dialog 1.1.20080819 - en to ia translation catalogue (18 entries)

en: Yes
ia: Si

en: Cancel
ia: Annullar

en: EXIT
ia: SORTIR

en: Help
ia: Adjuta

note: Headline "Month"
en: Month
ia: Mense

note: Headline "Year"
en: Year
ia: Anno

en: Rename
ia: Renominar

en: Directories
ia: Directorios

en: Succeeded
ia: Succedite

en: Failed
ia: Fallite

en: Passed
ia: Passate

en: Completed
ia: Completate

en: Checked
ia: Controlate

en: Done
ia: Facite

en: Skipped
ia: Saltate

en: In Progress
ia: In curso

en: Overall Progress
ia: Progresso general

en: Search
ia: Cerca
