dialog 1.3.20210117 - en to fi translation catalogue (25 entries)

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: OK
fi: Ok

en: Cancel
fi: Peru

en: EXIT
fi: POISTU

en: Extra
fi: Painike

en: Help
fi: Opaste

note: Headline "Month"
en: Month
fi: Kuukausi

note: Headline "Year"
en: Year
fi: Vuosi

en: Expected %d arguments, found only %d
fi: Odotettiin %d argumenttia, löytyi vain %d

en: Expected %d arguments, found extra %d
fi: Odotettiin %d argumenttia, löytyi %d ylimääräistä

en: Rename
fi: Nimeä

en: Directories
fi: Kansiot

en: Files
fi: Tiedostot

en: Succeeded
fi: Onnistui

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Passed
fi: Hyväksytty

en: Completed
fi: Suoritettu

en: Checked
fi: Valittu

en: Done
fi: Valmis

en: Skipped
fi: Ohitettiin

en: In Progress
fi: Käynnissä

en: N/A
fi: -

en: Overall Progress
fi: Kokonaisedistyminen

en: Search
fi: Etsi
