dialog 1.1.20070704 - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Yes
it: Sì

en: Cancel
it: Annulla

en: EXIT
it: Esci

en: Help
it: Aiuto

note: Headline "Month"
en: Month
it: Mese

note: Headline "Year"
en: Year
it: Anno

en: Rename
it: Rinomina

en: Directories
it: Cartelle

en: Files
it: File

en: Succeeded
it: Riuscito

en: Failed
it: Fallito

en: Passed
it: Superato

en: Completed
it: Completato

en: Checked
it: Controllato

en: Done
it: Fatto

en: Skipped
it: Saltato

en: In Progress
it: In corso

en: Overall Progress
it: Progresso complessivo

en: Search
it: Ricerca
