dialog 1.1.20080819 - en to an translation catalogue (20 entries)

en: Yes
an: Sí

en: OK
an: Acceptar

en: Cancel
an: Cancelar

en: EXIT
an: Salir

en: Help
an: Aduya

note: Headline "Month"
en: Month
an: Mes

note: Headline "Year"
en: Year
an: Anyo

en: Rename
an: Renombrar

en: Directories
an: Directorios

en: Files
an: Fichers

en: Succeeded
an: Finalizau con exito

en: Failed
an: Falló

en: Passed
an: Pasau

en: Completed
an: Completau

en: Checked
an: Comprebau

en: Done
an: Feito

en: Skipped
an: Blincau

en: In Progress
an: En progreso

en: Overall Progress
an: Progreso total

en: Search
an: Buscar
