dialect - en to eu translation catalogue (206 entries)

en: Translate between languages
eu: Itzuli hizkuntzen artean

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: translate;translation;
eu: Itzuli;itzulpena;

en: A translation app for GNOME.
eu: GNOMErako itzulpen-aplikazio bat.

en: Features:
eu: Ezaugarriak:

en: Translation based on Google Translate
eu: Google Translateko APIren itzulpena

en: Translation based on the LibreTranslate API, allowing you to use any public instance
eu: LibreTranslate APIan oinarritutako itzulpena, edozein instantzia erabiltzeko aukera ematen duena

en: Translation based on Lingva Translate API
eu: Lingva Translateko API oinarritutako itzulpena

en: Text to speech
eu: Ahozko testua

en: Translation history
eu: Itzulpenaren historia

en: Automatic language detection
eu: Hizkuntzen detekzio automatikoa

en: Clipboard buttons
eu: Paper-zorroaren botoiak

en: The Dialect Authors
eu: Dialect-en egileak

en: Copyright 2020–⁠2022 The Dialect Authors
eu: Copyright © 2020–⁠2022 Dialect-en egileak

en: GitHub page
eu: GitHub orria

en: Behavior
eu: Portaera

en: Live Translation
eu: Zuzeneko itzulpena

en: Warning: Your IP address may get banned for API abuse.
eu: Oharra: zure IP helbidea bidegabea izan daiteke APIa gehiegikeriaz erabiltzeagatik.

en: Show Translations in Desktop Search
eu: Itzulpenak erakutsi mahaigaineko bilaketan

en: Warning: All desktop searches will be sent to the translation service
eu: Adi: Mahaigain inguruneko bilaketa guztiak itzulpen-zerbitzura bidaliko dira

en: Translation Shortcut
eu: Itzulpen lasterbidea

en: The unselected choice will be used for line break.
eu: Hautatu gabeko aukera lerro-jauzian erabiliko da.

en: Default to Auto
eu: Lehenetsita, Automatikoa

en: Use "Auto" as the default language
eu: "Auto" hizkuntza lehenetsi gisa erabili

en: Translator
eu: Itzultzailea

en: Choose from the available translation services.
eu: Aukeran dituzun itzulpen-zerbitzuen artean aukeratu.

en: Translator Instance
eu: Itzultzailearen eskabidea

en: Enter a translation service URL.
eu: Sartu itzulpen-zerbitzu baten URLa.

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset to default
eu: Lehenetsitako balioak berrezartu

en: Save
eu: Gorde

en: API Key
eu: API giltza

en: Enter an API key for the translation service.
eu: Sartu API giltza bat itzulpen-zerbitzurako.

en: Text-to-Speech
eu: Ahozko-testua

en: Use Google for TTS.
eu: Google erabili TTSrako.

[ctx: shortcuts window]
en: Translator
eu: Itzultzailea

[ctx: shortcuts window]
en: Translate
eu: Itzuli

[ctx: shortcuts window]
en: Switch Languages
eu: Hizkuntza aldatu

[ctx: shortcuts window]
en: Clear source text
eu: Ezabatu jatorrizko testua

[ctx: shortcuts window]
en: Copy translation
eu: Kopiatu itzulpena

[ctx: shortcuts window]
en: Show Pronunciation
eu: Erakutsi ahoskera

[ctx: shortcuts window]
en: Text-to-Speech
eu: Ahozko-testua

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to source text
eu: Jatorrizko testua entzun

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to translation
eu: Itzulpena entzun

[ctx: shortcuts window]
en: Navigation
eu: Nabigazioa

[ctx: shortcuts window]
en: Go back in history
eu: Historian atzera egitea

[ctx: shortcuts window]
en: Go forward in history
eu: Historian aurrera egin

[ctx: shortcuts window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcuts window]
en: Preferences
eu: Lehentasunak

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

[ctx: shortcuts window]
en: Quit
eu: Irten

en: Show Pronunciation
eu: Erakutsi ahoskera

en: Preferences
eu: Lehentasunak

en: Keyboard Shortcuts
eu: Teklatu-lasterbideak

en: About Dialect
eu: Dialect-i buruz

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: Retry
eu: Berriro saiatu

en: Open Preferences
eu: Ireki hobespenak

en: Remove Key and Retry
eu: Ezabatu giltza eta saiatu berriro

en: Switch languages
eu: Hizkuntza aldatu

en: Previous translation
eu: Aurreko itzulpena

en: Next translation
eu: Hurrengo itzulpena

en: Clear
eu: Garbitu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Listen
eu: Entzun

en: Translate
eu: Itzuli

en: Translating…
eu: Itzultzen…

en: Could not translate the text
eu: Ezin izan zen testua itzuli

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Suggest Translation
eu: Iradoki itzulpena

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Search Languages…
eu: Bilatu hizkuntzak…

en: Follow system style
eu: Sistemaren estiloa jarraitu

en: Light style
eu: Estilo argia

en: Dark style
eu: Estilo iluna

en: Not a valid {backend} instance
eu: Ez da {backend} baliozkotutako instantzia bat

en: Not a valid {backend} API key
eu: Ez da {backend}-ko API giltza balioduna

en: The provided API key is invalid
eu: Emandako API giltza baliogabea da

en: Please set a valid API key in the preferences.
eu: Mesedez, konfiguratu API giltza bat hobespesunetan baliozkoa.

en: Please set a valid API key or unset the API key in the preferences.
eu: Mesedez, konfiguratu API giltza baliozkotu bat edo kendu API giltza lehentasunetan.

en: API key is required to use the service
eu: APIko giltza bat behar da zerbitzu hau erabiltzeko

en: Please set an API key in the preferences.
eu: Mesedez, konfiguratu API giltza bat hobespesunetan.

en: Failed loading the translation service
eu: Errorea itzulpen-zerbitzua kargatzean

en: Please report this in the Dialect bug tracker if the issue persists.
eu: Mesedez, bidali honen berri Dialect-en bug trackerrean, erroreak bere horretan jarraitzen badu.

en: Failed loading "{url}", check if the instance address is correct or report in the Dialect bug tracker if the issue persists.
eu: "{url}" kargatzean huts egin duzu, egiaztatu eskabidearen helbidea zuzena den edo Dialect-en bug tracker-ean idatzi, erroreak bere horretan jarraitzen badu.

en: Couldn’t connect to the translation service
eu: Ezin izan da itzulpen-zerbitzura konektatu

en: We can’t connect to the server. Please check for network issues.
eu: Ezin dugu zerbitzariarekin konektatu. Mesedez, aztertu sareko arazoak.

en: We can’t connect to the {service} instance "{url}".
     Please check for network issues or if the address is correct.
eu: Ezin gara {service} "{url}" instantziara konektatu.
    Mesedez, egiaztatu konexio-arazoak dituzula edo helbidea zuzena dela.

en: A network issue has occured. Retry?
eu: Sareko arazo bat gertatu da. Berriz saiatu?

en: A network issue has occured. Please try again.
eu: Sare-arazo bat gertatu da. Mesedez saiatu berriro.

en: Auto
eu: Automatikoa

en: New translation has been suggested!
eu: Itzulpen berri bat iradoki da!

en: Suggestion failed.
eu: Iradokizunak huts egin zuen.

en: {} characters limit reached!
eu: {} karaktereko mugara iritsi zara!

en: Did you mean:
eu: Zera esan nahi duzu:

en: Translation failed, check for network issues
eu: Itzulpenak huts egin du, egiaztatu sareko arazorik dagoen

en: Translation failed
eu: Itzulpenak huts egin dute

en: Afrikaans
eu: afrikaans

en: Albanian
eu: albaniera

en: Amharic
eu: amharera

en: Arabic
eu: arabiera

en: Armenian
eu: armeniera

en: Azerbaijani
eu: azerbaijanera

en: Basque
eu: euskara

en: Belarusian
eu: bielorrusiera

en: Bengali
eu: bengalera

en: Bosnian
eu: bosniera

en: Bulgarian
eu: bulgariera

en: Catalan
eu: katalan

en: Cebuano
eu: cebuera

en: Chichewa
eu: chewera

en: Chinese
eu: txinera

en: Chinese (Simplified)
eu: txinera sinplifikatu

en: Chinese (Traditional)
eu: txinera tradizionala

en: Corsican
eu: korsikera

en: Croatian
eu: kroaziera

en: Czech
eu: txekiera

en: Danish
eu: daniera

en: Dutch
eu: nederlandera

en: English
eu: ingeles

en: Esperanto
eu: esperanto

en: Estonian
eu: estoniera

en: Filipino
eu: tagalog

en: Finnish
eu: finlandiera

en: French
eu: frantses

en: Frisian
eu: frisiera

en: Galician
eu: galiziera

en: Georgian
eu: georgiera

en: German
eu: aleman

en: Greek
eu: greziera

en: Gujarati
eu: gujaratera

en: Haitian Creole
eu: Haitiko kreolera

en: Hausa
eu: hausa

en: Hawaiian
eu: hawaiiera

en: Hebrew
eu: hebreera

en: Hindi
eu: hindi

en: Hmong
eu: hmong

en: Hungarian
eu: hungariera

en: Icelandic
eu: islandiera

en: Igbo
eu: igboera

en: Indonesian
eu: indonesiera

en: Irish
eu: irlandera

en: Italian
eu: italiera

en: Japanese
eu: japoniera

en: Javanese
eu: javera

en: Kannada
eu: kannada

en: Kazakh
eu: kazakhera

en: Khmer
eu: khemerera

en: Kinyarwanda
eu: kinyaruanda

en: Korean
eu: koreera

en: Kurdish (Kurmanji)
eu: kurduera

en: Kyrgyz
eu: kirgizera

en: Lao
eu: laosera

en: Latin
eu: latin

en: Latvian
eu: letoniera

en: Lithuanian
eu: lituaniera

en: Luxembourgish
eu: luxenburgera

en: Macedonian
eu: mazedoniera

en: Malagasy
eu: malgaxe

en: Malay
eu: malaysiera

en: Malayalam
eu: malabarera

en: Maltese
eu: maltera

en: Maori
eu: maoriera

en: Marathi
eu: marathera

en: Mongolian
eu: mongoliera

en: Myanmar (Burmese)
eu: birmaniera

en: Nepali
eu: nepalera

en: Norwegian
eu: norvegiera

en: Odia (Oriya)
eu: oriya

en: Pashto
eu: paxtuera

en: Persian
eu: persiera

en: Polish
eu: poloniera

en: Portuguese
eu: portuges

en: Punjabi
eu: punjabera

en: Romanian
eu: errumaniera

en: Russian
eu: errusiera

en: Samoan
eu: samoera

en: Scots Gaelic
eu: Eskoziako gaeliko

en: Serbian
eu: serbiera

en: Sesotho
eu: hegoaldeko sothoera

en: Shona
eu: shonera

en: Sindhi
eu: sindhi

en: Sinhala
eu: sinhala

en: Slovak
eu: eslovakiera

en: Slovenian
eu: esloveniera

en: Somali
eu: somaliera

en: Spanish
eu: espainiera

en: Sundanese
eu: sundanera

en: Swahili
eu: swahilia

en: Swedish
eu: suediera

en: Tajik
eu: tajikera

en: Tamil
eu: tamilera

en: Tatar
eu: tatarera

en: Telugu
eu: telugu

en: Thai
eu: thailandiera

en: Turkish
eu: turkiera

en: Turkmen
eu: turkmenera

en: Ukrainian
eu: ukrainera

en: Urdu
eu: urdu

en: Uyghur
eu: uigurrera

en: Uzbek
eu: uzbekera

en: Vietnamese
eu: vietnamera

en: Welsh
eu: gales

en: Xhosa
eu: xhosera

en: Yiddish
eu: yiddish

en: Yoruba
eu: jorubera

en: Zulu
eu: zuluera
