dialog 1.1.20080819 - en to ast translation catalogue (23 entries)

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: OK
ast: Aceutar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: EXIT
ast: COLAR

en: Extra
ast: Adicional

en: Help
ast: Ayuda

note: Headline "Month"
en: Month
ast: Mes

note: Headline "Year"
en: Year
ast: Añu

en: Rename
ast: Renomar

en: Directories
ast: Direutorios

en: Files
ast: Ficheros

en: Succeeded
ast: Tuvo ésitu

en: Failed
ast: Falló

en: Passed
ast: Posóse

en: Completed
ast: Completóse

en: Checked
ast: Conseñóse

en: Done
ast: Fecho

en: Skipped
ast: Saltóse

en: In Progress
ast: En cursu

en: N/A
ast: N/D

en: Overall Progress
ast: Progresu xeneral

en: Search
ast: Guetar
