dialog-1.3.20210117 - en to is translation catalogue (25 entries)

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: OK
is: Í lagi

en: Cancel
is: Hætta við

en: EXIT
is: LOKA

en: Extra
is: Auka

en: Help
is: Hjálp

note: Headline "Month"
en: Month
is: Mánuður

note: Headline "Year"
en: Year
is: Ár

en: Expected %d arguments, found only %d
is: Átti von á %d breytum, fann aðeins %d

en: Expected %d arguments, found extra %d
is: Átti von á %d breytum, fann %d til viðbótar

en: Rename
is: Endurnefna

en: Directories
is: Möppur

en: Files
is: Skrár

en: Succeeded
is: Tókst

en: Failed
is: Mistókst

en: Passed
is: Stóðst prófun

en: Completed
is: Fullgert

en: Checked
is: Athugað

en: Done
is: Lokið

en: Skipped
is: Sleppt

en: In Progress
is: Í vinnslu

en: N/A
is: Ekki tiltækt

en: Overall Progress
is: Heildarframvinda

en: Search
is: Leita
