dialog-1.3.20210117 - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: OK
da: O.k.

en: Cancel
da: Anuller

en: EXIT
da: AFSLUT

en: Extra
da: Ekstra

en: Help
da: Hjælp

note: Headline "Month"
en: Month
da: Måned

note: Headline "Year"
en: Year
da: År

en: Expected %d arguments, found only %d
da: Forventede %d argumenter, fandt kun %d

en: Expected %d arguments, found extra %d
da: Forventede %d argumenter, fandt ekstra %d

en: Rename
da: Omdøb

en: Directories
da: Mapper

en: Files
da: Filer

en: Succeeded
da: Lykkedes

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Passed
da: Bestod

en: Completed
da: Færdig

en: Checked
da: Kontrolleret

en: Done
da: Færdig

en: Skipped
da: Sprunget over

en: In Progress
da: I gang

en: Overall Progress
da: Samlet status

en: Search
da: Søg
