dialect - en to hr translation catalogue (110 entries)

en: Translate between languages
hr: Prevodi između jezika

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: translate;translation;Google Translate;LibreTranslate;Lingva Translate;Bing Microsoft Translator;Bing Translator;Microsoft Translator;Yandex Translate;
hr: prevodi;prijevod;Google Translate;LibreTranslate;Lingva Translate;Bing Microsoft Translator;Bing Translator;Microsoft Translator;Yandex Translate;

note: For development version
en: A translation app for GNOME.
hr: Program za prevođenje za GNOME.

en: Features:
hr: Funkcije:

en: Translation based on Google Translate
hr: Prijevod zasnovan na Google prevoditelju

en: Translation based on the LibreTranslate API, allowing you to use any public instance
hr: Prijevod zasnovan na LibreTranslate API-u, dozvoljava upotrebu bilo kojeg primjerka koji je dostupan na internetu

en: Translation based on Lingva Translate API
hr: Prijevod zasnovan na Lingva Translate API-u

en: Translation based on Bing
hr: Prijevod zasnovan na Bingu

en: Translation based on Yandex
hr: Prijevod zasnovan na Yandexu

en: Translation based on DeepL
hr: Prijevod zasnovan na DeepLu

en: Text to speech
hr: Tekst u govor

en: Translation history
hr: Povijest prevođenja

en: Automatic language detection
hr: Automatsko prepoznavanje jezika

en: Clipboard buttons
hr: Gumbovi međuspremnika

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The Dialect Authors
hr: Autori programa Dialect

en: Auto
hr: Automatski

en: Donate
hr: Doniraj

en: Edit Provider Settings
hr: Uredi postavke pružatelja usluge

en: No Settings for This Provider
hr: Nema postavki za ovog pružatelja usluge

en: Providers
hr: Pružatelji usluge

en: Translator
hr: Prevoditelj

en: Choose from the available translation services.
hr: Odaberi iz dostupnih usluga prevođenja.

en: Text-to-Speech
hr: Tekst-u-govor

en: Choose from the available TTS services.
hr: Odaberi iz dostupnih TTS usluga.

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Live Translation
hr: Prevođenje uživo

en: Warning: Your IP address may get banned for API abuse.
hr: Upozorenje: Tvoja će se IP adresa možda zabraniti zbog zlouporabe API-a.

en: Show Translations in Desktop Search
hr: Pokaži prijevode u desktop pretrazi

en: Warning: All desktop searches will be sent to the translation service
hr: Upozorenje: Sve desktop pretrage bit će poslane usluzi prevođenja

en: Translation Shortcut
hr: Prečac prevođenja

en: The unselected choice will be used for line break.
hr: Neodabrana opcija koristit će se za prekid retka.

en: Default to Auto
hr: Standardno na automatski

en: Use "Auto" as the default language
hr: Koristi „Automatski” kao standardni jezik

en: Appearance
hr: Izgled

en: Use Custom Font Size
hr: Koristi prilagođenu veličinu fonta

en: System font size is used otherwise.
hr: U protivnom će se koristiti veličina fonta sustava.

en: Default Font Size
hr: Zadana veličina fonta

en: Changing the size via shortcuts does not overwrite this.
hr: Mijenjanje veličine putem prečaca ovo ne prepisuje.

[ctx: shortcuts window]
en: Translator
hr: Prevoditelj

[ctx: shortcuts window]
en: Translate
hr: Prevedi

[ctx: shortcuts window]
en: Switch Languages
hr: Zamijeni jezike

[ctx: shortcuts window]
en: Select source language
hr: Odaberi izvorni jezik

[ctx: shortcuts window]
en: Select destination language
hr: Odaberi ciljani jezik

[ctx: shortcuts window]
en: Clear source text
hr: Izbriši Izvorni tekst

[ctx: shortcuts window]
en: Copy translation
hr: Kopiraj prijevod

[ctx: shortcuts window]
en: Show Pronunciation
hr: Pokaži izgovor

[ctx: shortcuts window]
en: Increase font size
hr: Povećaj veličinu fonta

[ctx: shortcuts window]
en: Decrease font size
hr: Smanji veličinu fonta

[ctx: shortcuts window]
en: Text-to-Speech
hr: Tekst-u-govor

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to source text
hr: Poslušaj izvorni tekst

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to translation
hr: Poslušaj prijevod

[ctx: shortcuts window]
en: Navigation
hr: Navigacija

[ctx: shortcuts window]
en: Go back in history
hr: Idi natrag u povijesti

[ctx: shortcuts window]
en: Go forward in history
hr: Idi naprijed u povijesti

[ctx: shortcuts window]
en: General
hr: Opće

[ctx: shortcuts window]
en: Preferences
hr: Postavke

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
hr: Prečaci

[ctx: shortcuts window]
en: Quit
hr: Zatvori program

en: Show Pronunciation
hr: Pokaži izgovor

en: Preferences
hr: Postavke

en: Keyboard Shortcuts
hr: Tipkovni prečaci

en: About Dialect
hr: O programu Dialect

en: Loading…
hr: Učitava se …

en: Retry
hr: Pokušaj ponovo

en: Open Preferences
hr: Otvori postavke

en: Remove Key and Retry
hr: Ukloni ključ i pokušaj ponovo

en: Change Source Language
hr: Promijeni jezik izvora

en: Switch Languages
hr: Promijeni jezik

en: Change Destination Language
hr: Promijeni ciljani jezik

en: Previous Translation
hr: Prethodni prijevod

en: Next Translation
hr: Sljedeći prijevod

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Clear
hr: Izbriši

en: Paste
hr: Umetni

en: Listen
hr: Poslušaj

en: Translate
hr: Prevedi

en: Translating…
hr: Prevodi se …

en: Could not Translate the Text
hr: Neuspjelo prevođenje teksta

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Suggest Translation
hr: Predloži prijevod

en: Cancel
hr: Odustani

en: Save
hr: Spremi

en: Failed loading the translation service
hr: Neuspjelo učitavanje usluge prevođenja

en: Please report this in the Dialect bug tracker if the issue persists.
hr: Prijavi ovo Dialect sustavu za praćenje grešaka ako problem ustraje.

en: Couldn’t connect to the translation service
hr: Neuspjelo povezivanje s uslugom prevođenja

en: We can’t connect to the server. Please check for network issues.
hr: Ne možemo se povezati s poslužiteljem. Provjeri internetske probleme.

en: API key is required to use the service
hr: Za korištenje usluge je API ključ potreban

en: Please set an API key in the preferences.
hr: Postavi API ključ u postavkama.

en: The provided API key is invalid
hr: Navedeni API ključ nije ispravan

en: Please set a valid API key in the preferences.
hr: Postavi valjani API ključ u postavkama.

en: Please set a valid API key or unset the API key in the preferences.
hr: Postavi valjani API ključ ili ukloni API ključ u postavkama.

en: New translation has been suggested!
hr: Predložen je novi prijevod!

en: Suggestion failed.
hr: Prijedlog neuspio.

en: {} characters limit reached!
hr: Dostignuto je ograničenje od {} znakova!

en: Did you mean:
hr: Možda misliš:

en: Translation failed, check for network issues
hr: Prevođenje neuspjelo, provjeri internetske probleme

en: Translation failed
hr: Prevođenje nije uspjelo

en: Search Languages…
hr: Traži jezike …

en: Provider Preferences
hr: Postavke pružatelja usluge

en: Instance URL
hr: URL instance

en: Enter an Instance URL for the Provider.
hr: Upiši URL instance za pružatelja usluge.

en: Reset to Default
hr: Vrati na standardno

en: API Key
hr: API ključ

en: Enter an API Key for the Provider.
hr: Upiši API ključ za pružatelja usluge.

en: Character Usage
hr: Korištenje znakova

en: Follow System Style
hr: Koristi stil sustava

en: Light Style
hr: Svijetli stil

en: Dark Style
hr: Tamni stil

en: Translate “{text}” with {provider_name}
hr: Prevedi „{text}” pomoću {provider_name}

en: Copy translation to clipboard
hr: Kopiraj prijevod u međuspremnik
