dialog 1.3.20210117 - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Cancel
id: Batal

en: EXIT
id: KELUAR

en: Extra
id: Ekstra

en: Help
id: Bantuan

note: Headline "Month"
en: Month
id: Bulan

note: Headline "Year"
en: Year
id: Tahun

en: Expected %d arguments, found only %d
id: Diharapkan %d argumen, ditemukan hanya %d

en: Expected %d arguments, found extra %d
id: Diharapkan %d argumen, ditemukan ekstra %d

en: Rename
id: Ganti Nama

en: Directories
id: Kamus

en: Files
id: Berkas

en: Succeeded
id: Sukses

en: Failed
id: Gagal

en: Passed
id: Lulus

en: Completed
id: Selesai

en: Checked
id: Diperiksa

en: Done
id: Selesai

en: Skipped
id: Dilewati

en: In Progress
id: Dalam Proses

en: N/A
id: Tak Tersedia

en: Overall Progress
id: Keseluruhan Proses

en: Search
id: Telusur
