dialect - en to be translation catalogue (110 entries)

en: Translate between languages
be: Пераклад паміж мовамі

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: translate;translation;Google Translate;LibreTranslate;Lingva Translate;Bing Microsoft Translator;Bing Translator;Microsoft Translator;Yandex Translate;
be: translate;translation;Google Translate;LibreTranslate;Lingva Translate;Bing Microsoft Translator;Bing Translator;Microsoft Translator;Yandex Translate;пераклад;пераклад;

note: For development version
en: A translation app for GNOME.
be: Праграма перакладу для GNOME.

en: Features:
be: Функцыі:

en: Translation based on Google Translate
be: Пераклад на аснове Google Translate

en: Translation based on the LibreTranslate API, allowing you to use any public instance
be: Пераклад на аснове API LibreTranslate, які дазваляе выкарыстоўваць любы публічны экзэмпляр

en: Translation based on Lingva Translate API
be: Пераклад на аснове API Lingva Translate

en: Translation based on Bing
be: Пераклад на аснове Bing

en: Translation based on Yandex
be: Пераклад на аснове Яндэкс

en: Translation based on DeepL
be: Пераклад на аснове DeepL

en: Text to speech
be: Тэкст у гаворку

en: Translation history
be: Гісторыя перакладаў

en: Automatic language detection
be: Аўтаматычнае выяўленне мовы

en: Clipboard buttons
be: Кнопкі буфера абмену

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The Dialect Authors
be: Аўтары Dialect

en: Auto
be: Аўта

en: Donate
be: Ахвяраваць

en: Edit Provider Settings
be: Змяніць налады пастаўшчыка

en: No Settings for This Provider
be: Няма налад для гэтага пастаўшчыка

en: Providers
be: Пастаўшчыкі

en: Translator
be: Перакладчык

en: Choose from the available translation services.
be: Выберыце адзін з даступных сэрвісаў перакладу.

en: Text-to-Speech
be: Тэкст у гаворку

en: Choose from the available TTS services.
be: Выберыце з даступных сэрвісаў TTS.

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Live Translation
be: Пераклад у рэальным часе

en: Warning: Your IP address may get banned for API abuse.
be: Папярэджанне: Ваш IP-адрас можа быць забанены за злоўжыванне API.

en: Show Translations in Desktop Search
be: Паказаць пераклады ў пошуку працоўнага стала

en: Warning: All desktop searches will be sent to the translation service
be: Папярэджанне: усе пошукавыя запыты на працоўным стале будуць адпраўляцца ў службу перакладу

en: Translation Shortcut
be: Спалучэнне клавіш перакладу

en: The unselected choice will be used for line break.
be: Нявыбраны варыянт будзе выкарыстоўвацца для разрыву радка.

en: Default to Auto
be: "Аўта" па змаўчанні

en: Use "Auto" as the default language
be: Выкарыстоўваць «Аўта» ў якасці мовы па змаўчанні

en: Appearance
be: Знешні выгляд

en: Use Custom Font Size
be: Выкарыстоўвайць карыстальніцкі памер шрыфта

en: System font size is used otherwise.
be: Інакш будзе выкарыстаны сістэмны памер.

en: Default Font Size
be: Памер шрыфта па змаўчанні

en: Changing the size via shortcuts does not overwrite this.
be: Змена памеру праз значкі не перазапісвае гэта.

[ctx: shortcuts window]
en: Translator
be: Перакладчык

[ctx: shortcuts window]
en: Translate
be: Перакласці

[ctx: shortcuts window]
en: Switch Languages
be: Пераключыць мовы

[ctx: shortcuts window]
en: Select source language
be: Выберыце зыходную мову

[ctx: shortcuts window]
en: Select destination language
be: Змяніць мову прызначэння

[ctx: shortcuts window]
en: Clear source text
be: Ачысціць зыходны тэкст

[ctx: shortcuts window]
en: Copy translation
be: Капіяваць пераклад

[ctx: shortcuts window]
en: Show Pronunciation
be: Паказаць вымаўленне

[ctx: shortcuts window]
en: Increase font size
be: Павялічыць памер шрыфта

[ctx: shortcuts window]
en: Decrease font size
be: Паменшыць памер шрыфта

[ctx: shortcuts window]
en: Text-to-Speech
be: Тэкст у гаворку

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to source text
be: Праслухаць зыходны тэкст

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to translation
be: Праслухаць пераклад

[ctx: shortcuts window]
en: Navigation
be: Навігацыя

[ctx: shortcuts window]
en: Go back in history
be: Вярнуцца назад у гісторыі

[ctx: shortcuts window]
en: Go forward in history
be: Перайсці наперад у гісторыі

[ctx: shortcuts window]
en: General
be: Агульныя

[ctx: shortcuts window]
en: Preferences
be: Параметры

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

[ctx: shortcuts window]
en: Quit
be: Выйсці

en: Show Pronunciation
be: Паказаць вымаўленне

en: Preferences
be: Параметры

en: Keyboard Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: About Dialect
be: Аб праграме

en: Loading…
be: Загрузка…

en: Retry
be: Паўтарыць

en: Open Preferences
be: Адкрыць параметры

en: Remove Key and Retry
be: Выдаліць ключ і паўтарыць спробу

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: Previous Translation
be: Папярэдні пераклад

en: Next Translation
be: Наступны пераклад

en: Change Source Language
be: Змяніць зыходную мову

en: Switch Languages
be: Пераключыць мовы

en: Change Destination Language
be: Змяніць мову прызначэння

en: Clear
be: Ачысціць

en: Paste
be: Уставіць

en: Listen
be: Праслухаць

en: Translate
be: Перакласці

en: Translating…
be: Пераклад…

en: Could not Translate the Text
be: Не ўдалося перакласці тэкст

en: Copy
be: Капіяваць

en: Suggest Translation
be: Прапанаваць пераклад

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Save
be: Захаваць

en: Couldn’t connect to the translation service
be: Не ўдалося злучыцца з службай перакладу

en: We can’t connect to the server. Please check for network issues.
be: Мы не можам злучыцца з серверам. Калі ласка, праверце, ці няма праблем з сеткай.

en: Failed loading the translation service
be: Не ўдалося загрузіць службу перакладу

en: Please report this in the Dialect bug tracker if the issue persists.
be: Калі праблема не знікне, паведаміце аб гэтым у трэкеры памылак Dialect.

en: API key is required to use the service
be: Ключ API неабходны для выкарыстання сэрвісу

en: Please set an API key in the preferences.
be: Калі ласка, задайце ключ API у параметрах.

en: The provided API key is invalid
be: Прадстаўлены ключ API несапраўдны

en: Please set a valid API key in the preferences.
be: Калі ласка, задайце сапраўдны ключ API у параметрах.

en: Please set a valid API key or unset the API key in the preferences.
be: Калі ласка, задайце сапраўдны ключ API або адключыце яго ў параметрах.

en: Did you mean:
be: Вы мелі на ўвазе:

en: New translation has been suggested!
be: Новы пераклад быў прапанаваны!

en: Suggestion failed.
be: Прапанова не ўдалася.

en: {} characters limit reached!
be: Дасягнуты ліміт сімвалаў: {}!

en: Translation failed, check for network issues
be: Не ўдалося перакласці, праверце праблемы з сеткай

en: Translation failed
be: Не ўдалося перакласці

en: Search Languages…
be: Пошук моў…

en: Provider Preferences
be: Параметры правайдэра

en: Instance URL
be: URL-адрас сервера

en: Enter an Instance URL for the Provider.
be: Увядзіце URL-адрас сервера для пастаўшчыка.

en: Reset to Default
be: Скінуць да стандартных

en: API Key
be: Ключ API

en: Enter an API Key for the Provider.
be: Увядзіце ключ API для пастаўшчыка.

en: Character Usage
be: Выкарыстанне сімвалаў

en: Follow System Style
be: Як у сістэме

en: Light Style
be: Светлы стыль

en: Dark Style
be: Цёмны стыль

en: Translate “{text}” with {provider_name}
be: Перакласці "{text}" з дапамогай {provider_name}

en: Copy translation to clipboard
be: Капіяваць пераклад
