dialect - en to fy translation catalogue (146 entries)

note: Translators: Do not translate the app name!
en: Dialect
fy: Dialekt

en: Translate between languages
fy: Fan 'e iene nei de oare taal oersette

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: translate;translation;
fy: translate;translation;oersette;oerbringe;

en: A translation app for GNOME.
fy: In oerset applikaasje foar GNOME.

en: Features:
fy: Eigenskippen:

en: Text to speech
fy: Tekst nei spraak

en: Translation history
fy: Oerset skiednis

en: Automatic language detection
fy: Automatyske taal deteksje

en: Clipboard buttons
fy: Klipboerd knoppen

en: The Dialect Authors
fy: De Dialekt Ûntwikkelders

en: GitHub page
fy: GitHub webside

en: Behavior
fy: Gedrach

en: Live Translation
fy: Live Oersetten

en: Warning: Your IP address may get banned for API abuse.
fy: Warskôging: Jo IP adres kin ferballe wurde foar API misbrûk.

en: Translation Shortcut
fy: Oerset Fluchtoetsen

en: The unselected choice will be used for line break.
fy: Wat net selektearre is sil brûkt wurde as rigel ôfbrekking.

en: Default to Auto
fy: Automatysk Detektearje

en: Use "Auto" as the default language
fy: Brûk standert "Automatysk Detektearje" as taal kar

en: Translator
fy: Oersetter

en: Choose from the available translation services.
fy: Kies ien fan de beskikbere oerset tsjinsten.

en: Translator Instance
fy: Oerset proses

en: Enter a translation service URL.
fy: Fier de URL fan in oerset tsjinst yn.

en: Edit
fy: Oanpasse

en: Reset to default
fy: Weromsette nei standert ynstelling

en: Save
fy: Bewarje

en: Text-to-Speech
fy: Foarlêze

en: Use Google for TTS.
fy: Brûk Google foar it foarlêzen.

[ctx: shortcuts window]
en: Translator
fy: Oersetter

[ctx: shortcuts window]
en: Translate
fy: Oersette

[ctx: shortcuts window]
en: Switch Languages
fy: Talen Omwikselje

[ctx: shortcuts window]
en: Clear source text
fy: Boarne tekst Wiskje

[ctx: shortcuts window]
en: Copy translation
fy: Oersetting kopiearje

[ctx: shortcuts window]
en: Show Pronunciation
fy: Útspraak sjen litte

[ctx: shortcuts window]
en: Text-to-Speech
fy: Foarlêze

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to source text
fy: Boarne tekst foarlêze

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to translation
fy: Oersetting foarlêze

[ctx: shortcuts window]
en: Navigation
fy: Navigaasje

[ctx: shortcuts window]
en: Go back in history
fy: Werom yn de skiednis gean

[ctx: shortcuts window]
en: Go forward in history
fy: Foarút yn de skiednis gean

[ctx: shortcuts window]
en: General
fy: Algemien

[ctx: shortcuts window]
en: Preferences
fy: Foarkarren

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
fy: Fluchtoetsen

[ctx: shortcuts window]
en: Quit
fy: Ôfslute

en: Show Pronunciation
fy: Útspraak sjen litte

en: Preferences
fy: Foarkarren

en: Keyboard Shortcuts
fy: Toetseboerd Fluchtoetsen

en: About Dialect
fy: Oer Dialekt

en: Loading…
fy: Oan it laden…

en: Retry
fy: Opnij probearje

en: Switch languages
fy: Talen omwikselje

en: Previous translation
fy: Foargeande oersetting

en: Next translation
fy: Folgjende oersetting

en: Clear
fy: Wiskje

en: Paste
fy: Plakke

en: Listen
fy: Lústerje

en: Translate
fy: Oersette

en: Translating…
fy: Oan it oersetten…

en: Could not translate the text
fy: Koe de tekst net oersette

en: Copy
fy: Kopiearje

en: Not a valid {backend} instance
fy: Gjin jildich {backend}-proses

en: A network issue has occured. Retry?
fy: In netwurk flater die harren foar. Opnij probearje?

en: Auto
fy: Automatysk

en: Did you mean:
fy: Bedoelden jo:

en: Afrikaans
fy: Afrikaansk

en: Albanian
fy: Albaneesk

en: Amharic
fy: Amharysk

en: Arabic
fy: Arabysk

en: Armenian
fy: Armeensk

en: Azerbaijani
fy: Azerbeidzjaansk

en: Basque
fy: Baskysk

en: Belarusian
fy: Wyt-Russysk

en: Bengali
fy: Bingaalsk

en: Bosnian
fy: Bosnysk

en: Bulgarian
fy: Bulgaarsk

en: Catalan
fy: Katalaansk

en: Chinese
fy: Sineesk

en: Chinese (Simplified)
fy: Sineesk (Fersimpele)

en: Chinese (Traditional)
fy: Sineesk (Tradisjoneel)

en: Corsican
fy: Korsikaansk

en: Croatian
fy: Kroätysk

en: Czech
fy: Tsjechysk

en: Danish
fy: Deensk

en: Dutch
fy: Nederlânsk

en: English
fy: Ingelsk

en: Estonian
fy: Estysk

en: Filipino
fy: Filipynsk

en: Finnish
fy: Finsk

en: French
fy: Frânsk

en: Frisian
fy: Frysk

en: Galician
fy: Gallysk

en: Georgian
fy: Geörgysk

en: German
fy: Dútsk

en: Greek
fy: Gryksk

en: Haitian Creole
fy: Haïtiaansk Kreoalsk

en: Hawaiian
fy: Hawaïaansk

en: Hebrew
fy: Hebriuwsk

en: Hungarian
fy: Hongaarsk

en: Icelandic
fy: Yslânsk

en: Indonesian
fy: Yndonezysk

en: Irish
fy: Iersk

en: Italian
fy: Italiaansk

en: Japanese
fy: Japansk

en: Javanese
fy: Javaansk

en: Kazakh
fy: Kazachsk

en: Khmer
fy: Khmersk

en: Korean
fy: Koreaansk

en: Kurdish (Kurmanji)
fy: Koerdysk (Kurmanji)

en: Kyrgyz
fy: Kirgizysk

en: Lao
fy: Laotjaansk

en: Latin
fy: Latynsk

en: Latvian
fy: Letsk

en: Lithuanian
fy: Litousk

en: Luxembourgish
fy: Lúksemboarchsk

en: Macedonian
fy: Masedoanysk

en: Malagasy
fy: Malgasy

en: Malay
fy: Maleisk

en: Maltese
fy: Malteesk

en: Marathi
fy: Maratysk

en: Mongolian
fy: Mongoalsk

en: Myanmar (Burmese)
fy: Myanmar (Birmaansk)

en: Nepali
fy: Nepaleesk

en: Norwegian
fy: Noarsk

en: Persian
fy: Perzysk

en: Polish
fy: Poalsk

en: Portuguese
fy: Portegeesk

en: Punjabi
fy: Pûndjaabsk

en: Romanian
fy: Roemeensk

en: Russian
fy: Russysk

en: Samoan
fy: Samoaansk

en: Scots Gaelic
fy: Skots Keltysk

en: Serbian
fy: Servysk

en: Slovak
fy: Slowaaksk

en: Slovenian
fy: Sloveensk

en: Somali
fy: Somalysk

en: Spanish
fy: Spaansk

en: Sundanese
fy: Sundaneesk

en: Swedish
fy: Sweedsk

en: Thai
fy: Taisk

en: Turkish
fy: Turksk

en: Turkmen
fy: Turkmeensk

en: Ukrainian
fy: Turkmeensk

en: Uyghur
fy: Oejgoersk

en: Uzbek
fy: Oezbeeksk

en: Vietnamese
fy: Fietnameesk

en: Welsh
fy: Welsk

en: Yiddish
fy: Jiddysk
