dialog 1.3.20210117 - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: OK
ja: 了解

en: Cancel
ja: 取消

en: EXIT
ja: 終了

en: Extra
ja: 拡張

en: Help
ja: ヘルプ

note: Headline "Month"
en: Month
ja: 月

note: Headline "Year"
en: Year
ja: 年

en: Expected %d arguments, found only %d
ja: %d個の引数が必要ですが、%d個しかありません

en: Expected %d arguments, found extra %d
ja: %d個の引数が必要で、%d個が余分です

en: Rename
ja: 名前変更

en: Directories
ja: ディレクトリ

en: Files
ja: ファイル

en: Succeeded
ja: 成功

en: Failed
ja: 失敗

en: Passed
ja: パス

en: Completed
ja: 完了

en: Checked
ja: 確認終了

en: Done
ja: 終了

en: Skipped
ja: スキップ

en: In Progress
ja: 処理中

en: N/A
ja: 無効

en: Overall Progress
ja: 全体の進行状況

en: Search
ja: 調査
