dialog 1.1.20080819 - en to hr translation catalogue (23 entries)

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: OK
hr: U redu

en: Cancel
hr: Odustani

en: EXIT
hr: IZLAZ

en: Extra
hr: Dodatno

en: Help
hr: Pomoć

note: Headline "Month"
en: Month
hr: Mjesec

note: Headline "Year"
en: Year
hr: Godina

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Directories
hr: Direktoriji

en: Files
hr: Datoteke

en: Succeeded
hr: Uspjeh

en: Failed
hr: Neuspjeh

en: Passed
hr: Prošlo

en: Completed
hr: Završeno

en: Checked
hr: Provjereno

en: Done
hr: Gotovo

en: Skipped
hr: Preskočeno

en: In Progress
hr: U tijeku

en: N/A
hr: Nedostupno

en: Overall Progress
hr: Ukupni napredak

en: Search
hr: Pretraga
