dia - en to ms translation catalogue (1207 entries)

en: %s error: don't know how to export into %s
ms: Ralat %s: tidak tahu bagaimana mengeksport ke %s

en: %s error: input and output file name is identical: %s
ms: Ralat %s: nama fail input dan output adalah sama: %s

en: %s error: need valid input file %s
ms: Ralat %s: fail input %s tidak sah

note: &export_file_name
en: Export loaded file and exit
ms: Eksport fail yang dimuatkan dan keluar

en: Don't show the splash screen
ms: Jangan papar skrin splash

en: Display credits list and exit
ms: Papar senarai kredit dan keluar

en: Display version and exit
ms: Papar versi dan keluar

en: Show this help message
ms: papar maklumat bantuan ini

en: Can't connect to session manager!
ms: Tak dapat  menyambung ke pengurus sessi!

note: TRANSLATOR: 2nd and 3rd %s are time and date respectively.
en: Dia version %s, compiled %s %s
ms: Dia Versi %s dikompil %s, %s

en: Dia version %s
ms: Dia versi %s

en: This shouldn't happen.  Please file a bug report at bugzilla.gnome.org
    describing how you can cause this message to appear.
ms: Ini tidak seharusnya berlaku.  Sila failkan laporan pepijat di bugzilla.gnome.org
    terangkan bagaimana anda boleh menyebabkan mesej ini muncul.

en: Quit Dia
ms: Keluar Dia

note: This printf seems to prevent a race condition with unrefs. Yuck.  -Lars
en: Thank you for using Dia.
ms: Terima kasih kerana menggunakan Dia.

en: Could not create per-user Dia config directory
ms: Tak dapat mencipta direktori konfigurasi per-pengguna Dia

en: Could not create per-user Dia config directory. Please make sure that the environment variable HOME points to an existing directory.
ms: Tidak dapat mewujudkan direktori konfigurasi setiap pengguna Dia. Sila pastikan bahawa pembolehubah persekitaran titik HOME ada dalam direktori yang wujud.

en: Objects and filters internal to dia
ms: Objek dan penapis dalam ke dia

en: [OPTION...] [FILE...]
ms: [OPSYEN...] [FAIL...]

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ms: Ralat pada opsyen %s: %s.
    Laksanakan '%s --help' untuk melihat senarai penuh opsyen arahan baris yang ada.

en: Recovering autosaved diagrams
ms: Memulih diagram yang diauto-simpan

en: Autosaved files exist.
    Please select those you wish to recover.
ms: Autosimpan fail yang wujud.
    Sila pilih yang mana anda mahu pulihkan.

en: Select foreground color
ms: Pilih warna latardepan

en: Select background color
ms: Pilih warna latarbelakang

en: No existing object to paste.
ms: Tiada objek yang wujud untuk ditampal.

en: Could not find help directory
ms: tak menjumpai direktori bantuan

en: Could not open help directory:
    %s
ms: Tak dapat membuka direktori bantuan:
    %s

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
ms: Hasbullah Bin Pit <sebol@ikhlas.com>, Merlimau. 2002

en: Object defaults
ms: Default objek

en: This object has no defaults.
ms: Objek tiada default.

en: Defaults:
ms: Default:

en: Diagram Properties
ms: Ciri-ciri Diagram

en: Dynamic grid
ms: Grid dinamik

en: Spacing
ms: Jarak ruang

en: Visible spacing
ms: Jarakruang kelihatan

en: Background
ms: LatarBelakang

en: Grid Lines
ms: Garisan Grid

en: Page Breaks
ms: Hentian Halaman

note: Can we be sure that the filename is the 'proper title'?
en: Diagram Properties: %s
ms: Ciri-ciri Diagram: %s

en: Could not initialize Bonobo!
ms: Tak dapat menginitialisasikan Bonobo!

note: &export_file_format
en: Export format to use
ms: Format eksport untuk digunakan

note: &export_file_name
en: Export file name to use
ms: Fail eksport untuk digunakan

en: Quiet operation
ms: Operasi Senyap

en: Error: No arguments found.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ms: Ralat: Tiada hujah dijumpai
    Laksanakan '%s --help' untuk melihat senarai penuh opsyen arahan baris yang ada.

en: %s error: can specify only one of -t or -o.
ms: Ralat %s : boleh hanya nyatakan hanya satu -t atau -o.

en: %s error: must specify only one of -t or -o.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ms: Ralat %s: mesti nyatakan salah satu -t atau -o.
    Laksanakan '%s --help' untuk melihat senarai penuh opsyen arahan baris yang ada.

en: %s error: no input file.
ms: Ralat %s: tiada fail input.

en: %s error: only one input file expected.
ms: Ralat %s: hanya satu fail input dijangka.

en: %s error: popt library not available on this system
ms: Ralat %s : pustaka popt tak wujud pada sistem ini

en: /_Sort objects
ms: /_Isih objek

en: /Sort objects/by _name
ms: /Isih objek/mengikut _nama

en: /Sort objects/by _type
ms: /Isih objek/mengikut _jenis

en: /Sort objects/as _inserted
ms: /Isih objek/seperti disel_itkan

en: /Sort objects/All by name
ms: /Isih objek/Semua mengikut nama

en: /Sort objects/All by type
ms: /Isih objek/Semua mengikut jenis

en: /Sort objects/All as inserted
ms: /Isih objek/Semua sebagai diselit

en: /Sort objects/_Default
ms: /Isih objek/_Default

en: /Sort objects/Default/by _name
ms: /Isih objek/Default/mengikut _nama

en: /Sort objects/Default/by _type
ms: /Isih objek/default/mengikut _jenis

en: /Sort objects/Default/as _inserted
ms: /Isih objek/Default/seperti _disisipkan

en: /Sort _diagrams
ms: /Isih _diagram

en: /Sort _diagrams/by _name
ms: /Isih _diagram/mengikut _nama

en: /Sort _diagrams/as _inserted
ms: /Isih _diagram/seperti disel_itkan

en: /Sort diagrams/_Default
ms: /Isih diagram/_Default

en: /Sort diagrams/Default/by _name
ms: /Isih diagram/Default/mengikut _nama

en: /Sort diagrams/Default/as _inserted
ms: /Isih diagram/Default/seperti_disisipkan

en: /_Locate
ms: /_Cari

en: /_Properties
ms: /_Ciri-ciri

en: /_Hide this type
ms: /_Sembunyi jenis ini

en: Diagram Tree
ms: Pepohon Diagram

en: Error
ms: Ralat

en: Cancel
ms: Batal

note: paper size
en: Paper Size
ms: Saiz Kertas

note: orientation
en: Orientation
ms: Orientasi

note: margins
en: Margins
ms: Margin

en: Top:
ms: Atas:

en: Bottom:
ms: Bawah:

en: Left:
ms: Kiri:

en: Right:
ms: Kanan:

note: Scaling
en: Scaling
ms: Pengskalaan

en: Scale:
ms: Skala:

en: Fit to:
ms: Muatkan ke:

en: by
ms: oleh

en: Page Setup
ms: Tetapan Halaman

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
ms: Objek ini tidak menyokong Undo/Redo.
    Maklumat Undo dihapuskan.

en: The object you dropped cannot fit into its parent. 
    Either expand the parent object, or drop the object elsewhere.
ms: Objek yang anda jatuhkan tidak boleh dipadankan kedalam asalnya. 
    Samada meluaskan objek asal, atau menjatuhkan objek ketempat lain.

en: Diagram modified!
ms: Diagram diubahsuai!

en: <unnamed>
ms: <TiadaNama>

en: The diagram '%s'
    has not been saved. Save changes now?
ms: Dokumen '%s' tidak akan 
    disimpan. Simpan sekarang?

en: Close Diagram
ms: Tutup Diagram

en: Can't open output file %s: %s
ms: Tak dapat buka fail output %s: %s

en: Could not create PNG write structure
ms: Tidak boleh cipta struktur penulisan PNG

en: Could not create PNG header info structure
ms: Tidak boleh cipta struktur pengepala maklumat PNG

en: Error occurred while writing PNG
ms: Ralat berlaku ketika menulis PNG

note: Create a dialog
en: PNG Export Options
ms: Opsyen Pengeksportan PNG

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Export
en: Export
ms: Eksport

en: Image width:
ms: Lebar imej:

en: Image height:
ms: Tinggi imej:

en: Portable Network Graphics
ms: Grafik Rangkaian Mudahalih

en: By extension
ms: Mengikut penghujungan

en: Open Diagram
ms: Buka Diagram

en: Open Options
ms: Opsyen Pembukaan

en: Determine file type:
ms: Tentukan jenis fail:

en: File already exists
ms: Fail tersedia ada.

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
ms: Fail '%s' sudah wujud.
    Adakah anda ingin menindihnya?

en: Save Diagram
ms: Simpan Diagram

note: Need better way to make it a reasonable size.  Isn't there some standard look for them (or is that just Gnome?)
en: Compress diagram files
ms: Mampatkan fail diagram

en: Compression reduces file size to less than 1/10th size and speeds up loading and saving.  Some text programs cannot manipulate compressed files.
ms: Mampatan mengurangkan saiz fail kepada saiz kurang daripada 1/10 dan melajukan proses muatan dan simpanan.  Beberapa program teks tidak boleh memanipulasikan fail mampatan.

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
ms: Tak dapat menentukan tapisan eksport
     digunakan untuk menyimpan '%s'

en: Export Diagram
ms: Eksport Diagram

en: Export Options
ms: Opsyen Eksport

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Magnify
en: Magnify
ms: Besarkan

en: Scroll around the diagram
ms: Skrol sekeliling diagram

en: Text
ms: Teks

en: Box
ms: Kotak

en: Ellipse
ms: Elips

en: Polygon
ms: Poligon

en: Line
ms: Garisan

en: Arc
ms: Arca

en: Zigzagline
ms: Garisan Zigzag

en: Image
ms: Imej

en: Diagram menu.
ms: Menu diagram

en: Zoom
ms: Zum

en: Toggles snap-to-grid for this window.
ms: Togol snap-ke-grid bagi tetingkap ini.

en: NULL tooldata in tool_select_update
ms: tooldata NULL pada tool_select_update

en: Misc
ms: Lain-lain

en: Foreground & background colors for new objects.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double click to change colors.
ms: Warna latar depan & latar belakang bagi objek baru. Set semula warna segiempat hitam dan putih. Anak panah kecil saling tukar warna. Klik dua kali untuk menukar warna

en: Line widths.  Click on a line to set the default line width for new objects.  Double-click to set the line width more precisely.
ms: Lebar garisan. Klik atas garisan untuk set piawai lebar garisan bagi objek baru.  Klik dua kali untuk setkan lebar garisan lebih sempurna.

en: Arrow style at the beginning of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
ms: Gaya anak panah pada permulaan garisan baru. Klik untuk mengambil anak panah, atau setkan parameter anak panah dengan Perincian...

en: Line style for new lines.  Click to pick a line style, or set line style parameters with Details...
ms: Gaya garisan untuk garisan baru. Klik untuk mengambil gaya garisan, atau setkan parameter gaya garisan dengan Perincian...

en: Arrow style at the end of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
ms: Gaya anak panah pada permulaan garisan baru. Klik untuk mengambil anak panah, atau setkan parameter anak panah dengan Perincian...

en: Diagram Editor
ms: Editor Diagram

en: New Layer
ms: Lapisan Baru

en: Raise Layer
ms: Angkat Lapisan

en: Lower Layer
ms: Turunkan Lapisan

en: Delete Layer
ms: Padam Lapisan

en: Layers
ms: Lapisan

en: none
ms: tiada

en: Edit Layer Attributes
ms: Edit Atribut Lapisan

en: Layer name:
ms: Nama lapisan:

en: Line width
ms: Lebar Garisan

en: Line width:
ms: Lebar Garisan:

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
ms: Ralat memuatkan diagram.
    Objek terpaut tidak dijumpai dalam dokumen.

en: Error loading diagram.
    connection handle does not exist.
ms: Ralat memuatkan diagram.
    pemegang sambungan tidak wujud.

en: You must specify a file, not a directory.
ms: Anda mesti nyatakan satu fail, bukannya direktori:

en: Couldn't open: '%s' for reading.
ms: Tak dapat membuka fail '%s' untuk dibaca:

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
ms: Ralat memuatkan diagram %s.
    Jenis fail tak diketahui.

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
ms: Ralat memuatkan diagram %s.
    Bukan fail Dia

en: Error loading diagram:
    %s.
    A valid Dia file defines at least one layer.
ms: Ralat memuatkan diagram:
    %s.
    Fail sah Dia ditentukan sekurang-kurangnya satu lapisan.

en: _Help
ms: _Bantuan

en: Page Set_up...
ms: T_etapan Halaman...

note: the following used to bind to <control><shift>C which collides with Unicode input. * <control>>alt> doesn't work either
en: Copy Text
ms: Salin Teks

en: Cut Text
ms: Potong Teks

en: Paste _Text
ms: Tepek _Teks

note: "display_toggle_entries" items go here
en: New _View
ms: _Paparan Baru

en: _Objects
ms: _Objek

en: Send to _Back
ms: Hantar ke _Belakang

en: Bring to _Front
ms: Bawa ke _Depan

en: Send Backwards
ms: Hantar ke Belakang

en: Bring Forwards
ms: Bawa Ke Depan

en: _Group
ms: _Kumpulan

note: deliberately not using Ctrl+U for Ungroup
en: _Ungroup
ms: _Nyahkumpul

en: _Parent
ms: _Ibubapa

en: _Unparent
ms: _Nyah Ibubapa

en: _Unparent Children
ms: _Nyah Ibubapa Anak

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Align
en: Align
ms: Jajar

en: Top
ms: Atas

en: Bottom
ms: Bawah

en: Adjacent
ms: Bersebelahan

en: All
ms: Semua

en: None
ms: Tiada

en: Invert
ms: Songsang

en: Transitive
ms: Transitif

en: Connected
ms: Tersambung

en: _Input Methods
ms: Kaedah _Input

en: _Tools
ms: _Alatan

en: Modify
ms: Ubahsuai

en: Scroll
ms: Skrol

note: we must have all actions registered to avoid configuration specific ui-files and crashing in GTK+, * see: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=396161
en: _AntiAliased
ms: _Antialias

en: Show _Grid
ms: Papar _Grid

en: _Snap To Grid
ms: _Snap ke Grid

en: Show _Rulers
ms: Papar _Pembaris

en: Show _Connection Points
ms: Papar Titik _Sambungan

en: Replace
ms: Ganti

en: Union
ms: Kesatuan

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Remove
en: Remove
ms: Buang

en: NULL tooldata in tool_menu_select
ms: NULL dataalat dalam pemilihan_menu_alat

en: Couldn't get GTK settings
ms: Tidak perolehi tetapan GTK

en: Select Printer
ms: Pilih Pencetak

en: Printer
ms: Pencetak

en: File
ms: Fail

en: Plug-ins
ms: Plug-in

en: Loaded
ms: Dimuatkan

en: Name
ms: Nama

en: Description
ms: Huraian

en: Load at Startup
ms: Dimuatkan pada Permulaan

en: File Name
ms: Nama Fail

en: User Interface
ms: Antaramuka Pengguna

en: Diagram Defaults
ms: Default Diagram

en: View Defaults
ms: Paparan Default

en: Reset tools after create
ms: Ulangtetap alatan selepas mencipta

en: Compress saved files
ms: Mampatkan fail disimpan

en: Number of undo levels:
ms: Bilangan aras nyahcara:

en: Reverse dragging selects
    intersecting objects
ms: Pemilihan seretan songsang
    objek persilangan

en: Recent documents list size:
ms: Saiz senarai dokumen kebelakangan:

en: Use menu bar
ms: Guna bar menu

en: Keep tool box on top of diagram windows
ms: Kekalkan kekotak alat di atas tetingkap diagram

en: New diagram:
ms: Diagram baru:

en: Portrait
ms: Potret

en: Paper type:
ms: Jenis kertas:

en: New window:
ms: Tetingkap baru:

en: Width:
ms: Lebar:

en: Height:
ms: Tinggi:

en: Magnify:
ms: Perbesar:

en: Connection Points:
ms: Titik Sambungan:

note: { NULL, PREF_NONE, 0, NULL, 3, N_("Grid:") },
en: Visible
ms: Tampak

en: Page breaks:
ms: Hentian halaman:

en: Solid lines
ms: Garisan tegar

en: Snap to
ms: Petik pada

en: Dynamic grid resizing
ms: Grid dinamik saiz semula

en: X Size:
ms: Saiz X:

en: Y Size:
ms: Saiz Y:

en: Lines per major line
ms: Garisan setiap garisan major

en: Diagram tree window:
ms: Tetingkap pepohon diagram

en: Save hidden object types
ms: Simpan jenis objek tersembunyi

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Object properties
ms: Ciri-ciri objek

en: This object has no properties.
ms: Objek ini tidak mempunyai ciri-ciri.

en: Properties:
ms: Ciri-ciri:

en: Object properties:
ms: Ciri-ciri objek:

en: Encapsulated PostScript (using Pango fonts)
ms: PostScript encapsulate (gunakan fon Pango)

en: Encapsulated PostScript (using PostScript Latin-1 fonts)
ms: PostScript encapsulate (gunakan fon Latin-1 PostScript

en: %s
    System sheet
ms: %s
    Helaian sistem

en: %s
    User sheet
ms: %s
    Helaian pengguna

en: Can't get symbol 'custom_type' from any module.
    Editing shapes is disabled.
ms: Tidak boleh mendapatkan simbol 'jenis_biasa' daripada mana-mana modul.
    Pengeditan bentuk tidak aktif.

en: Widget not found: %s
ms: Wiget tidak dijumpai: %s

en: SVG Shape
ms: Bentuk SVG

en: Sheets and Objects
ms: Helaian dan Objek

en: <- Copy
ms: <- Salin

en: <- Copy All
ms: <- Salin Semua

en: <- Move
ms: <- Pindah

en: <- Move All
ms: <- Pindah semua

en: Revert
ms: Berbalik

en: New
ms: Baru

en: Type
ms: Jenis

en: Browse...
ms: Lungsur...

en: SVG Shape:
ms: Bentuk SVG:

en: description:
ms: keterangan:

en: Sheet name:
ms: Nama helaian:

en: Line Break
ms: Hentian Baris

en: Edit Attributes
ms: Edit Atribut

en: Description:
ms: Huraian:

en: Type:
ms: Jenis:

en: Sheet
ms: Helaian

en: Name:
ms: Nama:

en: Sheet:
ms: Helaian:

en: Select SVG Shape File
ms: Pilih Fail Bentuk SVG

en: Copy ->
ms: Salin ->

en: Copy All ->
ms: Salin Semua ->

en: Move ->
ms: Pindah ->

en: Move All ->
ms: Pindah Semua ->

en: %s
    Shape
ms: %s
    Bentuk

en: %s
    Object
ms: %s
    Objek

en: %s
    Unassigned type
ms: %s
    Jenis tidak ditentukan

en: Filename must end with '%s': '%s'
ms: Namafail mesti berakhir dengan '%s': '%s'

en: Error examining %s: %s
ms: Ralat memeriksa %s: %s

en: Could not interpret shape file: '%s'
ms: Tak dapat mentafsir fail bentuk '%s'

en: Sheet must have a Name
ms: Helaian mesti mempunyai nama

en: Couldn't open '%s': %s
ms: Tak dapat membuka '%s' : %s

en: Couldn't open: '%s' for writing
ms: Tak dapat membuka '%s' untuk ditulis

en: a user
ms: pengguna

en: File: %s
ms: Fail: %s

en: Date: %s
ms: Tarikh: %s

en: For: %s
ms: Kepada: %s

en: add shapes here
ms: tambah bentuk di sini

en: Loading ...
ms: Memuatkan ...

en: Lines
ms: Baris

en: Hollow Triangle
ms: Lekuk Segitiga

en: Filled Triangle
ms: Segitiga Berisi

en: Unfilled Triangle
ms: Segitiga tak diisi

en: Hollow Diamond
ms: Lekuk Berlian

en: Filled Diamond
ms: Berlian Terisi

en: Half Diamond
ms: Separuh Berlian

en: Half Head
ms: Kepala Separuh

en: Slashed Cross
ms: Garis condong Bersilang

en: Filled Ellipse
ms: Elips Berisi

en: Hollow Ellipse
ms: Elips kosong

en: Filled Dot
ms: Dot Berisi

en: Dimension Origin
ms: Dimensi Asalan

en: Blanked Dot
ms: Dot Kosong

en: Filled Box
ms: Kotak Berisi

en: Blanked Box
ms: Kotak Kosong

en: Slashed
ms: Garis condong

en: Integral Symbol
ms: Simbol pengamiran

en: Crow Foot
ms: Kaki Gagak

en: Cross
ms: Silang

en: Filled Concave
ms: Cekung Berisi

en: Blanked Concave
ms: Cekung Kosong

en: Round
ms: Bulat

en: Open Round
ms: Bulat Terbuka

en: Internal error: Setting corner type of endpoint of bezier
ms: Ralat dalaman: Setkan jenis penjuru bagi titik akhir bezier

en: Can't find standard object
ms: Tidak dapat mencari objek piawai

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
ms: Fail %s tidak mempunyai spesfikasi pengekodan;
    dianggap ia dikodkan dalam %s

en: Taking point value of non-point node.
ms: Ambil nilai titik nod bukan-titik

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
ms: Nilai titik x "%s" %f tidak betul; buangkannya

en: Error parsing point.
ms: Ralat menghantar titik

note: don't bother with useless warnings (see above)
en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
ms: Nilai titik y "%s" %f tidak betul; buangkannya

en: Your local character set is UTF-8. Because of issues with libxml1 and the support of files generated by previous versions of dia, you will encounter  problems. Please report to dia-list@gnome.org if you see this message.
ms: Aksara setempat anda setkan adalah UTF-8.  Kerana isu dengan libxml1 dan fail sokongan dihasilkan oleh versi dia sebelumnya, anda akan menghadapi masalah. Sila laporkan kepada dia-list@gnome.org jika anda melihat mesej ini.

en: Arrow Properties
ms: Ciri-ciri Panah

en: Details...
ms: Terperinci...

en: Font name
ms: Nama font

en: The X string that represents this font.
ms: Rentetan X yang mewakili font ini.

en: Preview text
ms: Prebiu teks

en: The text to display in order to demonstrate the selected font.
ms: Teks untuk dipaparkan supaya mendemonstrasikan font yang dipilih

en: _Family:
ms: _Keluarga:

en: _Style:
ms: _Gaya:

en: Si_ze:
ms: Sai_z:

note: create the text entry widget
en: _Preview:
ms: _Pralihat:

en: Font Selection
ms: Pemilihan Font

en: gdk_renderer: Unsupported fill mode specified!
ms: gdk_renderer: Mod isian tak disokong dinyatakan!

en: Line Style Properties
ms: Ciri-ciri gaya Garisan

en: Multiple export filters with unique name %s
ms: Penapis eksport gandaan dengan nama unik %s

en: Can't load font %s.
ms: Tidak boleh memuatkan fon %s.

en: Warning
ms: Amaran

en: There is one similar message.
ms: Terdapat satu mesej yang sama.

en: Show repeated messages
ms: Tunjukkan mesej ulangan

en: There are %d similar messages.
ms: Terdapat %d mesej yang sama.

en: Notice
ms: Notis

en: Error loading defaults '%s'.
    Not a Dia diagram file.
ms: Ralat memuatkan piawai '%s'.
    Bukan fail diagram Dia.

en: Could not deduce correct path for `%s'
ms: Tidak boleh membuat kesimpulan laluan yang betul bagi `%s'

en: Could not load plugin '%s'
    %s
ms: Tidak boleh memuatkan plugin '%s'
    %s

en: Could not find plugin init function in `%s'
ms: Tidak boleh menjumpai fungsi awalan plugin dalam '%s'

en: Missing symbol 'dia_plugin_init'
ms: Simbol hilang 'dia_plugin_init'

en: dia_plugin_init() call failed
ms: panggilan awalan_plugin_dia() gagal

en: %s Plugin could not be unloaded
ms: %s Plugin tidak boleh dimuatkan

en: Could not open `%s'
    `%s'
ms: tak dapat buka `%s'
    `%s'

en: Left
ms: Kiri

en: Center
ms: Tengah

en: Right
ms: Kanan

en: Line color
ms: Warna garis

en: Line style
ms: Gaya garisan

en: Draw background
ms: Lukis latar belakang

en: Start arrow
ms: Mula panah

en: End arrow
ms: Akhir panah

en: Text alignment
ms: Jajaran teks

note: all this just to make the defaults selectable ...
en: Font
ms: Fon

en: Font size
ms: Saiz fon

en: Couldn't find font family for %s
ms: Tidak menjumpai keluarga font bagi  %s

note: Translators: Menu item Noun/Material/Solid
en: Solid
ms: Tegar

en: Dashed
ms: Sengkang

en: Dash-Dot
ms: Sengkang-Bintik

en: Dash-Dot-Dot
ms: Sengkang-Bintik-Bintik

en: Dotted
ms: Berbintik

note: fs->sizebox = GTK_HBOX(box);
en: Dash length:
ms: Panjang sengkang:

en: Select color
ms: Pilih warna

en: Select image file
ms: Pilih fail imej

en: Browse
ms: Lungsur

en: Key:
ms: Kekunci:

en: Weak key:
ms: Kunci lemah:

en: Derived:
ms: Diterbit:

en: Multivalue:
ms: Pelbagai nilai:

en: Attribute
ms: Atribut

en: Weak:
ms: Lemah:

en: Entity
ms: Entiti

en: Entity/Relationship diagram objects
ms: Entiti/Perhubungan objek diagram

en: Total:
ms: Jumlah:

en: Add segment
ms: Tambah segmen

en: Delete segment
ms: Hapuskan segmen

en: Left Cardinality:
ms: Kardinal Kiri:

en: Right Cardinality:
ms: Kardinal Kanan:

en: Rotate:
ms: Putar:

en: Identifying:
ms: Pengecam:

en: Relationship
ms: Hubungan

note: Translators: Menu item Noun/Energy
en: Energy
ms: Tenaga

note: Translators: Menu item Noun/Material
en: Material
ms: Bahan

note: Translators: Menu item Verb/Signal Translators: Menu item Verb/Signal/Signal Translators: Menu item Noun/Signal Translators: Menu item Noun/Signal/Signal
en: Signal
ms: Isyarat

en: Function structure diagram objects
ms: Fungsi struktur objek diagram

en: Wish function
ms: Mengharap fungsi

en: User function
ms: Fungsi pengguna

note: Translators: Menu item Verb
en: Verb
ms: Kata kerja

note: Translators: Menu item Verb/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Channel
en: Channel
ms: Saluran

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Receive
en: Receive
ms: Terima

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Allow Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Allow
en: Allow
ms: Izin

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Form Entrance
en: Form Entrance
ms: Borang Kemasukan

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Capture Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Capture
en: Capture
ms: Cekup

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Discharge
en: Discharge
ms: Abaikan

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Dispose
en: Dispose
ms: Buang

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transfer
en: Transfer
ms: Pemindahan

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Transport
en: Transport
ms: Pengangkutan

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Lift
en: Lift
ms: Lif

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Move
en: Move
ms: Pindah

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transmit
en: Transmit
ms: Pindah

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Conduct
en: Conduct
ms: Urus

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Convey
en: Convey
ms: Bawa

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Guide
en: Guide
ms: Panduan

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Direct
en: Direct
ms: Langsung

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Straighten
en: Straighten
ms: Meluruskan

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Steer
en: Steer
ms: Kemudi

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Translate
en: Translate
ms: Terjemah

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Rotate
en: Rotate
ms: Putar

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Turn
en: Turn
ms: Pasang

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Spin
en: Spin
ms: Putar

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Allow DOF
en: Allow DOF
ms: Benarkan DOF

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Constrain
en: Constrain
ms: Sekat

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Unlock
en: Unlock
ms: Tidak berkunci

note: Translators: Menu item Verb/Support Translators: Menu item Verb/Support/Support
en: Support
ms: Sokongan

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Stop
en: Stop
ms: Henti

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Insulate
en: Insulate
ms: Menebat

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Protect
en: Protect
ms: Lindung

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Prevent Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Prevent
en: Prevent
ms: Cegah

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Shield
en: Shield
ms: Lindung

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Inhibit
en: Inhibit
ms: Sekat

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Stabilize
en: Stabilize
ms: Menstabil

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Steady
en: Steady
ms: Sedia

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Secure
en: Secure
ms: Selamat

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Attach Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Attach
en: Attach
ms: Kepil

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Mount
en: Mount
ms: Lekap

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Lock
en: Lock
ms: Kunci

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Fasten
en: Fasten
ms: Mengukuhkan

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Hold
en: Hold
ms: Pegang

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position Translators: Menu item Verb/Support/Position/Position
en: Position
ms: Posisi

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Orient
en: Orient
ms: Tentukan

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Locate Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Locate
en: Locate
ms: Letakkan

note: Translators: Menu item Verb/Connect Translators: Menu item Verb/Connect/Connect
en: Connect
ms: Sambung

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Couple
en: Couple
ms: Pasangan

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Join
en: Join
ms: Sertai

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Assemble
en: Assemble
ms: Kumpul

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Mix
en: Mix
ms: Adun

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Combine
en: Combine
ms: Gabung

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Blend
en: Blend
ms: Campur

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Add
en: Add
ms: Tambah

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Pack
en: Pack
ms: Pek

note: Translators: Menu item Verb/Branch Translators: Menu item Verb/Branch/Branch
en: Branch
ms: Cabang

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Separate
en: Separate
ms: Pisahkan

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Switch
en: Switch
ms: Tukar

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Divide
en: Divide
ms: Bahagi

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Release
en: Release
ms: Keluaran

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Detach
en: Detach
ms: Leraikan

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Disconnect
en: Disconnect
ms: Putus

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Cut
en: Cut
ms: Potong

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Sand
en: Sand
ms: Pasir

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Drill
en: Drill
ms: Gerudi

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Refine
en: Refine
ms: Tapis

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Purify
en: Purify
ms: Bersihkan

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Strain
en: Strain
ms: Tegangkan

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Filter
en: Filter
ms: Penapis

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Percolate
en: Percolate
ms: Tapis

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Clear
en: Clear
ms: Kosongkan

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Distribute
en: Distribute
ms: Agih

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diverge
en: Diverge
ms: Mencapah

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Scatter
en: Scatter
ms: Menabur

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Disperse
en: Disperse
ms: Selerak

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diffuse Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Diffuse
en: Diffuse
ms: Sebar

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Empty
en: Empty
ms: Kosong

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dissipate
en: Dissipate
ms: Suraikan

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Absorb
en: Absorb
ms: Serap

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dampen
en: Dampen
ms: Melembapkan

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dispel
en: Dispel
ms: Hilangkan

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Resist
en: Resist
ms: Tahan

note: Translators: Menu item Verb/Provision Translators: Menu item Verb/Provision/Provision
en: Provision
ms: Peruntukan

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Store
en: Store
ms: Setor

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Contain
en: Contain
ms: Mengandungi

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Collect
en: Collect
ms: Kutip

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Reserve
en: Reserve
ms: Simpan

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Supply
en: Supply
ms: Bekal

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Fill
en: Fill
ms: Isi

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Provide
en: Provide
ms: Sediakan

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Replenish
en: Replenish
ms: Menambah

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Expose
en: Expose
ms: Dedah

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Extract
en: Extract
ms: Ekstrak

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Control Magnitude
en: Control Magnitude
ms: Magnitud Kawalan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Actuate
en: Actuate
ms: Dorongan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Start
en: Start
ms: Mula

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Initiate
en: Initiate
ms: Permulaan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Regulate
en: Regulate
ms: Selaras

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Control Translators: Menu item Noun/Signal/Control
en: Control
ms: Kawalan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Enable
en: Enable
ms: Hidupkan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Disable
en: Disable
ms: Dimatikan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Limit
en: Limit
ms: Had

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Interrupt
en: Interrupt
ms: Gangguan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Change
en: Change
ms: Tukar

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Increase
en: Increase
ms: Naikkan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Decrease
en: Decrease
ms: Kurangkan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Amplify
en: Amplify
ms: Kuatkan bunyi

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Reduce
en: Reduce
ms: Kurangkan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Normalize
en: Normalize
ms: Normalkan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Multiply
en: Multiply
ms: Darab

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Scale
en: Scale
ms: Skala

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Rectify
en: Rectify
ms: Betulkan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Adjust
en: Adjust
ms: Selaraskan

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Form
en: Form
ms: Borang

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compact
en: Compact
ms: Padat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Crush
en: Crush
ms: Hancur

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Shape
en: Shape
ms: Bentuk

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compress
en: Compress
ms: Mampat

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Pierce
en: Pierce
ms: Menembusi

note: Translators: Menu item Verb/Convert Translators: Menu item Verb/Convert/Convert
en: Convert
ms: Tukar

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Transform
en: Transform
ms: Jelmakan

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Liquefy
en: Liquefy
ms: Cairkan

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Solidify
en: Solidify
ms: Mengeraskan

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Evaporate
en: Evaporate
ms: Sejatkan

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Sublimate
en: Sublimate
ms: Mengubahkan

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Condense
en: Condense
ms: Ringkaskan

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Integrate
en: Integrate
ms: Kamir

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Differentiate
en: Differentiate
ms: Perbezaan

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Process
en: Process
ms: Proses

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Sense
en: Sense
ms: Makna

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Perceive
en: Perceive
ms: Melihat

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Recognize
en: Recognize
ms: Mengecam

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Discern
en: Discern
ms: Mencerap

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Check
en: Check
ms: Periksa

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Verify
en: Verify
ms: Tentusah

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Indicate
en: Indicate
ms: Tandakan

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Mark
en: Mark
ms: Tanda

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Display
en: Display
ms: Papar

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Measure
en: Measure
ms: Ukur

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Calculate
en: Calculate
ms: Kalkulator

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Represent
en: Represent
ms: Wakil

note: Translators: Menu item Noun
en: Noun
ms: Kata nama

note: Translators: Menu item Noun/Material/Liquid
en: Liquid
ms: Cecair

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human Translators: Menu item Noun/Material/Human/Human Translators: Menu item Noun/Energy/Human
en: Human
ms: Manusia

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Hand
en: Hand
ms: Tangan

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Foot
en: Foot
ms: Kaki

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Head
en: Head
ms: Kepala

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Toe
en: Toe
ms: Jari kaki

note: Translators: Menu item Noun/Material/Biological
en: Biological
ms: Biologikal

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical
en: Mechanical
ms: Mekanikal

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Mech. Energy
en: Mech. Energy
ms: Tenaga Mekanikal

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translation
en: Translation
ms: Terjemahan

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Force
en: Force
ms: Daya

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotation
en: Rotation
ms: Kilasan

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Torque
en: Torque
ms: Tork

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Random Motion
en: Random Motion
ms: Pergerakan Rawak

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Vibration
en: Vibration
ms: Getaran

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotational Energy
en: Rotational Energy
ms: Tenaga Pemusingan

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translational Energy
en: Translational Energy
ms: Tenaga Terjemahan

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity
en: Electrical
ms: Elektronik

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Electricity
en: Electricity
ms: Elektrik

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Voltage
en: Voltage
ms: Voltan

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Current
en: Current
ms: Semasa

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic
en: Hydraulic
ms: Hidrolik

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Pressure
en: Pressure
ms: Tekanan

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Volumetric Flow
en: Volumetric Flow
ms: Aliran Volumetrik

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal
en: Thermal
ms: Haba

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Heat
en: Heat
ms: Haba

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Conduction
en: Conduction
ms: Pengalir

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Convection
en: Convection
ms: Pemanasan

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Radiation Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radiation
en: Radiation
ms: Radiasi

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Pneumatic
en: Pneumatic
ms: Pneumatik

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Chemical
en: Chemical
ms: Kimia

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive
en: Radioactive
ms: Radioaktif

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Microwaves
en: Microwaves
ms: Gelombang mikro

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radio waves
en: Radio waves
ms: Gelombang Radio

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/X-Rays
en: X-Rays
ms: Sinar-X

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Gamma Rays
en: Gamma Rays
ms: Sinaran Gamma

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Acoustic Energy
en: Acoustic Energy
ms: Tenaga Akustik

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Optical Energy
en: Optical Energy
ms: Tenaga Optikal

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Solar Energy
en: Solar Energy
ms: Tenaga Solar

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Magnetic Energy
en: Magnetic Energy
ms: Tenaga Magnet

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Motion
en: Human Motion
ms: Pergerakan Manusia

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Force
en: Human Force
ms: Kuasa Manusia

en: User/Device Fn
ms: Pengguna/Peranti Fn

en: Wish Fn
ms: Kehendak Fn

en: Macro call
ms: Panggilan Makro

en: This action is a call to a macro-step
ms: Tindakan ini adalah panggilan untuk langkah-makro

en: Condition
ms: Keadaan

en: The boolean equation of the condition
ms: Syarat persamaan boolean

en: The condition's font
ms: Syarat fon

en: The condition's font size
ms: Syarat saiz fon

en: Color
ms: Warna

en: The condition's color
ms: Syarat warna

en: GRAFCET diagram objects
ms: Objek diagram GRAFCET

en: Regular step
ms: Langkah Biasa

en: Initial step
ms: Langkah Permulaan

en: Macro entry step
ms: Langkah kemasukan Makro

en: Macro exit step
ms: Langkah keluar makro

en: Macro call step
ms: Langkah panggilan Makro

en: Subprogram call step
ms: Langkah panggilan subprogram

en: Step name
ms: Nama langkah

en: The name of the step
ms: Nama langkah

en: Step type
ms: Jenis langkah

en: The kind of step
ms: Jenis langkah

en: Active
ms: Aktif

en: Shows a red dot to figure the step's activity
ms: Papar dot merah untuk memerhati langkah aktiviti

en: Receptivity
ms: Kepenerimaan

en: The boolean equation of the receptivity
ms: Persamaan boolean kepenerimaan

en: The receptivity's font
ms: Fon kepenerimaan

en: The receptivity's font size
ms: Saiz fon kepenerimaan

en: The receptivity's color
ms: Warna kepenerimaan

en: North point
ms: Titik utara

en: South point
ms: Titik Selatan

en: Draw arrow heads on upward arcs:
ms: Lukis kepala panah pada arca ke atas:

en: OR
ms: ATAU

en: Vergent type:
ms: Jenis Vergent:

en: Add connection point
ms: Tambah titik sambungan

en: Delete  connection point
ms: Padam titik sambungan

en: GRAFCET OR/AND vergent
ms: vergent GRAFCET OR/AND

en: Dependency
ms: Kebergantungan

en: Delete connection point
ms: Hapuskan titik sambungan?

en: Message:
ms: Mesej:

en: Arrow line width
ms: Lebar garis panah

en: Seconds arrow line width
ms: Lebar garisan panah kedua

en: Show hours
ms: Papar jam

en: Miscellaneous objects
ms: Objek Lain-lain

en: Import resource (not shown upstairs)
ms: Import sumber (tidak tunjukkan atas)

en: Imply resource (not shown downstairs)
ms: Sifatkan sumber (tidak tunjukkan bawah)

en: Dotted arrow
ms: Panah berdot

en: disable arrow heads
ms: Matikan kepala panah

en: Flow style:
ms: Gaya aliran:

en: Automatically gray vertical flows:
ms: Automatik mengalirkan kelabu secara mengufuk:

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
ms: Untuk mempertingkatkan pembacaan dengan mudah, aliran yang bermula dan berakhir secara menegak boleh dirender kelabu.

en: SADT Arrow
ms: Panah SADT

en: Text padding
ms: Lapik teks

en: Activity/Data identifier
ms: Aktiviti/Pengecam Data

en: The identifier which appears in the lower right corner of the Box
ms: Pengecam yang mana muncul pada sudut bawah kiri Kotak

en: SADT box
ms: Kekotak SADT

en: SADT diagram objects
ms: Objek diagram SADT

en: Actor
ms: Pelakon

en: Direction:
ms: Hala:

en: From A to B
ms: Daripada A ke B

en: From B to A
ms: Daripada B ke A

en: Side A
ms: Bahagian A

en: Side B
ms: Bahagian B

en: Role:
ms: Tugas:

en: Multiplicity:
ms: Pendaraban

en: Visibility:
ms: Penglihatan:

en: Public
ms: Awam

en: Private
ms: Persendirian

en: Protected
ms: Dilindungi

en: Implementation
ms: Implementasi

note: Show arrow:
en: Show arrow
ms: Papar panah

note: Aggregate
en: Aggregate
ms: Agregat

note: Composition
en: Composition
ms: Karangan

en: Class
ms: Kelas

en: Stereotype
ms: Stereotaip

en: Comment
ms: Komen

en: Abstract
ms: Abstrak

en: Template
ms: Templat

en: Suppress Attributes
ms: Sekat Atribut

en: Suppress Operations
ms: Sekat Operasi

en: Visible Attributes
ms: Atribut Kelihatan

en: Visible Operations
ms: Operasi Kelihatan

en: Visible Comments
ms: Komen kelihatan

en: Attributes
ms: Atribut

en: Operations
ms: Operasi

en: Class name:
ms: Nama kelas:

en: Stereotype:
ms: Stereotaip

en: Comment:
ms: Komen:

en: Attributes visible
ms: Atribut dapat dilihat

en: Operations visible
ms: Operasi dapat dilihat

en: Suppress operations
ms: Sekat operasi

en: Comments visible
ms: Komen boleh lihat

note: head line
en: Kind
ms: Jenis

en: Size
ms: Saiz

en: Class Name
ms: Nama Kelas

en: Abstract Class
ms: Kelas Abstrak

en: Foreground Color
ms: Warna Latar Depan

en: Background Color
ms: Warna Latar Belakang

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Move up
ms: Naik atas

en: Move down
ms: Turun bawah

en: Attribute data
ms: Data atribut

en: Value:
ms: Nilai:

en: Class scope
ms: Skop kelas

en: Operation data
ms: Data operasi

en: Inheritance type:
ms: Jenis pewarisan:

en: Polymorphic (virtual)
ms: Polymorhic (maya)

en: Leaf (final)
ms: Dedaun (akhir)

en: Query
ms: Kueri

en: Parameters:
ms: Parameter:

en: Parameter data
ms: Data parameter

en: Def. value:
ms: Nilai default:

en: Undefined
ms: Tak tertakrif

en: In
ms: Masuk

en: Out
ms: Keluar

en: In & Out
ms: Dalam & Keluar

en: Template class
ms: Kelas templat

en: Formal parameter data
ms: Terlalu banyak parameter

en: Boundary
ms: Sempadan

en: Is object
ms: Adalah objek

en: Facet
ms: Sudut

en: Receptacle
ms: Bekas

en: Event Source
ms: Sumber Acara

en: Event Sink
ms: Peristiwa Lenyap

en: Constraint:
ms: Pengekangan:

en: Show arrow:
ms: Papar panah:

en: Interface:
ms: Antaramuka:

en: Draw focus of control:
ms: Lukis fokus bagi kawalan:

en: Draw destruction mark:
ms: Tanda kehancuran lukisan:

en: Add connection points
ms: Tambah titik sambungan

en: Remove connection points
ms: Buang titik sambungan

en: UML Lifeline
ms: Perhubungan UML

en: Call
ms: Panggil

en: Create
ms: Cipta

en: Destroy
ms: Musnah

en: Simple
ms: Ringkas

en: Return
ms: Kembali

en: Send
ms: Hantar

en: Recursive
ms: Rekursif

en: Message type:
ms: Jenis mesej:

en: Explicit state
ms: Keadaan eksplisit

en: Active object
ms: Objek aktif

en: Show attributes
ms: Papar atribut

en: Multiple instance
ms: Contoh gandaan

note: Would like to create a state_term instead, but making the connections * is a pain
en: This diagram uses the State object for initial/final states.
    That option will go away in future versions.
    Please use the Initial/Final State object instead
ms: Diagram ini menggunakan keadaan objek untuk permulaan/akhiran setiap keadaan.
    Opsyen ini tiada lagi pada versi akan datang.
    Sila gunakan objek Keadaan Permulaan/Akhiran sebagai ganti

en: Is final
ms: Terakhir

en: Parameters
ms: Parameter

en: Text outside
ms: Teks diluar

en: Collaboration
ms: Kerjasama

en: Bond graph objects
ms: Objek ikatan graf

en: Chronogram diagram objects
ms: Objek diagram Chronogram

en: Data name
ms: Nama data

en: Events
ms: Acara

en: Event specification
ms: Spesifikasi peristiwa

en: @ time    set the pointer at an absolute time.
    ( duration  sets the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  sets the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  sets the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    example : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
ms: @ masa  setkan penunjuk pada masa yang sempurna.
    ( tempoh   setkan signal ke atas, kemudian tunggu 'jangka masa'.
    ) tempoh   setkan signal ke bawah, kemudian tunggu 'jangka masa'.
    tempoh u  setkan signat kepada keadaan "tak diketahui", kemudian tunggu 'jangka masa'.
    contoh : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)

en: Start time
ms: Masa mula

en: End time
ms: Masa akhir

en: Rise time
ms: Masa kemuncak

en: Fall time
ms: Masa jatuh

en: Multi-bit data
ms: Data bit berbilang

en: Aspect
ms: Aspek

en: Data color
ms: Warna data

en: Data line width
ms: Lebar garis data

en: Time data
ms: Data masa

en: Major time step
ms: Langkah masa major

en: Minor time step
ms: Langkah masa minor

en: Minor step line width
ms: Langkah minor lebar garisan

en: Custom
ms: Tersendiri

en: Custom XML shapes loader
ms: Pemuat bentuk XML biasa

en: Flip horizontal
ms: Flip mengufuk

en: Flip vertical
ms: Flip menegak

en: Flip Horizontal
ms: Flip Mengufuk

en: Flip Vertical
ms: Flip Menegak

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
ms: Tidak dapat membuka fail '%s' bagi jenis objek '%s'.

en: Corner radius
ms: Jejari penjuru

en: Flowchart objects
ms: objek cartalir

en: Shear angle
ms: Sudut ricih

en: Add Handle
ms: Tambah Pengendali

en: Delete Handle
ms: Padam Pengendali

en: Network diagram objects
ms: Objek diagram Rangkaian

en: Curve distance
ms: Jarak lengkung

en: Add Segment
ms: Tambah Segmen

en: Delete Segment
ms: Hapus Segmen

en: Symmetric control
ms: Kawalan simetrik

en: Smooth control
ms: Kawalan lancar

en: Cusp control
ms: Kawalan bucu

en: Image file
ms: fail imej

en: Draw border
ms: Lukis sempadan

en: Keep aspect ratio
ms: Kekalkan nisbah aspek

note: Found file in same dir as diagram. Found file in current dir.
en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
ms: Imej fail '%s' tidak dijumpai dalam direktori tersebut.
    Gunakan fail '%s' sebagai ganti

note: Didn't find file in current dir.
en: The image file '%s' was not found.
ms: Imej fail '%s' tidak dijumpai.

en: Arrows
ms: Panah

en: Start point
ms: Titik mula

en: End point
ms: Titik akhir:

en: Add Corner
ms: Tambah Sudut

en: Delete Corner
ms: Padam Sudut

en: Standard objects
ms: Objek piawai

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
ms: Panjang baris imej lebih besar daripada tatasusunan sel maksimum.
    Imej tidak dieksport ke CGM.

en: Computer Graphics Metafile
ms: Metafail Grafik Komputer

en: Computer Graphics Metafile export filter
ms: Penapis eksport Metafail Grafik Komputer

en: Drawing Interchange File
ms: Fail Saling Tukar Lukisan

en: Bad vertex bulge
ms: Puncak pembonjolan teruk

en: Scale: %f
ms: Skala: %f

en: Unknown dxf code %d
ms: Kod dxf %d tidak diketahui

en: Drawing Interchange File import and export filters
ms: Penapis import dan eksport Fail Saling Tukar Lukisan

en: HP Graphics Language
ms: Bahasa Grafik HP

en: HP Graphics Language export filter
ms: Penapis eksport bahasa Grafik HP

en: TeX Metapost export filter
ms: Penapis eksport TeX Metapost

en: TeX Metapost macros
ms: Makro TeX Metapost

en: Could not save file:
    %s
    %s
ms: Tidak dapat menyimpan fail:
    %s
    %s

en: gdk-pixbuf based bitmap export/import
ms: gdk-pixbuf berdarsarkan eksport/import bitmap

en: Not valid UTF8
ms: UTF8 tidak sah

en: TeX Pstricks export filter
ms: Penapis eksport TeX Pstricks

en: TeX PSTricks macros
ms: Makro TeX PSTricks

en: Python scripting support
ms: Sokongan skrip Python

en: Can't export png without libart!
ms: Tidak boleh eksport png tanpa libart

en: dia shape export filter
ms: Penapis eksport bentuk dia

en: Scalable Vector Graphics
ms: Grafik Vektor Berskala

en: root element was '%s' -- expecting 'svg'.
ms: elemen akar adalah '%s' -- dijangkakan.

en: Scalable Vector Graphics import and export filters
ms: Penapis import dan eksport Grafik Vektor Berskala

en: Couldn't read color: %s
ms: Tidak dapat membaca warna: %s

en: Couldn't open: '%s' for writing.
ms: Tidak boleh membuka: '%s' untuk ditulis.

en: Windows Meta File
ms: Fail Meta Tetingkap

en: WMF export filter
ms: Penapis eksport WMF

en: File: %s type/version unsupported.
ms: Jenis/versi fail: %s tidak disokong.

en: WordPerfect Graphics export filter
ms: Penapis eksport Grafik WordPerfect

en: FIG format has no equivalent of arrow style %s, using simple arrow.
ms: Format FIG tidak bersesuaian dengan gaya anak panah %s, gunakan anak panah mudah.

en: No more user-definable colors - using black
ms: Tiada lagi warna pengguna-tertakrif - gunakan hitam

en: XFig format
ms: Format XFig

en: Patterns are not supported by Dia
ms: Corak adalah tidak disokong oleh Dia

en: Triple-dotted lines are not supported by Dia, using double-dotted
ms: Garisan bintik tiga kali ganda tidak disokong oleh Dia, gunakan bintik dua kali ganda

en: Line style %d should not appear
ms: Gaya garisan %d tidak seharusnya muncul

en: Error while reading %dth of %d points: %s
ms: Ralat apabila membaca %dth titik %d: %s

en: Error while reading arrowhead
ms: Ralat apabila membaca kepala anak panah

en: Unknown arrow type %d
ms: Jenis anak panah %d tak diketahui

en: Couldn't read ellipse info: %s
ms: Tidak boleh membaca info elips: %s

en: Couldn't read polyline info: %s
ms: Tidak dapat membuang fail: %s

en: Couldn't read flipped bit: %s
ms: Tidak boleh membaca petikan bit: %s

en: Negative corner radius, negating
ms: Penjuru radius negatif, negating

en: Unknown polyline subtype: %d
ms: Subjenis polyline tak diketahui: %d

en: Couldn't read spline info: %s
ms: Tidak dapat membaca info spline: %s

note: Open approximated spline Closed approximated spline
en: Cannot convert approximated spline yet.
ms: Tidak boleh tukar anggaran spline lagi.

en: Unknown spline subtype: %d
ms: Subjenis spline tak diketahui: %d

en: Couldn't read arc info: %s
ms: Tidak dapat membaca info lengkok:  %s

en: Couldn't read text info: %s
ms: Tidak dapat membaca info teks: %s

en: Couldn't identify FIG object: %s
ms: Tidak dapat mengenalpasti objek FIG: %s

en: Compound end outside compound
ms: Kawasan berakhir di luar kawasan

en: Couldn't read group extend: %s
ms: Tidak dapat membaca kumpulan tambahan: %s

en: Unknown object type %d
ms: Jenis objek tak diketahui %d

en: `%s' is not one of `%s' or `%s'
ms: `%s' bukan salah satu `%s' atau `%s'

en: Error reading paper size: %s
ms: Ralat membaca saiz kertas: %s

en: Unknown paper size `%s', using default
ms: Saiz kertas `%s' tak diketahui, gunakan piawai

en: Error reading paper orientation: %s
ms: Ralat membaca orientasi kertas: %s

en: Error reading justification: %s
ms: Ralat membaca justifikasi: %s

en: Error reading units: %s
ms: Ralat membaca unit: %s

en: Error reading magnification: %s
ms: Ralat membaca pembesaran: %s

en: Error reading multipage indicator: %s
ms: Ralat membaca pelbagai halaman penunjuk : %s

en: Error reading transparent color: %s
ms: Ralat membaca warna lutsinar: %s

en: Error reading FIG file: %s
ms: Ralat membaca fail FIG: %s

en: Premature end of FIG file
ms: Akhir fail FIG matang

en: Error reading resolution: %s
ms: Ralat membaca resolusi: %s

en: Doesn't look like a Fig file: %s
ms: Tidak dilihat seperti fail FIG: %s

en: This is a FIG version %d.%d file, I may not understand it
ms: Ini adalah FIG versi %d.Fail %d, Saya mungkin tidak memahaminya

en: XFig File Format
ms: Fail Format XFig

en: Fig Format import and export filter
ms: Penapis import dan eksport Format Fig

en: Error while parsing %s
ms: Ralat semasa mengurai %s

en: Error while parsing stylesheet %s
ms: Ralat semasa mengurai lembaran gaya %s

en: Error while applying stylesheet %s
ms: Ralat semasa menggunakan lembaran gaya %s

en: Error while parsing stylesheet: %s
ms: Ralat semasa mengurai lembaran gaya: %s

en: Error while applying stylesheet: %s
ms: Ralat semasa menggunakan lembaran gaya: %s

en: XSL Transformation filter
ms: Penapis Pemindahan XSL

en: No valid configuration files found for the XSLT plugin, not loading.
ms: Tiada fail konfigurasi sah dijumpai bagi plugin XSLT, tidak dimuatkan.

en: Export through XSLT
ms: Eksport menerusi XSLT

en: From:
ms: Dari:

en: To:
ms: Ke:

note: Sheet Name: Assorted, was Geometric, maybe Basic Shapes instead? Leave as is for now, renaming too much hassle. Will probably need to split into seperate sheets soon anyway.
en: An Assorted Collection of Polygons, Beziergons and other Miscellaneous Geometric Shapes
ms: Pelbagai koleksi Poligon, Beziergons dan bermacam-macam lagi Bentuk Geometrik

note: Please talk to me before making any changes to this sheet
en: Assorted
ms: Kepelbagaian

en: Curved eight point star
ms: Lapan titik bintang melengkung

en: Curved four point star
ms: Empat titik bintang melengkung

en: Diamond
ms: Berlian

en: Down arrow
ms: Anak Panah bawah

en: Eight point star
ms: Lapan titik bintang

en: Four point star
ms: Empat titik bintang

en: Heart
ms: Hati

en: Heptagon. Seven sided shape
ms: Heptagon. Bentuk tujuh sisi

en: Hexagon. Six sided shape
ms: Heksagon. Bentuk enam sisi

en: Horizontal parallelogram
ms: Parallelogram mengufuk

en: Isoceles triangle
ms: Segitiga Isoceles

en: Left arrow
ms: Anak Panah Kiri

en: Left-right arrow
ms: Anak Panah kiri-kanan

en: Left-right-up arrow
ms: Anak Panah kiri-kanan-naik

en: Left-up arrow
ms: Anak Panah kiri-naik

en: Maltese cross
ms: Maltese bersilang

en: Notched left arrow
ms: Anak panah kiri ditakik

en: Notched right arrow
ms: Anak panah kanan ditakik

en: Octagon. Eight sided shape
ms: Oktogon. Bentuk lapan sisi

en: Pentagon block arrow
ms: Anak panah blok pentagon

en: Pentagon. Five sided shape
ms: Pentagom. Bentuk lima sisi

en: Perfect circle
ms: Bulatan penuh

en: Perfect square, height equals width
ms: Segiempat penuh, tinggi sama dengan lebar

en: Quad arrow
ms: Anak Panah Quad

en: Quarter circle
ms: Suku bulatan

en: Quarter moon
ms: Suku bulan

en: Right angle triangle
ms: Sudut kanan segitiga

en: Right arrow
ms: Anak panah kanan

en: Seven point star
ms: Tujuh titik bintang

en: Sharp eight point star
ms: Lapan titik bintang tajam

en: Six point star
ms: Enam titik bintang

en: Swiss cross
ms: Silang Swiss

en: Up arrow
ms: Anak panah atas

en: Up-down arrow
ms: Anak panah Atas-bawah

en: Up-down-left arrow
ms: Panah Naik-turun-kiri

en: Vertical parallelogram
ms: Parallelogram Menegak

en: Circuit
ms: Litar

en: Components for circuit diagrams
ms: Komponen untuk melukis diagram litar

en: Ground point
ms: Titik tanah

en: Horizontal jumper
ms: Pelompat Mengufuk

en: Horizontally aligned LED
ms: LED dijajarkan mengufuk

en: Horizontally aligned capacitor
ms: Kapasitor dijajarkan mengufuk

en: Horizontally aligned diode
ms: Diode dijajarkan mengufuk

en: Horizontally aligned fuse
ms: Fius dijajarkan mengufuk

en: Horizontally aligned inductor
ms: Induktor dijajarkan mengufuk

en: Horizontally aligned inductor (European)
ms: Induktor dijajarkan mengufuk (Eropah)

en: Horizontally aligned powersource
ms: Sumber kuasa dijajarkan mengufuk

en: Horizontally aligned resistor
ms: Perintang dijajarkan mengufuk

en: Horizontally aligned resistor (European)
ms: Perintang dijajarkan mengufuk (Eropah)

en: Horizontally aligned zener diode
ms: Zener diode dijajarkan mengufuk

en: Lamp
ms: Lampu

en: Microphone
ms: Mikrofon

en: NMOS transistor
ms: Transistor NMOS

en: NPN bipolar transistor
ms: Transistor dwipolar NPN

en: Operational amplifier
ms: Pengoperasian amplifier

en: PMOS transistor
ms: Transistor PMOS

en: PNP bipolar transistor
ms: Transistor dwipolar PNP

en: Speaker
ms: Pembesarsuara

en: Vertically aligned LED
ms: LED dijajarkan menegak

en: Vertically aligned capacitor
ms: Kapastior dijajarkan menegak

en: Vertically aligned diode
ms: Diode dijajarkan menegak

en: Vertically aligned fuse
ms: Fius dijajarkan menegak

en: Vertically aligned inductor
ms: Induktor dijajarkan menegak

en: Vertically aligned inductor (European)
ms: Induktor dijajarkan menegak (Eropah)

en: Vertically aligned powersource
ms: Sumber kuasa dijajarkan menegak

en: Vertically aligned resistor
ms: Perintang dijajarkan menegak

en: Vertically aligned resistor (European)
ms: Perintang dijajarkan menegak (Eropah)

en: Vertically aligned zener diode
ms: Zener diode dijajarkan menegak

en: 'if not' (normally closed) ladder contact
ms: 'jika tidak' (kebiasaannya tutup) tingkat hubungan

en: 'if' (normally open) ladder contact
ms: 'jika' (kebiasaannya buka) tingkat hubungan

en: 'jump' output variable
ms: 'lompat' pembolehubah output

en: 'reset' output variable
ms: 'set semula' pembolehubah output

en: 'set' output variable
ms: 'set' pembolehubah output

en: Components for LADDER circuits
ms: Komponen bagi litar LADDER

en: Ladder
ms: Tangga

en: Negative output variable
ms: Pembolehubah output negatif

en: Power-saved 'reset' output variable
ms: 'Set semula' Simpanan-kuasa pembolehubah output

en: Power-saved 'set' output variable
ms: 'Set' simpanan-kuasa pembolehubah output

en: Power-saved negative output variable
ms: Simpanan-kuasa pembolehubah output negatif

en: Power-saved simple output variable
ms: Simpanan-kuasa pembolehubah output mudah

en: Receptivity output variable
ms: Pembolehubah output mudah terima

en: Simple output variable
ms: Pembolehubah output mudah

en: Editor for Entity Relations Diagrams
ms: Editor bagi Diagram Perhubungan Entiti

en: Participation
ms: Penyertaan

en: Weak entity
ms: Entiti Lemah

en: Components for electric circuits
ms: Komponen bagi litar elektrik

en: Connection point
ms: Sambungan titik

en: Electric
ms: Elektrik

en: Editor for Function Structure Diagrams.
ms: Editor bagi Diagram Struktur Fungsi

en: Flow
ms: Aliran

en: Function
ms: Fungsi

en: Orthogonal polyline flow
ms: Aliran Ortogon polygaris

note: XXX
en: Collate
ms: Kumpul semak

en: Connector
ms: Penyambung

en: Decision
ms: Keputusan

en: Delay
ms: Tangguh

en: Document
ms: Dokumen

en: Flowchart
ms: Cartalir

en: Internal storage
ms: Storan dalaman

en: Magnetic disk
ms: Cakera magnetik

en: Magnetic drum
ms: Dram magnetik

en: Magnetic tape
ms: Pita magnetik

en: Manual input
ms: Input Manual

en: Manual operation
ms: Operasi Manual

en: Merge
ms: Gabung

en: Objects to draw flowcharts
ms: Objek untuk melukis cartaalir

note: XXX
en: Off page connector
ms: Halaman penyambung tutup

en: Offline storage
ms: Storan tutup talian

en: Or
ms: Atau

en: Predefined process
ms: Proses ditentukan semula

en: Preparation
ms: Persediaan

en: Process/Auxiliary Operation
ms: Proses/Operasi bantuan

en: Punched card
ms: Kad masuk

en: Punched tape
ms: Pita masuk

en: Sort
ms: Isih

note: XXX
en: Summing junction
ms: Penjumlahan simpang

en: Terminal Interrupt
ms: Gangguan terminal

en: Transaction file
ms: Transaksi fail

en: Transmittal tape
ms: Pita siaran

en: Action to associate to a step
ms: Tindakan untuk menggabungkan kaedah

en: Arc (upward)
ms: Lengkung (ke atas)

en: Condition (of an action)
ms: Keadaan (tindakan)

en: Macro sub-program call step
ms: Kaedah panggilan sub-program makro

en: Objects to design GRAFCET charts
ms: Objek untuk merekabentuk carta GRAFCET

en: Transition
ms: Peralihan

en: AND gate
ms: AND pagar

en: Boolean Logic
ms: Boolean Logik

en: Inverter
ms: Penyonsangan

en: Logic
ms: Logik

en: NAND gate
ms: NAND pagar

en: NOR gate
ms: NOR pagar

en: OR gate
ms: OR pagar

en: Simple buffer
ms: Penimbal data mudah

en: XOR gate
ms: XOR pagar

en: Large extension node
ms: Nod sambungan besar

en: Node center
ms: Nod ditengah

en: Small extension node
ms: Nod sambungan kecil

en: Tactical satellite communications terminal
ms: Terminal komunikasi satelit taktikal

en: U.S. Army Mobile Subscriber Equipment Components
ms: Komponen Peralatan Pelanggan telefon bimbit Tentera U.S.

en: Miscellaneous Shapes
ms: Kepelbagaian Bentuk

en: Traditional clock
ms: Jam Tradisional

en: 2/2 distributor
ms: 2/2 pengedar

en: 3/2 distributor
ms: 3/2 pengedar

en: 4/2 distributor
ms: 4/2 pengedar

en: 5/2 distributor
ms: 5/2 pengedar

en: Air exhaust orifice
ms: Orifis penghabisan udara

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
ms: Komponen bagi litar pneumatik dan hidraulik.

en: Double-effect jack
ms: Pengorek kesan-berganda

en: Electric command (double coil)
ms: Arahan elektrik (lingkaran berganda)

en: Electric command (single coil)
ms: Arahan elektrik (lingkaran tunggal)

en: Generic pressure source
ms: Sumber tekanan generik

en: Hydraulic pressure source
ms: Sumber tekanan hidraulik

en: Indirect command by hydraulic driver
ms: Arahan terus oleh pemacu hidraulik

en: Indirect command by pneumatic driver
ms: Arahan terus oleh pemacu pneumatik

en: Mechanical command by spring
ms: Arahan mekanikal oleh loncatan

en: Mechanical command by tappet
ms: Arahan mekanikal oleh tappet

en: Muscular command
ms: Arahan kuat

en: Normally-in simple-effect jack
ms: Kebiasaannya-dalam jek kesan khas-mudah

en: Normally-out simple-effect jack
ms: Kebiasaannya-luar jek kesan khas-mudah

en: Pneumatic pressure source
ms: Sumber tekanan pneumatik

en: Pneumatic/Hydraulic
ms: Pneumatik/Hidraulik

en: Push-button command
ms: Arahan butang-tolak

en: Activity/data box
ms: Mod aktiviti

en: Activity/data flow arrow
ms: Aktiviti/anak panah aliran data

en: Flow label
ms: Label aliran

en: Objects to design SADT diagrams
ms: Objek untuk merekabentuk diagram SADT

en: SADT/IDEF0
ms: SADT/IDEFO

en: Action being executed
ms: Arahan akan dilaksanakan

en: Block type reference
ms: Halang jenis rujukan

en: Function call
ms: Fungsi panggilan

en: Function header
ms: Fungsi pengepala

en: Generic text note
ms: Nota teks Generik

en: In/Out connector
ms: Dalam/Luar penyambung

en: Procedure return
ms: Prosedur kembali

en: Process type reference
ms: Proses jenis rujukan

en: Receive message
ms: Terima mesej

en: Save state
ms: Simpan keadaan

en: Send message
ms: Kirim mesej

en: Service type reference
ms: Keutamaan Nota Lekat

en: Specification and Description Language.
ms: Spesifikasi dan Huraian Bahasa

en: State
ms: Keadaan

en: Activity
ms: Aktiviti

en: Aggregation, one class is part of another
ms: Pengumpulan, satu kelas adalah sebahagian dari

en: Association, two classes are associated
ms: Persatuan, dua kelas adalah disatukan

en: Class stereotype icon
ms: Kelas ikon stereotaip

en: Component
ms: Komponen

en: Constraint, place a constraint on something
ms: Kekangan, letakkan kekangan dalam sesuatu

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
ms: Editor bagi Diagram Struktur Statik UML

en: Fork/union
ms: Garfu/gabungan

en: Generalization, class inheritance
ms: Kesimpulan umum, pewarisan kelas

en: Implements, class implements a specific interface
ms: Perlaksanaan, laksanakan kelas antaramuka spesifik

en: Initial/end state
ms: Nama singkatan/keadaan akhir

en: Large package
ms: Pakej besar

en: Lifeline
ms: Bariskehidupan

en: Message
ms: Mesej

en: Node
ms: Nod

en: Note
ms: Nota

en: Object
ms: Objek

en: Realizes, implements a specific interface
ms: Perlaksanaan, laksanakan antarmuka spesifik

en: Small package
ms: Pakej Kecil

en: Use case
ms: Guna huruf kecil/besar

en: Chronogram
ms: Program

en: Data line
ms: Baris data

en: Objects to design chronogram charts
ms: Objek untuk merekabentuk carta chronogram

en: Time scale
ms: Skala masa

en: Cisco - Computer
ms: Cisco - Komputer

en: CiscoSecurity
ms: SekuritCisco

en: CiscoWorks workstation
ms: StesyenKerja CiscoWorks

en: Computer shapes by Cisco
ms: Bentuk komputer oleh Cisco

en: Diskette
ms: Disket

en: File Server
ms: Fail Pelayan

en: HP Mini
ms: Mini HP

en: Handheld
ms: Pengendali

en: Host
ms: Hos

en: IBM Tower
ms: Menara IBM

en: IBM mainframe
ms: Kerangka utama IBM

en: Mini VAX
ms: VAX Mini

en: PC Video
ms: Video PC

en: Relational Database
ms: Pangkalan data hubungan

en: SUN workstation
ms: StesyenKerja SUN

en: Scanner
ms: Pengimbas

en: Server with PC Router
ms: Pelayan dengan Penghala PC

en: Storage array
ms: Storan tatasusunan

en: Supercomputer
ms: Superkomputer

en: Tablet
ms: Buku

en: WWW server
ms: Pelayan WWW

en: Web browser
ms: Pelayar Web

en: Web cluster
ms: Kelompok Web

en: Workgroup director
ms: Direktori kumpulan kerja

en: Broadband router
ms: Penghala

en: ISDN switch
ms: Switch ISDN

en: NetFlow router
ms: Penghala AliranJaring

en: RateMUX
ms: KadarMUX

en: Router
ms: Penghala

en: Wavelength router
ms: Penghala panjangalun

en: Workgroup switch
ms: Kumpulan kerja switch

en: Branch office
ms: Cawangan pejabat

en: Car
ms: Kereta

en: Cisco - Misc
ms: Cisco - Lain

en: File cabinet
ms: Kabinet Fail

en: Key
ms: Kekunci:

en: Miscellaneous shapes by Cisco
ms: Kepelbagaian bentuk oleh Cisco

en: Running man
ms: Lelaki sedang berlari

en: Satellite
ms: Satelit

en: Satellite dish
ms: Persediaan Satelit

en: Telecommuter
ms: Telekomuter

en: Telecommuter house
ms: Rumah telekomuter

en: Truck
ms: Trak

en: University
ms: Universiti

en: 3174 (desktop) cluster controller
ms: 3174 (desktop) pengawal kelompok

en: 3X74 (floor) cluster controller
ms: 3X74 (lantai) pengawal kelompok

en: AccessPoint
ms: TitikCapaian

en: BBFW media
ms: Media BBFW

en: Breakout box
ms: Pecahan kotak

en: Bridge
ms: Jambatan

en: Cisco - Network
ms: Cisco - Rangkaian

en: Cloud
ms: Awan

en: Directory Server
ms: Pelayan Direktori

en: IPTV broadcast server
ms: Pelayan siaran IPTV

en: IPTV content manager
ms: Kandungan pengurus IPTV

en: LAN to LAN
ms: LAN ke LAN

en: LocalDirector
ms: PengarahSetempat

en: LongReach CPE
ms: JangkauanPanjang CPE

en: Network shapes by Cisco
ms: Network dibentuk oleh Cisco

en: Repeater
ms: Pengulang

en: STB (set top box)
ms: STB (set kotak atas)

en: System controller
ms: Pengwal sistem

en: TokenRing
ms: GelangToken

en: CallManager
ms: PanggilanPengurus

en: Class 4/5 switch
ms: Suis kelas 4/5

en: Fax
ms: Faks

en: Generic softswitch
ms: Softswitch Generik

en: HootPhone
ms: TelefonHut

en: IAD router
ms: Penghala IAD

en: MoH server (Music on Hold)
ms: Pelayan MoH (Muzik yang dipegang)

en: Octel
ms: Oktel

en: Phone
ms: Telefon

en: Phone/Fax
ms: Telefon/Faks

en: SC2200/VSC3000 host
ms: Hos SC2200/VSC3000

en: TDM router
ms: Penghala TDM

en: Turret
ms: Menara kecil

en: Unity server
ms: Pelayan bersepadu

en: Virtual switch controller (VSC 3000)
ms: Pengawal switch maya (VSC 3000)

en: Aerator with bubbles
ms: Alat pengudaraan dengan bebuih

en: Backflow preventer
ms: Pencegah Limpah belakang

en: Basin
ms: Besen

en: Bivalent vertical rest
ms: Perletakan menegak Bivalent

en: Civil
ms: Awam

en: Civil Engineering Components
ms: Komponen Kejuruteraan Awam

en: Container
ms: Kontena

en: Final-settling basin
ms: Besen penyelesaian-akhir

en: Frequency converter
ms: Frekuensi penukar

en: Gas bottle
ms: Botol gas

en: Horizontal limiting line
ms: Had baris mengufuk

en: Horizontal rest
ms: Perletakan mengufuk

en: Horizontally aligned arrow
ms: Anak panah dijajarkan mengufuk

en: Horizontally aligned compressor
ms: Pemampat dijajarkan mengufuk

en: Horizontally aligned pump
ms: Pam dijajarkan mengufuk

en: Horizontally aligned valve
ms: Injap dijajarkan mengufuk

en: Preliminary clarification tank
ms: Penjelasan tindakan tangki

en: Reference line
ms: Rujukan baris

en: Soil
ms: Tanah

en: Vertical limiting line
ms: Baris had menegak

en: Vertical rest
ms: Perletakan menegak

en: Vertically aligned arrow
ms: Anak panah dijajarkan menegak

en: Vertically aligned compressor
ms: Pemampat dijajarkan menegak

en: Vertically aligned propeller
ms: Propeller dijajarkan menegak

en: Vertically aligned pump
ms: Pam dijajarkan menegak

en: Vertically aligned valve
ms: Injap dijajarkan menegak

en: Water level
ms: Aras air

en: Jigsaw - part_iiii
ms: Jigsaw - bahagian_iiii

en: Jigsaw - part_iiio
ms: Jigsawa - bahagian_iiio

en: Jigsaw - part_iioi
ms: Jigsaw - bahagian_iioi

en: Jigsaw - part_iioo
ms: Jigsaw - bahagian_iioo

en: Jigsaw - part_ioii
ms: Jigsaw - bahagian_ioii

en: Jigsaw - part_ioio
ms: Jigsaw - bahagian_ioio

en: Jigsaw - part_iooi
ms: Jigsaw - bahagian_iooi

en: Jigsaw - part_iooo
ms: Jigsaw - bahagian_iooo

en: Jigsaw - part_oiii
ms: Jigsaw - bahagian_oiii

en: Jigsaw - part_oiio
ms: Jigsaw - bahagian_oiio

en: Jigsaw - part_oioi
ms: Jigsaw - bahagian_oioi

en: Jigsaw - part_oioo
ms: Jigsaw - bahagian_oioo

en: Jigsaw - part_ooii
ms: Jigsaw - bahagian_ooii

en: Jigsaw - part_ooio
ms: Jigsaw - bahagian_ooio

en: Jigsaw - part_oooi
ms: Jigsaw - bahagian_oooi

en: Jigsaw - part_oooo
ms: Jigsaw - bahagian_oooo

en: Pieces of a jigsaw
ms: Serpihan jigsaw

en: 3 1/2 inch diskette
ms: Disket 3 1/2 inci

en: ATM switch symbol
ms: Simbol swtich ATM

en: Antenna for wireless transmission
ms: Antena bagi transmisi tanpawayar

en: Bigtower PC
ms: PC Menarabesar

en: Computer
ms: Komputer

en: Desktop PC
ms: PC Desktop

en: Digitizing board
ms: Mendigitkan papan

en: Ethernet bus
ms: Bas Internet

en: External DAT drive
ms: Pemacu Luaran DAT

en: Firewall router
ms: Penghala firewall

en: Laptop PC
ms: PC Laptop

en: Miditower PC
ms: PC Menara sederhana

en: Minitower PC
ms: PC menaramini

en: Mobile phone
ms: Telefon bimbit

en: Modular switching system
ms: Sistem pertukaran bermodul

en: Network
ms: Rangkaian

en: Network cloud
ms: Awan rangkaian

en: Objects to design network diagrams with
ms: Objek untuk mereka diagram rangkaian

en: Plotter
ms: Pemplot

en: RJ45 wall-plug
ms: Plug-dinding RJ45

en: Router symbol
ms: Simbol penghala

en: Simple modem
ms: Modem ringkas

en: Simple printer
ms: Pencetak ringkas

en: Speaker with integrated amplifier
ms: Pembesar suara dengan amplifier bersepadu

en: Speaker without amplifier
ms: Pembesar tanpa amplifier

en: Stackable hub or switch
ms: Kebolehtindanan hub atau switch

en: Storage
ms: Storan

en: Switch symbol
ms: Tukar simbol

en: Telephone
ms: Telefon

en: UNIX workstation
ms: StesyenKerja UNIX

en: WAN connection
ms: Sambungan WAN

en: WAN link
ms: Pautan WAN

en: Wall-plug for the scEAD cabling system
ms: Plug-dinding untuk sistem kabel scEAD

en: Workstation monitor
ms: Monitor stesyenkerja

en: ZIP disk
ms: Cakera ZIP

en: Log transfer manager or rep agent
ms: Log perpindahan pengurus atau agen rep

en: Objects to design Sybase replication domain diagrams with
ms: Objek untuk merekabentuk diagram domain replikasi Sybase dengan

en: Replication server manager
ms: Pengurus pelayan replikasi

en: Stable storage device
ms: Peranti storan stabil

en: Sybase client application
ms: Aplikasi klien Sybase

en: Sybase dataserver
ms: Pangkalandata Sybase

en: Sybase replication server
ms: Pelayan replikasi Sybase
