dia - en to cs translation catalogue (2289 entries)

note: This is not an errror
en: invalid layer range %lu - %lu
cs: neplatný rozsah vrstev %lu - %lu

en: Layer %lu (%s) selected more than once.
cs: Vrstva %lu (%s) je vybrána více než jednou.

en: Layer %d (%s) selected more than once.
cs: Vrstva %d (%s) je vybrána více než jednou.

en: There is no layer named %s.
cs: Neexistuje vrstva nazvaná %s.

en: %s error: don't know how to export into %s
cs: Chyba %s: není známo, jak exportovat do %s

en: %s error: input and output filenames are identical: %s
cs: Chyba %s: názvy vstupního a výstupního souboru jsou shodné: %s

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Import
en: Import
cs: Importovat

en: %s error: need valid input file %s
cs: Chyba %s: je třeba platný vstupní soubor %s

en: Can't find output format/filter %s
cs: Nezdařilo se najít výstupní formát/filtr %s

en: Input directory '%s' must exist!
cs: Vstupní složka „%s“ musí existovat!

en: Output directory '%s' must exist!
cs: Výstupní složka „%s“ musí existovat!

note: &export_file_name
en: Export loaded file and exit
cs: Exportovat načtený soubor a skončit

en: OUTPUT
cs: VÝSTUP

note: &export_file_format
en: Select the export filter/format
cs: Vybrat exportní filtr/formát

en: TYPE
cs: TYP

en: List export filters/formats and exit
cs: Vypsat exportní filtry/formáty a skončit

en: Export graphics size
cs: Velikost exportované grafiky

en: WxH
cs: Š×V

en: Show only specified layers (e.g. when exporting). Can be either the layer name or a range of layer numbers (X-Y)
cs: Zobrazit jen určené vrstvy (např. při exportu). Může se jednat buď o název vrstvy nebo rozsah čísel vrstev (X-Y)

en: LAYER,LAYER,...
cs: VRSTVA,VRSTVA,…

en: Don't show the splash screen
cs: Nezobrazovat úvodní obrazovku

en: Don't create an empty diagram
cs: Nevytvářet prázdný diagram

en: Start classic user interface (no diagrams in tabs)
cs: Spustit klasické uživatelské rozhraní (bez diagramů na kartách)

en: Send error messages to stderr instead of showing dialogs.
cs: Posílat chybové zprávy na standardní chybový výstup namísto zobrazování dialogových oken.

en: Directory containing input files
cs: Složka obsahující vstupní soubory

en: DIRECTORY
cs: SLOŽKA

en: Directory containing output files
cs: Složka obsahující výstupní soubory

en: Display credits list and exit
cs: Zobrazit seznam zásluh a skončit

en: Generate verbose output
cs: Generovat podrobný výstup

en: Display version and exit
cs: Zobrazit verzi a skončit

en: [FILE...]
cs: [SOUBOR…]

en: Invalid option?
cs: Neplatná volba?

en: Filename conversion failed: %s
cs: Selhal převod názvu souboru: %s

en: Missing input: %s
cs: Chybějící vstup: %s

en: Dia Diagram Editor
cs: Editor diagramů Dia

note: TRANSLATOR: 2nd and 3rd %s are time and date respectively.
en: Dia version %s, compiled %s %s
cs: Aplikace Dia verze %s, sestavená %s %s

en: Dia version %s
cs: Aplikace Dia verze %s

en: Object Defaults
cs: Výchozí hodnoty objektu

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs; exiting...
cs: Nelze nalézt standardní objekty při hledání object-libs; končí se…

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs in “%s”; exiting...
cs: Nelze nalézt standardní objekty při hledání object-libs v „%s“; končí se…

en: This shouldn't happen.  Please file a bug report at https://gitlab.gnome.org/GNOME/dia describing how you caused this message to appear.
cs: Toto by se nemělo stát. Ohlaste prosím chybu na https://gitlab.gnome.org/GNOME/dia a popište, jak k zobrazení této zprávy došlo.

en: Save
cs: Uložit

note: no standard buttons
en: Quitting without saving modified diagrams
cs: Končí se bez uložení upravených diagramů

en: Modified diagrams exist. Are you sure you want to quit Dia without saving them?
cs: Existují pozměněné diagramy. Opravdu chcete ukončit aplikaci Dia bez uložení těchto změn?

en: Quit Dia
cs: Ukončit aplikaci Dia

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Quit
cs: U_končit

en: Exit
cs: Ukončit

en: Could not create per-user Dia configuration directory
cs: Nelze vytvořit složku s uživatelským nastavením Dia

en: Could not create per-user Dia configuration directory. Please make sure that the environment variable HOME points to an existing directory.
cs: Nelze vytvořit složku s uživatelským nastavením Dia. Ujistěte se prosím, že proměnná prostředí HOME ukazuje na existující složku.

en: Objects and filters internal to Dia
cs: Objekty a filtry interní pro aplikaci Dia

en: The original author of Dia was:
cs: Původní autor Dia byl:

en: 
    The current maintainers of Dia are:
cs: 
    Současní správci Dia jsou:

en: 
    Other authors are:
cs: 
    Další autoři jsou:

en: 
    Dia is documented by:
cs: 
    Dokumentaci Dia napsali:

en: Available Export Filters (for --filter)
cs: Dostupné exportní filtry (pro --filter)

note: Translators: be brief or mess up the table for --list-filters
en: Extension
cs: Přípona

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Description
cs: Popis

en: No print plugin found!
cs: Tiskový zásuvný modul nebyl nalezen!

en: No image from Clipboard to paste.
cs: Ve schránce není žádný obrázek, který by bylo možné vložit.

en: No selected object can take an image.
cs: Není vybrán žádný objekt, který by mohl poskytnout obrázek.

en: Clipboard Paste
cs: Vložení ze schránky

en: Failed to import '%s' as SVG.
cs: Selhal import „%s“ jako SVG.

en: Paste failed: %s
cs: Selhalo vložení: %s

en: Clipboard Copy
cs: Kopírování do schránky

en: No existing object to paste.
cs: Žádný existující objekt, který by šel vložit.

en: Could not find help directory
cs: Nelze nalézt složku s nápovědou

en: Could not open help directory:
    %s
cs: Nelze otevřít složku s nápovědou:
    %s

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
cs: Michal Bukovjan <bukm@centrum.cz>
    Miloslav Trmač <mitr@volny.cz>
    Marek Černocký <marek@manet.cz>

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
cs: Tento program je svobodný software: Můžete jej dále šířit a/nebo upravovat za podmínek licence GNU General Public License v podobě, v jaké ji vydala Free Software Foundation, a to buď ve verzi 2 této licence nebo (dle vaší volby) v libovolné novější verzi.
    
    Tento program je šířen ve víře, že bude užitečný, ale BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK, a to i bez předpokládané záruky na PRODEJNOST nebo VHODNOST PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL. Více podrobností najdete přímo v licenci GNU General Public License.
    
    Spolu s tímto programem byste měli obdržet kopii licence GNU General Public License. Pokud se tak nestalo, napište na Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: A program for drawing structured diagrams.
cs: Program pro kreslení strukturovaných diagramů.

en: You are about to print a diagram with %d page. | You are about to print a diagram with %d pages.
cs[0]: Chystáte se vytisknout diagram s %d stránkou.
cs[1]: Chystáte se vytisknout diagram s %d stránkami.
cs[2]: Chystáte se vytisknout diagram s %d stránkami.

en: You are about to export a diagram with %d page. | You are about to export a diagram with %d pages.
cs[0]: Chystáte se exportovat diagram s %d stránkou.
cs[1]: Chystáte se exportovat diagram s %d stránkami.
cs[2]: Chystáte se exportovat diagram s %d stránkami.

en: You are about to export a diagram which may require %s of memory (%d page). | You are about to export a diagram which may require %s of memory (%d pages).
cs[0]: Chystáte se exportovat diagram, který může vyžadovat %s paměti (%d stránka).
cs[1]: Chystáte se exportovat diagram, který může vyžadovat %s paměti (%d stránky).
cs[2]: Chystáte se exportovat diagram, který může vyžadovat %s paměti (%d stránek).

en: You can adjust the size of the diagram by changing the 'Scaling' in the 'Page Setup' dialog.
    Alternatively use 'Best Fit' to move objects/handles into the intended bounds.
cs: Můžete přizpůsobit velikost diagramu pomocí změny „Škálování“ v dialogovém okně „Nastavení stránky“.
    Případně můžete použít „Nejlepší přizpůsobení“ pro přesun objektů/úchytů do zamýšlených hranic.

en: Confirm Diagram Size
cs: Potvrzení velikosti diagramu

en: '%s' creation failed
cs: Vytvoření „%s“ selhalo

en: Object defaults
cs: Výchozí hodnoty objektu

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Apply
cs: _Použít

en: _OK
cs: _Budiž

en: This object has no defaults.
cs: Tento objekt nemá žádné výchozí hodnoty.

en: Defaults:
cs: Výchozí:

note: ToDo: move context further up in the callstack and to sth useful with it's content
en: Load Into
cs: Načtení do

en: Trying to group with no selected objects.
cs: Pokus o seskupení, aniž by byl vybrán nějaký objekt.

en: Layer
cs: Vrstva

en: %d Layer | %d Layers
cs[0]: %d vrstva
cs[1]: %d vrstvy
cs[2]: %d vrstev

en: Type
cs: Typ

en: Children
cs: Potomek

en: %d Object | %d Objects
cs[0]: %d objekt
cs[1]: %d objekty
cs[2]: %d objektů

en: Select
cs: Vybrat

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Locate Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Locate
en: Locate
cs: Najít

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Name
cs: Název

en: Diagram Tree
cs: Strom diagramů

en: Select foreground color
cs: Vybrat barvu popředí

en: Select background color
cs: Vybrat barvu pozadí

note: Can we be sure that the filename is the 'proper title'?
en: Diagram Properties
cs: Vlastnosti diagramu

en: _Dynamic Grid
cs: _Dynamická mřížka

en: _Manual Grid
cs: R_uční mřížka

en: Spacing
cs: Rozestup

en: Visible Spacing
cs: Viditelný rozestup

en: Column
cs: Sloupce

en: Row
cs: Řádky

en: _Hex Grid
cs: Še_sterečná mřížka

en: Hex Grid Size
cs: Velikost

en: Grid
cs: Mřížka

en: Background
cs: Pozadí

en: Grid Lines
cs: Linie mřížky

en: Page Breaks
cs: Zalomení stránky

en: Guides
cs: Vodítka

en: Colors
cs: Barvy

en: Add New Guide
cs: Přidání nového vodídka

note: orientation
en: Orientation
cs: Orientace

en: Horizontal
cs: Vodorovně

en: Vertical
cs: Svisle

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position Translators: Menu item Verb/Support/Position/Position
en: Position
cs: Umístit

en: Line width
cs: Tloušťka čáry

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Line width:
cs: Tloušťka čáry:

note: paper size
en: Paper Size
cs: Velikost papíru

note: margins
en: Margins
cs: Okraje

en: Top:
cs: Horní:

en: Bottom:
cs: Dolní:

en: Left:
cs: Levý:

en: Right:
cs: Pravý:

note: Scaling
en: Scaling
cs: Škálování

en: Scale:
cs: Měřítko:

en: Fit to:
cs: Upravit na:

en: by
cs: ×

en: %0.3gcm x %0.3gcm
cs: %0.3gcm × %0.3gcm

en: Page Setup
cs: Nastavení stránky

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
cs: Tento objekt nepodporuje operaci vzetí akce zpět / provedení znovu.
    Informace o vzetí akce zpět byla odstraněna.

en: Properties…
cs: Vlastnosti…

en: Follow link…
cs: Následovat odkaz…

en: Convert to Path
cs: Převést na cestu

en: Union
cs: Sjednocení

en: Difference
cs: Rozdíl

en: Intersection
cs: Průnik

en: Exclusion
cs: Vypuštění

en: Selection
cs: Výběr

en: Input _Methods
cs: Vstupní _metody

en: The object you dropped cannot fit into its parent. 
    Either expand the parent object, or drop the object elsewhere.
cs: Objekt, který jste pustili, se nemůže vejít do svého rodiče. 
    Buď zvětšete rodičovský objekt, nebo objekt upusťte jinam.

note: http://www.gnu.org/software/gettext/manual/html_chapter/gettext_10.html#SEC150 * Althoug the single objects wont get triggered here some languages have variations on the other numbers
en: Selection of %d object | Selection of %d objects
cs[0]: Výběr %d objektu
cs[1]: Výběr %d objektů
cs[2]: Výběr %d objektů

en: Selected '%s'
cs: Vybráno „%s“

en: Unsaved Diagram
cs: Neuložený diagramu

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
cs: Pokud diagram neuložíte, příjdete trvale o všechny změny.

en: Close _without Saving
cs: Zavřít _bez uložení

en: _Save
cs: _Uložit

en: S_elect the diagrams you want to save:
cs: Vyb_erte diagramy, které chcete uložit:

en: There is %d diagram with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d diagrams with unsaved changes. Save changes before closing?
cs[0]: %d diagram má neuložené změny. Chcete je před zavřením uložit?
cs[1]: %d diagramy mají neuložené změny. Chcete je před zavřením uložit?
cs[2]: %d diagramů má neuložené změny. Chcete je před zavřením uložit?

en: Supported Formats
cs: Podporované formáty

en: By extension
cs: Podle přípony

en: Open Diagram
cs: Otevírání diagramu

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Open Options
cs: Volby otevírání

en: Determine file type:
cs: Zjistit typ souboru:

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Save As
cs: Uložení jako

en: Save Diagram
cs: Uložení diagramu

note: Need better way to make it a reasonable size.  Isn't there some standard look for them (or is that just Gnome?)
en: Compress diagram files
cs: Komprimovat soubory s diagramy

en: Compression reduces file size to less than 1/10th size and speeds up loading and saving.  Some text programs cannot manipulate compressed files.
cs: Komprimace snižuje velikost souboru na méně než desetinu původní velikosti a urychluje načítání a ukládání. Některé programy pro zpracování textu však neumí s komprimovanými soubory pracovat.

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
cs: Nelze zjistit, který exportní filtr se má
    použít pro uložení „%s“

en: Export Diagram
cs: Exportovat diagram

en: Export Options
cs: Volby exportu

en: _Search for:
cs: _Hledat:

en: Replace _with:
cs: Nahradit _za:

en: _Match case
cs: Shoda velkosti pís_men

en: Match _entire word only
cs: Shoda j_en celých slov

en: Match _all properties (not just object name)
cs: Shoda všech vl_astností (nejen názvu objektu)

en: Find
cs: Hledání

en: _Find
cs: _Hledat

en: Replace
cs: Nahrazování

en: Replace _All
cs: Nahradit _vše

en: _Replace
cs: Nah_radit

note: Translators: Current zoom level
en: %f%%
cs: %f %%

en: Pops up the Navigation window.
cs: Zobrazit okno Navigace.

en: Close
cs: Zavřít

en: Diagram menu.
cs: Nabídka diagramu.

en: Zoom
cs: Přiblížení

en: Toggles snap-to-grid for this window.
cs: Přepnout přichytávání k mřížce pro toto okno.

en: Toggles object snapping for this window.
cs: Přepnout přichytávání k objektům pro toto okno.

en: Toggles snap-to-guides for this window.
cs: Přepnout přichytávání k vodítkům pro toto okno.

en: New layer %d
cs: Nová vrstva %d

en: New Layer
cs: Nová vrstva

en: Delete Layer
cs: Odstranit vrstvu

en: Rename Layer
cs: Přejmenovat vrstvu

en: Raise Layer
cs: Vrstvu výše

en: Lower Layer
cs: Vrstvu níže

en: Layers
cs: Vrstvy

en: Edit Layer
cs: Upravit vrstvu

en: Layer name:
cs: Název vrstvy:

en: Add Layer
cs: Přidat vrstvu

en: Close Layer pane
cs: Zavřít panel vrstev

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
cs: Chyba při načítání diagramu.
    Připojený objekt nebyl v dokumentu nalezen.

en: Error loading diagram.
    Connection handle %d does not exist on '%s'.
cs: Chyba při načítání diagramu.
    Úchyt připojení %d na „%s“ neexistuje.

en: Error loading diagram.
    Connection point %d does not exist on '%s'.
cs: Chyba při načítání diagramu.
    Přípojný bod %d na „%s“ neexistuje.

en: Can't find parent %s of %s object
cs: Nelze nalézt rodiče %s objektu %s

en: You must specify a file, not a directory.
cs: Musíte zadat soubor, ne složku.

en: Couldn't open: '%s' for reading.
cs: Nelze otevřít „%s“ pro čtení.

note: this was talking about unknown file type but it could as well be broken XML
en: Error loading diagram %s.
cs: Chyba při načítání diagramu %s.

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
cs: Chyba při načítání diagramu %s.
    Neznámý typ souboru.

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
cs: Chyba při načítání diagramu %s.
    Toto není soubor Dia.

en: Error reading connections
cs: Chyba při čtení spojů

en: Error loading diagram:
    %s.
    A valid Dia file defines at least one layer.
cs: Chyba při načítání diagramu
    %s.
    Platný soubor ve formátu Dia obsahuje alespoň jednu vrstvu.

en: Error saving connections to layer '%s'
cs: Chyba při ukládání spojů do vrstvy „%s“

en: Connection saving is incomplete for layer '%s'
cs: Uložení spojů je pro vrstvu „%s“ neúplné

en: Not allowed to write to output file %s
cs: Není povoleno zapisovat do výstupního souboru %s

en: Not allowed to write temporary files in %s
cs: Není povoleno zapisovat do dočasných souborů v %s

en: Can't open output file %s
cs: Nelze otevřít výstupní soubor %s

note: Save failed; we clean our stuff up, without touching the file named "filename" if it existed.
en: Internal error %d writing file %s
cs: Vnitřní chyba %d při zápisu souboru %s

en: Can't rename %s to final output file %s
cs: Nelze přejmenovat %s na konečný výstupní soubor %s

en: Auto save
cs: Automatické ukládání

en: Dia Diagram File
cs: Soubor diagramu Dia

en: _File
cs: _Soubor

en: _New
cs: _Nový

en: Create a new diagram
cs: Vytvořit nový diagram

en: _Open…
cs: _Otevřít…

en: Open a diagram file
cs: Otevřít soubor s diagramem

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Dia help
cs: Nápověda k aplikaci Dia

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Dia version, authors, license
cs: Verze, autoři a licence aplikace Dia

en: S_heets and Objects
cs: _Listy a objekty…

en: Manage sheets and their objects
cs: Správa katalogů a jejich objektů

en: P_references
cs: _Předvolby

en: Dia preferences
cs: Předvolby aplikace Dia

en: P_lugins…
cs: Zásuvné modu_ly…

en: Manage plug-ins
cs: Správa zásuvných modulů

en: Diagram _Tree
cs: S_trom diagramů

en: Tree representation of diagrams
cs: Stromové zpodobnění diagramů

en: Show _Toolbar
cs: Zobrazovat nás_trojovou lištu

en: Show or hide the toolbar
cs: Zobrazit nebo skrýt nástrojovou lištu

en: Show _Statusbar
cs: Zobrazovat _stavovou lištu

en: Show or hide the statusbar
cs: Zobrazit nebo skrýt stavovou lištu

en: Show _Layers
cs: Zobrazovat v_rstvy

en: Show or hide the layers toolwindow
cs: Zobrazit nebo skrýt nástrojové okno vrstev

en: Save the diagram
cs: Uložit diagramu

en: Save _As…
cs: Uložit j_ako…

en: Save the diagram with a new name
cs: Uložit diagram s novým názvem

en: _Export…
cs: _Exportovat…

en: Export the diagram
cs: Vyexportovat diagram

en: _Diagram Properties
cs: Vlastnosti _diagramu

en: Modify diagram properties (grid, background)
cs: Změnit vlastnosti diagramu (mřížku, pozadí)

en: Page Set_up…
cs: Na_stavení stránky…

en: Modify the diagram pagination
cs: Změnit rozdělení diagramu na stránky

en: _Print…
cs: Tisk…

en: Print the diagram
cs: Vytisknout diagram

en: Close the diagram
cs: Zavřít diagram

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Undo
cs: _Zpět

en: Undo
cs: Vrátit zpět poslední činnost

en: _Redo
cs: Z_novu

en: Redo
cs: Znovu zopakovat poslední vrácenou činnost

en: _Copy
cs: Z_kopírovat

en: Copy selection
cs: Zkopírovat výběr do schránky

en: Cu_t
cs: Vyjmou_t

en: Cut selection
cs: Vyjmout výběr do schránky

en: _Paste
cs: V_ložit

en: Paste selection
cs: Vložit ze schránky

en: _Duplicate
cs: _Duplikovat

en: Duplicate selection
cs: Duplikovat výběr

en: D_elete
cs: _Smazat

en: Delete selection
cs: Smazat výběr

en: _Find…
cs: _Hledat…

en: Search for text
cs: Najít text

en: _Replace…
cs: Nah_radit…

en: Search and replace text
cs: Najít a nahradit text

note: the following used to bind to <control><shift>C which collides with Unicode input. * <control><alt> doesn't work either
en: C_opy Text
cs: Z_kopírovat text

en: Copy object's text to clipboard
cs: Zkopírovat text objektů do schránky

en: C_ut Text
cs: Vyjmo_ut text

en: Cut object's text to clipboard
cs: Vyjmout text objektů do schránky

en: P_aste Text
cs: Vložit te_xt

en: Insert text from clipboard
cs: Vložit text ze schránky

en: Paste _Image
cs: Vlož_it obrázek

en: Insert image from clipboard
cs: Vložit obrázek ze schránky

en: _Layers
cs: _Vrstvy

en: _Add Layer…
cs: Přid_at vrstvu…

en: _Rename Layer…
cs: Přejmenovat v_rstvu…

en: _Move Selection to Layer above
cs: Přesu_nout výběr do vrstvy nad

en: Move _Selection to Layer below
cs: Pře_sunout výběr do vrstvy pod

en: _Layers…
cs: _Vrstvy…

en: _View
cs: _Zobrazit

en: Zoom _In
cs: Přiblíž_it

en: Zoom in
cs: Přiblížit pohled

en: Zoom _Out
cs: _Oddálit

en: Zoom out
cs: Oddálit pohled

en: _Zoom
cs: Při_blížení

en: 1600%
cs: 1 600 %

en: 800%
cs: 800 %

en: 400%
cs: 400 %

en: _Normal Size
cs: _Normalní velikost

en: 70.7
cs: 70,7

en: 35.4
cs: 35,4

note: Show All, Best Fit.  Same as the Gimp, Ctrl+E
en: Best _Fit
cs: Přizpůsobit

en: Zoom fit
cs: Přizpůsobit přiblížení

note: "display_toggle_entries" items go here
en: New _View
cs: _Nové zobrazení

en: C_lone View
cs: Nak_lonovat zobrazení

en: _Refresh
cs: Obče_rstvit

en: _Guides
cs: Vo_dítka

en: _New Guide...
cs: _Nové vodítko…

en: _Objects
cs: _Objekty

en: Send to _Back
cs: Odsunout do_lů

en: Move selection to the bottom
cs: Odsunout výběr úplně dospodu

en: Bring to _Front
cs: Vynést na_horu

en: Move selection to the top
cs: Vynést výběr úplně nahoru

en: Send Ba_ckwards
cs: Odsunout _níž

en: Bring F_orwards
cs: Vynést _výš

en: _Group
cs: _Seskupit

en: Group selected objects
cs: Seskupit vybrané objekty

note: deliberately not using Ctrl+U for Ungroup
en: _Ungroup
cs: _Rozdělit

en: Ungroup selected groups
cs: Zrušit seskupení u vybraných skupin

en: _Parent
cs: V_nořit

en: _Unparent
cs: V_ynořit

en: _Unparent Children
cs: V_ynořit vnořené

en: _Align
cs: Z_arovnat

en: _Left
cs: V_levo

en: _Center
cs: Na _střed

en: _Right
cs: Vp_ravo

en: _Top
cs: Na_horu

en: _Middle
cs: Do_prostřed

en: _Bottom
cs: _Dolů

en: Spread Out _Horizontally
cs: Rozprostřít _vodorovně

en: Spread Out _Vertically
cs: Rozprostřít sv_isle

en: _Adjacent
cs: Těsně v_edle sebe

en: _Stacked
cs: Těsně nad se_be

en: _Connected
cs: _Spojené

en: _Properties
cs: _Vlastnosti

en: _Select
cs: _Vybrat

en: _All
cs: _Vše

en: _None
cs: _Nic

en: _Invert
cs: Prohod_it

en: _Transitive
cs: So_uvisející

en: Same _Type
cs: Stejný _typ

note: display_select_radio_entries go here
en: _Select By
cs: Vy_brat podle

note: For placment of the toplevel Layout menu and it's accelerator
en: L_ayout
cs: Vzhl_ed

en: D_ialogs
cs: _Dialogy

en: D_ebug
cs: _Ladit

en: _Tools
cs: _Nástroje

en: _Modify
cs: Z_měnit

en: _Magnify
cs: Z_většit

en: _Edit Text
cs: Upravit t_ext

en: _Scroll
cs: Po_souvat

en: _Box
cs: O_bdélník

en: _Ellipse
cs: _Elipsa

en: _Polygon
cs: _Mnohoúhelník

en: _Beziergon
cs: _Beziérův útvar

en: _Line
cs: Rovná čá_ra

en: _Arc
cs: _Oblouk

en: _Zigzagline
cs: _Klikatá čára

en: _Polyline
cs: _Lomená čára

en: _Bezierline
cs: _Beziérova křivka

en: _Outline
cs: _Obrys

en: _Image
cs: O_brázek

en: _Fullscreen
cs: _Celá obrazovka

en: _Antialiased
cs: _Vyhlazané

en: Show _Grid
cs: Zobrazovat _mřížku

en: _Snap to Grid
cs: _Přichytávat k mřížce

en: _Show Guides
cs: Zobrazovat vo_dítka

en: Snap to _Guides
cs: _Přichytávat k vodítkům

en: _Remove all Guides
cs: Odeb_rat všechna vodídka

en: Snap to _Objects
cs: Přichytávat k _objektům

en: Show _Rulers
cs: Zobrazovat _pravítka

en: Show Scroll_bars
cs: Zobrazovat _posuvníky

en: Show _Connection Points
cs: Zobrazovat přípojné _body

en: _Union
cs: Přid_ávat

en: I_ntersection
cs: Prů_nik

en: R_emove
cs: Od_ebírat

note: Cannot also be called Invert, duplicate names caused keybinding problems
en: In_verse
cs: Pro_hazovat

en: NULL tooldata in tool_menu_select
cs: tooldata mají hodnotu NULL v tool_menu_select

en: Fit
cs: Přizpůsobit

en: 300%
cs: 300 %

en: 200%
cs: 200 %

en: 150%
cs: 150 %

en: 100%
cs: 100 %

en: 75%
cs: 75 %

en: 50%
cs: 50 %

en: 25%
cs: 25 %

en: 10%
cs: 10 %

en: Toggles snap-to-grid.
cs: Přepnout přichytávání k mřížce.

en: Toggles object snapping.
cs: Přepnout přichytávání k objektům.

en: Toggles guide snapping.
cs: Přepnout přichytávání k vodítkům.

en: The function is not available anymore.
cs: Funkce nadále není k dispozici.

en: Couldn't get GTK+ settings
cs: Nelze získat nastavení GTK+

note: build up the user interface
en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Loaded
cs: Načten

en: Load at Startup
cs: Načíst při startu

en: Filename
cs: Název souboru

note: TRANSLATORS: The user hasn't set a prefered filter
en: Unset
cs: nenastaveno

en: _Done
cs: _Hotovo

en: Preferences
cs: Předvolby

note: GtkWidget *actionbox; GList *buttons;
en: Object properties
cs: Vlastnosti objektu

en: This object has no properties.
cs: Tento objekt nemá žádné vlastnosti.

en: Properties:
cs: Vlastnosti:

en: Object properties:
cs: Vlastnosti objektu:

en: System
cs: Systém

en: User
cs: Uživatel

en: Widget not found: %s
cs: Widget nebyl nalezen: %s

en: No icon for “%s”
cs: Není žádná ikona pro „%s“

en: Line Break
cs: Zalomení řádky

en: Copy ->
cs: Zkopírovat ->

en: Copy All ->
cs: Zkopírovat vše ->

en: Move ->
cs: Přesunout ->

en: Move All ->
cs: Přesunout vše ->

en: <- Copy
cs: <- Zkopírovat

en: <- Copy All
cs: <- Zkopírovat vše

en: <- Move
cs: <- Přesunout

en: <- Move All
cs: <- Přesunout vše

en: Please select a .shape file
cs: Vyberte prosím soubor .shape

en: Filename must end with '%s': '%s'
cs: Soubor musí končit na „%s“: „%s“

en: Error examining %s: %s
cs: Chyba při zkoumání %s: %s

en: Please export the diagram as a shape.
cs: Exportujte prosím diagram jako symbol.

en: Could not interpret shape file: '%s'
cs: Nelze interpretovat soubor se symbolem: „%s“

en: Sheet must have a Name
cs: Katalog musí mít název

en: Couldn't open '%s': %s
cs: Nelze otevřít „%s“: %s

en: Couldn't open: '%s' for writing
cs: Nelze otevřít „%s“ pro zápis

en: a user
cs: uživatel

en: File: %s
cs: Soubor: %s

en: Date: %s
cs: Datum: %s

en: For: %s
cs: Pro: %s

en: add shapes here
cs: přidejte symboly zde

en: Loading …
cs: Načítá se…

en: Modify object(s)
    Use <Space> to toggle between this and other tools
cs: Upravit objekt(y)
    Pro přepínání mezi tímto a ostatními nástroji použijte <Mezerník>

en: Text edit(s)
    Use <Esc> to leave this tool
cs: Úprava(y) textu
    Pro opuštění nástroje použijte <Esc>

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Magnify
en: Magnify
cs: Zvětšit

en: Scroll around the diagram
cs: Posouvat okolo diagramu

en: Box
cs: Čtyřúhelník

en: Ellipse
cs: Elipsa

en: Polygon
cs: Mnohoúhelník

en: Beziergon
cs: Beziérův útvar

en: Line
cs: Čára

en: Arc
cs: Oblouk

en: Zigzagline
cs: Klikatá čára

en: Polyline
cs: Lomená čára

en: Bezierline
cs: Beziérova křivka

en: Image
cs: Obrázek

en: Outline
cs: Obrys

en: No sheet named %s
cs: Neexistuje katalog nazvaný %s

note: Author: Alan Horkan, 2002, mailto:horkana@tcd.ie Please talk to me before making any changes to this sheet
en: Assorted
cs: Vybrané

en: Flowchart
cs: Vývojový diagram

en: All Sheets
cs: Všechny katalogy

en: Reset Menu
cs: Nastavit nabídku na výchozí

en: Foreground & background colors for new objects.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double-click to change colors.
cs: Barvy popředí a pozadí pro nové objekty. Malý černý a bílý čtvereček nastaví barvy na původní. Šipečky barvy prohazují. Dvojitým kliknutím změníte barvu.

en: Line widths.  Click on a line to set the default line width for new objects.  Double-click to set the line width more precisely.
cs: Tloušťky čar. Kliknutím na čáru nastavíte výchozí tloušťku čáry pro nové objekty. Dvojitým kliknutím nastavíte tloušťku čáry přesněji.

en: Arrow style at the beginning of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details…
cs: Styl šipky na začátku nových čar. Kliknutím zvolte šipku nebo nastavte parametry šipky tlačítkem Podrobnosti…

en: Line style for new lines.  Click to pick a line style, or set line style parameters with Details…
cs: Styl čáry pro nové čáry. Kliknutím zvolte styl čáry nebo nastavte styl čáry tlačítkem Podrobnosti…

en: Arrow style at the end of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details…
cs: Styl šipky na konci nových čar. Kliknutím zvolte šipku nebo nastavte parametry šipky tlačítkem Podrobnosti…

en: Dia is a program for drawing diagrams
cs: Dia je aplikace pro kreslení strukturovaných diagramů

en: Dia is a GTK+ based diagram creation program for GNU/Linux, MacOS X, Unix, and Windows, and is released under the GPL license.
cs: Dia je aplikace na vytváření diagramů pro GNU/Linux, MacOS X, Unix a Windows. Je založená na GTK a vydávaná pod licencí GPL.

en: Dia is roughly inspired by the commercial Windows program 'Visio,' though more geared towards informal diagrams for casual use. It can be used to draw many different kinds of diagrams. It currently has special objects to help draw entity relationship diagrams, UML diagrams, flowcharts, network diagrams, and many other diagrams. It is also possible to add support for new shapes by writing simple XML files, using a subset of SVG to draw the shape.
cs: Dia v základech vychází z komerčního programu Visio pro Windows, je však více zaměřena na neformální diagramy pro běžné použití. Můžete ji využívat ke kreslení mnoha různých typů diagramů. Má k dispozici speciální objekty, které vám pomohou s kreslením diagramů vyjadřujících vztahy entit, diagramů UML, vývojových diagramů, síťových diagramů a mnoha dalších. Zápisem souboru s jednoduchým XML, tvořeným podmnožinou SVG pro kreslení tvarů, je také možné přidat podporu pro nové tvary.

en: It can load and save diagrams to a custom XML format (gzipped by default, to save space), can export diagrams to a number of formats, including EPS, SVG, XFIG, WMF and PNG, and can print diagrams (including ones that span multiple pages).
cs: Diagramy ukládá a načítá ve vlastním formátu XML (standardně kvůli úspoře místa komprimovaném pomocí gzip). Umí diagramy exportovat do několika formátů, včetně EPS, SVG, XFIG, WMF a PNG a také je vytisknout (včetně takových, které se táhnou přes několik stránek).

en: Main Window
cs: Hlavní okno

en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: Diagram Editor
cs: Editor diagramu

en: Edit your Diagrams
cs: Upravte své diagramy

en: _Reset tools after create
cs: Po vytvoření vrátit nást_roje na výchozí nastavení

en: Re_verse drag selects intersecting objects
cs: Opačné táhnutí _vybírá křížící se objekty

en: R_ecent Document List Length
cs: Délka seznamu n_edávných dokumentů

en: U_ndo Levels
cs: Počet úrov_ní pro vracení činností zpět

en: _Length Unit
cs: Jednotky dé_lky

en: F_ont Size Unit
cs: Jedn_otky velikosti fontu

en: Grid _snapping distance
cs: Vzdáleno_st pro přichytávání k mřížce

en: Classic Mode
cs: Klasický režim

en: Use _Menu Bar
cs: Používat na_bídkovou lištu

en: Keep _toolbox above diagram
cs: Udržova_t nástrojový panel nad diagramy

en: _User Interface
cs: _Uživatelské rozhraní

en: _Portrait
cs: Na _výšku

en: Paper _Type
cs: _Typ papíru

en: _Background Color
cs: _Barva pozadí

en: _Compress saved files
cs: _Komprimovat ukládané soubory

en: Connection Points
cs: Přípojné body

en: V_isible
cs: V_iditelné

en: _Snap to Object
cs: Přichytávat k _objektům

en: _Diagram Defaults
cs: Výchozí pro _diagramy

en: _Width
cs: Šířk_a

en: _Height
cs: _Výška

en: C_olor
cs: _Barva

en: Co_lor
cs: Ba_rva

en: Snap to Guid_es
cs: _Přichytávat k vodítkům

en: Visi_ble
cs: Vi_ditelné

en: _Solid Lines
cs: P_lné čáry

en: _View Defaults
cs: Výchozí pro _zobrazení

en: Export Providers
cs: Exportovat pomocí

en: _Favorites
cs: Ob_líbené

en: D_ynamic Grid
cs: D_ynamická mřížka

en: H_ex Grid Size
cs: V_elikost šesterečné mřížky

en: _Color
cs: _Barva

en: _Lines per Major Line
cs: Počet čar na _hlavní čáru

en: _Grid Lines
cs: _Mřížka

en: Edit Attributes
cs: Úprava atributů

en: Description:
cs: Popis:

en: DiaObject
cs: Objekt Dia

en: Name:
cs: Název:

en: Sheet
cs: Katalog

en: Sheets and Objects
cs: Katalogy a objekty

en: _Revert
cs: Z_pět

en: _Up
cs: _Výš

en: _Down
cs: _Níž

en: _Remove
cs: Odst_ranit

en: <- C_opy
cs: <- Zk_opírovat

en: <- Copy _All
cs: <- Zkopírovat _vše

en: <- _Move
cs: <- Přesu_nout

en: <- Move A_ll
cs: <- Př_esunout vše

en: New
cs: Nový

en: SVG Shape:
cs: Symbol SVG

en: Sheet name:
cs: Název katalogu:

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Remove
en: Remove
cs: Odstranit

[ctx: Arrow]
en: None
cs: Nic

[ctx: Arrow]
en: Lines
cs: Čáry

[ctx: Arrow]
en: Hollow Triangle
cs: Dutý trojúhelník

[ctx: Arrow]
en: Filled Triangle
cs: Plný trojúhelník

[ctx: Arrow]
en: Unfilled Triangle
cs: Prázdný trojúhelník

[ctx: Arrow]
en: Hollow Diamond
cs: Dutý kosočtverec

[ctx: Arrow]
en: Filled Diamond
cs: Plný kosočtverec

[ctx: Arrow]
en: Half Diamond
cs: Polovina kosočtverec

[ctx: Arrow]
en: Half Head
cs: Půl hlavy

[ctx: Arrow]
en: Slashed Cross
cs: Přeškrtnutý křížek

[ctx: Arrow]
en: Filled Ellipse
cs: Plná elipsa

[ctx: Arrow]
en: Hollow Ellipse
cs: Dutá elipsa

[ctx: Arrow]
en: Filled Dot
cs: Plná tečka

[ctx: Arrow]
en: Dimension Origin
cs: Počátek kóty

[ctx: Arrow]
en: Blanked Dot
cs: Prázdná tečka

[ctx: Arrow]
en: Double Hollow Triangle
cs: Dvojitý dutý trojúhelník

[ctx: Arrow]
en: Double Filled Triangle
cs: Dvojitý plný trojúhelník

[ctx: Arrow]
en: Filled Dot and Triangle
cs: Plná tečka a trojúhelník

[ctx: Arrow]
en: Filled Box
cs: Plný čtyřúhelník

[ctx: Arrow]
en: Blanked Box
cs: Prázdný čtyřúhelník

[ctx: Arrow]
en: Slashed
cs: Přeškrtnutí

[ctx: Arrow]
en: Integral Symbol
cs: Symbol integrálu

[ctx: Arrow]
en: Crow Foot
cs: Ptačí stopa

[ctx: Arrow]
en: Cross
cs: Křížek

[ctx: Arrow]
en: 1-or-many
cs: 1-nebo-mnoho

[ctx: Arrow]
en: 0-or-many
cs: 0-nebo-mnoho

[ctx: Arrow]
en: 1-or-0
cs: 1-nebo-0

[ctx: Arrow]
en: 1 exactly
cs: právě 1

[ctx: Arrow]
en: Filled Concave
cs: Plná konkáva

[ctx: Arrow]
en: Blanked Concave
cs: Prázdná konkáva

[ctx: Arrow]
en: Round
cs: Zakulacení

[ctx: Arrow]
en: Open Round
cs: Otevřené zakulacení

[ctx: Arrow]
en: Backslash
cs: Zpětné lomítko

[ctx: Arrow]
en: Infinite Line
cs: Nekonečná přímka

en: Arrow head of unknown type
cs: Hrot šipky neznámého typu

en: Arrow head of type %s has too small dimensions; removing.
cs: Hrot šipky typu %s má příliš malé rozměry, bude odstraněn.

en: unknown arrow
cs: neznámá šipka

en: Can't find standard object
cs: Nelze nalézt standardní objekt

en: Arrow Properties
cs: Vlastnosti šipky

en: Details…
cs: Podrobnosti…

en: Size:
cs: Velikost:

en: Select color
cs: Výběr barvy

en: More Colors…
cs: Další barvy…

en: Couldn't find font family for %s
cs: Nezdařilo se nalézt rodinu fontu pro %s

en: Other Fonts
cs: Jiné fonty

en: Line Style Properties
cs: Vlastnosti stylu čáry

note: fs->sizebox = GTK_HBOX(box);
en: Dash length:
cs: Délka čárky:

note: pathologic case - pixbuf not even supporting PNG?
en: Unsupported file format for saving:
    %s
cs: Nepodporovaný formát pro ukládání:
    %s

en: Could not save file:
    %s
    %s
cs: Nelze uložit soubor:
    %s
    %s

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Diagonal
cs: Úhlopříčně

en: Radial
cs: Do kruhu

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
cs: Soubor %s neobsahuje specifikaci kódování;
    bude se předpokládat, že je kódován v %s

en: Unknown type of DataNode '%s'
cs: Neznámý typ datového uzlu „%s“

en: Taking int value of non-int node.
cs: Vybírá se hodnota celého čísla z uzlu, který není typu celé číslo.

en: Taking point value of non-point node.
cs: Vybírá se hodnota bodu z uzlu, který není typu bod.

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
cs: Nesprávná hodnota bodu x „%s“ %f; bude zahozena.

en: Error parsing point.
cs: Chyba při zpracování bodu.

note: don't bother with useless warnings (see above)
en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
cs: Nesprávná hodnota bodu y „%s“ %f; bude zahozena.

en: Taking bezpoint value of non-point node.
cs: Vybírá se hodnota Beziérova bodu z uzlu, který není typu bod.

en: Error parsing bezpoint p1.
cs: Chyba při zpracování Beziérova bodu p1.

en: Error parsing bezpoint p2.
cs: Chyba při zpracování Beziérova bodu p2.

en: Error parsing bezpoint p3.
cs: Chyba při zpracování Beziérova bodu p3.

en: Taking rectangle value of non-rectangle node.
cs: Vybírá se hodnota obdélníku z uzlu, který není typu obdélník.

en: Error parsing rectangle.
cs: Chyba při zpracování obdélníku.

en: Taking string value of non-string node.
cs: Vybírá se hodnota řetězce z uzlu, který není typu řetězec.

en: Error in string tag.
cs: Chyba v textové značce.

en: Error in file, string not starting with #
cs: Chyba v souboru, řetězec nezačíná znakem #

en: Taking font value of non-font node.
cs: Vybírá se hodnota fontu z uzlu, který není typu font.

en: Multiple export filters with unique name %s
cs: Více exportních filtrů s jedinečným názvem %s

en: Multiple import filters with unique name %s
cs: Více importních filtrů s jedinečným názvem %s

en: Transformation
cs: Transformace

en: Error
cs: Chyba

en: Warning
cs: Varování

en: There is one similar message.
cs: Je přítomna jedna podobná zpráva.

en: Show repeated messages
cs: Zobrazit opakující se zprávy

en: Don't show this message again
cs: Tuto zprávu již nezobrazovat

en: There is %d similar message. | There are %d similar messages.
cs[0]: Je přítomna %d podobná zpráva.
cs[1]: Jsou přítomny %d podobné zprávy.
cs[2]: Je přítomno %d podobných zpráv.

en: Notice
cs: Poznámka

en: Error loading defaults '%s'.
    Not a Dia diagram file.
cs: Chyba při načítání výchozích hodnot „%s“.
    Není souborem s diagramem Dia.

note: base property stuff...
en: Autoroute
cs: Automaticky směrovat

en: Autorouting
cs: Automatické směrování

en: Persistence
cs: Trvání

en: Missing dependencies for '%s'?
cs: Schází závislosti pro „%s“?

en: Missing symbol 'dia_plugin_init'
cs: Chybějící symbol „dia_plugin_init“

en: dia_plugin_init() call failed
cs: volání dia_plugin_init() selhalo

en: Plugin Configuration
cs: Nastavení zásuvného modulu

en: General
cs: Obecné

en: Meta
cs: Metadata

en: Author
cs: Autor

en: Creation date
cs: Datum vytvoření

en: Modification date
cs: Datum změny

en: Key
cs: Klíč

en: Value
cs: Hodnota

en: Left
cs: Vlevo

en: Center
cs: Uprostřed

en: Right
cs: Vpravo

en: Never
cs: Nikdy

en: When Needed
cs: V případě potřeby

en: Always
cs: Vždy

[ctx: LineJoin]
en: Miter
cs: Ostré

[ctx: LineJoin]
en: Round
cs: Zakulacené

[ctx: LineJoin]
en: Bevel
cs: Zkosené

[ctx: LineCap]
en: Butt
cs: Useknuté

[ctx: LineCap]
en: Round
cs: Zakulacené

[ctx: LineCap]
en: Projecting
cs: Přetažené

en: Line color
cs: Barva čáry

en: Line style
cs: Styl čáry

en: Fill color
cs: Barva výplně

note: just to simplify transferring properties between objects
en: Draw background
cs: Vykreslovat pozadí

en: Start arrow
cs: Počáteční šipka

en: End arrow
cs: Koncová šipka

en: Text alignment
cs: Zarovnání textu

en: Font size
cs: Velikost fontu

en: Text color
cs: Barva textu

en: Line join
cs: Napojení čar

en: Line caps
cs: Zakončení čar

en: Text fitting
cs: Přizpůsobit textu

en: Pattern
cs: Vzor

en: Property cast from int to enum out of range
cs: Přetypování vlastnosti z celého čísla na výčet je mimo rozsah

en: No attribute '%s' (%p) or no data (%p) in this attribute
cs: V tomto atributu není atribut „%s“ (%p) ani data(%p)

en: Failed to load image form diagram:
    %s
cs: Selhalo načtení obrázkové formy diagramu:
    %s

en: Saving inline pixbuf failed:
    %s
cs: Ukládání vloženého pixelového objektu selhalo:
    %s

en: Cant create image data from scratch!
cs: Nelze vytvořit obrazová data úplně od nuly!

note: Todo: get label for the branch view from props, e.g. UML Operations Parameters
en: Parameters
cs: Parametry

en: Choose a file...
cs: Vybrat soubor…

en: Group with %d object | Group with %d objects
cs[0]: Skupina s %d objektem
cs[1]: Skupina s %d objekty
cs[2]: Skupina s %d objekty

en: DiaObject '%s' needed in sheet '%s' was not found.
    It will not be available for use.
cs: DiaObject „%s“ očekávaný v katalogu „%s“ nebyl nalezen.
    Z tohoto důvodu nebude dostupný pro uživatele.

en: The system sheet '%s' appears to be more recent than your custom
    version and has been loaded as '%s' for this session.
    
    Move new objects (if any) from '%s' into your custom sheet
    or remove '%s', using the 'Sheets and Objects' dialog.
cs: Zdá se, že systémový katalog „%s“ je novější než vaše vlastní verze
    a byl načten jako „%s“ pro toto sezení.
    
    Přesuňte nové objekty (pokud nějaké jsou) z „%s“ do svého
    vlastního katalogu nebo odstraňte „%s“ pomocí dialogu „Katalogy a objekty“.

en: %s: you should use object tags rather than shape tags now
cs: %s: nyní byste měli raději používat značky objektů než značky symbolů

en: Stroke
cs: Obrys

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Fill
en: Fill
cs: Výplň

en: Fill & Stroke
cs: Výplň a obrys

en: Bezier points
cs: Body Beziérovy křivky

en: Drawing
cs: Vykreslit

en: Draw Control Lines
cs: Vykreslovat řídící čáry

en: Convert to Bezier
cs: Převést na Beziérovu křivku

en: Invert Path
cs: Obrátit cestu

en: Flip Horizontal
cs: Převrátit vodorovně

en: Flip Vertical
cs: Převrátit svisle

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Rotate
en: Rotate
cs: Otočit

en: Shear
cs: Ustřihnout

en: Show Control Lines
cs: Zobrazovat řídící čáry

en: Centimeter
cs: centimetry

en: Decimeter
cs: decimetry

en: Feet
cs: stopy

en: Inch
cs: palce

en: Meter
cs: metry

en: Millimeter
cs: milimetry

en: Point
cs: tiskařské body

en: Pica
cs: pica

en: Zoom pointer
cs: Ukazatel přiblížení

en: Visible rect pointer
cs: Viditelný obdélníkový ukazatel

en: Can't open output file %s.
cs: Nelze otevřít výstupní soubor %s.

en: Can't convert output filename '%s' to locale encoding.
    Please choose a different name to save with Cairo.
cs: Nelze převést název výstupního souboru „%s“ do místního kódování.
    Zvolte prosím pro uložení pomocí Cairo jiný název.

en: Can't write %d bytes to %s
cs: Nelze zapsat %d bajtů do %s

en: Clipboard copy failed
cs: Selhalo kopírování do schránky

en: Nothing to print
cs: K tisku není nic k dispozici

en: Declaration
cs: Deklarace

en: Add Access Provider
cs: Přidat poskytovatele přístupu

en: Add Access Requirer
cs: Přidat žadatele přístupu

en: Add In Data Port
cs: Přidat port vstupních dat

en: Add In Event Port
cs: Přidat port vstupní události

en: Add In Event Data Port
cs: Přidat port dat vstupní události

en: Add Out Data Port
cs: Přidat port výstupních dat

en: Add Out Event Port
cs: Přidat port výstupní události

en: Add Out Event Data Port
cs: Přidat port dat výstupní události

en: Add In Out Data Port
cs: Přidat port vstupně-výstupních dat

en: Add In Out Event Port
cs: Přidat port vstupně-výstupní události

en: Add In Out Event Data Port
cs: Přidat port dat vstupně-výstupní události

en: Add Port Group
cs: Přidat skupinu portů

en: Add Connection Point
cs: Přidat přípojný bod

en: Delete Port
cs: Smazat port

en: Edit Port Declaration
cs: Upravit deklaraci portu

en: Delete Connection Point
cs: Smazat přípojný bod

en: Architecture Analysis & Design Language diagram objects
cs: Objekty diagramu Architecture Analysis & Design Language

en: Chronogram diagram objects
cs: Objekty diagramu Chronogram

en: Data name
cs: Název dat

en: Events
cs: Události

en: Event specification
cs: Specifikace událostí

en: @ time    set the pointer to an absolute time.
    ( duration  set the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  set the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  set the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    Example: @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
cs: @ čas    nastaví ukazatel na absolutní čas.
    ( trvání  nastaví signál na horní úroveň, poté čeká po dobu „trvání“.
    ) trvání  nastaví signál na dolní úroveň, poté čeká po dobu „trvání“.
    u trvání  nastaví signál na „neznámý“ stav, poté čeká po dobu „trvání“.
    příklad : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)

en: Start time
cs: Počáteční čas

en: End time
cs: Konečný čas

en: Rise time
cs: Čas vzestupu

en: Fall time
cs: Čas sestupu

en: Multi-bit data
cs: Vícebitová data

en: Aspect
cs: Aspekt

en: Data color
cs: Barva dat

en: Data line width
cs: Tloušťka datové čáry

en: Time data
cs: Data času

en: Major time step
cs: Velký časový krok

en: Minor time step
cs: Malý časový krok

en: Minor step line width
cs: Tloušťka čáry malého kroku

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom XML shapes loader
cs: Vlastní načítání symbolů XML

en: Flip horizontal
cs: Překlopit vodorovně

en: Flip vertical
cs: Překlopit svisle

en: Scale of the sub-shapes
cs: Měřítko podružných symbolů

en: Text padding
cs: Odsazení textu

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
cs: Nelze otevřít soubor s ikonou %s pro typ objektu „%s“.

en: CustomLines
cs: Vlastní čáry

en: Custom XML lines loader
cs: Vlastní načítání čar XML

en: INTERNAL: CustomLines: Illegal line type in LineInfo object.
cs: INTERNÍ: Vlastní čáry: Neplatný typ čáry v objektu LineInfo.

en: The file '%s' has invalid path data.
    svg:path data must start with moveto.
cs: Soubor „%s“ obsahuje neplatná data cesty.
    Data svg:path musí začínat s moveto.

en: Number of arms
cs: Počet ramen

en: Flip arms vertically
cs: Překlopit ramena svisle

en: Flip arms horizontally
cs: Překlopit ramena vodorovně

en: Center mount point vertically
cs: Vystředit přípojný bod svisle

en: Center mount point horizontally
cs: Vystředit přípojný bod vodorovně

en: Center mount point
cs: Vystředit přípojný bod

en: Compound
cs: Sdružení

en: Entity/Relationship table diagram objects
cs: Objekty diagramů entit a vztahů tabulek

en: Corner radius
cs: Poloměr rohu

en: Start description
cs: Popis počátku

en: End description
cs: Popis konce

en: Add segment
cs: Přidat segment

en: Delete segment
cs: Odstranit segment

en: Reference
cs: Odkaz

en: Comment
cs: Komentář

en: Primary
cs: Primární

en: Primary key
cs: Primární klíč

en: Nullable
cs: Může být prázdný

en: Unique
cs: Jedinečný

en: Default
cs: Výchozí

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

note: init data
en: Table
cs: Tabulka

en: Visible comments
cs: Viditelné komentáře

en: Underline primary keys
cs: Podtrhávat primární klíče

en: Comment tagging
cs: Označování komentáři

en: Use bold font for primary keys
cs: Použít tučný font pro primární klíče

en: Attributes
cs: Atributy

note: umlformalparameters_extra all this just to make the defaults selectable ...
en: Style
cs: Styl

en: Fonts
cs: Fonty

note: property rows
en: Normal
cs: Normální

en: Table name
cs: Název tabulky

en: Show comments
cs: Zobrazit komentáře

en: Key:
cs: Klíč:

en: Weak key:
cs: Slabý klíč:

en: Derived:
cs: Odvozený:

en: Multivalue:
cs: Více hodnot:

en: Attribute
cs: Atribut

en: Weak:
cs: Slabá:

en: Associative:
cs: Asociativní:

en: Entity
cs: Entita

en: Entity/Relationship diagram objects
cs: Objekty diagramu entit a vztahů

en: Total:
cs: Celkem:

en: Left Cardinality:
cs: Levá kardinalita:

en: Right Cardinality:
cs: Pravá kardinalita:

en: Rotate:
cs: Otočit:

en: Identifying:
cs: Identifikace:

en: Relationship
cs: Vztah

en: Flowchart objects
cs: Objekty vývojového diagramu

en: Shear angle
cs: Úhel střihu

note: Translators: Menu item Noun/Energy
en: Energy
cs: Energie

note: Translators: Menu item Noun/Material
en: Material
cs: Materiál

note: Translators: Menu item Verb/Signal Translators: Menu item Verb/Signal/Signal Translators: Menu item Noun/Signal Translators: Menu item Noun/Signal/Signal
en: Signal
cs: Signál

en: Type:
cs: Typ:

en: Function structure diagram objects
cs: Objekty diagramu funkční struktury

en: Wish function
cs: Funkce přání

en: User function
cs: Funkce uživatele

note: Translators: Menu item Verb
en: Verb
cs: Sloveso

note: Translators: Menu item Verb/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Channel
en: Channel
cs: Kanál

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Input
en: Input
cs: Vstup

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Receive
en: Receive
cs: Obdržet

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Allow Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Allow
en: Allow
cs: Dovolit

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Form Entrance
en: Form Entrance
cs: Vytvořit vstup

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Capture Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Capture
en: Capture
cs: Zachytit

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Discharge
en: Discharge
cs: Uvolnit

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Eject
en: Eject
cs: Vysunout

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Dispose
en: Dispose
cs: Odstranit

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transfer
en: Transfer
cs: Přesun

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Transport
en: Transport
cs: Transportovat

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Lift
en: Lift
cs: Vytáhnout

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Move
en: Move
cs: Posunout

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transmit
en: Transmit
cs: Vysílat

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Conduct
en: Conduct
cs: Vést

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Convey
en: Convey
cs: Dopravit

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Guide
en: Guide
cs: Usměrňování

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Direct
en: Direct
cs: Nasměrovat

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Straighten
en: Straighten
cs: Narovnat

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Steer
en: Steer
cs: Řídit

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Translate
en: Translate
cs: Překládat

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Turn
en: Turn
cs: Otočit

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Spin
en: Spin
cs: Roztočit

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Allow DOF
en: Allow DOF
cs: Povolit DOF

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Constrain
en: Constrain
cs: Omezit

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Unlock
en: Unlock
cs: Odemknout

note: Translators: Menu item Verb/Support Translators: Menu item Verb/Support/Support
en: Support
cs: Podpořit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Stop
en: Stop
cs: Zastavit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Insulate
en: Insulate
cs: Urazit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Protect
en: Protect
cs: Chránit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Prevent Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Prevent
en: Prevent
cs: Zamezit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Shield
en: Shield
cs: Zaštítit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Inhibit
en: Inhibit
cs: Znehybnit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Stabilize
en: Stabilize
cs: Stabilizovat

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Steady
en: Steady
cs: Uklidnit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Secure
en: Secure
cs: Zabezpečit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Attach Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Attach
en: Attach
cs: Přivázat

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Mount
en: Mount
cs: Instalovat

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Lock
en: Lock
cs: Zamknout

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Fasten
en: Fasten
cs: Připevnit

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Hold
en: Hold
cs: Držet

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Orient
en: Orient
cs: Orientovat

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Align
en: Align
cs: Zarovnat

note: Translators: Menu item Verb/Connect Translators: Menu item Verb/Connect/Connect
en: Connect
cs: Spojit

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Couple
en: Couple
cs: Spárovat

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Join
en: Join
cs: Připojit se

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Assemble
en: Assemble
cs: Sestavit

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Mix
en: Mix
cs: Míchat

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Combine
en: Combine
cs: Kombinovat

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Blend
en: Blend
cs: Smísit

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Add
en: Add
cs: Přidat

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Pack
en: Pack
cs: Zabalit

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Coalesce
en: Coalesce
cs: Sloučit

note: Translators: Menu item Verb/Branch Translators: Menu item Verb/Branch/Branch
en: Branch
cs: Větvit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Separate
en: Separate
cs: Separovat

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Switch
en: Switch
cs: Přepnout

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Divide
en: Divide
cs: Dělit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Release
en: Release
cs: Uvolnit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Detach
en: Detach
cs: Odvázat

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Disconnect
en: Disconnect
cs: Odpojit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Cut
en: Cut
cs: Vyjmout

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Polish
en: Polish
cs: Vyleštit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Sand
en: Sand
cs: Posypat

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Drill
en: Drill
cs: Vrtat

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Lathe
en: Lathe
cs: Soustružit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Refine
en: Refine
cs: Rafinovat

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Purify
en: Purify
cs: Čistit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Strain
en: Strain
cs: Cedit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Filter
en: Filter
cs: Filtrovat

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Percolate
en: Percolate
cs: Perkolovat

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Clear
en: Clear
cs: Vyčistit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Distribute
en: Distribute
cs: Šířit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diverge
en: Diverge
cs: Divergovat

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Scatter
en: Scatter
cs: Rozházet

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Disperse
en: Disperse
cs: Rozptýlit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diffuse Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Diffuse
en: Diffuse
cs: Rozlít

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Empty
en: Empty
cs: Vyprázdnit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dissipate
en: Dissipate
cs: Promrhat

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Absorb
en: Absorb
cs: Vstřebat

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dampen
en: Dampen
cs: Navlhčit

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dispel
en: Dispel
cs: Zahnat

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Resist
en: Resist
cs: Odolat

note: Translators: Menu item Verb/Provision Translators: Menu item Verb/Provision/Provision
en: Provision
cs: Obstarání

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Store
en: Store
cs: Uložit

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Contain
en: Contain
cs: Obsahovat

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Collect
en: Collect
cs: Sbírat

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Reserve
en: Reserve
cs: Rezervovat

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Supply
en: Supply
cs: Dodávat

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Provide
en: Provide
cs: Poskytnout

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Replenish
en: Replenish
cs: Doplnit

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Expose
en: Expose
cs: Vystavit

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Extract
en: Extract
cs: Extrahovat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Control Magnitude
en: Control Magnitude
cs: Ovládat důležitost

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Actuate
en: Actuate
cs: Pohánět

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Start
en: Start
cs: Startovat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Initiate
en: Initiate
cs: Uvést do pohybu

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Regulate
en: Regulate
cs: Regulovat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Control Translators: Menu item Noun/Signal/Control
en: Control
cs: Kontrolovat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Enable
en: Enable
cs: Zapnout

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Disable
en: Disable
cs: Vypnout

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Limit
en: Limit
cs: Omezit

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Interrupt
en: Interrupt
cs: Přerušit

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Change
en: Change
cs: Změnit

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Increase
en: Increase
cs: Zvýšit

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Decrease
en: Decrease
cs: Snížit

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Amplify
en: Amplify
cs: Zesílit

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Reduce
en: Reduce
cs: Redukovat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Normalize
en: Normalize
cs: Normalizovat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Multiply
en: Multiply
cs: Násobit

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Scale FIXME: mark read-only
en: Scale
cs: Škálovat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Rectify
en: Rectify
cs: Napravit

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Adjust
en: Adjust
cs: Upravit

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Form
en: Form
cs: Formovat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compact
en: Compact
cs: Zhutnit

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Crush
en: Crush
cs: Rozdrtit

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Shape
en: Shape
cs: Tvarovat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compress
en: Compress
cs: Komprimovat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Pierce
en: Pierce
cs: Propíchnout

note: Translators: Menu item Verb/Convert Translators: Menu item Verb/Convert/Convert
en: Convert
cs: Převést

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Transform
en: Transform
cs: Transformovat

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Liquefy
en: Liquefy
cs: Zkapalnit

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Solidify
en: Solidify
cs: Tuhnout

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Evaporate
en: Evaporate
cs: Vypařit

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Sublimate
en: Sublimate
cs: Sublimovat

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Condense
en: Condense
cs: Kondenzovat

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Integrate
en: Integrate
cs: Integrovat

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Differentiate
en: Differentiate
cs: Diferenciovat

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Process
en: Process
cs: Zpracovat

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Sense
en: Sense
cs: Cítit

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Perceive
en: Perceive
cs: Vnímat

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Recognize
en: Recognize
cs: Rozeznat

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Discern
en: Discern
cs: Postřehnout

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Check
en: Check
cs: Zkontrolovat

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Verify
en: Verify
cs: Ověřit

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Indicate
en: Indicate
cs: Indikovat

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Mark
en: Mark
cs: Označit

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Display
en: Display
cs: Zobrazit

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Measure
en: Measure
cs: Měřit

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Calculate
en: Calculate
cs: Počítat

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Represent
en: Represent
cs: Reprezentovat

note: Translators: Menu item Noun
en: Noun
cs: Podstatné jméno

note: Translators: Menu item Noun/Material/Solid
en: Solid
cs: Plná

note: Translators: Menu item Noun/Material/Liquid
en: Liquid
cs: Kapalina

note: Translators: Menu item Noun/Material/Gas
en: Gas
cs: Plyn

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human Translators: Menu item Noun/Material/Human/Human Translators: Menu item Noun/Energy/Human
en: Human
cs: Člověk

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Hand
en: Hand
cs: Ruka

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Foot
en: Foot
cs: Noha

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Head
en: Head
cs: Hlava

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Finger
en: Finger
cs: Prst na ruce

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Toe
en: Toe
cs: Prst na noze

note: Translators: Menu item Noun/Material/Biological
en: Biological
cs: Biologický

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical
en: Mechanical
cs: Mechanická

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Mech. Energy
en: Mech. Energy
cs: Mechanická energie

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translation
en: Translation
cs: Posun

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Force
en: Force
cs: Síla

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotation
en: Rotation
cs: Rotace

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Torque
en: Torque
cs: Točivý moment

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Random Motion
en: Random Motion
cs: Náhodný pohyb

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Vibration
en: Vibration
cs: Vibrace

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotational Energy
en: Rotational Energy
cs: Rotační energie

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translational Energy
en: Translational Energy
cs: Translační energie

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity
en: Electrical
cs: Elektrická

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Electricity
en: Electricity
cs: Elektrika

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Voltage
en: Voltage
cs: Napětí

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Current
en: Current
cs: Proud

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic
en: Hydraulic
cs: Hydraulická

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Pressure
en: Pressure
cs: Tlak

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Volumetric Flow
en: Volumetric Flow
cs: Volumetrický tok

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal
en: Thermal
cs: Termická

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Heat
en: Heat
cs: Teplo

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Conduction
en: Conduction
cs: Vedení

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Convection
en: Convection
cs: Proudění

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Radiation Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radiation
en: Radiation
cs: Radiace

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Pneumatic
en: Pneumatic
cs: Pneumatická

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Chemical
en: Chemical
cs: Chemická

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive
en: Radioactive
cs: Radioaktivní

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Microwaves
en: Microwaves
cs: Mikrovlny

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radio waves
en: Radio waves
cs: Rádiové vlny

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/X-Rays
en: X-Rays
cs: Rentgenové paprsky

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Gamma Rays
en: Gamma Rays
cs: Gama paprsky

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Acoustic Energy
en: Acoustic Energy
cs: Akustická energie

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Optical Energy
en: Optical Energy
cs: Optická energie

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Solar Energy
en: Solar Energy
cs: Solární energie

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Magnetic Energy
en: Magnetic Energy
cs: Magnetická energie

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Motion
en: Human Motion
cs: Lidský pohyb

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Force
en: Human Force
cs: Lidská síla

note: Translators: Menu item Noun/Signal/Status
en: Status
cs: Stav

en: User/Device Fn
cs: Funkce uživatele/zařízení

en: Wish Fn
cs: Funkce přání

en: Macro call
cs: Makro volání

en: This action is a call to a macro-step
cs: Tato akce je volání makro-kroku

en: Condition
cs: Podmínka

en: The boolean equation of the condition
cs: Logická rovnice podmínky

en: The condition's font
cs: Font podmínky

en: The condition's font size
cs: Velikost fontu podmínky

en: Color
cs: Barva

en: The condition's color
cs: Barva podmínky

en: GRAFCET diagram objects
cs: Objekty diagramu GRAFCET

en: Regular step
cs: Běžný krok

en: Initial step
cs: Počáteční krok

en: Macro entry step
cs: Krok vstupu do makra

en: Macro exit step
cs: Krok výstupu z makra

en: Macro call step
cs: Krok volání makra

en: Subprogram call step
cs: Krok volání podprogramu

en: Step name
cs: Název kroku

en: The name of the step
cs: Název kroku

en: Step type
cs: Typ kroku

en: The kind of step
cs: Druh kroku

en: Active
cs: Aktivní

en: Shows a red dot to figure the step's activity
cs: Znázorňuje aktivitu kroku červenou tečkou

en: Receptivity
cs: Vnímavost

en: The boolean equation of the receptivity
cs: Logické vyjádření vnímavosti

en: The receptivity's font
cs: Font vnímavosti

en: The receptivity's font size
cs: Velikost fontu vnímavosti

en: The receptivity's color
cs: Barva vnímavosti

en: North point
cs: Severní bod

en: South point
cs: Jižní bod

en: Draw arrow heads on upward arcs:
cs: Kreslit hlavičky šipek na horních obloucích:

en: OR
cs: NEBO

en: AND
cs: A

en: Vergent type:
cs: Typ krajnice:

en: Add connection point
cs: Přidat přípojný bod

en: Delete connection point
cs: Odstranit přípojný bod

en: GRAFCET OR/AND vergent
cs: Konvergence/divergence NEBO/A GRAFCET

en: Unspecified
cs: Nespecifikováno

en: Softgoal
cs: Měkký cíl

en: Goal
cs: Cíl

en: Goal Type
cs: Typ cíle

en: Istar diagram
cs: Diagram Istar

en: Positive contrib
cs: Kladný příspěvek

en: Negative contrib
cs: Záporný příspěvek

en: Dependency
cs: Závislost

en: Decomposition
cs: Dekompozice

en: Means-Ends
cs: Prostředky-cíle

en: Resource
cs: Zdroj

en: Task
cs: Úkol

en: i* other
cs: Ostatní i*

en: Given Domain
cs: Zadaná doména

en: Designed Domain
cs: Navržená doména

en: Machine Domain
cs: Doména stroje

en: None
cs: Nic

en: Causal
cs: Kauzální

en: Biddable
cs: Povolná

en: Lexical
cs: Lexikální

en: Domain Type
cs: Typ domény

en: Domain Kind
cs: Druh domény

en: Optional kind which appears in the lower-right corner of the Domain
cs: Nepovinný druh objevující se v pravém dolním rohu domény

en: Jackson domain
cs: Jacksonova doména

en: Jackson diagram
cs: Jacksonův diagram

en: Shared
cs: Sdíleno

en: Requirement
cs: Požadavek

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule
en: Message:
cs: Zpráva:

en: Assumption
cs: Předpoklad

en: Obstacle
cs: Překážka

en: KAOS goal
cs: Cíl KAOS

en: KAOS diagram
cs: Diagram KAOS

en: AND Refinement
cs: Upřesnění logického A

en: Complete AND Refinement
cs: Dokončení upřesnění logického A

en: OR Refinement
cs: Upřesnění logického NEBO

en: Operationalization
cs: Operacionalizace

en: Contributes
cs: Přispívá

en: Obstructs
cs: Překáží

en: Conflicts
cs: Koliduje s

en: Responsibility
cs: Odpovědnost

en: Monitors
cs: Sleduje

en: Controls
cs: Řídí

en: CapableOf
cs: Schopen

en: Performs
cs: Provádí

en: Output
cs: Výstup

en: KAOS other
cs: Ostatní z KAOS

en: Arrow color
cs: Barva šipky

en: Arrow line width
cs: Tloušťka čáry šipky

en: Seconds arrow color
cs: Barva podružné šipky

en: Seconds arrow line width
cs: Tloušťka čáry podružné šipky

en: Show hours
cs: Zobrazovat hodiny

en: Diagram file
cs: Soubor s diagramem Dia

en: Rows
cs: Řádky

en: Columns
cs: Sloupce

en: Grid line color
cs: Barva čar mřížky

en: Grid line width
cs: Tloušťka čar mřížky

en: Miscellaneous objects
cs: Různorodé objekty

note: PROP_FLAG_VISIBLE|
en: Measurement
cs: Měření

en: Unit
cs: Jednotka

en: Precision
cs: Přesnost

en: Convex
cs: Konvexní

en: Concave
cs: Konkávní

en: Crossing
cs: Křížený

en: N-gon kind
cs: Druh n-úhelníku

en: Number of rays
cs: Počet paprsků

en: Density
cs: Hustota

en: Winding number for Crossing
cs: Počet křížených ohybů

note: no property widget, but still to be serialized
en: Center position
cs: Poloha středu

note: no property widget, but still to be serialized
en: Ray length
cs: Délka paprsku

en: Triangle
cs: Trojúhelník

en: Square
cs: Čtverec

en: Pentagon
cs: Pětiúhelník

en: Hexagon
cs: Šestiúhelník

en: Heptagon
cs: Sedmiúhelník

en: Octagon
cs: Osmiúhelník

en: Enneagon
cs: Devítiúhelník

en: Decagon
cs: Desítiúhelník

en: Hendecagon
cs: Jedenáctiúhelník

en: Dodecagon
cs: Dvanáctiúhelník

en: Tridecagon
cs: Třináctiúhelník

en: Tetradecagon
cs: Čtrnáctiúhelník

en: Pentadecagon
cs: Patnáctiúhelník

en: Hexadecagon
cs: Šestnáctiúhelník

en: Heptadecagon
cs: Sedmnáctiúhelník

en: Octadecagon
cs: Osmnáctiúhelník

en: Enneadecagon
cs: Devatenáctiúhelník

en: Icosagon
cs: Dvacetiúhelník

en: N-gon
cs: N-úhelník

en: Star
cs: Hvězda

en: Add Handle
cs: Přidat úchytku

en: Delete Handle
cs: Odstranit úchytku

en: Sectors
cs: Sektory

en: Base Station
cs: Základová stanice

en: Network diagram objects
cs: Objekty síťového diagramu

en: Radius
cs: Poloměr

en: Width
cs: Šířka

en: Import resource (not shown upstairs)
cs: Importovat zdroj (nezobrazovaný výše)

en: Imply resource (not shown downstairs)
cs: Zahrnout zdroj (nezobrazovaný níže)

en: Dotted arrow
cs: Tečkovaná šipka

en: disable arrow heads
cs: vypnout hroty šipek

en: Flow style:
cs: Styl toku:

en: Automatically gray vertical flows:
cs: Automaticky zešedne svislé toky:

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
cs: Aby se zlepšila čitelnost, mohou být toky začínající a končící svisle vykresleny šedě

en: SADT Arrow
cs: Šipka SADT

en: Activity/Data identifier
cs: Identifikátor aktivity/dat

en: The identifier which appears in the lower-right corner of the Box
cs: Identifikátor objevující se v pravém dolním rohu panelu

en: SADT box
cs: Zařízení SADT

en: SADT diagram objects
cs: Objekty diagramu SADT

en: Curve distance
cs: Vzdálenost křivky

en: Line gaps
cs: Mezery v čáře

en: Absolute start gap
cs: Absolutní začátek mezery

en: Absolute end gap
cs: Absolutní konec mezery

en: Add Segment
cs: Přidat segment

en: Delete Segment
cs: Odstranit segment

en: Symmetric control
cs: Symetrické ovládání

en: Smooth control
cs: Hladké ovládání

en: Cusp control
cs: Hrotové ovládání

en: Free
cs: Volné

en: Fixed
cs: Pevné

en: Aspect ratio
cs: Poměr stran

en: Rotation angle
cs: Úhel otočení

en: Free aspect
cs: Volný poměr stran

en: Fixed aspect
cs: Pevný poměr stran

en: Circle
cs: Kruh

en: Image file
cs: Soubor obrázku

en: Inline data
cs: Vložená data

en: Store image data in diagram
cs: Obrazová data uchovaná v diagramu

en: The Pixbuf reference
cs: Odkaz na pixelový objekt

en: Draw border
cs: Kreslit hranice

en: Keep aspect ratio
cs: Zachovat poměr stran

en: Angle
cs: Úhel

en: Can't save image without filename
cs: Obrázek nelze uložit bez názvu

en: Inconsistent pixbuf during image save.
cs: Nekonzistentní objekt pixbuf během ukládání obrázku.

en: The image file '%s' was not found.
cs: Soubor s obrázkem „%s“ nebyl nalezen.

en: Arrows
cs: Šipky

en: Start point
cs: Počáteční bod

en: End point
cs: Koncový bod

en: Upgrade to Polyline
cs: Povýšit na lomenou čáru

en: Upgrade to Zigzagline
cs: Povýšit na klikatou čáru

en: Text content
cs: Obsah textu

en: Angle to rotate the outline
cs: Úhel otočení obrysu

en: Add Corner
cs: Přidat roh

en: Delete Corner
cs: Odstranit roh

en: Standard objects
cs: Standardní objekty

en: Bottom
cs: Dolů

en: Top
cs: Nahoru

en: First Line
cs: První řádek

en: Vertical text alignment
cs: Svislé zarovnání textu

en: Text angle
cs: Úhel textu

en: Text margin
cs: Okraj textu

en: Upgrade to Bezierline
cs: Povýšit na Beziérovu křivku

en: Actor
cs: Účinkující

en: From A to B
cs: Z A do B

en: From B to A
cs: Z B do A

en: Aggregation
cs: Agregace

en: Composition
cs: Kompozice

en: Direction
cs: Směr

en: Show direction
cs: Zobrazovat směr

en: Show the small arrow denoting the reading direction
cs: Zobrazovat malou šipku označující směr čtení

en: Side A
cs: Strana A

en: Multiplicity
cs: Několikanásobnost

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Show arrow
cs: Zobrazovat šipku

en: Side B
cs: Strana B

note: Attributes page:
en: _Attributes
cs: _Atributy

en: Add Attribute
cs: Přidat atribut

en: Remove Attribute
cs: Odstranit atribut

en: Move Attribute Up
cs: Posunout atribut výš

en: Move Attribute Down
cs: Posunout atribut níž

en: Attribute data
cs: Data atributu

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Comment:
cs: Komentář:

en: Visibility:
cs: Viditelnost:

en: Public
cs: Veřejné

en: Private
cs: Soukromé

en: Protected
cs: Chráněné

en: Implementation
cs: Implementace

note: end: Inheritance type
en: Class scope
cs: Pole působnosti třídy

en: Class
cs: Třída

note: how it used to be before 0.96+SVN one name, one type: but breaks forward-compatibiliy so kind of reverted
en: Stereotype
cs: Stereotyp

en: Abstract
cs: Abstraktní

en: Visible Attributes
cs: Viditelné atributy

en: Visible Operations
cs: Viditelné operace

en: Wrap Operations
cs: Operace zalamování

en: Visible Comments
cs: Viditelné komentáře

en: Allow resizing
cs: Umožnit změnu velikosti

en: Template
cs: Šablona

en: Suppress Attributes
cs: Potlačit atributy

en: Suppress Operations
cs: Potlačit operace

en: Wrap after char
cs: Zalamovat po znaku

en: Comment line length
cs: Délka řádku s komentářem

note: umlattribute_extra
en: Operations
cs: Operace

note: umloperations_extra
en: Template Parameters
cs: Parametry šablony

en: Polymorphic
cs: Polymorfní

en: Class Name
cs: Název třídy

en: Abstract Class Name
cs: Název abstraktní třídy

note: Class page:
en: _Class
cs: _Třída

en: Class name:
cs: Název třídy:

en: Stereotype:
cs: Stereotyp:

en: Attributes visible
cs: Viditelné atributy

en: Operations visible
cs: Viditelné operace

en: Suppress operations
cs: Potlačit operace

en: Wrap after this length:
cs: Zalamovat po této délce:

en: Comments visible
cs: Viditelné komentáře

en: Wrap comment after this length:
cs: Zalamovat komentář po této délce:

en: Show documentation tag
cs: Zobrazit dokumentační značku

note: * Fonts and Colors selection *
en: _Style
cs: _Styl

note: head line
en: Kind
cs: Druh

en: Size
cs: Velikost

en: Abstract Class
cs: Abstraktní třída

note: should probably be refactored too.
en: Line Width
cs: Tloušťka čáry

en: Text Color
cs: Barva textu

en: Foreground Color
cs: Barva popředí

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: Boundary
cs: Hranice

en: Is object
cs: Je objekt

note: end: Visibility
en: Inheritance type:
cs: Typ dědičnosti:

en: Polymorphic (virtual)
cs: Polymorfní (virtuální)

en: Leaf (final)
cs: Listová (konečná)

en: Query
cs: Dotaz

en: Parameters:
cs: Parametry:

en: Add Parameter
cs: Přidat parametr

en: Remove Parameter
cs: Odstranit parametr

en: Move Parameter Up
cs: Posunout parametr výš

en: Move Parameter Down
cs: Posunout parametr níž

en: Parameter data
cs: Data parametrů

en: Def. value:
cs: Výchozí hodnota:

en: Direction:
cs: Směr:

en: Undefined
cs: Nedefinovano

en: In
cs: Vstup

en: Out
cs: Výstup

en: In & Out
cs: Vstup a výstup

note: Operations page:
en: _Operations
cs: _Operace

en: Add Operation
cs: Přidat operaci

en: Remove Operation
cs: Odstranit operaci

en: Move Operation Up
cs: Posunout operaci výš

en: Move Operation Down
cs: Posunout operaci níž

en: Operation data
cs: Data operace

note: Templates page:
en: _Templates
cs: Ša_blony

en: Template class
cs: Třída šablony

en: Add Formal Parameter
cs: Přidat formální parametr

en: Remove Formal Parameter
cs: Odstranit formální parametr

en: Move Formal Parameter Up
cs: Posunout formální parametr výš

en: Move Formal Parameter Down
cs: Posunout formální parametr níž

en: Formal parameter data
cs: Data formálních parametrů

en: Facet
cs: Aspekt

en: Receptacle
cs: Objímka

en: Event Source
cs: Zdroj události

en: Event Sink
cs: Cíl události

en: Constraint:
cs: Omezení:

en: Show arrow:
cs: Zobrazit šipku:

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule - reverted, forward compatibility seems more important
en: Interface:
cs: Rozhraní:

en: Draw focus of control:
cs: Kreslit zaměření ovládání:

en: Draw destruction mark:
cs: Kreslit značku zničení:

en: Add connection points
cs: Přidat přípojné body

en: Remove connection points
cs: Odstranit přípojné body

en: Increase connection points distance
cs: Zvětšit rozestup přípojných bodů

en: Decrease connection points distance
cs: Zmenšit rozestup přípojných bodů

en: Set default connection points distance
cs: Nastavit výchozí rozestup přípojných bodů

en: UML Lifeline
cs: Životní čára UML

en: Call
cs: Volání

en: Create
cs: Vytvoření

en: Destroy
cs: Zničení

en: Simple
cs: Jednoduchá

en: Return
cs: Návrat

en: Send
cs: Odeslání

en: Recursive
cs: Rekurze

en: Message type:
cs: Typ zprávy:

en: Explicit state
cs: Explicitní stav

en: Active object
cs: Aktivní objekt

en: Show attributes
cs: Zobrazovat atributy

en: Multiple instance
cs: Vícenásobná instance

en: Entry action
cs: Vstupní akce

en: Do action
cs: Prováděcí akce

en: Exit action
cs: Výstupní akce

note: Would like to create a state_term instead, but making the connections * is a pain
en: This diagram uses the State object for initial/final states.
    This option will go away in future versions.
    Please use the Initial/Final State object instead.
cs: Tento diagram používá stavový objekt pro počáteční/koncový stav.
    Tato volba bude odstraněna v budoucích verzích.
    Použijte prosím místo něj objekt počátečního/koncového stavu

en: Is final
cs: Je konečný

en: Trigger
cs: Spuštění

en: The event that causes this transition to be taken
cs: Událost, která způsobí použití tohoto přechodu

en: Action
cs: Akce

en: Action to perform when this transition is taken
cs: Akce, která se má provést při použití tohoto přechodu

en: Guard
cs: Podmínka

en: Condition for taking this transition when the event is fired
cs: Podmínka pro použití tohoto přechodu, když dojde k události

en: Scope
cs: Rozsah

en: Class scope (C++ static class variable)
cs: Rozsah třídy (proměnná statické třídy C++)

en: Unified Modelling Language diagram objects UML 1.3
cs: Objekty diagramu Unified Modelling Language UML 1.3

en: Inheritance
cs: Dědičnost

en: C++ const method
cs: Konstantní metoda C++

en: Class scope (C++ static method)
cs: Rozsah třídy (statická metoda C++)

en: Collaboration
cs: Spolupráce

en: Text outside
cs: Text vně

en: Encapsulated PostScript
cs: Zapouzdřený PostScript

en: CairoScript
cs: Cairo PostScript

en: Cairo PNG (with alpha)
cs: Cairo PNG (s průhledností)

en: Cairo Clipboard Copy
cs: Kopírování do schránky Cairo

en: Copy _Diagram
cs: Kopírovat _diagram

en: Print (GTK) …
cs: Tisk (GTK)…

en: Cairo-based Rendering
cs: Vykreslování založené na Cairo

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
cs: Délka řádku obrázku je větší než maximální pole buňky.
    Obrázek nebyl exportován do formátu CGM.

en: Computer Graphics Metafile export filter
cs: Exportní filtr formátu Computer Graphics Metafile

en: DiaRenderScript filter
cs: Filtr DiaRenderScript

en: Broken file?
cs: Narušený soubor?

en: Drawing Interchange File import and export filters
cs: Exportní a importní filtry formátu Drawing Interchange File

en: read_dxf_codes failed on '%s'
cs: read_dxf_codes selhalo na „%s“

en: Binary DXF from '%s' not supported
cs: Binární DXF z „%s“ není podporováno

en: HP Graphics Language export filter
cs: Exportní filtr formátu HP Graphics Language

en: Please select edges and nodes to layout.
cs: Vyberte prosím hrany a uzly do vrstvy.

en: Graph creation failed
cs: Vytvoření grafu selhalo

en: No such module.
cs: Takový modul neexistuje.

en: Out of memory.
cs: Nastal nedostatek paměti.

en: Not a tree.
cs: Nejedná se o strom.

en: Not a forest.
cs: Nejedná se o les.

en: Failed algorithm.
cs: Selhal algoritmus.

en: Failed precondition.
cs: Selhal nezbytný předpoklad.

en: OGDF crashed.
cs: OGDF se zhroutil.

en: Unknown reason
cs: Neznámý důvod

en: Layout '%s' failed.
    %s
cs: Vrstva „%s“ selhala.
    %s

note: Quick 'n Nasty hack to mark strings as translatable
en: Grow
cs: Roztáhnout

en: Shrink
cs: Smrsknout

en: Heighten
cs: Zvýšit

en: Widen
cs: Rozšířit

en: OGDF Layout Algorithms
cs: Algoritmy vrstvy OGDF

en: TeX Metapost export filter
cs: Exportní filtr formátu TeX Metapost

en: Not enough memory for image drawing.
cs: Není dostatek paměti pro vykreslení obrázku.

en: TeX Metapost macros
cs: Makra formátu TeX Metapost

en: PDF import not available.
cs: Import formátu PDF není k dispozici

en: PDF import filter
cs: Importní filtr formátu PDF

en: Page %d
cs: Strana %d

en: PDF document not OK.
    %s
cs: Dokument PDF není v pořádku.
    %s

en: LaTeX PGF export filter
cs: Exportní filtr formátu LaTeX PGF

en: Not valid UTF-8
cs: Neplatné UTF-8

en: LaTeX PGF macros
cs: Makra LaTeX PGF

en: Failed to create pixbuf from drawable.
cs: Selhalo vytvoření pixelového objektu z kresby.

en: Could not save file:
    %s
    %s
cs: Nelze uložit soubor:
    %s
    %s

en: Calling error, missing user_data.
cs: Chyba volání, schází uživatelská data (user_data).

en: Pixbuf[%s] can't load:
    %s
cs: Pixelový objekt [%s] nemůže načíst:
    %s

en: gdk-pixbuf-based bitmap export/import
cs: Export/import bitmapy založené na gdk-pixbuf

en: TeX PSTricks export filter
cs: Exportní filtr formátu TeX PSTricks

en: TeX PSTricks macros
cs: Makra formátu TeX PSTricks

en: Couldn't open '%s' for writing.
cs: Nelze otevřít „%s“ pro zápis.

en: Python scripting support
cs: Podpora skriptování v jazyce Python

en: All Object _Properties
cs: Všechny _vlastnosti objektu

en: Dia _Sheets Inspection
cs: Přehled _katalogů Dia

en: All _Objects
cs: Všechny _objekty

note: # \file arrange.py \brief Arrange Objects Plugin this module is loaded by some other plug-ins but can also work on it's own if it is loaded first as Dia plug-in and later as Python module everything works fine due to Pythoninitializing the module only once \ingroup PyDia
en: Arrange _Objects
cs: Uspořádat _objekty

en: _Layout (force)
cs: _Rozvrhnout automaticky

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: PyDia Code Generation (Python)
cs: Generátor kódu PyDia (Python)

en: PyDia Code Generation (C++)
cs: Generátor kódu PyDia (C++)

en: PyDia Code Generation (Pascal)
cs: Generátor kódu PyDia (Pascal)

en: PyDia Code Generation (Java)
cs: Generátor kódu PyDia (Java)

en: PyDia Code Generation (JavaScript)
cs: Generátor kódu PyDia (JavaScript)

en: PyDia Code Generation (PHP)
cs: Generátor kódu PyDia (PHP)

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: Dia _BoundingBox Debugger
cs: Ladění Dia _BoundingBox

en: Dia _Property API Debugger
cs: Ladění API Dia _Property

en: Rotate counter-clockwise
cs: Otočit proti směru hodinových ručiček

en: Rotation around (0,0). Rotation angle in degrees:
cs: Otočení okolo (0,0). Úhel otočení ve stupních:

en: Simple _Rotation
cs: _Jednoduché otočení

note: XXX: check image, e.g. existing file name dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: Dissect
cs: Kontrolní export

note: dia.register_import("Cpp via GCC_XML", "cpp", ImportCpp)
en: XML from GCC_XML
cs: XML z GCC_XML

note: register the renderer
en: Dia plain
cs: Prostý Dia

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: SVG plain
cs: Prosté SVG

en: SVG compressed
cs: Komprimované SVG

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: PyDia DOT Export
cs: Export PyDia DOT

en: Dox2UML (multiple)
cs: Dox2UML (vícenásobné)

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: PyDia Object Export
cs: Export objektu PyDia

note: # \brief Register the renderer with Dia's export system dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: PyDia Render Export
cs: Export vykreslování PyDia

en: Python Dia Console
cs: Konzola Python Dia

en: _Python Console
cs: Konzola jazyka _Python

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: Imagemap
cs: Obrázová mapa

en: _Mark Connection Points
cs: Oz_načit přípojný bod

en: Dia Object _Types
cs: Typy objektů Dia

en: PyDia _HTML Docs
cs: Dokumentace k PyDia v _HTML

en: PyDia _Docs
cs: Dokumentace k PyDia

en: PyDia Docs _Update
cs: Aktualizace dokumentace k PyDia

en: Simple Scaling
cs: Jednoduché škálování

en: Simple _Scaling
cs: Jednoduché š_kálování

en: Select by name
cs: Výběr podle názvu

en: Enter name
cs: zadejte název

en: _Name
cs: _Názvu

en: _Fill Color
cs: Barvy výp_lně

en: _Line Color
cs: Barvy čá_ry

en: _Text Color
cs: Barvy te_xtu

en: _Size
cs: Veliko_sti

en: _Empty
cs: _Prázdné

note: dia-python keeps a reference to the renderer class and uses it on demand
en: Uninline Images
cs: Externí obrázky

en: Dia shape export filter
cs: Exportní filtr symbolů aplikace Dia

en: Shape files must end in .shape, or they cannot be loaded by Dia
cs: Soubory se symboly musí končit v .shape, jinak je není možné do aplikace Dia načíst

en: Can't export PNG icon without export plugin!
cs: Ikonu PNG nelze exportovat bez exportního zásuvného modulu!

en: Dia Shape File
cs: Soubor se symboly Dia

en: Scalable Vector Graphics import and export filters
cs: Importní a exportní filtry formátu Scalable Vector Graphics

en: Failed to apply transformation for '%s'
cs: Selhalo použití transformace pro „%s“

en: Invalid path data.
    svg:path data must start with moveto.
cs: Neplatná data cesty.
    Data svg:path musí začínat příkazem moveto.

en: 'Shape Design' shapes missing.
cs: Schází symboly „Návrh symbolu“

en: Object '%s' creation failed
cs: Vytvoření objektu „%s“ selhalo

en: Parse error for memory block.
    %s
cs: Chyba zpracování pro paměťový blok.
    %s

en: SVG parser error for %s
    %s
cs: Chyba zpracování SVG pro %s
    %s

note: just a warning
en: SVG parser warning for %s
    %s
cs: Varování zpracování SVG pro %s
    %s

en: Expected SVG name-space not found in file
cs: Očekávaný jmenný prostor SVG nebyl v souboru nalezen

en: root element was '%s' -- expecting 'svg'.
cs: kořenový element byl „%s“ -- očekává se „svg“.

en: Visio XML Format import and export filter
cs: Importní a exportní filtr formátu Visio XML

en: Saving file '%s' failed.
cs: Ukládání souboru „%s“ selhalo.

en: Visio XML format
cs: Formát Visio XML

en: Couldn't read color: %s
cs: Nelze načíst barvu: %s

en: Couldn't find shape %d
cs: Nelze najít symbol %d

en: Unexpected Ellipse object: %s
cs: Neočekávaný objekt elipsa: %s

en: Can't rotate ellipse
cs: Nelze otočit elipsu

en: MoveTo not at start of Bezier
cs: Beziérova křivka nezačíná s MoveTo

en: Invalid NURBS formula
cs: Neplatný vzorec NURBS

en: Couldn't handle foreign object type %s
cs: Nelze obsloužit typ cizího objektu %s

en: VDX parser error for %s
    %s
cs: Chyba zpracování VDX pro %s
    %s

en: Nothing in document!
cs: V dokumentu nic není!

en: Expecting VisioDocument, got %s
cs: Očekáván VisioDocument, obdržen %s

en: Visio XML File Format
cs: Formát souboru Visio XML

en: Can't decode object %s
cs: Nelze dekódovat objekt %s

en: Couldn't write file %s
    %s
cs: Nelze zapsat soubor %s
    %s

en: Cannot render unknown font:
    %s
cs: Nelze vykreslit neznámý font:
    %s

en: Print (GDI) ...
cs: Tisk (GDI)…

en: WMF export filter
cs: Exportní filtr formátu WMF

en: WordPerfect Graphics export filter
cs: Exportní filtr formátu WordPerfect Graphics

en: File: %s type/version unsupported.
cs: Soubor %s má nepodporovaný typ nebo verzi.

en: Unknown WPG type %d size %d.
cs: Neznámý typ WPG %d velikosti %d.

en: Size 0 on WPG type %d, expecting WPG_END
cs: Velikost 0 u typu WPG %d, očekáváno WPG_END

en: Unexpected end of file. WPG type %d, size %d.
cs: Neočekávaný konec souboru. Typ WPG %d, velikost %d.

en: Empty WPG file?
cs: Prázdný soubor WPG?

en: Fig Format import and export filter
cs: Importní a exportní filtr formátu Fig

en: Fig format has no equivalent of arrow style %s; using simple arrow.
cs: Formát Fig nemá ekvivalentní styl šipky %s, použije se jednoduchá šipka.

en: No more user-definable colors - using black
cs: Není k dispozici více uživatelsky definovaných barev - použije se černá

en: Xfig format
cs: Formát Xfig

en: Color index %d too high; only 512 colors allowed. Using black instead.
cs: Index barvy %d je příliš vysoký, je možných pouze 512 barev. Použije se černá.

en: Patterns are not supported by Dia
cs: Vzory nejsou aplikací Dia podporovány

en: Triple-dotted lines are not supported by Dia; using double-dotted
cs: Trojitě tečkované čáry nejsou aplikací Dia podporovány, použijí se dvojitě tečkované

en: Line style %d should not appear
cs: Styl čáry %d by se neměl objevit

en: Error while reading %dth of %d points
cs: Chyba při čtení bodu č. %d z %d

en: Unexpected end of file.
cs: Neočekávaný konec souboru.

en: Error while reading arrowhead
cs: Chyba při čtení hrotu šipky

en: Unknown arrow type %d
cs: Neznámý typ šipky %d

en: Depth %d out of range, only 0-%d allowed.
cs: Hloubka %d je mimo rozsah, povoleno pouze 0-%d.

en: Couldn't read ellipse info.
cs: Nelze načíst informace o elipse.

en: Couldn't read polyline info.
cs: Nelze načíst informace o lomené čáře.

en: Couldn't read flipped bit.
cs: Nelze načíst bit překlopení.

en: Negative corner radius; negating
cs: Záporný poloměr rohu, neguje se

en: Unknown polyline subtype: %d
cs: Neznámý podtyp lomené čáry: %d

en: Couldn't read spline info.
cs: Nelze načíst informace o splajně.

note: Open approximated spline Closed approximated spline
en: Cannot convert approximated spline yet.
cs: Nelze zatím převést aproximovanou splajnu.

en: Unknown spline subtype: %d
cs: Neznámý podtyp splajny: %d

en: Couldn't read arc info.
cs: Nelze načíst informace o oblouku.

note: set new fill property on arc?
en: Filled arc treated as unfilled
cs: S vyplněným obloukem se zachází jako s nevyplněným

en: Unknown polyline arc: %d
cs: Neznámý podtyp lomeného oblouku: %d

en: Couldn't read text info.
cs: Nelze načíst informace o textu.

en: Can't find LaTeX font nr. %d, using sans
cs: Nelze najít LaTeXový font č. %d, použije se Sans

en: Can't find PostScript font nr. %d, using sans
cs: Nelze najít postskriptový font č. %d, použije se Sans

en: Couldn't identify Fig object.
cs: Nelze identifikovat objekt Fig.

en: Compound end outside compound
cs: Složený objekt končí mimo složený objekt

en: Couldn't read color
cs: Nelze načíst barvu

en: Color number %d out of range 0..%d.  Discarding color.
cs: Číslo barvy %d mimo rozsah 0..%d. Barva zahozena.

en: Couldn't read group extent.
cs: Nelze číst rozsah skupiny.

en: Unknown object type %d
cs: Neznámý typ objektu: %d

en: “%s” is not one of “%s” or “%s”
cs: Hodnota „%s“ není jedna z hodnot „%s“ nebo „%s“

en: Error reading paper size.
cs: Chyba při čtení velikosti papíru.

en: Unknown paper size “%s”, using default
cs: Neznámá velikost papíru „%s“, použije se výchozí

en: Error reading paper orientation.
cs: Chyba při čtení orientace papíru.

en: Error reading justification.
cs: Chyba při čtení zarovnání.

en: Error reading units.
cs: Chyba při čtení jednotek.

en: Error reading magnification.
cs: Chyba při čtení zvětšení.

en: Error reading multipage indicator.
cs: Chyba při čtení indikátoru více stran.

en: Error reading transparent color.
cs: Chyba při čtení průsvitné barvy.

en: Error reading Fig file.
cs: Chyba při čtení souboru Fig.

en: Premature end of Fig file
cs: Předčasný konec souboru ve formátu Fig

en: Error reading resolution.
cs: Chyba při čtení rozlišení.

en: Doesn't look like a Fig file
cs: To nevypadá jako soubor ve formátu Fig.

en: This is a Fig version %d.%d file.
     It may not be importable.
cs: Toto je soubor ve formátu Fig verze %d.%d.
    Možná jej nepůjde naimportovat.

en: Premature end of Fig file
cs: Předčasný konec souboru ve formátu Fig

en: Xfig File Format
cs: Formát souboru Xfig

en: Can't open output file %s: %s
cs: Nelze otevřít výstupní soubor %s: %s

en: Error while parsing %s
    %s
cs: Chyba při zpracování %s
    %s

en: Error while parsing stylesheet %s
cs: Chyba při zpracování stylopisu %s

en: Error while applying stylesheet %s
cs: Chyba při použití stylopisu %s

en: Error while parsing stylesheet: %s
cs: Chyba při zpracování stylopisu: %s

en: Error while applying stylesheet: %s
cs: Chyba při použití stylopisu: %s

en: Error while saving result: %s
cs: Chyba při ukládání výsledku: %s

en: XSL Transformation filter
cs: Filtr pro transformaci XSL

en: No valid configuration files found for the XSLT plugin; not loading.
cs: Nenalezeny žádný platné soubory s nastavením pro zásuvný modul XSLT, proto nebude načten.

en: Export through XSLT
cs: Export pomocí XSLT

en: From:
cs: Z:

en: To:
cs: Do:

en: AADL Shapes
cs: Symboly AADL

en: Thread
cs: Vlákno

en: Processor
cs: Procesor

en: Memory
cs: Paměť

en: Bus
cs: Sběrnice

en: Subprogram
cs: Podprogram

en: Thread Group
cs: Skupina vláken

en: Device
cs: Zařízení

en: Package
cs: Balíček

note: Sheet Name: Assorted, was Geometric, maybe Basic Shapes instead? Leave as is for now, renaming too much hassle. Will probably need to split into seperate sheets soon anyway.
en: An Assorted Collection of Polygons, Beziergons and other Miscellaneous Geometric Shapes
cs: Vybraná sbírka mnohoúhelníků, Beziérových útvarů a jiných dalších geometrických útvarů

en: Right angle triangle
cs: Pravoúhlý trojúhelník

en: Isosceles triangle
cs: Rovnoramenný trojúhelník

en: Perfect square, height equals width
cs: Ideální čtverec, výška je rovna šířce

en: Perfect circle
cs: Ideální kruh

en: Quarter circle
cs: Čtvrtkruh

en: Diamond
cs: Kosočtverec

en: Pentagon. Five-point shape
cs: Pětiúhelník. Útvar s pěti stranami

en: Hexagon. Six-point shape
cs: Šestiúhelník. Útvar se šesti stranami

en: Heptagon. Seven-point shape
cs: Sedmiúhelník. Útvar se sedmi stranami

en: Octagon. Eight-point shape
cs: Osmiúhelník. Útvar s osmi stranami

en: Horizontal parallelogram
cs: Vodorovný rovnoběžník

en: Vertical parallelogram
cs: Svislý rovnoběžník

en: Trapezoid
cs: Lichoběžník

en: Four-point star
cs: Čtyřcípá hvězda

en: Curved four-point star
cs: Čtyřcípá hvězda s obloučky

en: Five-point star
cs: Pěticípá hvězda

en: Six-point star
cs: Šesticípá hvězda

en: Seven-point star
cs: Sedmicípá hvězda

en: Eight-point star
cs: Osmicípá hvězda

en: Sharp eight-point star
cs: Ostrá osmicípá hvězda

en: Curved eight-point star
cs: Osmicípá hvězda s obloučky

en: Swiss cross
cs: Švýcarský kříž

en: Maltese cross
cs: Maltézský kříž

en: Down arrow
cs: Šipka dolů

en: Up arrow
cs: Šipka nahoru

en: Left arrow
cs: Šipka doleva

en: Right arrow
cs: Šipka doprava

en: Notched left arrow
cs: Pilovitá šipka doleva

en: Notched right arrow
cs: Pilovitá šipka doprava

en: Left-up arrow
cs: Šipka doleva-nahoru

en: Turn-up arrow
cs: Šipka zahnutá nahoru

en: Left-right arrow
cs: Šipka doleva-doprava

en: Up-down arrow
cs: Šipka nahoru-dolů

en: Quad arrow
cs: Čtyřstranná šipka

en: Left-right-up arrow
cs: Šipka doleva-doprava-nahoru

en: Up-down-left arrow
cs: Šipka nahoru-dolů-doleva

en: Pentagon block arrow
cs: Pětistěnná bloková šipka

en: Chevron
cs: Krokev

en: Heart
cs: Srdce

en: Sun
cs: Slunce

en: Quarter moon
cs: Srpek měsíce

note: Dia-Version: 0.92-pre7 File: /home/anthonym/.dia/sheets/BPMN.sheet Date: Tue Apr 13 23:07:18 2004 For: anthonym
en: BPMN
cs: BPNM

en: Start Event
cs: Začátek události

en: Start Event — Message
cs: Začátek události – zpráva

en: Start Event — Timer
cs: Začátek události – časovač

en: Start Event — Rule
cs: Začátek události – pravidlo

en: Start Event — Link
cs: Začátek události – odkaz

en: Start Event — Multiple
cs: Začátek události – vícenásobná

en: Intermediate Event
cs: Průběh události

en: Intermediate Event — Message
cs: Průběh události – zpráva

en: Intermediate Event — Timer
cs: Průběh události – časovač

en: Intermediate Event — Error
cs: Průběh události – chyba

en: Intermediate Event — Cancel
cs: Průběh události – zrušení

en: Intermediate Event — Compensation
cs: Průběh události – kompenzace

en: Intermediate Event — Rule
cs: Průběh události – pravidlo

en: Intermediate Event — Link
cs: Průběh události – odkaz

en: Intermediate Event — Multiple
cs: Průběh události – vícenásobná

en: End Event
cs: Konec události

en: End Event — Message
cs: Konec události – zpráva

en: End Event — Error
cs: Konec události – chyba

en: End Event — Cancel
cs: Konec události – zrušení

en: End Event — Compensation
cs: Konec události – kompenzace

en: End Event — Link
cs: Konec události – odkaz

en: End Event — Multiple
cs: Konec události – vícenásobná

en: End Event — Terminate
cs: Konec události – ukončení

en: Gateway
cs: Brána

en: Exclusive (XOR) Data Based
cs: Založeno na vyloučení (XOR) dat

en: Exclusive (XOR) Event Based
cs: Založeno na vyloučení (XOR) události

en: Inclusive (OR)
cs: Zahrnutí (OR)

en: Complex
cs: Celek

en: Parallel (AND)
cs: Souběžné (AND)

en: Activity Looping
cs: Smička činnosti

en: Multiple Instance Task
cs: Vícenásobná instance úkolu

en: Compensation Task
cs: Kompenzační úkol

en: Collapsed Sub-Process
cs: Sbalený podproces

en: Looping Collapsed Sub-Process
cs: Smyčka sbaleného podprocesu

en: Multiple Instance Collapsed Sub-Process
cs: Vícenásobná instance sbaleného podprocesu

en: Ad-Hoc Collapsed Sub-Process
cs: Účelově sbalený podproces

en: Compensation Collapsed Sub-Process
cs: Kompenzační sbalený podproces

en: Group
cs: Skupina

en: Transaction
cs: Transakce

en: Data Object
cs: Datový objekt

en: Text Annotation
cs: Textová poznámka

note: Dia-Version: 0.91 File: /home/zenith/.dia/sheets/Chemeng.sheet Date: Wed Jun 25 14:15:42 2003 For: zenith
en: ChemEng
cs: Chemická zařízení

en: Collection for chemical engineering
cs: Sbírka pro chemická zařízení

en: Fan or Stirrer
cs: Ventilátor nebo vířidlo

en: Spraying Device
cs: Rozprašovací zařízení

en: Pneumatic Line
cs: Pneumatická linka

en: Pneumatic Line, vertical
cs: Pneumatická linka, svislá

en: Simple Heat Exchanger
cs: Jednoduchý tepelný výměník

en: Simple Heat Exchanger, vertical
cs: Jednoduchý tepelný výměník, svislý

en: Water Cooler
cs: Vodní chladič

en: Water Cooler, vertical
cs: Vodní chladič, svislý

en: Fixed-Sheet Exchanger
cs: Výměník s pevnými listy

en: Floating-Head or U-Tube Exchanger
cs: Výměník s plovoucími hlavami nebo U-trubicí

en: Kettle Reboiler
cs: Varný kotel

en: Air Cooler
cs: Vzduchový chladič

en: Forced-Flow Air Cooler
cs: Vzduchový chladič s vynuceným prouděním

en: Induced-Flow Air Cooler
cs: Vzduchový chladič s přirozeným prouděním

en: Plate Exchanger
cs: Deskový výměník

en: Double-Pipe Exchanger
cs: Dvoutrubkový výměník

en: Heating/Cooling Coil
cs: Ohřívací/chladící spirála

en: Heating/Cooling Coil, vertical
cs: Ohřívací/chladící spirála, svislá

en: Simple Furnace
cs: Jednoduchá pec

en: Simple Vessel
cs: Jednoduchá nádoba

en: Knock-out Drum (with demister pad)
cs: Odlučovací buben (s čistícím filtrem)

en: Tray Column, simple
cs: Kolona, jednoduchá

en: Tray Column, detailed
cs: Kolona, podrobná

en: Fluid Contacting Vessel, simple
cs: Nádoba na směšování kapalin, jednoduchá

en: Reactor or Absorption Vessel, simple
cs: Reakční nebo absorpční nádoba, jednoduchá

en: Autoclave
cs: Autokláv

en: Open Tank
cs: Otevřená nádrž

en: Clarifier or Settling Tank
cs: Čeřící nebo usazovací nádrž

en: Sealed Tank
cs: Hermeticky uzavřená nádrž

en: Covered tank
cs: Krytá nádrž

en: Tank with Fixed Roof
cs: Nádrž s pevným patrem

en: Tank with Floating Roof
cs: Nádrž s plovoucím patrem

en: Storage Sphere
cs: Kulové úložiště

en: Gas Holder, basic
cs: Zásobník plynu, základní

en: Centrifugal Pump or Fan
cs: Odstředivé čerpadlo nebo větrák

en: Positive Displacement Rotary Pump or Compressor
cs: Výtlakové odstředivé čerpadlo nebo kompresor

en: Reciprocating Compressor or Pump
cs: Pístový kompresor nebo čerpadlo

en: Axial Flow Fan
cs: Ventilátor s axiálním prouděním

en: Compressor or Turbine
cs: Kompresor nebo turbína

en: Ejector or Injector
cs: Vytlačovací nebo vstřikovací čerpadlo

en: AC Generator
cs: Generátor střídavého proudu

en: Valve
cs: Ventil

en: Valve, vertical
cs: Ventil, svilý

en: Regulable Valve
cs: Regulovatelný ventil

en: Regulable Valve, vertical
cs: Regulovatelný ventil, svislý

en: Basic Filter
cs: Základní filtr

en: Mixer
cs: Mixér

en: Cyclone and hydrocyclone
cs: Cyklon a hydrocyklon

en: Spray Drier
cs: Rozprašovací sušárna

en: Centrifuge
cs: Odstředivka

en: Pressure Relief Valve
cs: Tlakový pojistný ventil

en: Objects to design chronogram charts
cs: Objekty pro návrh tabulek s chronogramy

en: Time scale
cs: Měřítko času

en: Data line
cs: Datová osa

en: Circuit
cs: Elektrotechnické obvody

en: Components for circuit diagrams
cs: Komponenty pro obvodová schémata

en: Vertically aligned resistor
cs: Svisle orientovaný rezistor

en: Horizontally aligned inductor
cs: Vodorovně orientovaná cívka

en: Vertically aligned inductor
cs: Svisle orientovaná cívka

en: Horizontally aligned resistor
cs: Vodorovně orientovaný rezistor

en: Vertically aligned resistor (European)
cs: Svisle orientovaný rezistor (evropský)

en: Horizontally aligned inductor (European)
cs: Vodorovně orientovaná cívka (evropská)

en: Vertically aligned inductor (European)
cs: Svisle orientovaná cívka (evropská)

en: Horizontally aligned resistor (European)
cs: Vodorovně orientovaný rezistor (evropský)

en: Horizontally aligned capacitor
cs: Vodorovně orientovaný kondenzátor

en: Vertically aligned capacitor
cs: Svisle orientovaný kondenzátor

en: NPN bipolar transistor
cs: Bipolární tranzistor NPN

en: PNP bipolar transistor
cs: Bipolární tranzistor PNP

en: Horizontally aligned diode
cs: Vodorovně orientovaná dioda

en: Vertically aligned diode
cs: Svisle orientovaná dioda

en: Horizontally aligned zener diode
cs: Vodorovně orientovaná Zenerova dioda

en: Vertically aligned zener diode
cs: Svisle orientovaná Zenerova dioda

en: Ground point
cs: Uzemnění

en: Operational amplifier
cs: Operační zesilovač

en: Horizontally aligned fuse
cs: Vodorovně orientovaná pojistka

en: Vertically aligned fuse
cs: Svisle orientovaná pojistka

en: Horizontally aligned power source
cs: Vodorovně orientovaný napájecí zdroj

en: Vertically aligned power source
cs: Svisle orientovaný napájecí zdroj

en: Lamp
cs: Žárovka

en: Speaker
cs: Reproduktor

en: Microphone
cs: Mikrofon

en: Horizontally aligned LED
cs: Vodorovně orientovaná LED

en: Vertically aligned LED
cs: Svisle orientovaná LED

en: NMOS transistor
cs: Tranzistor NMOS

en: PMOS transistor
cs: Tranzistor PMOS

en: Horizontal jumper
cs: Vodorovná spojka

en: Horizontal xtal
cs: Vodorovně orientovaný krystal

en: Vertical xtal
cs: Svisle orientovaný krystal

en: Cisco — Computer
cs: Cisco – počítač

en: Computer shapes by Cisco
cs: Počítačové symboly od firmy Cisco

en: Terminal
cs: Terminál

en: SUN workstation
cs: Pracovní stanice SUN

en: CiscoWorks workstation
cs: Pracovní stanice CiscoWorks

en: PC Router Card
cs: Karta směrovače v PC

en: PC Software
cs: Software na PC

en: PC with Router-Based Software
cs: PC se směrovacím softwarem

en: Workgroup director
cs: Správce pracovní skupiny

en: WWW server
cs: Webový server

en: Web browser
cs: Webový prohlížeč

en: File Server
cs: Souborový server

en: Software-Based Router on File Server
cs: Softwarový směrovač na souborovém serveru

en: Server with PC Router
cs: Server se směrovačem PC

en: Front End Processor
cs: Procesor na popředí

en: IBM mainframe with FEP
cs: IBM mainframe s FEP

en: Supercomputer
cs: Superpočítač

en: Web cluster
cs: Webový cluster

en: PC Card
cs: Karta v PC

en: Scanner
cs: Skener

en: Wireless
cs: Bezdrátový

en: Laptop
cs: Notebook

en: Printer
cs: Tiskárna

en: PC Video
cs: Video na PC

en: Relational Database
cs: Relační databáze

en: Diskette
cs: Disketa

en: Host
cs: Počítač

en: Tape array
cs: Páskové pole

en: Disk subsystem
cs: Subsystém disků

en: Storage array
cs: Úložné pole

en: FC Storage
cs: Úložiště FC

en: PC Adapter Card
cs: Karta adaptéru v PC

en: Cisco — Switch
cs: Cisco – switch

en: Router and switch shapes by Cisco
cs: Směrovače a přepínače zkonstruované firmou Cisco

en: Router
cs: Směrovač

en: Router subdued
cs: Potlačený směrovač

en: Router with Silicon Switch
cs: Směrovač s přepínačem Silicon

en: NetFlow router
cs: Směrovač NetFlow

en: Broadband router
cs: Širokopásmový směrovač

en: Wavelength router
cs: Směrovač vlnové délky

en: Wireless router
cs: Bezdrátový směrovač

en: 7507 Router
cs: Směrovač 7507

en: 7505 Router
cs: Směrovač 7505

en: 7500ARS (7513) Router
cs: Směrovač 7500ARS (7513)

en: Edge Label Switch Router with NetFlow
cs: Hraniční směrovač na základě návěští s NetFlow

en: Edge Label Switch Router
cs: Hraniční směrovač na základě návěští

en: Router with Firewall
cs: Směrovač s firewallem

en: Optical Services Router
cs: Směrovač optických služeb

en: Content Router
cs: Směrovač obsahu

en: Carrier Routing System
cs: Systém směrování provozu

en: Storage Router
cs: Směrovač úložiště

en: Hub
cs: Rozbočovač

en: Hub subdued
cs: Potlačený rozbočovač

en: Cisco Hub
cs: Přepínač Cisco

en: Small Hub
cs: Malý rozbočovač

en: 100BaseT Hub
cs: Rozbočovač 100BaseT

en: Workgroup switch
cs: Přepínač pro pracovní skupiny

en: Workgroup switch Subdued
cs: Potlačený přepínač pro pracovní skupiny

en: Workgroup Switch Voice-Enabled
cs: Přepínač pro pracovní skupiny s podporou hlasu

en: ATM Tag Switch Router
cs: Směrovač ATM na základě značek

en: Switch Processor
cs: Procesor přepínače

en: Route Switch Processor
cs: Směrovací procesor přepínače

en: Route Switch Processor with Si
cs: Směrovací procesor přepínače s Si

en: ASIC Processor
cs: Procesor ASIC

en: Generic Processor
cs: Obecný procesor

en: Data Center Switch
cs: Přepínač datového centra

en: Data Center Switch Reversed
cs: Zpětný přepínač datového centra

en: Data Switch Processor
cs: Procesor datového přepínače

en: Content Switch
cs: Přepínač obsahu

en: Content Service Module
cs: Modul služeb obsahu

en: Access Gateway
cs: Přístupová brána

en: ATM Switch
cs: Přepínač ATM

en: ISDN switch
cs: Přepínač ISDN

en: Label Switch Router
cs: Směrovač na základě návěští

en: MultiSwitch Device
cs: Zařízení MultiSwitch

en: LAN2LAN Switch
cs: Přepínač LAN2LAN

en: Multilayer Switch
cs: Vícevrstvý přepínač

en: Multilayer Switch with Silicon
cs: Vícevrstvý přepínač se Silicon

en: Multilayer Switch with Silicon subdued
cs: Vícevrstvý přepínač se potlačeným Silicon

en: Programmable Switch
cs: Programovatelný switch

en: Content Service Switch 1100
cs: Přepínač služeb obsahu 1100

en: ATM Fast Gigabit Etherswitch
cs: Rychlý gigabitový Etherswitch ATM

en: Universal Gateway
cs: Univerzální brána

en: iSCSI switch
cs: Přepínač iSCSI

en: Workgroup Fibre Channel intelligent switch
cs: Inteligentní přepínač Fibre Channel pro pracovní skupiny

en: Director-class Fibre Channel intelligent switch
cs: Inteligentní přepínač řídící třídy Fibre Channel

en: Multi-Fabric Server Switch
cs: Přepínač serveru patřícího do větší struktury

en: Server Switch
cs: Serverový přepínač

en: Multilayer Remote Switch
cs: Přepínač pracující na více vrstvách

en: Layer 2 Remote Switch
cs: Přepínač pracující na vrstvě 2

en: Virtual Layer Switch
cs: Přepínač pracující na virtuální vrstvě

en: Cisco — Miscellaneous
cs: Cisco – různé

en: Miscellaneous shapes by Cisco
cs: Různé symboly od firmy Cisco

en: Government Building
cs: Vládní budova

en: University
cs: Univerzita

en: Small Business
cs: Malá firma

en: Home office
cs: Kancelář doma

en: Branch office
cs: Pobočka

en: Branch office subdued
cs: Potlačená pobočka

en: Branch office blue
cs: Pobočka modrá

en: Generic Building
cs: Obecná budova

en: Generic Building subdued
cs: Potlačená obecná budova

en: Generic Building blue
cs: Obecná budova modrá

en: Medium Building
cs: Střední budova

en: Medium Building subdued
cs: Potlačená střední budova

en: Medium Building blue
cs: Střední budova modrá

en: House
cs: Dům

en: House blue
cs: Dům modrý

en: Telecommuter house
cs: Dům dálkově pracujícího

en: Telecommuter house subdued
cs: Potlačený dům dálkově pracujícího

en: Man
cs: Muž

en: Man red
cs: Muž červený

en: Man gold
cs: Muž zlatý

en: Man blue
cs: Muž modrý

en: Standing Man
cs: Stojící muž

en: Standing woman
cs: Stojící žena

en: Woman
cs: Žena

en: Woman red
cs: Žena červená

en: Woman gold
cs: Žena zlatá

en: Woman blue
cs: Žena modrá

en: Running man
cs: Běžící muž

en: Running man subdued
cs: Potlačený běžící muž

en: Telecommuter
cs: Dálkově pracující

en: Running woman
cs: Běžící žena

en: CiscoWorks Man
cs: Muž u CiscoWorks

en: PC Man
cs: Muž u PC

en: Sitting Woman
cs: Sedící žena

en: Mac Woman
cs: Žena u Macu

en: Androgynous Person
cs: Oboupohlavní osoba

en: Lock and Key
cs: Zámek a klíč

en: Satellite dish
cs: Satelitní anténa

en: Satellite
cs: Satelit

en: Antenna
cs: Anténa

en: File cabinet
cs: Kartotéková skříň

en: Car
cs: Auto

en: Truck
cs: Nákladní auto

en: Video Camera
cs: Videokamera

en: Headphones
cs: Sluchátka

en: Cisco — Network
cs: Cisco – síť

en: Network shapes by Cisco
cs: Síťové symboly od firmy Cisco

en: Network Management
cs: Správa sítě

en: Detector
cs: Detektor

en: Protocol Translator
cs: Překladač protokolů

en: IP Old-style
cs: IP ve starém stylu

en: Terminal Server
cs: Terminálový server

en: Access Server
cs: Přístupový server

en: System controller
cs: Řadič systému

en: Directory Server
cs: Adresářový server

en: Firewall subdued
cs: Potlačený firewall

en: Firewall horizontal
cs: Firewall vodorovně

en: Firewall Service Module
cs: Modul služby firewallu

en: IOS Firewall
cs: Firewall IOS

en: PIX Firewall
cs: Firewall PIX

en: Centri Firewall
cs: Firewall Centri

en: Security appliance
cs: Bezpečnostní zařízení

en: VPN Concentrator
cs: Koncentrátor VPN

en: VPN Gateway
cs: Brána VPN

en: LAN to LAN
cs: LAN - LAN

en: SSL Terminator
cs: Zakončení SSL

en: IP DSL Switch
cs: Přepínač IP DSL

en: Cable Modem
cs: Kabelový modem

en: Wireless Connectivity
cs: Bezdrátové připojení

en: Wireless Transport
cs: Bezdrátový přenos

en: AccessPoint
cs: Přístupový bod

en: Wireless Bridge
cs: Bezdrátový most

en: Dual Mode AccessPoint
cs: Přístupový bod s dvojitým režimem

en: Wi-Fi Tag
cs: Značka Wi-Fi

en: Wireless Location Appliance
cs: Bezdrátové vyhledávací zařízení

en: Location server
cs: Vyhledávací server

en: Lightweight AP
cs: Odlehčený AP

en: WLAN controller
cs: Řadič WLAN

en: BBFW media
cs: Média BBFW

en: Channelized Pipe
cs: Roura rozdělená na kanály

en: Concatenated Payload
cs: Zřetězené zatížení

en: Optical Cross-Connect
cs: Optické propojení do kříže

en: Optical Transport
cs: Optický přenos

en: Optical Fiber
cs: Optické vlákno

en: Optical Amplifier
cs: Optický zesilovač

en: Digital Cross-Connect
cs: Digitální propojení do kříže

en: IP Transport Concentrator
cs: Koncentrátor přenosu IP

en: DWDM Filter
cs: Filtr DWDM

en: Automatic Protection Switching
cs: Přepínání automatické ochrany

en: 3X74 (floor) cluster controller
cs: Řadič klastru 3X74 (na podlahu)

en: 3174 (desktop) cluster controller
cs: Řadič klastru 3174 (stolní)

en: Cloud Gold
cs: Cloud zlatý

en: Cloud White
cs: Cloud bílý

en: Cloud Dark
cs: Cloud tmavý

en: Distributed Director
cs: Distribuovaný správce

en: General Appliance
cs: Obecné zařízení

en: CDDI/FDDI Concentrator
cs: Koncentrátor CDDI/FDDI

en: FDDI Ring
cs: Okruh FDDI

en: Repeater
cs: Opakovač

en: Bridge
cs: Most

en: Breakout box
cs: Panel s konektory

en: IPTV broadcast server
cs: Server vysílání IPTV

en: IPTV content manager
cs: Správce obsahu IPTV

en: Catalyst Access Gateway
cs: Přístupová brána Catalyst

en: Generic Gateway
cs: Obecná brána

en: uBR910 Cable DSU
cs: Kabelová DSU uBR910

en: Storage Solution Engine
cs: Úložný systém

en: Content Engine (Cache Director)
cs: Zpracování obsahu (správce mezipaměti)

en: CDM Content Distribution Manager
cs: Správce rozdělení obsahu CDM

en: Content Transformation Engine (CTE)
cs: Zpracování transformace obsahu (CTE)

en: MAS Gateway
cs: Brána MAS

en: File Engine
cs: Zpracování souborů

en: Service Control
cs: Ovládání služeb

en: Cisco — Telephony
cs: Cisco – telefonie

en: Telephony shapes by Cisco
cs: Symboly telefonie od firmy Cisco

en: Phone
cs: Telefon

en: Phone 2
cs: Telefon 2

en: Phone Ethernet
cs: Ethernet pro telefonii

en: Phone Appliance
cs: Telefonní zařízení

en: Phone Feature
cs: Funkce telefonu

en: Phone/Fax
cs: Telefon/fax

en: IP Phone
cs: IP telefon

en: IP Softphone
cs: IP Softwarový telefon

en: Softphone
cs: Softwarový telefon

en: Cellular Phone
cs: Mobilní telefon

en: Mobile Access IP Phone
cs: IP telefon z mobilním přístupem

en: Turret
cs: Telefonní centrála

en: Radio Tower
cs: Vysílač rádia

en: PBX
cs: Pobočková ústředna

en: PBX Switch
cs: Přepínač pobočkové ústředny

en: Class 4/5 switch
cs: Přepínač třídy 4/5

en: SIP Proxy Server
cs: Proxy server SIP

en: MGX 8000 Series Voice Gateway
cs: Hlasová brána série MGX 8000

en: End Office
cs: Koncová kancelář

en: Voice-Enabled Access Server
cs: Přístupový server s hlasovou podporou

en: Voice-Enabled Router
cs: Směrovač s hlasovou podporou

en: Voice-Enabled ATM Switch
cs: Přepínač ATM s hlasovou podporou

en: IP Telephony Router
cs: Směrovač IP telefonie

en: Mobile Access Router
cs: Směrovač s mobilním přístupem

en: Generic softswitch
cs: Obecný softwarový přepínač

en: SC2200/VSC3000 host
cs: Počítač SC2200/VSC3000

en: Virtual switch controller (VSC 3000)
cs: Virtuální řadič přepínačů (VSC 3000)

en: SC2200 (Signalling Controller)
cs: SC2200 (Řadič signalizace)

en: MoH server (Music on Hold)
cs: Server MoH (Music on Hold - hudba během přidržení)

en: TDM router
cs: Směrovač TDM

en: IAD router
cs: Směrovač IAD

en: IntelliSwitch Stack
cs: Stohovaný IntelliSwitch

en: Unity server
cs: Server Unity

en: uMG series
cs: Série uMG

en: Civil
cs: Stavebnictví

en: Civil Engineering Components
cs: Komponenty stavebního inženýrství

en: Vertical rest
cs: Svislá podpěra

en: Horizontal rest
cs: Vodorovná podpěra

en: Bivalent vertical rest
cs: Dvojitá svislá podpěra

en: Reference line
cs: Referenční linka

en: Water level
cs: Úroveň vody

en: Soil
cs: Zemina

en: Horizontally aligned arrow
cs: Vodorovně orientovaná šipka

en: Vertically aligned arrow
cs: Svisle orientovaná šipka

en: Horizontal limiting line
cs: Vodorovná omezující linka

en: Vertical limiting line
cs: Svislá omezující linka

en: Horizontally aligned pump
cs: Vodorovně orientované čerpadlo

en: Vertically aligned pump
cs: Svisle orientované čerpadlo

en: Horizontally aligned compressor
cs: Vodorovně orientovaný kompresor

en: Vertically aligned compressor
cs: Svisle orientovaný kompresor

en: Vertically aligned valve
cs: Svisle orientovaný ventil

en: Horizontally aligned valve
cs: Vodorovně orientovaný ventil

en: Backflow preventer
cs: Pojistka zpětného toku

en: Gas bottle
cs: Láhev s plynem

en: Frequency converter
cs: Převodník frekvence

en: Vertically aligned propeller
cs: Svisle orientovaná vrtule

en: Aerator with bubbles
cs: Provzdušňovač s bublinkami

en: Final-settling basin
cs: Nádrž závěrečného usazování

en: Preliminary clarification tank
cs: Předčišťovací nádrž

en: Basin
cs: Vodní nádrž

en: Container
cs: Kontejner

en: Ladder
cs: Liniová schémata

en: Components for LADDER circuits
cs: Komponenty pro liniová schémata (LADDER)

en: 'if' (normally open) ladder contact
cs: Liniový kontakt „když“ (běžně otevřený)

en: 'if not' (normally closed) ladder contact
cs: Liniový kontakt „když ne“ (běžně uzavřený)

en: Simple output variable
cs: Jednoduchá výstupní proměnná

en: Negative output variable
cs: Negativní výstupní proměnná

en: 'set' output variable
cs: Výstupní proměnná „nastavit“

en: 'reset' output variable
cs: Výstupní proměnná „vynulovat“

en: 'jump' output variable
cs: Výstupní proměnná „skok“

en: Receptivity output variable
cs: Výstupní proměnná vnímavosti

en: Power-saved simple output variable
cs: Uložená jednoduchá výstupní proměnná

en: Power-saved negative output variable
cs: Uložená negativní výstupní proměnná

en: Power-saved 'set' output variable
cs: Uložená výstupní proměnná „nastavit“

en: Power-saved 'reset' output variable
cs: Uložená výstupní proměnná „vynulovat“

en: Cybernetics
cs: Kybernetika

en: Elements of cybernetic circuits
cs: Komponenty kybernetických schémat

en: Sensor — left
cs: Čidlo – vlevo

en: Sensor — right
cs: Čidlo – vpravo

en: Sensor — bottom
cs: Čidlo – dole

en: Sensor — top
cs: Čidlo – nahoře

en: Sum, subtracting left input
cs: Součet, odečítající levý vstup

en: Sum, subtracting right input
cs: Součet, odečítající pravý vstup

en: Sum, subtracting bottom input
cs: Součet, odečítající spodní vstup

en: Sum, subtracting top input
cs: Součet, odečítající horní vstup

en: Integrator — input left
cs: Integrátor – vstup vlevo

en: Integrator — input right
cs: Integrátor – vstup vpravo

en: Integrator — input bottom
cs: Integrátor – vstup dole

en: Integrator — input top
cs: Integrátor – vstup nahoře

en: Sum
cs: Součet

en: Product
cs: Výsledek

en: High pass filter
cs: Horní propust

en: Low pass filter
cs: Dolní propust

en: Sine characteristic or input
cs: Sinusová charakteristika nebo vstup

en: Sigmoid characteristic
cs: Esovitá charakteristika

en: Saturation characteristic
cs: Charakteristika nasycení

en: Relay characteristic (sigma)
cs: Charakteristika relé (sigma)

en: Half wave rectifier or ramp input
cs: Jednocestný usměrňovač nebo vstup rampy

en: Full wave rectifier (absolute value)
cs: Dvoucestný usměrňovač (absolutní hodnota)

en: Constant positive shift on the y-axis
cs: Konstantní kladný posun na ose y

en: Constant negative shift on the y-axis
cs: Konstantní záporný posun na ose y

en: Constant factor greater 1
cs: Konstantní činitel nad 1

en: Constant factor between 0 and 1
cs: Konstantní činitel mezi 0 a 1

en: Constant factor between 0 and -1
cs: Konstantní činitel mezi 0 a -1

en: Constant factor below -1
cs: Konstantní činitel pod -1

en: Template for custom characteristics
cs: Šablona pro vlastní charakteristiky

en: Time delay
cs: Zpoždění času

en: Database
cs: Databáze

en: Editor for Database Table Relation Diagrams
cs: Editor pro diagramy vztahů mezi databázovými tabulkami

en: Attribute compound
cs: Složený atribut

en: Objects to draw event-driven process chains
cs: Objekty ke kreslení diagramů událostmi-řízených procesů

en: Business Process
cs: Firemní proces

en: Process Group
cs: Skupina procesů

en: Function
cs: Volání funkce

en: Event
cs: Událost

en: Organisation Unit
cs: Organizační jednotka

en: Document
cs: Dokument

en: Operator AND (Input)
cs: Operátor konjunkce (AND) (vstup)

en: Operator AND (Output)
cs: Operátor konjunkce (AND) (výstup)

en: Operator Inclusive (OR) (Input)
cs: Operátor inkluzivní disjunkce (OR) (vstup)

en: Operator Inclusive (OR) (Output)
cs: Operátor inkluzivní disjunkce (OR) (výstup)

en: Operator Exclusive (XOR) (Input)
cs: Operátor exkluzivní disjunkce (XOR) (vstup)

en: Operator Exclusive (XOR) (Output)
cs: Operátor exkluzivní disjunkce (XOR) (výstup)

en: Electric
cs: Elektrické obvody

en: Components for electric circuits
cs: Komponenty pro elektrické obvody

en: Normally open contact (horizontal)
cs: Normálně otevřený kontakt (vodorovný)

en: Normally closed contact (horizontal)
cs: Normálně uzavřený kontakt (vodorovný)

en: Normally open position switch (horizontal)
cs: Normálně otevřený poziční přepínač (vodorovný)

en: Normally closed position switch (horizontal)
cs: Normálně uzavřený poziční přepínač (vodorovný)

en: Normally open contact (vertical)
cs: Normálně otevřený kontakt (svislý)

en: Normally closed contact (vertical)
cs: Normálně uzavřený kontakt (svislý)

en: Normally open position switch (vertical)
cs: Normálně otevřený poziční přepínač (svislý)

en: Normally closed position switch (vertical)
cs: Normálně uzavřený poziční přepínač (svislý)

en: The command organ of a relay (horizontal)
cs: Ovládací ústrojí relé (vodorovné)

en: Relay (horizontal)
cs: Relé (vodorovné)

en: Lamp or indicator light (horizontal)
cs: Žárovka nebo indikační světlo (vodorovné)

en: The command organ of a relay (vertical)
cs: Ovládací ústrojí relé (svislé)

en: Relay (vertical)
cs: Relé (svislé)

en: Lamp or indicator light (vertical)
cs: Žárovka nebo indikační světlo (svislé)

en: Connection point
cs: Přípojný bod

en: Editor for Entity Relations Diagrams
cs: Editor pro diagramy vztahů mezi entitami (Entity Relationship)

en: Weak entity
cs: Slabá entita

en: Participation
cs: Participace

en: Objects to draw flowcharts
cs: Objekty ke kreslení vývojových diagramů

en: Process/Auxiliary Operation
cs: Proces/pomocná operace

en: Input/Output
cs: Vstup/výstup

en: Decision
cs: Rozhodnutí

en: Connector
cs: Propojení

en: Transaction file
cs: Transakční soubor

note: XXX
en: Off page connector
cs: Propojení mimo stránku

en: Manual operation
cs: Ruční operace

en: Preparation
cs: Příprava

en: Manual input
cs: Ruční vstup

en: Predefined process
cs: Předdefinované procesy

en: Terminal Interrupt
cs: Přerušení terminálu

en: Magnetic disk
cs: Magnetický disk

en: Magnetic drum
cs: Magnetický buben

en: Magnetic tape
cs: Magnetická páska

en: Internal storage
cs: Interní úložiště

en: Merge
cs: Sloučit

en: Delay
cs: Zdržet

note: XXX
en: Summing junction
cs: Sumační bod

note: XXX
en: Collate
cs: Porovnat

en: Sort
cs: Třídění

en: Or
cs: Nebo

en: Punched card
cs: Děrný štítek

en: Punched tape
cs: Děrná páska

en: Transmittal tape
cs: Přejímací páska

en: Offline storage
cs: Off-line úložiště

en: Data source
cs: Zdroj dat

en: Editor for Function Structure Diagrams.
cs: Editor diagramů funkční struktury.

en: Flow
cs: Tok

en: Orthogonal polyline flow
cs: Tok s pravoúhle lomenou čárou

note: Dia-Version: 0.94 Date: Sun Oct 23 17:12:11 2005 Author: Nicholas Moore, 2005. mailto: shiny.nickel@gmail.com
en: Gane and Sarson
cs: Gane/Sarson

en: Gane and Sarson DFD
cs: Gane/Sarson DFD

en: Alternate external entity
cs: Alternativní externí entity

en: Data store
cs: Úložiště dat

en: External entity
cs: Externí entita

en: Objects to design GRAFCET charts
cs: Objekty pro návrh schémat GRAFCET

en: Macro sub-program call step
cs: Krok volání podprogramu makra

en: Action to associate to a step
cs: Akce pro přiřazení ke kroku

en: Condition (of an action)
cs: Podmínka (akce)

en: Transition
cs: Přechod

en: OR vergent
cs: Divergentní/konvergentní logické NEBO

en: AND vergent
cs: Divergentní/konvergentní logické A

en: Arc (upward)
cs: Opsat oblouk (nahoru)

note: use dc:title instead?
en: Map, Isometric
cs: Mapa, izometrická

note: Visio calls theses Map, Directional Map 3D. use dc:description instead?
en: Isometric Directional Map Shapes
cs: Izometrické symboly směrové mapy

en: Road Section
cs: Úsek cesty

en: Long Straight Road Section
cs: Dlouhý rovný úsek cesty

en: Crossroads
cs: Rozcestí

en: T-Junction
cs: Křižovatka typu T

en: Elevated Road
cs: Vyvýšená cesta

en: Corner 1
cs: Roh 1

en: Corner 2
cs: Roh 2

en: River
cs: Řeka

en: Roof 1
cs: Střecha1

en: Block 1, 2:4
cs: Blok 1, 2:4

en: Block 2, 2:8
cs: Blok 2, 2:8

en: Block 3, 4:4
cs: Blok 3, 4:4

en: Block 4, 4:8
cs: Blok 4, 4:8

en: Block 5, 3:3
cs: Blok 5, 3:3

en: Block 6, 4:6
cs: Blok 6, 4:6

en: Block 7
cs: Blok 7

en: Factory
cs: Továrna

en: Car 1, Front View
cs: Auto 1, pohled zepředu

en: Car 2, Rear View
cs: Auto 2, pohled zezadu

en: Train 1, angled downward
cs: Vlak 1, natočený dolů

en: Train 2, angled upward
cs: Vlak 1, natočený nahoru

en: Tree 1
cs: Strom 1

en: Footbridge, Pedestrian Bridge
cs: Lávka pro pěší

en: One Way Road Sign
cs: Značka jednosměrné cesty

en: Objects to design i* diagrams
cs: Objekty pro návrh diagramů i*

en: An i* softgoal
cs: Měkký cíl diagramu i*

en: An i* goal
cs: Cíl diagramu i*

en: An i* resource
cs: Zdroj diagramu i*

en: An i* task
cs: Úkol diagramu i*

en: An i* unspecified actor
cs: Neurčený aktér diagramu i*

en: An i* agent
cs: Agent diagramu i*

en: An i* position
cs: Umístění diagramu i*

en: An i* role
cs: Role diagramu i*

en: An i* unspecified link
cs: Neurčené propojení diagramu i*

en: An i* positive contribution
cs: Kladný příspěvek diagramu i*

en: An i* negative contribution
cs: Záporný příspěvek diagramu i*

en: An i* dependency link
cs: Propojení závislosti diagramu i*

en: An i* decomposition link
cs: Propojení dekompozice diagramu i*

en: An i* means-ends link
cs: Propojení prostředky-cíle diagramu i*

en: Objects to design Jackson diagrams
cs: Objekty pro návrh Jacksonových diagramů

en: A Jackson given domain
cs: Zadaná doména Jacksonova diagramu

en: A Jackson designed domain
cs: Navržená doména Jacksonova diagramu

en: A Jackson machine domain
cs: Doména stroje Jacksonova diagramu

en: A Jackson requirement
cs: Požadavek Jacksonova diagramu

en: A Jackson shared phenomenon
cs: Sdílený fenomén Jacksonova diagramu

en: A Jackson requirement phenomenon
cs: Fenomén požadavku Jacksonova diagramu

en: Jigsaw
cs: Skládačka

en: Pieces of a jigsaw
cs: Kousky skládačky

en: Jigsaw — part_oioi
cs: Skládačka – část_oioi

en: Jigsaw — part_ioio
cs: Skládačka – část_ioio

en: Jigsaw — part_iiii
cs: Skládačka – část_iiii

en: Jigsaw — part_oooo
cs: Skládačka – část_oooo

en: Jigsaw — part_oooi
cs: Skládačka – část_oooi

en: Jigsaw — part_iooo
cs: Skládačka – část_iooo

en: Jigsaw — part_oioo
cs: Skládačka – část_oioo

en: Jigsaw — part_ooio
cs: Skládačka – část_ooio

en: Jigsaw — part_iioo
cs: Skládačka – část_iioo

en: Jigsaw — part_oiio
cs: Skládačka – část_oiio

en: Jigsaw — part_ooii
cs: Skládačka – část_ooii

en: Jigsaw — part_iooi
cs: Skládačka – část_iooi

en: Jigsaw — part_oiii
cs: Skládačka – část_oiii

en: Jigsaw — part_ioii
cs: Skládačka – část_ioii

en: Jigsaw — part_iioi
cs: Skládačka – část_iioi

en: Jigsaw — part_iiio
cs: Skládačka – část_iiio

en: Objects to design KAOS diagrams
cs: Objekty pro návrh diagramů KAOS

en: A KAOS softgoal
cs: Měkký cíl diagramu KAOS

en: A KAOS goal
cs: Cíl diagramu KAOS

en: A KAOS requirement
cs: Požadavek diagramu KAOS

en: A KAOS assumption
cs: Předpoklad diagramu KAOS

en: A KAOS obstacle
cs: Překážka diagramu KAOS

en: A KAOS AND refinement
cs: Upřesnění logického A diagramu KAOS

en: A KAOS complete AND refinement
cs: Dokončení upřesnění logického A diagramu KAOS

en: A KAOS OR refinement
cs: Upřesnění logického NEBO diagramu KAOS

en: A KAOS complete OR refinement
cs: Dokončení upřesnění logického NEBO diagramu KAOS

en: A KAOS operationalization
cs: Operacionalizace diagramu KAOS

en: A KAOS contribution
cs: Příspěvek diagramu KAOS

en: A KAOS obstruction
cs: Obstrukce diagramu KAOS

en: A KAOS binary conflict
cs: Binární konflikt diagramu KAOS

en: A KAOS agent
cs: Agent diagramu KAOS

en: A KAOS responsibility
cs: Odpovědnost diagramu KAOS

en: A KAOS monitor link
cs: Sledovací propojení diagramu KAOS

en: A KAOS control link
cs: Řídicí propojení diagramu KAOS

en: A KAOS capable-of
cs: Schopen diagramu KAOS

en: A KAOS performs
cs: Provádění diagramu KAOS

en: A KAOS input
cs: Vstup diagramu KAOS

en: A KAOS output
cs: Výstup diagramu KAOS

en: Lights
cs: Světla

en: Objects to design simple lighting plots
cs: Objekty pro návrh jednoduchých nákresů osvětlení

en: PAR
cs: Hliníkový reflektor PAR

en: PAR on the floor
cs: Hliníkové reflektory PAR na stropní konstrukci

en: ACL
cs: Reflektor ACL

en: Pebble Convex lantern
cs: Světlo s oblázkovou-konvenční čočkou

en: Fresnel lantern
cs: Světlo s Fresnelovou čočkou

en: Striplight
cs: Pásové osvětlení

en: Ellipsoidal Reflector Spotlight
cs: Eliptický zrcadlový světlomet

en: Blinders
cs: Blindery

en: Black light
cs: Černé světlo

en: Stroboscope light
cs: Stroboskopické světlo

en: Moving head
cs: Posuvná hlavice

en: Structure
cs: Struktura

en: Logic
cs: Logické obvody

en: Boolean Logic
cs: Booleovská logika

en: OR gate
cs: Hradlo OR

en: AND gate
cs: Hradlo AND

en: XOR gate
cs: Hradlo XOR

en: Simple buffer
cs: Jednoduchá vyrovnávací paměť

en: Inverter
cs: Invertor

en: NAND gate
cs: Hradlo NAND

en: NOR gate
cs: Hradlo NOR

en: Cross-connector
cs: Křížové propojení

en: Miscellaneous
cs: Různorodé symboly

en: Miscellaneous Shapes
cs: Různorodé symboly

en: Tree
cs: Strom

en: Folder
cs: Složka

en: File
cs: Soubor

en: Expansible node
cs: Rozbalitelný uzel

en: Expanded node
cs: Rozbalený uzel

en: Traditional clock
cs: Klasické hodiny

en: Measure distance
cs: Kóta

en: Resizable grid
cs: Mřížka s měnitelnou velikostí

en: Diagram object
cs: Objekt diagramu

en: N-gon or Star object
cs: N-úhelník nebo hvězda

en: U.S. Army Mobile Subscriber Equipment Components
cs: Komponenty zařízení mobilního účastníka armády US

en: Node center
cs: Centrum uzlů

en: Large extension node
cs: Velký rozšiřovací uzel

en: Small extension node
cs: Malý rozšiřovací uzel

en: Tactical satellite communications terminal
cs: Taktický satelitní komunikační terminál

en: Network
cs: Síť

en: Objects to design network diagrams with
cs: Objekty pro návrh síťových schémat

en: Computer
cs: Počítač

en: Storage
cs: Úložiště

en: Ethernet bus
cs: Sběrnice Ethernet

en: Simple printer
cs: Jednoduchá tiskárna

en: WAN connection
cs: Připojení WAN

en: WAN link
cs: Linka WAN

en: Stackable hub or switch
cs: Stohovatelný rozbočovač nebo přepínač

en: Modular switching system
cs: Modulární přepínací systém

en: 24 Port Patch Panel
cs: Propojovací panel s 24 porty

en: RJ45 wall-plug
cs: Zásuvka RJ-45

en: Wall-plug for the scEAD cabling system
cs: Zásuvka pro kabelový systém scEAD

en: Simple modem
cs: Jednoduchý modem

en: Antenna for wireless transmission
cs: Anténa pro bezdrátový přenos

en: Mobile telephony base station
cs: Základová stanice pro mobilní telefony

en: Network cloud
cs: Síťový cloud

en: Mobile telephony cell
cs: Buňka pro mobilní telefony

en: Router symbol
cs: Symbol směrovače

en: Switch symbol
cs: Symbol přepínače

en: ATM switch symbol
cs: Symbol přepínače ATM

en: Firewall router
cs: Směrovač s firewallem

en: Workstation monitor
cs: Monitor pracovní stanice

en: UNIX workstation
cs: Pracovní stanice UNIX

en: Desktop PC
cs: Stolní PC

en: Laptop PC
cs: Přenosné PC

en: Speaker with integrated amplifier
cs: Reproduktor se zabudovaným zesilovačem

en: Speaker without amplifier
cs: Reproduktor bez zesilovače

en: 3 1/2 inch diskette
cs: 3,5" disketa

en: ZIP disk
cs: Disk ZIP

en: External DAT drive
cs: Externí zařízení DAT

en: Mobile phone
cs: Mobilní telefon

en: Telephone
cs: Telefon

en: Digitizing board
cs: Digitalizační panel

en: Pneumatic/Hydraulic
cs: Pneumatika/hydraulika

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
cs: Komponenty pro pneumatické a hydraulické obvody

en: Double-effect jack
cs: Dvojčinný válec

en: Normally-in simple-effect jack
cs: Jednočinný válec, pružinu zasunutý

en: Normally-out simple-effect jack
cs: Jednočinný válec, pružinu vysunutý

en: Generic pressure source
cs: Obecný zdroj tlaku

en: Hydraulic pressure source
cs: Hydraulický zdroj tlaku

en: Pneumatic pressure source
cs: Zdroj pneumatického tlaku

en: Air exhaust orifice
cs: Ústí vzduchového výfuku

en: 2/2 distributor
cs: Rozdělovač 2/2

en: 3/2 distributor
cs: Rozdělovač 3/2

en: 4/2 distributor
cs: Rozdělovač 4/2

en: 5/2 distributor
cs: Rozdělovač 5/2

en: Muscular command
cs: Ovládání lidskou silou

en: Push-button command
cs: Ovládání stiskem tlačítka

en: Mechanical command by tappet
cs: Mechanické ovládání zdvihátkem

en: Mechanical command by spring
cs: Mechanické ovládání pružinou

en: Electric command (single coil)
cs: Elektrické ovládání (jednoduchá cívka)

en: Electric command (double coil)
cs: Elektrické ovládání (dvojitá cívka)

en: Indirect command by hydraulic driver
cs: Nepřímé ovládání hydraulickým ovladačem

en: Indirect command by pneumatic driver
cs: Nepřímé ovládání pneumatickým ovladačem

en: Objects to design SADT diagrams
cs: Objekty pro návrh diagramů SADT

en: Activity/data flow arrow
cs: Šipka toku aktivity/dat

en: Activity/data box
cs: Blok aktivity/dat

en: Flow label
cs: Název toku

en: Specification and Description Language.
cs: Specification and Description Language (jazyk specifikace a popisu).

en: Block type reference
cs: Odkaz na typ bloku

en: Service type reference
cs: Odkaz na typ služby

en: Process type reference
cs: Odkaz na typ procesu

en: State
cs: Stav

en: Function header
cs: Hlavička funkce

en: Send message
cs: Poslání zprávy

en: Receive message
cs: Obdržení zprávy

en: Function call
cs: Volání funkce

en: Action being executed
cs: Prováděná akce

en: Save state
cs: Uložení stavu

en: In/Out connector
cs: Vstupní/výstupní konektor

en: Procedure return
cs: Návrat procedury

en: Generic text note
cs: Obecná textová poznámka

en: Shape Design
cs: Návrh symbolu

en: Design Dia objects with individual connection points
cs: Navrhnout objekty Dia s individuálními přípojnými body

en: Connection Point
cs: Přípojný bod

en: Main Connection Point
cs: Hlavní přípojný bod

en: Objects to design Sybase replication domain diagrams with
cs: Objekty pro návrh doménových diagramů replikace Sybase

en: Sybase dataserver
cs: Datový server Sybase

en: Sybase replication server
cs: Replikační server Sybase

en: Log transfer manager or rep agent
cs: Správa přenosů záznamů nebo replikační agent

en: Stable storage device
cs: Stabilní úložné zařízení

en: Sybase client application
cs: Klientská aplikace Sybase

en: Replication server manager
cs: Správa replikačního serveru

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
cs: Editor diagramů statických struktur UML

en: Note
cs: Poznámka

en: Realizes, implements a specific interface
cs: Realizuje, implementuje specifické rozhraní

en: Generalization, class inheritance
cs: Zevšeobecnění, dědičnost třídy

en: Association, two classes are associated
cs: Asociace, dvě třídy jsou asociované

en: Aggregation, one class is part of another
cs: Agregace, jedna třída je částí druhé

en: Implements, class implements a specific interface
cs: Implementuje, třída implementuje specifické rozhraní

en: Constraint, place a constraint on something
cs: Omezení, uvalit omezení na něco

en: Small package
cs: Malý balíček

en: Large package
cs: Velký balíček

en: Use case
cs: Případ užití

en: Lifeline
cs: Životní čára

en: Object
cs: Objekt

en: Message
cs: Zpráva

en: Component
cs: Komponenta

en: Node
cs: Uzel

en: Class stereotype icon
cs: Ikona stereotypu třídy

en: Initial/End state
cs: Počáteční/koncový stav

en: Activity
cs: Činnost

en: Fork/Union
cs: Větvení/sjednocení
