dialog 1.3.20210117 - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Cancel
de: Abbrechen

en: EXIT
de: VERLASSEN

en: Help
de: Hilfe

note: Headline "Month"
en: Month
de: Monat

note: Headline "Year"
en: Year
de: Jahr

en: Expected %d arguments, found only %d
de: %d Argumente erwartet, aber nur %d bekommen

en: Expected %d arguments, found extra %d
de: %d Argumente erwartet, %d zusätzlich bekommen

en: Rename
de: Umbenennen

en: Directories
de: Verzeichnisse

en: Files
de: Dateien

en: Succeeded
de: Erfolgreich

en: Failed
de: Fehlgeschlagen

en: Passed
de: Bestanden

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: Checked
de: Geprüft

en: Done
de: Erledigt

en: Skipped
de: Übersprungen

en: In Progress
de: In Bearbeitung

en: Overall Progress
de: Gesamtfortschritt

en: Search
de: Suche
