dialect - en to kn translation catalogue (113 entries)

note: Translators: Do not translate the app name!
en: Dialect
kn: ಡಯಲೆಕ್ಟ್‌

en: Translate between languages
kn: ಭಾಷೆಗಳ ನಡುವೆ ಭಾಷಾಂತರಿಸಿ

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: translate;translation;
kn: ಭಾಷಾಂತರಿಸಿ;ಭಾಷಾಂತರ;

en: A translation app for GNOME.
kn: GNOMEಗೆ ಒಂದು ಭಾಷಾಂತರಿ ಅನ್ವಯ.

en: Afrikaans
kn: ಆಫ್ರಿಕಾನ್ಸ್

en: Albanian
kn: ಅಲ್ಬೇನಿಯನ್

en: Amharic
kn: ಅಂಹರಿಕ್

en: Arabic
kn: ಅರೇಬಿಕ್

en: Armenian
kn: ಅರ್ಮೇನಿಯನ್

en: Azerbaijani
kn: ಅಜೆರ್ಬೈಜಾನಿ

en: Basque
kn: ಬಾಸ್ಕ್

en: Belarusian
kn: ಬೆಲರೂಸಿಯನ್

en: Bengali
kn: ಬಾಂಗ್ಲಾ

en: Bosnian
kn: ಬೋಸ್ನಿಯನ್

en: Bulgarian
kn: ಬಲ್ಗೇರಿಯನ್

en: Catalan
kn: ಕೆಟಲಾನ್

en: Cebuano
kn: ಸೆಬುವಾನೊ

en: Chichewa
kn: ನ್ಯಾಂಜಾ

en: Chinese
kn: ಚೈನೀಸ್

en: Chinese (Simplified)
kn: ಸರಳೀಕೃತ ಚೈನೀಸ್

en: Chinese (Traditional)
kn: ಸಾಂಪ್ರದಾಯಿಕ ಚೈನೀಸ್

en: Corsican
kn: ಕೋರ್ಸಿಕನ್

en: Croatian
kn: ಕ್ರೊಯೇಶಿಯನ್

en: Czech
kn: ಜೆಕ್

en: Danish
kn: ಡ್ಯಾನಿಶ್

en: Dutch
kn: ಡಚ್

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: Esperanto
kn: ಎಸ್ಪೆರಾಂಟೊ

en: Estonian
kn: ಎಸ್ಟೊನಿಯನ್

en: Filipino
kn: ಟ್ಯಾಗಲೋಗ್

en: Finnish
kn: ಫಿನ್ನಿಶ್

en: French
kn: ಫ್ರೆಂಚ್

en: Frisian
kn: ಪಶ್ಚಿಮ ಫ್ರಿಸಿಯನ್

en: Galician
kn: ಗ್ಯಾಲಿಶಿಯನ್

en: Georgian
kn: ಜಾರ್ಜಿಯನ್

en: German
kn: ಜರ್ಮನ್

en: Greek
kn: ಗ್ರೀಕ್

en: Gujarati
kn: ಗುಜರಾತಿ

en: Haitian Creole
kn: ಹೈಟಿಯನ್ ಕ್ರಿಯೋಲಿ

en: Hausa
kn: ಹೌಸಾ

en: Hawaiian
kn: ಹವಾಯಿಯನ್

en: Hebrew
kn: ಹೀಬ್ರೂ

en: Hindi
kn: ಹಿಂದಿ

en: Hmong
kn: ಮೋಂಗ್

en: Hungarian
kn: ಹಂಗೇರಿಯನ್

en: Icelandic
kn: ಐಸ್‌ಲ್ಯಾಂಡಿಕ್

en: Igbo
kn: ಇಗ್ಬೊ

en: Indonesian
kn: ಇಂಡೋನೇಶಿಯನ್

en: Irish
kn: ಐರಿಷ್

en: Italian
kn: ಇಟಾಲಿಯನ್

en: Japanese
kn: ಜಾಪನೀಸ್

en: Kannada
kn: ಕನ್ನಡ

en: Kazakh
kn: ಕಝಕ್

en: Khmer
kn: ಖಮೇರ್

en: Kinyarwanda
kn: ಕಿನ್ಯಾರ್‌ವಾಂಡಾ

en: Korean
kn: ಕೊರಿಯನ್

en: Kurdish (Kurmanji)
kn: ಕುರ್ದಿಷ್

en: Kyrgyz
kn: ಕಿರ್ಗಿಜ್

en: Lao
kn: ಲಾವೋ

en: Latin
kn: ಲ್ಯಾಟಿನ್

en: Latvian
kn: ಲಾಟ್ವಿಯನ್

en: Lithuanian
kn: ಲಿಥುವೇನಿಯನ್

en: Luxembourgish
kn: ಲಕ್ಸಂಬರ್ಗಿಷ್

en: Macedonian
kn: ಮೆಸಿಡೋನಿಯನ್

en: Malagasy
kn: ಮಲಗಾಸಿ

en: Malay
kn: ಮಲಯ್

en: Malayalam
kn: ಮಲಯಾಳಂ

en: Maltese
kn: ಮಾಲ್ಟೀಸ್

en: Maori
kn: ಮಾವೋರಿ

en: Marathi
kn: ಮರಾಠಿ

en: Mongolian
kn: ಮಂಗೋಲಿಯನ್

en: Myanmar (Burmese)
kn: ಬರ್ಮೀಸ್

en: Nepali
kn: ನೇಪಾಳಿ

en: Norwegian
kn: ನಾರ್ವೇಜಿಯನ್

en: Odia (Oriya)
kn: ಒಡಿಯ

en: Pashto
kn: ಪಾಷ್ಟೋ

en: Persian
kn: ಪರ್ಶಿಯನ್

en: Polish
kn: ಪೊಲಿಶ್

en: Portuguese
kn: ಪೋರ್ಚುಗೀಸ್

en: Punjabi
kn: ಪಂಜಾಬಿ

en: Romanian
kn: ರೊಮೇನಿಯನ್

en: Russian
kn: ರಷ್ಯನ್

en: Samoan
kn: ಸಮೋವನ್

en: Scots Gaelic
kn: ಸ್ಕಾಟಿಶ್ ಗೆಲಿಕ್

en: Serbian
kn: ಸೆರ್ಬಿಯನ್

en: Sesotho
kn: ದಕ್ಷಿಣ ಸೋಥೋ

en: Shona
kn: ಶೋನಾ

en: Sindhi
kn: ಸಿಂಧಿ

en: Sinhala
kn: ಸಿಂಹಳ

en: Slovak
kn: ಸ್ಲೋವಾಕ್

en: Slovenian
kn: ಸ್ಲೋವೇನಿಯನ್

en: Somali
kn: ಸೊಮಾಲಿ

en: Spanish
kn: ಸ್ಪ್ಯಾನಿಷ್

en: Sundanese
kn: ಸುಂಡಾನೀಸ್

en: Swahili
kn: ಸ್ವಹಿಲಿ

en: Swedish
kn: ಸ್ವೀಡಿಷ್

en: Tajik
kn: ತಾಜಿಕ್

en: Tamil
kn: ತಮಿಳು

en: Tatar
kn: ಟಾಟರ್

en: Telugu
kn: ತೆಲುಗು

en: Thai
kn: ಥಾಯ್

en: Turkish
kn: ಟರ್ಕಿಶ್

en: Turkmen
kn: ಟರ್ಕ್‌ಮೆನ್

en: Ukrainian
kn: ಉಕ್ರೇನಿಯನ್

en: Urdu
kn: ಉರ್ದು

en: Uyghur
kn: ಉಯಿಘರ್

en: Uzbek
kn: ಉಜ್ಬೇಕ್

en: Vietnamese
kn: ವಿಯೆಟ್ನಾಮೀಸ್

en: Welsh
kn: ವೆಲ್ಶ್

en: Xhosa
kn: ಕ್ಸೋಸ

en: Yiddish
kn: ಯಿಡ್ಡಿಶ್

en: Yoruba
kn: ಯೊರುಬಾ

en: Zulu
kn: ಜುಲು
