dialog 1.3.20210117 - en to fur translation catalogue (23 entries)

en: Yes
fur: Sì

en: Cancel
fur: Anule

en: EXIT
fur: JES

en: Extra
fur: Adizionâl

en: Help
fur: Jutori

note: Headline "Month"
en: Month
fur: Mês

note: Headline "Year"
en: Year
fur: An

en: Expected %d arguments, found only %d
fur: Si spietavin %d argoments, cjatâts dome %d

en: Expected %d arguments, found extra %d
fur: Si spietavin %d argoments, cjatâts %d in plui

en: Rename
fur: Cambie non

en: Directories
fur: Cartelis

en: Files
fur: File

en: Succeeded
fur: Riessût

en: Failed
fur: Falît

en: Passed
fur: Superât

en: Completed
fur: Completât

en: Checked
fur: Controlât

en: Done
fur: Fat

en: Skipped
fur: Saltât

en: In Progress
fur: In cors

en: N/A
fur: N/D

en: Overall Progress
fur: Progrès gjenerâl

en: Search
fur: Cîr
