dialect - en to fur translation catalogue (120 entries)

en: Translate between languages
fur: Volte tra lis lenghis

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: translate;translation;Google Translate;LibreTranslate;Lingva Translate;Bing Microsoft Translator;Bing Translator;Microsoft Translator;Yandex Translate;
fur: translate;translation;tradûs;volte;traduzion;Google Translate;LibreTranslate;Lingva Translate;Bing Microsoft Translator;Bing Translator;Microsoft Translator;Yandex Translate;

note: For development version
en: A translation app for GNOME.
fur: Une aplicazion di traduzion par GNOME.

en: Features:
fur: Funzionalitâts:

en: Translation based on Google Translate
fur: Traduzion basade su Google Translate

en: Translation based on the LibreTranslate API, allowing you to use any public instance
fur: Traduzion basade su lis API di LibreTranslate, che ti permetin di doprâ cualsisei istance publiche

en: Translation based on Lingva Translate API
fur: Traduzion basade su lis API di Lingva Translate

en: Translation based on Bing
fur: Traduzion basade su Bing

en: Translation based on Yandex
fur: Traduzion basade su Yandex

en: Translation based on DeepL
fur: Traduzion basade su DeepL

en: Text to speech
fur: Sintesi vocâl

en: Translation history
fur: Cronologjie des traduzions

en: Automatic language detection
fur: Rilevament automatic de lenghe

en: Clipboard buttons
fur: Botons des notis

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The Dialect Authors
fur: I autôrs di Dialect

en: Auto
fur: Automatic

en: Copyright 2020–⁠2024 The Dialect Authors
fur: Copyright 2020–⁠2024 I autôrs di Dialect

en: Donate
fur: Donâ

en: Edit Provider Settings
fur: Modifiche impostazions dal furnidôr

en: No Settings for This Provider
fur: Nissune impostazion par chest furnidôr

en: Providers
fur: Furnidôrs

en: Translator
fur: Tradutôr

en: Choose from the available translation services.
fur: Sielç tra i servizis di traduzion disponibii.

en: Text-to-Speech
fur: Sintesi vocâl

en: Choose from the available TTS services.
fur: Sielç tra i servizis di TTS disponibii.

en: Behavior
fur: Compuartament

en: Live Translation
fur: Traduzion dal vîf

en: Warning: Your IP address may get banned for API abuse.
fur: Atenzion: la tô direzion IP e podarès vignî bandide par abûs di API.

en: Show Translations in Desktop Search
fur: Mostretraduzions te ricercje sul scritori

en: Warning: All desktop searches will be sent to the translation service
fur: Atenzion: dutis lis ricercjis fatis dal scritori a saran inviadis al servizi di traduzion

en: Translation Shortcut
fur: Scurte di traduzion

en: The unselected choice will be used for line break.
fur: La sielte no selezionade e vignarà doprade pe interuzion di rie.

en: Default to Auto
fur: Predefinît su Automatic

en: Use "Auto" as the default language
fur: Dopre "Automatic" come lenghe predefinît

en: Appearance
fur: Aspiet

en: Use Custom Font Size
fur: Dopre lis impostazions personalizadis dai caratars

en: System font size is used otherwise.
fur: In câs contrari e ven doprade la dimension dai caratars di sisteme.

en: Default Font Size
fur: Dimension predefinide dai caratars

en: Changing the size via shortcuts does not overwrite this.
fur: La modifiche de dimension a mieç des scurtis no cambie chest dât.

[ctx: shortcuts window]
en: Translator
fur: Tradutôr

[ctx: shortcuts window]
en: Translate
fur: Volte

[ctx: shortcuts window]
en: Switch Languages
fur: Cambie lenghe

[ctx: shortcuts window]
en: Select source language
fur: Selezione la lenghe sorzint

[ctx: shortcuts window]
en: Select destination language
fur: Selezione la lenghe di destinazion

[ctx: shortcuts window]
en: Clear source text
fur: Nete test sorzint

[ctx: shortcuts window]
en: Copy translation
fur: Copie traduzion

[ctx: shortcuts window]
en: Show Pronunciation
fur: Mostre pronunzie

[ctx: shortcuts window]
en: Increase font size
fur: Aumente dimension caratars

[ctx: shortcuts window]
en: Decrease font size
fur: Diminuìs dimension caratars

[ctx: shortcuts window]
en: Text-to-Speech
fur: Sintesi vocâl

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to source text
fur: Scolte il test sorzint

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to translation
fur: Scolte la traduzion

[ctx: shortcuts window]
en: Navigation
fur: Navigazion

[ctx: shortcuts window]
en: Go back in history
fur: Torne indaûr te cronologjie

[ctx: shortcuts window]
en: Go forward in history
fur: Va indenant te cronologjie

[ctx: shortcuts window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcuts window]
en: Preferences
fur: Preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
fur: Scurtis

[ctx: shortcuts window]
en: Quit
fur: Jes

en: Show Pronunciation
fur: Mostre pronunzie

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

en: About Dialect
fur: Informazions su Dialect

en: Loading…
fur: Daûr a cjariâ…

en: Retry
fur: Torne prove

en: Open Preferences
fur: Vierç lis preferencis

en: Remove Key and Retry
fur: Gjave la clâf e torne prove

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: Previous Translation
fur: Traduzion prime

en: Next Translation
fur: Traduzion sucessive

en: Change Source Language
fur: Cambie la lenghe sorzint

en: Switch Languages
fur: Scambie lenghis

en: Change Destination Language
fur: Cambie la lenghe di destinazion

en: Clear
fur: Nete

en: Paste
fur: Tache

en: Listen
fur: Scolte

en: Translate
fur: Volte

en: Translating…
fur: Daûr a tradusi…

en: Could not Translate the Text
fur: Nol è stât pussibil voltâ il test

en: Copy
fur: Copie

en: Suggest Translation
fur: Sugjerìs une traduzion

en: Cancel
fur: Anule

en: Save
fur: Salve

en: Couldn’t connect to the translation service
fur: Nol è stât pussbil conetisi al servizi di traduzion

en: We can’t connect to the server. Please check for network issues.
fur: Nol è stât pussibil conetisi al servidôr. Controle di no vê problemis di rêt.

en: Failed loading the translation service
fur: Cjariament dal servizi di traduzion falît

en: Please report this in the Dialect bug tracker if the issue persists.
fur: Par plasê segnale chet tal sisteme di segnalazion erôrs di Dialect se il probleme al persist.

en: API key is required to use the service
fur: E covente une clâf API par doprâ chest servizi

en: Please set an API key in the preferences.
fur: Par plasê inserìs une clâf API tes preferencis.

en: The provided API key is invalid
fur: La clâf API indicade no je valide

en: Please set a valid API key in the preferences.
fur: Par plasê inserìs une clâf API valide tes preferencis.

en: Please set a valid API key or unset the API key in the preferences.
fur: Par plasê inserìs une clâf API valide o gjave la clâf API tes preferencis.

en: Failed loading the text-to-speech service. Retry?
fur: Nol è stât pussibil cjariâ il servizi di sintesi vocâl. Tornâ a provâ?

en: Failed loading the text-to-speech service
fur: Impussibil cjariâ il servizi di sintesi vocâl

en: Failed loading the text-to-speech service, check for network issues
fur: Impussibil cjariâ il servizi di sintesi vocâl, controle di no vê problemis di rêt

en: Couldn’t read selection clip board!
fur: Impussibil lei lis notis di selezion!

en: Did you mean:
fur: Intindevistu:

en: Copied to clipboard
fur: Copiât intes notis

en: New translation has been suggested!
fur: E je stade sugjeride une gnove traduzion!

en: Suggestion failed.
fur: Sugjeriment falît.

en: Text-to-Speech failed
fur: Sintesi vocâl falide

en: Text-to-Speech failed, check for network issues
fur: La sintesi vocâl no à funzionât, controle di no vê problemis di rêt

en: Text-to-Speech failed. Retry?
fur: Sintesi vocâl falide. Tornâ a provâ?

en: {} characters limit reached!
fur: Si è rivâts al limit di {} caratars!

en: Translation failed, check for network issues
fur: Traduzion lade strucje, controle di no vê problemis di rêt

en: Translation failed
fur: Traduzion lade strucje

en: Search Languages…
fur: Cîr lenghis…

en: Provider Preferences
fur: Preferencis furnidôr

en: Instance URL
fur: URL de istance

en: Enter an Instance URL for the Provider.
fur: Inserìs un URL di istance pal furnidôr.

en: Reset to Default
fur: Ripristine lis impostazions predefinidis

en: API Key
fur: Clâf API

en: Enter an API Key for the Provider.
fur: Inserìs une clâf API pal furnidôr.

en: Character Usage
fur: Utilizazion dai caratars

en: Cancel Audio
fur: Cence audio

en: Follow System Style
fur: Va daûr dal stîl dal sisteme

en: Light Style
fur: Stîl clâr

en: Dark Style
fur: Stîl scûr

en: Translate “{text}” with {provider_name}
fur: Volte "{text}" cun {provider_name}

en: Copy translation to clipboard
fur: Copie la traduzion intes notis
