dialect-cldr-langs - en to el translation catalogue (582 entries)

en: Afar
el: Αφάρ

en: Abkhazian
el: Αμπχαζικά

en: Acehnese
el: Ατσινιζικά

en: Acoli
el: Ακολί

en: Adangme
el: Αντάνγκμε

en: Adyghe
el: Αντιγκέα

en: Avestan
el: Αβεστάν

en: Afrikaans
el: Αφρικάανς

en: Afrihili
el: Αφριχίλι

en: Aghem
el: Αγκέμ

en: Ainu
el: Αϊνού

en: Akan
el: Ακάν

en: Akkadian
el: Ακάντιαν

en: Aleut
el: Αλεούτ

en: Southern Altai
el: Νότια Αλτάι

en: Amharic
el: Αμχαρικά

en: Aragonese
el: Αραγονικά

en: Old English
el: Παλαιά Αγγλικά

en: Obolo
el: Ομπόλο

en: Angika
el: Ανγκικά

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Modern Standard Arabic
el: Σύγχρονα Τυπικά Αραβικά

en: Aramaic
el: Αραμαϊκά

en: Mapuche
el: Αραουκανικά

en: Arapaho
el: Αραπάχο

en: Najdi Arabic
el: Αραβικά Νάτζντι

en: Arawak
el: Αραγουάκ

en: Assamese
el: Ασαμικά

en: Asu
el: Άσου

en: Asturian
el: Αστουριανά

en: Atikamekw
el: Ατικαμέκ

en: Avaric
el: Αβαρικά

en: Awadhi
el: Αγουαντί

en: Aymara
el: Αϊμάρα

en: Azerbaijani
el: Αζερμπαϊτζανικά

en: Azeri
el: Αζερικά

en: Bashkir
el: Μπασκίρ

en: Baluchi
el: Μπαλούτσι

en: Balinese
el: Μπαλινίζ

en: Basaa
el: Μπάσα

en: Bamun
el: Μπαμούν

en: Ghomala
el: Γκομάλα

en: Belarusian
el: Λευκορωσικά

en: Beja
el: Μπέζα

en: Bemba
el: Μπέμπα

en: Bena
el: Μπένα

en: Bafut
el: Μπαφούτ

en: Bulgarian
el: Βουλγαρικά

en: Haryanvi
el: Χαργιάνβι

en: Western Balochi
el: Δυτικά Μπαλοχικά

en: Bhojpuri
el: Μπότζπουρι

en: Bislama
el: Μπισλάμα

en: Bikol
el: Μπικόλ

en: Bini
el: Μπίνι

en: Kom
el: Κομ

en: Siksiká
el: Σικσίκα

en: Anii
el: Ανίι

en: Bambara
el: Μπαμπάρα

en: Bangla
el: Βεγγαλικά

en: Tibetan
el: Θιβετιανά

en: Breton
el: Βρετονικά

en: Braj
el: Μπρατζ

en: Bodo
el: Μπόντο

en: Bosnian
el: Βοσνιακά

en: Akoose
el: Ακόσι

en: Buriat
el: Μπουριάτ

en: Buginese
el: Μπουγκίζ

en: Bulu
el: Μπουλού

en: Blin
el: Μπλιν

en: Medumba
el: Μεντούμπα

en: Catalan
el: Καταλανικά

en: Caddo
el: Κάντο

en: Carib
el: Καρίμπ

en: Cayuga
el: Καγιούγκα

en: Atsam
el: Ατσάμ

en: Chakma
el: Τσάκμα

en: Chechen
el: Τσετσενικά

en: Cebuano
el: Σεμπουάνο

en: Chiga
el: Τσίγκα

en: Chamorro
el: Τσαμόρο

en: Chibcha
el: Τσίμπτσα

en: Chagatai
el: Τσαγκατάι

en: Chuukese
el: Τσουκίζι

en: Mari
el: Μάρι

en: Chinook Jargon
el: Ιδιωματικά Σινούκ

en: Choctaw
el: Τσόκτο

en: Chipewyan
el: Τσίπιουαν

en: Cherokee
el: Τσερόκι

en: Cheyenne
el: Τσεγιέν

en: Central Kurdish
el: Κεντρικά Κουρδικά

en: Kurdish, Central
el: Κουρδικά, Κεντρικά

en: Kurdish, Sorani
el: Κουρδικά, Σοράνι

en: Chilcotin
el: Τσιλκότιν

en: Corsican
el: Κορσικανικά

en: Coptic
el: Κοπτικά

en: Cree
el: Κρι

en: Michif
el: Μίτσιφ

en: Crimean Tatar
el: Τουρκικά Κριμαίας

en: Southern East Cree
el: Νοτιοανατολικά Κρι

en: Plains Cree
el: Κρι πεδιάδας

en: Northern East Cree
el: Βορειοανατολικά Κρι

en: Moose Cree
el: Μους Κρι

en: Carolina Algonquian
el: Καρολίνα Αλγκονκιάν

en: Seselwa Creole French
el: Κρεολικά Γαλλικά Σεϋχελλών

en: Czech
el: Τσεχικά

en: Kashubian
el: Κασούμπιαν

en: Swampy Cree
el: Κρι Βάλτου

en: Church Slavic
el: Εκκλησιαστικά Σλαβικά

en: Chuvash
el: Τσουβασικά

en: Welsh
el: Ουαλικά

en: Danish
el: Δανικά

en: Dakota
el: Ντακότα

en: Dargwa
el: Ντάργκουα

en: Taita
el: Τάιτα

en: German
el: Γερμανικά

en: Austrian German
el: Γερμανικά Αυστρίας

en: Swiss High German
el: Υψηλά Γερμανικά Ελβετίας

en: Delaware
el: Ντέλαγουερ

en: Slave
el: Σλαβικά

en: Dogrib
el: Ντόγκριμπ

en: Dinka
el: Ντίνκα

en: Zarma
el: Ζάρμα

en: Dogri
el: Ντόγκρι

en: Lower Sorbian
el: Κάτω Σορβικά

en: Duala
el: Ντουάλα

en: Middle Dutch
el: Μέσα Ολλανδικά

en: Divehi
el: Ντιβέχι

en: Jola-Fonyi
el: Τζόλα-Φόνι

en: Dyula
el: Ντογιούλα

en: Dzongkha
el: Ντζόνγκχα

en: Dazaga
el: Νταζάγκα

en: Embu
el: Έμπου

en: Ewe
el: Έουε

en: Efik
el: Εφίκ

en: Ancient Egyptian
el: Αρχαία Αιγυπτιακά

en: Ekajuk
el: Εκατζούκ

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Elamite
el: Ελαμάιτ

en: English
el: Αγγλικά

en: Australian English
el: Αγγλικά Αυστραλίας

en: Canadian English
el: Αγγλικά Καναδά

en: British English
el: Αγγλικά Βρετανίας

en: UK English
el: Αγγλικά ΗΒ

en: American English
el: Αγγλικά Αμερικής

en: US English
el: Αγγλικά ΗΠΑ

en: Middle English
el: Μέσα Αγγλικά

en: Esperanto
el: Εσπεράντο

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Latin American Spanish
el: Ισπανικά Λατινικής Αμερικής

en: European Spanish
el: Ισπανικά Ευρώπης

en: Mexican Spanish
el: Ισπανικά Μεξικού

en: Estonian
el: Εσθονικά

en: Basque
el: Βασκικά

en: Ewondo
el: Εγουόντο

en: Persian
el: Περσικά

en: Dari
el: Νταρί

en: Fang
el: Φανγκ

en: Fanti
el: Φάντι

en: Fula
el: Φουλά

en: Finnish
el: Φινλανδικά

en: Filipino
el: Φιλιππινικά

en: Fijian
el: Φίτζι

en: Faroese
el: Φεροϊκά

en: Fon
el: Φον

en: French
el: Γαλλικά

en: Canadian French
el: Γαλλικά Καναδά

en: Swiss French
el: Γαλλικά Ελβετίας

en: Cajun French
el: Γαλλικά (Λουιζιάνα)

en: Middle French
el: Μέσα Γαλλικά

en: Old French
el: Παλαιά Γαλλικά

en: Northern Frisian
el: Βόρεια Φριζιανά

en: Eastern Frisian
el: Ανατολικά Φριζιανά

en: Friulian
el: Φριουλανικά

en: Western Frisian
el: Δυτικά Φριζικά

en: Irish
el: Ιρλανδικά

en: Ga
el: Γκα

en: Gagauz
el: Γκαγκάουζ

en: Gayo
el: Γκάγιο

en: Gbaya
el: Γκμπάγια

en: Scottish Gaelic
el: Σκωτικά Κελτικά

en: Geez
el: Γκιζ

en: Gilbertese
el: Γκιλμπερτίζ

en: Galician
el: Γαλικιανά

en: Middle High German
el: Μέσα Άνω Γερμανικά

en: Guarani
el: Γκουαρανί

en: Old High German
el: Παλαιά Άνω Γερμανικά

en: Gondi
el: Γκόντι

en: Gorontalo
el: Γκοροντάλο

en: Gothic
el: Γοτθικά

en: Grebo
el: Γκρίμπο

en: Ancient Greek
el: Αρχαία Ελληνικά

en: Swiss German
el: Γερμανικά Ελβετίας

en: Gujarati
el: Γκουτζαρατικά

en: Gusii
el: Γκούσι

en: Manx
el: Μανξ

en: Gwichʼin
el: Γκουίτσιν

en: Hausa
el: Χάουσα

en: Haida
el: Χάιντα

en: Hawaiian
el: Χαβαϊκά

en: Southern Haida
el: Βόρεια Χάιντα

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Hindi
el: Χίντι

en: Hiligaynon
el: Χιλιγκαϊνόν

en: Hittite
el: Χιτίτε

en: Hmong
el: Χμονγκ

en: Hiri Motu
el: Χίρι Μότου

en: Croatian
el: Κροατικά

en: Upper Sorbian
el: Άνω Σορβικά

en: Haitian Creole
el: Αϊτιανά

en: Hungarian
el: Ουγγρικά

en: Hupa
el: Χούπα

en: Halkomelem
el: Χαλκομελέμ

en: Armenian
el: Αρμενικά

en: Herero
el: Χερέρο

en: Interlingua
el: Ιντερλίνγκουα

en: Iban
el: Ιμπάν

en: Ibibio
el: Ιμπίμπιο

en: Indonesian
el: Ινδονησιακά

en: Interlingue
el: Ιντερλίνγκουε

en: Igbo
el: Ίγκμπο

en: Sichuan Yi
el: Σίτσουαν Γι

en: Inupiaq
el: Ινουπιάκ

en: Western Canadian Inuktitut
el: Ινουκτιτούτ Δυτικού Καναδά

en: Iloko
el: Ιλόκο

en: Ingush
el: Ινγκούς

en: Ido
el: Ίντο

en: Icelandic
el: Ισλανδικά

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Inuktitut
el: Ινούκτιτουτ

en: Japanese
el: Ιαπωνικά

en: Lojban
el: Λόζμπαν

en: Ngomba
el: Νγκόμπα

en: Machame
el: Ματσάμε

en: Judeo-Persian
el: Ιουδαϊκά-Περσικά

en: Judeo-Arabic
el: Ιουδαϊκά-Αραβικά

en: Javanese
el: Ιαβανικά

en: Georgian
el: Γεωργιανά

en: Kara-Kalpak
el: Κάρα-Καλπάκ

en: Kabyle
el: Καμπίλε

en: Kachin
el: Κατσίν

en: Jju
el: Τζου

en: Kamba
el: Κάμπα

en: Kawi
el: Κάουι

en: Kabardian
el: Καμπαρντιανά

en: Kanembu
el: Κανέμπου

en: Tyap
el: Τιάπ

en: Makonde
el: Μακόντε

en: Kabuverdianu
el: Γλώσσα του Πράσινου Ακρωτηρίου

en: Koro
el: Κόρο

en: Kongo
el: Κονγκό

en: Kaingang
el: Κάινγκανγκ

en: Khasi
el: Κάσι

en: Khotanese
el: Κοτανικά

en: Koyra Chiini
el: Κόιρα Τσίνι

en: Kikuyu
el: Κικούγιου

en: Kuanyama
el: Κουανιάμα

en: Kazakh
el: Καζακικά

en: Kako
el: Κάκο

en: Kalaallisut
el: Καλαάλισουτ

en: Kalenjin
el: Καλεντζίν

en: Khmer
el: Χμερ

en: Kimbundu
el: Κιμπούντου

en: Kannada
el: Κανάντα

en: Korean
el: Κορεατικά

en: Komi-Permyak
el: Κόμι-Περμιάκ

en: Konkani
el: Κονκανικά

en: Kosraean
el: Κοσραενικά

en: Kpelle
el: Κπέλε

en: Kanuri
el: Κανούρι

en: Karachay-Balkar
el: Καρατσάι-Μπαλκάρ

en: Karelian
el: Καρελικά

en: Kurukh
el: Κουρούχ

en: Kashmiri
el: Κασμιρικά

en: Shambala
el: Σαμπάλα

en: Bafia
el: Μπάφια

en: Colognian
el: Κολωνικά

en: Kurdish
el: Κουρδικά

en: Kumyk
el: Κουμγιούκ

en: Kutenai
el: Κουτενάι

en: Komi
el: Κόμι

en: Cornish
el: Κορνουαλικά

en: Kwakʼwala
el: Κουακουάλα

en: Kuvi
el: Κούβι

en: Kyrgyz
el: Κιργιζικά

en: Latin
el: Λατινικά

en: Ladino
el: Λαδίνο

en: Langi
el: Λάνγκι

en: Western Panjabi
el: Λάχδα

en: Lamba
el: Λάμπα

en: Luxembourgish
el: Λουξεμβουργιανά

en: Lezghian
el: Λεζγκικά

en: Ganda
el: Γκάντα

en: Limburgish
el: Λιμβουργιανά

en: Ligurian
el: Λιγουριανά

en: Lillooet
el: Λιλουέτ

en: Lakota
el: Λακότα

en: Lombard
el: Λομβαρδικά

en: Lingala
el: Λινγκάλα

en: Lao
el: Λαοτινά

en: Mongo
el: Μόνγκο

en: Louisiana Creole
el: Κρεολικά (Λουιζιάνα)

en: Lozi
el: Λόζι

en: Northern Luri
el: Βόρεια Λούρι

en: Saamia
el: Σαάμια

en: Lithuanian
el: Λιθουανικά

en: Luba-Katanga
el: Λούμπα-Κατάνγκα

en: Luba-Lulua
el: Λούμπα-Λουλούα

en: Luiseno
el: Λουισένο

en: Lunda
el: Λούντα

en: Luo
el: Λούο

en: Mizo
el: Μίζο

en: Luyia
el: Λούχια

en: Latvian
el: Λετονικά

en: Madurese
el: Μαντουρίζ

en: Mafa
el: Μάφα

en: Magahi
el: Μαγκάχι

en: Maithili
el: Μαϊτχίλι

en: Makasar
el: Μακασάρ

en: Mandingo
el: Μαντίνγκο

en: Masai
el: Μασάι

en: Maba
el: Μάμπα

en: Moksha
el: Μόκσα

en: Mandar
el: Μανδάρ

en: Mende
el: Μέντε

en: Meru
el: Μέρου

en: Morisyen
el: Μορισιέν

en: Malagasy
el: Μαλγασικά

en: Middle Irish
el: Μέσα Ιρλανδικά

en: Makhuwa-Meetto
el: Μακούβα-Μέτο

en: Metaʼ
el: Μέτα

en: Marshallese
el: Μαρσαλέζικα

en: Māori
el: Μαορί

en: Mi'kmaw
el: Μικμάκ

en: Minangkabau
el: Μινανγκαμπάου

en: Macedonian
el: Σλαβομακεδονικά

en: Malayalam
el: Μαλαγιαλαμικά

en: Mongolian
el: Μογγολικά

en: Manchu
el: Μαντσού

en: Manipuri
el: Μανιπούρι

en: Innu-aimun
el: Ινου-αϊμούν

en: Mohawk
el: Μοχόκ

en: Mossi
el: Μόσι

en: Marathi
el: Μαραθικά

en: Malay
el: Μαλαισιανά

en: Maltese
el: Μαλτεζικά

en: Mundang
el: Μουντάνγκ

en: Multiple languages
el: Πολλαπλές γλώσσες

en: Muscogee
el: Κρικ

en: Mirandese
el: Μιραντεζικά

en: Marwari
el: Μαργουάρι

en: Burmese
el: Βιρμανικά

en: Myene
el: Μιένε

en: Erzya
el: Έρζια

en: Mazanderani
el: Μαζαντεράνι

en: Nauru
el: Ναούρου

en: Neapolitan
el: Ναπολιτανικά

en: Nama
el: Νάμα

en: Norwegian Bokmål
el: Νορβηγικά Μποκμάλ

en: North Ndebele
el: Βόρεια Ντεμπέλε

en: Low German
el: Κάτω Γερμανικά

en: Low Saxon
el: Κάτω Γερμανικά Ολλανδίας

en: Nepali
el: Νεπαλικά

en: Newari
el: Νεγουάρι

en: Ndonga
el: Ντόνγκα

en: Nias
el: Νίας

en: Niuean
el: Νιούε

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: Flemish
el: Φλαμανδικά

en: Kwasio
el: Κβάσιο

en: Norwegian Nynorsk
el: Νορβηγικά Νινόρσκ

en: Ngiemboon
el: Νγκιεμπούν

en: Norwegian
el: Νορβηγικά

en: Nogai
el: Νογκάι

en: Old Norse
el: Παλαιά Νορβηγικά

en: N’Ko
el: Ν’Κο

en: South Ndebele
el: Νότια Ντεμπέλε

en: Northern Sotho
el: Βόρεια Σόθο

en: Nuer
el: Νούερ

en: Navajo
el: Νάβαχο

en: Classical Newari
el: Κλασικά Νεουάρι

en: Nyanja
el: Νιάντζα

en: Nyamwezi
el: Νιαμγουέζι

en: Nyankole
el: Νιανκόλε

en: Nyoro
el: Νιόρο

en: Nzima
el: Νζίμα

en: Occitan
el: Οξιτανικά

en: Ojibwa
el: Οζιβίγουα

en: Northwestern Ojibwa
el: Βορειοδυτικά Οζιβίγουα

en: Central Ojibwa
el: Κεντρικά Οτζίμπουα

en: Oji-Cree
el: Ότζι-Κρι

en: Western Ojibwa
el: Δυτικά Οζιβίγουα

en: Okanagan
el: Οκανάγκαν

en: Oromo
el: Ορόμο

en: Odia
el: Όντια

en: Ossetic
el: Οσετικά

en: Osage
el: Οσάζ

en: Ottoman Turkish
el: Οθωμανικά Τουρκικά

en: Punjabi
el: Παντζαπικά

en: Pangasinan
el: Πανγκασινάν

en: Pahlavi
el: Παχλάβι

en: Pampanga
el: Παμπάνγκα

en: Papiamento
el: Παπιαμέντο

en: Palauan
el: Παλάουαν

en: Nigerian Pidgin
el: Πίτζιν Νιγηρίας

en: Old Persian
el: Αρχαία Περσικά

en: Phoenician
el: Φοινικικά

en: Pali
el: Πάλι

en: Pijin
el: Πιτζίν

en: Polish
el: Πολωνικά

en: Pohnpeian
el: Πομπηικά

en: Maliseet-Passamaquoddy
el: Μαλισιτ-Πασσαμακουόντ

en: Prussian
el: Πρωσικά

en: Old Provençal
el: Παλαιά Προβανσάλ

en: Pashto
el: Πάστο

en: Portuguese
el: Πορτογαλικά

en: Brazilian Portuguese
el: Πορτογαλικά Βραζιλίας

en: European Portuguese
el: Πορτογαλικά Ευρώπης

en: Quechua
el: Κέτσουα

en: Kʼicheʼ
el: Κιτσέ

en: Rajasthani
el: Ραζασθάνι

en: Rapanui
el: Ραπανούι

en: Rarotongan
el: Ραροτονγκάν

en: Rohingya
el: Ροχίνγκια

en: Romansh
el: Ρομανικά

en: Rundi
el: Ρούντι

en: Romanian
el: Ρουμανικά

en: Moldavian
el: Μολδαβικά

en: Rombo
el: Ρόμπο

en: Romany
el: Ρομανί

en: Russian
el: Ρωσικά

en: Aromanian
el: Αρομανικά

en: Kinyarwanda
el: Κινιαρουάντα

en: Rwa
el: Ρουά

en: Sanskrit
el: Σανσκριτικά

en: Sandawe
el: Σαντάγουε

en: Yakut
el: Σαχά

en: Samaritan Aramaic
el: Σαμαρίτικα Αραμαϊκά

en: Samburu
el: Σαμπούρου

en: Sasak
el: Σασάκ

en: Santali
el: Σαντάλι

en: Ngambay
el: Νγκαμπέι

en: Sangu
el: Σάνγκου

en: Sardinian
el: Σαρδηνιακά

en: Sicilian
el: Σικελικά

en: Scots
el: Σκωτικά

en: Sindhi
el: Σίντι

en: Southern Kurdish
el: Νότια Κουρδικά

en: Northern Sami
el: Βόρεια Σάμι

en: Seneca
el: Σένεκα

en: Sena
el: Σένα

en: Selkup
el: Σελκούπ

en: Koyraboro Senni
el: Κοϊραμπόρο Σένι

en: Sango
el: Σάνγκο

en: Old Irish
el: Παλαιά Ιρλανδικά

en: Serbo-Croatian
el: Σερβοκροατικά

en: Tachelhit
el: Τασελχίτ

en: Shan
el: Σαν

en: Chadian Arabic
el: Αραβικά του Τσαντ

en: Sinhala
el: Σινχαλεζικά

en: Sidamo
el: Σιντάμο

en: Slovak
el: Σλοβακικά

en: Slovenian
el: Σλοβενικά

en: Southern Lushootseed
el: Νότια Λάσουτσιντ

en: Samoan
el: Σαμοανά

en: Southern Sami
el: Νότια Σάμι

en: Lule Sami
el: Λούλε Σάμι

en: Inari Sami
el: Ινάρι Σάμι

en: Skolt Sami
el: Σκολτ Σάμι

en: Shona
el: Σόνα

en: Soninke
el: Σονίνκε

en: Somali
el: Σομαλικά

en: Sogdien
el: Σογκντιέν

en: Albanian
el: Αλβανικά

en: Serbian
el: Σερβικά

en: Sranan Tongo
el: Σρανάν Τόνγκο

en: Serer
el: Σερέρ

en: Swati
el: Σουάτι

en: Saho
el: Σάχο

en: Southern Sotho
el: Νότια Σόθο

en: Straits Salish
el: Στρέιτς Σαλίς

en: Sundanese
el: Σουνδανικά

en: Sukuma
el: Σουκούμα

en: Susu
el: Σούσου

en: Sumerian
el: Σουμερικά

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Swahili
el: Σουαχίλι

en: Congo Swahili
el: Κονγκό Σουαχίλι

en: Comorian
el: Κομοριανά

en: Classical Syriac
el: Κλασικά Συριακά

en: Syriac
el: Συριακά

en: Silesian
el: Σιλεσικά

en: Tamil
el: Ταμιλικά

en: Southern Tutchone
el: Νότια Τουτσόνε

en: Telugu
el: Τελούγκου

en: Timne
el: Τίμνε

en: Teso
el: Τέσο

en: Tereno
el: Τερένο

en: Tetum
el: Τέτουμ

en: Tajik
el: Τατζικικά

en: Tagish
el: Τατζίς

en: Thai
el: Ταϊλανδικά

en: Tahltan
el: Ταλτάν

en: Tigrinya
el: Τιγκρινικά

en: Tigre
el: Τίγκρε

en: Tiv
el: Τιβ

en: Turkmen
el: Τουρκμενικά

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Tagalog
el: Τάγκαλογκ

en: Klingon
el: Κλίνγκον

en: Tlingit
el: Τλίνγκιτ

en: Tamashek
el: Ταμασέκ

en: Tswana
el: Τσουάνα

en: Tongan
el: Τονγκανικά

en: Nyasa Tonga
el: Νιάσα Τόνγκα

en: Toki Pona
el: Τόκι Πόνα

en: Tok Pisin
el: Τοκ Πισίν

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: Taroko
el: Ταρόκο

en: Tsonga
el: Τσόνγκα

en: Tsimshian
el: Τσίμσιαν

en: Tatar
el: Ταταρικά

en: Northern Tutchone
el: Βόρεια Τουτσόνε

en: Tumbuka
el: Τουμπούκα

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Twi
el: Τούι

en: Tasawaq
el: Τασαβάκ

en: Tahitian
el: Ταϊτιανά

en: Tuvinian
el: Τουβινικά

en: Central Atlas Tamazight
el: Ταμαζίτ Κεντρικού Μαρόκο

en: Udmurt
el: Ουντμούρτ

en: Uyghur
el: Ουιγουρικά

en: Uighur
el: Ουιγούρ

en: Ugaritic
el: Ουγκαριτικά

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Umbundu
el: Ουμπούντου

en: Unknown language
el: Άγνωστη γλώσσα

en: Urdu
el: Ούρντου

en: Uzbek
el: Ουζμπεκικά

en: Vai
el: Βάι

en: Venda
el: Βέντα

en: Venetian
el: Βενετικά

en: Vietnamese
el: Βιετναμικά

en: Makhuwa
el: Μακούα

en: Volapük
el: Βολαπιούκ

en: Votic
el: Βότικ

en: Vunjo
el: Βούντζο

en: Walloon
el: Βαλλωνικά

en: Walser
el: Βάλσερ

en: Wolaytta
el: Γουολάιτα

en: Waray
el: Γουάραϊ

en: Washo
el: Γουασό

en: Warlpiri
el: Γουαρλπίρι

en: Wolof
el: Γουόλοφ

en: Wu Chinese
el: Κινεζικά Γου

en: Kalmyk
el: Καλμίκ

en: Xhosa
el: Κόσα

en: Kangri
el: Κάνγκρι

en: Soga
el: Σόγκα

en: Yao
el: Γιάο

en: Yapese
el: Γιαπίζ

en: Yangben
el: Γιανγκμπέν

en: Yemba
el: Γιέμπα

en: Yiddish
el: Γίντις

en: Yoruba
el: Γιορούμπα

en: Nheengatu
el: Νινγκατού

en: Cantonese
el: Καντονέζικα

en: Chinese, Cantonese
el: Κινεζικά, Καντονέζικα

en: Zhuang
el: Ζουάνγκ

en: Zapotec
el: Ζάποτεκ

en: Blissymbols
el: Σύμβολα Bliss

en: Zenaga
el: Ζενάγκα

en: Standard Moroccan Tamazight
el: Τυπικά Ταμαζίτ Μαρόκου

en: Chinese
el: Κινεζικά

en: Chinese, Mandarin
el: Κινεζικά, Μανδαρινικά

en: Simplified Chinese
el: Απλοποιημένα Κινεζικά

en: Simplified Mandarin Chinese
el: Απλοποιημένα Μανδαρινικά Κινεζικά

en: Traditional Chinese
el: Παραδοσιακά Κινεζικά

en: Traditional Mandarin Chinese
el: Παραδοσιακά Μανδαρινικά Κινεζικά

en: Zulu
el: Ζουλού

en: Zuni
el: Ζούνι

en: No linguistic content
el: Χωρίς γλωσσολογικό περιεχόμενο

en: Zaza
el: Ζάζα
