: Циско — Пребацивач

en: Router and switch shapes by Cisco
sr: Облици усмеривача и пребацивача од Цискоа

en: Router
sr: Усмеривач

en: Router subdued
sr: Усмеривач, бледо

en: Router with Silicon Switch
sr: Усмеривач са силиконским пребацивачем

en: NetFlow router
sr: Усмеривач мрежног протока

en: Broadband router
sr: Широкопојасни усмеривач

en: Wavelength router
sr: Усмеривач таласне дужине

en: Wireless router
sr: Бежични усмеривач

en: 7507 Router
sr: 7507 усмеривач

en: 7505 Router
sr: 7505 усмеривач

en: 7500ARS (7513) Router
sr: 7500АРС (7513) усмеривач

en: Edge Label Switch Router with NetFlow
sr: Усмеривач пребацивача крајњег натписа са мрежним протоком

en: Edge Label Switch Router
sr: Усмеривач пребацивача крајњег натписа

en: Router with Firewall
sr: Усмеривач са мрежном баријером

en: Optical Services Router
sr: Усмеривач оптичких услуга

en: Content Router
sr: Усмеривач садржаја

en: Carrier Routing System
sr: Систем усмеравања носача

en: Storage Router
sr: Усмеривач складиштења

en: NetSonar
sr: Мрежани сонар

en: Hub
sr: Разводник

en: Hub subdued
sr: Потчињени разводник

en: Cisco Hub
sr: Циско разводник

en: Small Hub
sr: Мали разводник

en: 100BaseT Hub
sr: 100БејзТ разводник

en: Workgroup switch
sr: Пребацивач радне групе

en: Workgroup switch Subdued
sr: Птчињени пребацивач радне групе

en: Workgroup Switch Voice-Enabled
sr: Пребацивач радне групе укључен гласом

en: BBSM
sr: ББСМ

en: ATM Tag Switch Router
sr: АТМ усмеривач пребацивача ознаке

en: Switch Processor
sr: Обрађивач пребацивача

en: Route Switch Processor
sr: Обрађивач пребацивача усмерења

en: Route Switch Processor with Si
sr: Обрађивач пребацивача усмерења са сисликоном

en: PXF
sr: ПИксФ

en: ASIC Processor
sr: АСИЦ процесор

en: Generic Processor
sr: Обичан процесор

en: Data Center Switch
sr: Пребацивач центра података

en: Data Center Switch Reversed
sr: Преокренути пребацивач центра података

en: Data Switch Processor
sr: Обрађивач пребацивача података

en: Content Switch
sr: Пребацивач садржаја

en: Content Service Module
sr: Модул услуге садржаја

en: CSM-S
sr: ЦСМ-С

en: Access Gateway
sr: Приступни мрежни пролаз

en: ATM Switch
sr: АТМ пребацивач

en: ATM 3800
sr: АТМ 3800

en: Cisco 1000
sr: Циско 1000

en: ISDN switch
sr: ИСДН пребацивач

en: Label Switch Router
sr: Усмеривач пребацивача натписа

en: MultiSwitch Device
sr: Вишепребацивачки уређај

en: LAN2LAN Switch
sr: ЛАН2ЛАН пребацивач

en: Multilayer Switch
sr: Вишеслојни пребацивач

en: Multilayer Switch with Silicon
sr: Вишеслојни пребацивач са силиконом

en: Multilayer Switch with Silicon subdued
sr: Вишеслојни пребацивач са потчињеним силиконом

en: Programmable Switch
sr: Програмљив пребацивач

en: Content Service Switch 1100
sr: Пребацивач услуге садржаја 1100

en: ATM Fast Gigabit Etherswitch
sr: АТМ брзи гигабитни мрежни пребацивач

en: RateMUX
sr: ПроточниМУКс

en: Workgroup 5500
sr: Радна група 5500

en: Workgroup 5000
sr: Радна група 5000

en: Workgroup 5002
sr: Радна група 5002

en: NetRanger
sr: Мрежни опсежник

en: MGX 8220
sr: МГИкс 8220

en: MGX 8240
sr: МГИкс 8240

en: MGX 8260
sr: МГИкс 8260

en: Universal Gateway
sr: Универзални мрежни пролаз

en: iSCSI switch
sr: иСЦСИ пребацивач

en: Workgroup Fibre Channel intelligent switch
sr: Паметни пребацивач радне групе оптичког влакна

en: Director-class Fibre Channel intelligent switch
sr: Паметни пребацивач управљачке класе оптичког влакна

en: Multi-Fabric Server Switch
sr: Вишефабрички пребацивач сервера

en: Server Switch
sr: Пребацивач сервера

en: Multilayer Remote Switch
sr: Вишеслојни удаљени пребацивач

en: Layer 2 Remote Switch
sr: Удаљени пребацивач слоја 2

en: Virtual Layer Switch
sr: Пребацивач виртуелног слоја

en: Cisco — Miscellaneous
sr: Циско — Разноврсно

en: Miscellaneous shapes by Cisco
sr: Разноврсни облици од Цискоа

en: Government Building
sr: Зграда владе

en: University
sr: Универзитет

en: Small Business
sr: Мало предузеће

en: Home office
sr: Кућна канцеларија

en: Branch office
sr: Филијала

en: Branch office subdued
sr: Филијала, бледо

en: Branch office blue
sr: Филијала, плаво

en: Generic Building
sr: Обична зграда

en: Generic Building subdued
sr: Обична зграда, бледо

en: Generic Building blue
sr: Обична плава зграда

en: Medium Building
sr: Зграда средње величине

en: Medium Building subdued
sr: Бледа зграда средње величине

en: Medium Building blue
sr: Плава зграда средње величине

en: House
sr: Кућа

en: House blue
sr: Плава кућа

en: Telecommuter house
sr: Кућа телекомјутера

en: Telecommuter house subdued
sr: Бледа кућа телекомјутера

en: MDU
sr: МДУ

en: Man
sr: Човек

en: Man red
sr: Црвени човек

en: Man gold
sr: Златни човек

en: Man blue
sr: Плави човек

en: Standing Man
sr: Човек који стоји

en: Standing woman
sr: Жена која стоји

en: Woman
sr: Жена

en: Woman red
sr: Жена у црвеном

en: Woman gold
sr: Жена у златном

en: Woman blue
sr: Жена у плавом

en: Running man
sr: Човек који трчи

en: Running man subdued
sr: Бледи мушкарац који трчи

en: Telecommuter
sr: Телекомјутер

en: Running woman
sr: Жена која трчи

en: CiscoWorks Man
sr: Мушкарац Циско рада

en: PC Man
sr: Мушкарац уз лични рачунар

en: Sitting Woman
sr: Жена која седи

en: Mac Woman
sr: Мек жена

en: Androgynous Person
sr: Двополна особа

en: Lock and Key
sr: Катанац и кључ

en: Satellite dish
sr: Сателитски тањир

en: Satellite
sr: Сателит

en: Antenna
sr: Антена

en: File cabinet
sr: Орман за документа

en: Car
sr: Кола

en: Truck
sr: Камион

en: Video Camera
sr: Видео камера

en: Headphones
sr: Слушалице

en: Cisco — Network
sr: Циско — мрежа

en: Network shapes by Cisco
sr: Мрежни облици од Цискоа

en: Network Management
sr: Управљање мрежом

en: Detector
sr: Откривач

en: Protocol Translator
sr: Преводилац протокола

en: IP
sr: ИП

en: IP Old-style
sr: ИП стари стил

en: NAT
sr: НАТ

en: VIP
sr: ВИП

en: Terminal Server
sr: Сервер терминала

en: Access Server
sr: Приступни сервер

en: System controller
sr: Системски контролер

en: Directory Server
sr: Сервер директоријума

en: Firewall
sr: Мрежна баријера

en: Firewall subdued
sr: Бледа мрежна баријера

en: Firewall horizontal
sr: Водоравна мрежна баријера

en: Firewall Service Module
sr: Модул услуге мрежне баријере

en: IOS Firewall
sr: ИОС мрежна баријера

en: PIX Firewall
sr: ПИКс мрежна баријера

en: Centri Firewall
sr: Средишња мрежна баријера

en: Security appliance
sr: Безбедносна направа

en: VPN Concentrator
sr: ВПН сакупљач

en: VPN Gateway
sr: ВПН мрежни пролаз

en: LAN to LAN
sr: ЛАН на ЛАН

en: SSL Terminator
sr: ССЛ окончавач

en: IP DSL Switch
sr: ИП ДСЛ пребацивач

en: DSLAM
sr: ДСЛАМ

en: Cable Modem
sr: Кабловски модем

en: Wireless Connectivity
sr: Бежично повезивање

en: Wireless Transport
sr: Бежични пренос

en: AccessPoint
sr: Приступна тачка

en: Wireless Bridge
sr: Бежични мост

en: Dual Mode AccessPoint
sr: Дворежимска тачка приступа

en: Wi-Fi Tag
sr: Бежична ознака

en: Wireless Location Appliance
sr: Направа бежичног места

en: Location server
sr: Сервер локације

en: Lightweight AP
sr: Лагани АП

en: WLAN controller
sr: ВЛАН контролер

en: BBFW
sr: ББФВ

en: BBFW media
sr: ББФВ медиј

en: Channelized Pipe
sr: Каналисана спојка

en: Concatenated Payload
sr: Надовезани утоваривач

en: Optical Cross-Connect
sr: Оптички укрсни спајач

en: Optical Transport
sr: Оптички пренос

en: Optical Fiber
sr: Оптичко влакно

en: Optical Amplifier
sr: Оптички појачивач

en: Digital Cross-Connect
sr: Дигитални укрсни спајач

en: IP Transport Concentrator
sr: Сакупљач ИП преноса

en: DWDM Filter
sr: ДВДМ филтер

en: WDM
sr: ВДМ

en: ONS15104
sr: ОНС15104

en: Metro 1500
sr: Метро 1500

en: ONS15540
sr: ОНС15540

en: Automatic Protection Switching
sr: Самостално пребацивање заштите

en: RPS
sr: РПС

en: UPS
sr: Извор непрекидног напајања

en: LongReach CPE
sr: Дугодометни ЦПЕ

en: 3X74 (floor) cluster controller
sr: 3Х74 (спратни) контролер кластера

en: 3174 (desktop) cluster controller
sr: 3174 (стони) контролер кластера

en: CSU/DSU
sr: ЦСУ/ДСУ

en: WAN
sr: ВАН

en: Cloud
sr: Облак

en: Cloud Gold
sr: Златни облак

en: Cloud White
sr: Бели облак

en: Cloud Dark
sr: Тамни облак

en: Distributed Director
sr: Расподељени директор

en: LocalDirector
sr: Локални усмеривач

en: IOS SLB
sr: ИОС СЛБ

en: MUX
sr: МУКс

en: General Appliance
sr: Општа направа

note: compatibility <alias name="Cisco - PAD"/>
en: PAD
sr: ПАД

en: CDDI/FDDI Concentrator
sr: ЦДДИ/ФДДИ сакупљач

en: FDDI Ring
sr: ФДДИ прстен

en: TokenRing
sr: Прстен парице

en: MAU
sr: МАУ

en: Repeater
sr: Понављач

en: Bridge
sr: Мост

en: Breakout box
sr: Кутија за искакање

en: STB (set top box)
sr: СТБ (скуп горњих кутија)

en: TV
sr: ТВ

en: IPTV broadcast server
sr: Сервер ИПТВ емитовања

en: IPTV content manager
sr: Управљач ИПТВ садржајем

en: VN2900
sr: ВН2900

en: VN5902
sr: ВН5902

en: VN5900
sr: ВН5900

en: Catalyst Access Gateway
sr: Каталистички мрежни пролаз приступа

en: Generic Gateway
sr: Општи мрежни пролаз

en: TransPath
sr: Путања преноса

en: uBR910 Cable DSU
sr: уБР910 кабал ДСУ

en: Storage Solution Engine
sr: Склоп решења складиштења

en: Content Engine (Cache Director)
sr: Систем садржаја (управљање оставом)

en: CDM Content Distribution Manager
sr: ЦДМ управник расподеле садржаја

en: Content Transformation Engine (CTE)
sr: Систем прображаја садржаја (ЦТЕ)

en: ME 1100
sr: МЕ 1100

en: MAS Gateway
sr: МАС мрежни пролаз

en: File Engine
sr: Погон датотеке

en: Service Control
sr: Контрола услуга

en: Cisco — Telephony
sr: Циско — Телефонија

en: Telephony shapes by Cisco
sr: Облици за телефонију од Цискоа

en: Phone
sr: Телефон

en: Phone 2
sr: Телефон 2

en: Phone Ethernet
sr: Етернет магистрала

en: Phone Appliance
sr: Телефонска справа

en: Phone Feature
sr: Услуга телефонирања

en: Phone/Fax
sr: Телефон/факс

en: HootPhone
sr: Хут телефон

en: IP Phone
sr: ИП телефон

en: IP Softphone
sr: ИП софтверски телефон

en: Softphone
sr: Софтверски телефон

en: Cellular Phone
sr: Мобилни телефон

en: Mobile Access IP Phone
sr: ИП телефон покретног приступа

en: Pager
sr: Пејџер

en: Fax
sr: Факс

en: Turret
sr: Кула

en: Octel
sr: Октел

en: Radio Tower
sr: Радио торањ

en: PBX
sr: Телефонска централа

en: PBX Switch
sr: ПБИкс пребацивач

en: Class 4/5 switch
sr: Пребацивач 4/5 разреда

en: SONET MUX
sr: СОНЕТ МУКс

en: ADM
sr: АДМ

en: ITP
sr: ИТП

en: ATA
sr: АТА

en: SIP Proxy Server
sr: СИП сервер посредник

en: Gatekeeper
sr: Чувар капије

en: MGX 8000 Series Voice Gateway
sr: Гласовни мрежни пролаз МГИкс 8000 серије

en: End Office
sr: Крајња канцеларија

en: Voice-Enabled Access Server
sr: Гласовни сервер приступа

en: Voice-Enabled Router
sr: Гласовни усмеравач

en: Voice-Enabled ATM Switch
sr: Гласовни АТМ пребацивач

en: CallManager
sr: Управљач позивом

en: IP Telephony Router
sr: Усмеривач за ИП телефонију

en: Mobile Access Router
sr: Усмеривач покретног приступа

en: H.323
sr: Х.323

en: STP
sr: СТП

en: BTS 10200
sr: БТС 10200

en: Generic softswitch
sr: Обичан софтверски пребацивач

en: SC2200/VSC3000 host
sr: СЦ2200/ВСЦ3000 рачунар

en: Virtual switch controller (VSC 3000)
sr: Управљач виртуелног пребацивача (ВСЦ 3000)

en: SC2200 (Signalling Controller)
sr: СЦ2200 (сигнализирајући контролер)

en: MoH server (Music on Hold)
sr: МоХ сервер (музика задржана)

en: TDM router
sr: ТДМ усмеривач

en: IAD router
sr: ИАД усмеривач

en: ICS
sr: ИЦС

en: ICM
sr: ИЦМ

en: IntelliSwitch Stack
sr: Стек паметног пребацивача

en: Unity server
sr: Јунити сервер

en: Unity Express
sr: Јунити експрес

en: MCU
sr: МЦУ

en: uMG series
sr: уМГ серија

en: Civil
sr: Грађевинарство

en: Civil Engineering Components
sr: Справе у грађевинарству

en: Vertical rest
sr: Усправни наслон

en: Horizontal rest
sr: Водораван наслон

en: Bivalent vertical rest
sr: Бивалентни усправни наслон

en: Reference line
sr: Референтна линија

en: Water level
sr: Ниво воде

en: Soil
sr: Тло

en: Horizontally aligned arrow
sr: Водоравно постављена стрелица

en: Vertically aligned arrow
sr: Усправно постављена стрелица

en: Horizontal limiting line
sr: Водоравна ограничавајућа линија

en: Vertical limiting line
sr: Усправна ограничавајућа линија

en: Horizontally aligned pump
sr: Водоравно постављена пумпа

en: Vertically aligned pump
sr: Усправно постављена пумпа

en: Horizontally aligned compressor
sr: Водоравно постављен компресор

en: Vertically aligned compressor
sr: Усправно постављен компресор

en: Vertically aligned valve
sr: Усправно постављен вентил

en: Horizontally aligned valve
sr: Водоравно постављен вентил

en: Backflow preventer
sr: Спречавач тока уназад

en: Motor
sr: Мотор

en: Gas bottle
sr: Гасна боца

en: Frequency converter
sr: Претварач учестаности

en: Vertically aligned propeller
sr: Усправно постављен пропелер

en: Aerator with bubbles
sr: Вентилација са мехурима

en: Rotor
sr: Ротор

en: Final-settling basin
sr: Коначно-таложно корито

en: Preliminary clarification tank
sr: Пробни суд за пречишћавање

en: Basin
sr: Корито

en: Container
sr: Садржалац

en: Ladder
sr: Лествице

en: Components for LADDER circuits
sr: Састојци за ЛАДДЕР кола

en: 'if' (normally open) ladder contact
sr: „ако је“ (обично отворен) прекидач

en: 'if not' (normally closed) ladder contact
sr: „ако није“ (обично затворен) прекидач

en: Simple output variable
sr: Једноставна излазна промењива

en: Negative output variable
sr: Негативна излазна промењива

en: 'set' output variable
sr: „постави“ излазну промењиву

en: 'reset' output variable
sr: „поново подеси“ излазну промењиву

en: 'jump' output variable
sr: „подигни“ излазну промењиву

en: Receptivity output variable
sr: Пријемна излазна променљива

en: Power-saved simple output variable
sr: Излазна једноставна променљива са штедњом струје

en: Power-saved negative output variable
sr: Излазна негативна променљива са штедњом струје

en: Power-saved 'set' output variable
sr: Излазна променљива „постави“ са штедњом струје

en: Power-saved 'reset' output variable
sr: Излазна променљива „ресетуј“ са штедњом струје

en: Cybernetics
sr: Кибернетика

en: Elements of cybernetic circuits
sr: Делови кибернетичких кола

en: Sensor — left
sr: Сензор — леви

en: Sensor — right
sr: Сензор — десни

en: Sensor — bottom
sr: Сензор — доњи

en: Sensor — top
sr: Сензор — горњи

en: Sum, subtracting left input
sr: Збир, одузимајући леви улаз

en: Sum, subtracting right input
sr: Збир, одузимајући десни улаз

en: Sum, subtracting bottom input
sr: Збир, одузимајући доњи улаз

en: Sum, subtracting top input
sr: Збир, одузимајући горњи улаз

en: Integrator — input left
sr: Интегратор — леви улаз

en: Integrator — input right
sr: Интегратор — десни улаз

en: Integrator — input bottom
sr: Интегратор — доњи улаз

en: Integrator — input top
sr: Интегратор — горњи улаз

en: Sum
sr: Збир

en: Product
sr: Производ

en: High pass filter
sr: Високопропусни појачавач

en: Low pass filter
sr: Нископропусни појачавач

en: Sine characteristic or input
sr: Синусна одлика или улаз

en: Sigmoid characteristic
sr: Сигмоидна одлика

en: Saturation characteristic
sr: Одлика засићења

en: Relay characteristic (sigma)
sr: Одлика релеја (сигма)

en: Half wave rectifier or ramp input
sr: Полуталасни исправљач или улазна рампа

en: Full wave rectifier (absolute value)
sr: Пуноталасни исправљач (апсолутна вредност)

en: Constant positive shift on the y-axis
sr: Стални позитиван померај дуж усправне осе

en: Constant negative shift on the y-axis
sr: Стални негативан померај дуж усправне осе

en: Constant factor greater 1
sr: Стални чинилац већи од 1

en: Constant factor between 0 and 1
sr: Стални чинилац између 0 и 1

en: Constant factor between 0 and -1
sr: Стални чинилац између 0 и -1

en: Constant factor below -1
sr: Стални чинилац испод -1

en: Template for custom characteristics
sr: Шаблон за произвољне одлике

en: Time delay
sr: Временски застој

en: Database
sr: База података

en: Editor for Database Table Relation Diagrams
sr: Уређивач за дијаграме односа табеле базе података

en: Attribute compound
sr: Сложеник атрибута

en: Objects to draw event-driven process chains
sr: Објекти за цртање токова процеса вођених догађајем

en: Business Process
sr: Пословни процес

en: Process Group
sr: Група процеса

en: Function
sr: Функција

en: Event
sr: Догађај

en: Organisation Unit
sr: Организациона јединица

en: Document
sr: Документ

en: Operator AND (Input)
sr: Оператор И (улаз)

en: Operator AND (Output)
sr: Оператор И (излаз)

en: Operator Inclusive (OR) (Input)
sr: Оператор укључив (ИЛИ) (улаз)

en: Operator Inclusive (OR) (Output)
sr: Оператор укључив (ИЛИ) (излаз)

en: Operator Exclusive (XOR) (Input)
sr: Оператор искључив (ИЛИ) (улаз)

en: Operator Exclusive (XOR) (Output)
sr: Оператор искључив (ИЛИ) (излаз)

en: Electric
sr: Енергетика

en: Components for electric circuits
sr: Делови електричних кола

en: Normally open contact (horizontal)
sr: Уобичајено отворена веза (водоравно)

en: Normally closed contact (horizontal)
sr: Уобичајено спојена веза (водоравно)

en: Normally open position switch (horizontal)
sr: Уобичајено отворен прекидач (водоравно)

en: Normally closed position switch (horizontal)
sr: Уобичајено укључен прекидач (водоравно)

en: Normally open contact (vertical)
sr: Уобичајено отворена веза (усправно)

en: Normally closed contact (vertical)
sr: Уобичајено спојена веза (усправно)

en: Normally open position switch (vertical)
sr: Уобичајено отворен прекидач (усправно)

en: Normally closed position switch (vertical)
sr: Уобичајено укључен прекидач (усправно)

en: The command organ of a relay (horizontal)
sr: Управљачка јединица једног релеја (водоравно)

en: Relay (horizontal)
sr: Релеј (водоравно)

en: Lamp or indicator light (horizontal)
sr: Сијалица или светлосни индикатор (водоровано)

en: The command organ of a relay (vertical)
sr: Управљачка јединица једног релеја (усправно)

en: Relay (vertical)
sr: Релеј (усправно)

en: Lamp or indicator light (vertical)
sr: Сијалица или светлосни индикатор (усправно)

en: Connection point
sr: Чвор

en: ER
sr: ЕР

en: Editor for Entity Relations Diagrams
sr: Уређивач за дијаграме односа ентитета

en: Weak entity
sr: Слаб ентитет

en: Participation
sr: Учествовање

en: Objects to draw flowcharts
sr: Објекти за цртање дијаграма тока

en: Process/Auxiliary Operation
sr: Допунска/процесна операција

en: Input/Output
sr: Улаз/излаз

en: Decision
sr: Одлука

en: Connector
sr: Повезивач

en: Transaction file
sr: Датотека преноса

note: XXX
en: Off page connector
sr: Повезивач без стране

en: Manual operation
sr: Ручна операција

en: Preparation
sr: Припрема

en: Manual input
sr: Ручни унос

en: Predefined process
sr: Предодређени процес

en: Terminal Interrupt
sr: Прекид терминала

en: Magnetic disk
sr: Магнетни диск

en: Magnetic drum
sr: Магнетни добош

en: Magnetic tape
sr: Магнетна трака

en: Internal storage
sr: Унутрашњи смештај

en: Merge
sr: Споји

en: Delay
sr: Кашњење

note: XXX
en: Summing junction
sr: Збирна тачка

note: XXX
en: Collate
sr: Слагач

en: Sort
sr: Уреди

en: Or
sr: Или

en: Punched card
sr: Бушена картица

en: Punched tape
sr: Бушена трака

en: Transmittal tape
sr: Трака за пренос

en: Offline storage
sr: Искључени смештај

en: Data source
sr: Извор података

en: FS
sr: ФС

en: Editor for Function Structure Diagrams.
sr: Уређивач за дијаграме структуре функција.

en: Flow
sr: Ток

en: Orthogonal polyline flow
sr: Ток управне изломљене линије

note: Dia-Version: 0.94 Date: Sun Oct 23 17:12:11 2005 Author: Nicholas Moore, 2005. mailto: shiny.nickel@gmail.com
en: Gane and Sarson
sr: Гејн и Сарсон

en: Gane and Sarson DFD
sr: Гејн и Сарсон ДФД

en: Alternate external entity
sr: Мењање спољног ентитета

en: Data store
sr: Складиште података

en: External entity
sr: Спољни ентитет

en: GRAFCET
sr: ГРАФЦЕТ

en: Objects to design GRAFCET charts
sr: Објекти за израду ГРАФЦЕТ графикона

en: Macro sub-program call step
sr: Корак позива макро подпрограма

en: Action to associate to a step
sr: Радња за додељивање кораку

en: Condition (of an action)
sr: Услов (за радњу)

en: Transition
sr: Прелаз

en: OR vergent
sr: ИЛИ теме

en: AND vergent
sr: И теме

en: Arc (upward)
sr: Лук (нагоре)

note: Dia-Version: 0.90
en: Alan Horkan
sr: Алан Хоркан

en: Copyright Alan Horkan 2003
sr: Ауторска права Алан Хоркан 2003

note: use dc:title instead?
en: Map, Isometric
sr: Мапа, изометријска

note: Visio calls theses Map, Directional Map 3D. use dc:description instead?
en: Isometric Directional Map Shapes
sr: Изометријски облици за усмерене мапе

en: Road Section
sr: Деоница пута

en: Long Straight Road Section
sr: Одељак дугог правог пута

en: Crossroads
sr: Раскрсница

en: T-Junction
sr: Т-раскрсница

en: Elevated Road
sr: Надвожњак

en: Corner 1
sr: Ћошак 1

en: Corner 2
sr: Ћошак 2

en: River
sr: Река

en: Roof 1
sr: Кров 1

en: Block 1, 2:4
sr: Блок 1, 2:4

en: Block 2, 2:8
sr: Блок 2, 2:8

en: Block 3, 4:4
sr: Блок 3, 4:4

en: Block 4, 4:8
sr: Блок 4, 4:8

en: Block 5, 3:3
sr: Блок 5, 3:3

en: Block 6, 4:6
sr: Блок 6, 4:6

en: Block 7
sr: Блок 7

en: Factory
sr: Фабрика

en: Car 1, Front View
sr: Ауто 1, поглед спреда

en: Car 2, Rear View
sr: Ауто 2, поглед отпозади

en: Train 1, angled downward
sr: Воз 1, угао надоле

en: Train 2, angled upward
sr: Воз 2, угао нагоре

en: Tree 1
sr: Дрво 1

en: Footbridge, Pedestrian Bridge
sr: Мост за пешаке

en: One Way Road Sign
sr: Знак за једносмерну улицу

en: RE-i*
sr: РЕ-i*

en: Objects to design i* diagrams
sr: Објекти за цртање i* дијаграма

en: An i* softgoal
sr: i* меки циљ

en: An i* goal
sr: i* циљ

en: An i* resource
sr: i* извор

en: An i* task
sr: i* задатак

en: An i* unspecified actor
sr: i* неодређени чинилац

en: An i* agent
sr: i* агент

en: An i* position
sr: i* положај

en: An i* role
sr: i* улога

en: An i* unspecified link
sr: i* неодређена веза

en: An i* positive contribution
sr: i* позитиван допринос

en: An i* negative contribution
sr: i* негатван допринос

en: An i* dependency link
sr: i* веза зависности

en: An i* decomposition link
sr: i* веза растављања

en: An i* means-ends link
sr: i* веза средстава-завршетака

en: RE-Jackson
sr: Џексонови дијаграми

en: Objects to design Jackson diagrams
sr: Објекти за израду Џексонових дијаграма

en: A Jackson given domain
sr: Џексонов дати домен

en: A Jackson designed domain
sr: Џексонов циљни домен

en: A Jackson machine domain
sr: Џексонов машински домен

en: A Jackson requirement
sr: Џексонов потребан услов

en: A Jackson shared phenomenon
sr: Џексонов дељени феномен

en: A Jackson requirement phenomenon
sr: Џексонов потребан феномен

en: Jigsaw
sr: Слагалица

en: Pieces of a jigsaw
sr: Делови слагалице

en: Jigsaw — part_oioi
sr: Слагалица — део_oioi

en: Jigsaw — part_ioio
sr: Слагалица — део_ioio

en: Jigsaw — part_iiii
sr: Слагалица — део_iiii

en: Jigsaw — part_oooo
sr: Слагалица — део_oooo

en: Jigsaw — part_oooi
sr: Слагалица — део_oooi

en: Jigsaw — part_iooo
sr: Слагалица — део_iooo

en: Jigsaw — part_oioo
sr: Слагалица — део_oioo

en: Jigsaw — part_ooio
sr: Слагалица — део_ooio

en: Jigsaw — part_iioo
sr: Слагалица — део_iioo

en: Jigsaw — part_oiio
sr: Слагалица — део_oiio

en: Jigsaw — part_ooii
sr: Слагалица — део_ooii

en: Jigsaw — part_iooi
sr: Слагалица — део_iooi

en: Jigsaw — part_oiii
sr: Слагалица — део_oiii

en: Jigsaw — part_ioii
sr: Слагалица — део_ioii

en: Jigsaw — part_iioi
sr: Слагалица — део_iioi

en: Jigsaw — part_iiio
sr: Слагалица — део_iiio

en: RE-KAOS
sr: РЕ-КАОС

en: Objects to design KAOS diagrams
sr: Објекти за израду KAOS дијаграма

en: A KAOS softgoal
sr: KAOS меки циљ

en: A KAOS goal
sr: KAOS циљ

en: A KAOS requirement
sr: КАОС потраживање

en: A KAOS assumption
sr: КАОС претпоставка

en: A KAOS obstacle
sr: КАОС препрека

en: A KAOS AND refinement
sr: КАОС И пречишћавање

en: A KAOS complete AND refinement
sr: КАОС потпуно И пречишћавање

en: A KAOS OR refinement
sr: КАОС ИЛИ пречишћавање

en: A KAOS complete OR refinement
sr: КАОС потпуно ИЛИ пречишћавање

en: A KAOS operationalization
sr: КАОС операционализација

en: A KAOS contribution
sr: КАОС допринос

en: A KAOS obstruction
sr: КАОС загушење

en: A KAOS binary conflict
sr: КАОС сукоб извршних

en: A KAOS agent
sr: КАОС агент

en: A KAOS responsibility
sr: КАОС одговорност

en: A KAOS monitor link
sr: КАОС веза надгледања

en: A KAOS control link
sr: КАОС веза управљања

en: A KAOS capable-of
sr: КАОС способност

en: A KAOS performs
sr: КАОС извршавања

en: A KAOS input
sr: КАОС улаз

en: A KAOS output
sr: КАОС излаз

en: Lights
sr: Светла

en: Objects to design simple lighting plots
sr: Објекти за цртање једноставних планова осветљења

en: PAR
sr: ПАР

en: PAR on the floor
sr: ПАР на поду

en: ACL
sr: АЦЛ

en: Pebble Convex lantern
sr: Испупчена лампа са облуцима

en: Fresnel lantern
sr: Фреснел лампа

en: Striplight
sr: Пругасто светло

en: Ellipsoidal Reflector Spotlight
sr: Елипсоидни рефлектор светла претраге

en: Blinders
sr: Наочњаци

en: Black light
sr: Црно светло

en: Stroboscope light
sr: Стробоскопско светло

en: Moving head
sr: Покретна глава

en: Structure
sr: Структура

en: Logic
sr: Логичка кола

en: Boolean Logic
sr: Булова логика

en: OR gate
sr: ИЛИ коло

en: AND gate
sr: И коло

en: XOR gate
sr: ИЛИ-ИЛИ коло

en: Simple buffer
sr: Једноставни бафер

en: Inverter
sr: Инвертор

en: NAND gate
sr: НИ коло

en: NOR gate
sr: НИЛИ коло

en: NOT
sr: НЕ

en: Cross-connector
sr: Унакрсни спајач

en: Miscellaneous
sr: Разноврсно

en: Miscellaneous Shapes
sr: Разни облици

en: Tree
sr: Дрво

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Expansible node
sr: Продужив чвор

en: Expanded node
sr: Продужни чвор

en: Traditional clock
sr: Обичан часовник

en: Measure distance
sr: Растојање мерења

en: Resizable grid
sr: Мрежа променљиве величине

en: Diagram object
sr: Објекат дијаграма

en: N-gon or Star object
sr: N-угаони или звездасти објекат

en: MSE
sr: МСЕ

en: U.S. Army Mobile Subscriber Equipment Components
sr: Делови опреме мобилних претплатника америчке војске

en: Node center
sr: Средиште чвора

en: Large extension node
sr: Велики продужни чвор

en: Small extension node
sr: Мали продужни чвор

en: Tactical satellite communications terminal
sr: Земаљска сателитска станица

en: Multiplexer
sr: Мултиплексер

en: Demultiplexer
sr: Демултиплексер

en: Network
sr: Мрежа

en: Objects to design network diagrams with
sr: Објекти са којима се израђују мрежни дијаграми

en: Computer
sr: Рачунар

en: Storage
sr: Складиштење

en: Ethernet bus
sr: Етернет магистрала

en: Simple printer
sr: Једноставан штампач

en: WAN connection
sr: ВАН веза

en: WAN link
sr: ВАН везица

en: Stackable hub or switch
sr: Откачив разводник или пребацивач

en: Modular switching system
sr: Модуларни систем пребацивања

en: 24 Port Patch Panel
sr: Панел уметка са 24 прикључака

en: RJ45 wall-plug
sr: РЈ45 зидна утичница

en: Wall-plug for the scEAD cabling system
sr: Зидна утичница за сцЕАД кабловски систем

en: Simple modem
sr: Једноставан модем

en: Antenna for wireless transmission
sr: Антена за бежични пренос

en: Mobile telephony base station
sr: Базна станица мобилне телефоније

en: Network cloud
sr: Мрежни облак

en: Mobile telephony cell
sr: Јединица мобилне телефоније

en: Router symbol
sr: Симбол усмеривача

en: Switch symbol
sr: Симбол пребацивача

en: ATM switch symbol
sr: Симбол АТМ пребацивача

en: Firewall router
sr: Усмеривач мрежне баријере

en: Workstation monitor
sr: Праћење радне станице

en: UNIX workstation
sr: ЈУНИКС радна станица

en: Desktop PC
sr: Стони лични рачунар

en: Laptop PC
sr: Преносни рачунар

en: Bigtower PC
sr: Лични рачунар у високом кућишту

en: Miditower PC
sr: Лични рачунар у средњем кућишту

en: Minitower PC
sr: Лични рачунар у малом кућишту

en: Speaker with integrated amplifier
sr: Звучник са уграђеним појачалом

en: Speaker without amplifier
sr: Звучник без појачала

en: 3 1/2 inch diskette
sr: 3,5 инчна дискета

en: ZIP disk
sr: ЗИП диск

en: External DAT drive
sr: Спољни ДАТ уређај

en: Mobile phone
sr: Мобилни телефон

en: Telephone
sr: Телефон

en: Plotter
sr: Цртач

en: Digitizing board
sr: Табла за дигитализацију

en: Pneumatic/Hydraulic
sr: Пнеуматика/хидраулика

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
sr: Делови за пнеуматска и хидраулична кола

en: Double-effect jack
sr: Утичница двоструког утицаја

en: Normally-in simple-effect jack
sr: Обично-укључено гнездо једноставног-утицаја

en: Normally-out simple-effect jack
sr: Обично-искључено гнездо једноставног-утицаја

en: Generic pressure source
sr: Општи извор притиска

en: Hydraulic pressure source
sr: Хидраулички извор притиска

en: Pneumatic pressure source
sr: Пнеуматски извор притиска

en: Air exhaust orifice
sr: Отвор за издувавање ваздуха

en: 2/2 distributor
sr: 2/2 расподељивач

en: 3/2 distributor
sr: 3/2 расподељивач

en: 4/2 distributor
sr: 4/2 расподељивач

en: 5/2 distributor
sr: 5/2 расподељивач

en: Muscular command
sr: Мишићна наредба

en: Push-button command
sr: Наредба притиска дугмета

en: Mechanical command by tappet
sr: Механичка наредба подизачем

en: Mechanical command by spring
sr: Механичка наредба опругом

en: Electric command (single coil)
sr: Електрични исправљач (један калем)

en: Electric command (double coil)
sr: Електрични исправљач (двоструки калем)

en: Indirect command by hydraulic driver
sr: Непосредна наредба хидрауличким покретачем

en: Indirect command by pneumatic driver
sr: Непосредна наредба пнеуматским покретачем

en: SADT/IDEF0
sr: САДТ/ИДЕФ0

en: Objects to design SADT diagrams
sr: Објекти за израду САДТ дијаграма

en: Activity/data flow arrow
sr: Стрелица тока активности/података

en: Activity/data box
sr: Кућица активности/података

en: Flow label
sr: Натпис тока

en: SDL
sr: СДЛ

en: Specification and Description Language.
sr: Језик за одређивање и опис.

en: Block type reference
sr: Референца врсте блока

en: Service type reference
sr: Референца врсте услуге

en: Process type reference
sr: Референца врсте процеса

en: State
sr: Стање

en: Function header
sr: Заглавље функције

en: Send message
sr: Пошаљи поруку

en: Receive message
sr: Примљена порука

en: Function call
sr: Позив функције

en: Action being executed
sr: Радња је извршена

en: Save state
sr: Сачувај стање

en: In/Out connector
sr: Улазни/излазни прикључак

en: Procedure return
sr: Повратак поступка

en: Generic text note
sr: Обична текстуална белешка

en: Shape Design
sr: Израда облика

en: Design Dia objects with individual connection points
sr: Израдите објекте Дие са појединачним тачкама спајања

en: Connection Point
sr: Тачка спајања

en: Main Connection Point
sr: Главна тачка спајања

en: Sybase
sr: Сибејз

en: Objects to design Sybase replication domain diagrams with
sr: Објекти за израду графикона за репликациони домен Сибејза

en: Sybase dataserver
sr: Сибејзов сервер података

en: Sybase replication server
sr: Сибејзов репликациони сервер

en: Log transfer manager or rep agent
sr: Прати управника преносом или представника

en: Stable storage device
sr: Стабилни уређај за складиштење

en: Sybase client application
sr: Сибејзов програм клијента

en: Replication server manager
sr: Управник репликационим сервером

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
sr: Уређивач УМЛ статичких структурних дијаграма

en: Note
sr: Напомена

en: Realizes, implements a specific interface
sr: Остварује, примењује нарочиту спрегу

en: Generalization, class inheritance
sr: Уопштавање, наслеђивање класа

en: Association, two classes are associated
sr: Удруживање, две класе су удружене

en: Aggregation, one class is part of another
sr: Сједињавање, једна класа чини део друге

en: Implements, class implements a specific interface
sr: Изводи, класа изводи нарочиту спрегу

en: Constraint, place a constraint on something
sr: Ограничење, поставите ограничење на нешто

en: Small package
sr: Мали пакет

en: Large package
sr: Велики пакет

en: Use case
sr: Користи мала и велика слова

en: Lifeline
sr: Животна линија

en: Object
sr: Објекат

en: Message
sr: Порука

en: Component
sr: Део

en: Node
sr: Чвор

en: Class stereotype icon
sr: Укалупљена иконица класе

en: Initial/End state
sr: Почетно/крајње стање

en: Activity
sr: Радња

en: Fork/Union
sr: Растави/сједини
