dialect-cldr-langs - en to ka translation catalogue (535 entries)

en: Afar
ka: აფარი

en: Abkhazian
ka: აფხაზური

en: Acehnese
ka: აჩეხური

en: Acoli
ka: აჩოლი

en: Adangme
ka: ადანგმე

en: Adyghe
ka: ადიღეური

en: Avestan
ka: ავესტური

en: Afrikaans
ka: აფრიკაანსი

en: Aghem
ka: აღემი

en: Ainu
ka: აინუური

en: Akan
ka: აკანი

en: Akkadian
ka: აქადური

en: Aleut
ka: ალეუტური

en: Southern Altai
ka: სამხრეთ ალთაური

en: Amharic
ka: ამჰარული

en: Aragonese
ka: არაგონული

en: Old English
ka: ძველი ინგლისური

en: Obolo
ka: ობოლო

en: Angika
ka: ანგიკა

en: Arabic
ka: არაბული

en: Modern Standard Arabic
ka: თანამედროვე სტანდარტული არაბული

en: Aramaic
ka: არამეული

en: Mapuche
ka: მაპუდუნგუნი

en: Arapaho
ka: არაპაჰო

en: Najdi Arabic
ka: ნაჯის არაბული

en: Arawak
ka: არავაკი

en: Assamese
ka: ასამური

en: Asu
ka: ასუ

en: Asturian
ka: ასტურიული

en: Atikamekw
ka: ატიკამეკი

en: Avaric
ka: ხუნძური

en: Awadhi
ka: ავადი

en: Aymara
ka: აიმარა

en: Azerbaijani
ka: აზერბაიჯანული

en: Bashkir
ka: ბაშკირული

en: Baluchi
ka: ბელუჯი

en: Balinese
ka: ბალინური

en: Basaa
ka: ბასა

en: Bamun
ka: ბამუნი

en: Belarusian
ka: ბელარუსული

en: Beja
ka: ბეჯა

en: Bemba
ka: ბემბა

en: Bena
ka: ბენა

en: Bulgarian
ka: ბულგარული

en: Haryanvi
ka: ჰარიანვი

en: Western Balochi
ka: დასავლეთ ბელუჯი

en: Bhojpuri
ka: ბოჯპური

en: Bislama
ka: ბისლამა

en: Bini
ka: ბინი

en: Siksiká
ka: სიკსიკა

en: Anii
ka: ანიი

en: Bambara
ka: ბამბარა

en: Bangla
ka: ბენგალური

en: Tibetan
ka: ტიბეტური

en: Breton
ka: ბრეტონული

en: Braj
ka: ბრაჯი

en: Bodo
ka: ბოდო

en: Bosnian
ka: ბოსნიური

en: Buriat
ka: ბურიატული

en: Buginese
ka: ბუგინური

en: Blin
ka: ბილინი

en: Catalan
ka: კატალანური

en: Cayuga
ka: კაიუგა

en: Chakma
ka: ჩაკმა

en: Chechen
ka: ჩეჩნური

en: Cebuano
ka: სებუანო

en: Chiga
ka: ჩიგა

en: Chamorro
ka: ჩამორო

en: Chibcha
ka: ჩიბჩა

en: Chuukese
ka: ჩუკოტკური

en: Mari
ka: მარიული

en: Chinook Jargon
ka: ჩინუკის ჟარგონი

en: Choctaw
ka: ჩოკტო

en: Chipewyan
ka: ჩიპევიანი

en: Cherokee
ka: ჩეროკი

en: Cheyenne
ka: ჩეიენი

en: Central Kurdish
ka: ცენტრალური ქურთული

en: Chilcotin
ka: ჩილკოტინი

en: Corsican
ka: კორსიკული

en: Coptic
ka: კოპტური

en: Cree
ka: კრი

en: Michif
ka: მიჩიფი

en: Crimean Tatar
ka: ყირიმულ-თურქული

en: Southern East Cree
ka: სამხრეთ-აღმოსავლეთის კრი

en: Plains Cree
ka: დაბლობის კრი

en: Northern East Cree
ka: ჩრდილო-აღმოსავლეთის კრი

en: Moose Cree
ka: მუსური კრი

en: Carolina Algonquian
ka: კაროლინური ალგონკინი

en: Seselwa Creole French
ka: სესელვა-კრეოლური ფრანგული

en: Czech
ka: ჩეხური

en: Kashubian
ka: კაშუბური

en: Swampy Cree
ka: ჭაობის კრი

en: Church Slavic
ka: საეკლესიო სლავური

en: Chuvash
ka: ჩუვაშური

en: Welsh
ka: უელსური

en: Danish
ka: დანიური

en: Dakota
ka: დაკოტური

en: Dargwa
ka: დარგუული

en: Taita
ka: ტაიტა

en: German
ka: გერმანული

en: Austrian German
ka: ავსტრიული გერმანული

en: Swiss High German
ka: შვეიცარიული ზემოგერმანული

en: Delaware
ka: დელავერული

en: Slave
ka: სლეივი

en: Dogrib
ka: დოგრიბი

en: Dinka
ka: დინკა

en: Zarma
ka: ზარმა

en: Dogri
ka: დოგრი

en: Lower Sorbian
ka: ქვემოსორბული

en: Duala
ka: დუალა

en: Middle Dutch
ka: საშუალო ჰოლანდიური

en: Divehi
ka: დივეჰი

en: Jola-Fonyi
ka: დიოლა

en: Dyula
ka: დიულა

en: Dzongkha
ka: ძონგკხა

en: Dazaga
ka: დაზაგა

en: Embu
ka: ემბუ

en: Ewe
ka: ევე

en: Efik
ka: ეფიკი

en: Ancient Egyptian
ka: ძველეგვიპტური

en: Ekajuk
ka: ეკაჯუკი

en: Greek
ka: ბერძნული

en: English
ka: ინგლისური

en: Australian English
ka: ავსტრალიური ინგლისური

en: Canadian English
ka: კანადური ინგლისური

en: British English
ka: ბრიტანული ინგლისური

en: UK English
ka: ინგლისური (გაერთიანებული სამეფო)

en: American English
ka: ამერიკული ინგლისური

en: US English
ka: აშშ ინგლისური

en: Middle English
ka: საშუალო ინგლისური

en: Esperanto
ka: ესპერანტო

en: Spanish
ka: ესპანური

en: Latin American Spanish
ka: ლათინურ ამერიკული ესპანური

en: European Spanish
ka: ევროპული ესპანური

en: Mexican Spanish
ka: მექსიკური ესპანური

en: Estonian
ka: ესტონური

en: Basque
ka: ბასკური

en: Ewondo
ka: ევონდო

en: Persian
ka: სპარსული

en: Dari
ka: დარი

en: Fula
ka: ფულა

en: Finnish
ka: ფინური

en: Filipino
ka: ფილიპინური

en: Fijian
ka: ფიჯი

en: Faroese
ka: ფარერული

en: Fon
ka: ფონი

en: French
ka: ფრანგული

en: Canadian French
ka: კანადური ფრანგული

en: Swiss French
ka: შვეიცარიული ფრანგული

en: Cajun French
ka: კაჟუნური ფრანგული

en: Middle French
ka: საშუალო ფრანგული

en: Old French
ka: ძველი ფრანგული

en: Northern Frisian
ka: ჩრდილოფრიზიული

en: Eastern Frisian
ka: აღმოსავლეთფრიზიული

en: Friulian
ka: ფრიულური

en: Western Frisian
ka: დასავლეთფრიზიული

en: Irish
ka: ირლანდიური

en: Ga
ka: გა

en: Gagauz
ka: გაგაუზური

en: Gbaya
ka: გბაია

en: Scottish Gaelic
ka: შოტლანდიური გელური

en: Geez
ka: გეეზი

en: Gilbertese
ka: გილბერტული

en: Galician
ka: გალისიური

en: Middle High German
ka: საშუალო ზემოგერმანული

en: Guarani
ka: გუარანი

en: Old High German
ka: ძველი ზემოგერმანული

en: Gondi
ka: გონდი

en: Gorontalo
ka: გორონტალო

en: Gothic
ka: გოთური

en: Ancient Greek
ka: ძველი ბერძნული

en: Swiss German
ka: შვეიცარიული გერმანული

en: Gujarati
ka: გუჯარათი

en: Gusii
ka: გუსიი

en: Manx
ka: მენური

en: Gwichʼin
ka: გვიჩინი

en: Hausa
ka: ჰაუსა

en: Haida
ka: ჰაიდა

en: Hawaiian
ka: ჰავაიური

en: Southern Haida
ka: სამხრეთული ჰაიდა

en: Hebrew
ka: ებრაული

en: Hindi
ka: ჰინდი

en: Hinglish
ka: ჰინგლისური

en: Hiligaynon
ka: ჰილიგაინონი

en: Hittite
ka: ხეთური

en: Hmong
ka: ჰმონგი

en: Croatian
ka: ხორვატული

en: Upper Sorbian
ka: ზემოსორბული

en: Haitian Creole
ka: ჰაიტიური კრეოლი

en: Hungarian
ka: უნგრული

en: Hupa
ka: ჰუპა

en: Halkomelem
ka: ჰალკომელემი

en: Armenian
ka: სომხური

en: Herero
ka: ჰერერო

en: Interlingua
ka: ინტერლინგუალური

en: Iban
ka: იბანი

en: Ibibio
ka: იბიბიო

en: Indonesian
ka: ინდონეზიური

en: Interlingue
ka: ინტერლინგი

en: Igbo
ka: იგბო

en: Sichuan Yi
ka: სიჩუანის ი

en: Western Canadian Inuktitut
ka: დასავლეთ-კანადური ინუკტიტუტი

en: Iloko
ka: ილოკო

en: Ingush
ka: ინგუშური

en: Ido
ka: იდო

en: Icelandic
ka: ისლანდიური

en: Italian
ka: იტალიური

en: Inuktitut
ka: ინუკტიტუტი

en: Japanese
ka: იაპონური

en: Lojban
ka: ლოჟბანი

en: Ngomba
ka: ნგომბა

en: Machame
ka: კიმაშამი

en: Judeo-Persian
ka: იუდეო-სპარსული

en: Judeo-Arabic
ka: იუდეო-არაბული

en: Javanese
ka: იავური

en: Georgian
ka: ქართული

en: Kara-Kalpak
ka: ყარაყალფახური

en: Kabyle
ka: კაბილური

en: Kachin
ka: კაჩინი

en: Jju
ka: კაჯი

en: Kamba
ka: კამბა

en: Kabardian
ka: ყაბარდოული

en: Tyap
ka: ტიაპი

en: Makonde
ka: მაკონდე

en: Kabuverdianu
ka: კაბუვერდიანუ

en: Koro
ka: კორო

en: Kongo
ka: კონგო

en: Kaingang
ka: კაინგანგი

en: Khasi
ka: ხასი

en: Koyra Chiini
ka: კოირა-ჩიინი

en: Kikuyu
ka: კიკუიუ

en: Kuanyama
ka: კუნამა

en: Kazakh
ka: ყაზახური

en: Kako
ka: კაკო

en: Kalaallisut
ka: დასავლეთ გრენლანდიური

en: Kalenjin
ka: კალენჯინი

en: Khmer
ka: ქმერული

en: Kimbundu
ka: კიმბუნდუ

en: Kannada
ka: კანადა

en: Korean
ka: კორეული

en: Komi-Permyak
ka: კომი-პერმიაკული

en: Konkani
ka: კონკანი

en: Kosraean
ka: კუსაიე

en: Kpelle
ka: კპელე

en: Kanuri
ka: კანური

en: Karachay-Balkar
ka: ყარაჩაულ-ბალყარული

en: Karelian
ka: კარელიური

en: Kurukh
ka: კურუქი

en: Kashmiri
ka: ქაშმირული

en: Shambala
ka: შამბალა

en: Bafia
ka: ბაფია

en: Colognian
ka: კიოლში

en: Kurdish
ka: ქურთული

en: Kumyk
ka: ყუმუხური

en: Kutenai
ka: კუტენაი

en: Komi
ka: კომი

en: Cornish
ka: კორნული

en: Kwakʼwala
ka: კვაკვალა

en: Kuvi
ka: კუვი

en: Kyrgyz
ka: ყირგიზული

en: Latin
ka: ლათინური

en: Ladino
ka: ლადინო

en: Langi
ka: ლანგი

en: Western Panjabi
ka: ლანდა

en: Lamba
ka: ლამბა

en: Luxembourgish
ka: ლუქსემბურგული

en: Lezghian
ka: ლეზგიური

en: Ganda
ka: განდა

en: Limburgish
ka: ლიმბურგული

en: Ligurian
ka: ლიგურიული

en: Lillooet
ka: ლილიეტი

en: Lakota
ka: ლაკოტა

en: Lombard
ka: ლომბარდიული

en: Lingala
ka: ლინგალა

en: Lao
ka: ლაოსური

en: Mongo
ka: მონგო

en: Louisiana Creole
ka: ლუიზიანას კრეოლური

en: Lozi
ka: ლოზი

en: Northern Luri
ka: ჩრდილოეთ ლური

en: Saamia
ka: სამია

en: Lithuanian
ka: ლიეტუვური

en: Luba-Katanga
ka: ლუბა-კატანგა

en: Luba-Lulua
ka: ლუბა-ლულუა

en: Luiseno
ka: ლუისენიო

en: Lunda
ka: ლუნდა

en: Luo
ka: ლუო

en: Mizo
ka: მიზო

en: Luyia
ka: ლუჰია

en: Latvian
ka: ლატვიური

en: Madurese
ka: მადურული

en: Mafa
ka: მაფა

en: Magahi
ka: მაგაჰი

en: Maithili
ka: მაითილი

en: Makasar
ka: მაკასარი

en: Masai
ka: მასაი

en: Maba
ka: მაბა

en: Moksha
ka: მოქშა

en: Mende
ka: მენდე

en: Meru
ka: მერუ

en: Morisyen
ka: მორისიენი

en: Malagasy
ka: მალაგასიური

en: Middle Irish
ka: საშუალო ირლანდიური

en: Makhuwa-Meetto
ka: მაქუვა-მეეტო

en: Metaʼ
ka: მეტა-ენა

en: Marshallese
ka: მარშალური

en: Māori
ka: მაორი

en: Mi'kmaw
ka: მიკმაკი

en: Minangkabau
ka: მინანგკაბაუ

en: Macedonian
ka: მაკედონური

en: Malayalam
ka: მალაიალამური

en: Mongolian
ka: მონღოლური

en: Manchu
ka: მანჯურიული

en: Manipuri
ka: მანიპური

en: Innu-aimun
ka: ინუ-აიმუნი

en: Mohawk
ka: მოჰაუკური

en: Mossi
ka: მოსი

en: Marathi
ka: მარათჰი

en: Malay
ka: მალაიური

en: Maltese
ka: მალტური

en: Mundang
ka: მუნდანგი

en: Multiple languages
ka: სხვადასხვა ენა

en: Muscogee
ka: კრიკი

en: Mirandese
ka: მირანდული

en: Marwari
ka: მარვარი

en: Burmese
ka: ბირმული

en: Myene
ka: მიენე

en: Erzya
ka: ერზია

en: Mazanderani
ka: მაზანდერანული

en: Nauru
ka: ნაურუ

en: Neapolitan
ka: ნეაპოლიტანური

en: Nama
ka: ნამა

en: Norwegian Bokmål
ka: ნორვეგიული ბუკმოლი

en: North Ndebele
ka: ჩრდილოეთ ნდებელე

en: Low German
ka: ქვემოგერმანული

en: Low Saxon
ka: ქვემოსაქსონური

en: Nepali
ka: ნეპალური

en: Newari
ka: ნევარი

en: Ndonga
ka: ნდონგა

en: Nias
ka: ნიასი

en: Niuean
ka: ნიუე

en: Dutch
ka: ნიდერლანდური

en: Flemish
ka: ფლამანდიური

en: Kwasio
ka: კვასიო

en: Norwegian Nynorsk
ka: ნორვეგიული ნიუნორსკი

en: Ngiemboon
ka: ნგიმბუნი

en: Norwegian
ka: ნორვეგიული

en: Nogai
ka: ნოღაური

en: Old Norse
ka: ძველსკანდინავიური

en: N’Ko
ka: ნკო

en: South Ndebele
ka: სამხრეთ ნდებელური

en: Northern Sotho
ka: ჩრდილოეთ სოთო

en: Nuer
ka: ნუერი

en: Navajo
ka: ნავახო

en: Classical Newari
ka: კლასიკური ნევარული

en: Nyanja
ka: ნიანჯა

en: Nyamwezi
ka: ნიამვეზი

en: Nyankole
ka: ნიანკოლე

en: Nyoro
ka: ნიორო

en: Nzima
ka: ნზიმა

en: Occitan
ka: ოქსიტანური

en: Ojibwa
ka: ოჯიბვე

en: Northwestern Ojibwa
ka: ჩრდილო-დასავლეთის ოჯიბვა

en: Central Ojibwa
ka: ცენტრალური ოჯიბვე

en: Oji-Cree
ka: ოჯი-კრი

en: Western Ojibwa
ka: დასავლეთის ოჯიბვა

en: Okanagan
ka: ოკანაგანი

en: Oromo
ka: ორომო

en: Odia
ka: ორია

en: Ossetic
ka: ოსური

en: Punjabi
ka: პენჯაბური

en: Pangasinan
ka: პანგასინანი

en: Pahlavi
ka: ფალაური

en: Pampanga
ka: პამპანგა

en: Papiamento
ka: პაპიამენტო

en: Palauan
ka: ფალაუანი

en: Nigerian Pidgin
ka: ნიგერიული კრეოლური

en: Old Persian
ka: ძველი სპარსული

en: Phoenician
ka: ფინიკიური

en: Pali
ka: პალი

en: Pijin
ka: პიჯინი

en: Polish
ka: პოლონური

en: Maliseet-Passamaquoddy
ka: მალისეტ-პასამაკვოდი

en: Prussian
ka: პრუსიული

en: Old Provençal
ka: ძველი პროვანსული

en: Pashto
ka: პუშტუ

en: Portuguese
ka: პორტუგალიური

en: Brazilian Portuguese
ka: ბრაზილიური პორტუგალიური

en: European Portuguese
ka: ევროპული პორტუგალიური

en: Quechua
ka: კეჩუა

en: Kʼicheʼ
ka: კიჩე

en: Rajasthani
ka: რაჯასთანი

en: Rapanui
ka: რაპანუი

en: Rarotongan
ka: რაროტონგული

en: Rohingya
ka: როჰინგა

en: Romansh
ka: რეტორომანული

en: Rundi
ka: რუნდი

en: Romanian
ka: რუმინული

en: Moldavian
ka: მოლდავური

en: Rombo
ka: რომბო

en: Romany
ka: ბოშური

en: Russian
ka: რუსული

en: Aromanian
ka: არომანული

en: Kinyarwanda
ka: კინიარუანდა

en: Rwa
ka: რუა

en: Sanskrit
ka: სანსკრიტი

en: Sandawe
ka: სანდავე

en: Yakut
ka: იაკუტური

en: Samaritan Aramaic
ka: სამარიულ-არამეული

en: Samburu
ka: სამბურუ

en: Santali
ka: სანტალი

en: Ngambay
ka: ნგამბაი

en: Sangu
ka: სანგუ

en: Sardinian
ka: სარდინიული

en: Sicilian
ka: სიცილიური

en: Scots
ka: შოტლანდიური

en: Sindhi
ka: სინდჰური

en: Southern Kurdish
ka: სამხრეთქურთული

en: Northern Sami
ka: ჩრდილოეთ საამური

en: Seneca
ka: სენეკა

en: Sena
ka: სენა

en: Selkup
ka: სელკუპური

en: Koyraboro Senni
ka: კოირაბორო-სენი

en: Sango
ka: სანგო

en: Old Irish
ka: ძველი ირლანდიური

en: Serbo-Croatian
ka: სერბულ-ხორვატული

en: Tachelhit
ka: შილჰა

en: Shan
ka: შანი

en: Chadian Arabic
ka: ჩადური არაბული

en: Sinhala
ka: სინჰალური

en: Slovak
ka: სლოვაკური

en: Slovenian
ka: სლოვენური

en: Southern Lushootseed
ka: სამხრეთული ლუშუციდი

en: Samoan
ka: სამოა

en: Southern Sami
ka: სამხრეთსამური

en: Lule Sami
ka: ლულე-საამური

en: Inari Sami
ka: ინარი-საამური

en: Skolt Sami
ka: სკოლტ-საამური

en: Shona
ka: შონა

en: Soninke
ka: სონინკე

en: Somali
ka: სომალიური

en: Albanian
ka: ალბანური

en: Serbian
ka: სერბული

en: Sranan Tongo
ka: სრანან ტონგო

en: Swati
ka: სუატი

en: Saho
ka: საჰო

en: Southern Sotho
ka: სამხრეთ სოთოს ენა

en: Straits Salish
ka: სტრეიტს სალიში

en: Sundanese
ka: სუნდური

en: Sukuma
ka: სუკუმა

en: Sumerian
ka: შუმერული

en: Swedish
ka: შვედური

en: Swahili
ka: სუაჰილი

en: Congo Swahili
ka: კონგოს სუაჰილი

en: Comorian
ka: კომორული

en: Classical Syriac
ka: კლასიკური სირიული

en: Syriac
ka: სირიული

en: Silesian
ka: სილესიური

en: Tamil
ka: ტამილური

en: Southern Tutchone
ka: სამხრეთ ტუჩონი

en: Telugu
ka: ტელუგუ

en: Timne
ka: ტინმე

en: Teso
ka: ტესო

en: Tetum
ka: ტეტუმი

en: Tajik
ka: ტაჯიკური

en: Tagish
ka: ტაგიში

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: Tahltan
ka: ტალტანი

en: Tigrinya
ka: ტიგრინია

en: Tigre
ka: თიგრე

en: Turkmen
ka: თურქმენული

en: Klingon
ka: კლინგონი

en: Tlingit
ka: ტლინგიტი

en: Tswana
ka: ტსვანა

en: Tongan
ka: ტონგანური

en: Toki Pona
ka: ტოკი-პონა

en: Tok Pisin
ka: ტოკ-პისინი

en: Turkish
ka: თურქული

en: Taroko
ka: ტაროკო

en: Tsonga
ka: ტსონგა

en: Tatar
ka: თათრული

en: Northern Tutchone
ka: ჩრდილოეთ ტუჩონი

en: Tumbuka
ka: ტუმბუკა

en: Tuvalu
ka: ტუვალუ

en: Twi
ka: თუი

en: Tasawaq
ka: ტასავაქი

en: Tahitian
ka: ტაიტური

en: Tuvinian
ka: ტუვა

en: Central Atlas Tamazight
ka: ცენტრალური მოროკოს ტამაზიგხტი

en: Udmurt
ka: უდმურტული

en: Uyghur
ka: უიღურული

en: Ugaritic
ka: უგარითული

en: Ukrainian
ka: უკრაინული

en: Umbundu
ka: უმბუნდუ

en: Unknown language
ka: უცნობი ენა

en: Urdu
ka: ურდუ

en: Uzbek
ka: უზბეკური

en: Vai
ka: ვაი

en: Venda
ka: ვენდა

en: Venetian
ka: ვენეციური

en: Vietnamese
ka: ვიეტნამური

en: Makhuwa
ka: მაკჰუვა

en: Volapük
ka: ვოლაპუკი

en: Vunjo
ka: ვუნჯო

en: Walloon
ka: ვალონური

en: Walser
ka: ვალსერი

en: Wolaytta
ka: ველაითა

en: Waray
ka: ვარაი

en: Warlpiri
ka: ვალპირი

en: Wolof
ka: ვოლოფური

en: Wu Chinese
ka: ვუ

en: Kalmyk
ka: ყალმუხური

en: Xhosa
ka: ქჰოსა

en: Kangri
ka: კანგრი

en: Soga
ka: სოგა

en: Yangben
ka: იანგბენი

en: Yemba
ka: იემბა

en: Yiddish
ka: იდიში

en: Yoruba
ka: იორუბა

en: Nheengatu
ka: ნენგატუ

en: Cantonese
ka: კანტონური

en: Chinese, Cantonese
ka: ჩინური, კანტონური

en: Zhuang
ka: ზჰუანგი

en: Blissymbols
ka: ბლისსიმბოლოები

en: Zenaga
ka: ზენაგა

en: Standard Moroccan Tamazight
ka: სტანდარტული მაროკოული ტამაზიგხტი

en: Chinese
ka: ჩინური

en: Chinese, Mandarin
ka: ჩინური, მანდარინი

en: Simplified Chinese
ka: გამარტივებული ჩინური

en: Simplified Mandarin Chinese
ka: გამარტივებული ჩინური მანდარინი

en: Traditional Chinese
ka: ტრადიციული ჩინური

en: Traditional Mandarin Chinese
ka: ტრადიციული ჩინური მანდარინი

en: Zulu
ka: ზულუ

en: Zuni
ka: ზუნი

en: No linguistic content
ka: ლინგვისტური შიგთავსი არ არის

en: Zaza
ka: ზაზაკი
