dialect-cldr-langs - en to kab translation catalogue (46 entries)

en: Akan
kab: Takanit

en: Amharic
kab: Tamahrict

en: Arabic
kab: Taɛrabt

en: Belarusian
kab: Tabilarusit

en: Bulgarian
kab: Tabulgarit

en: Bangla
kab: Tabengalit

en: Czech
kab: Tačikit

en: German
kab: Talmant

en: Greek
kab: Tagrikit

en: English
kab: Taglizit

en: Spanish
kab: Taspenyulit

en: Persian
kab: Tafarisit

en: French
kab: Tafransist

en: Hausa
kab: Tahwasit

en: Hindi
kab: Tahendit

en: Hungarian
kab: Tahungarit

en: Indonesian
kab: Tandunisit

en: Igbo
kab: Tigbut

en: Italian
kab: Taṭalyanit

en: Japanese
kab: Tajapunit

en: Javanese
kab: Tajavanit

en: Kabyle
kab: Taqbaylit

en: Khmer
kab: Takemrit

en: Korean
kab: Takurit

en: Malay
kab: Tamalawit

en: Burmese
kab: Taburmisit

en: Nepali
kab: Tanipalit

en: Dutch
kab: Tadučit

en: Punjabi
kab: Tapunjabit

en: Polish
kab: Tapulunit

en: Portuguese
kab: Tapurtugalit

en: Romanian
kab: Tarumanit

en: Russian
kab: Tarusit

en: Kinyarwanda
kab: Taruwandit

en: Somali
kab: Taṣumalit

en: Swedish
kab: Taswidit

en: Tamil
kab: Taṭamulit

en: Thai
kab: Taṭaylundit

en: Turkish
kab: Taṭurkit

en: Ukrainian
kab: Tukranit

en: Urdu
kab: Turdut

en: Vietnamese
kab: Tabyiṭnamit

en: Yoruba
kab: Tayurubit

en: Chinese
kab: Tacinwat, Tamundarint

en: Chinese, Mandarin
kab: Tacinwat, Tamundarint

en: Zulu
kab: Tazulut
